Autor Wątek: [archiwum] Odp: POLITYKA  (Przeczytany 658703 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

_Music

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 07-07-2005
  • Wiadomości: 7 703
  • Reputacja: 0
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #8400 dnia: Maja 05, 2010, 11:14:00 am »
Czy ja muszę komentować ten bełkot? Na szczęście nie muszę. Tylko jeden artykuł dla pana powyżej:

Cytuj
Od wczoraj na placu obok Pomnika Walk Rewolucyjnych w Rzeszowie nie ma już skateparku. Drewniany tor trzeba było rozebrać, bo miastu kończy się umowa na dzierżawę placu od ojców Bernardynów, a tor były niebezpieczny dla ludzi.

(...)

W tym czasie właścicielem placu zostali bernardyni, którzy zapowiedzieli, że wybudują w tym miejscu ogrody w stylu włoskim. Miasto zaczęło szukać nowej lokalizacji dla toru. Początkowo proponowano teren pod mostem zamkowym, ale ponieważ to miejsce zalewane przez Wisłok, urzędnicy zrezygnowali z tego rozwiązania. W ubiegłym tygodniu okazało się, że przenosiny nie będą możliwe, bo tor się rozpadł.

- Ekspertyza przygotowana przez specjalistę wykazała, że przeszkody w każdej chwili mogą się zawalić. Zresztą już od dawna łataliśmy w nich dziury. Tym razem nie mieliśmy nawet już nawet do czego przybić łat. Wczoraj rozmontowaliśmy ostatnią pochylnię – mówi Janusz Makar, dyr. Rzeszowskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji.

http://www.nowiny24.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=/20090915/RZESZOW/452314016

"kler szaleje"

"miasto oddało"

Słowo przeciwko słowie, ja czytałem wyraźnie "oddał".
Dwa, na razie faktem jest że teren został ogrodzony, przez co po raz pierwszy od iluś tam lat uroczystości majowe tam się nie odbyły. Zakonnicy odmówili udostępnienia terenu.

Ogrody? Oni tam chcą parking z tego zrobic.



Wiadomość scalona: Maja 05, 2010, 11:15:53 am
Fak, Iras, co z Ciebie za katolik jeśli nawet nie wiesz po co chodzi się do kościoła?
« Ostatnia zmiana: Maja 05, 2010, 11:15:53 am wysłana przez _Music »

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #8401 dnia: Maja 05, 2010, 11:30:10 am »
Chcą parking zrobić? Tu masz kwestię parkingu:

Cytuj
Bernardyni nie zamkną parkingu w centrum Rzeszowa

Co najmniej do końca stycznia kierowcy będą mogli korzystać na dotychczasowych zasadach z parkingu miedzy urzędem wojewódzkim, a klasztorem ojców Bernardynów w Rzeszowie.

Zgodę na to wyraził gwardian zakonu, o. Rafał Klimas. Poprzednia umowa podpisana między miastem, a zakonnikami (właścicielem terenu) wygasa pod koniec września. Ponieważ Bernardyni na razie nie rozpoczną w tym miejscu budowy swoich ogrodów, zgodzili się, aby miasto dzierżawiło parking do końca stycznia przyszłego roku.

http://www.nowiny24.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=/20090823/RZESZOW/309783905

Bernardyni nie zamkną parkingu = Bernardyni chcą zrobić parking. Ok, rozumiem.

A tu jeszcze trochę na temat inwestycji Bernardynów:

Cytuj
W parku będą też place, korty tenisowe i boiska oraz scena, na której będą organizowane imprezy kulturalne i religijne.



http://www.nowiny24.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=/20091116/RZESZOW/378635112

Zły! Zły kler! Zły!

_Music

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 07-07-2005
  • Wiadomości: 7 703
  • Reputacja: 0
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #8402 dnia: Maja 05, 2010, 11:34:51 am »
Chcą zrobic parking.

Nie piszę o zamykaniu starego, ale nowym, którego jeszcze nie ma.

windomearl

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 08-03-2008
  • Wiadomości: 31 338
  • Reputacja: 265
  • You know Carcosa?
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #8403 dnia: Maja 05, 2010, 11:39:19 am »
Iras daje cytaty, Music mówi prawdy objawione <ok>

Mikes

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 30-08-2005
  • Wiadomości: 7 687
  • Reputacja: 0
  • Ej.
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #8404 dnia: Maja 05, 2010, 11:42:14 am »
Z niektórymi na pewne tematy nie ma sensu rozmawiać.

Tu się mogą z Tobą zgodzić. :D

oj windo windo, strasznie duzo u ciebie ostatnio jednolinikowców albo pojedenczych obrazków, chyba przeginasz ze spamem, a że kropeczkę już masz, ja bym przemyślał swoje postępowanie

_Music

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 07-07-2005
  • Wiadomości: 7 703
  • Reputacja: 0
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #8405 dnia: Maja 05, 2010, 11:42:25 am »
Cytuj
Iras daje cytaty, Music mówi prawdy objawione <ok>

Bo nie wszystko znajdziesz w gazetach.

Sporo spamujesz ostatnio, myślę że powinieneś sobie dodac drugiego osta, czyli bana by byc fair.
« Ostatnia zmiana: Maja 05, 2010, 11:44:30 am wysłana przez _Music »

windomearl

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 08-03-2008
  • Wiadomości: 31 338
  • Reputacja: 265
  • You know Carcosa?
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #8406 dnia: Maja 05, 2010, 11:50:42 am »
Mikes, jak chcesz zobaczyć co to spam to zobacz w swoje ostatnio wysłane posty. Sorry ale nie ma porównania z moimi.

Music, więc dla mnie wypowiedzi irasa są o wiele więcej warte niż twoje nie wiadomo skąd wzięte rewelacje. I żadnego osta sobie nie dodam bo jakby dawać osty za taki spam na tym forum, to poleciałaby połowa ludzi.

LoNdEk

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 23-10-2007
  • Wiadomości: 6 670
  • Reputacja: 15
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #8407 dnia: Maja 05, 2010, 11:53:36 am »
Kilka artykulow o klerze i koscielnej komisji majatkowej

http://www.rp.pl/artykul/69745,393931_Akcja__Komisja_Majatkowa_.html
Cytuj
Oficjalnie ABW pracuje przy śledztwie prowadzonym przez prokuraturę w sprawie gruntu w podwarszawskiej Białołęce. 47 ha atrakcyjnej ziemi pod budownictwo mieszkaniowe poznańskie elżbietanki dostały jako rekompensatę za ziemie utracone w PRL. Rzeczoznawca zakonu wycenił odzyskany grunt na 30 mln zł. Według władz Białołęki jest wart dużo więcej, nawet 240 mln zł. Niedoszacowanie potwierdzają niezależni rzeczoznawcy wynajęci przez prokuraturę.

http://wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/1,80708,7451402,Krakow_vs_dominikanie_przed_Komisja__zakon_znow_chce.html
Cytuj
Tymczasem dominikanie na mocy decyzji Komisji Majątkowej podjętych w latach 1993-2008 otrzymali za utracone gospodarstwo rolne na krakowskim Prądniku jako ekwiwalent inne działki - w sumie 41,5 ha. Zakon uważa jednak, że działki przyznane mu w 1999 r. były mniej warte niż działki, które utracił, dlatego żąda rekompensaty za 13,3 ha ziemi wycenionej na 97,8 mln zł.

http://www.tvn24.pl/12690,1629412,0,1,abw-tropi-korupcje-w-komisji-majatkowej,wiadomosc.html

Dodam tylko, jako osoba fizyczna, ktorej przodkowie zostali ograbieni przez wladze PRL nie mam praktycznie zadnych szans na odszkodowanie czy zwrot zagrabionych gruntow, to tak w kwestii rownosci wobec prawa.


I tu jeszcze ciekawy tekst:

Spoiler (kliknij, by wyświetlić/ukryć)

_Music

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 07-07-2005
  • Wiadomości: 7 703
  • Reputacja: 0
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #8408 dnia: Maja 05, 2010, 11:54:37 am »
Music, więc dla mnie wypowiedzi irasa są o wiele więcej warte niż twoje nie wiadomo skąd wzięte rewelacje.

Ok

Cytuj
I żadnego osta sobie nie dodam bo jakby dawać osty za taki spam na tym forum, to poleciałaby połowa ludzi.

Jak to szło? Że mod powinien byc przykładem zachowania dla innych?

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #8409 dnia: Maja 05, 2010, 11:57:05 am »
Ups, przepraszam, Bernardyni naprawdę wybudują parking!

Cytuj
W miejscu parkingu do 2012 roku ojcowie Bernardyni wybudują ogrody w stylu włoskim. Zgodnie z projektem, plac, na którym zostaną zbudowane będzie osadzony nad powierzchnią ziemi, na kilkudziesięciu betonowych palach. W przyszłości pod spodem powstanie nowy parking.

W zasadzie jeszcze lepiej i z pożytkiem dla wszystkich.

Zły! Zły kler! Zły!

windomearl

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 08-03-2008
  • Wiadomości: 31 338
  • Reputacja: 265
  • You know Carcosa?
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #8410 dnia: Maja 05, 2010, 11:57:26 am »
Jak to szło? Że mod powinien byc przykładem zachowania dla innych?
I mówi to osoba wywlekająca na forum sprawy z tematu dla modów nie będąca nawet modem...

LoNdEk

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 23-10-2007
  • Wiadomości: 6 670
  • Reputacja: 15
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #8411 dnia: Maja 05, 2010, 11:57:35 am »
Jak to szło? Że mod powinien byc przykładem zachowania dla innych?

Glupot ktos ci nagadal ;)

_Music

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 07-07-2005
  • Wiadomości: 7 703
  • Reputacja: 0
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #8412 dnia: Maja 05, 2010, 12:03:24 pm »
Chcą zrobic parking.

Nie piszę o zamykaniu starego, ale nowym, którego jeszcze nie ma.

Mhm. I pewnie otworzą Biedronkę...

Czas pokaże.

To oczywiście nic w porównaniu z poważnymi przejęciami, jak podał Londek.
Niestety, nikt nie ma odwagi u nas sprzeciwic się woli kościoła, bo jest natychmiastowo niszczony- dlatego podziwiam min. Szlęzaka, prezydenta Stalowej Woli, który wręcz bohatersko walczy z kościelnymi przejęciami.


Ostatnio słynne było, kiedy księża organizowali msze dla Huty i związkowców, poszli na "pielgrzymkę" na jedną górkę i tam wbili krzyż. Kościół uznał, że jeśli krzyż już tam wbili, to nic nie stoi na przeszkodzie by miasto podarowało im te tereny "bo tak". Nawet Niemcy tak sprytnie nie zdobywali Polski.


Wiadomość scalona: Maja 05, 2010, 12:06:45 pm
Cytuj
I mówi to osoba wywlekająca na forum sprawy z tematu dla modów nie będąca nawet modem...

Jak taką zgrozę tam się czyta, to się nie dziw.

Jak to szło? Że mod powinien byc przykładem zachowania dla innych?

Glupot ktos ci nagadal ;)

No właśnie na to wygląda jak się obserwuje czasem :]
« Ostatnia zmiana: Maja 05, 2010, 12:06:45 pm wysłana przez _Music »

windomearl

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 08-03-2008
  • Wiadomości: 31 338
  • Reputacja: 265
  • You know Carcosa?
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #8413 dnia: Maja 05, 2010, 12:12:39 pm »
Jak taką zgrozę tam się czyta, to się nie dziw.
Zgrozę? Lol. Skończ już hipokryto. Nie wiem w ogóle dlaczego masz prawa do oglądania tego tematu ale to już nie moja sprawa. EOT z mojej strony.

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #8414 dnia: Maja 05, 2010, 12:14:18 pm »
_Music, albo stosujesz półprawdy, albo zwyczajnie kłamiesz. W kwestii krzyża w Stalowej Woli również mijasz się z prawdą. Jeśli nie zaczniesz podpierać swoich rewelacji stosownymi źródłami, będę cie zwyczajnie ignorował, bo tak możesz napisać każdą bzdurę, a ja z bzdurami nie mam ochoty polemizować.

_Music

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 07-07-2005
  • Wiadomości: 7 703
  • Reputacja: 0
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #8415 dnia: Maja 05, 2010, 12:16:51 pm »
Zgrozę? Lol. Skończ już hipokryto. Nie wiem w ogóle dlaczego masz prawa do oglądania tego tematu ale to już nie moja sprawa. EOT z mojej strony.

Ten hipokryta tu pasuje zajebiście.

_Music, albo stosujesz półprawdy, albo zwyczajnie kłamiesz. W kwestii krzyża w Stalowej Woli również mijasz się z prawdą. Jeśli nie zaczniesz podpierać swoich rewelacji stosownymi źródłami, będę cie zwyczajnie ignorował, bo tak możesz napisać każdą bzdurę, a ja z bzdurami nie mam ochoty polemizować.

A w którym to momencie mijam się z prawdą w sprawie krzyża w SW?

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #8416 dnia: Maja 05, 2010, 12:23:07 pm »
A w którym to momencie mijam się z prawdą w sprawie krzyża w SW?

Nie jedna górka tylko działka obok nowego osiedla. Na tej działce miał powstać kościół i parafia obejmująca owe osiedle. Budowę kościoła zatwierdziła Rada Miasta, ale zablokował prezydent, który domaga się usunięcia krzyża. Krzyża bronią mieszkańcy osiedla. Tak w dużym skrócie. No ale wg ciebie:

Ostatnio słynne było, kiedy księża organizowali msze dla Huty i związkowców, poszli na "pielgrzymkę" na jedną górkę i tam wbili krzyż. Kościół uznał, że jeśli krzyż już tam wbili, to nic nie stoi na przeszkodzie by miasto podarowało im te tereny "bo tak". Nawet Niemcy tak sprytnie nie zdobywali Polski.

:?

_Music

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 07-07-2005
  • Wiadomości: 7 703
  • Reputacja: 0
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #8417 dnia: Maja 05, 2010, 12:25:26 pm »
Nie jedna górka tylko działka obok nowego osiedla. Na tej działce miał powstać kościół i parafia obejmująca owe osiedle. Budowę kościoła zatwierdziła Rada Miasta, ale zablokował prezydent, który domaga się usunięcia krzyża. Krzyża bronią mieszkańcy osiedla. Tak w dużym skrócie. No ale wg ciebie:

Na tej działce (należącej do miasta) to miał powstac blok mieszkalny akurat :]

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #8418 dnia: Maja 05, 2010, 12:26:56 pm »
Źródło albo wypie**alaj.

Wiadomość scalona: Maja 05, 2010, 12:27:10 pm
:]

_Music

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 07-07-2005
  • Wiadomości: 7 703
  • Reputacja: 0
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #8419 dnia: Maja 05, 2010, 12:34:55 pm »
Niestety, rozmów na dyktafonie nikt nie nagrywał.

Plan budynku był już gotowy (styl Krak, podobny w jakim właśnie siedzę sobie), no ale wtedy właśnie przyszła pielgrzymka i wbiła krzyż.

LoNdEk

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 23-10-2007
  • Wiadomości: 6 670
  • Reputacja: 15
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #8420 dnia: Maja 05, 2010, 12:46:43 pm »
Niestety, rozmów na dyktafonie nikt nie nagrywał.

Plan budynku był już gotowy (styl Krak, podobny w jakim właśnie siedzę sobie), no ale wtedy właśnie przyszła pielgrzymka i wbiła krzyż.

Polecam poczytac teksty ktore wkleilem wczesniej. Tam wyraznie pokzana jest na przykladach jak kler kradnie, jest ponad prawem i ma wszystkich gleboko w powazaniu (@Iras sa linki do zrodel). Czarna mafia nic wiecej. A smiali sie ze to PO ma poparcie wsrod przestepcow :)

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #8421 dnia: Maja 05, 2010, 12:49:32 pm »
Cytuj
Ustawienie krzyża na osiedlu Młodynie wynikało z tego - tłumaczą duchowni - że w myśl uchwały Rady Miejskiej miał tam stanąć kościół. Chodziło o to, by mieszkańcy nowego osiedla mieli zapewnioną opiekę duszpasterską, co zostało zasygnalizowane władzom miejskim przez Kurię Biskupią w Sandomierzu. "Idea powstania kościoła na osiedlu Młodynie nie ma niestety poparcia ze strony obecnego prezydenta Stalowej Woli. Najbardziej zasmuca jednak to, że po ustawieniu tam przez wiernych krzyża, pan prezydent wystąpił na drogę sądową" - podkreślono w liście.

O jakimkolwiek budynku mieszkalnym w tamtym miejscu nic nie wie nawet pan 'walczący z krzyżem' prezydent:

Cytuj
Teren "zielony", na którym ustawiono krzyż, nie jest przeznaczony pod zabudowę - oznajmił prezydent.

http://wiadomosci.wp.pl/kat,1342,title,Proces-o-usuniecie-krzyza-w-Stalowej-Woli,wid,11687082,wiadomosc.html

No ale _Music wie lepiej i musimy mu wierzyć na słowo.

_Music

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 07-07-2005
  • Wiadomości: 7 703
  • Reputacja: 0
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #8422 dnia: Maja 05, 2010, 12:58:27 pm »
No a co ma mówic w takiej sytuacji?

Oczekujesz, że prześlę Ci plany budynku i kosztorysy, czy jak?

Wiadomość scalona: Maja 05, 2010, 13:00:20 pm
Podobna sytuacja jak z Garlickim- opierasz się na gazetach, a nie masz pojęcia jak z sprawa wygląda u źródła.
« Ostatnia zmiana: Maja 05, 2010, 13:00:20 pm wysłana przez _Music »

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #8423 dnia: Maja 05, 2010, 13:00:30 pm »
Oczekuję, że przestaniesz się ośmieszać i pieprzyć bzdury. Blok pewnie miała budować firma tatusia i informacje masz z pierwszej ręki...

Tak, tak, wiem, Garlicki to porządny i uczciwy człowiek, którego Ziobro postanowił upierdolić.

_Music

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 07-07-2005
  • Wiadomości: 7 703
  • Reputacja: 0
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #8424 dnia: Maja 05, 2010, 13:10:53 pm »
No, jeśli Ty wiesz lepiej...
W końcu ja stoję tam gdzie stało zomo, więc jestem ruskim agentem.

Wiadomość scalona: Maja 05, 2010, 13:34:53 pm
Btw. A jak myślisz, dlaczego chcą tak właściwie budowac nowy kościół? Chodzi naturalnie o $. Oczywiście już są sugestie, że to miasto powinno wyłożyc kasę na to.
« Ostatnia zmiana: Maja 05, 2010, 13:34:53 pm wysłana przez _Music »

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #8425 dnia: Maja 05, 2010, 14:11:00 pm »
Powstało nowe osiedle i mieszkańcy chcą mieć swoją parafię. Niesamowite, prawda? Częściowe finansowanie z pieniędzy miasta też nie jest niczym nadzwyczajnym. Czy teraz będziesz protestował przeciw budowaniu kościołów? Przypomnij jeszcze raz, że jesteś katolikiem, bo ktoś mógłby nie zauważyć...

Piter_neo

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 02-06-2005
  • Wiadomości: 5 299
  • Reputacja: 40
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #8426 dnia: Maja 05, 2010, 14:13:01 pm »
A jakim prawem chcielibyście regulować, jakie kwestie może poruszać prywatna rozgłośnia radiowa? Tak, to się nazywa cenzura. Tak, stosowaną ją w PRL. Możemy również porozmawiać o TVN i innych mediach z grupy ITI - piorą mózgi biednym młodym ludziom, manipulują nimi, wykorzystują ich słabości, itp. itd. Identyczna retoryka. Nasz media mogą jechać po PiS ile wlezie, ale już media przeciwne nie powinny legalnie działać.

Z mojej strony koniec dyskusji. Z niektórymi na pewne tematy nie ma sensu rozmawiać.
Ja pi*rdole. K*rwa ręce opadają. Nie porównuj TVN do radia maryja. TVN jest przynajmniej 1000 razy bardziej obiektywny od radia maryja.

Wiesz dlaczego ogólnie ludzie jadą po PiS-ie, dlaczego media po nim jadą? Z tego samego powodu z którego wcześniej się wszyscy śmiali z Giertycha czy Leppera. Ludzie nie uwzięli się na PiS-ie, nie robią tego na złość, z jakiejś zawiści czy czegoś. Poprostu PiS jest tak niedorzeczną partią, z kretyńskimi poglądami i wiloma imbecylami w partii - i właśnie dlatego większość trzeźwo myślących ludzi jest przeciwko PiS. A, że ogólnie w Polsce większość ludzi jest trzeźwo myslących, dlatego częściej i więcej się mówi złego o PISie.

"A jakim prawem chcielibyście regulować, jakie kwestie może poruszać prywatna rozgłośnia radiowa?"
Prywatna stacja radiowa ale działająca pod flagą Kościoła katolickiego. Nie mówię, że państwo powinno coś z tym zrobić, ale Kościół zdecydowanie. Teraz mamy sytuację, że jest radio które twierdzi, że jest katolickie, a w swoich audycjach mówią rzeczy sprzeczne z religią. To jest niedopuszczalne by ktoś pod przebraniem ksiądza mówił fałszywe rzeczy o religii.
To tak jakbym miał firmę. Pojawiłby się jakiś gościu w koszulce firmowej i zaczął kłucić moich klientów między soba i miedzy moją firmą. Zacząłby gadać rzeczy sprzeczne w postulatami jakie głosi moja firma. Zacząłby postępować nie zgodnie z założeniami firmy i zaćżąłb kłamać i robić inne przekręty.

Taka sama sytuacja jest międzu Kościołem i radiem maryja. Rydzyk w swojej rozgłości często kłamie, wyłudza pieniądze, skłuca i tworzy podziały wśród wierzących, szerzy antysemityzm i inne poglądy sprzeczne z duchem chreścijańskim, ostatecznie skłuca ludzi przeciw Kościołowi i wierze w Boga.

Kresq

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 16-06-2004
  • Wiadomości: 4 746
  • Reputacja: 8
  • Hokus pokus, czary mary, twoja stara to twój stary
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #8427 dnia: Maja 05, 2010, 14:19:59 pm »
Nie mówię, że państwo powinno coś z tym zrobić, ale Kościół zdecydowanie.
Heheheh, a co Kościół miałby z tym zrobić? Właśnie on NIC nie może zrobić. Rydzyk nie jest nawet księdzem. Natomiast Kościół nie ma żadnych kompetencji żeby kontrolować rozgłośnię radiową, która legalnie opłaca koncesję i tak dalej.


"Fruwać jest generalnie nieroztropnie,
więc nie pijcie przy otwartym oknie."

prart

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 31-03-2009
  • Wiadomości: 3 920
  • Reputacja: 95
  • PSN ID: prarts
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #8428 dnia: Maja 05, 2010, 14:25:39 pm »
wiecie czemu kosciol nie robi nic z radiem maryja? bo zbagatelizowali problem, gdy jeszcze byl czas na reakcje i pokazanie miejsca w szeregu dyrektorkowi. teraz jest juz za pozno - zlikwidowanie radia badz jego gleboka reforma z wymiana wiekszosci kierownictwa i dyrektora na czele spowodowala by masowe protesty sluchaczy, wystapienia przeciwko piskopatowi tych "wiernych", demonstracje itp. doszlo by do rozlamu, w ktorym dotychczasowi sluchacze skupili sie wobec swojego nowego papieza dyrektora - meczennika walczacego o prawde. a szefostwo tej mafii odpowiedzialni za taka decyzje byli by wrogiem, szatanem.
wychodzi ciemnota wladz koscielnych, zamiatanie problemow pod dywan, unikanie konfrontacji z problemem itp - miekkie buly.

Kresq

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 16-06-2004
  • Wiadomości: 4 746
  • Reputacja: 8
  • Hokus pokus, czary mary, twoja stara to twój stary
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #8429 dnia: Maja 05, 2010, 14:30:59 pm »
No tak by niewątpliwie było, ale powiedz mi, kto miałby wymienić kierownictwo i dyrektora?? O___o Kościół? Krajowa rada radiofonii i telewizji? :lol:


"Fruwać jest generalnie nieroztropnie,
więc nie pijcie przy otwartym oknie."

prart

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 31-03-2009
  • Wiadomości: 3 920
  • Reputacja: 95
  • PSN ID: prarts
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #8430 dnia: Maja 05, 2010, 14:31:49 pm »
Nie mówię, że państwo powinno coś z tym zrobić, ale Kościół zdecydowanie.
Heheheh, a co Kościół miałby z tym zrobić? Właśnie on NIC nie może zrobić. Rydzyk nie jest nawet księdzem. Natomiast Kościół nie ma żadnych kompetencji żeby kontrolować rozgłośnię radiową, która legalnie opłaca koncesję i tak dalej.
oczywiscie ze jest ksiezem, odebral swiecenia kaplanskie. z tym, ze nalezy do zakony redemptorystow, ktorym rzadzi prowincjal i to on jest de facto jego szefem i to on moze mu kazac zwijac zabawki. koscielne struktury organizacyjne (w obecnych realiach), hierarchia koscielna a hierarchia zakonna, wszelkakie fundacje parakoscielne itp zaleznosci - maja to cholernie skomplikowane.

Kresq

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 16-06-2004
  • Wiadomości: 4 746
  • Reputacja: 8
  • Hokus pokus, czary mary, twoja stara to twój stary
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #8431 dnia: Maja 05, 2010, 14:38:02 pm »
No tak, ale raczej co innego być jakimś księdzem, który siedzi w kościele, a co innego jakimś redemptorystą czy innym zakonnikiem. Ale szczerze powiedziawszy, to faktycznie nie wiem jak to jest z tą hierarchia kościelną, ale rydzyk chyba nie ma takich samych uprawnień jak taki typowy ksiądz, nie? A jeśli chodzi o redemptorystów Toruniu, to praktycznie cały zakon siedzi w tym radiu maryja, naszym dzienniku i tak dalej. Więc wszyscy należą do jednej firmy.


"Fruwać jest generalnie nieroztropnie,
więc nie pijcie przy otwartym oknie."

Castor Krieg

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 02-11-2003
  • Wiadomości: 4 450
  • Reputacja: 26
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #8432 dnia: Maja 05, 2010, 18:09:41 pm »
No tak, ale raczej co innego być jakimś księdzem, który siedzi w kościele, a co innego jakimś redemptorystą czy innym zakonnikiem. Ale szczerze powiedziawszy, to faktycznie nie wiem jak to jest z tą hierarchia kościelną, ale rydzyk chyba nie ma takich samych uprawnień jak taki typowy ksiądz, nie? A jeśli chodzi o redemptorystów Toruniu, to praktycznie cały zakon siedzi w tym radiu maryja, naszym dzienniku i tak dalej. Więc wszyscy należą do jednej firmy.

Przecież większość Episkopatu popiera Rydzyka, tak więc w czym problem? Dla każdego, kto czyta gazety i ogląda telewizję wiadome jest, że w polskim Kościele masz dwie frakcje - Pieronek/Życiński to frakcja ostrożnych reformatorów, ludzi otwartych, próbujących jakoś odnaleźć Kościół w XXI w. Cała reszta to beton, katolicyzm tradycyjny, bezrefleksyjny. To ci, którzy przez 25 lat żyli JPII, to ci sami którzy bełkocą podczas każdej homilii. A ponieważ jest ich więcej, to i Episkopat nic nie zrobi Radiu Maryja ponieważ cechy tego radia - patriotyzm podszyty nacjonalizmem, nieufność w stosunku do rzeczy obcych, głęboka tradycyjność i mistyczność obrzędów religijnych - jest tak bliski członkom Episkopatu.

Takie kwiatki jak ten czy tamten biskup powie coś o "nie-Polakach", "polskojęzycznych środkach masowego przekazu" (w domyśle - skrytych nazistach nienawidzących Polski), itd. - czy wy myślicie, że coś takiego nie ma aprobaty Episkopatu? Litości...mówicie o jednej z najbardziej poddańczych i służebnych instytucji na świecie.

Krzych Ayanami

  • Kapitan Żbik
  • *****
  • Rejestracja: 02-11-2004
  • Wiadomości: 1 261
  • Reputacja: 2
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #8433 dnia: Maja 05, 2010, 18:56:24 pm »
Cytuj
Heheheh, a co Kościół miałby z tym zrobić? Właśnie on NIC nie może zrobić. Rydzyk nie jest nawet księdzem. Natomiast Kościół nie ma żadnych kompetencji żeby kontrolować rozgłośnię radiową, która legalnie opłaca koncesję i tak dalej.

Sęk w tym, że media Rydzyka chyba wcale nie są takie legalne.
Jeśli dobrze pamiętam, to nasi nadawcy - czy to radiowi, czy telewizyjni - są zobowiązani do publikowania sprawozdań finansowych. Czyli pokazywania ile pieniędzy i na czym zarobili, jaka była struktura kosztów... Ojciec dyrektor nigdy nie wyjaśnił z czego Trwam i radio Maryja są finansowane, co stało się z pieniędzmi, które miały iść na stocznie... Gdyby KRRiTV chciała, to mogłaby się przyczepić, ale najwyraźniej jej się nie chce.

andryush

  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 18-04-2010
  • Wiadomości: 10 992
  • Reputacja: 120
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #8434 dnia: Maja 06, 2010, 11:05:17 am »
Ja zaczynam zauważać faszystowskie cechy w sposobie bycia PISu. Agresywni jak kobieta podczas okresu. Kłócą się ze wszystkimi - z Niemcami , z ruskimi , a nawet ze "swoimi" (PO). Mam nadzieję , że w ogóle znikną kiedyś z polskiej sceny politycznej , bo ten kraj źle przez nich skończy. I mam ogromna nadzieję , że przegrają w wyborach. Jeśli wygrają to wyjeżdżam stąd , bo mam dosyć tej "dzikości" i krzyków a la wujek Adolf. Dosłownie wszędzie to jest , w każdych mediach , czy to pisanych , słuchanych czy oglądanych.

A tą katastrofę do dymają w każdy możliwy otwór , z prezydenta zrobili bohatera narodowego , a teraz wzięli się za obrzucanie błotem rządu , "bo nie wywiązał się ze swoich obowiązków" , do których oczywiście należało niedopuszczenie do katastrofy , a i oczywiście "zabranie" śledztwa Rosjanom , bo oni będą chcieli ukryć fakt , że pan prezydent kazał lądować.

Tfu , awanturzyści to niech idą do ukraińskiej opozycji , jak tam w mordę dostaną kilka razy , to będzie spokój na jakiś czas.

Kresq

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 16-06-2004
  • Wiadomości: 4 746
  • Reputacja: 8
  • Hokus pokus, czary mary, twoja stara to twój stary
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #8435 dnia: Maja 06, 2010, 11:12:45 am »
No to teraz będzie, chłopie, ogień.


"Fruwać jest generalnie nieroztropnie,
więc nie pijcie przy otwartym oknie."

_Music

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 07-07-2005
  • Wiadomości: 7 703
  • Reputacja: 0
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #8436 dnia: Maja 06, 2010, 11:16:18 am »
http://wiadomosci.onet.pl/2165523,11,korwin-mikke_prawo_glosu_powinna_miec_tylko_jedna_osoba,item.html

Jak zwykle dobry wywiad z Korwin-Mikke. W zasadzie ma rację, że pis jest socjalistyczne jak sld.

andryush

  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 18-04-2010
  • Wiadomości: 10 992
  • Reputacja: 120
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #8437 dnia: Maja 06, 2010, 11:21:41 am »
No to teraz będzie, chłopie, ogień.

No nie mów , że tylu jest tutaj zwolenników PISu? :D

_Music

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 07-07-2005
  • Wiadomości: 7 703
  • Reputacja: 0
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #8438 dnia: Maja 06, 2010, 11:24:44 am »
Cytuj
64,7 mld zł przeznaczy w tym roku budżet na emerytury i renty. Już co piątą złotówkę z budżetu pochłania wypłata tych świadczeń. Bez reform zabraknie na nie pieniędzy, alarmuje Rada Monitorująca "Dziennika Gazety Prawnej".

Sytuacja świadczy o chorobie systemów emerytalnych: pracowniczego, rolniczego i służb mundurowych, pisze gazeta. Powinny one być finansowane ze składek, a nie z budżetu.

Najgorzej jest w KRUS. Tam tylko 5 proc. świadczeń pochodzi od ubezpieczonych. Także system mundurowy finansowany jest z podatków. Kosztuje prawie 11 mld zł rocznie, ale rząd zapowiada jego reformę.

Co jakiś czas jest wzmianka o tej tykającej bombie atomowej, niestety nikt do tematu z polityków nawet nie podchodzi, bo się boją.

Z tego miejsca wypada podziekowac panu Lechowi, który skutecznie przyczynił się do kontynuowania tego procesu, ale to jest właśnie socjalistyczne wychowanie. Tematem na poważnie się zajmiemy kiedy wszystko pieprznie i będziemy dopłacac 3x tyle co aktualnie.

Cytuj
No to teraz będzie, chłopie, ogień.

Eee tam, za kilka powszechnie znanych faktów?

Kresq

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 16-06-2004
  • Wiadomości: 4 746
  • Reputacja: 8
  • Hokus pokus, czary mary, twoja stara to twój stary
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #8439 dnia: Maja 06, 2010, 11:26:03 am »
Nie. Ale ci co są, fanatyzmem nadrabiają za tych, których nie ma. A i tak najbardziej mnie rozbawił wątek politycznej agitacji w kościele. Może znów będzie taki ubaw.




Cytuj
No to teraz będzie, chłopie, ogień.

Eee tam, za kilka powszechnie znanych faktów?

Cytuj
i tak najbardziej mnie rozbawił wątek politycznej agitacji w kościele.


"Fruwać jest generalnie nieroztropnie,
więc nie pijcie przy otwartym oknie."