Autor Wątek: [archiwum] Odp: POLITYKA  (Przeczytany 658853 razy)

0 użytkowników i 4 Gości przegląda ten wątek.

_Music

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 07-07-2005
  • Wiadomości: 7 703
  • Reputacja: 0
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #6720 dnia: Sierpnia 04, 2009, 18:12:10 pm »
Cytuj
Co z tego że CBA działa pod nadzorem Prezesa Rady Ministrów (dla "wykształconych" wyborców PO którzy moge nie rozumieć - mowa o Tusku) - nic nie przeszkadza to w tworzeniu teorii o policji politycznej pis, który na tą samą Rade Ministrów ma szukać haków.

Groteskowe, nie?

Cytuj
Co z tego że to sie kupy nie trzyma (bo wychodzi że Tusk sam na siebie szuka haków...) - ważne że w jednym zdaniu zestawić PiS, wyszukiwanie haków i "policje polityczną". I znów udało sie zaistnieć na forum, pisząc na temat o którym sie nie ma pojęcia.

Przestań używac zwrotu "piszesz o czymś o czym nie masz pojęcia", bo piszesz tak każdemu, a wygląda to idiotycznie gdy wychodzi od kogoś z klapkami na oczach.

Niestety Tusk się boi, że gdyby zrobił to co powinien (czyli rozwiązał ten chory twór), to ludzie by mu to mieli za złe (bo cba znają z nazwy, a 99% nie wie czym tak właściwie tam się zajmują).

Cytuj
Co lepsze, nie miał do tego prawa, bo był w podróży prywatnej.

Ano nie miał. Powinien więc albo grubo zapłacic, albo ponieśc jeszcze bardziej dotkliwą karę.

dante0

  • Kapitan Żbik
  • *****
  • Rejestracja: 22-07-2008
  • Wiadomości: 1 323
  • Reputacja: 26
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #6721 dnia: Sierpnia 04, 2009, 18:14:01 pm »
Też się czułem zagrożony. Każdy myślący człowiek czuje się zagrożony kiedy władza zaczyna z prokuratur i policji urządzać  służby do szukania układów i haków na opozycje, a kozłów ofiarnych wyprowadza się w kajdankach w blasku fleszy. Tu nawet nie chodzi o winę czy niewinność tego całego Garlickiego, choć obecnie widać ile jest warta większość oskarżeń wobec niego. W normalnym kraju policja zbiera dowody, prokuratura przygotowuje akt oskarżenia, a sąd decyduje o winie. Nie Ziobro na konferencji prasowej. Ludziska dziś wolą  PO, jakie jest to jest, bo po prostu nie chcą tego co prezentowała poprzednia władza.

Jay Jay, czego oczekujesz po upadku demokracji? Jaka jest lepsza alternatywa?

Tu jest odpowiedz na pierwsze zdania twojej wypowiedzi:
http://wiadomosci.wp.pl/kat,1342,title,Afera-IV-RP-ktorej...-nie-bylo,wid,11374226,wiadomosc.html?ticaid=4881a


el becetol

  • Gość
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #6722 dnia: Sierpnia 04, 2009, 20:58:31 pm »
Niestety Tusk się boi, że gdyby zrobił to co powinien (czyli rozwiązał ten chory twór), to ludzie by mu to mieli za złe (bo cba znają z nazwy, a 99% nie wie czym tak właściwie tam się zajmują).

Groteskowo wygląda, gdy ktoś kto ślepo popiera partie rządząca, próbuje ustawić sie pozycji oświeconej mniejszości która ma przeciwko sobie 99% nieuświadomionej tłuszczy. Tym śmieszniej to wygląda, gdy zdamy sobie sprawe że ta partia rządząca chwali sie największym poparciem w społeczeństwie - więc jak byś tego nie okręcał, nie znajdziesz w "oswieconym 1% który wie czy sie tam zajmują" - ale w modnej "yntligencko-wielkomiejsko-tuskowej" większości. Do tego jeszcze forumowe chwyty w stylu "masz klapki na oczach" od kogoś kto jeszcze na poprzedniej stronie w samych superlatywach przedstawiał bohatera salonika - doktora G. - a przytłoczony argumentami świadczącymi o swoim błedzie urządził forumowe ciche dni i uciekł od odpowiedzialności za swoje słowa :)

Nie dziwi mnie, że CBA uważasz za "chory twór", skoro to oni udupili Garlickiego - a dla ciebie ponad 40 zarzutów korupcyjnych, mobbing, znęcanie sie nad pracownikami i maltretownie żony nie było warte wspomnienia kiedy przedstawiałeś jego osobę - bo nie zgadzało sie z lansowanym wizerunkiem dobrego doktora G. jako ofiary zlego CBA. "Klapki na oczach" :cool: No i jeszcza ta teoria, że organ administracji rządowej nadzorowany bezpośrednio przez Tuska tak naprawde jest "policją polityczna pisu która po cichu wyszukuje haków na obecny rząd"
To już nawet nie klapki na oczach.
To już podchodzi pod absurdalne teorie spiskowe.

_Music

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 07-07-2005
  • Wiadomości: 7 703
  • Reputacja: 0
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #6723 dnia: Sierpnia 04, 2009, 22:38:08 pm »
Cytuj
ale w modnej "yntligencko-wielkomiejsko-tuskowej" większości.

Faktem jest jakie grupy społeczne głosowały na poszczególne partie. Sugerujesz więc że to ludzie po podstawówce i zawodówce są prawdziwą inteligencją tego kraju?

Cytuj
od kogoś kto jeszcze na poprzedniej stronie w samych superlatywach przedstawiał bohatera salonika - doktora G. - a przytłoczony argumentami świadczącymi o swoim błedzie urządził forumowe ciche dni i uciekł od odpowiedzialności za swoje słowa

Nie wierz we wszystko co usłyszysz w mediach. Naprawdę mi się nie chce szukac archiwalnych numerów angory, gdzie były zeznania świadków podczas przesłuchania. Nie znasz też człowieka, nie wiesz że jest on jednym z najporządniejszych ludzi w swoim fachu w tym kraju.

Cytuj
Nie dziwi mnie, że CBA uważasz za "chory twór", skoro to oni udupili Garlickiego - a dla ciebie ponad 40 zarzutów korupcyjnych, mobbing, znęcanie sie nad pracownikami i maltretownie żony nie było warte wspomnienia kiedy przedstawiałeś jego osobę

A teraz, ile z tego zostało udowodnione?
Plus, zapomniałeś o tajemniczych wizytach nieznanej pani w gabinecie pana Garlickiego, która podawała się za sprzątaczkę, a jak weszła do środka, to czegoś szukała. Nagrana na kamerę.

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #6724 dnia: Sierpnia 04, 2009, 23:57:28 pm »
Na kamerze było również nagrane, jak Garlicki "w prezencie" przyjmuje książkę, a kiedy zostaje w gabinecie sam, ze środka wyjmuje kopertę, rozcina i wyciąga z niej pieniądze. Jeśli to jest jeden z najporządniejszych ludzi w swoim fachu w tym kraju, to ja nie mam więcej pytań.

el becetol

  • Gość
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #6725 dnia: Sierpnia 05, 2009, 00:42:28 am »
Cytat: _Music
Nie wierz we wszystko co usłyszysz w mediach. Naprawdę mi się nie chce szukac archiwalnych numerów angory, gdzie były zeznania świadków podczas przesłuchania.

Nie widzisz tu niekonsekwencji? W jednym zdaniu rzucasz żeby nie wierzyć mediom, jednym tchem przechodzisz do tego że dowody na poparcie swojej tezy widziałeś w mediach właśnie. George Orwell taką "umiejętność wyznawania dwóch sprzecznych poglądów i wierzenia w oba naraz" nazywal dwójmyśleniem, ta umiejętność wymagana była u wszystkich czlonków Partii. Wnioski wyciagnij sam.

Cytat: _Music
mi się nie chce


Jak ci sie nie chce to rób zamieszania. Przyjęte normy dyskusji wygają przedstawiania dowodów na przedstawiane tezy. Ty lubisz krzyknąć jakiś absurd, proszony o dowody nagle znikasz z tematu, żeby wrócić kilka dni później strzelając z ucha kolejnymi teoriami, na poparcie ktorych dowodów "nie chce ci sie szukać".

Angora, na którą sie powołujesz, podając stenogramy zeznań świadków przepisywała - jak to ma w zwyczaju - inne gazety. Te stenogramy drukował akurat Dziennik. Były strone temu. Wcale "nie musi ci sie chcieć" szukać daleko - na poprzedniej stronie wkleił je Iras. Powtórze je, bo wtedy akurat miałeś "ciche dni" i nie potrafiłeś sie do nich odnieść - myslisz że jak temat przeskoczy na inną stronę to możesz na nowo powtarzać teorie, które były już obalone?

Poczytaj sobie zeznania świadków w sądzie, gdzie odbywała się sprawa Garlickiego. Jeśli jakoś je znajdziesz, swego czasu były cytowane w gazetach.

No ku*wa, były...

Cytuj
"Praca u dr G. to najgorsze doświadczenie"

Dr Mirosław G. to podobno jeden z najlepszych specjalistów w Polsce w zakresie transplantologii. Jednak jego byli współpracownicy twierdzą, że praca dla niego była koszmarem. Właśnie rozpoczął się nowy wątek w procesie oskarżonego o korupcję i mobbing kardiochirurga.

Były ordynator oddziału kardiochirurgii szpitala MSWiA w Warszawie ma postawionych 41 zarzutów korupcyjnych. Wczoraj warszawski sąd rozpoczął nowy wątek w jego procesie - mobbingu wobec podwładnych. Prokuratura zarzuca lekarzowi m.in. znęcanie się psychiczne nad podległymi lekarzami, zastraszanie i poniżanie personelu, utrudnianie podnoszenia kwalifikacji zawodowych oraz limitowanie prawa do wypoczynku.

Mirosław G. nie przyznaje się do zarzutów. Jednak zeznania jego byłych pracowników nie pozostawiają wątpliwości, że praca u niego była koszmarem.

- Podstawową motywacją do pracy był strach, strach o pieniądze - mówił 34-letni Łukasz Ch., młodszy asystent. Jak opowiadał, goła pensja kardiochirurga to było jakieś 1,2 tys. zł. Dorobić można było na dyżurach, a przede wszystkim premiach. Problem w tym, że premia zależała od Mirosława G.

- Wysokość premii zależała od doktora G. i nie rządziły nią żadne reguły, a ograniczenie liczby dyżurów było formą kary - podkreślał.

Złe wspomnienia z tej współpracy ma również 37-letni Michał K. - Wyszydzał mnie, moich kolegów i koleżanki. Władza jego była absolutna - opowiadał. - Praca u dokora G. była jednym z gorszych doświadczeń w moim życiu - podkreślił.

- Pracowaliśmy całymi tygodniami, praktycznie nie wychodząc ze szpitala. Cały czas bałem się, że moje zarobki zostaną zredukowane ? zeznawał z kolei Adam K.

Wszyscy z podwładnych Mirosława G., którzy zeznawali przed sądem, ostatecznie nie wytrzymali presji i zrezygnowali ze współpracy z nim.

Jeśli potrzebujesz dowodów na potwierdzenie świętości Garlickiego, mógłbyś się wysilić i sam ich poszukać. Jak na razie większość zeznań potwierdza, że koleś był zwyczajną gnidą.

I jeszcze trochę:

http://www.dziennik.pl/wydarzenia/article277394/Wstrzasajace_zeznania_w_sprawie_doktora_G_.html
http://www.dziennik.pl/wydarzenia/article273514/Doktor_G_zamiast_lapowki_wolal_kobiete.html (!!!)
http://www.dziennik.pl/wydarzenia/article273098/Doktor_G_wydal_na_mnie_wyrok_smierci.html

 

Tak - to jest ten moment w którym kończysz udział w dyskusji i swoim zwyczajem czekasz aż temat przeskoczy na strone 450, gdzie znów zaczniesz pisać o rzekomej świętości doktora G., przez współpracowników opisywanego m.in. tak (cytaty ze stenogramów sądowych):
"Jest to typ megalomana z dużą dawką oszusta i hochsztaplera."
"Jest psychopatą. Cierpiał na syndrom Boga, dającego życie."
"Zdarzyło się, że gdy decydował, który z pacjentów będzie biorcą serca, potrafił powiedzieć: "Ten nie, bo śmierdzi, to dziadek leśny"
"Kopał mnie w nogę dla zabawy, żeby zobaczyć, jak zareaguję i czy się gdzieś poskarżę."
"Adamowi K., który przy stole operacyjnym trzymał serce, ordynator wyłamał palce. Bartosz P. z oburzeniem wspominał, jak dr G. w czasie zabiegu rzucał w lekarza narzędziami chirurgicznymi. Krzysztof R. wyznał z zażenowaniem, że przy wszystkich z oddziału usłyszał, iż jest zerem. Po pewnym czasie taką klasyfikację "uznawał za normę"
Ordynator domagał się dopisywania go jako operatora, choć była to lewizna. Dr G. najczęściej operował ze swego gabinetu. Telefonował na salę, pytał, jak tam, i na koniec dodawał: "To do przodu". Na sali operacyjnej pojawił się na krótko. Z tysiąca zabiegów rocznie, którymi się chwalił, co najmniej dziewięćset praktycznie ja wykonałem. Tylko nie wolno mi było o tym mówić.


Fakt - ja go nie znałem. Ty też nie. Ale oni wszyscy - tak. A te słowa to nie jakiś tam artykul w jakiejś tam gazecie ale zeznania pod przysięgą. Możesz w nie nie wierzyć. Możesz dalej biadolić jakim to on jest "jednym z najporządniejszych ludzi" i jak to on uratował szpitał MSWIA przed plagą alkoholizmu i złodziejstwa praktykowanego przez pozostałych lekarzy. Dalej twierdź, że to jest jedyna prawda i mamy ci wierzyć na słowo, bo dowodów po prostu "nie chce ci sie szukać"
Nie dziw sie potem, że nie będziesz brany na poważnie.
« Ostatnia zmiana: Sierpnia 05, 2009, 00:49:28 am wysłana przez el becetol »

_Music

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 07-07-2005
  • Wiadomości: 7 703
  • Reputacja: 0
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #6726 dnia: Sierpnia 05, 2009, 00:55:32 am »
Czytałem tamte cytaty Irasa. Tak więc istnieją rozbieżne zeznania w takim razie cały czas w tej sprawie, do tego zwracam uwagę co zostało udowodnione.

Nie zacytuję Ci tamtych z angory, bo najzwyczajniej w świecie tego numeru już nie mam, a nawet jakbym miał to nie przepisywałbym tego z godzinę, by tylko udowodnic swoją tezę. Mam 10 innych rzeczy lepszych do roboty nic utarczki na forum.

Wierz w co chcesz, w to co czytasz (jak mówię- są na każdym kroku tutaj rozbieżności, nie po myśli niektórych było, że niektóre gazety się wyrwały z przeczącymi informacjami), ja wiem swoje i tyle.

el becetol

  • Gość
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #6727 dnia: Sierpnia 05, 2009, 12:54:53 pm »
Czytałem tamte cytaty Irasa. Tak więc istnieją rozbieżne zeznania w takim razie cały czas w tej sprawie, do tego zwracam uwagę co zostało udowodnione. 

Jak dla mnie zeznania tworzą bardzo jednoznaczny obraz doktora G. -  tych sprzecznych zeznań niestety nam nie przedstawiłeś, bo rzekomo masz lepsze rzeczy do roboty niż siedzenie na forum (_Music - Wiadomości: 5.542). Rada więc na przyszłość - skoro "ci sie nie chce" i "masz lepsze rzeczy do roboty" to po prostu nie zabieraj glosu w dyskusji, zamiast wykrzykiwać swoje niemożliwe do udowodnienia teorie spiskowe, w które mamy wierzyć na słowo, bo dowodów nie potrafisz przedstawić.


Troche zmiana tematu - tak apropo interwencji Helsińskiej Fundacji Praw Czlowieka w sprawie gazowania ludzi w środku miasta przez Agencje Zubrzycki. Kiedy emocje juz opadły i ucichły jednostronne opinie POwskich klakierów, widze że wreszcie kto sie bierze za rozliczenie tej akcji rodem z poprzedniego systemu - i bardzo dobrze! Szukając rozwinięcia wspomnianych przez Helsińska Fundacje Praw Człowieka informacji zamieszczonych w jej apelu, znalazłem trafiający w sedno tekst Ziemkiewicza.

Cytat: RAZ
KDT: bezprawie w majestacie prawa
Środa, 22 lipca (08:38)

Przez cały wczorajszy dzień nieodparcie wracały do mnie wspomnienia sprzed ponad trzydziestu lat. Wspomnienia komentarzy o "warchołach" z Radomia i Ursusa, do których "przyłączyły się elementy chuligańskie". Wówczas też nieustannie podkreślano, że uczestnicy zamieszek "łamali prawo". Bo łamali, fakt. I co?

Kibicując pani Gronkiewicz Waltz w jej pokazowej rozprawie z drobnymi przedsiębiorcami ze spółki Kupieckie Domy Towarowe, rozmaite medialne autorytety do tego stopnia skupiły się na powtarzaniu, że "prawo to jest prawo" i "prawo musi być egzekwowane", tudzież, że "blaszak szpeci centrum stolicy", że nie przyszło im do głowy zadać kilku kluczowych dla sprawy pytań.

Pierwsze - skoro o prawie mowa - to jakim prawem komornik zjawił się w KDT z dwustuosobową ekipą ochroniarzy. Kto ich wynajął, kto im zapłacił i z jakich pieniędzy?

Nie podejrzewam, żeby komornik zrobił to prywatnie, sięgając do własnego portfela. Ale jako funkcjonariusz publiczny zrobić tego nie miał prawa - ustawa stanowi jasno, że w wypadku utrudnień komornik może wezwać w sukurs policję, i nikogo innego, niż policja. Nie miało też prawa zrobić tego miasto.

Jest żelazną zasadą cywilizowanego państwa, że posiada ono ścisły monopol na używanie przemocy. Jeśli władza uważa, że z jakichś przyczyn trzeba obywateli spałować, ma do tego policję. Istnieje tu szereg procedur, które, przynajmniej teoretycznie, mają chronić przed nadużywaniem władzy, względnie umożliwić pociągnięcie do odpowiedzialności winnych nadużyć.

Ale to, żeby funkcjonariusz publiczny wynajmował sobie do bicia obywateli prywatnych zbirów - to rzecz niesłychana, bezprecedensowa, nie do przyjęcia. Piszę brutalnie "zbirów", albowiem nie ulega wątpliwości, że pracownicy agencji "Zubrzycki" podjęli się działań, które wykraczają poza uprawnienia wynikające z regulującej działalność takich agencji ustawy oraz z koncesji.

Pytanie drugie brzmi - dlaczego platformerskie władze miasta tak uporczywie domagały natychmiastowej egzekucji wyroku sądowego, który udało im się przeciwko kupcom uzyskać? Jeśli nawet blaszak "szpeci" okolicę Pałacu Kultury, choć nie wiem, co w jego sąsiedztwie może jeszcze uchodzić za szpetne, to szpeci już od dziesięciu lat, i rok w tę czy we w tę różnicy nie robi. W miejscu KDT powstać ma Muzeum Sztuki Współczesnej, a pod nim stacja metra. Rzecz oczywista, że Muzeum nie można zacząć budować przed zbudowaniem stacji. To już nie asfalt, który w Warszawie, zwłaszcza pod tą władzą, nagminnie układa się, a po tygodniu pruje, żeby położyć rury. A druga nitka metra, do której planowana stacja należy, jest jeszcze w fazie prac koncepcyjnych, nic nie jest gotowe, nie ma zagwarantowanych na nią środków w ustawie budżetowej, i budowa na pewno nie zacznie się wcześniej, niż za dwa lata - moim skromnym, może i za pięć.

Przez te pięć lat na miejscu KDT nie będzie się działo nic. Ogrodzą je blaszanym płotem - który oczywiście nie będzie "szpecił" - i tyle.

Pytanie trzecie - skoro kupcy zaakceptowali przenosiny do nowej hali, która stanąć ma przy ulicy Okopowej, to dlaczego ta hala może zostać zbudowana dopiero w roku 2012?

Plac jest pusty. W dzisiejszych czasach - obserwowałem to kilka razy - nawet duży biurowiec stawia się w miesiąc, dwa, cóż dopiero lekką konstrukcję, jaką jest tego rodzaju hala.

Przy odrobinie dobrej woli można było załatwić sprawę. Przyspieszyć budowę hali na Okopowej, poczekać chwilę z likwidacją blaszaka. Kupcy zasłużyli, żeby nie traktować ich jak bydło. Obiecywano im przeróżne rzeczy - obiecywała także PO i wywodząca się z niej pani prezydent.

Tymczasem wszystkie dotychczasowe działania miasta, nacechowane ewidentnym brakiem dobrej woli - osiem proponowanych lokalizacji, w większości albo na peryferiach, albo wymagające rozbicia i podzielenia spółki, obstrukcja w budowie hali na Okopowej, nacisk na szybkie zamknięcie KDT w sytuacji, gdy wiadomo, że budowa metra i muzeum długo jeszcze nie ruszy - skłaniają do wniosku, że nie chodziło to o wyprowadzenie kupców z "reprezentacyjnego punktu stolicy", ale o usunięcie ich w ogóle.

I tu jest moja próba odpowiedzi: w Warszawie namnożyło się wielkich galerii handlowych, które ostro walczą o klienta. W KDT można było dostać mniej więcej to samo, co tam, ale o połowę, o jedną trzecią taniej. Wiem, bo mieszkam niedaleko. Teraz zostałem akcją pani prezydent zmuszony do kupowania drożej.

O to chodziło?

Myślę, że to bardzo prawdopodobne. Nie było jeszcze w III RP partii tak podatnej na, nazwijmy to, lobbing, jak PO, i jej rządy w Warszawie (by wspomnieć tylko stadion Legii) nie różnią się od jej rządów w całym kraju.

Arogancja pani Gronkiewicz Waltz, która odmówiła jakichkolwiek spotkań i rozmów z kupcami, na zamieszki zareagowała dopiero po siedmiu godzinach, i to, zamiast przybyciem na miejsce, konferencją prasową utrzymaną w tonie potrząsania szabelką, jest bezprzykładna. A jej twierdzenia, że "komornik nie jest organem miasta", i że ona oraz jej urzędnicy nie mają z tą sprawą nic wspólnego, wątpliwe (kto, powtórzę, opłacił osiłków z agencji ochroniarskiej?). Przypomnienie zaś, że osoba tak sobie poczynająca z przedsiębiorcami reprezentuje partię podającą się za liberalną zakrawa po prostu na kpinę.

Ciekawe czemu żadne z mainstreamowych mediów nie zadało tego pytania które pogrubiłem w tekscie Ziemkiewicza. Może winna jest pensja jaką Bufetowa zapłaciła ITI za popieranie jej w mediach, podziałała innym na wyobraźnie? A może innym PO też płaci? Nieistotne. Istotne faktycznie jest, że nigdy przy egzekucji komorniczej nie widziałem gazowania ludzi przez "ochroniarzy". Kto im za to zaplacił, skoro nikt nie mógł? Może zrobili to za darmo, za przysługe od Bufetowej?
Hmm.
Ziemkiewicz, może ten fakt jeszcze wtedy nie był znany, nie wspomniał że agencja Zubrzycki, po zagazowaniu ludzi w KDT dostała bez przetargu zlecenie na ochronę placu pod KDT. "Słuchajcie jest sprawa, policja nie może gazować, bo nas pojadą wredne PiSy, ale jakoś tych ludzi musimy zgnoić jak za czasów ZOMO, wiec zróbmy tak że policja będzie bez reakcji patrzeć jak łamiecie prawa czlowieka, a jak zrobicie swoje to dostaniecie bardzo dobrze płatny kontrakt bez przetargu. Przy okazji - za napierdalanie dzieci i kobiet w ciąży możecie liczyć na bonus - niech cholota wie że Partia jest wszechmocna! Oczywiście w mediach bedziemy musieli sie odciąć i mówić że rząd ni ma wpływu na prywatne agencje ochrony i nie wiemy co wy tam wogole robiliście. Wy też nie wspominajcie o tej rozmowie"
Czy wyglądało właśnie tak? Chyba już wszystko jasne, jak załatwia sie interesy w stolicy pod rządami Bufetowej.
« Ostatnia zmiana: Sierpnia 05, 2009, 13:30:23 pm wysłana przez el becetol »

_Music

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 07-07-2005
  • Wiadomości: 7 703
  • Reputacja: 0
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #6728 dnia: Sierpnia 05, 2009, 15:18:59 pm »
Cytuj
tych sprzecznych zeznań niestety nam nie przedstawiłeś, bo rzekomo masz lepsze rzeczy do roboty niż siedzenie na forum

No i nie mam już źródła.

Cytuj
Rada więc na przyszłość - skoro "ci sie nie chce" i "masz lepsze rzeczy do roboty" to po prostu nie zabieraj glosu w dyskusji

Ależ bardzo chętnie wciąż się bedę udzielał, naprawdę absolutnie nie przejmuję się fanatykami i naginaczami rzeczywistości.

Cytuj
! Szukając rozwinięcia wspomnianych przez Helsińska Fundacje Praw Człowieka informacji zamieszczonych w jej apelu, znalazłem trafiający w sedno tekst Ziemkiewicza.

Och tak, pan Ziemkiewicz- uwielbiam go. Najbardziej bezstronny w tym wszystkim. Powinieneś go lubic, bo podarł kiedyś wyborczą w porannym przegladzie prasy.

Cytuj
Ziemkiewicz, może ten fakt jeszcze wtedy nie był znany, nie wspomniał że agencja Zubrzycki, po zagazowaniu ludzi w KDT dostała bez przetargu zlecenie na ochronę placu pod KDT. "Słuchajcie jest sprawa, policja nie może gazować, bo nas pojadą wredne PiSy, ale jakoś tych ludzi musimy zgnoić jak za czasów ZOMO, wiec zróbmy tak że policja będzie bez reakcji patrzeć jak łamiecie prawa czlowieka, a jak zrobicie swoje to dostaniecie bardzo dobrze płatny kontrakt bez przetargu. Przy okazji - za napierdalanie dzieci i kobiet w ciąży możecie liczyć na bonus - niech cholota wie że Partia jest wszechmocna!

Prawie- "niech chołota wie, że prawa trzeba przestrzegac i nie są ponad nim".
Z przetargiem nie wiem- jeśli tak, to niech to wyjaśnią i pociągną do odpowiedzialności.


Swoją drogą- Najwyższy Zwierzchnik Sił Zbrojnych powinien pierwsze co, to pogratulowac Gronkiewicz, że rozwiązała probelm, którego nie mógł rozwiązac i kaczor i każdy wcześniejszy prezydent wawy.

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #6729 dnia: Sierpnia 05, 2009, 23:17:15 pm »
Cytuj
Czuma: trzeba zakazać in vitro

- Uważam, że in vitro powinno być zakazane dopóty, dopóki żadnych zarodków nie będzie się zamrażać, przechowywać, odrzucać, genetycznie kwalifikować, bo to zapowiedź tego, że słabsze jednostki będzie się eliminowało - powiedział w programie "Minęła Dwudziesta" minister sprawiedliwości Andrzej Czuma.

Czuma nawiązał w ten sposób do sprawy surogatki Beaty Grzybowskiej, która rok temu podpisała umowę z bezdzietną parą z Warszawy. Poznała małżeństwo przez agencję, która pośredniczy w kojarzeniu surogatek z ludźmi pragnącymi dziecka. Za 30 tysięcy złotych zgodziła się wynająć swój brzuch i urodzić dziecko, które genetycznie nie będzie miało z nią nic wspólnego. Surogatka w trakcie ciąży pokochała dziecko, oddała je zaraz po porodzie, ale teraz chce je odzyskać.

Według Czumy w sprawie zastępczych matek i zapłodnienia in vitro jest dziś stan "dzikości prawnej". - Jeśli chodzi o in vitro to jest poseł Gowin, który ma tą zasługę że podjął ten temat. Jestem przeciwko in vitro, bo to igranie z życiem ludzkim. Jestem głęboko przekonany że życie ludzkie zaczyna się od utworzenia zygoty. Jestem przekonany, że tam już są określone wszystkie cechy człowieka, dlatego jestem przeciw zapłodnieniu in vitro - mówił Czuma.

http://wiadomosci.onet.pl/2021320,11,item.html

Szczerze mówiąc jestem w szoku. Wychodzi na to, że obok Gowina jest w PO jeszcze jeden normalny. Podkreślony fragment pozwala dodatkowo wierzyć, że oprócz in vitro, rozprawią się kiedyś całkowicie z aborcją.

Swoją drogą- Najwyższy Zwierzchnik Sił Zbrojnych powinien pierwsze co, to pogratulowac Gronkiewicz, że rozwiązała probelm, którego nie mógł rozwiązac i kaczor i każdy wcześniejszy prezydent wawy.

Problem? Rodzimi kupcy nie są problemem. Wolę ich, niż zagraniczne sieci handlowe, które rżną nas na podatkach zaniżając zyski, całą kasę wyprowadzają za granicę i jedynie szkodzą naszej gospodarce.

_Music

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 07-07-2005
  • Wiadomości: 7 703
  • Reputacja: 0
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #6730 dnia: Sierpnia 06, 2009, 10:24:26 am »
Cytuj
Szczerze mówiąc jestem w szoku. Wychodzi na to, że obok Gowina jest w PO jeszcze jeden normalny. Podkreślony fragment pozwala dodatkowo wierzyć, że oprócz in vitro, rozprawią się kiedyś całkowicie z aborcją.

Lobby radykałów katolickich jest silne i w platformie w takim razie. Szkoda. Czy naprawdę trzeba nam lewicy, bo było normalne myślenie o takich sprawach?

Cytuj
Problem? Rodzimi kupcy nie są problemem. Wolę ich, niż zagraniczne sieci handlowe, które rżną nas na podatkach zaniżając zyski, całą kasę wyprowadzają za granicę i jedynie szkodzą naszej gospodarce.

Też wolę ich od supermarketów, ale jeszcze bardziej wolę by prawo w tym kraju było przestrzegane, a nie by panowała anarchia.

Cytuj
Izby rolnicze chcą, by obowiązkowo na serach, jogurtach, sokach, kiełbasie czy maśle była cena informująca, ile kosztuje ich wyprodukowanie - pisze "Gazeta Wyborcza".

O i to popieram.
http://biznes.onet.pl/ile-przeplacasz-za-jedzenie,18490,3026214,1,prasa-detal

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #6731 dnia: Sierpnia 06, 2009, 10:30:39 am »
Też wolę ich od supermarketów, ale jeszcze bardziej wolę by prawo w tym kraju było przestrzegane, a nie by panowała anarchia.

Więc nie pisz o problemie, z którym Kaczyński i poprzednie władze stolicy nie potrafiły sobie poradzić, bo wtedy kupcy mięli regularnie przedłużaną dzierżawę i żadnego problemu nie było. Dopiero bufetowa postanowiła ich w trybie pilnym wykosić.

_Music

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 07-07-2005
  • Wiadomości: 7 703
  • Reputacja: 0
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #6732 dnia: Sierpnia 06, 2009, 11:46:50 am »
Cytuj
Więc nie pisz o problemie, z którym Kaczyński i poprzednie władze stolicy nie potrafiły sobie poradzić, bo wtedy kupcy mięli regularnie przedłużaną dzierżawę i żadnego problemu nie było.

Mieli regularnie przedłużaną dzierżawę, bo wcześniej władze stolicy nie potrafiły sobie z tym problemem poradzic.

Kaczor zgodził się na przedłużenie dzierżawy, choc nie leży to w ineteresie miasta, bo przestraszył się ich po prostu- nie doszło wtedy do takich ekscesów jak ostatnio, kapitulacja była natychmiastowa.

Krzych Ayanami

  • Kapitan Żbik
  • *****
  • Rejestracja: 02-11-2004
  • Wiadomości: 1 261
  • Reputacja: 2
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #6733 dnia: Sierpnia 06, 2009, 19:59:08 pm »
Wracając na chwilę do górnictwa.
http://gospodarka.gazeta.pl/Gielda/1,85951,6899179,Czarne_zloto__czyli_czarny_klopot.html

Facet pracuje w naszej energetyce i ma pewne rzeczy do powiedzenia o naszym handlu węglem...



Jak sowici handlują bronią...
http://wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/1,80708,6903090,Rosja__za_15_zl_sprzedali____panstwowe_mysliwce_MIG_31.html

Jakbym wiedział, to bym wziął 100 sztuk i kazał wylądować na naszych lotniskach wojskowych :D
Od razu byśmy zostali potęgą lotniczą :D .
« Ostatnia zmiana: Sierpnia 06, 2009, 20:20:24 pm wysłana przez Krzych Ayanami »

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #6734 dnia: Sierpnia 06, 2009, 20:27:49 pm »
Znając stan uzbrojenia radzieckiej armii, te migi na 100% były nielotne...

Krzych Ayanami

  • Kapitan Żbik
  • *****
  • Rejestracja: 02-11-2004
  • Wiadomości: 1 261
  • Reputacja: 2
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #6735 dnia: Sierpnia 06, 2009, 20:46:29 pm »
Gdyby to były nieloty, to zostałyby w kraju i nikt by ich nie kupił  :lol: .
Więc musiały się przynajmniej oderwać od ziemi :P .

Leenk

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 05-09-2005
  • Wiadomości: 3 753
  • Reputacja: 1
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #6736 dnia: Sierpnia 06, 2009, 20:52:17 pm »
Z tymi sugerowanymi cenami to bardziej chwyt PSL pod publiczkę. Były już takie patenty, m.in. jogurty. Nie przeszkodziło to w ich znacznej rozpiętości cenowej. Bo i sugerowana cena mało powie o kosztach pośrednich w różnych częściach kraju itd.

Cytuj
Tu jest odpowiedz na pierwsze zdania twojej wypowiedzi:
Niestety nieprawidłowa. Prawidłową odpowiedzią jest wyrok na Ziobrę w spr. tego lekarza oraz wyniki wyborów.
« Ostatnia zmiana: Sierpnia 06, 2009, 20:57:08 pm wysłana przez Leenk »

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #6737 dnia: Sierpnia 06, 2009, 23:06:44 pm »
Niestety nieprawidłowa. Prawidłową odpowiedzią jest wyrok na Ziobrę w spr. tego lekarza oraz wyniki wyborów.

To, że doktorek nie kropnął pacjenta, nie oczyszcza go z kilkudziesięciu innych zarzutów, a wynik wyborów świadczy co najwyżej o lepszy public relation...

Gdyby to były nieloty, to zostałyby w kraju i nikt by ich nie kupił  :lol: .
Więc musiały się przynajmniej oderwać od ziemi :P .

Można je było przetransportować w inny sposób, zresztą ciężko mi sobie wyobrazić rosyjskiego miga w prywatnych rekach, lecącego nad terytorium Rosji (i innych krajów również).

_Music

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 07-07-2005
  • Wiadomości: 7 703
  • Reputacja: 0
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #6738 dnia: Sierpnia 13, 2009, 14:32:01 pm »
Cytuj
"Gazeta Wyborcza": PO przygotowuje nowelizację ustawy o związkach zawodowych. To ma być pierwszy krok do ograniczenia praw związkowych.
- Chcemy podnieść próg reprezentatywności dla związków zawodowych do 25-33 proc., będziemy wówczas mieć w firmie trzy-cztery związki - mówi "GW" szef klubu PO Zbigniew Chlebowski.

Plany ograniczenia liczby związków popierają szefowie central związkowych, jednak na radykalne ograniczenie praw związkowych w tej kadencji Sejmu nie ma szans - ocenia gazeta.

I o to chodzi- brawo.
Jeżeli nawet nic z tego teraz nie wyjdzie, to przynajmniej dyskusja się rozpocznie na ten temat w kraju, a problem to znacznie poważniejszy niż invitro i aborcja razem wzięte.

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #6739 dnia: Sierpnia 13, 2009, 21:12:31 pm »
Karpiniuk w TVN24 na temat strajku pielęgniarek, w odniesieniu do białego miasteczka za czasów rządów PiS - "Różnica jest fundamentalna, dzisiaj lekarze i pielęgniarki zarabiają godnie." je**em.

Krauser

  • Przodownik pracy
  • *****
  • Rejestracja: 13-08-2007
  • Wiadomości: 497
  • Reputacja: 0
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #6740 dnia: Sierpnia 14, 2009, 21:44:31 pm »
Karpiniuk w TVN24 na temat strajku pielęgniarek, w odniesieniu do białego miasteczka za czasów rządów PiS - "Różnica jest fundamentalna, dzisiaj lekarze i pielęgniarki zarabiają godnie." je**em.

Podobnież pielęgniarkom pensje od tego strajku wzrosły o jedną trzecią, podobno...........
NO BRAIN - NO GAIN


Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #6741 dnia: Sierpnia 15, 2009, 08:58:25 am »
30-procentowe podwyżki w służbie zdrowia miały miejsce już w 2006 roku - na rok przed białym miasteczkiem, więc kolejny taki wzrost w krótkim czasie jest raczej mało prawdopodobny.


Cytuj
PiS poparło Buzka, a PO Kamińskiego nie

Jerzy Buzek został wybrany przewodniczącym Parlamentu Europejskiego znaczącą liczbą głosów. Swoją "cegiełkę" dołożyli do tego europosłowie PiS. Jest niepisaną zasadą, że Polacy w PE głosują na siebie, niezależnie od barw politycznych. Tak jednak nie stało się, gdy głosowano ws. wyboru wiceprzewodniczących PE. Na Michała Kamińskiego miało głosować tylko sześcioro europosłów PO - informuje "Wprost".

Jak twierdzi "Wprost", na kandydaturę Kamińskiego na wiceszefa PE głosowało tylko sześcioro europosłów PO, a nie wszystkich 25 jak twierdzą oficjalnie. Według ustaleń "Wprost" stało się tak z dwóch powodów. Pierwszy jest prozaiczny - część polityków PO po prostu nie lubi Kamińskiego. Drugi jest bardziej poważny. PO liczy na rozłam w nowej frakcji konserwatywnej i powrót torysów do Europejskiej Partii Ludowej, do której należy PO.

http://wiadomosci.onet.pl/2026039,11,item.html

...

_Music

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 07-07-2005
  • Wiadomości: 7 703
  • Reputacja: 0
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #6742 dnia: Sierpnia 15, 2009, 15:27:12 pm »
No to pokazali mu faka. Choć Kamińskiego atakują równo głównie za granicą, wypominając mu jego przeszłość.


Leenk

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 05-09-2005
  • Wiadomości: 3 753
  • Reputacja: 1
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #6743 dnia: Sierpnia 15, 2009, 20:04:12 pm »
No, za eleganckie to nie było... Co do samej grupy: prędzej czy później się rozpadnie, torysi z niej po prostu odejdą.
« Ostatnia zmiana: Sierpnia 15, 2009, 20:17:05 pm wysłana przez Leenk »

juve26

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 04-12-2006
  • Wiadomości: 2 613
  • Reputacja: 20
  • 04.12.2006 - 16.08.2010 †
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #6744 dnia: Sierpnia 19, 2009, 21:22:20 pm »
Poseł PiSu Arkadiusz Mularczyk ma w planach wszczęcie publicznej debaty na temat litewskiej ustawy o ochronie przed szkodliwą informacją [tj tej, ktora ogranicza promowanie homosiow gdzie tylko im się to podoba]. Możliwe [jeśli plan wypali], że pewne jej elementy znajdą swoj zapis w polskim prawie. Koniec z wpajaniem dzieciom, że nienormalne jest normalne? Jestem na TAK :)

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #6745 dnia: Września 06, 2009, 12:30:32 pm »
Mam kilka pytań do wyborców PO - przez ile pokoleń będziemy spłacać przyszłoroczny deficyt, czym będziemy łatać dziury w państwowej kasie, kiedy nie będzie już czego prywatyzować i czym po prywatyzacji zrekompensujemy sobie zmniejszenie wpływów z tytułu posiadanych udziałów?

_Music

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 07-07-2005
  • Wiadomości: 7 703
  • Reputacja: 0
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #6746 dnia: Września 06, 2009, 13:14:05 pm »
Szkoda że zwiększono deficyt- będzie to garb na przyszłe lata.

Iras- czemu tak Cię to bulwersuje, przecież kaczory rekomendowały zwiększenie deficytu.

Szczerze mówiąc dobrze- bedąc tak blisko krytycznej granicy, może nareszcie doczekamy się reformy finansów państwa i zniesienie tych 70% sztywnych wydatków. Niechaj nareszcie poważne reformy będą tematem nr1 w nadchodzących wyborach, a nie zastępcze pierdoły typu invitro czy aborcja.

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #6747 dnia: Września 06, 2009, 13:36:40 pm »
Kaczory rekomendowały zwiększenie deficytu, owszem, ale o 7 miliardów. PO już w ciągu tego roku zwiększyło deficyt o 9 miliardów, a w przyszłym planuje dowalić kolejne 25 - taka subtelna różnica.

Krzych Ayanami

  • Kapitan Żbik
  • *****
  • Rejestracja: 02-11-2004
  • Wiadomości: 1 261
  • Reputacja: 2
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #6748 dnia: Września 06, 2009, 15:41:40 pm »
Cytuj
Kaczory rekomendowały zwiększenie deficytu, owszem, ale o 7 miliardów. PO już w ciągu tego roku zwiększyło deficyt o 9 miliardów, a w przyszłym planuje dowalić kolejne 25 - taka subtelna różnica.

Dobrze szanowny specjalisto, to może jeszcze powiedz, co ty byś zrobił na miejscu naszych rządzących?
Konkretnie i ze szczegółami.

Jasne, można sobie narzekać, ale nie zmienia to faktu, że dobrego rozwiązania w obecnej sytuacji nie ma.
O rozbuchanych wydatkach sztywnych jest mowa od lat. Ale jak jest mowa o ograniczeniu przywilejów emerytalnych, to od razu tutaj słyszymy, że to jest be...
W grę wchodzi jeszcze zwiększenie prywatyzacji - co u Kaczyńskiego jest oczywiście złe, bo lepiej, żeby górnictwo zmuszało elektrociepłownie do kupowania węgla za granicą niż w kraju, a związkowcy mieli swoje ciepłe posadki - albo podatków. Co też nie będzie najlepiej przyjęte.

Czasami nadchodzą gorsze czasy, dobrze, że mamy lepiej niż na Litwie czy Ukrainie.

Ciapkas

  • Gość
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #6749 dnia: Września 06, 2009, 17:20:54 pm »
Zwiększać deficyt- ok, ale nie z równoczesnym wyprzedawaniem spółek przynoszących zyski. A co jeśli w naszej gospodarce nastąpi regres? Może jeszcze kolejne 20 mld długu?

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #6750 dnia: Września 06, 2009, 20:08:10 pm »
Nie jestem żadnym specjalistą, ale również nie trzeba nim być, żeby widzieć, że coś jest nie tak - dwukrotnie wyższy deficyt budżetowy nie bierze się znikąd. Z drugiej strony po co było zniesienie górnej stawki podatku dochodowego? Po co w tym roku podwyżki dla nauczycieli?

Jeśli chodzi o prywatyzację to niektórzy są bardzo zabawni. Widzą dobrze zarabiających związkowców, ale na regularne wpływy do budżetu są całkowicie ślepi.

jay jay

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 25-03-2005
  • Wiadomości: 4 740
  • Reputacja: 18
  • Terror of unexpleainable
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #6751 dnia: Września 06, 2009, 20:32:05 pm »
Cytuj
Po co w tym roku podwyżki dla nauczycieli?
podwyżki z obiecanych 10% stopniały do 1% także nie wiem w czym ból .

Bardziej mnie zastanawia jak potoczy sie sprawa ze stocznią bo na chwilę obecną nie za dobrze to wygląda .
''Don't take advice from anyone'' - Robert Altman.


mowafilmowa.wordpress.com
magivanga.wordpress.com
booklips.pl

el becetol

  • Gość
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #6752 dnia: Września 08, 2009, 19:32:02 pm »
Ale jaja. ABW zatrzymuje dyrektora oddziału ZUS. Szanowny premier Donaldu Tusku "szczerze" informuje opinie publiczną że o lewych interesach dyrektora wiedział od maja, ale nic nie robił z uwagi na "dobro śledztwa". Po czym kancelaria prezydenta pokazuje wniosek o odznaczenie Krzyżem Orderu Odrodzenia Polski feralnego dyrektora, który wpłynął do nich ... podpisany przez Tuska.

To jak - wiedział od maja że dyrektor to łapówkarz, ale i tak postanowił go odznaczyć jednym z ważniejszych orderów?
A może nie wiedział nic o nieprawidłowościch i cynicznie skłamał przed kamerami żeby polepszyć swoj pi-ar?
A wogóle, abstrahujac od łapówek, za co Premier postanowił tego dyrektora uhonorować? Za budowe gmachu ZUS! No to sie popisał cudotwórca. Naprawde wydawanie naszych pieniędzy na opływający w luksusy gmach dla armii nierobów przejadajacych nasze renty i emerytury to powód na odznaczanie kogoś Krzyżem Orderu Odrodzenia Polski?

O Gradzie nie wspominając. Tusk mówi, że jak Grad dalej bedzie tak nieudolny i nie uda mu sie sfinalizować sprawy stoczni, to zostanie odwołany. Nastepnie Gradowi sie nie udaje. Tusk nie odwołuje. Gronkiewicz Waltz twierdzi że Tusk nic takiego nie obiecywał. Potem Tusk mówi że obiecywał, ale obietnicy nie ma zamiaru dotrzymać.  :D

POpisali sie dziś.




_Music

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 07-07-2005
  • Wiadomości: 7 703
  • Reputacja: 0
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #6753 dnia: Września 08, 2009, 19:57:00 pm »
Ano.

Maugan Ra

  • Kapitan Żbik
  • *****
  • Rejestracja: 10-04-2009
  • Wiadomości: 1 179
  • Reputacja: 0
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #6754 dnia: Września 09, 2009, 08:21:28 am »
może postanowił go uhonorować bo naprawdę dobro śledztwa tego wymagało  :-? żeby dyrektor nie zorientował się że prowadzone jest przeciw niemu postępowanie  :-? co do nowego gmachu to kiedyś był o tym program na TVN uwaga, i jak na początku byłem strasznie zbulwersowany to teraz już jakoś mi przeszło, owszem jak się posłucha że gmach kosztował prawie 300 mil to trochę boli, ale z drugiej ja osobiście nie wiem czy pomieszczenia teraz zajmowane przez ZUS należą do skarbu państwa czy są wynajmowane przez kogoś, bo jeśli wynajmują to z biegiem czasu przyniesie to oszczędności, tak samo nie do końca muszę się zgodzić z tą armią nierobów, jak się jest szeregowym pracownikiem to tyrać trzeba, a pieniądze marne... fakt tylko jest taki że mają tam gigantyczne kominy płacowe...

a co do Grada, to się zgadzam, powinni go wyrzucić

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #6755 dnia: Września 09, 2009, 16:42:38 pm »
Maugan, odstaw te leki, proszę.

Maugan Ra

  • Kapitan Żbik
  • *****
  • Rejestracja: 10-04-2009
  • Wiadomości: 1 179
  • Reputacja: 0
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #6756 dnia: Września 10, 2009, 07:59:48 am »
ale że niby o co Ci chodzi?

el becetol

  • Gość
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #6757 dnia: Września 10, 2009, 12:18:19 pm »
może postanowił go uhonorować bo naprawdę dobro śledztwa tego wymagało  :-? żeby dyrektor nie zorientował się że prowadzone jest przeciw niemu postępowanie  :-?

Tego to nawet Sławomiru Nowaku by sie wstydził podać opinii publicznej :) Swoją drogą to genialne usprawiedliwienie praktycznie wszystkiego.

"Dlaczego robił pan interesy z mafia? Bo wiedziałem że to mafia, ale robiłem z nimi interesy żeby sie nie zorientowali że wiem. Jestem czysty."

"Dlaczego przez kilka lat wymienial sie pan z bandą pedofili filmami z pornografią dziecięcą? No musiałem udawać żeby sie nie skumali. Oni są źli, a ja czysty. Chce medal."

Maugan no bez jaj.

Dobra, na poważnie. Po ostatnim kilku miesiącach fałszowania historii przez Rosje i Niemcy osiągneli efekt - od dzis nie muszą już sie wysilać. Na niekorzyść Polski fałszować historie będzie kolalicja rządząca i SLD. Rząd Tuska chce przyjąć uchwałę, ktora stwierdza, że Katyń to nie było ludobojstwo.
http://wiadomosci.onet.pl/2040600,11,item.html
Że SLD to popiera, to oczywiste, w końcu oni są następcami ludzi odpowiedzialnych za Katyń i inne komunistyczne zbrodnie - nic dziwnego że chcą sie wybielić. Ale PO i PSL? Do tego tylko PiS przeciwstawił sie ostatniej nagonce na Polske ze strony kacapów, chcąc aby rząd polski podejmował kroki zmierzające do zaniechania fałszowania historii w Rosji. Oczywiście PO dalej idać taktyką "plują nam w twarz, udawajmy że to deszcz pada" stwierdziło że - To było nie do przyjęcia. To nie jest rola rządu. Jak nie rządu to kur** kogo? Kiedy zareagujecie?

Maugan Ra

  • Kapitan Żbik
  • *****
  • Rejestracja: 10-04-2009
  • Wiadomości: 1 179
  • Reputacja: 0
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #6758 dnia: Września 10, 2009, 12:37:43 pm »
w linku do wiadomości którą podałeś nie ma dokładnie tego o czym mówisz, poprostu w uchwale którą proponuję PO, SLD, PSL nie ma użytego słowa "ludobójstwo" nie znam całej treści uchwały więc nie wiem jak konkretny zapis ma wływac na jej odbiór jeśli posiadasz dostęp do wersji PIS i PO to prosił bym o udostępnienie...


Swoją drogą to genialne usprawiedliwienie praktycznie wszystkiego.

"Dlaczego robił pan interesy z mafia? Bo wiedziałem że to mafia, ale robiłem z nimi interesy żeby sie nie zorientowali że wiem. Jestem czysty."

"Dlaczego przez kilka lat wymienial sie pan z bandą pedofili filmami z pornografią dziecięcą? No musiałem udawać żeby sie nie skumali. Oni są źli, a ja czysty. Chce medal."

Maugan no bez jaj.
 

bo organy ścigania nie wiedą z kim współpracują...  :-?

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #6759 dnia: Września 10, 2009, 13:49:20 pm »
Katyń jako ludobójstwo zanegował Niesiołowski. Dorn i Koło Poselskie Polska XXI domagają się jego dymisji. Niesioł oczywiście pluje na nich w typowy dla siebie sposób.

http://wiadomosci.onet.pl/2040696,11,item.html

Dzień, kiedy ten człowiek raz na zawsze zniknie ze sceny polityczne, będzie dobrym dniem.