Autor Wątek: [archiwum] Odp: POLITYKA  (Przeczytany 658568 razy)

0 użytkowników i 4 Gości przegląda ten wątek.

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #4280 dnia: Września 28, 2008, 21:07:34 pm »
Ty tak na serio...?

Nie, ku.wa, na żarty  :-x

Jak rok temu za centralne mieliśmy dwa i pół koła dopłaty (plus drugie tyle w komornym), to ostatniej zimy zużycie na kaloryferze miałem dokładnie 0 (zero, null) i tej zimy też nie planuję specjalnie grzać u siebie w pokoju. Starzy niech się grzeją - ja się będę hartował. Prąd oszczędzamy bardzo (wieczorami pokój oświetlam monitorem albo TV - lampkę zapalam, jak coś czytam), a i tak płacimy ZNACZNIE więcej, niż kilka lat temu nie oszczędzając. Wodę oszczędzamy już teraz i w sumie nie wyobrażam sobie, jak bardziej zredukować zużycie - przecież prać na sucho się ku.wa nie da!

Na brak kasy chyba nie powinniśmy narzekać, ale nie kasa jest tutaj problemem, tylko rosnąc w zastraszającym tempie koszta. Nie mówimy przecież o kilkunastoprocentowych podwyżkach, tylko o kilkukrotnych wzrostach cen. W tej jeba.ej Brukseli też ktoś mógłby się zastanowić, na kim najbardziej odbijają się te ich normy i sankcje, bo chyba nie tędy droga. W tej sytuacji na prawdę mam w tyłku nowy chodniczek z unijnych pieniędzy.

Ciapkas

  • Gość
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #4281 dnia: Września 28, 2008, 21:12:16 pm »
Ja jeszcze odnośnie tych bakterii coli.

W moim mieście, Nisku, zostało to wykryte w piątek(ze 3 tygodnie temu) a do publicznej wiadomości zostało podane we wtorek :P Skąd wiem? Bo moja mama po. naczelnej pielęgniarki w szpitalu powiatowym i sam słyszałem jak jej to dyrektor mówił przed wyjściem do domu :-D

A z tego co się orientuję to ta bakteria od ostatniego razu w ogóle nie została usunięta, więc równe dobrze można sobie mocznik pić.

_Music

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 07-07-2005
  • Wiadomości: 7 703
  • Reputacja: 0
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #4282 dnia: Września 28, 2008, 21:24:38 pm »
Cytuj
W moim mieście, Nisku, zostało to wykryte w piątek(ze 3 tygodnie temu) a do publicznej wiadomości zostało podane we wtorek

Jak to, ponownie?
Akcja którą miałem na myśli działa się chyba kilka miechów temu, pamiętam bo wtedy przez ponad miesiąc nie odwiedzałem z tego powodu rodzinki w Nisku.
Zarobiła biedronka, bo ludzie masowo wykupowywali baniaki z wodą. Sam je później zresztą nosiłem do piwnicy- z 60l tego było.
Zreszta całość skończyła się tak, że wpuszczono wpizdu ilość chloru, co teoretycznie miało zabić bakterie. W praktyce ciekaw jestem czy tak wszystko elegancko się zakończyło.

Btw- i wtedy powiadomiono mieszkańców o tym fakcie z kilkudniowym opóźnieniem- masakra  :?

Iras- to Ty w jakimś dworze chyba mieszkasz, że tyle płacisz.

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #4283 dnia: Września 28, 2008, 21:36:37 pm »
Iras- to Ty w jakimś dworze chyba mieszkasz, że tyle płacisz.

Trzy pokoje, 64m2, 1000 złotych komornego.

Jak woda zdrożeje "tylko" dwukrotnie, rachunki u mnie przekroczą 1500 złotych na miesiąc (oczywiście internetu i telefonu nie wliczam).

I pomyśleć, że wiele osób za mniej musi rodzinę utrzymać. A miało żyć się lepiej...

_Music

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 07-07-2005
  • Wiadomości: 7 703
  • Reputacja: 0
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #4284 dnia: Września 28, 2008, 22:04:49 pm »
To Ja za ok. 50m2 płacę mediów ok. 500zł, a ze współlokatorem nie oszczędzamy raczej na ogrzewaniu, czy prądzie (w zasadzie to wyjątkowo dużo go idzie, bo wogóle gazu nie mam).

Ile płacisz teraz za kubik wody?

Ciapkas

  • Gość
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #4285 dnia: Września 28, 2008, 22:13:56 pm »
Ta to już drugi raz, teraz też jak wody napuścisz to masz jak w basenie.
Ja nie korzystam z wodociągu więc mi to rybka :P

Ogólnie robią ludzi w balonika, ja bym się tą colą nie przejmował. Pewnie jest, była i będzie.

_Music

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 07-07-2005
  • Wiadomości: 7 703
  • Reputacja: 0
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #4286 dnia: Września 28, 2008, 23:28:35 pm »
Ta- dzięki temu woda ma charakter :]

Castor Krieg

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 02-11-2003
  • Wiadomości: 4 450
  • Reputacja: 26
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #4287 dnia: Września 29, 2008, 07:05:37 am »
Tak mnie olśniło podcza mycia zębów - czy najlepszymi obchodami odzyskania niepodległości (czyli jak by nie było coś w czym powinien uczestniczyć cały naród) jest zrobienie sobie party w Teatrze Wielkim przez Kaczora? Komiczne. :grin: On się będzie bawił z kumplami/prezydentami pierdółkowatych krajów a naród niech patrzy lol. :lol:

Milford_Cubicle

  • Tajny współpracownik
  • *****
  • Rejestracja: 24-07-2007
  • Wiadomości: 856
  • Reputacja: 2
  • IT could swallow all of us before IT even CHEWED!
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #4288 dnia: Września 29, 2008, 11:57:23 am »
ceny prądu to w ogóle spisek, cokolwiek bym nie robił rachunek jest taki sam
200-210zł co dwa miechy płace, cały czas. Nie oszczędzałem, światło paliłem ciągle, komp włączony często 24h na dobe, monitor duży crt, telewizory, wszystko - rachunek 200 pare zł. Chciałem sprawdzić o ile będzie mniejszy, światło gasze, monitor jest lcd, komp może 8-10h na dobe, telewizora nie mam (no dwa mają rodzice, ale w sumie były trzy, więc zawsze jakaś różnica jest) - rachunek 200 pare zł ;D
I'm happy to pull my veins out and braid a rope
I don't need hope to know that you'd die slow
I'm happy to pull my veins out and braid a rope
I don't need hope to know that you'd die slow

LoNdEk

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 23-10-2007
  • Wiadomości: 6 670
  • Reputacja: 15
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #4289 dnia: Września 30, 2008, 12:19:08 pm »
Cytuj
"Daily Mail" o Austrii: "konwulsje elity politycznej"
Wynik wyborów w Austrii wywołał "konwulsje lokalnej elity politycznej" - ocenia brytyjski "Daily Mail", podkreślając, że niemal co trzeci Austriak głosował na skrajną prawicę. W opinii dziennika, jest to skutek wieloletniej stagnacji politycznej, kiedy krajem rządził "wygodny układ dwóch partii: jedna odrobinę na lewo, a druga nieco na prawo od środka". Układ ten popsuł się, kiedy nadeszły cięższe czasy.

wybory w austrii wygrala skrajna prawica - powtorka z historii!?
Opublikowane: Wrzesień 30, 2008, 11:18:23
za politykiem przemawiają ustawy wprowadzone w życie , a tych ani widu ani słychu . Palikot to sezonowa gwiazda coś jak Jola tyle ,że w garniturze .

No ale pamietajmy, ze prezydent moze wetowac, co niektore, "odwazniejsze" ustawy, a co do Palikota, to moim zdaniem sie mylisz, bo to wszystko to raczej przemyslany PR, ten pan wie co robi.

Cytuj
W sprawie tarczy antyrakietowej powinno się wypowiadać społeczeństwo bo ono dostanie najbardziej po tyłku w razie niepowodzenia . To jest wyścig zbrojeń zupełnie niepotrzebny nam do szczęscia , ochrona nam zapewnia (podobno ) ONZ w razie jakich niesnasek nasz dawny zaborca Niemcy przyjdzie nam pomóc . Z drugiej strony to jest walka z wiatrakami , bo kto na Polske zaatakuje ? Iran  :lol:Korea Północna  :o ? Jeśli bedzie się wtryniać w tą walkę z ''terroryzmem '' to rzeczywiscie pewnego pięknego dnia zrzucą na nas atomówke .  Sprawa bezpieczeństw jest kluczowa dla polityków podczas kampanii wyborczej , tą decyzją udowdnili jak bardzo rozmijają się ich słowa w czyny .

Troche to zabawne, jak mi sie przypomni jak o bezpieczenstwie panstwa mowia w PiS, a dokumenty z weryfikacji WSI gdzie wyparowaly :) to tak od siebie dodaje.

co do ONZ - to wiesz, ze niektorzy ten skrot tlumacza jako ORGANIZACJA NIEMOCY ZUPELNEJ, niestety ONZ praktycznie nic nie moze, co juz nie raz pokazalo, ja tam bym na nich nie liczyl, w razie konfliktu np. z Rosja, przypuszczam tez, ze nie mielibysmy co liczyc na pomoc Niemiec czy Francji. Tarcza antyrakietowa jest tak samo potrzebna nam, jak stacjonujace w Wenezueli rosyjskie bombowce, to sa tzw. gry wojenne, podchody miedzy USA i Rosja.

Referendow, to nie zapominaj, ze dla wiekszosci politykow zwykli ludzie, sa poprostu "ciemna masa" potrzebna raz na kilka lat do oddania glosu w wyborach i nie ma co ich wykorzystywac do podejmowania innych decyzji, smutne ale prawdziwe. A ze nie jest tak tylko w Polsce, pokazuje przyklad, referendum w Irlandii nt. traktatu lizbonskiego, co jest zabawne, to to, ze bedzie referendum przeprowadzane tyle razy az ludzie w koncu przyjma ten traktat.

Cytuj
Ekologia - niech bogatsi skruszają bo ja biedny Polak ledwo wyrabiam do końca miesiąca . Mogą się ekologizować , ale nie moimi pieniędzmi .Zresztą Polska to akurat najmniej wytłacza tego nieszczęsnego CO2 do atmosfery . Może jeszcze w Afryce dzieci powinni kupować ekologiczne torebki ? Kolejny nonsens wielkiej propagandy .

Ekologia nie jest, zla - nie wymaga to wcale duzo nakladow, zeby zyc "zgodnie z natura". W UK w gazetach sa informacje, zeby np. zawsze gasic swiatlo za soba, zeby opozniac okres grzewczy co jaki czas, zaby nie przesadzac z temp. w domu, zeby nie gotowac czegos zbyt dlugo, zeby zamiast foliowych torebek - jednorazowek uzywac toreb wielokrotnego uzytku - uwazasz to za rzeczy niemozliwe do zrobienia!? W wielu wypadkach pozwala to jeszcze zaoszczedzic pieniadze!

Cytuj
Z religią jest tak ,że inaczej rozumieją równośc lewicowcy a inaczej racjonalisci . Według tych pierwszych kobieta jest równa męzczcyznie , powinna dostawać te samą posade , te same płace , a racjonalisci powiadaja ,że przy budowie to raczej nie nadaje sie kobita do roboty . Dalej Lekarz ma zarabiać tyle co śmieciarz w Niemczcech , mimo ,ze odpowiedzialnosc za wyrzucanie czyis odpadów jest zerowa . Czerwień pragnie kastracji pedofilów jednoczesnie upominajac się o legalizacje związków homoseksualnych .Czy tylko ja widze jakąś drobną  nieścisłość ? Jezus mawiał ,żeby być miłosiernym , ale też nie wspominał ,że niektórzy te sentencje nadinterpretują tworząc własne prawa , kodeksy i sądy .Jakby to miało jakieś znaczenie .


Co do religii, no coz nie raz mowilem o co mi dokladnie chodzi, jak dla mnie instytucja kosciola nie jest powiazana z Bogiem, kosciol stal sie czyms w rodzju hipermarketu, co jest najsmiesniejsze jak nie masz pieniedzy to ci ksiadz nie udzieli pogrzebu/slubu/chrztu/nie odprawi dla ciebie mszy itd..

s00s

  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 04-11-2007
  • Wiadomości: 10 368
  • Reputacja: 155
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #4290 dnia: Września 30, 2008, 12:25:57 pm »
co?

Która część Solidarności jest wg Ciebie "zrobiona w bambuko" - ta z Wałęsą, czy ta przeciw Wałęsie?

ta, która wierzy że wałęsa był bolkiem i działał na szkodę solidarności i polsce.

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #4291 dnia: Września 30, 2008, 12:44:19 pm »
No ale pamietajmy, ze prezydent moze wetowac, co niektore, "odwazniejsze" ustawy

Długo będziemy w ten sposób tłumaczyć nieróbstwo rządu?

Ekologia nie jest, zla - nie wymaga to wcale duzo nakladow, zeby zyc "zgodnie z natura". W UK w gazetach sa informacje, zeby np. zawsze gasic swiatlo za soba, zeby opozniac okres grzewczy co jaki czas, zaby nie przesadzac z temp. w domu, zeby nie gotowac czegos zbyt dlugo, zeby zamiast foliowych torebek - jednorazowek uzywac toreb wielokrotnego uzytku - uwazasz to za rzeczy niemozliwe do zrobienia!? W wielu wypadkach pozwala to jeszcze zaoszczedzic pieniadze!

Ekologia kosztuje każdego z nas miesięcznie setki złotych. Nie chodzi o segregowanie śmieci i gaszenie światła, tylko rosnące ceny prądu, wody czy ogrzewania, za którymi stoi właśnie "ekologia" w rozumieniu Unii Europejskiej.

ta, która wierzy że wałęsa był bolkiem i działał na szkodę solidarności i polsce.

W takim razie wytłumacz mi, co kierowało Wałęsą, kiedy wynosił dokumenty i obalał rząd Olszewskiego w przeddzień ujawnienia esbeckich teczek.

Leenk

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 05-09-2005
  • Wiadomości: 3 753
  • Reputacja: 1
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #4292 dnia: Września 30, 2008, 12:52:36 pm »
Zapewne właśnie po to żeby ta cała powódź pomówień, opluwania, bezpodstawnych oskarżeń, gnojenia wszystkich na wszystkich bez jakichkolwiek zasad nie rozlała się po Polsce.

Już teraz wystarczy to co wyprawiają różne Gontarczyki, Wildsteiny, Wyszkowscy.  :???:

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #4293 dnia: Września 30, 2008, 12:55:16 pm »
Już teraz wystarczy to co wyprawiają różne (...) Wyszkowscy.  :???:

Apelujecie o szacunek dla Wałęsy, a sami opluwacie innych twórców Solidarności. Ładnie to tak?

LoNdEk

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 23-10-2007
  • Wiadomości: 6 670
  • Reputacja: 15
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #4294 dnia: Września 30, 2008, 12:57:41 pm »
@ Iras

ale dzieki temu, ze ceny sa wyzsze, ludzie zaczynaja myslec czy nie zostawili swiatla zapalonego itp. kupuja zarowki energo oszczedne, a to wszystko przeklada sie na "bycie zielonym" :) - jeszcze jedna sprawa, wez pod uwage to, ze wg. roznych szacunkow surowce na ziemi juz sie koncza, a za 20-30 lat moze poprostu ich zabraknac. W Polsce nie mamy elektrowni atomowych aby czyms sobie to zastapic, w UK - w Londynie place za prac ok 20-25 funtow na miesiac, gaz mnie troszke wiecej wychdzi bo mam boiler gazowy i caly dom ogrzewany gazem, ale i tak nie przekracza mi to 30 funtow na miesiac - kiedy nie musze uzywac ogrzewania, fakt faktem mieszkam na przedmiesciach gdzie ceny zycia sa nizsze, ale dzieki temu, ze mam prad z elektrowni atomowej place mniej,    

    Teraz czytalem, ze w UK do wytwarzania energii elektrycznej chca wykorzystac prady morskie, instalujac specjalne turbiny na dnie morskim.

Leenk

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 05-09-2005
  • Wiadomości: 3 753
  • Reputacja: 1
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #4295 dnia: Września 30, 2008, 13:04:30 pm »
Wyszkowski opluwa się sam tym co robi i wygaduje. Nikogo innego do tego nie potrzebuje.

s00s

  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 04-11-2007
  • Wiadomości: 10 368
  • Reputacja: 155
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #4296 dnia: Września 30, 2008, 13:06:52 pm »
W takim razie wytłumacz mi, co kierowało Wałęsą, kiedy wynosił dokumenty i obalał rząd Olszewskiego w przeddzień ujawnienia esbeckich teczek.

kierowała nim umowa(albo układ, jak zwał tak zwał) jaką "zawarł" z komuchami o bezkrwawej zmianie ustroju w polsce. nie ma się co oszukiwac, byliśmy pierwszym krajem na świecie, który w całkowicie pokojowy sposób, podczas negocjacji, doprowadził do wyrzucenia komunistów z kraju. jak sam dobrze wiesz, nie ma nic za darmo. patrząc z perspektywy czasu trudno mówic co by było gdyby. należy się cieszyc, że za pomocą kompromisu, rozmów i ustępstw(nie oszukujmy się, dotyczy to jednej i drugiej strony tych rozmów)  mamy w polsce to co mamy. tak się powinno w XXI wieku rozwiązywac problemy. czołgi i demonstracje pewnie też by, prędzej czy później, doprowadziły do czegoś tam, ale w historii się nie gdyba, nie wiadomo co by było. ja jestem mu za to wdzięczy, wziął na siebie ogromną odpowiedzialnośc i uniósł ją godnie, znacznie godniej niż można by się spodziewac po towarzyszu bolku, zwykłym elektryku.

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #4297 dnia: Września 30, 2008, 13:30:43 pm »
ale dzieki temu, ze ceny sa wyzsze, ludzie zaczynaja myslec czy nie zostawili swiatla zapalonego itp. kupuja zarowki energo oszczedne, a to wszystko przeklada sie na "bycie zielonym" :)

Więc ja się sprzeciwiam takiemu robieniu ze mnie "zielonego" na siłę.

Co to w ogóle za metody? Dopier*olimy ci wyższą cenę, żebyś zaczął oszczędzać?!

kierowała nim umowa(albo układ, jak zwał tak zwał) jaką "zawarł" z komuchami...

Może więc przestańmy przeceniać jego zasługi przy obalaniu komunizmu, skoro polegało to na zagwarantowaniu komuchom dostatniego życia przy korycie? W ogóle co to za obalanie komunizmu, skoro 6 lat później komuch z krwi i kości, członek PZPR zostaje Prezydentem RP?! Patrząc na inne okoliczności, takie rozwiązanie było dla czerwonych najlepszym z możliwych. Tym bardziej można przypuszczać, że Wałęsa to był ich człowiek, który miał chronić ich tyłki i pomóc im zainstalować się w "wolnej" Polsce. Nagrodę dostał za to wielką - w końcu spłynął na niego cały splendor, a innych autorów demokratycznych przemian się dzisiaj bezkarnie opluwa.

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #4298 dnia: Września 30, 2008, 13:38:50 pm »
Może więc przestańmy przeceniać jego zasługi przy obalaniu komunizmu, skoro polegało to na zagwarantowaniu komuchom dostatniego życia przy korycie?

Ty tak na poważnie? Po prostu ręce opadają. To się już nie mieści w żadnych ramach zdrowego rozsądku.

s00s

  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 04-11-2007
  • Wiadomości: 10 368
  • Reputacja: 155
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #4299 dnia: Września 30, 2008, 13:42:18 pm »
Może więc przestańmy przeceniać jego zasługi przy obalaniu komunizmu, skoro polegało to na zagwarantowaniu komuchom dostatniego życia przy korycie?
no jak dla ciebie zasługą nie jest obalenie komunizmu to już nie wiem jak z tobą dyskutowac.
Cytuj
W ogóle co to za obalanie komunizmu, skoro 6 lat później komuch z krwi i kości, członek PZPR zostaje Prezydentem RP?!
jakby nie patrzec to ludzie go wybrali, a swoją funkcję pełnił przez 10 lat, wielu twierdzi że kaczyński nie dorasta mu do pięt.
Cytuj
Patrząc na inne okoliczności, takie rozwiązanie było dla czerwonych najlepszym z możliwych.
jasne, że było. było też najlepszym możliwym rozwiązaniem dla polski. to się nazywa kompromis, wiem że w niektórych kręgach to słowo jest nieznane, podobnie jak negocjacje i ugoda.
Cytuj
Tym bardziej można przypuszczać, że Wałęsa to był ich człowiek, który miał chronić ich tyłki i pomóc im zainstalować się w "wolnej" Polsce.
to był też człowiek internowany, którego SB chciało zabic. był też człowiekiem, który uwolnił polskę od komuny. dwa punkty siedzenia, dwa punkty widzenia.
Cytuj
Nagrodę dostał za to wielką - w końcu spłynął na niego cały splendor, a innych autorów demokratycznych przemian się dzisiaj bezkarnie opluwa.
to nie czerwoni przyznali mu tę najważniejszą nagrodę więc trudno ją podważać.
co do innych autorów to proponuję zobaczyc kto opluwa więcej. im można tylko wytknąc zakompleksienie i zazdrośc(bo nie wiem czym innym ten jad tłumaczyc).

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #4300 dnia: Września 30, 2008, 13:45:15 pm »
Cytuj
Patrząc na inne okoliczności, takie rozwiązanie było dla czerwonych najlepszym z możliwych.
jasne, że było. było też najlepszym możliwym rozwiązaniem dla polski. to się nazywa kompromis, wiem że w niektórych kręgach to słowo jest nieznane, podobnie jak negocjacje i ugoda.

Bardzo dobrze napisane.

Mr_Zombie

  • Global Moderator
  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 05-11-2005
  • Wiadomości: 5 999
  • Reputacja: 15
  • Press a button and something awesome happens...
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #4301 dnia: Września 30, 2008, 13:45:45 pm »
W ogóle co to za obalanie komunizmu, skoro 6 lat później komuch z krwi i kości, członek PZPR zostaje Prezydentem RP?! Patrząc na inne okoliczności, takie rozwiązanie było dla czerwonych najlepszym z możliwych.

Różnica jest jednak taka, że to sami ludzie go wybrali - nikt ich do tego nie zmuszał, Kwaśniewski sam się nie wbił; został wybrany w demokratycznych wyborach przez jakąś tam większość wyborców:/.  
Always code as if the person who will maintain your code
is a maniac serial killer that knows where you live.

Leenk

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 05-09-2005
  • Wiadomości: 3 753
  • Reputacja: 1
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #4302 dnia: Września 30, 2008, 13:50:44 pm »
Pewnie gdyby od samego początku rządzili prawdziwi Polacy i patrioci - Kaczyńscy, Wyszkowski, Gwiazda i inni to wybiliby wyborcom z głowy głosowanie na komucha...  :cool:

Skoro Ty Iras możesz wyciągać wnioski z dupy to możemy się tak bawić bez końca - równie dobrze można przypuszczać że Jarosław i Lechu Kaczyńscy to też byli agenci SB skoro pomagali Wałęsie zostać prezydentem i w pełni korzystali z pełni władzy siedząc na stołkach i zdając sobie sprawę że Wałęsa też jest agentem. Dzielnie pomagali komuchom zainstalować się w IIIRP dopóki się nie pokłócili z L.W.

Do takich wywijasów może oprowadzić sposób myślenia jaki sam zaprezentowałeś.  :cool:
« Ostatnia zmiana: Września 30, 2008, 13:54:35 pm wysłana przez Leenk »

LoNdEk

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 23-10-2007
  • Wiadomości: 6 670
  • Reputacja: 15
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #4303 dnia: Września 30, 2008, 13:57:23 pm »
Więc ja się sprzeciwiam takiemu robieniu ze mnie "zielonego" na siłę.

Co to w ogóle za metody? Dopier*olimy ci wyższą cenę, żebyś zaczął oszczędzać?!

bo tak naprawde nikt sie nie przejmuje, ze za 20-30 lat, w niektorych rejonach ziemi i wczesniej, moze zaczac brakowac surowcow - co bedzie sie rownalo z przerwami w dostawach energii itd. I tu sie pojawie pewna smieszna rzecz, mianowicie "zieloni" protestujacy przeciw elektrownia atomowym, ale nie dajacy zadnej alternatywy. Co do samej ekologii, ja mam swiadomosci, ze efektu cieplarnianego - zmian klimatu sie nie odwroci ( moim zdaniem to jest normalny cykl zycia ziemi - zlodowacenia/przebiegunowanie itp.), ale tez wiem, ze to nie zmiany klimatu sa glownym problemem, ale wlasnie to, ze mozemy miec problemy z zaopatrzeniem wszystkich potrzebnych w surowce jak i produkty ich przetwarzania - elektrycznosc. Zwroc uwage, ze kraje takie jak Chiny, Indie - dynamicznie rozwijajace sie, olbrzymie gospodarki maja coraz wiekszy apetyt.

s00s

  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 04-11-2007
  • Wiadomości: 10 368
  • Reputacja: 155
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #4304 dnia: Września 30, 2008, 14:06:33 pm »
Zwroc uwage, ze kraje takie jak Chiny, Indie - dynamicznie rozwijajace sie, olbrzymie gospodarki maja coraz wiekszy apetyt.

gdyby wszystkie kraje stosowały takie regulacje jak ue to żylibyśmy na iście zielonej planecie.

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #4305 dnia: Września 30, 2008, 14:47:18 pm »
no jak dla ciebie zasługą nie jest obalenie komunizmu to już nie wiem jak z tobą dyskutowac.

Sęk w tym, że dla mnie to bardzo dyskusyjne. Niby zmiana ustroju, ale mordy zostały te same. Na dobrą sprawę dekomunizacja nie została doprowadzona do końca. Komuchom się dobrze żyje, a nazywa się ich - o ironio - demokratami  :lol:

to się nazywa kompromis, wiem że w niektórych kręgach to słowo jest nieznane, podobnie jak negocjacje i ugoda.

Dzięki Bogu nie wszystkie kręgi są tak skłonne do układania się z bandytami.

był też człowiekiem, który uwolnił polskę od komuny

Daj Pan spokój. Piszecie o tym w taki sposób, jakby Wałęsa w pojedynkę rozbił w pył Armię Czerwoną. Tymczasem ani sam nie tworzył Solidarności, ani sam nie obalał komunizmu. Był JEDNYM Z autorów demokratycznych przemian i maskotką Solidarności - tyle.

Różnica jest jednak taka, że to sami ludzie go wybrali - nikt ich do tego nie zmuszał, Kwaśniewski sam się nie wbił; został wybrany w demokratycznych wyborach przez jakąś tam większość wyborców:/.  

To tylko pokazuje, jak skutecznie obalano komunizm. Ci ludzie powinni być całkowicie wyłączeni z życia publicznego, a część z nich zamiast na stołki, zasługiwała na przytulne, więzienne cele. Niestety część z nich dzielnie się trzyma przy korycie, a komunistyczni przywódcy dobrze żyją za państwowe pieniądze do dziś.

Spoiler (kliknij, by wyświetlić/ukryć)

@LoNdEk - a nie masz wrażenia, że unijne metody najbardziej odbijają się na tych, którzy mają na sytuację najmniejszy wpływ?

Ci na górze po prostu podnoszą ceny i nie bardzo ich to zachęca do działania, a po kieszeniach obrywają zwykli ludzie.

Tarniak

  • Gość
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #4306 dnia: Września 30, 2008, 14:53:17 pm »

Spoiler (kliknij, by wyświetlić/ukryć)
Doraźnie to ja jednak apeluję o spokój i trochę kultury.

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #4307 dnia: Września 30, 2008, 15:03:25 pm »
Spoiler (kliknij, by wyświetlić/ukryć)

Widzę że nerwy puszczają znowu. No cóż, to takie przewidywalne z Twojej strony. Nie przeciągam dalej takiej rozmowy bo szkoda czasu na kogoś tak niereformowalnego.

PS. Jaki miałbym cel w tym by komuś z tego forum "włazić w tyłek"? Ty, podobnie jak PiS'owcy wszędzie doszukujesz się rzeczy, które nie istnieją ale są dla Ciebie wygodne w dyskusji. Nie dziwię Ci się jednak że nie potrafisz zrozumieć że kompromis w negocjacjach to bardzo trudna sprawa i ciężko go osiągnąć, ponieważ nie miał Cie kto tego nauczyć.


Opublikowane: Wrzesień 30, 2008, 15:00:13
to się nazywa kompromis, wiem że w niektórych kręgach to słowo jest nieznane, podobnie jak negocjacje i ugoda.

Dzięki Bogu nie wszystkie kręgi są tak skłonne do układania się z bandytami.

Np. PiS i ich koalicja z przestępcami z Samoobrony. :lol: Piękny strzał w stopę.

Swoją drogą, ciekawe jak Iras wyobraża sobie obalenie komunizmu jeśli nie tak jak uczynił to Wałęsa.
« Ostatnia zmiana: Września 30, 2008, 15:28:03 pm wysłana przez MarcePan »

s00s

  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 04-11-2007
  • Wiadomości: 10 368
  • Reputacja: 155
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #4308 dnia: Września 30, 2008, 15:11:11 pm »
no jak dla ciebie zasługą nie jest obalenie komunizmu to już nie wiem jak z tobą dyskutowac.
Sęk w tym, że dla mnie to bardzo dyskusyjne. Niby zmiana ustroju, ale mordy zostały te same. Na dobrą sprawę dekomunizacja nie została doprowadzona do końca. Komuchom się dobrze żyje, a nazywa się ich - o ironio - demokratami  :lol:
zmiana ustroju to jedno, dekomunizacja to drugie. ta, obawiam się, przyjdzie dopiero ze śmiercią ludzi z tamtego okresu. tą drogą po prostu poszliśmy, podobnie jak ukraińcy. czy dobrze? to jest temat na osobną dyskusję.

to się nazywa kompromis, wiem że w niektórych kręgach to słowo jest nieznane, podobnie jak negocjacje i ugoda.
Dzięki Bogu nie wszystkie kręgi są tak skłonne do układania się z bandytami.
no nie wszystkie, jakie efekty osiągają jedne i drugie też ciężko zmierzyc, włęsa i spółka zmienili ustrój(tak, gwiazda i walentynowicz też mieli swój nieoceniony wkład), co osiągnął kaczyński? dobitnie tutaj widac jak pragmatyzm wygrywa z idealizmem.

był też człowiekiem, który uwolnił polskę od komuny
Daj Pan spokój. Piszecie o tym w taki sposób, jakby Wałęsa w pojedynkę rozbił w pył Armię Czerwoną. Tymczasem ani sam nie tworzył Solidarności, ani sam nie obalał komunizmu. Był JEDNYM Z autorów demokratycznych przemian i maskotką Solidarności - tyle.
komentarze wybiórcze są niestosowne. pokazałem tylko, że jeden może patrzec na niego jak na zdrajcę, drugi jak na zbawiciela. ot różne punkty widzenia.

Niestety część z nich dzielnie się trzyma przy korycie, a komunistyczni przywódcy dobrze żyją za państwowe pieniądze do dziś.

z tymi państwowymi pieniędzmi to poczekajmy, może się zmieni.

Mr_Zombie

  • Global Moderator
  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 05-11-2005
  • Wiadomości: 5 999
  • Reputacja: 15
  • Press a button and something awesome happens...
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #4309 dnia: Września 30, 2008, 15:22:10 pm »
To tylko pokazuje, jak skutecznie obalano komunizm. Ci ludzie powinni być całkowicie wyłączeni z życia publicznego, a część z nich zamiast na stołki, zasługiwała na przytulne, więzienne cele. Niestety część z nich dzielnie się trzyma przy korycie, a komunistyczni przywódcy dobrze żyją za państwowe pieniądze do dziś.

Ale oni żyją przy tym korycie ponieważ, o ironio, są ludzie, którzy tego chcą. Jak już napisałem, Kwaśniewski sam się nie wybrał na prezydenta, SLD nie wepchnęło się do sejmu tworząc rząd -- ludzie tak zadecydowali.

Również byłbym za tym, by tych wszystkich, którzy podczas komuny obrastali w tłuszczyk wraz z rządzącymi, całkowicie odsunąć od władzy na X lat. Jednak, gdyby cały naród tego chciał, to nawet bez żadnych ustaw, kar czy siły, ci ludzie nie mieliby szansy, by znowu rządzić. Jak widać, część narodu stwierdziła, że jednak ta komunistyczna lewica jest cacy i należy znowu dopuścić ich do władzy. Nie wiń więc za to Wałęsy czy też innych, którzy mieli wówczas jakikolwiek wpływ na losy ówczesnych komunistów, tylko wiń naród, który zatęsknił do dawnych komunistycznych władz, tyle, że w demokratycznych gajerkach.
Always code as if the person who will maintain your code
is a maniac serial killer that knows where you live.

LoNdEk

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 23-10-2007
  • Wiadomości: 6 670
  • Reputacja: 15
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #4310 dnia: Września 30, 2008, 15:34:04 pm »
@LoNdEk - a nie masz wrażenia, że unijne metody najbardziej odbijają się na tych, którzy mają na sytuację najmniejszy wpływ?
Ci na górze po prostu podnoszą ceny i nie bardzo ich to zachęca do działania, a po kieszeniach obrywają zwykli ludzie.

Wiem o co ci chodzi, zgadzam sie z toba, jestem jednak za rozwaznym rozwiazaniem tego problemu, nie popieram np. ekologow z rospudy, co do cen w Polsce, jest jeszcze jedna kwestia - brak konkurencji, trzeba w Polsce sektory energetyczne sprywatyzowac, pozwolic wejsc innym firmom, tj. pisalem wyzej, ceny energii sa nizsze w UK niz w PL, a srednia krajowa w UK jest wyzsza, ale samych operatorow elektrycznosci mam do wyboru ok. 10 w rejonie gdzie mieszkam, w Polsce nie ma na to szans, nie ma wyboru, a tj. juz nie raz pisalem, monopol prowadzi do wyzysku.


Cytuj

Rośnie liczba "oceanicznych stref śmierci"

Rośnie liczba się tzw. oceanicznych stref śmierci - alarmują ekolodzy. Zagrożone w związku z tym są liczne wodne ekosystemy - od Bałtyku po Zatokę Meksykańską.
Strefy śmierci to rejony oceanu, w których brakuje tlenu. Główną przyczyną ich powstawania są zanieczyszczenia spływające z lądów - na przykład nawozy czy ścieki. Są one pożywką dla glonów, które rozmnażają się bardzo szybko, zużywając duże ilości tlenu. Eksperci piszą w tygodniku Amerykańskiej Akademii Nauk, że przez to coraz więcej populacji ryb zagrożonych jest wyginięciem.
...

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #4311 dnia: Września 30, 2008, 16:20:05 pm »
Ale oni żyją przy tym korycie ponieważ, o ironio, są ludzie, którzy tego chcą. Jak już napisałem, Kwaśniewski sam się nie wybrał na prezydenta, SLD nie wepchnęło się do sejmu tworząc rząd -- ludzie tak zadecydowali.

Problem w tym, że dostali szansę, na którą nie zasługiwali. Mogą kandydować w wyborach, dostają kasę na kampanię, mogą się reklamować i przekonywać do siebie wyborców. Wyborca, jak to wyborca - nie zawsze dokonuje słusznych wyborów. Do tego dochodzi jakiś odsetek ludzi... chorych ludzi, którzy tęsknią za czasami komunizmu. Jakby tego było mało, dzisiaj młode pokolenie, które nie pamięta PRL'u, głosuje na nich jako demokratów i liberałów  :?

z tymi państwowymi pieniędzmi to poczekajmy, może się zmieni.

Po 18. latach.

@LoNdEk - to nie jest tak, że ja nie widzę problemu. Po prostu tyranie ubogiego kraju normami, którym nie jest w stanie sprostać, jest fatalnym, bardzo doraźnym rozwiązaniem, które na dłuższą metę do niczego dobrego nie prowadzi.



Cytuj
FIFA i UEFA nie uznają kuratora w PZPN!

FIFA i UEFA wydały wspólne oświadczenie, w którym stwierdziły, że nie uznają Roberta Zawłockiego, który został mianowany przez Trybunał Arbitrażowy przy PKOL kuratorem w Polski Związku Piłki Nożnej.

Władze UEFA i FIFA zapowiadają, że będą uznawały tylko obecne kierownictwo PZPN z Michałem Listkiewiczem na czele, który jako jedyny ma mandat na reprezentowanie polskiej piłki na arenie międzynarodowej. Tym samem obie organizacje zapowiadają, że wszelkie pisma i wnioski podpisywane przez kuratora Roberta Zawłockiego będą przez nie ignorowane.

FIFA i UEFA zapowiedziały również zwrócenie się do Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego, o wyjaśnienie działań Trybunału Arbitrażowego przy PKOL, który złamał fundamentalną zasadę ruchu olimpijskiego i sportowego, mówiącą o niezależności związków sportowych.

FIFA i UEFA będą obradowały na temat PZPN i przyszłości polskiej piłki na najbliższym posiedzeniu Komitetu Wykonawczego FIFA, które odbędzie się w dniach 23-24 października w Zurychu.

Jak nic Platforma zafunduje nam bana  :-x

s00s

  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 04-11-2007
  • Wiadomości: 10 368
  • Reputacja: 155
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #4312 dnia: Września 30, 2008, 16:29:45 pm »
już za rządów pis(w końcu oni też wprowadzili kuratora) byłem za tym, żeby posprzątac ten burdel w PZPN. zdania nie zmienię.

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #4313 dnia: Września 30, 2008, 16:41:51 pm »
Takie sprzątanie nic nam nie daje, bo ani FIFA ani UEFA tych porządków nie uzna. PiS próbował - nie wyszło, bo wyjść nie mogło. Teraz raczej nie będą patrzeć na to, że mamy u władzy innych idiotów, którzy też musieli spróbować i na łagodną reakcję nie mamy co liczyć. Co nam po uporządkowanym związku, skoro będziemy zawieszeni? Koniec końcu będą zmuszeni wycofać kuratora bez jakichkolwiek zmian, a my będziemy oglądać gębę Listka przez kolejne miesiące - do następnego zjazdu. Błąd, błąd i jeszcze raz błąd. Trzeba było poczekać przynajmniej miesiąc.

s00s

  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 04-11-2007
  • Wiadomości: 10 368
  • Reputacja: 155
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #4314 dnia: Września 30, 2008, 16:45:04 pm »
od czasów pis czekaliśmy trochę dłużej niż miesiąc i nic się nie zmieniło. teraz będzie podobnie. poziom futbolu mamy w polsce tak marny, że nie po to płacę 70-90 zł za mecz, żeby jeszcze nie byc pewnym czy wynik nie został ustalony przed zakupem biletu. jako kibic mam prawo domagac się ogarnięcia tego biznesu.

LoNdEk

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 23-10-2007
  • Wiadomości: 6 670
  • Reputacja: 15
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #4315 dnia: Września 30, 2008, 17:07:46 pm »
Pilke w Polsce trzeba rozwalic, je**c FIFA i UEFA, potem wszystko zbudowac od nowa, nowy zwiazek zrzeszajacy kluby itp. Listkiewicz cwany zapewnil sobie taka pozycje, ze FiFA go wspiera mimo to, ze Polska pilke drazy korupcja, litosci.

jay jay

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 25-03-2005
  • Wiadomości: 4 740
  • Reputacja: 18
  • Terror of unexpleainable
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #4316 dnia: Września 30, 2008, 17:13:36 pm »
Cytuj
"Daily Mail" o Austrii: "konwulsje elity politycznej"
Wynik wyborów w Austrii wywołał "konwulsje lokalnej elity politycznej" - ocenia brytyjski "Daily Mail", podkreślając, że niemal co trzeci Austriak głosował na skrajną prawicę. W opinii dziennika, jest to skutek wieloletniej stagnacji politycznej, kiedy krajem rządził "wygodny układ dwóch partii: jedna odrobinę na lewo, a druga nieco na prawo od środka". Układ ten popsuł się, kiedy nadeszły cięższe czasy.

wybory w austrii wygrala skrajna prawica - powtorka z historii!?
Opublikowane: Wrzesień 30, 2008, 11:18:23
za politykiem przemawiają ustawy wprowadzone w życie , a tych ani widu ani słychu . Palikot to sezonowa gwiazda coś jak Jola tyle ,że w garniturze .

No ale pamietajmy, ze prezydent moze wetowac, co niektore, "odwazniejsze" ustawy, a co do Palikota, to moim zdaniem sie mylisz, bo to wszystko to raczej przemyslany PR, ten pan wie co robi.

Cytuj
W sprawie tarczy antyrakietowej powinno się wypowiadać społeczeństwo bo ono dostanie najbardziej po tyłku w razie niepowodzenia . To jest wyścig zbrojeń zupełnie niepotrzebny nam do szczęscia , ochrona nam zapewnia (podobno ) ONZ w razie jakich niesnasek nasz dawny zaborca Niemcy przyjdzie nam pomóc . Z drugiej strony to jest walka z wiatrakami , bo kto na Polske zaatakuje ? Iran  :lol:Korea Północna  :o ? Jeśli bedzie się wtryniać w tą walkę z ''terroryzmem '' to rzeczywiscie pewnego pięknego dnia zrzucą na nas atomówke .  Sprawa bezpieczeństw jest kluczowa dla polityków podczas kampanii wyborczej , tą decyzją udowdnili jak bardzo rozmijają się ich słowa w czyny .

Troche to zabawne, jak mi sie przypomni jak o bezpieczenstwie panstwa mowia w PiS, a dokumenty z weryfikacji WSI gdzie wyparowaly :) to tak od siebie dodaje.

co do ONZ - to wiesz, ze niektorzy ten skrot tlumacza jako ORGANIZACJA NIEMOCY ZUPELNEJ, niestety ONZ praktycznie nic nie moze, co juz nie raz pokazalo, ja tam bym na nich nie liczyl, w razie konfliktu np. z Rosja, przypuszczam tez, ze nie mielibysmy co liczyc na pomoc Niemiec czy Francji. Tarcza antyrakietowa jest tak samo potrzebna nam, jak stacjonujace w Wenezueli rosyjskie bombowce, to sa tzw. gry wojenne, podchody miedzy USA i Rosja.

Referendow, to nie zapominaj, ze dla wiekszosci politykow zwykli ludzie, sa poprostu "ciemna masa" potrzebna raz na kilka lat do oddania glosu w wyborach i nie ma co ich wykorzystywac do podejmowania innych decyzji, smutne ale prawdziwe. A ze nie jest tak tylko w Polsce, pokazuje przyklad, referendum w Irlandii nt. traktatu lizbonskiego, co jest zabawne, to to, ze bedzie referendum przeprowadzane tyle razy az ludzie w koncu przyjma ten traktat.

Cytuj
Ekologia - niech bogatsi skruszają bo ja biedny Polak ledwo wyrabiam do końca miesiąca . Mogą się ekologizować , ale nie moimi pieniędzmi .Zresztą Polska to akurat najmniej wytłacza tego nieszczęsnego CO2 do atmosfery . Może jeszcze w Afryce dzieci powinni kupować ekologiczne torebki ? Kolejny nonsens wielkiej propagandy .

Ekologia nie jest, zla - nie wymaga to wcale duzo nakladow, zeby zyc "zgodnie z natura". W UK w gazetach sa informacje, zeby np. zawsze gasic swiatlo za soba, zeby opozniac okres grzewczy co jaki czas, zaby nie przesadzac z temp. w domu, zeby nie gotowac czegos zbyt dlugo, zeby zamiast foliowych torebek - jednorazowek uzywac toreb wielokrotnego uzytku - uwazasz to za rzeczy niemozliwe do zrobienia!? W wielu wypadkach pozwala to jeszcze zaoszczedzic pieniadze!

Cytuj
Z religią jest tak ,że inaczej rozumieją równośc lewicowcy a inaczej racjonalisci . Według tych pierwszych kobieta jest równa męzczcyznie , powinna dostawać te samą posade , te same płace , a racjonalisci powiadaja ,że przy budowie to raczej nie nadaje sie kobita do roboty . Dalej Lekarz ma zarabiać tyle co śmieciarz w Niemczcech , mimo ,ze odpowiedzialnosc za wyrzucanie czyis odpadów jest zerowa . Czerwień pragnie kastracji pedofilów jednoczesnie upominajac się o legalizacje związków homoseksualnych .Czy tylko ja widze jakąś drobną  nieścisłość ? Jezus mawiał ,żeby być miłosiernym , ale też nie wspominał ,że niektórzy te sentencje nadinterpretują tworząc własne prawa , kodeksy i sądy .Jakby to miało jakieś znaczenie .


Co do religii, no coz nie raz mowilem o co mi dokladnie chodzi, jak dla mnie instytucja kosciola nie jest powiazana z Bogiem, kosciol stal sie czyms w rodzju hipermarketu, co jest najsmiesniejsze jak nie masz pieniedzy to ci ksiadz nie udzieli pogrzebu/slubu/chrztu/nie odprawi dla ciebie mszy itd..
Kaczyński przyjmie te ustawe , która uzna za stosowną , nie podstawiając nogi naprawde logicznych rozwiązań prawnych .
7 pazdziernika prawdziwy test wiarygodności obecnej ekipy rządzącej . Wtedy zobaczymy co z ubiegłorocznych obietnic Tuska bedzie wpojone w życie .
Jesli jak Ty mówisz ONZ jest chooya warto to po co te członkostwa ?  Po co to te dokumenty przez które (wg. zapewnień Jerzego Szmajdzińskiego )zobiowiązani jesteśmy do wspomagania sił koalicji na teranch zagrożonych terroryzmem . Nas tylko po plecach klepie Bush nie oferując nic w zamiam . I teraz za pare egzemplarzy przestarzałego sprzętu mamy oddać najważniejszą rzecz - bezpeczieństwo narodowe ? To jest chory układ , w którym musi się wypowiedziec ciemna masa bo może -o dziwo - miec inne stanowisko niż rząd . To jest kraj w , ktorym żyją nie tylko politycy ale , a może przede wszystkim społeczeństwo , które nie przecze ,nie grzeszy inteligencją . Nie trzeba się biegle znać na stosunkach miezynarodowych by stwierdzić , że ten układ jest nam nie na ręke .
Odniosłeś się jeszcze raz do glosowania w sprawie traktatu w Iralandii - to jest doskonały przykład potwierdzajacy teze ,że UE ma bardzo wiele wspólnego z ZSSR . Siłą zmuszają ludzi do podpisania cyrografu , ale  to im się nie uda , bo nie wszedzie myślą proeuropejsko czyli inaczej niż większośc .
Promowanie ekologi poprzez ulotki czy też wspominki w TV mogą być , ale nie kosztem wyciągnia pieniędzy podatnikom . Jeśli interesuje cie przyszłość planety kupuj torebki , płać x5 za gaz , wode itp  , a jesli nie to nie . Obecnie panuje moda na być przyjaznym naturze , ale niechce wchodzić w taki układ dopłacania do tego interesu .
Chrześcijaństwo jest traktowane jako religia , nie jako kościół , księża . Ci ostatni (nie wszyscy ) jak wiadomo mineli się z powołaniem .Nie wiem do czego pijesz naprawde . Ue i tak nie wspomaga kosciołu dajac im na kase czy dziwki , nie tego domagają się konserwatysci . Tu chodzi o pewien symbol i uszanowanie historii a nie propagowanie materializacji duchownych -_-'


Ludzie wybrali dwukrotnie  Kwaśniewskiego w nadzieii ,że okiełzna bałagan po wielkim reformatorze Lechu Wałęsie . Na początku lat 90-tych sytuacja w Polsce była tak dramatyczna ,że ludzie zapragneli powrotu do dawnego opiekunczego systemu gdzie każdy dostanie prace i pensje .Większośc nie mogła się odnalezć w nowej kapitalistycznej (tu wskazane lekkie przymróżenie oka ) rzeczywistości . Słychać było wówczas głosy pikietujących pod Sejmem ''Komuno wróć'' . SLD ugruntowało wtenczas pozycje i skrzetnie korzystając z tej chwilowej melancholii do dawnych czasów .Zresztą wiele nawyków do dzisiaj ciężko wyplenić z życia publicznego , i nie wiem czy kiedykolwiek da się zerwać całkowicie z erą Gierka i Gomółki .Co nie zmienia bynajmniej mojego podejscia na temat deubekizacjii , ktore powinno miec miejsce już za rządów Olszewskiego , a nawet wcześniej , ale jak powszechnie wiadomo , między dzięki innymi sprawującemu dziś rząd Waldemarowi Pawlakowi i Lechowi Wałęsie do tej realizacji nie doszło . Przez co dalej mamy zagmatwany obraz - to jest III czy IV RP ? Pełna demokracja  czy może stan przejściowy między dwoma ustrojami ?

Jeszcze w sprawie kuratora w PZPN to jest bardzo powsciagliwy w optymizmie jaki panuje wśród panów Listkiewicza i Drzewieckiego . Bagno sięga wiele prominentnych i wątpi by od tak za pomocą czarodziejskiej różdzki kurator oczyścił system . Nie mniej powinien się wziąć za ten bałagan i kuartor i prezydent bo mam już dośc ogladania tego kabaretonu , przez które cierpią miliony kibicow .
''Don't take advice from anyone'' - Robert Altman.


mowafilmowa.wordpress.com
magivanga.wordpress.com
booklips.pl

s00s

  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 04-11-2007
  • Wiadomości: 10 368
  • Reputacja: 155
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #4317 dnia: Września 30, 2008, 17:36:37 pm »
Polski minister udał się w oficjalną podróż do Francji. Jednym z punktów wizyty była kolacja u francuskiego odpowiednika. Widząc jego wspaniałą willę, z obrazami wielkich mistrzów na ścianach, pyta się, jak on zapewnia sobie taki poziom życia ze skromnej pensji urzędnika republiki.
Francuz zaprasza go do okna:
- Widzi pan tę autostradę?
- Tak.
- Ona kosztowała 20 miliardów franków, firma wypisała fakturę na 25, a różnicę przekazała mi. Dwa lata później minister francuski udaje się do Polski i odwiedza swojego polskiego odpowiednika. Kiedy podjeżdża pod domostwo ministra, jego oczom ukazuje się najpiękniejszy pałac jaki widział w życiu. Pyta od razu:
- Nie rozumiem, dwa lata temu stwierdził pan, że prowadzę książęce życie, ale w porównaniu do pana... Polski minister podchodzi do okna:
- Widzi pan tam autostradę?
- Nie.
- No właśnie

loool

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #4318 dnia: Września 30, 2008, 22:04:59 pm »
od czasów pis czekaliśmy trochę dłużej niż miesiąc i nic się nie zmieniło. teraz będzie podobnie. poziom futbolu mamy w polsce tak marny, że nie po to płacę 70-90 zł za mecz, żeby jeszcze nie byc pewnym czy wynik nie został ustalony przed zakupem biletu. jako kibic mam prawo domagac się ogarnięcia tego biznesu.

Więc jak to sobie wyobrażasz? Sprzątamy PZPN, instalujemy nowy zarząd i cieszymy się pięknem piłki w polskiej lidze, a polskie kluby i reprezentacja są wyłączone z rozgrywek międzypaństwowych? W kilku krajach rząd już próbował robić takie porządki, nigdy nic z tego nie wyszło, a konsekwencje z reguły były bardzo poważne. Na pewno można to zrobić lepiej. Przede wszystkim powinien powstać organ kontrolujący PZPN, ale nie związany z rządem. Teraz mogę postawić każdą sumę, że nic się na lepsze nie zmieni.

Na mecze chodzę tylko po to, żeby poczuć atmosferę, pokrzyczeć i pomachać szalikiem, a jak chcę oglądać dobrą piłkę, włączam TV.

Niestety polska piłka jest ciężko chora, ale w ten sposób się jej nie uzdrowi.



Upadek polskich stoczni z brukselką w tle...

Cytuj
Jest decyzja Unii - Stocznie Gdynia i Szczecin upadną

Komisarz UE do spraw konkurencji zapowiada negatywne decyzje w sprawie polskich stoczni - podała telewizja TVN24. Według bezpośredniej relacji dziennikarki TVN24, decyzja ta oznacza upadłość stoczni w Gdyni i Szczecinie. Minister Grad miał podkreślić, że gdyby była dobra wola Unii, to stocznie by się uratowało.

http://wiadomosci.onet.pl/1835184,11,item.html

 :-?

Leenk

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 05-09-2005
  • Wiadomości: 3 753
  • Reputacja: 1
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #4319 dnia: Września 30, 2008, 22:53:11 pm »
Tak to jest jak bonzowie z "Solidarności" (Śniadek i inni) zamiast stocznią zajmowali się popieraniem partii politycznej (w tym wypadku PiSu) a szefem stoczni w Gdańsku był harcownik z PiSu, kolejny typowy bluzgacz sądząc po jego wywiadach.

Szkoda tylko stoczni w Szczecinie i Gdyni - gdańska sama zapracowała na ten los.