Autor Wątek: [archiwum] Odp: POLITYKA  (Przeczytany 658601 razy)

0 użytkowników i 3 Gości przegląda ten wątek.

Mr_Zombie

  • Global Moderator
  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 05-11-2005
  • Wiadomości: 5 999
  • Reputacja: 15
  • Press a button and something awesome happens...
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #4680 dnia: Października 17, 2008, 12:52:34 pm »
Nie, nie. Oto właśnie chodzi, że chcą je skomercjalizować, ale o prywatyzacji nie ma mowy. Tymczasem pytanie jednoznacznie sugeruje, że chodzi tylko i wyłącznie o prywatyzację.
Always code as if the person who will maintain your code
is a maniac serial killer that knows where you live.

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #4681 dnia: Października 17, 2008, 12:55:09 pm »
Bezpośrednio o prywatyzacji mowy w ustawie nie ma, ale samorządu po przejęciu placówek mogą je dowolnie prywatyzować.

Nie ma przed tym żadnego zabezpieczenia.

Tak jak w pytaniu - komercjalizacja UMOŻLIWIA prywatyzację.

Mr_Zombie

  • Global Moderator
  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 05-11-2005
  • Wiadomości: 5 999
  • Reputacja: 15
  • Press a button and something awesome happens...
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #4682 dnia: Października 17, 2008, 14:58:26 pm »
Tak jak w pytaniu - komercjalizacja UMOŻLIWIA prywatyzację.

Ale to jest jawne straszenie. Ludzie nasłuchali się od PiS o prywatyzacji (wspaniała reklama, w której każe się pacjentowi zapłacić za karetkę... szczyt idiotyzmu), a prezio jeszcze wspomaga ten strach...
To tak jakby powiedzieć, że kupno samochodu UMOŻLIWIA spowodawanie wypadku. Jedno z drugim jest również powiązane, ale nie o to chodzi w pytaniu.
Always code as if the person who will maintain your code
is a maniac serial killer that knows where you live.

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #4683 dnia: Października 17, 2008, 15:19:50 pm »
Nie straszenie tylko uświadamianie. Szpitale utrzymywane z NFZ nie będą przynosić zysków i samorządy będą je prywatyzować, bo nic nie stanie im na przeszkodzie. Sprytny plan PO - osiągną swój cel, a za prywatyzacje nie będą bezpośrednio odpowiedzialni.

Mr_Zombie

  • Global Moderator
  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 05-11-2005
  • Wiadomości: 5 999
  • Reputacja: 15
  • Press a button and something awesome happens...
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #4684 dnia: Października 17, 2008, 15:29:26 pm »
Sprytny plan PO - osiągną swój cel, a za prywatyzacje nie będą bezpośrednio odpowiedzialni.

Brawo, właśnie odkryłeś układ! Możesz się za to poklepać po plecach.

Jakoś na razie spora ilość placówek medycznych jest skomercjalizowana i nikt ich nie prywatyzuje, bo... przynoszą zysk.
Always code as if the person who will maintain your code
is a maniac serial killer that knows where you live.

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #4685 dnia: Października 17, 2008, 15:54:45 pm »
Układ? W tym miejscu warto przytoczyć rozmowę Sawickiej z podstawionym funkcjonariuszem CBA:

Spoiler (kliknij, by wyświetlić/ukryć)

http://www.dziennik.pl/polityka/article169789/PiS_Plan_Beaty_Sawickiej_sie_sprawdza.html

Żadnego układu nie trzeba odkrywać, bo Beatka S. sama pięknie go opisała.

Masz rację, PiS straszy bezpodstawnie.

Leenk

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 05-09-2005
  • Wiadomości: 3 753
  • Reputacja: 1
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #4686 dnia: Października 17, 2008, 17:12:46 pm »
Iras, Mr_Zombie wyjaśnił do tak dokładnie że już prościej się nie da, naprawdę.
Nie, nie. Oto właśnie chodzi, że chcą je skomercjalizować, ale o prywatyzacji nie ma mowy. Tymczasem pytanie jednoznacznie sugeruje, że chodzi tylko i wyłącznie o prywatyzację.

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #4687 dnia: Października 17, 2008, 17:25:45 pm »
Leenk, ja umiem czytać. Martw się o siebie, bo u Ciebie z tym kiepsko - przynajmniej z czytaniem ze zrozumieniem.

Ustawa umożliwia prywatyzację i w żaden sposób przed nią nie zabezpiecza, więc tylko ślepy nie widzi niebezpieczeństwa.

Leenk

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 05-09-2005
  • Wiadomości: 3 753
  • Reputacja: 1
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #4688 dnia: Października 17, 2008, 17:47:08 pm »
Cytat: Iras
Ustawa umożliwia prywatyzację i w żaden sposób przed nią nie zabezpiecza, więc tylko ślepy nie widzi niebezpieczeństwa.
Chłopie, ten fragment najlepiej pokazuje że faktach wiesz mało i tylko powtarzasz propagandę partyjną PISu. Już teraz samorząd może zrobić 100% prywatyzacje bez faktycznych ograniczeń i kontroli ogłaszając po prostu upadłość szpitala.

W nowej ustawie jest tyle zabezpieczeń że dzika prywatyzacja jest po prostu niemożliwa. M.in. to samorządy, rada powiatu, miasta lub sejmik województwa będą podejmowały ostateczną decyzję, nikt inny. Dodatkowo  planowane poprawki mówią że właścicielem majątku wnoszonego do spółki ma pozostać samorząd a gdyby ostatecznie samorząd chciał sprywatyzować szpital musi urządzić lokalne referendum.

Jak Kaczor jest takim populistą to równie dobrze PO może zażądać referendum z pytaniem "Czy jesteś za brakiem komercjalizacji i za faktyczną dziką prywatyzacją z jaką mamy do czynienia obecnie?"

Tak się dziwnie składa że za komercjalizacją jest już nawet lewica chociaż jej elektorat, jak wiadomo, reaguje alergicznie na wszelkiego rodzaju prywatyzacje czegokolwiek. Rozumieją to często nawet samorządowcy z PiSu, którzy wiedzą że czym innym są partyjne hasełka a czym innym tragiczna sytuacja konkretnego szpitala na ich terenie.
« Ostatnia zmiana: Października 17, 2008, 18:01:44 pm wysłana przez Leenk »

Krzych Ayanami

  • Kapitan Żbik
  • *****
  • Rejestracja: 02-11-2004
  • Wiadomości: 1 261
  • Reputacja: 2
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #4689 dnia: Października 17, 2008, 17:50:59 pm »
Cytuj
Nie straszenie tylko uświadamianie. Szpitale utrzymywane z NFZ nie będą przynosić zysków i samorządy będą je prywatyzować, bo nic nie stanie im na przeszkodzie. Sprytny plan PO - osiągną swój cel, a za prywatyzacje nie będą bezpośrednio odpowiedzialni.

Mogę cię prosić, abyś chociaż próbował dowiedzieć się jak działają prywatne placówki służby zdrowia, żebyś nie popełniał tak kardynalnych błędów? To o czym piszesz to propaganda nie mająca nic wspólnego z rzeczywistością. Podobnie zresztą jak poglądy prezydenta uważającego, że jeśli rzeczywistość nie przystaje do jego przesądów, to tym gorzej dla rzeczywistości.

Zacznijmy od tego, że niemal KAŻDY szpital prywatny (w tym momencie: należący do samorządu) ma podpisany kontrakt z NFZ'etem. Napisałem niemal bo wiem, że JEDNA placówka, bodaj w Krakowie, miała leczyć za pełna odpłatność ze strony chorych, nie wiem czy jeszcze istnieje. W kilkudziesięciu jeżeli człowieka nie stać na zapłacenie za usługę - zapłaci za niego państwo. Nikomu się w ten sposób krzywda nie dzieje. Nikt nie jest zmuszany do płacenia, zależy to wyłącznie od tego czy ma takie potrzeby i możliwości.

Elementarne różnice między placówkami prywatnymi a państwowymi:
- szpital państwowy jest utrzymywany z pieniędzy Narodowego Funduszu Zdrowia. Tylko i wyłącznie. Szpital prywatny oprócz tego może sprzedawać usługi.
- szpital państwowy jako taki będzie leczył niezależnie od tego czy będzie umiał gospodarować finansami czy też nie. Można w nim utopić absolutnie każdą ilość pieniędzy. Szpital prywatny musi wyjść przynajmniej na zero, jeżeli mu się nie uda, zbankrutuje, a jego majątek zostanie zlicytowany.

A teraz może jeszcze jeden przesąd, którym straszy się ludzi, twierdząc, że w prywatnym szpitalu może zostać skasowany niedochodowy oddział. Prawda jest taka, że prywatna jednostka może nie mieć takiej możliwości. Nawet gdyby chciała to zrobić. Na straży takiego rozwiązania stoi NFZet, który może nie podpisać kontraktu przy próbie zrobienia czegoś podobnego. Żadna dyrekcja nie zaryzykuje czegoś podobnego. Bo to jest podstawa ich budżetu.

Więc możesz mi wytłumaczyć co takiego strasznego jest w tym, że szpitale nie należą do państwa?

Chcę jeszcze zauważyć, że tak naprawdę teraz nie ma przepisów regulujących odprzedaż szpitali przez samorządy, nowy właściciel naprawdę może zrobić co chce - i TERAZ ani pisowi, ani prezydentowi to nie przeszkadza. Boją się tylko nowych przepisów.

To uświadamianie o którym piszesz jest pozbawione zupełnie treści merytorycznych. Nie mówi się, że tak czy inaczej będzie się leczonym. Nie mówi się, że wcale nie trzeba będzie sięgać do własnej kasy. Nie mówi się, że jakość leczenia się bardzo prawdopodobnie poprawi. Nie mówi się o różnicach w strukturze majątkowej - ani o tym jak sobie radzą zakłady już zrestrukturyzowane. Nie, zakłada się wyłącznie, że będzie jakiś szwindel, więc lepiej nic nie robić.


Mam bardzo za złe Kaczyńskiemu to co robi w tej sytuacji. Sam należy do klasy uprzywilejowanej, z uwagi na funkcje jaką spełnia, może liczyć na najlepszą medyczną opiekę w naszym kraju, podobnie jak nasi parlamentarzyści. Jednak ze względów ideologicznych - gdyż jego poglądy na gospodarkę to nic innego niż najlepsza komunistyczna szkoła - pozostałym obywatelom odmawia tego do czego sam ma dostęp. Gra służbą, gdyż ze względów politycznych lepiej dla niego, żeby pozostała jak najgorsza. Jeśli dobrze działać, nie będzie można wykorzystać jej do swoich celów, przy złej zawsze będzie mamił ludzi jej naprawą.

Leenk

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 05-09-2005
  • Wiadomości: 3 753
  • Reputacja: 1
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #4690 dnia: Października 18, 2008, 02:33:51 am »
Tak w sumie nie wiedziałem czy to się nadaje do Polityki, Co mnie rozśmieszyło czy Szokuje...  :cool:
Cytuj
- W środę tuż po zakończeniu wywiadu z prezydentem Kaczyńskim doszło do bardzo nieprzyjemnej sytuacji - opowiada Monika Olejnik.

- Pod koniec "Kropki nad i" w TVN 24 rozmawialiśmy o kandydaturze Lecha Wałęsy do "grupy mędrców" Unii Europejskiej. Prezydent był przeciw. Mówił, że Wałęsa obrażał jego i brata. Już zdenerwowany pytał, czy można obrażać jego brata - mówi Olejnik.

Jest pani na mojej krótkiej liście

- Odpowiedziałam, że nie można obrażać głowy państwa, ale prezydent domagał się ode mnie deklaracji, że nie można obrażać jego brata. Wtedy powiedziałam, że nie można obrażać nikogo. Po zakończeniu wywiadu prezydent zaczął na mnie krzyczeć: "Stokrotka, stokrotka, jest pani na mojej krótkiej liście, pożałuje pani tego, wykończę panią, nie obronią pani agenci służb specjalnych Walterowie [właściciele stacji TVN]".

- Ja na to przypomniałam prezydentowi - opowiada dziennikarka - że na początku lat 90. brałam w obronę Jarosława Kaczyńskiego przed atakami ówczesnego prezydenta Lecha Wałęsy. Wyciągnęłam do prezydenta rękę na pożegnanie. Zawisła w powietrzu, prezydent nie chciał się pożegnać, więc odeszłam. Świadkami tej sceny było kilkanaście osób: dziennikarze TVN 24 i belgijscy producenci programu. Stali oniemiali.

- O co prezydentowi chodziło z tą "stokrotką"? Uważa cię za jakiegoś TW? - pytam Monikę Olejnik.

- Nie wiem.

Niebieski

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 12-09-2006
  • Wiadomości: 2 182
  • Reputacja: 1
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #4691 dnia: Października 18, 2008, 02:37:24 am »
Zdecydowanie szokuje, wkur**a mnie strasznie że "najważniejszym" polakiem jest buc do potęgi...

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #4692 dnia: Października 18, 2008, 03:04:03 am »
Taka sensacja i tylko jeden artykuł w wyborczej?

Śmiem twierdzić, że gdyby to było w całości prawdą, dawno trąbiłyby o tym wszystkie dzienniki.

Swoją drogą "stokrotko" to raczej tak pieszczotliwie  :D

_Music

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 07-07-2005
  • Wiadomości: 7 703
  • Reputacja: 0
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #4693 dnia: Października 18, 2008, 10:22:56 am »
Kaczor zachowuje się jak gangster teraz- grożenie że "kogoś załatwi", wyzywanie innych od agentów- mafia jak nic.

Niech idzie do Trwam- tam mu nikt nie będzie zadawał trudnych pytań.

Liczę, że może nie w następnych wyborach, ale jeszcze następnych kaczyńscy znikną na zawsze z polskiej polityki, bo to najgorsze tatłajstwo jakie się pojawiło w tym kraju po 89roku.
Opublikowane: Październik 18, 2008, 10:21:46
http://wiadomosci.onet.pl/1846453,11,item.html

Ludzie się nie przyznają że głosowali na kaczora.

Krzych Ayanami

  • Kapitan Żbik
  • *****
  • Rejestracja: 02-11-2004
  • Wiadomości: 1 261
  • Reputacja: 2
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #4694 dnia: Października 18, 2008, 10:32:25 am »
Cytuj
Kaczor zachowuje się jak gangster teraz- grożenie że "kogoś załatwi", wyzywanie innych od agentów- mafia jak nic.

Zwróciłbym uwagę na co innego. Czy jemu nie pomyliły się akta i czy przypadkiem prezydent nie ma nielegalnego dostępu do archiwów IPN'u.

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #4695 dnia: Października 18, 2008, 10:58:43 am »
Temu pyrdkowi już się całkiem w d..ie poprzewracało. :shock: Zdecydowanie to nadaje się do tematu "Szokuje".

setezer

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 08-05-2005
  • Wiadomości: 3 469
  • Reputacja: 1
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #4696 dnia: Października 18, 2008, 11:05:56 am »
Chłopakowi nerwy puściły. Może był szczuty przez cały program, może Olejnik go sprowokowała, może wcale nie było tak jak mówiła (a jak wiemy świadkowie z TVN-u, to dla zwolenników z PiS-u żadni świadkowie), a może naprawdę Lechowi odbiło. Nawet jakby to było zarejestrowane, to i tak żelazny elektorat nie zmieniłby poglądów. Zdarza się, to nic wielkiego, to była prowokacja, wyreżyserowane itp. Zresztą może lekko się tylko uniósł, a sprawę wyolbrzymiono, a może grzmiał na całe studio. Nie wiemy.

A tak swoją drogą wyobrażenie sobie Kaczyńskiego mówiącego "stokrotko" to MISSION IMPOSSIBLE!

Clinton palił trawę, ale się nie zaciągał. Może Lechu krzyczał, ale żartował itp.

Mr_Zombie

  • Global Moderator
  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 05-11-2005
  • Wiadomości: 5 999
  • Reputacja: 15
  • Press a button and something awesome happens...
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #4697 dnia: Października 18, 2008, 11:18:12 am »
Śmiem twierdzić, że gdyby to było w całości prawdą, dawno trąbiłyby o tym wszystkie dzienniki.

Dzisiaj w radiowej Trójce też o tym była mowa rano...
Poza tym, gdyby nie było sprawy, prezydent nie wysyłałby Olejnik listu z przeprosinami, nie sądzisz?

Nie ma to jak mieć za prezydenta buca, który w chwili uniesienia wczuwa się w rolę marnego złoczyńcy z filmów sensacyjnych klasy B i grozi dziennikarce, że jest "na jego liście" i że ją "załatwi". Niech żyje nam Nasz Miłościwie Rządzący, któremu się we łbie już miesza :/.
Always code as if the person who will maintain your code
is a maniac serial killer that knows where you live.

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #4698 dnia: Października 18, 2008, 11:26:53 am »
Heh... Kiedy Prezydent mówi, że Tusk odzywa się do niego w bezczelny sposób, to jest z całą pewnością absolutna nieprawda, ale kiedy napisze coś wyborcza, na sto procent jest to pewniak. Jeśli faktycznie tak było, nadal się dziwię, że nie trąbili o tym w faktach. Przez ostatnie dni wizerunek Donalda bardzo ucierpiał, to teraz trzeba to będzie jakoś wyrównać  8)

Mr_Zombie

  • Global Moderator
  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 05-11-2005
  • Wiadomości: 5 999
  • Reputacja: 15
  • Press a button and something awesome happens...
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #4699 dnia: Października 18, 2008, 11:34:17 am »
« Ostatnia zmiana: Października 18, 2008, 11:38:22 am wysłana przez Mr_Zombie »
Always code as if the person who will maintain your code
is a maniac serial killer that knows where you live.

Leenk

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 05-09-2005
  • Wiadomości: 3 753
  • Reputacja: 1
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #4700 dnia: Października 18, 2008, 12:54:27 pm »
Przyznam że pilnie śledzę kampanię wyborczą w USA. Oglądałem imprezę charytatywną z udziałem Obamy i McCaina - gdyby tak u nas poziom debaty politycznej choć trochę zbliżył się do tej obecnej w USA...  :???:
"Na dwa tygodnie przed końcem niezwykle ostrej kampanii John McCain i Barack Obama dali politykom na całym świecie lekcję klasy i szacunku dla oponenta". http://wyborcza.pl/1,75248,5824126,McCain_i_Obama_swietnie_sie_razem_bawia.html
 

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #4701 dnia: Października 18, 2008, 13:32:54 pm »
Przecież w Stanach w czasie kampanii trwa wojna.

Wyciągają prywatne brudy, bez skrupułów wciągają w to rodziny, gryzą się jak wściekłe psy.

Nasze małe wojenki są przy tym jak dziecinne przekomarzanie.

Leenk

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 05-09-2005
  • Wiadomości: 3 753
  • Reputacja: 1
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #4702 dnia: Października 18, 2008, 14:04:18 pm »
Cytat: Iras
Wyciągają prywatne brudy, bez skrupułów wciągają w to rodziny, gryzą się jak wściekłe psy.
I bardzo dobrze!  :-D

Zauważ że jednocześnie po takiej morderczej kampanii, pełnej wyciągania wszelkich możliwych brudów, zwycięzca jest już prześwietlony na wszelkie możliwe sposoby - konkurencja wyciąga mu wszelkie możliwe wady, polityczne i życiowe błędy itd. w trakcie kampanii przedwyborczej a nie potem.

Nasi lokalni Kurscy czy Palikoty to przy nich niemowlaki ale... taka bezwzględna kampania przedwyborcza ma też tą zaletę że prezydentem zostaje facet a jajami który potrafi przetrwać takie jazdy a nie, za przeproszeniem,  pizduś który łamie się przy każdym niezbyt eleganckim zagraniu. 

W USA tą zasadę rozumieją - Obama i McCain żrą się jak wściekłe psy ale jednocześnie potrafią dać taki elegancki pokaz kultury i poczucia humoru. Chciałbym żeby i u nas takie coś się kiedyś pojawiło.

« Ostatnia zmiana: Października 18, 2008, 14:11:44 pm wysłana przez Leenk »

Mr_Zombie

  • Global Moderator
  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 05-11-2005
  • Wiadomości: 5 999
  • Reputacja: 15
  • Press a button and something awesome happens...
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #4703 dnia: Października 18, 2008, 14:12:15 pm »
I bardzo dobrze!  :-D

Zauważ że jednocześnie po takiej morderczej kampanii, pełnej wyciągania wszelkich możliwych brudów, zwycięzca jest już prześwietlony na wszelkie możliwe sposoby - konkurencja wyciąga mu wszelkie możliwe wady, politycznie i życiowe błędy itd. w trakcie kampanii przedwyborczej a nie potem.

U nas jak wyciągnęli, że dziadek Tuska służył w Wermachcie to już była wielka burza polityczna.
Always code as if the person who will maintain your code
is a maniac serial killer that knows where you live.

Nobu_hex

  • Gość
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #4704 dnia: Października 18, 2008, 14:18:24 pm »
Spoiler (kliknij, by wyświetlić/ukryć)

OBAMA! hej hoł (z pozdrowieniami dla tarniaka :* ode mnie i kolegi mego - slejwa :*).

Leenk

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 05-09-2005
  • Wiadomości: 3 753
  • Reputacja: 1
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #4705 dnia: Października 18, 2008, 14:21:35 pm »
Cudowna Natalie Portman z koszulką popierającą Obamę!!!!  :grin: :grin: :grin:

Ale boner!  8)




Tarniak

  • Gość
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #4706 dnia: Października 18, 2008, 14:23:35 pm »
Mmm, muszę na chwilkę wyjść. :oops:

Nobu_hex

  • Gość
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #4707 dnia: Października 18, 2008, 14:33:35 pm »
Dwie najfajniejsze na świecie lasie (Natalie + Scarlett) nakłaniające do oddawania głosów na Baracka = wygrana Obamy jak nic. Hura!

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #4708 dnia: Października 18, 2008, 14:46:24 pm »
Dwie żydówki popierają Obamę  8)

Swoją drogą trzeba mieć nieźle narąbane w głowie, żeby głosować na kogoś tylko dlatego, że celebrities głosują.

Leenk

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 05-09-2005
  • Wiadomości: 3 753
  • Reputacja: 1
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #4709 dnia: Października 18, 2008, 14:58:57 pm »
Cytuj
Swoją drogą trzeba mieć nieźle narąbane w głowie, żeby głosować na kogoś tylko dlatego, że celebrities głosują.
Akurat fakt że  celebrities wpier... sie w politykę mnie osobiście wybitnie napawa niesmakiem. Tak było w przypadku poprzednich wyborów w USA.

Jednak teraz Obama jest imho lepszym kandydatem niezależnie ilu aktorów go popiera... Zresztą Arnolda w Kalifornii  też popierał m.in. Clint Eastwood i co z tego? Arnold wygrał dwie kolejne kadencje bo zwyczajnie jest naprawdę zajebistym gubernatorem tego stanu.

Nobu_hex

  • Gość
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #4710 dnia: Października 18, 2008, 15:00:51 pm »
E tam. Jakby Natalie powiedziała mi: "Głosuj na Kaczora" to bym zagłosował :oops:.

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #4711 dnia: Października 18, 2008, 15:02:04 pm »
Iras to pomyśl jak trzeba mieć narąbane w głowach, żeby zagłosować na kogoś, tylko dlatego że ojciec dyrektor na niego głosuje.

Leenk

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 05-09-2005
  • Wiadomości: 3 753
  • Reputacja: 1
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #4712 dnia: Października 18, 2008, 15:08:34 pm »
E tam. Jakby Natalie powiedziała mi: "Głosuj na Kaczora" to bym zagłosował :oops:.
Ach... co racja to racja, mate...  :lol:

Nobu_hex

  • Gość
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #4713 dnia: Października 18, 2008, 15:10:00 pm »
E tam. Jakby Natalie powiedziała mi: "Głosuj na Kaczora" to bym zagłosował :oops:.
Ach... co racja to racja, mate...  :lol:

Na szczęście nigdy by tak nie powiedziała, bo jest mądra, ha!

Krzych Ayanami

  • Kapitan Żbik
  • *****
  • Rejestracja: 02-11-2004
  • Wiadomości: 1 261
  • Reputacja: 2
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #4714 dnia: Października 18, 2008, 17:41:24 pm »
Wątpię. Dwa - trzy miliony euro i każdy się sprzeda  :cool:

VaaKo

  • Sekretarz wojewódzki
  • *****
  • Rejestracja: 05-07-2007
  • Wiadomości: 1 583
  • Reputacja: 44
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #4715 dnia: Października 18, 2008, 22:00:17 pm »
E tam. Jakby Natalie powiedziała mi: "Głosuj na Kaczora" to bym zagłosował :oops:.
Ach... co racja to racja, mate...  :lol:

Na szczęście nigdy by tak nie powiedziała, bo jest mądra, ha!
Ktoś kto popiera socjalistów z zasady ma niewiele wspólnego z mądrością.


Naprawdę wierzycie że Obama zakończy bombardowanie biednych muzułmanów :lol:, że Żydowskie lobby w USA na to pozwoli... zajebiście naiwnym trzeba być. Gospodarkę jeszcze bardziej rozpieprzy, ktoś kto chce rozdawać jeszcze większe pieniądze przygłupom siedzącym na blokowisku cały dzień, nie może nic dobrego wnieść a już na pewno nie "progress". Chyba że mówimy o postępie w czerwonym wydaniu, czyli gospodarka USA będzie rozwijalna się tak samo słabo jak Niemiec, czy też Francji.

Ciapkas

  • Gość
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #4716 dnia: Października 18, 2008, 22:12:39 pm »
Przecież Obama to epicki przywódca i dlatego wygra. Amerykanie kochają słowo 'epicki'. Tutaj w znaczeniu, że porywa tłumy. Dla mnie żaden z nich nie jest wystarczająco dobry. Gdzie im do Clintona, gdzie do Kennedy'ego.

Spoiler (kliknij, by wyświetlić/ukryć)
« Ostatnia zmiana: Października 18, 2008, 22:18:19 pm wysłana przez Ciapkas »

Nobu_hex

  • Gość
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #4717 dnia: Października 18, 2008, 22:24:01 pm »
E tam. Jakby Natalie powiedziała mi: "Głosuj na Kaczora" to bym zagłosował :oops:.
Ach... co racja to racja, mate...  :lol:

Na szczęście nigdy by tak nie powiedziała, bo jest mądra, ha!
Ktoś kto popiera socjalistów z zasady ma niewiele wspólnego z mądrością.

Pewnie. Mądry jest ten kto ma ograniczone horyzonty, nie lubi czarnych, muzułmanów, gejów, Rosjan i Niemców, a w dodatku popiera PiS.

Cytuj
Naprawdę wierzycie że Obama zakończy bombardowanie biednych muzułmanów :lol:, że Żydowskie lobby w USA na to pozwoli...

Czarny prezydent i żydowskie lobby - no kuwasz ta Ameryka to istne piekło jest :shock:. Nic dziwnego, że im giełda szwankuje.
« Ostatnia zmiana: Października 18, 2008, 22:27:24 pm wysłana przez ruszmusk »

VaaKo

  • Sekretarz wojewódzki
  • *****
  • Rejestracja: 05-07-2007
  • Wiadomości: 1 583
  • Reputacja: 44
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #4718 dnia: Października 18, 2008, 22:48:10 pm »
Pewnie. Mądry jest ten kto ma ograniczone horyzonty, nie lubi czarnych, muzułmanów, gejów, Rosjan i Niemców, a w dodatku popiera PiS.
Jak w przypadku pierwszych przytoczonych 3 grup są ludzie których mogę nawet bardzo nie lubić, tak w kolejnych 3 nie odrobiłeś lekcji. Już myślałem że w nagrodę za Twoje cool undergroundowe poczucie humoru wręczę Ci trampki, a tu taka gafa. I cieszę się że mam ograniczone horyzont, nie każdego kręci dwóch panów wsadzających sobie parówki w pupę, więc tym bardziej nie widzę powodu dlaczego maiłbym ich uwielbiać. Nie parzy mnie to, a nie ziębi póki tego nie widzę.

Cytuj
Czarny prezydent i żydowskie lobby - no kuwasz ta Ameryka to istne piekło jest :shock:. Nic dziwnego, że im giełda szwankuje.
Piekło to będzie jak zalęgnie się tam na dobre socjalizm.

Nobu_hex

  • Gość
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #4719 dnia: Października 18, 2008, 22:53:42 pm »
Pewnie. Mądry jest ten kto ma ograniczone horyzonty, nie lubi czarnych, muzułmanów, gejów, Rosjan i Niemców, a w dodatku popiera PiS.
Jak w przypadku pierwszych przytoczonych 3 grup są ludzie których mogę nawet bardzo nie lubić, tak w kolejnych 3 nie odrobiłeś lekcji.

Akurat nie odnosiłem się wyłącznie do Ciebie, ale ogólnie do ludzi Tobie podobnych (ot, Iras na przykład).

Cytuj
Już myślałem że w nagrodę za Twoje cool undergroundowe poczucie humoru wręczę Ci trampki, a tu taka gafa.

 :-( No to będzie trzeba w zimie popierdzielać na uczelnię na tzw. - za przeproszeniem - Bosaka.

Cytuj
Cytuj
Czarny prezydent i żydowskie lobby - no kuwasz ta Ameryka to istne piekło jest :shock:. Nic dziwnego, że im giełda szwankuje.
Piekło to będzie [...]
A skąd Ty wiesz jak będzie? Jakąś szklaną kulę Pan posiadasz tudzież innego tarota?