Autor Wątek: [archiwum] Odp: POLITYKA  (Przeczytany 658641 razy)

0 użytkowników i 3 Gości przegląda ten wątek.

LoNdEk

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 23-10-2007
  • Wiadomości: 6 670
  • Reputacja: 15
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #4920 dnia: Listopada 11, 2008, 13:11:01 pm »
LoNdEk, bądź poważny. Kaczyński nie zaprosił człowieka, który go przy każdej okazji obraża. No straszne...

No tak, ale sa sytuacje kiedy trzeba sie zachowac i byc "ponad" osobistymi urazami, krotko mowiac mozna czasem "olac" takie cos i dla swietego spokoju - w tym wypadku aby sie nie osmieszyc i calego kraju, zaprosic kogos takiego, przeciez Kaczynski nie musialby nawet z Walesa rozmwiac podczas tego wieczoru, a tak to mamy klasyczne faux pas, bo zaprasza Kwasniewskiego ale juz Walesy nie, tym bardziej to "bije po oczach", bo Walesa jest jednak chyba najbardziej rozpoznawanym z naszych rodakow, za granicami naszego kraju. W dniu odzyskania niepodleglosci, czlowiek,ktory dla wielu jest symbolem walki o wolnosc powinien znalezc sie na liscie gosci balu, ktory ma uczcic odzyskanie wolnosci.

btw. Walesa chyba zaprosil pana Kaczynskiego na rocznice otrzymania nobla!?

btw2. Czy to nie Kaczynski mowi ze Walesa byl agentem ?! Czy to nie Kaczynski nie podpiera sie zadnymi dowodami mowiac o TW Bolku ?! Czy to nie Kaczynski patronuje "imprezie" ludzi, ktorzy mowia wprsot o swojej nienawisci do Walesy?!

Leenk

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 05-09-2005
  • Wiadomości: 3 753
  • Reputacja: 1
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #4921 dnia: Listopada 11, 2008, 14:24:17 pm »
Ta impreza w zagranicznych newsach pojawia się głównie właśnie w kontekście braku Wałęsy. Taki SIkorski to na zagwozdkę
Cytuj
Co ja powiem gościom zagranicznym, jak mnie spytają dlaczego nie zaprosiliście najlepiej znanego Polaka na świecie, o którym sądzimy, że obalił komunizm i wniósł olbrzymi wkład w uwolnieniu Polski i świata od totalitaryzmu

Ale za to jest Kwaśniewski to sobie razem panowie K. poświętują.  :grin:

LoNdEk

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 23-10-2007
  • Wiadomości: 6 670
  • Reputacja: 15
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #4922 dnia: Listopada 11, 2008, 14:25:59 pm »
Ta impreza w zagranicznych newsach pojawia się głównie właśnie w kontekście braku Wałęsy. Taki SIkorski to na zagwozdkę
Cytuj
Co ja powiem gościom zagranicznym, jak mnie spytają dlaczego nie zaprosiliście najlepiej znanego Polaka na świecie, o którym sądzimy, że obalił komunizm i wniósł olbrzymi wkład w uwolnieniu Polski i świata od totalitaryzmu

Ale za to jest Kwaśniewski to sobie razem panowie K. poświętują.  :grin:

Zeby tylko Kwasniewski nie mial nawrotu tego "wirusa" :)

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #4923 dnia: Listopada 11, 2008, 14:29:45 pm »
LoNdEk - gdybyś jeszcze raczył zauważyć, że "impreza" o której piszesz to 30. rocznica utworzenia Wolnych Związków Zawodowych, a ci ludzie mają fundamentalny wkład w walkę o wolną Polskę. To nie są jacyś anonimowi przeciwnicy Wałęsy, ale jego sprzymierzeńcy z tamtego okresu. Nie wydaje mi się przypadkowe, że większość z nich się od niego odwróciła i uważa za zdrajcę. Nie widzę również powodu, żeby opowiadać się po stronie jednej, wątpliwej ikony zamiast wielu osób autentycznie zasłużonych.

Co do samego balu - można mieć inne poglądy, można się nie lubić, ale Wałęsa wiedzie prym w publicznym obrzucaniu inwektywami - z pamiętnym "skurwysynem" na czele. Dopóki nie zmieni swojego stylu, na tego typu uroczystościach będzie naturalnie niepożądany.

adriano

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 06-07-2007
  • Wiadomości: 6 441
  • Reputacja: 4
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #4924 dnia: Listopada 11, 2008, 14:38:33 pm »
IMO zarówno były-prezydent Wałęsa jak i obyjaknajszybciejbyły-prezydent Kaczyński zachowują się całkowicie niepoważnie. Rozumiem, że nie wszystkich trzeba lubić, nie z każdym pić wódkę i nie każdego zapraszać na urodziny.
Ale jest coś takiego jak powaga urzędu oraz uroczystości państwowe, na których MUSZĄ być wszyscy - również Wałęsa. Zwłaszcza to święto wymaga jego obecności bo przecież jest on ważnym symbolem walki o Polskę...
A tu mamy osobiste urazy, które nie powinny być wyciągane na światło dzienne tylko załatwiane między stronami. Tusk też źle zrobił, że nie pojawi się na Balu.
Ogólnie cała polska scena polityczna zachowaniami tego typu pokazuje, że są to ''mali'', zakompleksieni ludzie.

Leenk

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 05-09-2005
  • Wiadomości: 3 753
  • Reputacja: 1
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #4925 dnia: Listopada 11, 2008, 14:49:28 pm »
W WZZ byli też Anna Pieńkowska, Bogdan Borusewicz czy Bogdan Lis. Nie ma żadnych podstaw by twierdzić że ci najbardziej wrzaskliwi i wyjątkowo skłonni do obrzucania błotem Wyszkowski czy Walentynowicz są "większością" czy też mają jakieś większe prawa do tego obchodzenia tej rocznicy.
 
Niepożądany jest Wałęsa bo rzuca inwektywami  chociaż w stosunku do niego to samo robią obaj Kaczyńscy. Pożądany za to jest Kwaśniewski, który jak wiemy bardzo się zasłużył w historii WZZ.  :lol:
« Ostatnia zmiana: Listopada 11, 2008, 14:58:36 pm wysłana przez Leenk »

LoNdEk

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 23-10-2007
  • Wiadomości: 6 670
  • Reputacja: 15
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #4926 dnia: Listopada 11, 2008, 14:59:26 pm »
LoNdEk - gdybyś jeszcze raczył zauważyć, że "impreza" o której piszesz to 30. rocznica utworzenia Wolnych Związków Zawodowych, a ci ludzie mają fundamentalny wkład w walkę o wolną Polskę. To nie są jacyś anonimowi przeciwnicy Wałęsy, ale jego sprzymierzeńcy z tamtego okresu. Nie wydaje mi się przypadkowe, że większość z nich się od niego odwróciła i uważa za zdrajcę. Nie widzę również powodu, żeby opowiadać się po stronie jednej, wątpliwej ikony zamiast wielu osób autentycznie zasłużonych.

Ale zwroc uwage, ze nie wszyscy czlonkowie zarzucaja cos takiego Walesie, dokladnie jest to kilka osob i w moim odczuci najwiekszym powodem tego typu zachowan jest zawisc, bo to w koncu Walesa osiagna najwiecej - nobel, prezydentura - szacunek na calym swiecie. I teraz ci nie przeszkadza ze pan Gwaizda czy pani Walentynowicz pluja na Walese, mimo, ze ten przeszedl proces lustracyjny, w ktorym zostal oczyszczony ze wszystkich mozliwych zarzutow, ktore teraz sie pojawiaja, gdyz uznano, ze nie wspolpracowal ze sluzbami, ale tak, oczywiscie, Kaczynski mowi, ze jest inaczej, to jest inaczej, szczegolnie, zaskakuje, ze ktos z wyksztalceniem prawniczym zapomina o przedstawieniu dowodow na poparcie swoich tez/oskarzen, ale to inna bajka. Co tu duzo mowic - Kaczynski cierpi na przerost ambicji i niestety nie uda mu sie zdyskredytowac Walesy w oczach swiata, czy nawet samych Polakow. Bo ten maly zawistny pan, ktory probuje pelnic role prezydenta, razem ze swoim bratem jest obiektem zartow w mediach i to nie tylko Polskich ( np. kartofle w niemieckiej prasie - po kotrych sie obrazil). Walesa jest osoba szanowana i znana, w odroznieniu od Kaczynskiego i wydaje mi sie, ze Kaczynski nie jest w stanie przelknac tej gorzkiej pigulki, ze zwykly robotnik mogl osiagnac tak wiele - tak bardzo Kaczynski kocha te elity polityczne, a jak sie zachowuja ludzie z partii, z ktorej wywodzi sie prezydent wiemy. (Kurski, Gorski, Ziobro).

Bawi mnie brak kompetencji ludzi jakimi otacza sie Lech Kaczynskich, ta ostatnia sprawa z Obama. Kolejna sprawa, jak bardzo zlosliwi sa nasi politycy - Kaczynski oglasza strategie Polski w stosunku do Rosji w zeszlym tyg. bez konsultacji z rzadem ( juz to przerabialismy kto ma jakie kompetencjie ), a wczraj to samo robi Sikorski. Nic dobrego z tego nie wynika. Bawi tez np. "namaszczenie" Gosiewskiego, aby wreczal medale w im. prezydenta RP, ustawowo ma to robic wojewoda, ale prezydent moze wyznaczyc kogo chce, ale czemu Edgar ?! A juz wiem, bo przeciez kampanie w Swietokrzyskim czas rozpoczac... ehhh....

s00s

  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 04-11-2007
  • Wiadomości: 10 368
  • Reputacja: 155
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #4927 dnia: Listopada 11, 2008, 15:21:46 pm »
z wałęsą to w ogóle jest motyw. był jaki był, zrobił to co zrobił, teraz jest taki jaki jest. ale jak jestem 5 tyś. kimlometrów od domu, podchodzi do mnie jeden angol( jakaś szyszka z shella), pyta się skąd jestem. mówię, z polski. a on na to, ni z gruch, ni z pietruch, że kilka lat temu jak leciał samolotem do stanów to spotkał wałęsę. podał mu rękę, czuje się z tego powodu dumny i musi mi to powiedzieć. byłem mega zaskoczony. jestem ciekaw czy ktokolwiek w mojej takiej sytuacji miałby ochotę tłumaczyć, że wałęsa to burak, cham, elektryk i zdrajca solidarności. ja się uśmiechnąłem i powiedziałem: yes, i know him very well, he is the icon man who overturn communism in poland, problably in whole region:)
i właśnie za to szacun dla tego kola.

LoNdEk

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 23-10-2007
  • Wiadomości: 6 670
  • Reputacja: 15
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #4928 dnia: Listopada 12, 2008, 11:35:51 am »
Cytuj
Media USA o rasistowskiej wypowiedzi Górskiego

Dwa waszyngtońskie dzienniki podały informację o rasistowskiej wypowiedzi posła PiS Artura Górskiego na temat amerykańskiego prezydenta-elekta Baracka Obamy. Odnotowały też, że poseł za nią przeprosił.
"Washington Post" poinformował o wypowiedzi polskiego posła w korespondencji z Berlina zatytułowanej "Rasizm podnosi głowę w europejskich komentarzach na temat Obamy".

Cytat z Górskiego został wybity dużymi czcionkami jako powiększona "ramka" w tekście korespondencji. Gazeta zaznacza jednak, że poseł przeprosił.

Autor korespondencji wspomina w także o podobnym oświadczeniu znanego dziennikarza austriackiej telewizji Klausa Emmericha, który odmówił wycofania się z niego. Powiedział on, że "czarni nie są tak politycznie cywilizowani".

"Washington Post" pisze też o rasistowskich komentarzach neonazistowskiej Narodowo-Demokratycznej Partii Niemiec, której działacz, deputowany do landtagu w Saksonii Juergen Gansel oświadczył, że zwycięstwo Obamy to wynik "amerykańskiego sojuszu Żydów i Murzynów".

W korespondencji wspomina się też o tym, że włoski premier Silvio Berlusconi powiedział o prezydencie-elekcie USA, że jest "młody, przystojny i nawet opalony".

Premier twierdził potem, że jego wypowiedź była żartobliwym "komplementem".

"Washington Times" informuje o wypowiedzi Górskiego osobno, podkreślając, że poseł przeprosił za nią. Podano też, że PiS odciął się od jego oświadczenia.

Górski powiedział, że zwycięstwo wyborcze Obamy jest "katastrofą" i "końcem cywilizacji białego człowieka".

http://wiadomosci.onet.pl/1860703,12,media_usa_o_rasistowskiej_wypowiedzi_gorskiego,item.html
: Listopad 11, 2008, 22:31:34 pm
Cytuj
Połowa polskich rodzin leczy się prywatnie

"Gazeta Prawna": Połowa polskich rodzin korzysta z prywatnych świadczeń zdrowotnych. Jeszcze sześć lat temu na taką opiekę medyczną decydowało się 24 proc. Polaków - informuje gazeta powołując się na Zieloną Księgę przygotowaną przez resort zdrowia.
Z dokumentu wynika, że miesięczne wydatki na ochronę zdrowia przypadające na jedną osobę w gospodarstwie domowym wynoszą 41 zł; w przypadku rodzin emeryckich - 65 zł. Środki, które przeznaczamy na prywatne leczenie będą rosły, bo społeczeństwo się starzeje i rośnie zapotrzebowanie na usługi medyczne - zwłaszcza na świadczenia nowoczesne i wysokiej jakości.

Co roku na leczenie Polacy wydają 18 mld zł prywatnych środków, najwięcej przeznacza się na zakup leków. Według ekspertów, Polska jest w grupie nowych członków UE, których prywatne wydatki na leki należą do najwyższych przy jednocześnie niskim poziomie refundacji ze środków publicznych.

Eksperci są zdania, że niezbędne jest uszczelnienie systemu finansowania ochrony zdrowia, w taki sposób, by jak najwięcej środków prywatnych trafiało do placówek medycznych działających w ramach systemu publicznego. Jednym ze sposobów jest wprowadzenie ubezpieczeń dodatkowych.
http://wiadomosci.onet.pl/1860803,11,polowa_polskich_rodzin_leczy_sie_prywatnie,item.html

Powrocmy na chwile do tematu prywatyzacji szpitalii...jak widac powyzej, wiekszosc z nas nie odczuje wiekszych zmian, sam pamietam ok. 3 lat temu potrzebowalem zrobic sobie badanie tomografem, w szpitalu wojewodzkim wpisali mnie na kolejke - 6 miesiecy czekania - wiec wyszukalem sobie centrum EuroMedic i tam to padanie wraz z opisem i "kontrastem" kosztowalo mnie 350 zl i zostalo zrobione w ten sam dzien, bez zadnego oczekiwania. Widac wiec, ze sytuacja w sluzbie zdrowia jest chora, bo jak inaczej nazwac 6 miesieczna kolejke!? Wg. mnie prywatyzacja wiele zmieni, bo bedzie mozna w kazdym szpitalu oczekiwac takiej "obslugi" jaka jest w prywatnych placowkach. Wprowadzony bedzie pewnie jakis abonament medyczny w miejsce ubezpieczenia zdrowotnego, dla przecietnego Kowalskiego, bedzie to tak samo wygladalo, z ta tylko roznica, ze szpital bedzie swiadczyl wyzsza jakosc uslug.

_Music

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 07-07-2005
  • Wiadomości: 7 703
  • Reputacja: 0
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #4929 dnia: Listopada 12, 2008, 13:05:58 pm »
Gorzej ze służbą zdrowia byc raczej nie może.

To jest niesamowite w polakach- wolimy płacic przepotężne obowiązkowe składki na publiczne placówki, ale jeśli chcemy się leczyc to idziemy prywatnie- czyli płacimy dwa razy za to samo można powiedziec.
Dawajcie jak najszybciej tą prywatyzację, kurde.

Śmieszny postulat pisu że "rząd nie uwzględnił głosów związków podczas pomostówek"- pis ten pomysł krytykuje, a sami mieli identyczny praktycznie, tylko nie mieli jaj by to wprowadzic. Taka chora zazdrosc małych ludzi, nie przyznają że udało się PO to czego pisowi się nie udało, mimo że mają czarne na białym.
Jeśli taki zawistny będzie i prezydent, to ponownie będziemy tkwic w tym bagnie.

Cytuj
Kwaśniewski przyznał, że prezydent ? podczas całej konwersacji - mówił do Radosława Sikorskiego na ?ty?. - A minister ? mówił do prezydenta i słusznie ? panie prezydencie ? dodał.

Obycie i kultura prezydenta ponownie daje się we znaki.

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #4930 dnia: Listopada 12, 2008, 13:42:01 pm »
Przechodzisz samego siebie _Music. Rozmowy były bardzo swobodne, a Ty wyrywasz jedno zdanie z kontekstu i czepiasz się kultury Kaczyńskiego, bo do młodszego o kilkanaście lat, byłego partyjnego kolegi mówi per "Radku" (swoją drogą od zawsze)  :lol:

Leenk

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 05-09-2005
  • Wiadomości: 3 753
  • Reputacja: 1
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #4931 dnia: Listopada 12, 2008, 13:45:59 pm »
Radosław Sikorski ma w ogóle powodzenie u obu braci - Jarosław przecież też kiedyś pocałował go z namaszczeniem w rękę...


_Music

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 07-07-2005
  • Wiadomości: 7 703
  • Reputacja: 0
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #4932 dnia: Listopada 12, 2008, 13:51:35 pm »
Cytuj
Przechodzisz samego siebie _Music. Rozmowy były bardzo swobodne, a Ty wyrywasz jedno zdanie z kontekstu i czepiasz się kultury Kaczyńskiego, bo do młodszego o kilkanaście lat, byłego partyjnego kolegi mówi per "Radku" (swoją drogą od zawsze)

A więc to "Radek" był za sztywny, bo zwracał się do kurdupla w sposób oficjalny?

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #4933 dnia: Listopada 12, 2008, 14:05:26 pm »
Wg Ciebie różnica wieku i zajmowanych stanowisk nie ma znaczenia?

Mr_Zombie

  • Global Moderator
  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 05-11-2005
  • Wiadomości: 5 999
  • Reputacja: 15
  • Press a button and something awesome happens...
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #4934 dnia: Listopada 12, 2008, 14:09:41 pm »
Wg Ciebie różnica wieku i zajmowanych stanowisk nie ma znaczenia?

Na uczelni wykładowcy, dziekani, rektorzy z tytułem profesorów czy doktorów również zwracają się do młodszych od siebie o nawet kilkadziesiąt lat studentów per "pan"...

Wszystko jest kwestią ustaleń między nimi: jeżeli Sikorski godzi się, by prezydentów mu tykał, to nie widzę żadnego problemu.
« Ostatnia zmiana: Listopada 12, 2008, 14:12:36 pm wysłana przez Mr_Zombie »
Always code as if the person who will maintain your code
is a maniac serial killer that knows where you live.

Leenk

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 05-09-2005
  • Wiadomości: 3 753
  • Reputacja: 1
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #4935 dnia: Listopada 12, 2008, 14:16:48 pm »
Akurat takie "tykanie" jest po prostu mało eleganckie w większym gronie na tak oficjalnej imprezie. Dużo poważniejszy i już zupełnie niegodny prezydenta był stosunek Kaczyńskiego do Sikorskiego wcześniej kiedy wzywał go na dywanik i obrażał.


« Ostatnia zmiana: Listopada 12, 2008, 14:32:53 pm wysłana przez Leenk »

Mr_Zombie

  • Global Moderator
  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 05-11-2005
  • Wiadomości: 5 999
  • Reputacja: 15
  • Press a button and something awesome happens...
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #4936 dnia: Listopada 12, 2008, 14:21:35 pm »
Z resztą niema żadnych przesłanek, żeby sądzić, że akurat angielskiego Prezydent nie zna.

http://deser.pl/deser/10,88223,5905594,Prezydent_Kaczynski_mowi_po_angielsku_.html

Jak to powiedział pan prezydent, "My English is weak."
Always code as if the person who will maintain your code
is a maniac serial killer that knows where you live.

_Music

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 07-07-2005
  • Wiadomości: 7 703
  • Reputacja: 0
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #4937 dnia: Listopada 12, 2008, 15:32:17 pm »
Cytuj
Sierpień 80 sprzeciwia się także polityce rządu wobec stoczni i rybołówstwa oraz zmianom w służbie zdrowia. Związkowcy domagają się również podniesienia wynagrodzeń dla pracowników wszystkich branż i zawodów.

Rozwiązac wszelkie związki zawodowe!

LoNdEk

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 23-10-2007
  • Wiadomości: 6 670
  • Reputacja: 15
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #4938 dnia: Listopada 12, 2008, 16:05:16 pm »
Cytuj
Sierpień 80 sprzeciwia się także polityce rządu wobec stoczni i rybołówstwa oraz zmianom w służbie zdrowia. Związkowcy domagają się również podniesienia wynagrodzeń dla pracowników wszystkich branż i zawodów.

Rozwiązac wszelkie związki zawodowe!

Juz nie raz o tym pisalem, dzieki zwiazkom zawodowym niektorzy inwestorzy boja sie zaczynac dzialanosci w Polsce, dzieki zwiazka zawodowy wiele reform zostalo opoznionych, dzieki zwiazkom zawodowym wiele galezi przemyslu jest w oplakanym stanie.

adriano

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 06-07-2007
  • Wiadomości: 6 441
  • Reputacja: 4
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #4939 dnia: Listopada 12, 2008, 16:31:04 pm »
We Francji, Włoszech czy Niemczech związki zawodowe są znacznie silniejsze od naszych i jakoś nie przeszkadzało to inwestorom...
Problem leży więc chyba po stronie słabości rządzących - zbyt łatwo ulegającym naciskom ze strony związkowców.

LoNdEk

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 23-10-2007
  • Wiadomości: 6 670
  • Reputacja: 15
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #4940 dnia: Listopada 12, 2008, 16:33:56 pm »
@A-n :

Cytuj
Związkowcy okupują biuro Tuska - "zostaniemy tu na 48 dni"

Wolny Związek Zawodowy Sierpień 80 zajął biuro poselskie Donalda Tuska w Warszawie. Związkowcy domagają się natychmiastowego spotkania z premierem i apelują do wszystkich central o ogłoszenie strajku powszechnego.
Jak powiedział TVN24 Bogusław Ziętek z Sierpnia '80, związkowcy domagają się wycofania ustawy, która obiera prawo do przechodzenia na wcześniejsze emerytury.

- Teraz jest czas, żeby premier przemyślał swoje postępowanie i wycofał się ze swojej skandalicznej polityki i z tej ustawy (o emeryturach pomostowych - red.) - podkreślił związkowiec. - Premier nie uzyskał zgody od żadnego związku zawodowego na wprowadzenie jakichkolwiek rozwiązań w zakresie "pomostówek" czy służby zdrowia - dodał. Jak zapewnił Ziętek, związkowcy są gotow okupować biuro Tuska nawet przez "48 dni".

Działacze sprzeciwiają się uchwalonej przez Sejm nowelizacji przepisów o emeryturach pomostowych. Zakłada ona zmniejszenie z miliona do 250 tysięcy katalogu osób uprawnionych do wcześniejszej emerytury. Zdaniem Sierpnia '80, te propozycje naruszają zasadę "prawo nie działa wstecz".

- Czekamy tutaj na premiera Donalda Tuska i jesteśmy przygotowani, że on nie zrezygnuje szybko ze swoich obowiązków, ale kiedyś musi się pojawić w swoim biurze poselskim, które opłaca - powiedział dziennikarzom Krzysztof Łabądź z "Sierpnia 80".

Na miejscu był też poseł PO Paweł Graś, który wysłuchał postulatów związkowców. - Determinacja panów jest bardzo duża, bo twierdzą, że będą czekać do skutku - powiedział Graś dziennikarzom.

Według niego, wiadomo, że spotkanie z szefem rządu, którego domagają się związkowcy, "prędko możliwe nie będzie ze względu na nieobecność premiera w kraju". Dodał, że ma nadzieję, "że jeszcze przez wieczorem jakieś rozwiązania nastąpią".

Sierpień 80 sprzeciwia się także polityce rządu wobec stoczni i rybołówstwa oraz zmianom w służbie zdrowia. Związkowcy domagają się również podniesienia wynagrodzeń dla pracowników wszystkich branż i zawodów.

Premier Donald Tusk przebywa we Francji. - Poczekamy, aż premier odwiedzi swoje biuro - powiedział na antenie TVN24 Bogusław Ziętek.

http://wiadomosci.onet.pl/1861251,11,zwiazkowcy_okupuja_biuro_tuska_zostaniemy_tu_na_48_dni,item.html

Ciekawe czy maja normalne "dniowki" placone za udzial w strajku!? ;)
Mam nadzieje, ze rzad sie nie ugnie i nie da bandzie ( duzej bandzie ) wyzyskiwac reszty pracujacego spoleczenstwa.


Cytuj
Obama powodem niepokoju w Watykanie

Watykan obawia się, że wraz z prezydenturą Baracka Obamy w Stanach Zjednoczonych nastanie era relatywizmu moralnego - pisze "Corriere della Sera".
....

http://wiadomosci.onet.pl/1861090,12,obama_powodem_niepokoju_w_watykanie,item.html

No to bylo do przewidzenia szczegolnie po tym jak Obama zapowiedzial znisienie limitow na finansowanie badan na embrionach i zezwolenie na informowanie o aborcji... Tu ma Obama u mnie plusa, ze nie gra pod Watykan... oj ja juz widze jak go u nas kler bedzie na kazaniach jechal...

Leenk

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 05-09-2005
  • Wiadomości: 3 753
  • Reputacja: 1
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #4941 dnia: Listopada 12, 2008, 16:37:09 pm »
Te kraje po wojnie, nawet zniszczone startowały ze znacznie wyższego poziomu. Dodatkowo w takich  Niemczech utrwaliła się przez wiele lat praktyka umów społecznych pracodawcy - związki gdzie obie strony dawały na wstrzymanie w żądaniach.

A u nas takie popłuczyny po dawnej Solidarności to teraz przybudówka PiSu albo różne lobby próbujące wyrwać jak najwięcej kosztem innych. To już nie czasy kiedy naród wyjdzie na ulicę bo chcą tego oficjele ze związków zawodowych i powiesi Tuska na latarni jak tu się marzy niektórym...  :cool:
« Ostatnia zmiana: Listopada 12, 2008, 16:42:45 pm wysłana przez Leenk »

adriano

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 06-07-2007
  • Wiadomości: 6 441
  • Reputacja: 4
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #4942 dnia: Listopada 12, 2008, 16:41:07 pm »
Ale mimo umów społecznych w tych krajach potrafi stanąć na czas strajku prawie cała gospodarka - wyobrażasz sobie coś takiego u nas?

@LoNdEk - mam nadzieję, że się nie ugnie - ale czuję w kościach, że będzie tak samo jak z górnikami swego czasu...

Leenk

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 05-09-2005
  • Wiadomości: 3 753
  • Reputacja: 1
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #4943 dnia: Listopada 12, 2008, 16:51:33 pm »
Może te dniówki mają wypłacane przez dokładnie 48 dni?  :lol:

LoNdEk

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 23-10-2007
  • Wiadomości: 6 670
  • Reputacja: 15

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #4945 dnia: Listopada 12, 2008, 18:11:34 pm »
Nie żebym popierał postulaty związkowców czy w ogóle związki zawodowe, ale Donaldowi należy się solidny wycisk od protestujących - za to jak gorliwie popierali strajki, białe miasteczka, etc. w czasie rządów PiS  8)

s00s

  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 04-11-2007
  • Wiadomości: 10 368
  • Reputacja: 155
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #4946 dnia: Listopada 12, 2008, 18:21:32 pm »
no zobaczymy jak to zniesie. wystarczy, że przetrzyma sytuację, nie ugnie się. protest związków bez podsłuchów będzie punktem dla niego.

adriano

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 06-07-2007
  • Wiadomości: 6 441
  • Reputacja: 4
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #4947 dnia: Listopada 12, 2008, 19:17:40 pm »
Zwłaszcza, że chyba większość społeczeństwa jest tym razem po stronie rządu a nie protestujących, którzy walczą o partykularne interesy pewnych środowisk.

LoNdEk

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 23-10-2007
  • Wiadomości: 6 670
  • Reputacja: 15
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #4948 dnia: Listopada 12, 2008, 21:48:49 pm »
Cytuj
Sondaż: L. Kaczyński jest czwarty

Donald Tusk, Włodzimierz Cimoszewicz, Kazimierz Marcinkiewicz i Lech Kaczyński - taka jest kolejność w najnowszym prezydenckim sondażu "Gazety Wyborczej".
Lech Kaczyński spadł z drugiego na czwarte miejsce. Tournee na 90 rocznicę odzyskania niepodległości mu nie pomogło. Pierwszy, podobnie jak w październiku, jest Donald Tusk (30 proc., o 6 punktów mniej niż w październiku).
Na drugim miejscu są Włodzimierz Cimoszewicz i Kazimierz Marcinkiewicz (12 proc.), a obecny prezydent ma 11 proc. (4 punkty mniej niż w październiku).

Sondaż przeprowadził PBS DGA dla "Gazety Wyborczej".
- Polacy chcieliby, aby prezydent był arbitrem. (...) To nie jest prezydent Rzeczpospolitej, choć formalnie tak jest - komentował "na gorąco" Stefan Niesiołowski wyniki sondażu.

http://wiadomosci.onet.pl/1861493,11,sondaz_l_kaczynski_jest_czwarty,item.html
: Listopad 12, 2008, 21:04:23 pm
Cytuj
Lech Wałęsa: użyłbym siły

Były prezydent Lech Wałęsa oświadczył, że "użyłby siły" wobec związkowców okupujący biuro poselskie premiera, gdyby nie powiodła się próba negocjacji. "Związkowcy przekraczają granice, tego robić nie wolno" - powiedział.
Wałęsa mówił w programie "Kropka nad i" w TVN24, że gdyby był w sytuacji premiera Donalda Tuska, to najpierw użyłby wobec związkowców "siły argumentów". - Gdyby to nie poskutkowało, to, tak - użyłbym siły - podkreślił.

- Powiedziałbym: słuchajcie, porozmawiajmy, to jest biuro, to jest szacunek dla premiera, dla władzy, anarchię wprowadzacie; czekam na was. Gdyby tego nie posłuchano, dałbym decyzję: oczyścić biuro - dodał Wałęsa.
...

http://wiadomosci.onet.pl/1861547,11,lech_walesa_uzylbym_sily,item.html
: Listopad 12, 2008, 21:47:31 pm
Cytuj
Graś: kolejnej propozycji dla związkowców nie będzie

Po odrzuceniu przez związkowców z "Sierpnia'80" propozycji spotkania z wiceministrami w Centrum Dialog, w środę nie będzie kolejnej propozycji rozmów z nimi - powiedział Paweł Graś (PO).
...
http://wiadomosci.onet.pl/1861496,11,gras_kolejnej_propozycji_dla_zwiazkowcow_nie_bedzie,item.html


to mi sie podoba, krotko i zwiezle...

Castor Krieg

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 02-11-2003
  • Wiadomości: 4 450
  • Reputacja: 26
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #4949 dnia: Listopada 12, 2008, 22:08:44 pm »
We Francji, Włoszech czy Niemczech związki zawodowe są znacznie silniejsze od naszych i jakoś nie przeszkadzało to inwestorom...
Problem leży więc chyba po stronie słabości rządzących - zbyt łatwo ulegającym naciskom ze strony związkowców.
We Francji, Włoszech czy Niemczech związki zawodowe są znacznie silniejsze od naszych i jakoś nie przeszkadzało to inwestorom...
Problem leży więc chyba po stronie słabości rządzących - zbyt łatwo ulegającym naciskom ze strony związkowców.
Mieszkałem we Francji rok, takich akcji to ja nikomu nie życzę. Tragedia, strajki co 2 tygodnie. A Sierpień 80 ma fajne postulaty :lol: Najlepiej wróćmy do gospodarki sterowanej centralnie. To prawie tak komiczne jak rolnicy protestujący przeciwko niskim cenom skupu.

Co do służby zdrowia - od 5 lat ani razu nie byłem w państwowej placówce. Sorry, ale pół roku czekać nie będę. Na ZUS też bym nie łożył, emeryturę sobie sam odłożę.

LoNdEk

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 23-10-2007
  • Wiadomości: 6 670
  • Reputacja: 15
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #4950 dnia: Listopada 13, 2008, 12:24:04 pm »
Cytuj
Emerytury pomostowe - kolej na Senat

Senacka Komisja Gospodarki rozpoczyna prace nad ustawą o emeryturach pomostowych. W konsekwencji rozwiązań przyjętych przez Sejm, po 1 stycznia 2009 r. na wcześniejszą emeryturę mogłoby przejść czterokrotnie mniej osób niż obecnie, a w 2020 r. uprawnienie to wygasłoby całkowicie.
Ustawa o emeryturach pomostowych zakłada, że będą one przysługiwać osobom spełniającym łącznie kilka warunków. Przede wszystkim muszą one rozwiązać stosunek pracy i być urodzone po 31 grudnia 1948 r. Przed 1 stycznia 1999 r. musiały co najmniej przez 15 lat wykonywać prace wászczególnych warunkach lub w szczególnym charakterze. Kolejny warunek wymaga aby przechodzący na emeryturę pomostową skończył 55 lat (kobiety) lub 60 lat (mężczyźni). Konieczny będzie też odpowiedni staż ubezpieczeniowy - 20 lat dla kobiet i 25 dla mężczyzn.

...

http://wiadomosci.onet.pl/1861696,11,emerytury_pomostowe_kolej_na_senat,item.html

Tutaj troche wiecej o tych "pomostowkach". Dzis ustawa trafia do senatu, raczej przejdzie, bo wiekszosc ma tam PO.




: Listopad 13, 2008, 12:16:01 pm
Cytuj
Ćwiąkalski: będzie postępowanie ws. fundacji o. Rydzyka

Będzie postępowanie wyjaśniające w sprawie ewentualnych nieprawidłowości podatkowych w dwóch fundacjach założonych przez dyrektora Radia Maryja o. Tadeusza Rydzyka - zapowiedział minister sprawiedliwości Zbigniew Ćwiąkalski.
"Puls Biznesu" napisał, że dwie fundacje założone przez o. Rydzyka - Lux Veritatis i Nasza Przyszłość - "od lat łamią prawo i większość pieniędzy wydają nie na szlachetne cele zapisane w statucie, ale na robienie interesów". Według gazety, obie fundacje w czasie swej działalności zarobiły na czysto ok. 7 mld zł, a podatku od zysku nie zapłaciły.
...

http://wiadomosci.onet.pl/1861825,11,cwiakalski_bedzie_postepowanie_ws_fundacji_o_rydzyka,item.html

No to teraz dopiero PiS ma powody do ataku na Cwiakalskiego :)... i ciekawe jak bardzo bedzie Radio M najezdzalo na PO ... oj bedzie sie dzialo...




: Listopad 13, 2008, 12:17:26 pm
Cytuj
Prezydent jedzie do cesarza - Francja zaskoczona decyzją

6 grudnia nie dojdzie do spotkania Lecha Kaczyńskiego i Nicolasa Sarkozy'ego, ponieważ w tym czasie polski prezydent będzie przebywał z wizytą w Azji - poinformował prezydencki minister Michał Kamiński.
- Francja jest zaskoczona i zdziwiona decyzją polskiego prezydenta - powiedziała reporterka TVN24 Inga Rosińska z Brukseli. Francuska strona jest zdania, że spotkanie było umówione. Według informacji TVN24 oficlana odmowa została wysłana do Paryża dopiero wczoraj.

...

http://wiadomosci.onet.pl/1861794,11,prezydent_jedzie_do_cesarza_francja_zaskoczona_decyzja,item.html

Cytuj
Protokolarny skandal - Sarkozy przyjedzie, prezydenta nie będzie

"Dziennik": Prezydent Francji Nicolas Sarkozy od miesiąca zapowiada, że 6 grudnia przyleci do Polski i będzie przekonywać Lecha Kaczyńskiego do podpisania traktatu lizbońskiego. Do spotkania nie dojdzie, bo polski prezydent planuje w tym czasie wizytę w Japonii i Korei Południowej - informuje TVN24.
- Do tej pory nie przekazałem zaproszenia od prezydenta Kaczyńskiego dla prezydenta Sarkozy'ego - przyznał wczoraj "Dziennikowi" ambasador RP w Paryżu Tomasz Orłowski.

Zdaniem wysokiej rangi polskiego dyplomaty w Warszawie, tak duża zwłoka to protokolarny skandal.
...

http://wiadomosci.onet.pl/1861595,11,protokolarny_skandal_sarkozy_przyjedzie_prezydenta_nie_bedzie,item.html

hahah... no to mamy kolejny przyklad, jak nie nalezy sie zachowywac, szkoda tylko, ze pokazuje nam to nasz prezydent i ta demonstracje przeprowadza na arenie polityki miedzynarodowej.
« Ostatnia zmiana: Listopada 13, 2008, 12:42:43 pm wysłana przez LoNdEk »

Castor Krieg

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 02-11-2003
  • Wiadomości: 4 450
  • Reputacja: 26
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #4951 dnia: Listopada 13, 2008, 12:37:23 pm »
Nasz Prezydent się na niczym nie zna. Rozumiem, w końcu to Kaczyński. Problem polega na tym że ma do pomocy buca i grubasa Kamińskiego i tą Boże-chroń kobietę, która to zupełnie na innej planecie żyje. No i takie kwiatki wychodzą.

Mr_Zombie

  • Global Moderator
  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 05-11-2005
  • Wiadomości: 5 999
  • Reputacja: 15
  • Press a button and something awesome happens...
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #4952 dnia: Listopada 13, 2008, 13:01:18 pm »
Jeżeli ta "Boże-chroń kobieta, która to zupełnie na innej planecie żyje" to Fotyga, to ona już od dawna nie jest w kancelarii prezydenta. ;)
Always code as if the person who will maintain your code
is a maniac serial killer that knows where you live.

Castor Krieg

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 02-11-2003
  • Wiadomości: 4 450
  • Reputacja: 26
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #4953 dnia: Listopada 13, 2008, 13:19:04 pm »
Jeżeli ta "Boże-chroń kobieta, która to zupełnie na innej planecie żyje" to Fotyga, to ona już od dawna nie jest w kancelarii prezydenta. ;)
Nie to ta druga co ministrem sportu była. Za każdym razem jak słucham jej w radiu to gada takie głupoty, że aż strach.

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #4954 dnia: Listopada 13, 2008, 13:20:03 pm »
hahah... no to mamy kolejny przyklad, jak nie nalezy sie zachowywac, szkoda tylko, ze pokazuje nam to nasz prezydent i ta demonstracje przeprowadza na arenie polityki miedzynarodowej.

Taa...

Cytuj
Kamiński podkreślił, że strona francuska proponowała, by prezydenci spotkali się 6 grudnia w Polsce, ale Kancelaria Prezydenta od początku uprzedzała, że to data "ryzykowna", bo w tym czasie Lech Kaczyński ma odwiedzić Azję i ostatecznie - jak zaznaczył - tej wizyty nie udało się przesunąć.

- Od początku mówiliśmy stronie francuskiej, że niestety na 6 grudnia przypada wizyta prezydenta Lecha Kaczyńskiego w Azji, przygotowywana od roku, łącznie z audiencją u cesarza Japonii. Ze względów dyplomatycznych było to bardzo trudno zmienić, gdyż ta wizyta obejmuje trzy kraje: Japonię, Mongolię i Koreę Południową - mówił Kamiński.

Według niego Lech Kaczyński będzie przebywał w Azji od 1 do 7 grudnia. Kamiński podkreślił, że protokół dyplomatyczny w krajach azjatyckich jest rygorystyczny. Dodał, że prezydent również "ze względów technicznych nie jest w stanie wrócić do Polski na 6 grudnia".

- W tej sprawie nie ma nic dziwnego - mówił Kamiński. Dodał, że Sarkozy jest zaproszony do Polski. Dopytywany, czy rozważany jest inny termin spotkania prezydentów Polski i Francji, odparł, że Lech Kaczyński "jest przekonany, że spotka się z Sarkozym".

Cytuj
"Teraz prezydentowi nie można nic zarzucić"

"Nie jestem wielkim fanem Lecha Kaczyńskiego, ale opierając się na doniesieniach prasowych, w tej sytuacji niczego nie można mu zarzucić" - pisze na swoim blogu w Onet.pl Marek Siwiec. Eurodeputowany komentuje w ten sposób zamieszanie wokół wizyty Nicolasa Sarkozy'ego w Polsce.

Dzisiaj "Dziennik" poinformował, że Prezydent Francji Nicolas Sarkozy od miesiąca zapowiada, że 6 grudnia przyleci do Polski i będzie przekonywać Lecha Kaczyńskiego do podpisania traktatu lizbońskiego. Jak podała TVN 24, Do spotkania nie dojdzie, bo polski prezydent planuje w tym czasie wizytę w Japonii i Korei Południowej.

Wielokrotnie w przeszłości prezydent RP odwiedzał różne kraje, niekoniecznie spotykając się wtedy z głowami państw. Nikt z tego powodu nie rozdzierał szat i nie opowiadał o skandalach. Współczesna dyplomacja zna bowiem pojęcia wizyt roboczych, nieoficjalnych, prywatnych - przypomina Siwiec.

Prezydent Sarkozy w stosunkach międzynarodowych zachowuje się swobodnie (...) W przypadku Polski "rozpuścili" go prezydent z premierem, którzy w maju tego roku dołożyli wszelkich starań, aby krótka, jednodniowa wizyta Sarko w Warszawie stała się wydarzeniem państwowym. No i teraz mamy tego skutki - ocenia eurodeputowany.

Zdaniem Siwca, Mówienie o jakimkolwiek skandalu protokolarnym jest nieuzasadnione. Prezydent Kaczyński realizuje swój program i ponad wszelką wątpliwość odwołanie wizyty państwowej w Japonii i Korei Południowej byłoby nieuzasadnione - wnioskuje.

http://wiadomosci.onet.pl/1861755,11,item.html

Na prawdę uważacie, że Kaczyński powinien zmieniać tego typu plany, bo Sarkozy'emu zamarzyło się go odwiedzić?

LoNdEk

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 23-10-2007
  • Wiadomości: 6 670
  • Reputacja: 15
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #4955 dnia: Listopada 13, 2008, 15:18:01 pm »
Cytuj
Sarkozy w Polsce - Kaczyńskiego zabraknie, ale będzie dalajlama

Prezydent Francji Nicolas Sarkozy poinformował, że spotka się z duchowym przywódcą Tybetańczyków dalajlamą 6 grudnia w Polsce, w czasie uroczystości z okazji 25. rocznicy przyznania Pokojowej Nagrody Nobla Lechowi Wałęsie.
- Dalajlama jest człowiekiem wielu zalet, człowiekiem godnym najwyższego szacunku, z którym będą miał okazję się spotkać w Polsce 6 grudnia - oświadczył Sarkozy, który otrzymał tego dnia Nagrodę za Odwagę Polityczną przyznawaną przez czasopismo "Politique internationale".
...

http://wiadomosci.onet.pl/1861967,12,sarkozy_w_polsce_kaczynskiego_zabraknie_ale_bedzie_dalajlama,item.html

To chyba juz wiadomo czemu Lechu chce z Polski wyjechac tego dnia, przeciez jego ambicja by tego nie zniosla, ze to do Walesy przyjezdzaja ludzie takiego pokroju, szacun dla Sarkozy'ego za to, ze ma gdzies co mysli Kaczynski o Walesie i olwewka wobec Kaczynskiego dla nas to tez powinien byc powod do dumy, ze prezydent innego panstwa moze sie udac do wielkiego Polaka ( za takiego jest uwazany Walesa) nawet kiedy Kaczynski chce go "splawic".
: Listopad 13, 2008, 15:15:33 pm
Cytuj
J. Kaczyński wskazał "największego szkodnika"

Według prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego mijający rok rządów PO-PSL cechuje "wysoka niesprawność", co - jak dodał - jest dla niego największym zaskoczeniem. J. Kaczyński uważa, że w tym czasie w polityce zagranicznej "dokonał się akt całkowicie niepotrzebnej autodegradacji".
J. Kaczyński ocenił, że "najszkodliwszym" ministrem jest szef dyplomacji Radosław Sikorski. Najlepszym ministrem, choć niekonstytucyjnym - w opinii szefa PiS - jest sekretarz stanu w Kancelarii Premiera Michał Boni.

...

http://wiadomosci.onet.pl/1861990,11,j_kaczynski_wskazal_najwiekszego_szkodnika,item.html

Dosc dyskusyjna ocena, no to ze Sikorski nie slucha sie Kaczynskich tak jak kiedys, pewnie ich drazni.

Leenk

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 05-09-2005
  • Wiadomości: 3 753
  • Reputacja: 1
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #4956 dnia: Listopada 13, 2008, 15:45:18 pm »
Najbardziej antypatyczny jest Kownacki. Już teraz jest powszechnie wykpiwany jako osoba bardzo lubiąca kłamać - przy samej aferze z Brukselą doliczono się z pięciu kłamstw z ust tego pana. A ostatnio afera z telefonem Obamy itd.

Pięknie sobie dobiera współpracowników pan prezydent.  :cool:

s00s

  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 04-11-2007
  • Wiadomości: 10 368
  • Reputacja: 155
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #4957 dnia: Listopada 13, 2008, 16:02:03 pm »
jeżeli chodzi o tą niesprawność to może i ma rację, ale z jego ust to jest niemalże złoty tekst. wystarczy przypomnieć sobie dwa lata rządów pis i meeega sprawnie działającą koalicję:)

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #4958 dnia: Listopada 13, 2008, 16:03:52 pm »
To chyba juz wiadomo czemu Lechu chce z Polski wyjechac tego dnia...

Brawo, odkryłeś spisek...

jeżeli chodzi o tą niesprawność to może i ma rację, ale z jego ust to jest niemalże złoty tekst. wystarczy przypomnieć sobie dwa lata rządów pis i meeega sprawnie działającą koalicję:)

Chyba i tak robili więcej, a warunki mięli znacznie trudniejsze.

adriano

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 06-07-2007
  • Wiadomości: 6 441
  • Reputacja: 4
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #4959 dnia: Listopada 13, 2008, 16:26:12 pm »
Jeżeli ta "Boże-chroń kobieta, która to zupełnie na innej planecie żyje" to Fotyga, to ona już od dawna nie jest w kancelarii prezydenta. ;)
Nie to ta druga co ministrem sportu była. Za każdym razem jak słucham jej w radiu to gada takie głupoty, że aż strach.
Elżunia Jakubiak - podzielam Twoje odczucia, nie da się jej słuchać...
Chyba i tak robili więcej, a warunki mięli znacznie trudniejsze.

Warunki to sobie sami takie stworzyli, bo nikt im na siłę nie kazał brać Leppera i Giertycha do koalicji.
A czy zrobili więcej? Nie powiedziałbym.
Na pewno więcej od PO rozwalili swoim rządzeniem...