Autor Wątek: [archiwum] Odp: POLITYKA  (Przeczytany 658834 razy)

0 użytkowników i 4 Gości przegląda ten wątek.

Leenk

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 05-09-2005
  • Wiadomości: 3 753
  • Reputacja: 1
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #6440 dnia: Czerwca 09, 2009, 14:00:37 pm »
Jakich faktów? Takich jakie podaje ten kolo? Masz jakieś wiarygodne poparte faktami dane o realnej wartości działek w Gdyni i Gdańsku? Realnej wartości działek po stoczniach? Masz wiedzę jakie są umowy z inwestorem? Na razie bierzesz jakieś cyferki bez znajomości całości i wysnuwasz wnioski.  Wklejanie jakichś wybranych danych z netu bez wiedzy o całości na zasadzie kopiuj/ wklej to nie są fakty.
« Ostatnia zmiana: Czerwca 09, 2009, 14:04:34 pm wysłana przez Leenk »

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #6441 dnia: Czerwca 09, 2009, 14:01:17 pm »
Gdybyśmy sprzedali funkcjonujące zakłady z pracownikami i całą masą związanych z tym obciążeń, a dodatkowo otrzymali gwarancje utrzymania produkcji, sprawa wyglądałaby zupełnie odmiennie, ale na takie coś nie pozwala Komisja Europejska.

Bo widzą że to by nic nie dało. Stocznia nadal grzebałaby się w kłopotach i przynosiła same straty. Przez tyle lat nikomu nie udało się postawić na nogi stoczni to teraz nagle cud by się zdarzył.

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #6442 dnia: Czerwca 09, 2009, 14:07:09 pm »
Jakich faktów? Takich jakie podaje ten kolo? Masz jakieś wiarygodne poparte faktami dane o realnej wartości działek w Gdyni i Gdańsku? Realnej wartości działek po stoczniach? Masz wiedzę jakie są umowy z inwestorem? Na razie bierzesz jakieś cyferki bez znajomości całości i wysnuwasz wnioski.  Wklejanie jakichś wybranych danych z netu na zasadzie kopiuj/ wklej to nie są fakty.

Mhm. To może niech rząd poda jakieś fakty. Na przykład komu w ogóle sprzedał stocznie.

W następnych wyborach wystarczy że do głosowania pójdzie więcej młodych ludzi. Jeżeli PiS wygrywa jedynie w przedziale wieku ponad 60 lat to na ich miejscu nie cieszyłbym się tak okazale jak robią to teraz. Dziś rano w radiu słyszałem jak to PiS przegraną po raz kolejny przekuwa w zwycięstwo.

Jednym słowem jeśli do wyborów pójdzie jeszcze więcej licealnego i studenckiego buractwa, które głosuje, choć ma zerowe pojęcie o polityce? No super, jak tak dalej pójdzie, premierem może zostać nawet Jola Rutowicz. Tego chcemy <ok>

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #6443 dnia: Czerwca 09, 2009, 14:20:37 pm »
No tak, lepiej żeby do wyborów chodziły same moherowe berety, którym w kościele obłudni księża piorą mózgi a w domu na co dzień leci radio maryjna i dopełnia obowiązku by pilnować nakazu głosowania na jedyną słuszną partię PiS.
: Czerwiec 09, 2009, 13:12:28 pm
Poza tym ja wolałbym żeby o przyszłości stanowili młodzi ludzie, którzy jakby nie było głosują dla własnego dobra gdyż całe życie przed nimi. Ludzie starsi raczej nie podejmują decyzji spoglądając w przyszłość.

Leenk

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 05-09-2005
  • Wiadomości: 3 753
  • Reputacja: 1
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #6444 dnia: Czerwca 09, 2009, 14:26:30 pm »
Stocznie 'upadają' od 20 lat. X razy więcej ludzi traci robotę co roku bez żadnego rozgłosu, a tu ciągle o tych stoczniach bo panowie związkowcy mają wsparcie polityczne. Normalnie Tusk powinien to sprzedać komukolwiek w cholerę byle chciał to wziąć, niechby to był papuaski biznesman z Konga.

North

  • Pawka Morozow
  • *****
  • Rejestracja: 23-12-2008
  • Wiadomości: 1 013
  • Reputacja: 1
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #6445 dnia: Czerwca 09, 2009, 14:26:58 pm »
@Iras - przecież na tym polegała właśnie restrukturyzacja chociażby Stoczni Gdańskiej.  W połowie lat 90-tych w stan upadłości postawiono Stocznię Gdynia S.A., Stocznię Szczecińską i Stocznia Północną. Natomiast wszystko co działo się ze stoczniami ostatnimi czasy bazowało na specustawach, czyli tak naprawdę restrukturyzacji. Wielka afera ze zwrotem pomocy publicznej też dotyczyła przyjęcia  planu restrukturyzacji.
Sprzedaż stoczni i zoz'ów to temat, który ma dwie strony medalu - tyle przeciwników ilu zwolenników. Pozostaje jedynie wierzyć, że sztab specjalistów jaki stał za tą "sprzedażą" wybrał najlepszą możliwą opcję - bo bynajmniej utrzymywanie molochów generujących tylko i wyłączenie długi, oferujących sztuczne zatrudnienie, jest faktycznym okradaniem obywateli.

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #6446 dnia: Czerwca 09, 2009, 14:28:58 pm »
...bo bynajmniej utrzymywanie molochów generujących tylko i wyłączenie długi, oferujących sztuczne zatrudnienie, jest faktycznym okradaniem obywateli.

No WPIS jak stąd do Japonii. Szkoda że do wielu to nie dociera.

Leenk

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 05-09-2005
  • Wiadomości: 3 753
  • Reputacja: 1
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #6447 dnia: Czerwca 09, 2009, 14:31:48 pm »
Cytuj
"Dla pana posła być może są to grosze, dla innych nie są to grosze. Żeby inwestorzy przyszli do tych spółek, należało dołożyć 1 mld 350 mln. Jeżeli ja mam do wyboru: wziąć jakieś pieniądze za ten majątek i mieć szanse na to, że działalność stoczniowa będzie prowadzona, a z drugiej strony mam dołożyć określone, niemałe pieniądze, to wobec podatników i tych ludzi, którzy potrzebują pieniędzy ja będę optował za tego typu wyborem, mimo że ktoś oceni, że te pieniądze są zbyt niskie"
Wiceminister skarbu na pytanie jakiegoś posła.

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #6448 dnia: Czerwca 09, 2009, 15:23:24 pm »
Krótko mówiąc byle komu i za bezcen. Balcerowicz prywatyzował podobnie, doprowadzając do ruiny region w którym mieszkam...

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #6449 dnia: Czerwca 09, 2009, 15:31:39 pm »
A w jakim to regionie Polski żyło się tak wspaniale że po prywatyzacjach Balcerowicza nagle się bieda zrobiła...

Tarniak

  • Gość
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #6450 dnia: Czerwca 09, 2009, 15:48:57 pm »
Sprawdź sobie jakie gałęzie przemysłu wówczas upadły to zobaczysz gdzie...

_Music

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 07-07-2005
  • Wiadomości: 7 703
  • Reputacja: 0
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #6451 dnia: Czerwca 09, 2009, 16:49:34 pm »
Tymczasem pobito tą blondynę co dawała czerwoną kartkę w imieniu pisu. Już nawet pomimo faktu, że "po dwóch latach rządów Tuska, ona wciąż musi stac w korkach jadąc do pracy"- no cóż, ja również jestem oburzony że przez całe dwa lata nie przebudowano fundamentalnie wszystkich miast w Polsce, jarek przecież zrobiłby to w 2 miesiące.

No ale- sam fakt oczywiście oburzający (zła reklama dla zwolenników PO) i karygodny, ale zastanawiam się czy aby przypadkiem nie została pobita przez... pisowców. Bądź nie było to ustawione (za co może dostała pieniądze)- nie chce tego nigdzie zgłaszac, nie zawiadomiła policji, świadkowie jakimś cudem zniknęli- niespotykane zbiegi okoliczności. Tym bardziej że taka akcja leży jak najbardziej w moralności pisu.

Leenk

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 05-09-2005
  • Wiadomości: 3 753
  • Reputacja: 1
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #6452 dnia: Czerwca 09, 2009, 17:49:06 pm »
Ech, gdyby nie ten Balcerowicz to byśmy byli potęgą przemysłową jak za PRLu. Jakie to łatwe i proste.

Ta pani to twarda kobita. 2 dni po 'pobiciu' zdrowa i wesoła daje wywiad. A jej dawny znajomy ( z tego filmiku) natychmiast robi szum.  :cool:

« Ostatnia zmiana: Czerwca 09, 2009, 17:59:19 pm wysłana przez Leenk »

_Music

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 07-07-2005
  • Wiadomości: 7 703
  • Reputacja: 0
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #6453 dnia: Czerwca 09, 2009, 19:30:33 pm »
W sumie tak najpewniej było- że nie było żadnego pobicia, no ale prezes twierdzi że było i nawet wie kto to zrobił. Jego mega przenikliwośc nie sięga jednak tak daleko, by zobaczyc numery mieszkań w których mieszkają.

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #6454 dnia: Czerwca 09, 2009, 19:37:15 pm »
Ziobro doprowadził do śmierci setek osób, akcja leżąca w moralności PiS'u - przechodzicie samych siebie i sprowadzacie ten temat do rynsztoka.

Ech, gdyby nie ten Balcerowicz to byśmy byli potęgą przemysłową jak za PRLu. Jakie to łatwe i proste.

Pisz co chcesz, ale nikomu normalnie myślącemu nie wmówisz, że likwidowanie i sprzedawanie za bezcen wszystkiego - także dobrze funkcjonujących przedsiębiorstw, niosło ze sobą cokolwiek dobrego. Nie wiem skąd jesteś - może siedzisz w warszawce i nie masz pojęcia, jak reszta kraju wygląda, ale w Łodzi doszczętnie zrujnowano przemysł włókienniczy, a teraz możesz sobie co najwyżej maszynki Gillette albo pralki w Indesicie poskładać.

Zamiast wspierać i inwestować w rodzimy przemysł, staliśmy się dla zachodu tanią siłą roboczą. W ten sposób nie dogonimy ich nigdy.

Krzych Ayanami

  • Kapitan Żbik
  • *****
  • Rejestracja: 02-11-2004
  • Wiadomości: 1 261
  • Reputacja: 2
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #6455 dnia: Czerwca 09, 2009, 21:55:06 pm »
Cytuj
Jednym słowem rozdawania polskiego majątku za bezcen ciąg dalszy.

To czcza propaganda, ale odpowiem.
Pozwól, że się spytam - co my, zarówno jako obywatele, jak i Polska jako państwo miała z tego majątku?
Jeśli się nie mylę, to według wyliczeń unijnych utrzymanie JEDNEGO miejsca pracy w stoczniach kosztowało nas jakieś PÓŁ MILIONA złotych.
Jako przedsiębiorstwo niedochodowe stocznie nie płaciły podatku dochodowego.

Korzyści finansowych z utrzymywania stoczni przy życiu nie mieliśmy żadnych.
Podatki, jakie płacili stoczniowcy z pewnością nie pokryły kosztów utrzymania ich stanowisk pracy.
Taki majątek to nam w ogóle nie jest potrzebny. Jak sami nie potrafimy o niego zadbać, to lepiej, żeby robili to mądrzejsi od nas.

Dlaczego twierdzisz, że górnicy czy stoczniowcy mogą nas dymać, a kiedy chodzi o polityków robisz z tego zarzut?
Jak państwo potrzebuje pieniędzy do normalnego funkcjonowania, żeby załatać dziurę budżetową, albo zebrać pieniądze na emerytury - katastrofa.
Jak obywatele muszą wypracować cztery miliardy złotych, żeby górnicy na emeryturze mogli dostać swoje trzy tysiączki - bo to właśnie oni są najbardziej hołubieni przez nasz system emerytalny - to jest to cacy i w ogóle wspaniale. W końcu pieniądze wpłacane do budżetu już nie są pieniędzmi obywateli i państwo może z nimi robić co chce. Tylko w takiej sytuacji to bym zapytał dlaczego się piekliłeś, kiedy był pomysł rejestrowania osób kupujących alkohol, to robiłeś z tego problem. Przecież na to nie poszłyby twoje pieniądze, więc w czym rzecz?

Cytuj
Zamiast wspierać i inwestować w rodzimy przemysł, staliśmy się dla zachodu tanią siłą roboczą. W ten sposób nie dogonimy ich nigdy.

Inflacja ponad 600% i niemożność regulowania zobowiązań wobec zagranicy, ale to nic - trzeba było wysupłać pieniądze na wspomaganie naszych przedsiębiorstw... Po co się zajmować bieżącymi potrzebami...

Wiesz, teraz to możesz być mądry. Ciekawe co ty byś wtedy zrobił. Masz do wydania sto złotych: albo kupisz dzieciom w szkole mięso na obiad, albo zamiast obiadu kupisz im sprzęt sportowy. Głód czy sport, co wybierzesz?

http://wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/1,80271,6704505,J__Kaczynski__Ja_jestem_z_AK__a_pracownicy_Radia_Zet.html

Nie wiedziałem, że przynależność do AK można było wyssać z mlekiem matki  :lol:
Dotychczas sądziłem, że tam się wstępowało  8)

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #6456 dnia: Czerwca 09, 2009, 22:42:58 pm »
Prosta sprawa - prywatyzować można, ale sprzedawanie znacznie poniżej wartości jest działaniem na szkodę państwa. Odpowiedzialni za coś takiego powinni staną przed trybunałem i wylądować w więzieniu. Jeśli się coś robi, należy to robić dobrze. Jeśli się nie ma kwalifikacji, nie powinno się za to w ogóle zabierać.

Leenk

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 05-09-2005
  • Wiadomości: 3 753
  • Reputacja: 1
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #6457 dnia: Czerwca 09, 2009, 22:59:27 pm »
A kto ma oceniać tą wartość? Guzikiewicz? Cytowany tu Górski? Kaczyński? Może ten 'niezależny' kolo z Radia Maryja? Wiadomo: najlepsi ekonomiści, co im tam Balcerowicz... ten jak wiadomo nie pełnił nigdy żadnych ważnych funkcji w przeciwieństwie do wyżej wsp. panów.

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #6458 dnia: Czerwca 09, 2009, 23:10:28 pm »
Krótko mówiąc twoim zdaniem PO może w sposób kompletnie niekontrolowany wyprzedawać majątek skarbu państwa po cenie, którą uzna za stosowną i nikt nie ma najmniejszego prawa ich z tego rozliczać? Sami możecie dochodzić do absurdalnie daleko idących wniosków, obwiniając Ziobrę za śmierć setek ludzi, ale wasi pupile są całkowicie niedotykalscy i nie podlegają żadnej ocenie?

Kim był Balcerowicz, kiedy dopchał się do koryta? Nikomu nieznany doktor ekonomii, wykładowca studiów uzupełniających dla
partyjnych kadr przy KC PZPR, były członek PZPR. Pewnie teraz napiszesz, że jest szanowany zagranicą - najpierw się zainteresuj, ile zagraniczni inwestorzy zarobili (a ile my straciliśmy) na sztywnym kursie dolara.

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #6459 dnia: Czerwca 09, 2009, 23:17:13 pm »
To ja mam takie pytanie. Jaki cel, sens i pożytek ma PO żeby wyprzedać "majątek" Polski za bezcen? Bo na prawdę nie rozumiem skąd takie domniemania że PO to samo "zuo" i sprzedaje nasz kraj na lewo i prawo za psie pieniądze.

_Music

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 07-07-2005
  • Wiadomości: 7 703
  • Reputacja: 0
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #6460 dnia: Czerwca 09, 2009, 23:25:36 pm »
Naturalnie, wspierają masonerię.

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #6461 dnia: Czerwca 09, 2009, 23:32:58 pm »
To ja mam takie pytanie. Jaki cel, sens i pożytek ma PO żeby wyprzedać "majątek" Polski za bezcen? Bo na prawdę nie rozumiem skąd takie domniemania że PO to samo "zuo" i sprzedaje nasz kraj na lewo i prawo za psie pieniądze.

Własne interesy, łapówki, etc. - kto wie? Zresztą sam fakt sprzedaży stoczni kompletnie nieznanej firmie, zarejestrowanej gdzieś w raju podatkowym, za którą stoi nie wiadomo jaki kapitał, jest wystarczająco podejrzany. Może w ten sposób bogaci się Palikot albo inny członek Platformy - w końcu sytuacja podobna do szemranej prywatyzacji Polmosu. W tak niejasnej sytuacji Polacy mają chyba prawo żądać wyjaśnień?

Leenk

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 05-09-2005
  • Wiadomości: 3 753
  • Reputacja: 1
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #6462 dnia: Czerwca 09, 2009, 23:39:32 pm »
Kim był ktokolwiek na kim opierasz swoje opinie kiedy się dorwał do koryta? Co za pokrętna logika? Kolo siedzi w radzie UE do spraw kryzysu i radzie ogólnej Europejskiego Banku Centralnego. Był kilka razy ministrem finansów. Wszystko pewnie dlatego żeby pomóc zachodowi zniszczyć polski majątek jeszcze bardziej...  :???:


Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #6463 dnia: Czerwca 09, 2009, 23:50:37 pm »
Ależ już ci pisałem, że jego zasługi dla zachodu są niepodważalne - szkoda, że naszym kosztem. Poza tym co mnie obchodzi gdzie on teraz zasiada? Wiem, że całkowicie zniszczył przemysł w moim regionie. Dzisiaj mogą go zrobić nawet papieżem, ale nie zmieni to kompletnie niczego. I nie pisz, że każde inne rozwiązanie w tamtym okresie byłoby gorsze - nie masz kryształowej kuli, żeby to wiedzieć.

Leenk

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 05-09-2005
  • Wiadomości: 3 753
  • Reputacja: 1
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #6464 dnia: Czerwca 10, 2009, 16:38:02 pm »
Nie potrzebuję kryształowej kuli żeby wiedzieć, że bez reform Balcera bylibyśmy bliżej Białorusi niż zachodu. I to jest niepodważalne.

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #6465 dnia: Czerwca 10, 2009, 19:02:59 pm »
Nie, nie jest.

Krzych Ayanami

  • Kapitan Żbik
  • *****
  • Rejestracja: 02-11-2004
  • Wiadomości: 1 261
  • Reputacja: 2
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #6466 dnia: Czerwca 10, 2009, 22:04:40 pm »
Cytuj
Krótko mówiąc twoim zdaniem PO może w sposób kompletnie niekontrolowany wyprzedawać majątek skarbu państwa po cenie, którą uzna za stosowną i nikt nie ma najmniejszego prawa ich z tego rozliczać?

Jeżeli dzięki temu podatnicy przestaną być okradani - chociaż wiem, że u ciebie okradanie obywateli jest obowiązkiem -, a państwo chociaż w niewielkim stopniu na tym zarobi, to jak najbardziej tak. Majątek o którym wspominasz ma wartość wyłącznie nominalną. Tylko wtedy, gdy wszystkich pracowników stoczni wywali się na bruk, maszyny się zezłomuje, lub sprzeda za grosze temu kto da więcej, a ziemię kupią deweloperzy, którzy postawią tam supermarkety, albo budynki mieszkalne. W takich sytuacjach ten majątek jest wart tyle ile mówisz.

A szczerze mówiąc to uważam, że takie właśnie rozwiązanie nieświadomie promujesz. Rozwalić przemysł, zasilić szeregi bezrobotnych - takie przyświecają ci wartości.

Prywatyzacja stoczni była JEDYNYM rozwiązaniem, które mogło zapewnić naszym przedsiębiorstwom dalsze funkcjonowanie. Dofinansowywanie nie przyniosło żadnych rezultatów, dalsza pomoc groziła zwracaniem pieniędzy Unii - wyborem było albo doprowadzenie do upadłości, albo znalezienie innego właściciela. I wybór najlepszej oferty, jaka by ona nie była. Jeżeli była ona niższa niż wartość majątku - zaciska się zęby i mówi trudno.

Narzekanie na osiągniętą cenę za stocznie, to jest trucie osób, które same za nic nie ponoszą odpowiedzialności, a zamiast tego siedzą sobie wygodnie przy komputerze i plotą banialuki. I korzystają z faktu, że mogą to robić. Bo bez względu na to jak się będzie narzekać - trzeciej drogi nie było. Nie było żadnej alternatywy. Tak sobie myślę, że osoby narzekające na prywatyzacje po prostu by chciały, żeby ludzi wywalano na bruk a firmy plajtowały. To by im odpowiadało. To by pokazywało, że do samego końca walczono o właściwą wycenę. A konsekwencje... Za nie oczywiście też by psy wieszano.

Cytuj
Nie, nie jest.

A fotelik jest taki miękki, tak miło udawać mądrego po fakcie...
Wolę się nie pytać o szczegóły, jeszcze się okaże, że koreańska samowystarczalność i głodzenie obywateli ma swoje plusy...

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #6467 dnia: Czerwca 11, 2009, 11:10:05 am »
Jeżeli dzięki temu podatnicy przestaną być okradani - chociaż wiem, że u ciebie okradanie obywateli jest obowiązkiem -, a państwo chociaż w niewielkim stopniu na tym zarobi, to jak najbardziej tak. Majątek o którym wspominasz ma wartość wyłącznie nominalną. Tylko wtedy, gdy wszystkich pracowników stoczni wywali się na bruk, maszyny się zezłomuje, lub sprzeda za grosze temu kto da więcej, a ziemię kupią deweloperzy, którzy postawią tam supermarkety, albo budynki mieszkalne. W takich sytuacjach ten majątek jest wart tyle ile mówisz.

Przecież wszystkich pracowników wywalono na bruk. Maszyny raczej mają większą wartość niż złom, a działki pod inwestycje przemysłowe są znacznie droższe niż budowlane. Gwarancji dalszego funkcjonowania stoczni nie dostaliśmy, a patrząc na inwestora, jest to raczej mało prawdopodobne. Po zaniżonej wartości można było sprzedać, ale firmie mającej doświadczenie w budowie statków, która zagwarantowałaby dalszą produkcję.

Wolę się nie pytać o szczegóły, jeszcze się okaże, że koreańska samowystarczalność i głodzenie obywateli ma swoje plusy...

Jeśli już jesteśmy przy azjatyckich porównaniach, bardziej pasowałyby Chiny i Tajwan. Po dorżnięciu rodzimego przemysłu jesteśmy skazani na zagranicznego inwestora, a dla Europy nie jesteśmy niczym więcej, jak tylko tanią siłą roboczą.

A szczerze mówiąc to uważam, że takie właśnie rozwiązanie nieświadomie promujesz. Rozwalić przemysł, zasilić szeregi bezrobotnych - takie przyświecają ci wartości.

Gdybyśmy znali się osobiście, dostałbyś za to po pysku.

_Music

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 07-07-2005
  • Wiadomości: 7 703
  • Reputacja: 0
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #6468 dnia: Czerwca 11, 2009, 14:29:30 pm »
Nie, nie jest.

Tiaa, ten wredny kapitalizm.

Cytuj
Po zaniżonej wartości można było sprzedać, ale firmie mającej doświadczenie w budowie statków, która zagwarantowałaby dalszą produkcję.

Dziwnym trafem, nikt taki nie chciał kupic stoczni, przecież były aukcje przeprowadzone. Cieszmy się że wogóle ktokolwiek się na to połasił.

Cytuj
Jeśli już jesteśmy przy azjatyckich porównaniach, bardziej pasowałyby Chiny i Tajwan.

Rozumiem że pasowałoby Ci pracowanie 16h na dobę, z przerwą 15 minutową, 7 dni w tygodniu, za pensję 3-4$ dziennie? Bo na tym fundamencie Chiny zbudowały swoją potęgę gospodarczą.


Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #6469 dnia: Czerwca 11, 2009, 19:06:46 pm »
Rozumiem że pasowałoby Ci pracowanie 16h na dobę, z przerwą 15 minutową, 7 dni w tygodniu, za pensję 3-4$ dziennie? Bo na tym fundamencie Chiny zbudowały swoją potęgę gospodarczą.

Oczywiście, że by mi nie pasowało, dlatego nie podoba mi się robienie z nas taniej siły roboczej. Nie odpowiada mi, że w mieście, którego rozwój kiedyś był fenomenem na europejską skalę, dzisiaj sobie można co najwyżej poskładać maszynki w NAJWIĘKSZEJ NA ŚWIECIE FABRYCE GILLETTE. Opierając naszą gospodarkę jedynie na zagranicznym kapitale, nigdy z tego bagna nie wyjdziemy, bo tylko pracując za psie pieniądze będziemy atrakcyjni dla zagranicznych inwestorów.

Jednym słowem jeśli do wyborów pójdzie jeszcze więcej licealnego i studenckiego buractwa, które głosuje, choć ma zerowe pojęcie o polityce? No super, jak tak dalej pójdzie, premierem może zostać nawet Jola Rutowicz. Tego chcemy <ok>

http://miasta.gazeta.pl/poznan/1,36037,6675350,Czy_studenta_mozna_kupic__Mudzahedini_placa.html

Demokracja <ok>

_Music

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 07-07-2005
  • Wiadomości: 7 703
  • Reputacja: 0
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #6470 dnia: Czerwca 11, 2009, 20:27:53 pm »
Cytuj
Oczywiście, że by mi nie pasowało, dlatego nie podoba mi się robienie z nas taniej siły roboczej.

A więc nie licz na jakiś cud gospodarczy typu Chin. Jeżeli się cenimy jak na zachodzie, możemy dążyc do rozwoju zachodnią drogą, czyli inwestując w nowe technologie i rozwijając usługi.

No i nie jesteśmy tanią siłą roboczą, co jest oczywiste.

Cytuj
Opierając naszą gospodarkę jedynie na zagranicznym kapitale, nigdy z tego bagna nie wyjdziemy, bo tylko pracując za psie pieniądze będziemy atrakcyjni dla zagranicznych inwestorów.

Głupoty gadasz. Podałem Ci właśnie ile wynoszą zarobki w Chinach, to są psie pieniądze. Wiem że dla Ciebie 1000 zeta w fabryce to mało, ale nazywanie tego psimi pieniędzmi jest chore.


Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #6471 dnia: Czerwca 11, 2009, 20:56:16 pm »
Głupoty gadasz. Podałem Ci właśnie ile wynoszą zarobki w Chinach, to są psie pieniądze. Wiem że dla Ciebie 1000 zeta w fabryce to mało, ale nazywanie tego psimi pieniędzmi jest chore.

Śmieciarz w Niemczech dostaje w zależności od stażu dwa do dwóch i pół tysiąca euro miesięcznie. U nas młody człowiek z wyższym wykształceniem może być szczęśliwy, jeśli dostanie dwa tysiące - w złotówkach. Tysiąc złotych często nie starcza na zapewnienie minimum godnej egzystencji. Żaden Niemiec czy Brytyjczyk nie skalałby się pracą za takie wynagrodzenie i owszem - inaczej, jak tanią siłą roboczą, nazwać nas nie można. Zapieprzamy w ich fabrykach za najniższą pensję, a większa część wartości produkcji jest transferowana na zachód, zasilając ich gospodarki i rozwijając ich kraje.

_Music

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 07-07-2005
  • Wiadomości: 7 703
  • Reputacja: 0
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #6472 dnia: Czerwca 11, 2009, 21:29:00 pm »
Yep, wywalmy w takim razie obcy kapitał, nie potrzebujemy zaborców inwestujących w Polsce. To napewno podniesie stopę życiową, pkb i obniży bezrobocie.

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #6473 dnia: Czerwca 11, 2009, 21:46:23 pm »
Ciężko wywalić obcy kapitał, skoro nie mamy własnego przemysłu, bo przy nieocenionym udziale prof. Balcerowicza go zniszczyliśmy.

Leenk

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 05-09-2005
  • Wiadomości: 3 753
  • Reputacja: 1
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #6474 dnia: Czerwca 11, 2009, 22:30:45 pm »
PRL był potęgą gospodarczą i miał kwitnący przemysł. Przyszedł Balcerowicz i to zniszczył.

Tak z grubsza brzmi ulubiona teza środowisk prawicowych. Wierzą one w tą bzdurę i jednocześnie uznają się za bardzo antykomunistycznych. Ja tego absurdu chyba nigdy nie pojmę.  :cool:

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #6475 dnia: Czerwca 11, 2009, 23:27:11 pm »
Może gdybyś przestał niewzruszenie wierzyć, że tylko Ty masz rację i otworzył się na argumenty innych, łatwiej byłoby Ci pewne rzeczy zrozumieć.

http://www.polonica.net/Balcerowicz.htm

http://www.bibula.com/?p=3028

Leenk

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 05-09-2005
  • Wiadomości: 3 753
  • Reputacja: 1
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #6476 dnia: Czerwca 11, 2009, 23:41:34 pm »
A, tak, niezawodny Jerzy Robert Nowak... Parę dni temu RM musiało decyzją sądu przeprosić za kolejne jego kłamstwa na temat Zwiefki z PO. Stosując metodę półprawd, przeinaczeń i zwykłych kłamstw można orzygać każdego bez wyjątku.

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #6477 dnia: Czerwca 11, 2009, 23:55:34 pm »
Jeśli upierasz się przy pozostawaniu ślepym i głuchym, nie dziw się, że pewnych kwestii nie rozumiesz. Jak przypuszczałem - nie jesteś w stanie polemizować z tekstem, więc nie pozostało Ci nic innego, jak zdyskredytować autora. Tak czy inaczej pewnych faktów nie przykryjesz - miliardów dolarów wywiezionych z Polski przez ustalony na sztywno kurs wymiany, przedsiębiorstw prywatyzowanych za wszelką cenę - w tym przypadku za bezcen, czy zubożenia znacznej części społeczeństwa.

PS: prof. Jerzy Robert Nowak jest autorem tylko pierwszego z artykułów.

_Music

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 07-07-2005
  • Wiadomości: 7 703
  • Reputacja: 0
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #6478 dnia: Czerwca 12, 2009, 00:30:58 am »
Jeżeli on tam się pojawia, nawet nie wchodzę na linki, szkoda czasu. Ostatnio widziałem z nim jakiś wywiad na trwam- na wizji ten gośc jest jeszcze bardziej niesamowity. Udowadniał akurat jak to masoneria rządzi światem i ma w polskiej polityce swoich agentów. Przegośc.

Leenk

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 05-09-2005
  • Wiadomości: 3 753
  • Reputacja: 1
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #6479 dnia: Czerwca 12, 2009, 02:06:55 am »
Sam przeczytałem. To ciekawy przykład pewnego specyficznego języka, rozumowania, zbierania pewnych wybiórczych rzeczy, faktów, fragmentów tekstów pod jakąś tezę. Styl uwielbiany przez środowisko RM i PiSu.

Tym stylem można zaj...ać każdego. Udowodniać, że obecny prezydent jest zatwardziałym marksistą i na dowód dawać "kwiatki" z jego pracy doktorskiej. Nie będziesz w stanie z tym polemizować. Te "kwiatki" nie są prawdziwe? Są. Choćbyś się skichał nie udowodnisz, że nie jest, bo z tym rodzajem języka używając argumentów wygrać się nie da. A nawet jak się da np. przed sądem? Co za problem - zaraz wysmaży tekst o spisku komunistycznego sądu. Na dowód poda, że sędzia chodził do komunistycznego przedszkola.

Dlatego lubię Palikota bo ten w szyderczy sposób ośmiesza tego typu język.
« Ostatnia zmiana: Czerwca 12, 2009, 02:33:52 am wysłana przez Leenk »