Autor Wątek: [archiwum] Odp: POLITYKA  (Przeczytany 658702 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

prart

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 31-03-2009
  • Wiadomości: 3 920
  • Reputacja: 95
  • PSN ID: prarts
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #8440 dnia: Maja 06, 2010, 11:39:18 am »
bardzo trafny demot:

Polska, mieszkam w Polsce...

andryush

  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 18-04-2010
  • Wiadomości: 10 992
  • Reputacja: 120
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #8441 dnia: Maja 06, 2010, 11:41:04 am »
Jak tak czasami na to wszystko patrze , to wydaje mi się , że pewnego dnia , ludzie trzeźwo myślący pójdą w ślady dzisiejszych mieszkańców Grecji... Ciekaw jestem co im przyniesie to "BUM"...

Tak sobie teraz tutaj piszę i muszę stwierdzić , że dzisiejsze media nie są wolne tak , jak to się je reklamuje. W poprzednim poście wyraziłem bardzo kontrowersyjną myśl , tutaj została opublikowana bez problemu. Jednak na stronie internetowej "niezależnej" telewizji (tvn24) znikają całe wątki , a czasami słowa obywateli nawet nie mają szans na ujrzenie światła dziennego (super moderacja) - i gdzie ta myśl , ze Polska to wolny kraj , skoro ludziom zamyka się gęby i mówi tylko to co "trzeba"??? Gdzie jest wolność słowa? Sprzedane to wszystko i obłudne do bólu.

A ten demotywator jest świetny xD
« Ostatnia zmiana: Maja 06, 2010, 11:46:43 am wysłana przez andryush »

Miazga

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 07-12-2003
  • Wiadomości: 3 839
  • Reputacja: 0
  • lol pozdro rasta power
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #8442 dnia: Maja 06, 2010, 11:48:39 am »
A w tym przypadku to akurat chodzi tylko o biznes, nie o cenzurę.

andryush

  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 18-04-2010
  • Wiadomości: 10 992
  • Reputacja: 120
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #8443 dnia: Maja 06, 2010, 12:01:06 pm »
Wiem , ale nie chodzi mi o przyczyny , tylko o skutki. Przyczyny mogą być różne.

Miazga

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 07-12-2003
  • Wiadomości: 3 839
  • Reputacja: 0
  • lol pozdro rasta power
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #8444 dnia: Maja 06, 2010, 12:05:11 pm »
No ale kurwens, tak jest na całym świecie, ludzie dbają o swoje interesy, jeśli na ich własnym podwórku robisz syf (albo chociaż cokolwiek, co mogłoby zaszkodzić ich wizerunkowi), to co w tym dziwnego, że cię wypraszają? I to nie jest tak, że to medium jest wolne, bowiem steruje nim potężna korporacja która nie ma najmniejszej ochoty patrzeć na to, jak banda krzykaczy, czy to anty-pis czy anty-po, rozpiernicza im porządek. Wolne to jest co najwyżej takie GameOnly, gdzie nikogo nie obchodzi polityka, więc możesz sobie bez oporów nawet robić żarty o kaczce po smoleńsku.

Wydaje mi się, że nie do końca rozumiesz czym jest wolność mediów i słowa.

andryush

  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 18-04-2010
  • Wiadomości: 10 992
  • Reputacja: 120
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #8445 dnia: Maja 06, 2010, 12:16:32 pm »
Ok , okłamujmy ludzi , bo to jest dobre dla naszych interesów.

Dziennikarz pewnego radia dobrze scharakteryzował tą całą sytuację - wielcy patrioci z PISu robią ludziom "wodę z mózgu". Media , które robią interesy chętnie im w tym pomagają , bo oczywiście mają coś z tego.

Moim zdaniem takich "patriotów" w ogóle powinno nie być w rządzie , bo więcej robia dla siebie , a nie dla kraju.

I szczerze to mnie gówno obchodzą interesyi telewizji i polityków skoro jest źle to powinno się o tym mówić , a ludzi , którzy temu sprzyjają i ukrywaj powinno się pozbawiać pozycji.

Dla takiego postępowania nie ma usprawiedliwienia.


Oczywiście poglądy zbyt szlachetne aby można było je spotkać w praktyce :P oczywiście mam też świadomość , że polityka i władza to jeden wielki interes w którym liczy się przede wszystkim kasa.
« Ostatnia zmiana: Maja 06, 2010, 12:26:41 pm wysłana przez andryush »

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #8446 dnia: Maja 06, 2010, 12:33:05 pm »
Chyba ci się PiS z PO popierdolił  :shifty:

Nie. Ale ci co są, fanatyzmem nadrabiają za tych, których nie ma. A i tak najbardziej mnie rozbawił wątek politycznej agitacji w kościele. Może znów będzie taki ubaw.

Wybacz, ale w dyskusji sprowadzonej do poziomu demotywatorów nie mam przyjemności uczestniczyć.

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #8447 dnia: Maja 06, 2010, 12:39:39 pm »
Ok , okłamujmy ludzi , bo to jest dobre dla naszych interesów.

Dziennikarz pewnego radia dobrze scharakteryzował tą całą sytuację - wielcy patrioci z PISu robią ludziom "wodę z mózgu". Media , które robią interesy chętnie im w tym pomagają , bo oczywiście mają coś z tego.


A czego się spodziewasz po TVP1? Wystarczy zobaczyć film Pospieszalskiego "Solidarni" i więcej komentarza nie trzeba. Skończeni idioci w rękach PiS'u i tyle w temacie.

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #8448 dnia: Maja 06, 2010, 12:54:10 pm »
BoBaN, nie wiesz chyba, jak wyglądają skończeni idioci. Hint:



Interesujący artykuł o katastrofie i działaniach strony polskiej - niestety większości nie podejrzewam o przebrnięcie przez taką ilość tekstu...

http://gazetapolska.pl/artykuly/kategoria/51/2924/klamstwo-smolenskie

andryush

  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 18-04-2010
  • Wiadomości: 10 992
  • Reputacja: 120
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #8449 dnia: Maja 06, 2010, 13:16:33 pm »
Ok , okłamujmy ludzi , bo to jest dobre dla naszych interesów.

Dziennikarz pewnego radia dobrze scharakteryzował tą całą sytuację - wielcy patrioci z PISu robią ludziom "wodę z mózgu". Media , które robią interesy chętnie im w tym pomagają , bo oczywiście mają coś z tego.


A czego się spodziewasz po TVP1? Wystarczy zobaczyć film Pospieszalskiego "Solidarni" i więcej komentarza nie trzeba. Skończeni idioci w rękach PiS'u i tyle w temacie.

I możemy z tego wyciągnąć wniosek , ze Polsce jednak daleko do demokracji bo skoro dzieją się takie rzeczy , a dla ludu to się nie podoba , to gdzie jest władza w rękach ludu? Władza jest , ale w rękach kretynów , którzy próbują otumanić lud.

LoNdEk

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 23-10-2007
  • Wiadomości: 6 670
  • Reputacja: 15
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #8450 dnia: Maja 06, 2010, 13:18:40 pm »
Wybacz, ale w dyskusji sprowadzonej do poziomu demotywatorów nie mam przyjemności uczestniczyć.


Iras przeciez to twoj ulubiony rodzaj dyskusji, jeszcze jakbys mogl zwyzywac/zbluzgac niektorych uczestnikow, bez grozby bana to bys napewno to zrobil. Przeciez to caly ty. A co do katastrofy, zdymisjonujmy Klicha i je*ac to caly rzad, bo przeciez to Tusk strzelal z RPG, Klich wepchnal na sile Gen. do samolotu, a dowody pewnie fabrykowal Komorowski, za wszystkim oczywiscie stal Palikot :) . K*wa a ze mnie sie smiali ze w UFO wierze ... damn. Widze ze PiS'owcy powracaja do retoryki podejrzliwosci, nie ufnosci i oczywiscie wmawiania wszystkim, ze to oni  sa najwiekszymi ofiarami - no jak widac rusofobii w niektorych wyleczyc sie nie da.

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #8451 dnia: Maja 06, 2010, 13:24:14 pm »
Iras tych debili też nie potrafię zrozumieć i nie przeczę faktowi, że to durnie. Jednak Pospieszalski to już skończony patałach. Odnośnie linku, który dałeś to już dosyć nasłuchałem się w tv tych pierdół o rzekomym niedopilnowaniu procedur ze strony polskiej. Wczoraj na tvp1 jak słuchałem "pielgrzymów", którzy pojechali do smoleńska szukać guzików na miejscu katastrofy to mi się żal robiło tych ludzi. Trzeba było posłuchać w radiu jak skomentowała to co dzieje się w tvp jedna z bliskich ofiar tej katastrofy, która miała do czynienia bezpośrednio z władzami rosyjskimi i polskimi gdy musiała tam jechać.

Wiadomość scalona: Maja 06, 2010, 13:27:04 pm
Widze ze PiS'owcy powracaja do retoryki podejrzliwosci, nie ufnosci i oczywiscie wmawiania wszystkim, ze to oni  sa najwiekszymi ofiarami - no jak widac rusofobii w niektorych wyleczyc sie nie da.

To najbardziej smuci. Bardzo szybko po 10 kwietnia PiS powrócił do swoich praktyk. Osobiście nie spodziewałem się po nich żadnych zmian jednak przyznać muszę, że zaskoczyli mnie tak szybkim powrotem do tego całego szamba przez, które wcześniej zostali pozbawieni władzy po 2 latach rządów.
« Ostatnia zmiana: Maja 06, 2010, 13:27:04 pm wysłana przez BoBaN »

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #8452 dnia: Maja 06, 2010, 14:12:40 pm »
Teraz z każdego, kto ma jakiekolwiek wątpliwości odnośnie katastrofy i śmie zadawać niewygodne pytania, będziecie traktować jak oszołoma? Trudno dyskutować z lemmingami, które bezrefleksyjnie łykają wyjaśnienia "swoich" i nie dopuszczają najmniejszej polemiki.

Jeśli mówimy o "powracaniu do swoich praktyk", popatrzcie najpierw na ludzi PO - np. na Niesiołowskiego, który swojego agresywnego i brutalnego sposobu prowadzenia polityki nie zmienił nawet na moment. Ludzi dzieli nawet w czasie pogrzebu. Nie oszczędza nikogo - atakuje Jarosława Kaczyńskiego, a nawet córkę Lecha Kaczyńskiego, która jeszcze nic nie zrobiła ani nie powiedziała. Belki we własnym oku nie widzicie? W czym "wasza" partia jest lepsza?

http://www.money.pl/archiwum/mikrofon/artykul/niesiolowski;kaczynski;i;tak;przegra;z;komorowskim,152,0,611736.html
http://www.tvn24.pl/12690,1654906,0,1,niesiolowski-kaczynski-zostanie-zmieciony,wiadomosc.html

_Music

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 07-07-2005
  • Wiadomości: 7 703
  • Reputacja: 0
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #8453 dnia: Maja 06, 2010, 14:18:56 pm »
Cytuj
I możemy z tego wyciągnąć wniosek , ze Polsce jednak daleko do demokracji bo skoro dzieją się takie rzeczy , a dla ludu to się nie podoba , to gdzie jest władza w rękach ludu? Władza jest , ale w rękach kretynów , którzy próbują otumanić lud.

No, zapominasz w tym momencie o jednej z podstawowych zasad demokracji- że mamy taką reprezentację w sejmie na jaką stac Polaków.
Nie jest to błędne koło, Polacy uczą się demokracji i dobrych wyborów, tylko na razie wychodzi nam to jeszcze po prostu źle, co świadczy chociażby o obecności partii typu pis w sejmie.

Na dłuższą metę, to tylko politycy typu Korwin-Mikke mogą ten cały burdel naprawic, czekam dlatego wciąż na jego następców, tylko bardziej umiarkowanych (partia która tak będzie wyglądac, ma moje bezgraniczne poparcie).

Cytuj
Widze ze PiS'owcy powracaja do retoryki podejrzliwosci, nie ufnosci i oczywiscie wmawiania wszystkim, ze to oni  sa najwiekszymi ofiarami - no jak widac rusofobii w niektorych wyleczyc sie nie da.

Ależ na tym polega strategia pisu od 5 lat- straszą ludzi, wzbudzają sztuczny niepokój, a potem oferują panaceum w postaci swoich rządów. Ludzie pod wpływem strachu nie myślą racjonalnie, mają tendencję gromadzic się wokół lidera który by ich chronił i pokazał co mają robic. Jest to straszliwie niszcząca tendencja dla kraju, ale niestety działa.

 

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #8454 dnia: Maja 06, 2010, 14:51:56 pm »
Teraz z każdego, kto ma jakiekolwiek wątpliwości odnośnie katastrofy i śmie zadawać niewygodne pytania, będziecie traktować jak oszołoma? Trudno dyskutować z lemmingami, które bezrefleksyjnie łykają wyjaśnienia "swoich" i nie dopuszczają najmniejszej polemiki.

Jakich swoich? Babka w radiu, która jest rodziną do jednej z ofiar katastrofy i opisuje jak faktycznie wyglądała pomoc Polski i Rosji jest "swoja"? No bez jaj. Po prostu to co dzieje się w TVP1 to wstyd i hańba.

Kresq

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 16-06-2004
  • Wiadomości: 4 746
  • Reputacja: 8
  • Hokus pokus, czary mary, twoja stara to twój stary
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #8455 dnia: Maja 06, 2010, 15:12:00 pm »
Chyba ci się PiS z PO popierdolił  :shifty:

Nie. Ale ci co są, fanatyzmem nadrabiają za tych, których nie ma. A i tak najbardziej mnie rozbawił wątek politycznej agitacji w kościele. Może znów będzie taki ubaw.

Wybacz, ale w dyskusji sprowadzonej do poziomu demotywatorów nie mam przyjemności uczestniczyć.
I dobrze, bo PiS PiSem, ale zapędzanie się i jechanie faszyzmem to dla mnie lekka przesada jednak.

Co do tej konkretnej audycji Wojewódzkiego i Figurskiego, to zgadzam się, że jest żałosna. Już pomijając chęć pojazdu, to jest to po prostu strasznie suche i ch**owe.



Ależ na tym polega strategia pisu od 5 lat- straszą ludzi, wzbudzają sztuczny niepokój, a potem oferują panaceum w postaci swoich rządów. Ludzie pod wpływem strachu nie myślą racjonalnie, mają tendencję gromadzic się wokół lidera który by ich chronił i pokazał co mają robic. Jest to straszliwie niszcząca tendencja dla kraju, ale niestety działa.
No w tym coś jednak jest, muszę się zgodzić. Często sieją jakiś sztuczny ferment (albo mocno przesadzony) twierdząc, że są lekiem na całe to rzekome zło.


"Fruwać jest generalnie nieroztropnie,
więc nie pijcie przy otwartym oknie."

andryush

  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 18-04-2010
  • Wiadomości: 10 992
  • Reputacja: 120
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #8456 dnia: Maja 06, 2010, 15:21:35 pm »
Wracając do sprawy telewizji , to zauważyłem , że pracują tam ludzie chyba tylko na pozór inteligentni. Przed chwilą oglądałem konferencję pana premiera i pytania niektórych dziennikarzy to po prostu dziecinada... można ich śmiało postawić obok internetowych krzykaczy z  youtube czy forów pokroju tvn24 czy onetu i nikt oprócz ubioru nie powinien zauważyć różnicy , bo prezentują naprawdę podobny poziom...

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #8457 dnia: Maja 06, 2010, 15:26:20 pm »
No w tym coś jednak jest, muszę się zgodzić. Często sieją jakiś sztuczny ferment (albo mocno przesadzony) twierdząc, że są lekiem na całe to rzekome zło.

A czy przed wyborami nie było tak dokładnie w drugą stronę? Kaczyński-Łukaczenko, PiS zagrożeniem dla demokracji i Donek-wybawca, który na białym koniu wiezie nam mlekiem i miodem płynący kraj wiecznej szczęśliwości. PO tworzyło atmosferę dramatu, z którego trzeba było Polskę czym prędzej ratować, a czy komuś rzeczywiście działa się krzywda?

Mnie się walenie w utarte slogany rodem z wypowiedzi głównych partyjnych bojowników znudziło, ale najwidoczniej niektórzy mogą tak w nieskończoność. A o merytoryczną dyskusję trudno...

Piter_neo

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 02-06-2005
  • Wiadomości: 5 299
  • Reputacja: 40
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #8458 dnia: Maja 06, 2010, 15:30:18 pm »
Może podyskutujemy o najnowszych notowaniach.

Według nich czym obywatel ma wyższe wykształcenie tym większe poparcie ma Komorowski. Największe poparcie Kaczyński ma w ludziach z podstawowym wykształceniem, z wyższym ma już bardzo małe.

Czym ludzie z większego miasta tym Komorowski cieszy się większym poparciem. Na wsiach poparcie dla obu kandydatów jest podobne, a czym większe miasto tym mniej ludzi chce głosować na Kaczyśńskiego, który na wsi ma największe poparcie.

Jeżeli chodzi o wiek, to tutaj jest bardziej skomplikowana sytuacja. W przedziale wiekowym 18-24 Kaczyński ma duże poparcie (nadal mniejsze od Komorowskiego) jednak powyżej 24 lat drastycznie maleje poparcie dla Kaczyńskiego. Do około 50-60 lat poparcie dla Komorowskiego jest bardzo duże, spada drastycznie po 60 gdzie jako w jedynym zestawieniu Kaczyński ma większe poparcie niż Komorowski.


Przyjmijmy oczywiście, że ten sondaż nie jest kłamstwem, nie miaja się z prawda i nie jest manipulacją gojowsko-żydowsko-komunistycznego TVN-u.

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #8459 dnia: Maja 06, 2010, 15:33:46 pm »
A sondaż z zakładów karnych też był? Nie wiem, szczerze mówiąc, o czym tu w ogóle dyskutować.

Piter_neo

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 02-06-2005
  • Wiadomości: 5 299
  • Reputacja: 40
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #8460 dnia: Maja 06, 2010, 15:41:23 pm »
A sondaż z zakładów karnych też był? Nie wiem, szczerze mówiąc, o czym tu w ogóle dyskutować.
A chodzi o to, że PO miało ponad 60% poparcia w zakładach karnych? Mnie bardziej interesuje dlaczego prawie 90% osób z zakładów psyhiatrycznych głosowało na PiS.


Odnośnie tego sondaży to rzeczywiście nie ma o czym dyskutować. Po prostu, czym ludzie mniej znający się na polityce, mniej wykształceni, mniej świadomi intelektualnie tym większe poparcie ma populistyczny Kaczyński. Czym ludzie lepiej wykształceni, bardziej świadomi, mniej podatni na manipulacje, lepiej sobie radzący w zyciu to większe poparcie ma Komorowski.

Na początku się zdziwiłem, dlaczego Kaczyński ma tak duże poparcie wśród młodzieży, ale chyba już wiem. Po pierwsze jeszcze mało znają się na świecie, polityce, gospodarce, po drugie wielu z nich nie ma swojego zdania i głosują na to co im rodzice powiedzą, po trzecie to teraz widać w internecie młodzież popierającą JK Mikke, wyznającą wszelkie teorie spiskowe, tworzącą smieszne komiksy anty PO itp.
« Ostatnia zmiana: Maja 06, 2010, 15:48:13 pm wysłana przez Piter_neo »

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #8461 dnia: Maja 06, 2010, 15:48:29 pm »
Tak naprawdę to PO w zakładach karnych miało ponad 76%

http://www.wprost.pl/ar/116286/Wybory-w-wiezieniach-PO-762-proc-PiS-28-proc/

I to by było na tyle w temacie merytorycznej dyskusji... Powtórz jeszcze tylko, że to PiS dzieli Polaków.

LoNdEk

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 23-10-2007
  • Wiadomości: 6 670
  • Reputacja: 15
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #8462 dnia: Maja 06, 2010, 16:54:53 pm »
Przyjmijmy oczywiście, że ten sondaż nie jest kłamstwem, nie miaja się z prawda i nie jest manipulacją gojowsko-żydowsko-komunistycznego TVN-u.

Przeciez nie ma takich sondazy. czyt. przy wszystkich ktos manipuluje.

Tutaj mozna sprawdzic najswiezsze sondaze

http://www.tvn24.pl/wybory2010.html

Wiadomość scalona: Maja 06, 2010, 16:59:34 pm
« Ostatnia zmiana: Maja 06, 2010, 16:59:34 pm wysłana przez LoNdEk »

Castor Krieg

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 02-11-2003
  • Wiadomości: 4 450
  • Reputacja: 26
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #8463 dnia: Maja 06, 2010, 17:05:47 pm »
Teraz z każdego, kto ma jakiekolwiek wątpliwości odnośnie katastrofy i śmie zadawać niewygodne pytania, będziecie traktować jak oszołoma? Trudno dyskutować z lemmingami, które bezrefleksyjnie łykają wyjaśnienia "swoich" i nie dopuszczają najmniejszej polemiki.
Wątpliwości, które są opinią powinny mieć podstawy. Każda opinia powinna mieć podstawy i argumenty, dlacezgo sądzisz tak, a nie inaczej. Oczywiście możesz powiedzieć "to moja opinia, i nie muszę się nikomu z niej tłumaczyć" ale wtedy bądź gotowy, że wielu ludzi uzna ciebie za głupka.

Czy samolot prezydencki mógł być zestrzelony przez Rosjan, albo premiera Tuska? Oczywiście. Jest to taka sama teoria jak i ta, że kosmici zestrzelili ten samolot. To jest własnie manipulacja filmu "Solidarni 2010" - nie krytykując i nie dyskutując z "Polakami wyrażającymi autentyczne uczucia" Pospieszalski legitymizuje głupotę.


Co do podpisów Kaczyńskiego, pozwolę sobie opisać moją reakcję:

Początek konferencji.
Ja: Zobaczmy co tam PiSiorki powiedzą...

Jaro: Mamy 1.65mln podpisów.

Ja: Chrzanić eksperymenty, w pierwszej turze trzeba na Komorowskiego głosować.  :lol: :lol: :lol:

Odpowiedź na pytanie

  • Obywatel
  • **
  • Rejestracja: 25-03-2010
  • Wiadomości: 51
  • Reputacja: 0
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #8464 dnia: Maja 06, 2010, 17:07:49 pm »
Fajnie, że gadasz sam ze sobą.

Castor Krieg

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 02-11-2003
  • Wiadomości: 4 450
  • Reputacja: 26
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #8465 dnia: Maja 06, 2010, 17:11:06 pm »
Fajnie, że gadasz sam ze sobą.
Celna puenta i ile wniosłeś do dyskusji. :lol:

Fajna to kampania, w której im mniej Jara tym ma większe poparcie - pokazuje najlepiej ,co jest jego siłą.

LoNdEk

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 23-10-2007
  • Wiadomości: 6 670
  • Reputacja: 15
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #8466 dnia: Maja 06, 2010, 17:14:28 pm »
A ja mam szalona teorie, ze moze tragedia w Smolensku to byly zabieg PR PiS ?!?!?! Jak widac sie oplacilo  :evil: :evil: :evil: :evil: :evil:

http://wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/1,80271,7834727,Po_katastrofie_w_Smolensku_rosnie_liczba_czlonkow.html

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #8467 dnia: Maja 06, 2010, 17:33:57 pm »
Wątpliwości, które są opinią powinny mieć podstawy. Każda opinia powinna mieć podstawy i argumenty, dlacezgo sądzisz tak, a nie inaczej. Oczywiście możesz powiedzieć "to moja opinia, i nie muszę się nikomu z niej tłumaczyć" ale wtedy bądź gotowy, że wielu ludzi uzna ciebie za głupka.

Miałeś argumenty. Miałeś podstawy.

Cytuj
Okoliczności katastrofy prezydenckiego samolotu pod Smoleńskiem stają się coraz bardziej niejasne nie tylko ze względu na niewytłumaczalny rozmiar zniszczeń maszyny czy niezrozumiałe obniżenie lotu przez załogę Tu-154 (pisaliśmy o tym w poprzednim numerze „GP”), ale i w wyniku kłamstw oraz dezinformacji płynących ze strony rosyjskich i polskich władz.

Długo oczekiwana konferencja prasowa Donalda Tuska, będąca pierwszym publicznym wystąpieniem premiera poświęconym przyczynom tragedii pod Smoleńskiem, jedynie pogłębiła wątpliwości zwolenników „spiskowej” teorii katastrofy. Tusk nie tylko nie podał żadnych nowych informacji (oprócz wiadomości, że szefem polskiej komisji ds. katastrofy, w miejsce krytykującego rząd Edmunda Klicha, zostanie Jerzy Miller, minister spraw wewnętrznych), ale swoim uchylaniem się od odpowiedzi, a także jawnymi przekłamaniami, zaciemnił obraz sytuacji. O poziomie konferencji najlepiej świadczy fakt, że premier – przez pół godziny mówiący o swoim ogromnym zaangażowaniu w wyjaśnienie sprawy – zapomniał, kto stoi na czele rosyjskiej komisji badającej katastrofę. Dopiero Paweł Graś podpowiedział mu, że owa ważna dla dochodzenia osoba (często zresztą cytowana w polskich mediach) to Tatiana Anodina.

Przekłamań lub niedopowiedzeń w sprawie katastrofy pod Smoleńskiem jest wiele. Przedstawiamy listę kilku najistotniejszych informacji, jakimi władze w Warszawie i Moskwie manipulują (bądź manipulowały) polskie społeczeństwo.

1. Rosja musiała przejąć śledztwo

To jedno z poważniejszych w skutkach kłamstw Donalda Tuska. Na konferencji prasowej – i na wystąpieniu w Sejmie – premier co chwila powoływał się na konwencję o międzynarodowym lotnictwie cywilnym z 1944 r., zwaną potocznie konwencją chicagowską. Zgodnie z załącznikiem nr 13 do tego dokumentu to państwo miejsca zdarzenia podejmuje wszystkie niezbędne środki w celu zabezpieczenia dowodów rzeczowych przez cały czas potrzebny do przeprowadzenia badania (pkt 3.2 załącznika). To, zdaniem rządu, zamyka w zasadzie dyskusję na temat możliwości szerszego uczestnictwa strony polskiej w śledztwie („Rosjanie z racji zapisów konwencji mają wszystkie atuty w ręku” – powiedział Tusk na konferencji prasowej).

Problem w tym, że wymieniony załącznik dopuszcza możliwość znacznie większego udziału w dochodzeniu stronie, do której należał samolot. Jak przypomniała w rozmowie z „GP” dr Anna Konert, ekspert prawa lotniczego, na prośbę władz polskich Rosja mogłaby zgodzić się, aby Tu-154 oraz wszystkie znajdujące się na nim (i jakiekolwiek inne!) dowody rzeczowe pozostały nietknięte do czasu dokonania ich przeglądu przez akredytowanego przedstawiciela Polski. Ponieważ takiej prośby nie było, Rosjanie sami zabezpieczyli miejsce katastrofy, rejestratory lotu i ciała ofiar.

Przypomnijmy, że podczas zeszłorocznej (30 sierpnia 2009 r.) katastrofy białoruskiego myśliwca Su-27 w Radomiu z rozpoczęciem śledztwa i z zabezpieczeniem czarnej skrzynki wstrzymano się do czasu przyjazdu ekspertów z Białorusi, a śledztwo prowadziła wspólna polsko-białoruska komisja. Rzecznik MON Robert Rochowicz mówił wówczas: „[...] to strona, do której należał samolot, decyduje o tym, w jakim stopniu, kiedy i czy w ogóle udostępnione zostaną opinii publicznej informacje nt. ustaleń komisji”. Dziś za normalną sytuację rząd uważa fakt, że po upływie trzech tygodni (!) od katastrofy polscy prokuratorzy nie dostali z Rosji nawet wyników sekcji zwłok ofiar (jak stwierdził 28 kwietnia płk Zbigniew Rzepa z Naczelnej Prokuratury Wojskowej: „wystąpiliśmy o nie, ale ich jeszcze nie mamy”).

2. Rosjanie traktują nas jak partnerów

Fakt nieuzyskania przez polskich prokuratorów jednego z podstawowych dowodów w śledztwie – wyników obdukcji ofiar – to tylko jeden z elementów „partnerskiej” (określenie Donalda Tuska) współpracy rosyjsko-polskiej podczas śledztwa. Problemy z otrzymaniem przez Polskę zapisów z czarnych skrzynek (podkreślmy: zapisów, a nie samych rejestratorów lotu), protokołów przesłuchań i zdjęć, konieczność uzyskania zgody Moskwy na upublicznienie przez polską prokuraturę treści dowodów, rekwirowanie zdjęć i notatek dziennikarzy przez FSB tuż po katastrofie, skandaliczne opóźnianie przez funkcjonariuszy rosyjskich konwoju z Jarosławem Kaczyńskim czy wreszcie zagadkowa wymiana oświetlenia na lotnisku w Smoleńsku kładą się cieniem na zapewnieniach o dobrej woli Kremla.

Ta ostatnia sprawa – wymiana reflektorów i żarówek w lampach wskazujących samolotom położenie pasa startowego – pozostałaby z pewnością słodką tajemnicą Rosjan, gdyby nie wykonane przypadkiem zdjęcia białoruskiego dziennikarza Siergieja Serebro, który opublikował je w gazecie internetowej „Wieści Witebska”. Warto więc uświadomić sobie, że władze w Moskwie mogą ukrywać przed stroną polską dziesiątki innych, równie istotnych dla śledztwa szczegółów – a jedyną odpowiedzią Warszawy będą wypowiedzi premiera o pełnym zaufaniu do rosyjskich „partnerów”.

3. Eksperci międzynarodowi są zbędni

Tuż po katastrofie pojawiły się rozmaite apele, by powołać międzynarodową komisję śledczą, która w sposób bezstronny wyjaśniłaby przyczyny katastrofy. Było to żądanie zrozumiałe, biorąc pod uwagę rangę katastrofy (śmierć prezydenta RP, najwyższych dowódców wojskowych i wielu ważnych urzędników państwowych), jej miejsce (służby Federacji Rosyjskiej i jej obecny premier byli wielokrotnie podejrzewani o inspirowanie zabójstw politycznych) i międzynarodową praktykę (gdy w zeszłym roku pod Mińskiem rozbił się rosyjski Hawker BAe 125 produkcji amerykańskiej, pod naciskiem Rosji już następnego dnia powołano międzynarodową komisję śledczą złożoną z Rosjan, Białorusinów i osób z państw, w których wyprodukowano samolot i ważne jego części).

Wypowiedzi przedstawicieli rządu są w tej sprawie zdumiewające. Na pytanie posła PiS Adama Lipińskiego o przyczyny rezygnacji z pomocy ekspertów NATO, Donald Tusk odpowiedział: „Nie róbmy sobie złudzeń co do przepisów i zasad postępowania, które wynikają z konwencji chicagowskiej” – dodając, że po katastrofie stanął przed dylematem, czy „demonstrować nieufność wobec państwa rosyjskiego”, czy założyć, że „współpraca będzie uczciwa”. Na wcześniejszej konferencji prasowej premier podkreślał z kolei, iż ufa Władimirowi Putinowi i nie chciał wchodzić z Rosją w relacje... zimnowojenne. Rzecznik rządu Paweł Graś powiedział zaś, że „nie bardzo wiadomo, co nowego mieliby wprowadzić zagraniczni eksperci do zrozumienia przyczyn katastrofy”. Odpowiadamy: niemiecki ekspert Hans Dodel (który na str. 5 wyjaśnia, w jaki sposób można było dokonać zamachu) mógłby, badając rejestratory lotu, wykluczyć bądź potwierdzić fakt zewnętrznej ingerencji w system nawigacyjny maszyny, Amerykanie z firmy produkującej TAWS (Terrain Awareness and Warning System) mogliby pomóc w wyjaśnieniu zagadkowego zignorowania przez pilotów alarmu tego urządzenia, a międzynarodowi specjaliści ds. katastrof lotniczych zapobiegliby sytuacjom, w których ważne dowody w śledztwie zostają ocalone tylko dzięki wysiłkowi białoruskiego dziennikarza. Nie mówiąc o tym, że każdy obcokrajowiec w kierowanej dziś przez Rosjan komisji zwiększyłby szanse na obiektywny rezultat śledztwa.

4. Tajne informacje są bezpieczne

Według premiera Tuska, polskie służby specjalne stanęły na wysokości zadania po katastrofie. „W pełni ufam naszym służbom” – odpowiedział na konferencji prasowej na pytanie „Gazety Polskiej”: dlaczego Polska nie zwróciła się do strony rosyjskiej z prośbą, by do czasu przybycia polskich specsłużb nie wykonywali żadnych czynności na miejscu katastrofy, poza akcją ratowniczą? Nie wiadomo, na czym premier buduje swoje niemal bezgraniczne zaufanie do strony rosyjskiej. Tymczasem faktem jest, że nieobecność polskiej osłony kontrwywiadowczej na miejscu tragedii doprowadziła do przejęcia przez Rosjan telefonu prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego, telefonów dowódców wojsk, ministrów. Jak powiedział „Gazecie Polskiej” zastępca szefa BBN Witold Waszczykowski (wywiad z ministrem publikujemy w tym numerze na str. 7), „telefony te były zaawansowane technologicznie tzw. BlackBerry [komputery kieszonkowe – przyp. red.], miały dostęp do intranetu instytucji, w których pracowali. W tych telefonach ci oficerowie i ministrowie mogli odczytywać wewnętrzną pocztę tych instytucji, maile, notatki, sprawozdania, mogli wydawać polecenie podległym pracownikom i otrzymywać od nich sprawozdania. To łakomy kąsek dla obcego wywiadu. Dziś zapewne nikt się nie przyzna, że zostały naruszone”. Za to powinni odpowiedzieć minister Klich i szef SKW.

Premier Tusk nie odpowiedział też na nasze pytanie, czy rząd zamierza zwrócić się do NATO, by delegował swojego eksperta do komisji badającej przyczyny katastrofy.

Prawdopodobnie GPS w prezydenckim Tu-154M miał zamontowany dekoder kodu P (Y) umożliwiający odbiór dokładniejszych sygnałów GPS (P-code, tylko do użytku wojskowego USA i sojuszników). Dekoder P (Y) ma status tajnego urządzenie kryptograficznego. System TAWS posiadał również DTU (data transfer unit) – czytnik dysków, z którego wczytuje się do TAWS bazę danych geodezyjnych (elektroniczną mapę) przeszkód terenowych (terrain database). Baza danych geodezyjnych Smoleńska z okolicą nie jest dostępna komercjalnie u producenta sprzętu.  Prezydencki samolot mógł mieć załadowaną w swoim TAWS tajną NATO-wską wojskową bazę danych geodezyjnych dla Smoleńska i okolicy. USAF i NATO mają dane geodezyjne w skali globalnej jako konieczne dla precyzyjnego naprowadzania na cel samolotów bojowych i pocisków kierowanych. Podczas zimnej wojny szczególnie troskliwie i drobiazgowo skartowano z orbity cały ówczesny Związek Radziecki. To wszystko mogli przejąć Rosjanie.

Ponadto w ręce Rosjan trafiła trzecia tzw. czarna skrzynka, która, według naszych informacji, należała do polskiej Służby Kontrwywiadu Wojskowego.

Te wszystkie informacje to w rozumieniu premiera polskiego rządu dowód sprawności działania naszych służb i dbałości o bezpieczeństwo państwa.

5. Edmund Klich dobrze ocenia śledztwo

Na konferencji prasowej Donald Tusk, chwaląc Moskwę, stwierdził, że polska strona jest bardzo zadowolona ze współpracy z rosyjskimi prokuraturami. Dostęp do wszystkich działań i materiałów Rosjanie zapewniają także – według słów premiera – Edmundowi Klichowi, byłemu szefowi Komisji Badania Wypadków Lotniczych (KBWL) Lotnictwa Państwowego. Dziennikarze, słysząc te słowa, byli zdziwieni, bo jeszcze kilka dni wcześniej Edmund Klich był jednym z najostrzejszych krytyków śledztwa, za co zresztą najpewniej stracił stanowisko przewodniczącego KBWL na rzecz ministra spraw wewnętrznych Jerzego Millera (niemającego notabene z lotnictwem nic wspólnego). Na pytanie o przyczyny tak nagłej zmiany poglądów E. Klicha na dochodzenie, Tusk odpowiedział: „Pan Klich w rozmowie ze mną prostował przekaz, jaki pojawił się w TVN24, i tłumaczył to brakiem możliwości autoryzacji, ale także swoim stanem emocjonalnym”. Słowa premiera są podwójnie absurdalne. Po pierwsze: E. Klich krytykował śledztwo podczas wypowiedzi dla telewizji (widząc przed sobą mikrofon z logo stacji), mówienie o braku autoryzacji jest więc nie na miejscu. Po drugie: skoro szef Komisji Badania Wypadków Lotniczych był w tak złym stanie emocjonalnym, że będąc zadowolony ze śledztwa, twierdził, że jest z niego zupełnie niezadowolony, dlaczego premier akredytował go przy komisji rosyjskiej badającej przyczyny katastrofy pod Smoleńskiem?

6. -Rodziny nie miały żadnych zastrzeżeń

To kolejne kłamstwo smoleńskie. Było wręcz przeciwnie. Członkowie rodzin ofiar katastrofy pod Smoleńskiem są zbulwersowani brakiem postępów w dochodzeniu. Rozważają nawet wynajęcie pełnomocnika, który reprezentowałby ich oraz monitorował śledztwo. – Tutaj chyba trudno mówić o jakichkolwiek postępach śledztwa. Wiedzę posiadamy wyłącznie z mediów. Jesteśmy mocno zaniepokojeni sygnałami, które płyną. Tak naprawdę wiemy, że nic nie wiemy, łącznie z tym, że nie wiemy, kiedy doszło do katastrofy – podkreślała w wypowiedzi dla mediów Małgorzata Wassermann.

Rosjanie prowadzący śledztwo nie uszanowali bólu rodzin, które przyjechały do Moskwy identyfikować ofiary katastrofy. Podczas rozmów właściwie przesłuchiwali członków rodzin, pytając o sprawy kompletnie nie związane z tragedią. To przeczy oficjalnej wersji i gestom politycznym o otwarciu i współczuciu rosyjskich władz i urzędników. Bo naród rosyjski rzeczywiście zachował się w tragicznych dla nas chwilach godnie.

7. Samolot uderzył w ziemię po 8.50

W pierwszych kilkunastu dniach po katastrofie obowiązywała wersja, że samolot rozbił się o godz. 8.56 lub kilka minut wcześniej. Kolportujący ją dziennikarze opierali się głównie na „wypuszczonej” przez Kreml do mediów rozmowie Władimira Putina (byłego agenta KGB) z ministrem Siergiejem Szojgu (byłym aparatczykiem komunistycznym) i innymi dygnitarzami. Szojgu mówił w niej Putinowi: „Panie Premierze, o 10.50 [czyli 8.50 czasu polskiego – przyp. „GP”], samolot Tu-154 lecący z Warszawy do Smoleńska zniknął z radarów w czasie podchodzenia do lądowania na Lotnisku Północnym w Smoleńsku. Samolot rozbił się w lesie 300 metrów od pasa startowego. […] O 10.51 na miejsce katastrofy zostały wysłane 3 brygady straży pożarnej”. Urzędnik prezydenta Miedwiediewa, Georgij Połtawczenko, dodaje: „Byliśmy na miejscu katastrofy dosłownie po trzech minutach”.

Dziś wiemy, że samolot rozbił się  przynajmniej dziesięć minut wcześniej. Telewizja Polsat zaprezentowała billingi, z których wynika, że jej dziennikarz Wiktor Bater został poinformowany o katastrofie o godz. 8.40. Wiemy też, że prawdopodobnie minutę wcześniej prezydencki Tu-154 zerwał linię energetyczną niedaleko lotniska. Znana blogerka Kataryna słusznie zadała więc dwa pytania: „Jakim cudem samolot znikł z radarów dopiero 10 minut po tym, jak leżał rozbity, paląc się na ziemi, od kilku minut w towarzystwie oglądającej to z bliska delegacji rosyjskiej, która była przy wraku już wtedy, gdy kontroler miał jeszcze samolot na radarze?” i „czemu miało służyć to błyskawicznie wyprodukowane kłamstwo [...] tak zgrabnie rozpisane na role?”.

8. Cztery podejścia do lądowania

Innym kłamstwem była informacja podawana przez telewizję Wiesti-24 o czterech próbach lądowania polskiego pilota. Wiadomość ta, po kilku dniach zdementowana, miała zapewne obarczyć odpowiedzialnością za wypadek polską załogę (podobnie jak kłamstwo o problemach pilotów z językiem rosyjskim) i uprawdopodobnić rzekomy wpływ na decyzję o lądowaniu prezydenta Lecha Kaczyńskiego. Tej ostatniej tezie, ochoczo lansowanej przez kremlowskie media, wtórowały w Polsce najgłośniej „Gazeta Wyborcza” i reżyser Andrzej Wajda. Dodajmy, że analiza rejestratorów lotu wykluczyła jakikolwiek wpływ pasażerów samolotu na postawę pilotów.

Leszek Misiak, Grzegorz Wierzchołowski

http://gazetapolska.pl/artykuly/kategoria/51/2924/klamstwo-smolenskie

Wymianę świateł na lotnisku potwierdza również materiał TVN http://www.onet.tv/ostatnia-minuta-lotu-tu-154,6690976,1,klip.html

LoNdEk

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 23-10-2007
  • Wiadomości: 6 670
  • Reputacja: 15
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #8468 dnia: Maja 06, 2010, 17:51:30 pm »
Iras w kontekscie wymiany swiatel, jak wytlumaczysz to, ze kilkadziesiat minut przed kataastrofa, na tym samym lotnisku ladowal samolot z dziennikarzami. Nikt tez nie pamieta, ze napewno na terenie lotniska znajdowali sie BORowcy, bo w razie takiej wyizyty musza zabezpieczyc wszystko przed przylotem glowy panstwa itp.

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #8469 dnia: Maja 06, 2010, 18:00:25 pm »
Światła w chwili katastrofy działały, a żarówki rosyjscy żołnierze wkręcali dla zabawy. BOR zabezpieczał miejsce rozbicia się samolotu.

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #8470 dnia: Maja 06, 2010, 18:10:20 pm »
Fajna to kampania, w której im mniej Jara tym ma większe poparcie - pokazuje najlepiej ,co jest jego siłą.

Kurde, trafne to spostrzeżenie.

Castor Krieg

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 02-11-2003
  • Wiadomości: 4 450
  • Reputacja: 26
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #8471 dnia: Maja 06, 2010, 19:52:39 pm »
Iras, litości z takimi "źródłami". Nie czuj się w obowiązku cytowania gazety tylko dlatego, że ma "Polska" w nazwie. Dzięki za tekst humorystyczny.

Całą sprawę o "przejęcie śledztwa" traktuje jako żart. Już widzę naszych prokuratorów prowadzących śledztwo z Polski. :lol:
« Ostatnia zmiana: Maja 06, 2010, 19:54:34 pm wysłana przez Castor Krieg »

windomearl

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 08-03-2008
  • Wiadomości: 31 338
  • Reputacja: 265
  • You know Carcosa?
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #8472 dnia: Maja 06, 2010, 19:53:43 pm »
Przynajmniej jest w stanie przytoczyć źródła a nie pisać wyłącznie prawdy objawione...

Castor Krieg

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 02-11-2003
  • Wiadomości: 4 450
  • Reputacja: 26
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #8473 dnia: Maja 06, 2010, 19:56:48 pm »
Przynajmniej jest w stanie przytoczyć źródła a nie pisać wyłącznie prawdy objawione...

Jest takie pismo w Polsce, chyba się "Fakty i Mity" nazywa. Niby też źródło, ale jednak...

Żeby nie było, że nic nie wnoszę - moje źródła to "Gazeta Wyborcza", "Rzeczypospolita", "Dziennik", Onet.pl, Wp.pl - każde z nich bardziej obiektywne i profesjonalne niż szmatławce pokroju "Gazety Polskiej" czy "Naszego Dziennika". Ale to pewnie wina skrytych nazistów/komunistów/masonów/Żydów/nie-Polaków, że PRAWDZIWIE POLSKIE GAZETY mają taką opinię.

windomearl

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 08-03-2008
  • Wiadomości: 31 338
  • Reputacja: 265
  • You know Carcosa?
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #8474 dnia: Maja 06, 2010, 19:59:14 pm »
"Gazeta Wyborcza" -  bardziej obiektywne i profesjonalne
Ok ok, koniec tematu.

_Music

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 07-07-2005
  • Wiadomości: 7 703
  • Reputacja: 0
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #8475 dnia: Maja 06, 2010, 20:14:24 pm »
Brakuje teraz banera "gówno prawda" by byc cool jak vanilla ice w tym momencie.

windomearl

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 08-03-2008
  • Wiadomości: 31 338
  • Reputacja: 265
  • You know Carcosa?
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #8476 dnia: Maja 06, 2010, 20:20:05 pm »
Jechanie po GW jest nie cool, ale już jechanie po "Gazecie polskiej" już jak najbardziej ok i w dobrym tonie. Panowie, pogratulować logicznego myślenia i trzeźwego spojrzenia na świat. Jou.

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #8477 dnia: Maja 06, 2010, 20:20:53 pm »
Wszystkie kwestie poruszone w tekście są w pełni weryfikowalne. Każde przedstawione zdarzenie, każdą przytoczoną wypowiedź można potwierdzić wieloma innymi źródłami, ale z niektórymi tak jest zawsze. Wystarczy, że ktoś zebrał kilka faktów i postawił niewygodne pytania, a zamiast odnieść się do meritum i skomentować artykuł, zrobią wszystko, żeby zdyskredytować autora.


LoNdEk

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 23-10-2007
  • Wiadomości: 6 670
  • Reputacja: 15
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #8478 dnia: Maja 06, 2010, 21:03:40 pm »
Nie to ze sie czepiam, ale smai specjalisci w PiS sa widocznie, wystarczy poczytac troche w internecie i widac ze sledztwa w sprawach wypadkow lotniczych trwaja czasami cale lata. Daje sobie rece uciac, ze jesli sledztwo by szybko zostalo zakonczone, to by PiS mowil, ze ktos jak najszybciej chcial sprawe zamknac, ze to jest podejrzane. Iras a co ty na to, ze kilkadziesiat milut przed katastrofa na lotnisku ladowal bezpiecznie samolot z dziennikarzami, ze na lotnisku napewno byli oficerowie BOR'u ? Chyba to posel Gorski (czy jak mu tam z PiS) mowil, ze to Rosjanie stoja za tym, ze to oni zabili tych ludzi, to bylo w dzien po katastrofie. A moze Milera tez chcial ktos zabic jak helikopter spadl ? Chlopie pograzasz sie wspierajac takie teorie spiskowe. Powodzenia.

Wiadomość scalona: Maja 06, 2010, 22:04:18 pm
« Ostatnia zmiana: Maja 06, 2010, 22:04:18 pm wysłana przez LoNdEk »

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #8479 dnia: Maja 06, 2010, 22:18:21 pm »
Czy ja wspieram jakieś teorie spiskowe? Czy w jakikolwiek sposób zasugerowałem, że wg mnie Rosjanie zabili tych ludzi? Następnym razem zastanów się trzy razy - w twoim przypadku nawet dziesięć razy, zanim znów przelejesz na klawiaturę takie bzdury, bo na tego typu posty nie mam zamiaru więcej odpowiadać.

Nie podoba mi się nierzetelne prowadzenie śledztwa, nie podoba mi się szczątkowy dostęp do informacji strony polskiej, nie podoba mi się bierna postawa rządu, WRESZCIE NIE PODOBA MI SIĘ, ŻE NIESPEŁNA MIESIĄC PO KATASTROFIE, PO MIEJSCU ROZBICIA SAMOLOTU ŁAŻĄ POSTRONNI LUDZIE, KTÓRZY ZNAJDUJĄ DOKUMENTY, FRAGMENTY CIAŁ I PRZEDMIOTY OSOBISTE OFIAR! Trudno mi sobie wyobrazić, że przyczyny katastrofy wyjaśnią ludzie, którzy przez dwa tygodnie nie byli w stanie ustalić dokładnej godziny, nie potrafią odpowiednio zabezpieczyć miejsca, a którzy chwilę po katastrofie byli zajęci wymianą żaróweczek.

Odpowiadając na wcześniejsze - skądinąd bezsensowne - pytania, pogoda w Smoleńsku gwałtownie się pogarszała i samolot z dziennikarzami lądował w bardziej sprzyjających warunkach, a na miejscu było dwóch funkcjonariuszy BOR. Co to ma do rzeczy? Nie wiem. Na ch** ten filmik? Też kur** nie wiem.