Autor Wątek: [archiwum] Odp: POLITYKA  (Przeczytany 658600 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

VaaKo

  • Sekretarz wojewódzki
  • *****
  • Rejestracja: 05-07-2007
  • Wiadomości: 1 583
  • Reputacja: 44
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #4720 dnia: Października 18, 2008, 23:02:19 pm »
A skąd Ty wiesz jak będzie? Jakąś szklaną kulę Pan posiadasz tudzież innego tarota?
W zupełności wystarczy mi pokaz możliwości Sowieckich i Narodowych socjalistów.

jay jay

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 25-03-2005
  • Wiadomości: 4 740
  • Reputacja: 18
  • Terror of unexpleainable
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #4721 dnia: Października 19, 2008, 09:37:13 am »
prawde powiada wam Vaako , socjalizm znacząco rozmija się z racjonalizmem

Obama wspomina o wycofaniu wojsk z Iraku podkreślając przy tym ,że trzeba dorzucić więcej zołnierzy do Afganistanu oczywiście w celu wydumanej walki z terroryzmem . Także on aż tak miłosciwy nie jest jak myślą celebrities .
''Don't take advice from anyone'' - Robert Altman.


mowafilmowa.wordpress.com
magivanga.wordpress.com
booklips.pl

Krzych Ayanami

  • Kapitan Żbik
  • *****
  • Rejestracja: 02-11-2004
  • Wiadomości: 1 261
  • Reputacja: 2
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #4722 dnia: Października 19, 2008, 13:08:24 pm »
Cytuj
Naprawdę wierzycie że Obama zakończy bombardowanie biednych muzułmanów  :lol:, że Żydowskie lobby w USA na to pozwoli... zajebiście naiwnym trzeba być. Gospodarkę jeszcze bardziej rozpieprzy, ktoś kto chce rozdawać jeszcze większe pieniądze przygłupom siedzącym na blokowisku cały dzień, nie może nic dobrego wnieść a już na pewno nie "progress". Chyba że mówimy o postępie w czerwonym wydaniu, czyli gospodarka USA będzie rozwijalna się tak samo słabo jak Niemiec, czy też Francji.

Ci biedni muzułmanie posłaliby cię na szafot tylko za to, że istniejesz. Jest to zupełnie inna kultura, która gdyby tylko dać jej taką możliwość wymordowałaby każdego kto myśli inaczej oni. Jeżeli bombami udaje się wykosić przynajmniej niektórych z tych psychopatów to jest to dobre rozwiązanie.

A jak ci jest ich tak strasznie żal, to sobie pojedź - a to do Iraku, a to do Afganistanu. Będziesz mógł tam wyrażać swoją sympatię do nich, chociaż nie liczyłbym na to, że to docenią.

Po za tym w moim odczuciu twoje stanowisko do Obamy jest podszyte w dużym stopniu niechęcią do niego z powodów, które są mało racjonalne. Chcę bowiem zauważyć, że o ile on zapowiada obniżkę podatków dla większości społeczeństwa i podwyżkę od 250 tysięcy, to McCain to nie ma żadnego pomysłu na to co robić. Zaś w kwestii systemu bankowego to istnieje plan Paulsona - który swoja drogą też jest  rozwiązaniem typowo socjalistycznym.

I może mała angedota z historii socjalizmu w Stanach.
Po drugiej wojnie światowej władze amerykańskie stanęły przed następującym problemem: co z robić z tysiącami młodych mężczyzn, którzy właśnie wrócili z frontu, a których właśnie zwolniono ze służby wojskowej. W końcu chyba tylko zorganizowana przestępczość będzie mogła im zaoferować pracę, przynajmniej znaczącej ich ilości. Amerykanie myśleli nad tym problemem, myśleli i w końcu wymyślili. Powiedzieli tak: słuchajcie chłopaki, nie mamy dla was roboty, pieniędzy też wam na długo nie starczy. Ale jak chcecie, to tutaj macie papiery - każdy uniwersytet w tym kraju przyjmie was z szeroko otwartymi ramionami.

I po czterech latach z setek tysięcy mężczyzn stworzono armię specjalistów. Państwo musiało poświęcić na to swoje środki, wspomogło obywateli - czy jednak stworzenie klasy średniej nie było tego warte?


Cytuj
Przecież Obama to epicki przywódca i dlatego wygra. Amerykanie kochają słowo 'epicki'. Tutaj w znaczeniu, że porywa tłumy. Dla mnie żaden z nich nie jest wystarczająco dobry. Gdzie im do Clintona, gdzie do Kennedy'ego.

Nie jesteś amerykaninem i nie będziesz głosował, więc twoje opinie nie mają w tym momencie znaczenia.
Uważam jednak, że tłumu - w tym wypadku amerykanów - nie da się poderwać tak łatwo. Trzeba mieć charyzmę i jakieś poglądy.
A pamiętałbym o tym, że do nas trafiają tylko echa i skróty kampanii wyborczej, zdecydowana większość wystąpień u nas nie istnieje. Muszą być jakieś powody, że Obama jest postrzegany jako prezydent na czas kryzysu.
Po za tym przypomina mi się opinia jednej osoby, która szczegółowo przygląda się tym wyborom i dokładnie słucha co każdy z nich mówi. Bardzo sceptycznej na dodatek. Spytałem się jej czy Obama jest kimś kto mówi jak przywódca, jak prezydent. Odpowiedź brzmiała - tak. Jest to ktoś ma swoją wizję, kto może osiągnąć rzeczy wielkie.

Leenk

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 05-09-2005
  • Wiadomości: 3 753
  • Reputacja: 1
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #4723 dnia: Października 19, 2008, 13:28:35 pm »
Skoro już o anegdotach. Parę miechów temu czytałem wywiad z jakimś bardzo uznanym ekonomistą z USA, profesorkiem na Harvardzie itd.

Akurat on sam wspiera republikanów ale znał Obamę z młodych lat. Powiada ze pewnego wieczoru nagle dostaje telefon od Obamy z prośbą żeby mu wytłumaczył jakieś aktualne zagadnienie ekonomiczne ale z punktu widzenia republikanów. Przegadali pól nocy. Ta historyjka posłużyła mu za odpowiedź dziennikarza czy Obama nie jest przypadkiem tylko koleżką wygadanym na wiecach.  On zwyczajnie wie o wiele więcej o gospodarce niż McCain.

Imho, w sprawach zagranicznych nie ma znaczenia czy rządzić będzie McCain czy Obama - obaj bezwzględnie będą realizować włącznie egoistyczny interes swojego kraju. I to chyba normalne.

LoNdEk

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 23-10-2007
  • Wiadomości: 6 670
  • Reputacja: 15
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #4724 dnia: Października 20, 2008, 11:29:21 am »
Nie wiem czemu, ale bracia Kaczynscy maja dziwne zludzenia, ze z mediami da sie wygrac, przeciez wlasnie dzieki takim akcja, mozna wiele stracic. Media sa przeciez "czwarta wladza", a wlasciciele prywatnych stacji sie znaja, podobnie jak dziennikarze i dla nich zniszczyc kogos nie jest problemem, podobnie wykreowanie nowej "osobowosci" na scenie politycznej, ale bracja Kaczynscy czasami zachowuja sie bardzo nierozwaznie (spieprzaj dziadu, malpa w czerwonym itd.). Zamiast pozyskiwac sobie przychylnosc wplywowych mediow, panowie z Kaczynscy robia cos zupelnie przeciwnego, a "sekta" o. Rydzyka to za malo glosow aby rzadzic Polska.


Cytuj

TVN pisze do KRRiT w obronie Olejnik

TVN SA zwrócił się do Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji o interwencję w sprawie gróźb prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego wobec dziennikarki TVN 24 Moniki Olejnik.
W piśmie – które otrzyma dziś przewodniczący KRRiT Witold Kołodziejski – TVN przedstawia kulisy emitowanego w środę 15 października w TVN 24 programu Moniki Olejnik "Kropka nad i" z Brukseli. Po tej audycji niezadowolony z jej przebiegu prezydent miał powiedzieć Monice Olejnik, że ją wykończy, że znalazła się na jego liście i że pożałuje.

– Naszym obowiązkiem było stanąć w obronie dziennikarki – mówi o sprawie rzecznik prasowy TVN-u Karol Smoląg. – To wydarzenie budzi niepokój o wolność słowa, zwróciliśmy się więc do Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji – dodaje.

Przewodniczący KRRiT Witold Kołodziejski nie chce komentować sprawy przed zapoznaniem się z pismem TVN-u: – Będziemy to oczywiście wyjaśniać – zapewnia. – Chociaż, sądząc po jej programach, Monika Olejnik raczej nie jest zastraszana – dodaje.

W piątek po południu – po wysłaniu skargi TVN-u – prezydent zatelefonował do Moniki Olejnik z przeprosinami i przesłał jej kwiaty. Z dziennikarką nie udało nam się skontaktować.

Opublikowane: Październik 20, 2008, 10:55:45
No jak widac, Polacy maja juz pewne wyrobione zdanie na temat pana Kaczynskiego:

Cytuj
Ranking prezydencki: Kaczyński za Cimoszewiczem

"Dziennik": 23 proc. Polaków zagłosowałoby w wyborach prezydenckich na Donalda Tuska. Lech Kaczyński zajął dopiero piąte miejsce w rankingu, na równi ze Zbigniewem Ziobrą - wynika z sondażu TNS OBOP.
13 proc. respondentów jest za tym, by prezydentem był były premier Kazimierz Marcinkiewicz. Na miejscu trzecim znalazł się Włodzimierz Cimoszewicz z 10 procentami poparcia. Najbliższym konkurentem Kaczyńskiego jest Radosław Sikorski, którego w tej chwili poparłby 8 procent Polaków.


W wyścigu o fotel prezydenta w ogóle nie liczyliby się Roman Giertych, czy Waldemar Pawlak, którzy otrzymali po jednym wskazaniu, ani obecny prezydent Wrocławia, Rafał Dutkiewicz (3 proc.).

13 proc. badanych powiedziało, że nie wzięłoby udziału w głosowaniu.

Badanie przeprowadził 18 października dla "Dziennika" TNS OBOP na grupie 1000 dorosłych Polaków.

Opublikowane: Październik 20, 2008, 11:25:30
Cytuj
"Skrócić kadencję Kaczyńskiego! Jestem gotów do startu"

Lech Wałęsa przyznał na konferencji prasowej, że jest gotów wystartować w kolejnych wyborach prezydenckich. - Ale tylko, jeśli byłaby szansa na realizację moich pomysłów - zaznaczył.
- Czy będzie taka możliwość za rok, czy 2? Zobaczymy. Ja w każdym razie chcę jeszcze trochę pożyć i parę rzeczy zrobić. Lech Wałęsa uznał też, że "trzeba robić wszystko, aby jak najszybciej skrócić kadencję Lecha Kaczyńskiego". - To jest prezydentura, która nas ośmiesza i szkodzi Polsce.

Szanuje pana Walese, ale uwazam, ze to by byl chybiony pomysl, choc moge sie mylic. Ciekawe jaki program by przedstawil pan Walesa, ale ogolnie nie zdziwilbym sie jesli to wlasnie by byl plan PO, poprzec Walese w wyborach na prezydenta na rowni z Tuskiem, potem, kiedy Walesa by odpadl, wyrazil by swoje poparcie ( nie ukrywa tego) dla Tuska, co by napewno ulatwilo zwyciestwo Donaldowi.

Do wyborow jeszcze ok. 2 lat, ale jak wszyscy widzimy kampanie juz sie rozpoczely.

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #4725 dnia: Października 20, 2008, 11:57:10 am »
Wałęsa na prezydenta?  :lol:  :lol:  :lol:

Dla przypomnienia - wybory prezydenckie w Polsce w 2000 roku:

Andrzej Lepper [Samoobrona] 537 570 - 3,05%
Janusz Korwin-Mikke [UPR] 252 499 - 1,43%
Lech Wałęsa [bezpartyjny] 178 590 - 1,01%

Pomysł skrócenia kadencji Kaczyńskiego godny mędrca po zawodówce  :lol:

_Music

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 07-07-2005
  • Wiadomości: 7 703
  • Reputacja: 0
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #4726 dnia: Października 20, 2008, 12:17:49 pm »
Cytuj
Media sa przeciez "czwarta wladza",

Przecież kaczor powiedział swego czasu, że "czwarta władza, to jeden z najpoważniejszych problemów w Polsce".


LoNdEk

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 23-10-2007
  • Wiadomości: 6 670
  • Reputacja: 15
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #4727 dnia: Października 20, 2008, 13:22:48 pm »
Cytuj
Media sa przeciez "czwarta wladza",

Przecież kaczor powiedział swego czasu, że "czwarta władza, to jeden z najpoważniejszych problemów w Polsce".

I to jest powod zeby wypowiadac tej "czwartej wladzy" wojne? Zyjemy w demokratycznym panstwie, mamy wolnosc slowa, a to ze panowie Kaczynscy nie radza sobie na wizji, maja problemy z utrzymaniem nerwow na wodzy kiedy sa pod "dziennikarskim ostrzalem" to kolejny argument, ze ci panowie do wspolczesnej polityki nie pasuja. Wyslanie kwiatow pani Olejnik i przeprosiny ze strony prezydenta, swiadcza o autentycznosci calego zdarzenia! Ciekawi mnie jeszcze ta "lista", o ktorej wspomnial "nasz" pan prezydent ?! Jak widac niektorzy daja sie wciagnac w "gierki" reporterow i sie osmieszyc, nie umiejac trzymac nerwow na wodzy.
Opublikowane: Październik 20, 2008, 12:28:34
lol... zabawny wywiad z poslem Palikotem, na temat pana prezydenta Kaczynskiego pod TYM linkiem.

a tu dwa cytaty:

Cytuj
Po środowym występie prezydenta u Moniki Olejnik byłem przekonany, że był on pod wpływem alkoholu. Od wielu dziennikarzy dostałem SMS-y na ten temat. Chciałem powiedzieć o tym na konferencji i puścić fragmenty programu z udziałem Lecha Kaczyńskiego.


Cytuj
Będąc z wizytą w Bielsku-Białej zamiast "Bielsko" mówił "Bielsk". Stwierdził też, że Ewangelików jest tam dużo, ale katolików jest w Polsce więcej. Każde zdanie to kabaret.

Opublikowane: Październik 20, 2008, 13:13:05
redaktor_wydania@portal.onet.pl


Cytuj

Monika Olejnik: Kownacki znów kłamie

Nie milkną echa starcia między Lechem Kaczyńskim i Moniką Olejnik, do którego doszło w środę po programie "Kropka nad i". Dziś rano Piotr Kownacki, szef Kancelarii Prezydenta starał się zbagatelizować ostre słowa prezydenta. Jednak dziennikarka podtrzymuje swoją wersję: Prezydent Kaczyński użył wobec mnie gróźb. Mam na to świadków - twierdzi w rozmowie z Newsweek.pl.

- Wczoraj pan prezydent do mnie zadzwonił, przeprosił mnie, wcześniej przysłał kwiaty. Przyjęłam przeprosiny i uważałam, ze sprawa jest zakończona. Dziwię się, że minister Kownacki do niej wraca - mówi Olejnik.

Dziennikarka podkreśla, że Piotr Kownacki nie był obecny podczas jej rozmowy z prezydentem. Nie mógł wejść do budynku, ponieważ nie miał przepustki. - Przypomnę, że ostatnio skłamał w poprzednią niedzielę, gdy powiedział w radiu Zet, że prezydent dzwonił do premiera. Potem publicznie przyznał się do kłamstwa - zaznacza Monika Olejnik.

Wersja wydarzeń przedstawiana przez prezydenckiego ministra jest zgoła odmienna. - To, co zostało napisane o starciu prezydenta Lecha Kaczyńskiego z Moniką Olejnik, jest "grubą przesadą" - powiedział w sobotę w radiowej Trójce, odnosząc się do publikacji "Dziennika". W jego interpretacji doszło do niezbyt przyjemnej rozmowy po tym, jak na pytanie dotyczące Lecha Wałęsy prezydent odpowiedział, że wcześniej wielokrotnie i on, i jego brat byli przez Wałęsę obrażani i zapytał, czy można ich obrażać. Zdaniem Kownackiego Olejnik dała do zrozumienia, że brata prezydenta obrażać można, co prezydenta po prostu zdenerwowało.

Widzowie mogli zauważyć, że napięta atmosfera była już podczas samego programu, w trakcie rozmowy na temat trwającego właśnie szczytu w Brukseli. Lech Kaczyński zasugerował dziennikarce, że jest bardziej przychylna premierowi niż jemu. Ostro zareagował też na stwierdzenie, że to on zgodził się w marcu 2007 r. na niekorzystny dla Polski pakiet klimatyczny. - Ja rozumiem, że reprezentuje pani określone interesy - odpowiedział prezydent. I podkreślił: - Niech pani mówi elementarną prawdę. Olejnik ripostowała: Nie reprezentuję żadnych interesów! Lech Kaczyński zareagował na to z rozbawieniem. - Tak... - śmiał się prezydent.

Jednak do prawdziwej kłótni doszło dopiero po zakończeniu programu. Po programie Olejnik miała wypytywać prezydenta, co miał na myśli, mówiąc, że reprezentuje ona określone interesy. Rozmowa była na tyle nieprzyjemna, że dziennikarka miała łzy w oczach. Prezydent miał do Olejnik powiedzieć m.in. "znalazła się pani na mojej liście" i "wykończę panią". I te właśnie cytaty znalazły się w skardze TVN do KRRiT.

W sobotę Monika Olejnik wygłosiła oświadczenie na antenie Radia Zet: Szef Kancelarii Prezydenta Piotr Kownacki nie słyszał mojej rozmowy z Lechem Kaczyńskim i wypowiedzianych gróźb pod moim adresem. Cała sprawa skończyłby się, gdyby minister Kownacki dziś rano nie próbował bagatelizować tej historii.


Opublikowane: Październik 20, 2008, 13:18:20
o jakie to prawdziwe :

Cytuj

Komentatorzy trudzą się, by sprawiedliwie wyważyć winy. A przecież należy sięgnąć do istoty problemu. Nie przypadkiem łatwo sobie wyobrazić prezydenta innego niż Lech Kaczyński, z którym rząd Tuska miałby dobre stosunki, zaś ogromnie trudno jakikolwiek rząd, z którym prezydent Kaczyński miałby stosunki choćby poprawne. Właściwie tylko rządy brata ułatwiają wyobraźni zadanie. Mieliśmy już dość czasu i doświadczeń, aby postawić jednoznaczną diagnozę - "charakteropatia bliźniacza" (nie mylić z psychopatią). A że w tym wszystkim ludzie premiera wykazali brak klasy? Tak na razie mamy, że powszechnie brakuje nam klasy. Na dole, na górze i w środku.

Opublikowane: Październik 20, 2008, 13:21:22
powyzszy cytat pochodzi z
http://www.newsweek.pl/wydania/artykul.asp?Artykul=30648&Strona=1

adriano

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 06-07-2007
  • Wiadomości: 6 441
  • Reputacja: 4
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #4728 dnia: Października 20, 2008, 14:35:47 pm »
Chyba jeszcze nikt, kto poszedł na wojnę z mediami w końcowym rozrachunku jej nie wygrał.

PiS może w ten sposób znacznie utrudnić sobie oraz swemu prezydentowi dojście do władzy w kolejnych wyborach...

_Music

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 07-07-2005
  • Wiadomości: 7 703
  • Reputacja: 0
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #4729 dnia: Października 20, 2008, 15:17:09 pm »
No, kaczor twierdzi że jeszcze nie zdecydował o ponownym kandydowaniu.
Choc kampanię prowadzi już od kilku miesięcy.

LoNdEk

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 23-10-2007
  • Wiadomości: 6 670
  • Reputacja: 15
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #4730 dnia: Października 20, 2008, 16:15:12 pm »
Dziennikarze juz zaczeli swoja zemste na Kaczynskim:

Cytuj
"Prezydent nie panuje nad sobą"

- Prezydent ma problemy psychiczne, nie panuje nad sobą, nie panuje nad tym, co mówi - skomentował dla Gazeta.pl Jacek Żakowski. - To nie chodzi o to, że obraził polską dziennikarkę. Chodzi o to, że tak wysoki urząd sprawuje osoba niepanująca nad słowami - stwierdził

Cytuj

"To się nie powinno zdarzyć"

- Od tego wydarzenia zaczynam się zastanawiać, co będzie, jeżeli prezydent Kaczyński następnym razem jak go zdenerwuje np. kanclerz Angela Merkel powie "wykończę cię" albo "jesteś na mojej krótkiej liście" - skomentowała w rozmowie z TOK FM Ewa Milewicz.

Cytuj

"Woreczek żółciowy państwa"

- Tak rozumie swoją władzę, że jest od wykańczania ludzi, których nie lubi, których nie popiera, z których poglądami się nie zgadza. To jest pojęcie władzy prymitywne, dyktatorskie - powiedział o prezydencie w rozmowie z TOK FM Piotr Najsztub z "Przekroju". Stwierdził, że niedopuszczalne są też insynuacje, jakich dopuścił się Lech Kaczyński pod adresem Olejnik. - Ja proponuję, żeby zmienić termin "głowa państwa" na "woreczek żółciowy państwa" - dodał Najsztub.


Wiecej TU

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #4731 dnia: Października 20, 2008, 16:30:31 pm »
Bardzo dobrze. Do czego to jest podobne że człowiek uważany za głowę państwa, daje taki popis. Palikot jednak chyba ma rację z tymi badaniami, którym powinien poddać się Lech Kaczyński.

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #4732 dnia: Października 20, 2008, 16:35:01 pm »
Jak LoNdEk cytuje jakichś dziennikarzy, to Leenkowi nie przeszkadza?

LoNdEk

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 23-10-2007
  • Wiadomości: 6 670
  • Reputacja: 15
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #4733 dnia: Października 20, 2008, 16:43:02 pm »
@ Iras

ale ci dziennikarze nie pisza do tak "renomowanych" bulwarowek jak Fakt :)

Tarniak

  • Gość
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #4734 dnia: Października 20, 2008, 16:51:39 pm »

Cytuj
Będąc z wizytą w Bielsku-Białej zamiast "Bielsko" mówił "Bielsk". Stwierdził też, że Ewangelików jest tam dużo, ale katolików jest w Polsce więcej. Każde zdanie to kabaret.

Co ciekawe, prezydent praktycznie wprosił się na to spotkanie. Jego kancelaria wysłała podziękowania do prezydenta miasta, pomimo iż nikt z Rady nie wystosował żadnego zaproszenia do Kaczyńskiego. Lech Kaczyński: Poszukiwacze Zaginionego Elektoratu.

Sprawa z Moniką Olejnik jest szemrana jak afery w Polsce. Bardzo lubię jej programy, ale sprawa przybrała dzieny obrót. Dowodów nie ma, prezydent przeprosił, pani redaktor sprawę zakończyła więc teraz, to wygląda na takie opluwanie dla samej ideii opluwania. Sama zainteresowana olała sprawę, ale środowiska dziennikarskie drążą temat, a raczej "namaistkę tematu".

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #4735 dnia: Października 20, 2008, 17:00:55 pm »
ale ci dziennikarze nie pisza do tak "renomowanych" bulwarowek jak Fakt :)

Z dziesiątek cytowanych przeze mnie wpisów, tylko jeden był autorstwa dziennikarza powiązanego z Faktem.

Poza tym pisanie o nim tylko w odniesieniu do Faktu nie jest fair.

Cytuj
Karierę rozpoczynał w "Życiu", najpierw jako dziennikarz działu zagranicznego, później jako redaktor działu opinii. Później współpracował z "Businessman Magazine", był też redaktorem dwutygodnika "Unia&Polska", jego teksty ukazywały się również w "Nowym Państwie" i "Rzeczpospolitej". Komentator dziennika "Fakt". Jest członkiem rady redakcyjnej "Międzynarodowego Przeglądu Politycznego". Autor wywiadu-rzeki z Radosławem Sikorskim "Strefa zdekomunizowana".

LoNdEk

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 23-10-2007
  • Wiadomości: 6 670
  • Reputacja: 15
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #4736 dnia: Października 20, 2008, 17:14:21 pm »
@ Iras

ale to chyba wlasnie w zwiazku z osoba tego pana sie do ciebie Leenk przyczepil :)

s00s

  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 04-11-2007
  • Wiadomości: 10 368
  • Reputacja: 155
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #4737 dnia: Października 20, 2008, 17:41:36 pm »
Zachowanie prezydenta było niezwykle prymitywne.

możecie mnie cytować gdzie chcecie. dla faktu nie piszę, z PO układów nie mam, może jedynie avek kogoś zniesmaczyć :P

Tarniak

  • Gość
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #4738 dnia: Października 20, 2008, 17:43:39 pm »
Cytuj
może jedynie avek kogoś zniesmaczyć
Mnie to się ten avatar zawsze podobał.

LoNdEk

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 23-10-2007
  • Wiadomości: 6 670
  • Reputacja: 15
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #4739 dnia: Października 20, 2008, 18:26:18 pm »
Cytuj
może jedynie avek kogoś zniesmaczyć
Mnie to się ten avatar zawsze podobał.


mnie zawsze bawil ten avatar - pozytywnie, wiec nie wiem o cio ci s00s chodzi ;) ;) no ale musisz uwazac, bo mozesz sie znalezc na "liscie" i ciebie tez "zniszczy" pan K
Opublikowane: Październik 20, 2008, 17:59:11
Cytuj
Wczoraj krzyczał do prezydenta "spieprzaj dziadu", dzisiaj był w prokuraturze

Podczas wczorajszej wizyty prezydenta Lecha Kaczyńskiego w Lublinie doszło do małego skandalu, kiedy to pewien mężczyzna, będący pod wpływem alkoholu krzyczał do prezydenta: "spieprzaj dziadu". Dzisiaj został on przesłuchany przez lubelską prokuraturę - pisze gazeta.pl.

gosc sie w sumie moze zaslonic, ze cytowal pana prezydenta...

bawi mnie tez 0,5 promila alkoholu we krwi - to on ledwo przytomny chyba byl :)

svonston

  • Gość
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #4740 dnia: Października 20, 2008, 18:52:47 pm »
bawi mnie tez 0,5 promila alkoholu we krwi - to on ledwo przytomny chyba byl :)
Chyba sobie żartujesz. :)

Tarniak

  • Gość
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #4741 dnia: Października 20, 2008, 18:58:15 pm »
bawi mnie tez 0,5 promila alkoholu we krwi - to on ledwo przytomny chyba byl :)
Chyba sobie żartujesz. :)
Jest dokładnie tak jak piszesz.

Krzych Ayanami

  • Kapitan Żbik
  • *****
  • Rejestracja: 02-11-2004
  • Wiadomości: 1 261
  • Reputacja: 2
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #4742 dnia: Października 20, 2008, 21:00:03 pm »
Hmm... Powiem tak. Media zachowują się obecnie "nieładnie" bo to nie w porządku wyżywać się na słabszym i jechać po nim jak po łysej kobyle. Przy czym Kaczyński nie jest słabszy dlatego, ponieważ naskoczył na Olejnik, nie dlatego bo to wyciekło.

Po prostu jest to człowiek, który idealnie się do tego nadaje. Zupełnie pozbawiony charyzmy i samodzielności. Którego łatwo wyprowadzić z równowagi i który się nie umie obronić. I którego ostatnie zachowania pozostawiają bardzo wiele do życzenia.
Gdyby był politykiem z prawdziwego znaczenia, to jego specjaliści od PR'u zaraz by coś zorganizowali i pokazałby kto tu rządzi. Ale że jest jaki jest to walą w niego jak w bęben.

LoNdEk

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 23-10-2007
  • Wiadomości: 6 670
  • Reputacja: 15
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #4743 dnia: Października 20, 2008, 21:58:26 pm »
bawi mnie tez 0,5 promila alkoholu we krwi - to on ledwo przytomny chyba byl :)
Chyba sobie żartujesz. :)
Jest dokładnie tak jak piszesz.

lol... svon nie wyczules tej subtelnej ironii w moim poscie ;)

jay jay

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 25-03-2005
  • Wiadomości: 4 740
  • Reputacja: 18
  • Terror of unexpleainable
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #4744 dnia: Października 20, 2008, 22:02:13 pm »
Cytuj
Ci biedni muzułmanie posłaliby cię na szafot tylko za to, że istniejesz. Jest to zupełnie inna kultura, która gdyby tylko dać jej taką możliwość wymordowałaby każdego kto myśli inaczej oni. Jeżeli bombami udaje się wykosić przynajmniej niektórych z tych psychopatów to jest to dobre rozwiązanie
to jest największy lol jaki przeczytałem od dawien dawna na tym forum .
''Don't take advice from anyone'' - Robert Altman.


mowafilmowa.wordpress.com
magivanga.wordpress.com
booklips.pl

Krzych Ayanami

  • Kapitan Żbik
  • *****
  • Rejestracja: 02-11-2004
  • Wiadomości: 1 261
  • Reputacja: 2
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #4745 dnia: Października 20, 2008, 22:16:12 pm »
Cytuj
to jest największy lol jaki przeczytałem od dawien dawna na tym forum .

Skoro tak twierdzisz...

Kurczę, gdyby niemcy nie próbowali tak napsuć krwi angolom, to może nie byłoby takiego problemu z ekstremistami.

s00s

  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 04-11-2007
  • Wiadomości: 10 368
  • Reputacja: 155
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #4746 dnia: Października 21, 2008, 08:10:20 am »
http://wiadomosci.onet.pl/1513694,2677,1,kioskart.html

warto się zapoznać, niby jeszcze kilka lat. zobaczymy co z tego będzie :?

LoNdEk

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 23-10-2007
  • Wiadomości: 6 670
  • Reputacja: 15
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #4747 dnia: Października 21, 2008, 11:10:38 am »
Cytuj
"GW": TVP zablokowała materiał o Kaczyńskim

Pałac Prezydencki z pomocą szefa TVP Andrzeja Urbańskiego zablokował w "Wiadomościach" materiał o prezydencie Lechu Kaczyńskim - dowiedziała się nieoficjalnie "Gazeta Wyborcza".
Materiał przygotowany przez Kamila Dzióbkę miał dotyczyć startu Kaczyńskiego w wyborach prezydenckich i jego niewielkich szans na reelekcję. "Wiadomości" chciały też po raz pierwszy poinformować o groźbach Kaczyńskiego pod adresem Moniki Olejnik - czego jako jedyny program do tej pory nie zrobiły. Jak obliczył TVN, od soboty ta informacja przewinęła się przez większość światowych mediów.

- Materiał był gotowy, czekał w tzw. szpiglu, spisie tego, co ma się ukazać na antenie -relacjonuje "GW" reporter "Wiadomości". - Po 17, dosłownie parę minut po tym, jak inne redakcje TVP mogły zobaczyć, co pójdzie w "Wiadomościach" o 19.30, zadzwonił prezes TVP Andrzej Urbański. Kazał materiał zdjąć.

Z informacji gazety wynika, że Urbański o materiale dowiedział się z Pałacu Prezydenckiego.

- Wiemy, że to ktoś z TVP, najpewniej z "Panoramy", doniósł do pałacu, co ma być w "Wiadomościach". Ludzie prezydenta natychmiast interweniowali u Urbańskiego, przekonując, że "Wiadomości" szykują atak na Kaczyńskiego - mówi "GW" inny reporter "Wiadomości".

Normalnie "niezniese". Grozenie dziennikarzom, cenzura ?!?! WTF !?! Panu Kaczynskiemu ( bo na nazywanie prezydentem, glowa panstwa nie zasluguje imo.) sie pomylily chyba ustroje ?!? TVP sie samo pograza, najpierw "placza" o to ze PO na nich naciska, ze chce zmian w radzie nadzorczej, a potem takie "kwiatki" ( nie "stokrotki")...

jay jay

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 25-03-2005
  • Wiadomości: 4 740
  • Reputacja: 18
  • Terror of unexpleainable
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #4748 dnia: Października 21, 2008, 11:13:39 am »
podobne hece były z libacjami Kwaśniewskiego w Charkowie . Rutynowe działanie TVP .
''Don't take advice from anyone'' - Robert Altman.


mowafilmowa.wordpress.com
magivanga.wordpress.com
booklips.pl

LoNdEk

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 23-10-2007
  • Wiadomości: 6 670
  • Reputacja: 15
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #4749 dnia: Października 21, 2008, 11:19:54 am »
Zastraszania dziennikarzy jednak nie pamieta. Ogolnie caly pan Kaczynski nie zabardzo pasuje do mediow, nie potrafi panowac nad emocjami, to sie obraza, to komus ubliza czy grozi. Jesli nie radzi sobie z presja mediow, to po co sie pchal na najwyzszy urzad w panstwie, gdzie ciagle jest na ich celowniku?

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #4750 dnia: Października 21, 2008, 11:24:56 am »
Zastraszania dziennikarzy jednak nie pamieta.

Już nawet liczba mnoga?  :lol:

Nie bądź śmieszny. Piszesz, jakby Kaczyński groził wszystkim dookoła i wybuchał za każdym razem, kiedy jest na wizji.

s00s

  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 04-11-2007
  • Wiadomości: 10 368
  • Reputacja: 155
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #4751 dnia: Października 21, 2008, 11:30:22 am »
podobne hece były z libacjami Kwaśniewskiego w Charkowie . Rutynowe działanie TVP .

so true. tylko teraz na publiczną ma monopol partia opozycyjna.

LoNdEk

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 23-10-2007
  • Wiadomości: 6 670
  • Reputacja: 15
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #4752 dnia: Października 21, 2008, 11:31:18 am »
"Spieprzaj dziadu", "malpa w czerwonym", obrazanie sie juz Bog tylko wie o co, "przygoda" z Olejnik.

Nie radzi sobie poprostu z emocjami pan Kaczynski, kiedy wszystko jest ladnie przygotowane, nikt nie zadaje trudnych pytan, taki wyrezyserowany wywiad, to sie nawet Lechu usmiecha, ale kiedy jest w "ogniu krzyzowym" trudnych pytan, naciskany przez dziennikarza, nie radzi sobie.

s00s

  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 04-11-2007
  • Wiadomości: 10 368
  • Reputacja: 155
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #4753 dnia: Października 21, 2008, 11:45:54 am »
"Spieprzaj dziadu", "malpa w czerwonym", obrazanie sie juz Bog tylko wie o co, "przygoda" z Olejnik.

Nie radzi sobie poprostu z emocjami pan Kaczynski, kiedy wszystko jest ladnie przygotowane, nikt nie zadaje trudnych pytan, taki wyrezyserowany wywiad, to sie nawet Lechu usmiecha, ale kiedy jest w "ogniu krzyzowym" trudnych pytan, naciskany przez dziennikarza, nie radzi sobie.

no prezydenta niestety mamy kiepskiego. wątpię nawet aby spece od PR coś tu naprawili. pożyjemy, zobaczymy jak to będzie przy następnych wyborach.

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #4754 dnia: Października 21, 2008, 11:53:58 am »
Jest jaki jest, ale i tak jest lepszy od Kwaśniewskiego i Wałęsy.

@LoNdEk - ach ten krzyżowy ogień trudnych pytań przy okazji "spieprzaj dziadu"  :lol:

s00s

  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 04-11-2007
  • Wiadomości: 10 368
  • Reputacja: 155
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #4755 dnia: Października 21, 2008, 11:56:25 am »
od wałęsy raczej tak( jako prezydent), ale do kwacha trochę mu brakuje. tak naprawdę to kwaśniewski sam sobie pogrzeb alkoholizmem zgotował.

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #4756 dnia: Października 21, 2008, 11:58:15 am »
Jest jaki jest, ale i tak jest lepszy od Kwaśniewskiego i Wałęsy.

Tiaaaaaaa, a świstak siedzi i zawija.

LoNdEk

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 23-10-2007
  • Wiadomości: 6 670
  • Reputacja: 15
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #4757 dnia: Października 21, 2008, 12:08:44 pm »
@LoNdEk - ach ten krzyżowy ogień trudnych pytań przy okazji "spieprzaj dziadu"  :lol:

:lol: znow wyciagnas kawalek mojej wypowiedzi i stracila sens... :D :P nie ladnie Irasku nie ladnie

Leenk

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 05-09-2005
  • Wiadomości: 3 753
  • Reputacja: 1
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #4758 dnia: Października 21, 2008, 12:45:58 pm »
Przy okazji Kwacha... wczoraj u Lisa jakieś takie odniosłem wrażenie że sobie walnął znowu kielicha. Dziś czytam że nie tylko ja takie miałem wrażenie...  :cool: Z tym że pijany Kwachu mówi 2x składniej i sensowniej niż trzeźwy Kaczyński.  :???:




BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #4759 dnia: Października 21, 2008, 12:51:17 pm »
Z tym że pijany Kwachu mówi 2x składniej i sensowniej niż trzeźwy Kaczyński.  :???:

Ciekawe jak to jest z tym "trzeźwym" Kaczyńskim. Skoro Palikot wielokrotnie powtarza że coś tu jest nie tak, to podejrzewam że ma ku temu powody. Palikot ma to do siebie że mówi prosto z mostu bo nie zależy mu na pensyjce z rządu i musi coś wiedzieć skoro publicznie wypowiada takie słowa o prezydencie.