Autor Wątek: [archiwum] Odp: POLITYKA  (Przeczytany 658852 razy)

0 użytkowników i 3 Gości przegląda ten wątek.

Leenk

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 05-09-2005
  • Wiadomości: 3 753
  • Reputacja: 1
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #6680 dnia: Lipca 29, 2009, 01:57:28 am »
Jest imho bardziej po stronie PO i  przeciw PiSowi, a ogólnie przeciw pewnemu charakterystycznemu stylowi działania i interpretacji rzeczywistości takich środowisk. Jednocześnie potrafi krytykować PO kiedy trzeba w stopniu dużo większym niż jakakolwiek proPiSowska gazetka krytykuje swoją partię, co już tu zostało dostatecznie udowodnione.

Dostajesz po raz któryś raz z kolei ta samą odpowiedź. Powtarzanie tego samego po raz n-ty od iluś stron mija się z celem.

Music, po pytaniu o aferę Rywina spodziewałeś się naprawdę czegoś innego poza dyżurną prawicową wersją alternatywnej rzeczywistości?   :lol:
« Ostatnia zmiana: Lipca 29, 2009, 02:09:40 am wysłana przez Leenk »

_Music

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 07-07-2005
  • Wiadomości: 7 703
  • Reputacja: 0
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #6681 dnia: Lipca 29, 2009, 15:33:21 pm »
Przepraszam, wyłączam się z dyskusji w tym momencie.

El becetol- żyjesz w alternatywnej rzeczywistości najwyraźniej, brak mi słów.
Nie mogę uwierzyć w to co czytam w poście 6679 i wcześniejszych Twoich odpowiedziach. Jedyne logiczne wytłumaczenie, to albo sobie robisz jaja przez ten cały czas (a ja głupi w to poszedłem jak leming), albo jeszcze gorzej- sam w to wierzysz.


el becetol

  • Gość
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #6682 dnia: Lipca 29, 2009, 16:21:06 pm »
Cytat: Leenk
Music, po pytaniu o aferę Rywina spodziewałeś się naprawdę czegoś innego poza dyżurną prawicową wersją alternatywnej rzeczywistości?

"Alternatywnej"?
Wersja jaką napisałem została potwierdzona w końcowym raporcie Komisji śledczej,
Wersja którą przedstawiłem została potwierdzona przez prokurature,
Wersje którą przedstawiłem została potwierdzona przez sąd.
Wersja którą przedstawiłem, przedstawiana jest w podręcznikach dotyczących najnowszej historii Polski.
Wersja którą przedstawiłem, jest wersją oficjalna.

Rozumiem że jak oddany bezgranicznie lewicowej ideologii możesz nie zgadzać sie z tym co pisze, nie przyjmować do wiadomości faktów dotyczących lewicy i Agory, to twoje zdanie, możesz nawet wierzyć że Rywin to był przebrany prawicowy kosmita który prowokował Michnika. Możesz też jak _Music wierzyć w teorie spiskową dobrego Michnika który pogrążył SLD tym samym udowaniając że nie jest lewakiem. W każdy absurd możesz wierzyć. Twoja wola.

Jednak pisząc, że historyczne fakty to "dyżurną prawicową wersją alternatywnej rzeczywistości" po prostu kłamiesz.
To nie jest wersja alternatywna.
To są fakty.

Cytat: _Music
El becetol- żyjesz w alternatywnej rzeczywistości najwyraźniej, brak mi słów.

Widze że słów zabrakło, aż po koledze powtarzać musisz. Szkoda że jak zwykle żadnego argumentu, tylko "nie moge w to uwierzyć". Nie dziwie sie że uwierzyć nie możesz, ślepa wiara w wersje GW może spowodować, że przedstawienie prawdziwej wersji wydarzeń może uderzyć w głowe jak zimny szampan. Skoro masz jakąs inna wersje niż tak przyjęta przez sądy, prokuraturę, komisje śledczą, historie i opinie publiczną - to prosze, przedstaw ją. Nie nazywaj jednak mojej wersji alternatywną - tak możesz nazwać swoją, niszową.

Btw. Po raz kolejny uciekłeś od odpowiedzi na pytanie. To co robisz to nie jest dyskusja, tylko trollowanie.

« Ostatnia zmiana: Lipca 29, 2009, 16:35:04 pm wysłana przez el becetol »

_Music

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 07-07-2005
  • Wiadomości: 7 703
  • Reputacja: 0
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #6683 dnia: Lipca 29, 2009, 17:35:48 pm »
Nie ma sensu odpowiadać na Twoje pytania, bo jak powiesz że czarne jest białe, to tak ma być i koniec.

s00s

  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 04-11-2007
  • Wiadomości: 10 368
  • Reputacja: 155
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #6684 dnia: Lipca 29, 2009, 17:42:41 pm »
Nie ma sensu odpowiadać na Twoje pytania, bo jak powiesz że czarne jest białe, to tak ma być i koniec.

czy ty się dobrze czujesz???

http://pl.wikipedia.org/wiki/Afera_Rywina

Cytuj
 
Spoiler (kliknij, by wyświetlić/ukryć)


windomearl

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 08-03-2008
  • Wiadomości: 31 340
  • Reputacja: 265
  • You know Carcosa?
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #6685 dnia: Lipca 29, 2009, 18:04:57 pm »
Nie ma sensu odpowiadać na Twoje pytania, bo jak powiesz że czarne jest białe, to tak ma być i koniec.
Ale jak narazie to kolega el becetol podaje konkretne argumenty na poparcie swojej tezy, a Ty i Leenk mówicie że nie bo nie i koniec.

dante0

  • Kapitan Żbik
  • *****
  • Rejestracja: 22-07-2008
  • Wiadomości: 1 323
  • Reputacja: 26
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #6686 dnia: Lipca 29, 2009, 18:28:51 pm »
Bo oni potrafią tylko ,,lać wodę" jak ich sepleniący mentor. :lol:

_Music

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 07-07-2005
  • Wiadomości: 7 703
  • Reputacja: 0
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #6687 dnia: Lipca 29, 2009, 18:30:29 pm »
Jeżeli wyborcza jest lewicowa, to dlaczego od tylu lat są za podatkiem liniowym, mówią nie progresywnemu (bo to typowo lewicowy typ podatku), są za prywatyzacją itp?

Leenk

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 05-09-2005
  • Wiadomości: 3 753
  • Reputacja: 1
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #6688 dnia: Lipca 29, 2009, 18:49:15 pm »
Naprawdę łatwo niektórym zaimponować sztuczkami jakie są tu stosowane...  :lol:

Ze zbitków informacji, jak najbardziej prawdziwych, można układać piramidalne bzdury i tworzyć własne wersje historii. Mogę tu podać 15 stron z setkami przykładów 'udowadniających" że za atakiem 11 września stoi Bush. Że rodzina Kaczyńskiego to wieloletni współpracownicy SB. Takich pierdół sklejanych z półprawd można układać bez liku i takie właśnie wypisuje koleżka becetol od iluś tam stron. Wystarczy tylko mieć za dużo czasu i przesiadywać na necie.

Brak słów. Przykładowo - wersja zdarzeń z GW poniżej nie zaprzecza wybiórczym danym podanym wyżej. I żadne pełne nienawiści teksty el becetola nie są w stanie ukryć podstawowej zasady, że za pomocą wybiórczo dobieranych faktów można 'udowadniać' wszystko...
Spoiler (kliknij, by wyświetlić/ukryć)
« Ostatnia zmiana: Lipca 29, 2009, 18:59:04 pm wysłana przez Leenk »

el becetol

  • Gość
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #6689 dnia: Lipca 29, 2009, 20:50:18 pm »
Brak słów. Przykładowo - wersja zdarzeń z GW poniżej nie zaprzecza wybiórczym danym podanym wyżej. I żadne pełne nienawiści teksty el becetola nie są w stanie ukryć podstawowej zasady, że za pomocą wybiórczo dobieranych faktów można 'udowadniać' wszystko...


Tak jak mówiłem ja podaje wersje której prawdziwość potwierdziła prokuratora i sąd skazując Rywina, tą samą wersje przedstawiała komisja śledcza. Ta sama wersja wypadków, jak pokazał s00s, jest na wikipedii (chociaż pewnie wikipedia też spisek prawicowych propagandzistów i tuba PiS :):):) ) Ty wprost napisałeś że przedstawiam alternatywną wersje, czyli że fakty przezemnie przedstawione są niezgodne rzeczywistością. Proszony o przykłady moich rzekomych przekłamań, uciekasz - żadnych oczywiście przykładów podać nie potrafisz i piszesz że przedstawiam tylko wybrane fakty :):):):):):)

ku***, bo to już przesada - jesteśmy na forum - mam przedstawić tu wszystkie fakty? Przedstawiam te najważniejsze, te które tworzą obraz sytuacji. Tak sie zawsze robi. Ty i _Music robicie to samo cały czas. Mamy ograniczoną liczbę znaków, a dokumentacja sądowa sprawy Rywina miała kilkadziesiąt tysięcy stron - miałem przepisać je wszystkie żebyś byl zadowolony że wymieniłem wszystkie fakty? Czy nawet wtedy powiedziałbyś "HA, nie napisałeś jaki kolor skarpetek miał Rywin w dzień zlożenia propozycji, nie przedstawiasz wszystkich faktów, tylko prawicową alternatywną rzeczywistość!!!"

Cyrk.

Cytat: Leenk
Przykładowo - wersja zdarzeń z GW poniżej nie zaprzecza wybiórczym danym podanym wyżej.

:shock: Zarzucasz mi kłamstwo i "przedstawianie alternatywnej wersji", a jedyne co potrafisz znaleźć na poparcie swojego oskarzenia, to źródło które potwierdza przedstawione przeze mnie fakty?

To już nie zwykły cyrk. To Monthy Python. Absurd goni absurd.
« Ostatnia zmiana: Lipca 29, 2009, 21:19:58 pm wysłana przez el becetol »

Leenk

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 05-09-2005
  • Wiadomości: 3 753
  • Reputacja: 1
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #6690 dnia: Lipca 30, 2009, 01:46:30 am »
Cytuj
ku***, bo to już przesada - jesteśmy na forum - mam przedstawić tu wszystkie fakty?
Wystarczy, że nauczysz się czytać ze zrozumieniem.
Cytuj
Przedstawiam te najważniejsze, te które tworzą obraz sytuacji.
Twój. Obraz. Sytuacji.
Cytuj
Wersja jaką napisałem została potwierdzona w końcowym raporcie Komisji śledczej,
Wersja którą przedstawiłem została potwierdzona przez prokurature,
Wersje którą przedstawiłem została potwierdzona przez sąd.
Wersja którą przedstawiłem, przedstawiana jest w podręcznikach dotyczących najnowszej historii Polski.
Tekst o roli GW i Michniku nie ma potwierdzenia w żadnym z tych pktów. Nawet w źródle na wiki wątpliwości wobec roli GW czy Michnika zależą głównie od tego kto w komisji akurat miał swoje polityczne interesy (Ziobro, Rokita itd).

Z dwa przykłady twoich manipulacji:

Fakt: GW dała swój art. po kilku miesiącach. To że zrobiła tak zmuszona przez inne media a w ogóle chciała ukręcić łeb aferze - to już twoja interpretacja, którą usiłujesz podać jako fakt. Udowodniłem to podając tekst GW o tym samym zdarzeniu z ich interpretacją, zupełnie inną. Można się zgadzać lub nie, ale nie wciskaj tu kitów o swoich interpretacjach rzeczywistości jako faktach.

Faktem jest że Paradowska usunęła fragmenty wywiadu. To, że Michnik ją zmusił to już tylko twoje pierdu pierdu, które usiłujesz przedstawić jako fakt.

Cytuj
Tym, którzy przypominają, jakoby Adam Michnik ?redagował? mój wywiad z ówczesnym premierem Leszkiem Millerem, odpowiem, że mi nie redagował i nie będę walczyła z kłamstwami na ten temat, bo szkoda czasu. Dziś zrobiłabym to samo z pełnym przekonaniem, że robię słusznie. Pamiętliwych zachęcam do upominania się, aby ktoś wreszcie wyjaśnił nam, na czym polega Afera Rywina i gdzie jest ta Grupa Trzymająca Władzę, której szuka prokuratura.

I tak dalej, odnoszenie się do wszelkich takich chwytów zajęłoby za dużo czasu. Nie mam na to tyle czasu ani tyle ochoty.
« Ostatnia zmiana: Lipca 30, 2009, 02:31:03 am wysłana przez Leenk »

el becetol

  • Gość
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #6691 dnia: Lipca 30, 2009, 04:44:25 am »
Chryste, to są niby te pominięte "fakty" które całkowicie zmieniają rzeczywistość przedstawioną w moim poście?  8)

Cytat: Leenk
Faktem jest że Paradowska usunęła fragmenty wywiadu. To, że Michnik ją zmusił to już tylko twoje pierdu pierdu, które usiłujesz przedstawić jako fakt.


Twierdzisz, że wplyw Michnika na tekst Paradowskiej to "tylko moje pierdu pierdu" (rozumiem, że zarzucasz mi kłamstwo?). Niestety Michnik sam przyznał sie do swojego wpływu na usuwanie z Polityki niewygodnego dla niego tekstu:

Redaktor naczelny "Gazety Wyborczej" Adam Michnik potwierdził przed komisją śledczą, że prosił publicystkę "Polityki" Janinę Paradowską, by ze swojego wrześniowego wywiadu z premierem usunęła pytania o aferę Rywina.
http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/a;michnik;i;j;paradowska;o;usunieciu;z;wrzesniowego;wywiadu;z;premierem;pytan;o;afere;rywina,46,0,57902.html
 :cool:

Nawet w twoim tekście, Paradowska przyznaje że to zrobiła. Nie wiem co próbujesz wszystkim wmówić, tak przedstawiąc te zdarzenia - że Paradowska sama usunęła tą część tekstu, bez ingerencji Michnika? I mi zarzucasz manipulacje? 8) Napisałem że tekst Paradowskiej został ocenzurowany z pytań o afere. Napisalem prawde. Ty twierdzisz że sklamałem, i wklejasz źródło które potwierdza to co napisałem! Paradowska zmieniła tekst na życzenie Michnika. To jest fakt. Potwierdzają to słowa Michnika przed komisją, słowa zawarte później w raporcie końcowy - to tak przy okazji jakbyś znów chciał kłamać że raport końcowy nie potwierdza roli Michnika w całej aferze. Ja miałem racje, ty popełniłeś bład.


Cytat: Leenk
Fakt: GW dała swój art. po kilku miesiącach. To że zrobiła tak zmuszona przez inne media a w ogóle chciała ukręcić łeb aferze - to już twoja interpretacja, którą usiłujesz podać jako fakt. Udowodniłem to podając tekst GW o tym samym zdarzeniu z ich interpretacją, zupełnie inną.

Mistrzostwo. Widać dla Ciebie jedyną wiarygodną opinie o udziale GW w całej aferze może podać ... sama GW. A reszta opinii publicznej? Nieistotna. O winie oskarżonego decyduje wyłącznie oskarżony. Fajny byś stworzył system sądowniczy :)

GW dała swój artykuł po kilku miesiącach, kiedy sprawą zajmowały sie już inne media (to napisałem - i to że o sprawie mówiły inne media to jest fakt, wystarczy wymienić Rzeczpospolitą, Wprost, TVN... kolejny zarzucasz mi klamstwo tam gdzie napisałem prawde), GW cały czas milczała. Michnik, oprócz nabrania wody w usta, próbował wyciszyc sprawe również w mediach zaprzyjaźnionych ("Redaktor naczelny "Gazety Wyborczej" Adam Michnik potwierdził przed komisją śledczą, że prosił publicystkę "Polityki" Janinę Paradowską, by ze swojego wrześniowego wywiadu z premierem usunęła pytania o aferę Rywina).

A tak w kwestii uzupełnienia - nigdzie nie napisałem że GW "chciała ukręcić łeb aferze". I ty śmiesz pisać że ja przekrecam fakty, podczas gdy sam bezczelnie klamiesz? GW nigdy nie była by w stanie ukrecić łba tej aferze, mogła co najwyżej sprawę jak najbardziej wyciszyć. Ale "ukręcić łeb aferze"? Nigdy bym tego nie napisał, marny manipulatorze.


Podsumujmy.
Najpierw krzyczysz że przedstawiam "alternatywną prawicową wersje rzeczywistości", sugerując że niby zakłamałem fakty i daleko mojemu opisowi do rzeczywistości. Proszony o podanie przykładów dajesz ciala dwukrotnie. Nawet jeśli mialbyś racje, oba przyklady są marginalne i nie mają wpływu na przedstawiony obraz sytuacji (Rzeczywisty. Obraz. Sytuacji.). Niestety - nie masz. W jednym ewidentnie kłamiesz, jakoby Michnik nie miał wpływu na zmiane tekstu Paradowskiej, w drugim - za jedynie prawdziwą przyjmujesz wersje samej GW i jej środowiska - a mnie, podającego wersje przyjętą przez reszte opinii publicznej oskarżasz o "wciskanie kitu".

Jeżeli to miały te przykłady na moje całkowite zaklamanie i odrealnienie w opisie sprawy Rywina, to troche niestety nie wyszło. Niestety. Troche. Nawet. Bardzo. Samuraj po takiej kompromitacji musiałby popełnić sepuku.

Leenk

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 05-09-2005
  • Wiadomości: 3 753
  • Reputacja: 1
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #6692 dnia: Lipca 30, 2009, 11:27:36 am »
O, k... :???:

Nie napisałem że jej nie prosił, tylko że jej nie zmuszał.  Kobiecina sama podjęła decyzję i wyjaśniła jej powody. Nie ma w nich nic z ciemnych manipulacji Michnika i chęci wyciszenia afery przez GW itd.  Dociera coś z tego do ciebie? Najśmieszniejsze, że sam podsuwasz materiały które tylko potwierdzają ile są warte twoje własne teksty o wyciszaniu sprawy, o roli artykułu Wprost itd.

Podsumowując bo ciągnąć tego sensu nie ma: Michnik nie chciał wyciszać afery. Publikacje wcześniejsze nie miały takiego wpływu jaki sobie ubzdurałeś. Owszem GW chciała wejść na rynek TV ale nie było żadnych ciemnych układów GW-SLD, Michnik doprowadził do wielkiej porażki lewicy i żadne wrzaski wielbicieli IV RP nie uczynią z nich żadnej oficjalnej wersji historii. Jedyne prawdziwe co w swoim tekście o aferze Rywina wysmażyłeś to to że Michnik i Urban (jedni z najbardziej ogarniętych polskich dziennikarzy) lubią się spotkać przy wódce i pogadać.

Ja się im nie dziwię, że potrzebują wódki bo reagować lub czytać na trzeźwo to co tworzą wielbiciele IVRP zwyczajnie się nie da.
« Ostatnia zmiana: Lipca 30, 2009, 11:37:26 am wysłana przez Leenk »

windomearl

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 08-03-2008
  • Wiadomości: 31 340
  • Reputacja: 265
  • You know Carcosa?
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #6693 dnia: Lipca 30, 2009, 11:36:27 am »
O, k... :???:

Nie napisałem że jej nie prosił, tylko że jej nie zmuszał.  Kobiecina sama podjęła decyzję i wyjaśniła jej powody. Nie ma w nich nic z ciemnych manipulacji Michnika i chęci wyciszenia afery przez GW itd.  Dociera coś z tego do ciebie? Najśmieszniejsze, że sam podsuwasz materiały które tylko potwierdzają ile są warte twoje własne teksty o wyciszaniu sprawy, o roli artykułu Wprost itd.

Podsumowując bo ciągnąć tego sensu nie ma: Michnik nie chciał wyciszać afery. Publikacje wcześniejsze nie miały takiego wpływu jaki sobie ubzdurałeś. Owszem GW chciała wejść na rynek TV ale nie było żadnych ciemnych układów GW-SLD, Michnik doprowadził do wielkiej porażki lewicy i żadne wrzaski wielbicieli IV RP nie uczynią z nich żadnej oficjalnej wersji historii. Jedyne prawdziwe co w swoim tekście o aferze Rywina wysmażyłeś to to że Michnik i Urban (jedni z najbardziej ogarniętych polskich dziennikarzy) lubią się spotkać przy wódce i pogadać.

Ja się im nie dziwię, że potrzebują wódki bo reagować na to co tworzą wielbiciele IVRP zwyczajnie się nie da.
Proste pytanie, prosta odp. Skoro nie chciał sprawy wyciszyć, to po co "prosił" o usunięcie niewygodnego fragmentu z wywiadu?

Leenk

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 05-09-2005
  • Wiadomości: 3 753
  • Reputacja: 1
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #6694 dnia: Lipca 30, 2009, 11:46:32 am »
Przeczytaj link becetola.

OK, sam wkleję...
Cytuj
Redaktor naczelny "Gazety Wyborczej" Adam Michnik potwierdził przed komisją śledczą, że prosił publicystkę "Polityki" Janinę Paradowską, by ze swojego wrześniowego wywiadu z premierem usunęła pytania o aferę Rywina. Tłumaczył, że zależało mu, aby sprawa nie nabrała marginalnego charakteru i nie została obrócona w żart, tak jak to uczynił wtedy w krótkiej notce tygodnik "Wprost".

"Odpowiedź premiera nic nie wnosiła do sprawy" - tak Janina Paradowska tłumaczy wykreślenie z wywiadu z premierem pytania na temat afery Rywina. Paradowska dodała, że Adam Michnik, który poprosił o usunięcie pytania, użył przekonujących argumentów.

"Nie mówił, że z prośbą o zmiany w tekście wywiadu przysłał go Leszek Miller" - powiedzial Janina Paradowska. "Przekonywał, że przed wyborami samorządowymi oraz przed zakończeniem negocjacji na temat integracji z Unią Europejską, nie byłoby dobrze nagłaśniac tej afery, że trzeba z tym poczekać. "Mówił też że jego redakcja sama prowadzi śledztwo w sprawie żądania przez Rywina łąpówki od wydajacej "Gazetę Wyborczej" spółki Agora" - powiedziała IAR Janina Paradowska. Dodała, że decyzję o usunięciu tego fragmentu tekstu podjęła wspołnie z kierownictwem redakcji "Polityki " i wpspółautorem wywiadu. Zaznaczyła, że zadała premierowi dość ogólnikowe pytanie - na podstawie równie ogólnikowych publikacji o tej sprawie, na jakie natrafila w tygodnikach " Nie" i " Wprost": " Premier odpowiedział też dość ogółnie i uznałam, że wlaściwie ta odpowiedź nie wnosi nic do sprawy" - wyjaśniła publicystka "Polityki".

_Music

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 07-07-2005
  • Wiadomości: 7 703
  • Reputacja: 0
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #6695 dnia: Lipca 30, 2009, 13:49:32 pm »
Darujcie sobie, bo zaraz dojdziemy dlaczego tvp wspierała w czasach pisu po'wców.


Fakt który może wywrócic światopogląd niejednego spiskowca ( i czasem pisowca) do góry nogami- Lis krytykuje po w wyborczej.
Becetol- możesz już doszukiwac się w tym ukrytego ataku na pis.

el becetol

  • Gość
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #6696 dnia: Lipca 30, 2009, 15:45:25 pm »
Nie napisałem że jej nie prosił, tylko że jej nie zmuszał.  Kobiecina sama podjęła decyzję i wyjaśniła jej powody.
Też nie napisałem że ją "zmuszał", co więc próbujesz udowodnić? Michnik wpłynął na usunięcie z jej tekstu motywu afery Rywina. Podjęła decyzje na prośbę Michnika. To jest prawda. To napisałem. Nic nie pisałem jakie motywy nimi kierowały, bo to jest sprawa sporna o różnych interpretacjach (gdzie ty oczywiście za pewnik stawiasz jedynie słowa Michnika i Paradowkiej, znowu pokazujesz swoją stronniczość), prawda jednak jest taka że tekst został ocenzurowany. Zarzuciłeś mi kłamstwo - a jedyne co robisz to udowadniasz że miałem racje i pisałem prawde. :cool:

Ja wymieniałem fakt, ty odpowiadasz ich interpretacją. Chcesz to możemy sie tak wymieniać bez końca, bo ja moge powklejać teraz artykuły ktore interpretują cenzurowanie tekstu w Polityce jako próbe krycia negocjacji Sld-Agora. Ale tak można bez końca. Pozostańmy więc w sferze faktów. Polityka cenzurowała artykuł na prośbę Michnika.

Cytuj
Jedyne prawdziwe co w swoim tekście o aferze Rywina wysmażyłeś to to że Michnik i Urban (jedni z najbardziej ogarniętych polskich dziennikarzy) lubią się spotkać przy wódce i pogadać.

I znowu zwykły trolling. Niby tylko to było jedynie prawdziwe ? Powiedziałeś A to powiedz B - skoro wszystko inne co napisałem było nieprawdziwe to udowodnij że:

1. Pierwsza o aferze nie napisał Wprost i Rzeczpospolita.
2. GW nie zwlekała z wypuszczeniem tekstu kilka miesięcy.
3. Michnik nie wpływał na zmiane tektu w Polityce.

No bo to przykładowe fakty z mojego tekstu. Stwierdziłeś teraz że są nieprawdziwe. Udowodnij.
« Ostatnia zmiana: Lipca 30, 2009, 16:16:32 pm wysłana przez el becetol »

Leenk

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 05-09-2005
  • Wiadomości: 3 753
  • Reputacja: 1
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #6697 dnia: Lipca 30, 2009, 19:49:49 pm »
Cytuj
Stwierdziłeś teraz że są nieprawdziwe. Udowodnij.
Ty sobie jaja robisz czy naprawdę nie czytasz tego do czego się odnosisz? Nigdzie tego nie napisałem. Stwierdziłem tylko, że wnioski z tych powszechnie znanych faktów to PiSowskie pierdu pierdu.

Od paru stron odnosisz się do swoich zmyśleń o tym co ktoś napisał. Ta 'dyskusja' już dawno nie ma sensu.

Cytuj
Lis krytykuje po w wyborczej.
Robi to zresztą nie pierwszy raz. I ostro czasem dowala.

el becetol

  • Gość
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #6698 dnia: Lipca 30, 2009, 21:38:42 pm »
Cytuj
Stwierdziłeś teraz że są nieprawdziwe. Udowodnij.
Ty sobie jaja robisz czy naprawdę nie czytasz tego do czego się odnosisz? Nigdzie tego nie napisałem. Stwierdziłem tylko, że wnioski z tych powszechnie znanych faktów to PiSowskie pierdu pierdu.

Przecież powyżej masz wprost swój post gdzie piszesz :Jedyne prawdziwe co w swoim tekście o aferze Rywina wysmażyłeś to to że Michnik i Urban (jedni z najbardziej ogarniętych polskich dziennikarzy) lubią się spotkać przy wódce i pogadać.. Skoro stwierdzasz że to jest jedynie prawdziwe to jednoznacznie stwierdzasz że reszta była nieprawdziwa. Proszony o udowodnienie, że reszta jest nieprawdziwa, piszesz "Nigdzie tego nie napisałem.".  :lol:

Typowe dla was - rzucić bezpodstawne oskarżenie, a proszeni o dowody - szybko udawać że nic sie takiego nie napisało. Przecież każdy może spojrzeć te dwa posty powyżej i zobaczyć, że klamiesz. Nie widzisz, że publicznie robisz z siebie idiote?

ps. Co do pisania o jakimś "pisowskim pierdu pierdu" od razu skojarzyła mi sie definicja typowego czytelnika wyborczej z nonsensopedii:

http://nonsensopedia.wikia.com/wiki/Gazeta_Wyborcza

Jakakolwiek dyskusja (zwłaszcza na tematy historyczne, kulturalne, polityczne lub kulinarne) czytelnika Wyborczej z kimkolwiek bardziej kumatym, kończy się porażką tego pierwszego, gdyż czytelnikowi po zacytowaniu kilku tekstów z jego ukochanej gazetki, najczęściej kończą się argumenty i zaczyna zachowywać się jak Dziecko Neo. Gdy i to nie działa i adwersarz naszego wykształciucha nadal chce dyskutować, ten sięga po jedno (lub oba naraz) ze swoich Wunderwaffe: nazywa przeciwnika antysemitą/faszystą/nacjonalistą/rasistą/miłośnikiem PiSu lub wkleja losowo wybrany paragraf z Kodeksu Karnego i straszy wezwaniem Policji.

Myślałem że to strona satyryczna, a tu prosze jaka rzetelność :) Wszystko ma dowód w naszej dyskusji. Ja nigdy na nich nie glosowałem, skad ci sie to ubzdurało? Wy to tak z automatu strzelacie - jak ktoś sie nie zgadza to od razu pisowiec? :)
Kabaret.




Leenk

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 05-09-2005
  • Wiadomości: 3 753
  • Reputacja: 1
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #6699 dnia: Lipca 30, 2009, 23:05:34 pm »
Tak, uważam, że z tego tekstu o aferze R. (post #6679) faktem popartym dowodami jest w zasadzie tylko, że Michnik Urban lubią sobie wspólnie wypić - sami o tym opowiadali.  :-D

Twoje wynurzenia dlaczego Paradowska posłuchała prośby Michnika to PiSowskie pierdu pierdu, któremu zaprzecza ona sama. Co wiemy również dzięki twojemu szacownemu linkowi...  :cool:

El Becetolku, naprawdę już nie wyrabiasz na zakrętach i ciśnienie ci niepotrzebnie rośnie. Dajmy już spokój.  OK?
« Ostatnia zmiana: Lipca 30, 2009, 23:11:19 pm wysłana przez Leenk »

el becetol

  • Gość
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #6700 dnia: Lipca 30, 2009, 23:32:24 pm »
Tak, uważam, że z tego tekstu o aferze R. (post #6679) faktem popartym dowodami jest w zasadzie tylko, że Michnik Urban lubią sobie wspólnie wypić - sami o tym opowiadali. 
Czyli jednak tak uważasz? Jeszcze w poprzednim poscie twierdziłeś, że wcale nic takiego nie pisałeś. Wydaje sie, że jesteś kolektywem internetowym, gdzie z jednego konta korzysta kilka nie znających sie osób - co drugi post sam sobie zaprzeczasz. Ja nawet nie jestem potrzebny, skoro sam sie wypunktowałeś :)

Wracamy więc. Skoro zarzucasz mi, że z tego tekstu o aferze R. (post #6679) faktem popartym dowodami jest w zasadzie tylko, że Michnik Urban lubią sobie wspólnie wypić . Utrzymujesz więc, że faktami popartymi dowodami nie są:

1. To, że pierwszy o aferze napisał Wprost i Rzeczpospolita.
2. To, że GW zwlekała z wypuszczeniem tekstu kilka miesięcy.
3. To, że Michnik wpływał na zmiane tekstu w Polityce.

No bo to przykładowe fakty poparte dowodami z mojego tekstu (post #6679). Jeżeli poddajesz w wątpiwość ich zaistnienie, to udowodnij. Przypominam że te fakty znajdują potwierdzenie w końcowym raporcie komisji śledczej oraz ustaleniach prokuratury i sądu. Do dzieła, udowadniaj że te wszystkie źródła sie mylą (ciekawe czy znów będziesz twierdził że nic takiego nie napisałeś) :)

Cytuj
Twoje wynurzenia dlaczego Paradowska posłuchała prośby Michnika to PiSowskie pierdu pierdu
Chciałbym zauważyć że nigdzie nie pisałem dlaczego Paradowska posłuchała prośby Michnika.  :cool: W poście #6679 i później napisałem tylko, że tekst był zmieniany na prośbę Michnika. Myślisz że kłamstwami, zdrobnianiem mojej ksywy i uciekaniem od odpowiedzi wygrasz dyskusje? To zgrywki dzieci neo, nie przystoją komuś w twoim wieku.


Leenk

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 05-09-2005
  • Wiadomości: 3 753
  • Reputacja: 1
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #6701 dnia: Lipca 31, 2009, 00:36:54 am »
El Becetol.

Zdajesz sobie sprawę że komukolwiek kto czyta te nasze teksty już dawno ze śmiechu puściły zwieracze? Odpuść sobie bo zachowujesz się jak ten kolo...



Jeśli to wpłynie na  twój spokój ducha - masz rację. We wszystkim. Cokolwiek napiszesz.  Wypij teraz herbatkę, posłuchaj Radia Maryja, poczytaj przemyślenia Jarosława, zmarszcz freda po wyimaginowanej 'wygranej' w internetowej dyskusji... no, zrób cokolwiek tam fani PiSu robią żeby być zadowoleni z życia, a ja boję się zapytać...

Ale skończmy ten cyrk.

_Music

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 07-07-2005
  • Wiadomości: 7 703
  • Reputacja: 0
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #6702 dnia: Lipca 31, 2009, 17:08:11 pm »
Ano, skończmy.

I przejdźmy do aktualności.
: Lipiec 31, 2009, 10:07:02 am
Pis i sld dogadało się w sprawie tvp- publiczna ponownie będzie neutralna teraz:
Cytuj
Agnieszka Kublik: Czuje Pan niesmak?

Mariusz Błaszczak, rzecznik PiS: Proszę?

Nie domyśla się Pan? Aż tyle powodów, by mógł Pan czuć niesmak?

- A konkretnie?

Głosami waszych ludzi w KRRiT b. współpracownicy Waldemara Czarzastego i Roberta Kwiatkowskiego - wedle PiS największych szkodników w mediach publicznych - weszli do rad nadzorczych TVP i PR.

- A któż to pani zdaniem jest człowiekiem Czarzastego i Kwiatkowskiego?

Nie zna Pan składu rad nadzorczych? Słyszałam, jak publicznie już pan ten wybór pochwalił.

- KRRiT wybrała ludzi kompetentnych, wyróżniających się wiedzą i doświadczeniem.

Są tam ludzie Czarzastego i Kwiatkowskiego. Np. Grzegorz Kołtuniak ze Stowarzyszenia Ordynacka, z rekomendacji Czarzastego zasiadał kiedyś w radzie nadzorczej TVP.

- Tego pana akurat nie znam.

Bogusław Piwowar, szef biura zarządu za prezesury Roberta Kwiatkowskiego?

- Uhm.

.......

Pozostawienie obecnej KRRiT to jest właśnie utrzymanie status quo, a za obecność Farfała w TVP ponosi PiS.

- Za to, że dziś rządzi Farfał odpowiada PO.

A za to, że w ogóle znalazł się w zarządzie TVP kto jest odpowiedzialny? Nie PiS?

- Nie. Konstytucja. Bo to konstytucja przewiduje, że członków KRRiT wybiera parlament i prezydent.


el becetol

  • Gość
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #6703 dnia: Lipca 31, 2009, 20:53:51 pm »
Wypij teraz herbatkę, posłuchaj Radia Maryja, poczytaj przemyślenia Jarosława, zmarszcz freda po wyimaginowanej 'wygranej' w internetowej dyskusji... no, zrób cokolwiek tam fani PiSu robią żeby być zadowoleni z życia, a ja boję się zapytać...

Trzeba komentować ten bełkot o puszczanych zwieraczach i marszczeniu freda? Moim zdaniem komentarz jest zbędny.
Każdy widzi jaki poziom prezentuje przeciętny czytelnik wyborczej.
Nic dodawać nie trzeba.

http://nonsensopedia.wikia.com/wiki/Gazeta_Wyborcza

Jakakolwiek dyskusja (zwłaszcza na tematy historyczne, kulturalne, polityczne lub kulinarne) czytelnika Wyborczej z kimkolwiek bardziej kumatym, kończy się porażką tego pierwszego, gdyż czytelnikowi po zacytowaniu kilku tekstów z jego ukochanej gazetki, najczęściej kończą się argumenty i zaczyna zachowywać się jak Dziecko Neo. Gdy i to nie działa i adwersarz naszego wykształciucha nadal chce dyskutować, ten sięga po jedno (lub oba naraz) ze swoich Wunderwaffe: nazywa przeciwnika antysemitą/faszystą/nacjonalistą/rasistą/miłośnikiem PiSu lub wkleja losowo wybrany paragraf z Kodeksu Karnego i straszy wezwaniem Policji.

Święta prawda.

Cytat: _Music
Pis i sld dogadało się w sprawie tvp- publiczna ponownie będzie neutralna teraz:

Po pierwsze zawsze TVP była zdecydowanie w rękach jednej partii - teraz mamy po równo 'lewicy' i 'prawicy'. Efektem pewnie będzie to że zanim sie dobrze rozsiądą, już zaczną sie kłocic :) Drugim efektem będzie odwołanie prezesury Farfała z LPR. Każdy, kto tak narzekał na LPRowca w zarządzie TVP, powinien mieć teraz chciaż troche honoru żeby przyznać słuszność tej egzotycznej koalicji PiS-SLD.

Po drugie, "świetny" i "bezstronny" "wywiad" Wyborczej wkleiłeś. A przed chwilą ktoś tu próbowal wmawiać że Wyborcza jest przeciwko koalicji PO-LPR w tvp, a tu prosze jak pokazali swoją obiektywną twarz :) Całkowicie zrozumiała jest ich złość, że ich herubinkom z PO nie udało sie przejąć TVP. Na ich miejscu też bym sie wkurwiał :)

A wy popieraliście koalicje PO-LPR, czy PiS-SLD? Bo oczywistym jest że żadnej innej realnej opcji nie było.


« Ostatnia zmiana: Lipca 31, 2009, 21:57:01 pm wysłana przez el becetol »

Leenk

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 05-09-2005
  • Wiadomości: 3 753
  • Reputacja: 1
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #6704 dnia: Lipca 31, 2009, 22:07:11 pm »
Tak, nonsensopedia doskonale oddaje obraz rzeczywistości według twojej partii.  :-D

Cytuj
Głosami waszych ludzi w KRRiT b. współpracownicy Waldemara Czarzastego i Roberta Kwiatkowskiego - wedle PiS największych szkodników w mediach publicznych - weszli do rad nadzorczych TVP i PR.
Dopiero co prezes PiSu przebąkiwał o dogadywaniu się z SLD i PSL co do nowego rządu. Wbrew swoim hasełkom pójdą z każdym kto pozwoli im odzyskać choć trochę władzy.

Ile jeszcze czasu upłynie żeby do partii w końcu dotarło, że władza nad TV nie daje wygranych w wyborach? Co najwyżej paru kumpli się upchnie. Tak czy inaczej skończy się jak w wielu innych krajach - dużo mniejsza, za to ambitna, publiczna TV, z jednym programem, a reszta sprywatyzowana. To samo radio.

« Ostatnia zmiana: Lipca 31, 2009, 22:37:39 pm wysłana przez Leenk »

_Music

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 07-07-2005
  • Wiadomości: 7 703
  • Reputacja: 0
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #6705 dnia: Sierpnia 01, 2009, 09:19:50 am »
Cytuj
Jakakolwiek dyskusja (zwłaszcza na tematy historyczne, kulturalne, polityczne lub kulinarne) czytelnika Wyborczej z kimkolwiek bardziej kumatym, kończy się porażką tego pierwszego, gdyż czytelnikowi po zacytowaniu kilku tekstów z jego ukochanej gazetki, najczęściej kończą się argumenty i zaczyna zachowywać się jak Dziecko Neo. Gdy i to nie działa i adwersarz naszego wykształciucha nadal chce dyskutować, ten sięga po jedno (lub oba naraz) ze swoich Wunderwaffe: nazywa przeciwnika antysemitą/faszystą/nacjonalistą/rasistą/miłośnikiem PiSu lub wkleja losowo wybrany paragraf z Kodeksu Karnego i straszy wezwaniem Policji.

Cytujesz nonsensopedię? W jakim celu? Próbujesz byc zabawny, czy wrzucasz to do swojej puli argumentów?

Cytuj
Po pierwsze zawsze TVP była zdecydowanie w rękach jednej partii

Że jak? Zawsze w rękach jednej? Odkrywasz tutaj nową historię, ale chętnie posłucham- która to partia zawsze zdecydowanie miała władzę nad tvp?

Cytuj
Po drugie, "świetny" i "bezstronny" "wywiad" Wyborczej wkleiłeś.

Zauważ że jeśli rozmówca odpowiada w stylu "yhy", "nie pamiętam", "może", to jakikolwiek wywiad jest wtedy groteskowy. Taki też on miał byc.

Cytuj
Całkowicie zrozumiała jest ich złość, że ich herubinkom z PO nie udało sie przejąć TVP. Na ich miejscu też bym sie wkurwiał

Ale czemu lewicowa gazeta jaką jest wyborcza miałaby popierac liberalną platformę?  :shock:

Cytuj
A wy popieraliście koalicje PO-LPR, czy PiS-SLD? Bo oczywistym jest że żadnej innej realnej opcji nie było

Żadne.
Ja jestem zdania, że albo oddamy władzę w tvp w naprawdę środowiska twórcze, gdzie będą dwa programy, bez telenowel i idiotycznych show, a bedzie zajmowało się promowaniem kultury wysokiej (będę wtedy płacił i abonament), albo tvp upadnie i nigdy nie powstanie. Bo to jest farsa.



jay jay

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 25-03-2005
  • Wiadomości: 4 740
  • Reputacja: 18
  • Terror of unexpleainable
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #6706 dnia: Sierpnia 01, 2009, 10:32:12 am »
Cytuj
Ale czemu lewicowa gazeta jaką jest wyborcza miałaby popierac liberalną platformę?

Po to by odciągnąć PiS od władzy , która to chciała sie rozliczyć z dawną SBecją co oczywiście nie leżało w interesie środowiska Wybiórczej i Michnika . Dziwne ,że na to nie wpadłeś sam . W 2007 różnorakie gazety wespół z TVN i Polsat robili taką nagonkę na PiS uwypuklając przy tym błędnie teze jakoby PO była jedyną liberlaną partią w tym kraju (czyt. jedynym słusznym wyborem ) co znacząco rzutowało na wybór młodych , inteligentnych (ale czy myślących samodzielnie ?) ludzi . Cel zatem został osiągnięty , strach pomyśleć do czego jest zdolne środowisko GW .


Cytuj
Ja jestem zdania, że albo oddamy władzę w tvp w naprawdę środowiska twórcze, gdzie będą dwa programy, bez telenowel i idiotycznych show, a bedzie zajmowało się promowaniem kultury wysokiej (będę wtedy płacił i abonament), albo tvp upadnie i nigdy nie powstanie. Bo to jest farsa.
TVP od zawsze był związana z polityką , także te marzenia o twórczych programach emitowanych o ludzkich porach można spuścić do klozetu . Od misjii jest radio a szczególnie program 2 i 3 , oni mimo nacisków ze strony PiS i niezłej czystki swego czasu ( w programie 1) zachowali twarz i serwują dalej świetne audycje , których an próżno szukać w telewizji publicznej .
''Don't take advice from anyone'' - Robert Altman.


mowafilmowa.wordpress.com
magivanga.wordpress.com
booklips.pl

_Music

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 07-07-2005
  • Wiadomości: 7 703
  • Reputacja: 0
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #6707 dnia: Sierpnia 01, 2009, 10:44:24 am »
Cytuj
ną SBecją co oczywiście nie leżało w interesie środowiska Wybiórczej i Michnika . Dziwne ,że na to nie wpadłeś sam . W 2007 różnorakie gazety wespół z TVN i Polsat robili taką nagonkę na PiS uwypuklając przy tym błędnie teze jakoby PO była jedyną liberlaną partią w tym kraju

A jaka jest druga liberalna partia w tym kraju? UPR, ale oni siłę przebicia wciąż mają zbyt niszową.
Zresztą po jest liberalna jedynie z nazwy. Zbyt boją się wprowadzic w życie swoje hasła ze sztandarów.

A nie jest tak przypadkiem, że pis krytykowano wtedy, kiedy zrobiło coś złego badź głupiego? No i jak to jest że dosłownie wszystkie media i dzienniki tak się na nich rzucili?

To jest podstawowy problem zwolenników pisu- nie przyjmujecie do wiadomości, że może faktycznie to pis nie rządził tak fantastycznie, a wszelkie (dobre) hasła jakie mieli albo nie wyszły, albo wyszły groteskowo wykrzywione.
Ja też byłem zwolennikiem pisu swego czasu (tuż po wyborach), ale trzeźwo patrzyłem na to co oni wyprawiają- wtedy też media zaczęły krytykę (taka jest jedna z głównych ról mediów przypominam). Jeśli więc to była sztuczna krytyka, to jakim cudem cały świat się w to wkręcił i gazety, oraz media z całego globu krytykowały wtedy polski rząd?

Leenk

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 05-09-2005
  • Wiadomości: 3 753
  • Reputacja: 1
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #6708 dnia: Sierpnia 01, 2009, 11:28:12 am »
Wielkim mitem jakim żywią się środowiska  prawicowe to przemożny wpływ mediów. Nie media wykopały PiS tylko wyborcy. Mający szczerze dość tego całego wrzasku, wiecznej wojny i tego bardzo charakterystycznego sposobu odnoszenia się do osób z innymi poglądami. Używania języka niezwykle podobnego do tego używanego w PRLu. Ośmieszania Polski za granicą. I tak dalej.

Przegrywa nasz faworyt albo nigdy nic nie wygrywa? Nic prostszego - winne są media, najlepiej przekupione. My jesteśmy ci niezależni, a ciemny tłum dał się ogłupić.  :cool: Nawet część ludzi PiSu zaczęła zdawać sobie sprawę jak głupie jest to myślenie. Ale albo są na uboczu albo już ich wywalono. 

jay jay

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 25-03-2005
  • Wiadomości: 4 740
  • Reputacja: 18
  • Terror of unexpleainable
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #6709 dnia: Sierpnia 01, 2009, 12:37:39 pm »
Cytuj
A jaka jest druga liberalna partia w tym kraju? UPR, ale oni siłę przebicia wciąż mają zbyt niszową.
Zresztą po jest liberalna jedynie z nazwy. Zbyt boją się wprowadzic w życie swoje hasła ze sztandarów.
no fajnie ,że to zauważyłeś , szkoda ,że podobnie nie myśli połowa społeczeństwa .

Cytuj
A nie jest tak przypadkiem, że pis krytykowano wtedy, kiedy zrobiło coś złego badź głupiego? No i jak to jest że dosłownie wszystkie media i dzienniki tak się na nich rzucili?
Kaczor rzucił rekawicę opozycji po aferze po wtopie (?!) z Kamińskim i CBA . Media wyraznie opowiedziały się po czyjej są stronie i ciemny lud , ten nawet nie uczęśczający na wybory (niezłe lolki z zagranicy , typy nie mają rozeznania w sprawie i zabierają głos ) wybrał PO bo :
a) PiS zagrażało wprowadzeniem dawnego komunistycznego rygoru (według zapewnień GW , najbradziej opiniotwórczej gazet w tym kraju )
b)zamiast polityki zajmowąło sie ciągłymi przepychankami personalnymi
c)mieliśmy złą opinię w Euopie i na świecie (wizerunek dwóch niewyrośniętych braci nie epatował według zapewnień znanych publicystów )
Tylko należy sobei zadać pytanie :
a) czy wobec tej ciągłej nagonki i zaszczucia na zwykłych obywateli ktoś z tu obecnych czuł sie zagrożony ,że ktoś z CBA wkroczy do chałupy , bedzie oskarżony przez sąd bo dał czekoladke lekarzowi w ramach podziękowania za udany zabieg ?
b)czy obecna sytuacja polityczna nakazuję nam przypuszczać , że zmieniła się diametralnie względem rządów PiSu ?
c)czy w chwili obecnej nie płaszczymy się przed Rosją i Niemcami w zamian nie dostając nawet przysłowiowego ''dziękuje'' ?

Aha , PiS to prawica tylko z nazwy . Proszę zajrzeć w ich program wyborczy .

 
Cytuj
Jeśli więc to była sztuczna krytyka, to jakim cudem cały świat się w to wkręcił i gazety, oraz media z całego globu krytykowały wtedy polski rząd?
Pomyśl ile z głosujących w wyborach , ma rzeczywiste pojęcie o co w tych klokcach polega a otrzyamsz odpowiedz . Na tym właśnie polega fenomen demokracji drogi Musicu , nie ważne jest zdanie intelignecji , ważna jest większość .

Cytuj
Wielkim mitem jakim żywią się środowiska  prawicowe to przemożny wpływ mediów. Nie media wykopały PiS tylko wyborcy. Mający szczerze dość tego całego wrzasku, wiecznej wojny i tego bardzo charakterystycznego sposobu odnoszenia się do osób z innymi poglądami. Używania języka niezwykle podobnego do tego używanego w PRLu. Ośmieszania Polski za granicą. I tak dalej.

Przegrywa nasz faworyt albo nigdy nic nie wygrywa? Nic prostszego - winne są media, najlepiej przekupione. My jesteśmy ci niezależni, a ciemny tłum dał się ogłupić.   Nawet część ludzi PiSu zaczęła zdawać sobie sprawę jak głupie jest to myślenie. Ale albo są na uboczu albo już ich wywalono.
Nie rozumiem charakteru tej wypowiedzi . Że niby ja jestem wyborcą PiSu czy może dochodzenie w sprawie upadku potęgi Kaczorów w ultrakatolickim kraju ?
Po pierwsze to media ułatwiły dokonania wyboru środowisku podającemu sie za bardziej wykształconych . Ileż to bylo programów i spotów wyborczych PO z uśmiechniętym Donaldem karmiących masę demagogami i naiwną ideą budowania nowego ładu w kraju hasłem '' duga Irlandia '' . O ile mnie pamięć nie myli w Polsce miał być już kiedyś druga Japonia , ale chyba ta partia już ledwo zipie w parlamencie . Niestety społeczeństwo jeszcze sie nie nauczyło (ale wierzę ,że sie nauczy :-D) i dalej bierze udział w wyborach dając tym samym przyzwolenie na grabienie kraju i status quo w szeregach dowodzących . W niedawnych wyborach do europarlamentu gro ludiz wypięlo się na polityków , bo jak słusznie zauważyli ''nie warto na te same mordy głosować '' . Swiadomość ludzka sie budzi , a zmierzch demokracji   bedzie szybszy niż wielu tutaj myśli .
''Don't take advice from anyone'' - Robert Altman.


mowafilmowa.wordpress.com
magivanga.wordpress.com
booklips.pl

_Music

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 07-07-2005
  • Wiadomości: 7 703
  • Reputacja: 0
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #6710 dnia: Sierpnia 01, 2009, 14:56:56 pm »
Cytuj
a) czy wobec tej ciągłej nagonki i zaszczucia na zwykłych obywateli ktoś z tu obecnych czuł sie zagrożony ,że ktoś z CBA wkroczy do chałupy , bedzie oskarżony przez sąd bo dał czekoladke lekarzowi w ramach podziękowania za udany zabieg ?

Ja się czułem zagrożony.
Wspominałem już, np. pan doktor Garlicki, jeden z najlepszych w swoim fachu, który zrobił porządek w szpitalu w wawie- publiczny wyrok pana ziobry.
Polecam zresztą poczytac o szczegółach, kiedy był on w tym szpitalu- nareszcie wszystko wyglądało jak trzeba, gdy odszedł- personel jak wcześniej rozpijał się, "znikały" sprzęty warte ogromne sumy.

Cytuj
W niedawnych wyborach do europarlamentu gro ludiz wypięlo się na polityków , bo jak słusznie zauważyli ''nie warto na te same mordy głosować '' . Swiadomość ludzka sie budzi , a zmierzch demokracji   bedzie szybszy niż wielu tutaj myśli .

Ludzie nie poszli głosowac, bo wciąż nie mamy społeczeństwa obywatelskiego.
Tzn że co- liczysz na to że demokracja upadnie? I co wprowadzimy zamiast tego? Monarchię? Zejdź na ziemię.


el becetol

  • Gość
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #6711 dnia: Sierpnia 01, 2009, 16:28:35 pm »
Cytuj
Po pierwsze zawsze TVP była zdecydowanie w rękach jednej partii

Że jak? Zawsze w rękach jednej? Odkrywasz tutaj nową historię, ale chętnie posłucham- która to partia zawsze zdecydowanie miała władzę nad tvp?

Masz poważne problemy z rozumieniem tekstu pisanego. Pewnie dlatego, że prostacko manipulujesz - tym razem cytując tylko połowe zdania (sic!), drugą wycinając. Jakbyś zacytował całość, jasne by było, co napisałem. A napisałem że zawsze TVP jakaś partia zdecydowanie przejmowała, teraz dzielić sie nią po równo muszą dwie skrajni różne partie. Przy okazji - partie opozycyjne. Cała telewizja w rękach rządu przypomina by sytuacje sprzed 89 roku. Chcociaz widać niektórym POwcom tęskno do tamtych czasów.

Cytuj
a) czy wobec tej ciągłej nagonki i zaszczucia na zwykłych obywateli ktoś z tu obecnych czuł sie zagrożony ,że ktoś z CBA wkroczy do chałupy , bedzie oskarżony przez sąd bo dał czekoladke lekarzowi w ramach podziękowania za udany zabieg ?

Ja się czułem zagrożony.
Wspominałem już, np. pan doktor Garlicki, jeden z najlepszych w swoim fachu, który zrobił porządek w szpitalu w wawie- publiczny wyrok pana ziobry.
Polecam zresztą poczytac o szczegółach, kiedy był on w tym szpitalu- nareszcie wszystko wyglądało jak trzeba, gdy odszedł- personel jak wcześniej rozpijał się, "znikały" sprzęty warte ogromne sumy.
Po pierwsze - i nie uciekaj znowu od odpowiedzi - podaj źródło które mówi że personel MSWIA rozpija sie i kradnie sprzęty ogromnej sumy - i jedyne co ich powstrzymywało, to doktor G. Rzucasz bardzo poważne oskarżenia, to podeprzyj je wiarygodnym źródłem. Oskarżasz mase świetnych lekarzy i specjalistów, mam nadzieje że zdajesz sobie sprawę z powagi swoich słów.

Po drugie - ten człowiek ma postawionych 46 zarzutów, korupcji, mobbingu, znęcania się fizycznego i psychicznego nad personelem oddziału oraz znęcania się nad żoną. Oczywiście zapomniałeś o tym wspomnieć (czy Leenk, wojownik z manipulowaniem infrormacjami, teraz nie widzi nic dziwnego w obrazie doktora G. jaki pokazał _Music?) Faktycznie idealny wzór dla POwców. Potem trudno sie dziwić że najbardziej spektakularne zwycięstwo wyborcze PO odniosło w więzieniach. Przestępcy wiedzą, na kogo głosować, by żyło im sie lepiej.

Leenk

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 05-09-2005
  • Wiadomości: 3 753
  • Reputacja: 1
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #6712 dnia: Sierpnia 01, 2009, 16:56:26 pm »
Też się czułem zagrożony. Każdy myślący człowiek czuje się zagrożony kiedy władza zaczyna z prokuratur i policji urządzać  służby do szukania układów i haków na opozycje, a kozłów ofiarnych wyprowadza się w kajdankach w blasku fleszy. Tu nawet nie chodzi o winę czy niewinność tego całego Garlickiego, choć obecnie widać ile jest warta większość oskarżeń wobec niego. W normalnym kraju policja zbiera dowody, prokuratura przygotowuje akt oskarżenia, a sąd decyduje o winie. Nie Ziobro na konferencji prasowej. Ludziska dziś wolą  PO, jakie jest to jest, bo po prostu nie chcą tego co prezentowała poprzednia władza.

Jay Jay, czego oczekujesz po upadku demokracji? Jaka jest lepsza alternatywa?
« Ostatnia zmiana: Sierpnia 01, 2009, 17:08:38 pm wysłana przez Leenk »

_Music

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 07-07-2005
  • Wiadomości: 7 703
  • Reputacja: 0
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #6713 dnia: Sierpnia 01, 2009, 17:07:25 pm »
Cytuj
Po pierwsze - i nie uciekaj znowu od odpowiedzi - podaj źródło które mówi że personel MSWIA rozpija sie i kradnie sprzęty ogromnej sumy - i jedyne co ich powstrzymywało, to doktor G. Rzucasz bardzo poważne oskarżenia, to podeprzyj je wiarygodnym źródłem. Oskarżasz mase świetnych lekarzy i specjalistów, mam nadzieje że zdajesz sobie sprawę z powagi swoich słów.

Poczytaj sobie zeznania świadków w sądzie, gdzie odbywała się sprawa Garlickiego. Jeśli jakoś je znajdziesz, swego czasu były cytowane w gazetach.


Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #6714 dnia: Sierpnia 03, 2009, 19:18:38 pm »
Też się czułem zagrożony. Każdy myślący człowiek czuje się zagrożony kiedy władza zaczyna z prokuratur i policji urządzać  służby do szukania układów i haków na opozycje, a kozłów ofiarnych wyprowadza się w kajdankach w blasku fleszy. Tu nawet nie chodzi o winę czy niewinność tego całego Garlickiego, choć obecnie widać ile jest warta większość oskarżeń wobec niego. W normalnym kraju policja zbiera dowody, prokuratura przygotowuje akt oskarżenia, a sąd decyduje o winie. Nie Ziobro na konferencji prasowej. Ludziska dziś wolą  PO, jakie jest to jest, bo po prostu nie chcą tego co prezentowała poprzednia władza.

Sorry Leenk, ale w kraju PO prokuratura szuka haków na opozycję (bezpodstawne sprawdzanie zawartości laptopa Ziobry, raporty na temat CBA i inne), a policja pałuje strajkujących - i to są fakty. "Liberalna" Platforma dąży do rozbudowy aparatu kontrolno-represyjnego, więc nie wiem jak ślepym trzeba być, żeby stwierdzić, że pod tym względem jest lepiej niż za czasów PiS.

Poczytaj sobie zeznania świadków w sądzie, gdzie odbywała się sprawa Garlickiego. Jeśli jakoś je znajdziesz, swego czasu były cytowane w gazetach.

No ku*wa, były...

Cytuj
"Praca u dr G. to najgorsze doświadczenie"

Dr Mirosław G. to podobno jeden z najlepszych specjalistów w Polsce w zakresie transplantologii. Jednak jego byli współpracownicy twierdzą, że praca dla niego była koszmarem. Właśnie rozpoczął się nowy wątek w procesie oskarżonego o korupcję i mobbing kardiochirurga.

Były ordynator oddziału kardiochirurgii szpitala MSWiA w Warszawie ma postawionych 41 zarzutów korupcyjnych. Wczoraj warszawski sąd rozpoczął nowy wątek w jego procesie - mobbingu wobec podwładnych. Prokuratura zarzuca lekarzowi m.in. znęcanie się psychiczne nad podległymi lekarzami, zastraszanie i poniżanie personelu, utrudnianie podnoszenia kwalifikacji zawodowych oraz limitowanie prawa do wypoczynku.

Mirosław G. nie przyznaje się do zarzutów. Jednak zeznania jego byłych pracowników nie pozostawiają wątpliwości, że praca u niego była koszmarem.

- Podstawową motywacją do pracy był strach, strach o pieniądze - mówił 34-letni Łukasz Ch., młodszy asystent. Jak opowiadał, goła pensja kardiochirurga to było jakieś 1,2 tys. zł. Dorobić można było na dyżurach, a przede wszystkim premiach. Problem w tym, że premia zależała od Mirosława G.

- Wysokość premii zależała od doktora G. i nie rządziły nią żadne reguły, a ograniczenie liczby dyżurów było formą kary - podkreślał.

Złe wspomnienia z tej współpracy ma również 37-letni Michał K. - Wyszydzał mnie, moich kolegów i koleżanki. Władza jego była absolutna - opowiadał. - Praca u dokora G. była jednym z gorszych doświadczeń w moim życiu - podkreślił.

- Pracowaliśmy całymi tygodniami, praktycznie nie wychodząc ze szpitala. Cały czas bałem się, że moje zarobki zostaną zredukowane ? zeznawał z kolei Adam K.

Wszyscy z podwładnych Mirosława G., którzy zeznawali przed sądem, ostatecznie nie wytrzymali presji i zrezygnowali ze współpracy z nim.

Jeśli potrzebujesz dowodów na potwierdzenie świętości Garlickiego, mógłbyś się wysilić i sam ich poszukać. Jak na razie większość zeznań potwierdza, że koleś był zwyczajną gnidą.

I jeszcze trochę:

http://www.dziennik.pl/wydarzenia/article277394/Wstrzasajace_zeznania_w_sprawie_doktora_G_.html
http://www.dziennik.pl/wydarzenia/article273514/Doktor_G_zamiast_lapowki_wolal_kobiete.html (!!!)
http://www.dziennik.pl/wydarzenia/article273098/Doktor_G_wydal_na_mnie_wyrok_smierci.html


Wyborcom PO życzymy przyjemnej pracy do siedemdziesiątki.

Cytuj
Nowe pomysły rządu: Praca do 70. roku życia

Dwa nowe pomysły rządu. Pierwszy to rok urlopu na 50. urodziny, za który zapłacą pracodawca i ZUS. Cieszycie się? Niestety, po raz kolejny okazuje się, że nie ma nic za darmo. Równocześnie politycy myślą o wydłużeniu naszego czasu pracy do 70. roku życia.

Czemu ma służyć rok wakacji na 50. urodziny? Rząd planuje wprowadzenie takiego rozwiązania, by dać szansę pracownikom na zdobycie nowych kwalifikacji lub podreperowanie swojego zdrowia. Ale nic za darmo. W zamian będziemy musieli pracować nawet do ukończenia 70 lat - pisze "Fakt".

"To okres, który ma służyć zdobywaniu nowych kwalifikacji, zmianę zawodu czy rehabilitacji" - powiedział "Polsce" Michał Boni, szef Komitetu Stałego Rady Ministrów. Rząd rozważa podzielenie kosztów takiego urlopu między pracodawców i ZUS.

Rząd rozważa też wydłużenie czasu pracy do 67 lub nawet do 70 lat (teraz kobiety mogą przejść na emeryturę, gdy ukończą 60, a mężczyźni 65 lat) - dodaje "Fakt". Dlaczego mamy pracować dłużej? Zdaniem rządu, reforma systemu emerytalnego jest potrzebna, bo w Polsce cały czas przybywa emerytów, a dzieci rodzi się dużo mniej. Na jednego pracownik przypada 1,7 osoby niepracującej, a z czasem sytuacja może się pogorszyć i każdy pracujący będzie musiał utrzymać dwie osoby. Wydłużenie czasu pracy o 5 lat oznacza dla ZUS... o 5 lat krótszy okres wypłacania emerytur.

http://www.dziennik.pl/polityka/article425269/Nowe_pomysly_rzadu_Praca_do_70_roku_zycia.html

I taki rodzynek z życia polityków:

Cytuj
Nitras jechał na wstecznym po autostradzie

Europoseł Sławomir Nitras (PO) został zatrzymany na niemieckiej autostradzie za jazdę na wstecznym biegu. Skończyło się na pouczeniu.

Nitrasa jadącego Audi do tyłu po autostradzie numer 93 zauważyli pracownicy obsługi technicznej. Poinformowali policję, która zatrzymała stojące w korku auto. Polityk przegapił zjazd i próbował się do niego cofnąć.

Europoseł pokazał policji swój paszport dyplomatyczny. Nie otrzymał mandatu. Funkcjonariusze zdecydowali się jedynie na pouczenie.

http://www.rp.pl/artykul/16,343383.html

Gratulujemy wyobraźni.

_Music

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 07-07-2005
  • Wiadomości: 7 703
  • Reputacja: 0
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #6715 dnia: Sierpnia 04, 2009, 10:00:55 am »
Cytuj
Sorry Leenk, ale w kraju PO prokuratura szuka haków na opozycję (bezpodstawne sprawdzanie zawartości laptopa Ziobry, raporty na temat CBA i inne),

Zapewne.
Ciekawe dlaczego szlachetni pisowcy niszczyli nocą większośc dokumentów ze swoich praktyk, w dniu kiedy przegrali wybory. Zapewne chcieli zwolnic miejsca na półkach dla nowych ludzi.

Niestety, po nie rozliczyło pis i nie zanosi się by to zrobili- szkoda. Też, chocby takia policja polityczna pisu (cba) wciąż działa i wciąż po cichu wyszukuje haków na obecny rząd.

Cytuj
"Dziennik": Niewiele brakowało, by mediami publicznymi przez najbliższe trzy lata rządziła nowa-stara koalicja ludzi PiS i Romana Giertycha.
Według informatorów gazety, próba zawarcia koalicji miała miejsce w drugiej połowie czerwca. Nowe rady nadzorcze mediów publicznych miała wyłonić w Krajowej Radzie Radiofonii i Telewizji większość złożona z trzech członków rekomendowanych przez PiS i prezydenta oraz Lecha Haydukiewicza. Po cztery miejsca w tych gremiach mieli otrzymać nominaci PiS, po trzy ludzie LPR, ale nienależący do najbliższego otoczenia Romana Giertycha...

PiS wycofało się jednak z uzgodnień, gdy nieoczekiwanej wolty dokonał premier Donald Tusk, który kazał wyrzucić z ustawy medialnej przepis o gwarantowanym poziomie finansowania mediów publicznych. Według Lewicy było to zerwanie dotychczasowych ustaleń. To zaś oznaczało, że SLD nie poprze ustawy autorstwa PO. "I otworzyło drogę do trójporozumienia z Borysiukiem i lewicą", przyznaje polityk PiS

I jeszcze pis ma czelnośc mówic, że zależy im na losie tvp. No ale przejadą się, jak zwykle.
: Sierpień 04, 2009, 09:54:34 am
No, to zapowiada się nowa krucjata:

Cytuj
Katowicki Holding Węglowy jest zagrożony bankructwem, pisze "Rzeczpospolita", informując, że jeden z banków przygotowuje wniosek o ogłoszenie upadłości firmy. Przyczyną są m.in. kłopoty z opcjami, na których holding mógł stracić nawet 100 mln zł.

KHW - druga pod względem wielkości spółka w polskim górnictwie, od miesięcy ma problem z regulowaniem należności. Jeden z dużych kontrahentów firmy ujawnił "Rzeczpospolitej", że holding winien mu jest kilkadziesiąt milionów złotych. Łączne niezapłacone należności KHW przekraczają astronomiczną kwotę 600 mln zł.

Aby zniwelować kłopoty z płynnością finansową, KHW emituje obligacje węglowe(spłacane gotówką lub surowcem) o wartości 900 mln zł, wyjaśniła "Rzeczpospolitej" Joanna Strzelec-Łobodzińska - wiceminister gospodarki ds. górnictwa.Pierwsza umowa sprzedaży papierów holdingu ma zostać podpisana jeszcze w tym tygodniu.

Yep- ciekawe czy znowu będziemy dopłacac miliardy. Jest nadzieja, że tym razem górnicy trafią jak kosa na kamień, jeśli znowu zaprotestują w warszawie.

el becetol

  • Gość
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #6716 dnia: Sierpnia 04, 2009, 16:50:29 pm »
Cytat: _Music
Też, chocby takia policja polityczna pisu (cba) wciąż działa i wciąż po cichu wyszukuje haków na obecny rząd.


No. I jeszcze truskawki kradną.

Co z tego że CBA działa pod nadzorem Prezesa Rady Ministrów (dla "wykształconych" wyborców PO którzy moge nie rozumieć - mowa o Tusku) - nic nie przeszkadza to w tworzeniu teorii o policji politycznej pis, który na tą samą Rade Ministrów ma szukać haków.

Co z tego że to sie kupy nie trzyma (bo wychodzi że Tusk sam na siebie szuka haków...) - ważne że w jednym zdaniu zestawić PiS, wyszukiwanie haków i "policje polityczną". I znów udało sie zaistnieć na forum, pisząc na temat o którym sie nie ma pojęcia.


Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #6717 dnia: Sierpnia 04, 2009, 17:35:10 pm »
Jeśli chodzi o CBA to może porozmawiamy o raporcie niejakiej Julki Pitery?

PO robiło wszystko, żeby uwalić Kamińskiego i CBA, ale widocznie nie udało się znaleźć żadnych nieprawidłowości.

Krzysiu

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 13-06-2008
  • Wiadomości: 14 544
  • Reputacja: 174
  • Stać! Policja!
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #6718 dnia: Sierpnia 04, 2009, 17:41:40 pm »
Nitras jechał na wstecznym po autostradzie

Europoseł Sławomir Nitras (PO) został zatrzymany na niemieckiej autostradzie za jazdę na wstecznym biegu. Skończyło się na pouczeniu.

Nitrasa jadącego Audi do tyłu po autostradzie numer 93 zauważyli pracownicy obsługi technicznej. Poinformowali policję, która zatrzymała stojące w korku auto. Polityk przegapił zjazd i próbował się do niego cofnąć.

Europoseł pokazał policji swój paszport dyplomatyczny. Nie otrzymał mandatu. Funkcjonariusze zdecydowali się jedynie na pouczenie.

http://www.rp.pl/artykul/16,343383.html

Gratulujemy wyobraźni.

Jak mnie wkurwiają te ich dyplomatyczne przywileje. Powinien ostro zabulić  :???:
« Ostatnia zmiana: Sierpnia 04, 2009, 17:44:00 pm wysłana przez Chris »

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #6719 dnia: Sierpnia 04, 2009, 17:56:29 pm »
Co lepsze, nie miał do tego prawa, bo był w podróży prywatnej.