Autor Wątek: [archiwum] Odp: POLITYKA  (Przeczytany 658720 razy)

0 użytkowników i 7 Gości przegląda ten wątek.

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #8360 dnia: Maja 04, 2010, 12:46:20 pm »
@Iras mam wierzyc tobie czy duzemu portalowi (onet, tvn24) hmmm

Joanna Kluzik-Rostowska powiedziała tylko, że Marta chce wspierać stryja w kampanii. Nie moja wina, że banda oszołomów z prywatnych mediów i PO od razu wyobraziła sobie bilbordy z Jarosławem, Martą i wrakiem samolotu w tle, uskuteczniając przy okazji sobie właściwe opluwanie.

jak odprawia msze czy prowadzi katecheze, to ma chowac swoje poglady polityczne gleboko w swoje dupsko. moze je wyciagac po mszy i robic z nimi co mu sie podoba.

Bo? Masz na to jakiś paragraf czy "bo tak", bo ty tak mówisz?

Mr_Zombie

  • Global Moderator
  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 05-11-2005
  • Wiadomości: 5 999
  • Reputacja: 15
  • Press a button and something awesome happens...
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #8361 dnia: Maja 04, 2010, 12:47:05 pm »
Mr_Zombie?
Przez 8 lat byłem ministrantem/lektorem. Obecnie nie jestem, bo wiązało się to z pewną liczbą obowiązków (próby, spotkania, dodatkowe msze w tygodniu, czuwania, chodzenie po kolędzie), na które obecnie nie mam za bardzo czasu. A czym Ty możesz się pochwalić?

Poza tym fajnie, że wciąż nie możesz pojąć, że ambona to nie jest miejsce na wyrażanie swoich osobistych poglądów, ale pewnych prawd, nauk, którymi kieruje się cały Kościół.
Always code as if the person who will maintain your code
is a maniac serial killer that knows where you live.

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #8362 dnia: Maja 04, 2010, 13:02:58 pm »
Sugeruje się przyzwyczaić, że Kościół jest istotnym elementem życia publicznego, księża to ludzie o sprecyzowanych poglądach i jak każdy będą wykorzystywać wszelkie możliwe środki, kiedy - przynajmniej w ich opinii - w kraju źle się dzieje. Taka próba zamykania komukolwiek ust, decydowania o czym wolno mówić - PRL jak się patrzy.

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #8363 dnia: Maja 04, 2010, 13:05:47 pm »
jak odprawia msze czy prowadzi katecheze, to ma chowac swoje poglady polityczne gleboko w swoje dupsko. moze je wyciagac po mszy i robic z nimi co mu sie podoba.

Bo? Masz na to jakiś paragraf czy "bo tak", bo ty tak mówisz?

Pozwolicie że się wtrącę. Bo tak byłoby przyzwoicie? Wykorzystywanie do agitacji politycznej miejsca, gdzie ludzie przychodzą się pomodlić jest grubym przegięciem. Jednak mnie to wcale nie zaskakuje. W poprzedniej kampanii też takk było.

LoNdEk

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 23-10-2007
  • Wiadomości: 6 670
  • Reputacja: 15
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #8364 dnia: Maja 04, 2010, 13:09:56 pm »
Sugeruje się przyzwyczaić, że Kościół jest istotnym elementem życia publicznego, księża to ludzie o sprecyzowanych poglądach i jak każdy będą wykorzystywać wszelkie możliwe środki, kiedy - przynajmniej w ich opinii - w kraju źle się dzieje. Taka próba zamykania komukolwiek ust, decydowania o czym wolno mówić - PRL jak się patrzy.

A potem sie dziwic, ze ludzie odchodza od kosciola. W mediach o polityce, w kosciele tez o polityce. Iras chodzi o to, ze kosciol nie jest z zalozenia miejscem gdzie prowadzi sie kampanie polityczne i ludzie nie chodza do kosciola sluchac o polityce, nie wiem, jak dla ciebie, ale dla mnie, wlasnie tak nie powinien kosciol wygladac czyt. powinien byc miejscem gdzie czlowiek zbliza sie do Boga i odczuwa pewne uniesienie duchowe, a ze tak sie nie dzieje, takiego kosciola niestety nie ma to przestalem do tych bundynkow, tudziez nazywanymi swiatyniami uczeszczac. Kler gra w gre polityczna i wykorzystuja wypracowana sobie pozycje. Kosciol jest jedna z najpotezniejszych instytucja w naszym kraju z wielka sila i wplywami.

Nikt nie bronii, ksiedzu miec swoje zdanie o polityce, ale nie powinien ow ksiadz, wyrazac go z ambony, bo chyba o innym nauczaniu mysleli zakladajacy kosciol katolicki.

s00s

  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 04-11-2007
  • Wiadomości: 10 368
  • Reputacja: 155
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #8365 dnia: Maja 04, 2010, 13:13:14 pm »
no to jeszcze brakuje, żeby w szkołach i na uczelniach podczas zajęć nauczyciele/wykładowcy agitowali do swoich indywidualnych preferencji politycznych i będzie pięknie.

prart

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 31-03-2009
  • Wiadomości: 3 920
  • Reputacja: 95
  • PSN ID: prarts
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #8366 dnia: Maja 04, 2010, 13:13:56 pm »
Ires, odpusc juz ten temat - bo albo nie ogarniasz o czym piszemy albo udajesz.

Mr_Zombie

  • Global Moderator
  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 05-11-2005
  • Wiadomości: 5 999
  • Reputacja: 15
  • Press a button and something awesome happens...
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #8367 dnia: Maja 04, 2010, 13:14:51 pm »
Ile razy trzeba Ci powtarzać, że jest cholernie wielka różnica pomiędzy wyrażaniem swoich poglądów prywatnie, a wyrażaniem ich z ambony, podczas kazania? I ile razy jeszcze będziesz próbował porównywać to do cenzury, zamykania komukolwiek ust i PRL?

Optowanie za konkretną opcją polityczną przez danego księdza to jest jego prywatny pogląd, na który nie powinno być miejsca na ambonie, gdzie się naucza. To tak, jakby ksiądz mówił Ci podczas kazania, że kolor zielony jest zły, że właściwy jest tylko kolor żółty, bo to jest również pewien jego pogląd. Nie ma to jednak kompletnie nic wspólnego z chrześcijaństwem. Kościół (cały Kościół) ma pewne zasady, którymi się kieruje, i których naucza - że aborcja czy in-vitro są złe, że seks homoseksualny czy przedmałżeński jest zły, że zabijanie jest złe itp, i to jest nauka w stylu "jak żyć po chrześcijańsku". Popieranie konkretnej partii politycznej, jakakolwiek by ona nie była, do tego nie należy.

Poza tym, skoro uważałeś, że tak istotne dla dyskusji było pytanie, kto z nas "faktycznie uczestniczy w życiu Kościoła", to również czekam na odpowiedź.
Always code as if the person who will maintain your code
is a maniac serial killer that knows where you live.

LoNdEk

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 23-10-2007
  • Wiadomości: 6 670
  • Reputacja: 15
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #8368 dnia: Maja 04, 2010, 13:19:37 pm »
Poza tym, skoro uważałeś, że tak istotne dla dyskusji było pytanie, kto z nas "faktycznie uczestniczy w życiu Kościoła", to również czekam na odpowiedź.

Ja od siebie dodam, odpowiadajac na pytanie Irasa, ze rowniez, jak Mr_Zombie bylem ministrantem x lat (BBN moze potwierdzic), ale w pewnym momencie poprostu przestalo mi to co sie w kosciele dzieje odpowiadac i juz od kilku lat nie biore czynnego udzialu w zyciu religijnym itp.

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #8369 dnia: Maja 04, 2010, 13:40:15 pm »
Poza tym, skoro uważałeś, że tak istotne dla dyskusji było pytanie, kto z nas "faktycznie uczestniczy w życiu Kościoła", to również czekam na odpowiedź.

Ja od siebie dodam, odpowiadajac na pytanie Irasa, ze rowniez, jak Mr_Zombie bylem ministrantem x lat (BBN moze potwierdzic), ale w pewnym momencie poprostu przestalo mi to co sie w kosciele dzieje odpowiadac i juz od kilku lat nie biore czynnego udzialu w zyciu religijnym itp.

Potwierdzam. Sam przez dłuższy czas byłem ministrantem. W tym samym okresie co LoNdEk.

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #8370 dnia: Maja 04, 2010, 13:41:24 pm »
Zacznijmy od tego, że to nie ja mam problem tylko wy - kolejnego wroga. Ja się mogę ewentualnie zastanowić, dlaczego Kościół popiera właśnie tą opcję polityczną. A tak, popieranie partii o poglądach najbliższych naukom Kościoła jest chyba jak najbardziej "po chrześcijańsku". Swoją drogą zastanawiam się, ilu z was byłoby równie oburzonych, gdyby księża zachęcali do głosowania na Donalda.

I ile razy jeszcze będziesz próbował porównywać to do cenzury, zamykania komukolwiek ust i PRL?

A widzisz tu jakąś różnicę? Cały czas piszecie, czego księdzu nie wolno mówić z ambony. Co to jest jeśli nie cenzura i zwalczanie Kościoła rodem z czasów komuny? Popatrz jakiego języka używacie - "Nasz Kościół zawsze był zaściankowy, tradycyjny, bezmózgi", "za dużo im pozwolono." Jak to inaczej nazwać?

_Music

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 07-07-2005
  • Wiadomości: 7 703
  • Reputacja: 0
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #8371 dnia: Maja 04, 2010, 15:44:12 pm »
Swoją drogą zastanawiam się, ilu z tych, którym tak bardzo przeszkadza mieszanie się księży w politykę, faktycznie uczestniczy w życiu Kościoła. _Music? prart? Mr_Zombie?

Ja jestem katolikiem i do kościoła nawet czasem się przejdę.
Jednak rozumiem tych którzy postawili krzyżyk na tej instytucji, no i niestety coraz więcej osób się zraża wysłuchując takich agitacji politycznych.

Także jest to groteskowe kiedy ksiądz wypowiada takie słowa. Najpierw się wszyscy modlą, przepraszają za swoje słabości, obiecują poprawę i poszanowanie innego człowieka, a podczas kazania nagle jątrzenie, agresja i dzielenie- tego nawet kabarety nie parodiują, bo rzeczywistośc okrutnie ich wyprzedza.
Przez takie zakłamanie kościoła i hipokryzję jak wspomniałem, ludzie z niego odchodzą.

Jak wspomniał Mr zombie- po to w kościele się siedzi podczas mszy, że symbolizuje to przyswajanie nauk, agitacja wyborcza nie jest nauką i dlatego jest to tak bardzo złe.

Tak samo jakbym w szkole podczas lekcji zaczął agitowac by głosowac za kimś. Za coś takiego od razu się wylatuje (przynajmniej na zachodzie), w kościele niestety takiej dyscypliny nie ma.
« Ostatnia zmiana: Maja 04, 2010, 15:46:04 pm wysłana przez _Music »

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #8372 dnia: Maja 04, 2010, 16:20:40 pm »
Sorry _Music, ale twoje "jestem katolikiem" brzmi równie wiarygodnie jak "jestem liberałem". Poparcie dla skrobanki i eutanazji pewnie wyniosłeś z nauk Kościoła. Jątrzenie, agresja i dzielenie? Hipokryzja i zakłamanie? Ileż w tobie jadu i nienawiści do wszystkiego, co prezentuje odmienne poglądy  :?

Castor Krieg

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 02-11-2003
  • Wiadomości: 4 450
  • Reputacja: 26
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #8373 dnia: Maja 04, 2010, 16:24:58 pm »
Sorry _Music, ale twoje "jestem katolikiem" brzmi równie wiarygodnie jak "jestem liberałem". Poparcie dla skrobanki i eutanazji pewnie wyniosłeś z nauk Kościoła. Jątrzenie, agresja i dzielenie? Hipokryzja i zakłamanie? Ileż w tobie jadu i nienawiści do wszystkiego, co prezentuje odmienne poglądy  :?

To inaczej. Nie jestem katolikiem, kościoły omijam szerokim łukiem. Jestem za aborcją, itd. Nie odpowiada mi, że w empirycznej rzeczywistości domagasz się abym szanował twoje bajania o urojonej istocie.

A księża mogą mówić co im się podoba - więcej osób odejdzie z Kościoła, zmniejszy się religijność społeczeństwa. Nic tylko radość  :angel:

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #8374 dnia: Maja 04, 2010, 16:36:29 pm »
Nie zaskoczyłeś Castorze, po synu komunistycznego partyjniaka niczego innego się nie spodziewałem.

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #8375 dnia: Maja 04, 2010, 16:41:17 pm »
Ooo kur** ale to było słabe Iras. :/

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #8376 dnia: Maja 04, 2010, 16:55:41 pm »
Dlaczego słabe? Castor sam się z tym nie kryje, że zarówno ojciec jak i dziadek byli w PZPR, więc praktycznie stwierdzam tylko fakt. Dla komunizmu Kościół był największym wrogiem, a czerwoni mają na rękach krew setek księży. Urban nazywał kazania Popiełuszki seansami nienawiści. Obecni przeciwnicy Kościoła używają podobnego języka.

Castor Krieg

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 02-11-2003
  • Wiadomości: 4 450
  • Reputacja: 26
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #8377 dnia: Maja 04, 2010, 17:11:14 pm »
Nie zaskoczyłeś Castorze, po synu komunistycznego partyjniaka niczego innego się nie spodziewałem.
Ale co ma mój ojciec i dziadek do mnie? Mamy te same poglądy na Kościół, i to tyle. Poza tym zawsze byłem dumny, że będąc kapitalistami (na ile można było nimi być w PRL) nadal potrafili się wkręcić w PZPR. Zapewniam ciebie, że pracowali bardzo ostro i sumiennie (dziadek weterynarz, ojciec farmaceuta) zamiast bawić się w "opozycję" i zakładać "Solidarność".

P.S. Nie "komunistycznego", ponieważ w Polsce nie było komunizmu.

P.P.S. "Nie "partyjniaka", ponieważ jedyne czym się zasłużyli to olewaniem partyjnych zebrań w zakładzie pracy. 8)

s00s

  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 04-11-2007
  • Wiadomości: 10 368
  • Reputacja: 155
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #8378 dnia: Maja 04, 2010, 17:17:42 pm »
pojechałeś komuś przez pryzmat jego ojca. może i prawdziwe, ale słabe.

LoNdEk

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 23-10-2007
  • Wiadomości: 6 670
  • Reputacja: 15
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #8379 dnia: Maja 04, 2010, 17:17:50 pm »
Dlaczego słabe? Castor sam się z tym nie kryje, że zarówno ojciec jak i dziadek byli w PZPR, więc praktycznie stwierdzam tylko fakt. Dla komunizmu Kościół był największym wrogiem, a czerwoni mają na rękach krew setek księży. Urban nazywał kazania Popiełuszki seansami nienawiści. Obecni przeciwnicy Kościoła używają podobnego języka.

Ja pier*ole Iras. I przez to, ze ci ksieza gineli za czasow komuny ich nastepcy maja przyzwolenie na dzialanie, delikatnie mowiac niesmaczne!?!?! Kosciol nie moze, nie powinien stac za jakas opcja polityczna, widocznie niektorzy zapomnieli ze to juz nie czasy PRL, kiedy tylko kosciol byl na tyle silny, zeby nie dac sie wladzy komunistycznej, do tego mamy teraz ukrywanie pedofilow vide. Ratzinger - btw. ciekawe ile takich przypadkow w PL bylo, niestety sie nigdy nie dowiemy, komisja majatkowa - nie ma to jak rozkradac pieniadze podatnikow i najsmieszniejsze w kontekscie tego co piszesz, ucinanie sprawy TW. w szeregach kleru itp.itd. Kler powoli zbliza sie do poziomu PZPN - patrza tylko na siebie i na czym najlepiej zarobic czyt. kogo poprzec co by nam przywileji nie pozabierali, a jeszcze dodali ?!

A po co pisze o tym ? Zeby pokazac jak zepsuta instytucja jest kosciol, nie mam nic do katolikow ( procz tego, ze wiekszosc jest strasznie falszywa jest i ma w d*pie nauczania tej religii ).

A co do czlonkowstwa w PZPR - nie wrzucaj wszystich ludzi, bedacych czlonkami tej organizacji do jednego worka, ale co ja wymagam, w sumie po tobie mozna sie spodziewac dosc prostego toku rozumowania.

btw. jestes mlody a piszesz conajmniej jakbys przezyl stan wojenny walczac czynnie z komunistami.
« Ostatnia zmiana: Maja 04, 2010, 17:20:59 pm wysłana przez LoNdEk »

s00s

  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 04-11-2007
  • Wiadomości: 10 368
  • Reputacja: 155
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #8380 dnia: Maja 04, 2010, 17:20:15 pm »
Ale co ma mój ojciec i dziadek do mnie? Mamy te same poglądy na Kościół, i to tyle. Poza tym zawsze byłem dumny, że będąc kapitalistami (na ile można było nimi być w PRL) nadal potrafili się wkręcić w PZPR. Zapewniam ciebie, że pracowali bardzo ostro i sumiennie (dziadek weterynarz, ojciec farmaceuta) zamiast bawić się w "opozycję" i zakładać "Solidarność".

o_O
normalnie nie wierzę.
gdyby nie ci ludzie co się "bawili" (!)w opozycję, często płacąc za to życiem, to miałbyś teraz chu** a nie coca-cole w sklepie.

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #8381 dnia: Maja 04, 2010, 17:24:52 pm »
I dziwisz się, s00s, że mu pojechałem?  :hihi:

Można mieć ojca-partyjniaka i być normalnym człowiekiem, można też mieć ojca-partyjniaka i poglądy idealnie odzwierciedlające tamto szambo.

_Music

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 07-07-2005
  • Wiadomości: 7 703
  • Reputacja: 0
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #8382 dnia: Maja 04, 2010, 17:44:01 pm »
Cytuj
Poparcie dla skrobanki i eutanazji pewnie wyniosłeś z nauk Kościoła.

Bo nie zgadzam się ze wszystkimi zakazami kościoła. Tak samo jak nie uważam że za seks przed ślubem będę się smażyc w piekielnym kotle.

Cytuj
Jątrzenie, agresja i dzielenie? Hipokryzja i zakłamanie? Ileż w tobie jadu i nienawiści do wszystkiego, co prezentuje odmienne poglądy

Ja sobie mogę prywatnie na forum mówic co chcę, ale już nie z ambony. Taka jest różnica.

dante0

  • Kapitan Żbik
  • *****
  • Rejestracja: 22-07-2008
  • Wiadomości: 1 323
  • Reputacja: 26
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #8383 dnia: Maja 04, 2010, 17:51:18 pm »
Poza tym zawsze byłem dumny, że będąc kapitalistami (na ile można było nimi być w PRL) nadal potrafili się wkręcić w PZPR. Zapewniam ciebie, że pracowali bardzo ostro i sumiennie (dziadek weterynarz, ojciec farmaceuta) zamiast bawić się w "opozycję" i zakładać "Solidarność".

Zapomniałeś dodać, że liżąc tyłki komuchom czerpali z tego pewnie odpowiednie korzyści (w przeciwieństwie do tych którzy się w tą Solidarność ,,bawili", a którzy nie mogli liczyć na specjalne profity wynikające z faktu bycia partyjnym lizusem).  

Z innej beczki:

http://www.dziennik.pl/wydarzenia/article599909/Stadion_im_Karpiniuka_Bali_sie_linczu_.html

Uwaga! Wraca kaczyzm :lol:
« Ostatnia zmiana: Maja 04, 2010, 18:36:05 pm wysłana przez dante0 »

_Music

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 07-07-2005
  • Wiadomości: 7 703
  • Reputacja: 0
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #8384 dnia: Maja 04, 2010, 18:06:01 pm »

Kresq

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 16-06-2004
  • Wiadomości: 4 746
  • Reputacja: 8
  • Hokus pokus, czary mary, twoja stara to twój stary
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #8385 dnia: Maja 04, 2010, 18:13:18 pm »
Sugeruje się przyzwyczaić, że Kościół jest istotnym elementem życia publicznego, księża to ludzie o sprecyzowanych poglądach i jak każdy będą wykorzystywać wszelkie możliwe środki, kiedy - przynajmniej w ich opinii - w kraju źle się dzieje. Taka próba zamykania komukolwiek ust, decydowania o czym wolno mówić - PRL jak się patrzy.
Widzisz, kiedy ludzie wychodzili i protestowali przeciwko pochowaniu Kaczyńskiego na Wawelu, to uznałeś to za wielce niestosowne i twierdziłeś, że tamtym ludziom też trzeba zamykać usta. Parafrazując ciebie: cały czas pisałeś, że tym ludziom nie wolno wypowiadać swojego zdania. Generalnie mnie oni grzeją i takie robienie z siebie debila na tego typu protestach tak samo. Ale śmieszy mnie kiedy teraz nagle nie widzisz w politycznej agitacji na ambonie w kościele (który, jak już inni próbowali ci łopatologicznie wyłożyć, służy do czegoś innego) niczego niestosownego, a zniesmaczenie tym faktem co niektórych ludzi uważasz za próbę komunistycznej cenzury i zamykania ust.


Zacznijmy od tego, że to nie ja mam problem tylko wy - kolejnego wroga. Ja się mogę ewentualnie zastanowić, dlaczego Kościół popiera właśnie tą opcję polityczną. A tak, popieranie partii o poglądach najbliższych naukom Kościoła jest chyba jak najbardziej "po chrześcijańsku". Swoją drogą zastanawiam się, ilu z was byłoby równie oburzonych, gdyby księża zachęcali do głosowania na Donalda.
I znów - kiedy w protestujących szukałeś sobie "nowego wroga" to już było okej? Dla mnie takie jawne protesty też były niestosowne, ale chodzi mi o analogie i paradoksy twojego toku myślenia. Ja nawet nie muszę się zastanawiać dlaczego Kościół popiera tę opcję polityczną - to jest dla mnie oczywiste, że jest bliższa jego poglądom. Ja się mogę zastanowić dlaczego niektórzy księża posuwają się do tak żałosnych akcji. Co innego jakieś oficjalne stanowisko i np. oświadczenie wydane przez Kościół, a co innego nagabywanie ludzi z ambony podczas czasu i okoliczności przeznaczonych na rytuały i kazania oraz nauki.
I uwierz mi - gdyby podczas mszy księża nakręcali lud na Tuska,to też uważałbym to za żałosne.


"Fruwać jest generalnie nieroztropnie,
więc nie pijcie przy otwartym oknie."

dante0

  • Kapitan Żbik
  • *****
  • Rejestracja: 22-07-2008
  • Wiadomości: 1 323
  • Reputacja: 26
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #8386 dnia: Maja 04, 2010, 18:17:46 pm »
Uwaga! Wraca kaczyzm

?


Wersja druga, łatwiejsza do zrozumienia i z mniejszą dawką ironii:

PiSiory znowu szaleją i wykorzystują tragedię do własnych, politycznych celów. Najpierw stadion w Warszawie, teraz w Kołobrzegu. :)

Mr_Zombie

  • Global Moderator
  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 05-11-2005
  • Wiadomości: 5 999
  • Reputacja: 15
  • Press a button and something awesome happens...
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #8387 dnia: Maja 04, 2010, 18:17:52 pm »
Zacznijmy od tego, że to nie ja mam problem tylko wy - kolejnego wroga.
WTF? Jakiego wroga? Może Castor (?) ma takiego wroga, ale w tej chwili wrzucasz do jednej beczki wszystkich, którzy mają inne zdanie, niż Ty, i którzy po prostu nie popierają agitacji politycznych w kościele.

I naprawdę bawi mnie Twoja próba (która nie do końca wyszła) zdyskredytowania tego, co piszemy, poprzez pytanie o "aktywność życia w kościele", podczas gdy sam jakiś czas temu pisałeś, że do kościoła raczej nie chodzisz; czyli co, w tej chwili idąc tym tokiem rozumowania powinienem Ci teraz powiedzieć, że gówno masz do gadania na temat tego, co się dzieje w Kościele, bo nie uczestniczysz w jego życiu?

Cytuj
Ja się mogę ewentualnie zastanowić, dlaczego Kościół popiera właśnie tą opcję polityczną.
Widzisz, i w tym tkwi problem. To nie Kościół popiera daną opcję polityczną, lecz dany ksiądz/biskup. Przez te 8 lat bycia ministrantem miałem dobre układy z księżmi i często gadaliśmy na różne tematy. Wśród księży byli zwolennicy różnych prawicowych opcji politycznych (od LPR, przez PiS, po PO); byli zarówno tacy, którzy uwielbiali Radio Maryja, jak i tacy, którzy uważali, że to radio robi więcej szkód, niż pożytku. Byli tacy, którzy mieli skrajnie konserwatywne poglądy (był i taki, który w ogóle nie uznawał telewizji, a jak widział, że ludzie stoją w przedsionku kościoła to wyzywał ich od szatanów), jak i tacy, którzy mieli poglądy bardziej liberalne. Każdy z tych księży miał swoją opinię, nie było żadnego zdania Kościoła na ten temat. Gdyby teraz któryś z nich zaczął wygłaszać swoją opinię na ambonie, potem jeden z drugim wierny mówiłby, że to "zdanie Kościoła", co jest wierutną bzdurą i o tym cały czas mówię. Ambona służy do głoszenia nauk Chrystusa, służy do głoszenia prawd o życiu chrześcijańskim, własne opinie i podglądy wygłasza się poza amboną.

Cytuj
Swoją drogą zastanawiam się, ilu z was byłoby równie oburzonych, gdyby księża zachęcali do głosowania na Donalda.
Swoją drogą zastanawiam się, czy byłbyś równie za wolnością słowa, gdyby księża zachęcali do głosowania na Donalda. :roll:

A odpowiadając na Twoje zastanawianie się, ja byłbym równie oburzony, bo to wciąż byłaby agitacja polityczna w Kościele, czyli łączenie tego, co "cesarskie" z tym, co "Boskie".  Ale oczywiście nie zaszkodziło spróbować sprowadzić dyskusję do poziomu "PiS vs PO", co nie?

Cytuj
Popatrz jakiego języka używacie - "Nasz Kościół zawsze był zaściankowy, tradycyjny, bezmózgi", "za dużo im pozwolono." Jak to inaczej nazwać?
Uogólnianiem? Bo ja (a cytując mój tekst zapewne zwracasz się i do mnie) czegoś takiego nie mówiłem :roll:.
« Ostatnia zmiana: Maja 04, 2010, 18:22:08 pm wysłana przez Mr_Zombie »
Always code as if the person who will maintain your code
is a maniac serial killer that knows where you live.

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #8388 dnia: Maja 04, 2010, 18:40:43 pm »
@Kresq

Zaraz, zaraz! Wtedy sprzeciwiałem się włażeniu z butami w kwestię czyjegoś pochówki, teraz sprzeciwiam się włażeniu z butami w kompetencje księży i decydowaniu, co im wolno a czego nie wolno mówić w trakcie kazania. Moje stanowisko w obu przypadkach jest w gruncie rzeczy podobne. Raczej trudno porównać polityczną agitkę nawet z ambony do robienia trzody w obliczu pogrzebu.

Ja sobie mogę prywatnie na forum mówic co chcę, ale już nie z ambony. Taka jest różnica.

I znów piszesz, jakby był na to co najmniej jakiś paragraf. A nie ma.

@Mr_Zombie

Problem w tym, że na początku pisałem do _Musica, Castora, prarta. Jeśli stajesz z nimi w jednym szeregu, nie oczekuj specjalnego traktowania.

_Music

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 07-07-2005
  • Wiadomości: 7 703
  • Reputacja: 0
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #8389 dnia: Maja 04, 2010, 18:49:51 pm »
PiSiory znowu szaleją i wykorzystują tragedię do własnych, politycznych celów. Najpierw stadion w Warszawie, teraz w Kołobrzegu.

Błyskotliwe.

Kresq

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 16-06-2004
  • Wiadomości: 4 746
  • Reputacja: 8
  • Hokus pokus, czary mary, twoja stara to twój stary
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #8390 dnia: Maja 04, 2010, 18:54:36 pm »
@Kresq

Zaraz, zaraz! Wtedy sprzeciwiałem się włażeniu z butami w kwestię czyjegoś pochówki, teraz sprzeciwiam się włażeniu z butami w kompetencje księży i decydowaniu, co im wolno a czego nie wolno mówić w trakcie kazania. Moje stanowisko w obu przypadkach jest w gruncie rzeczy podobne. Raczej trudno porównać polityczną agitkę nawet z ambony do robienia trzody w obliczu pogrzebu.

@Mr_Zombie

Problem w tym, że na początku pisałem do _Musica, Castora, prarta. Jeśli stajesz z nimi w jednym szeregu, nie oczekuj specjalnego traktowania.
Ale do pewnych rzecz nie trzeba paragrafów i po prostu nie wypada ich robić. A jeśli ktoś mimo to je robi, to już po prostu wychodzi jakieś buractwo z niego. Widzisz, tam była kwestia trzody na pogrzebie, a ja w tej ambonie widzę robienie trzody w kościele. Od razu jakoś mi przyszła na myśl ta historia z Biblii, w której Jezus się wkurwił, bo robili sobie targowisko w domu jego ojca, więc wszystkich wypierdolił.

Co do stawania w jednym szeregu, to jednak nie można wszystkich do tego wora pakować. Mogę być przeciwny takim sytuacjom, ale nie będę się tym aż tak emocjonował żeby wyjeżdżać z "bezmózgi" etc., poza tym też nie chcę uogólniać pisząc o całym Kościele, a to najwyraźniej miał autor na myśli.


"Fruwać jest generalnie nieroztropnie,
więc nie pijcie przy otwartym oknie."

Castor Krieg

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 02-11-2003
  • Wiadomości: 4 450
  • Reputacja: 26
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #8391 dnia: Maja 04, 2010, 19:24:54 pm »

Zapomniałeś dodać, że liżąc tyłki komuchom czerpali z tego pewnie odpowiednie korzyści (w przeciwieństwie do tych którzy się w tą Solidarność ,,bawili", a którzy nie mogli liczyć na specjalne profity wynikające z faktu bycia partyjnym lizusem).  
Jak to fajnie, że olewam dzieci Internetu. :lol: Akurat partyjne korzyści były żadne, na oczy nie widzieli partyjnego sklepiku, itd. ponieważ tego nie widziało 99% członków partii. Wszystkiego dorobili się sami, a socjal mieli w głębokiej powadze. Zwyczajnie żyli wg. "jest jak jest, trzeba zakasać rękawy". I nie uwierzysz - w wolnej Polsce, w gospodarce rynkowej odnaleźli się jakby od zawsze w niej żyli. :lol: W przeciwieństwie do socjalistów z "Solidarności". :P

prart

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 31-03-2009
  • Wiadomości: 3 920
  • Reputacja: 95
  • PSN ID: prarts
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #8392 dnia: Maja 05, 2010, 10:00:52 am »
(...) teraz sprzeciwiam się włażeniu z butami w kompetencje księży i decydowaniu, co im wolno a czego nie wolno mówić w trakcie kazania.
a co ksieza maja w kompetencji podczas odprawania mszy? dbanie o wyniki wyborow konkretnej partii politycznej? jezus zawsze podkreslal znaczenie wolnej woli i mozliwosci wyboru i tak nauczal. jest co w calkowitej sprzecznosci z taka postawa ksiezy polglowkow, bo jesli sie mowi, ze jakas partia jest lepsza (dla polakow, dla polski) i sie ja okresla, to oczywiste jest, ze musi byc ta druga, ta zla. to jest dzielenie na lepszych i gorszych, patryiotow i zdrajcow, prawdziwych polakow i czerwonych, dobrych i zlych. to co katolik o innych pogladach politycznych ma wyjsc z kosciola, zmienic poglady na jedynie sluszne, czy sie z nich regularnie spowiadac?
tacy maluczcy ksieza wychodza za daleko, w sfere zycia parafian ktora ich kompletnie nie powinna obchodzic. no jakby mi na koledzie wyjechal z polityczna nagonka albo ultokami wyborczymi - no kur** jego mac, tez byloby okej?

myslalem ze udajesz, ale ty faktycznie nie jestes w stanie tego pojac.

_Music

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 07-07-2005
  • Wiadomości: 7 703
  • Reputacja: 0
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #8393 dnia: Maja 05, 2010, 10:34:28 am »
Ostatnio kler szaleje w Rzeszowie. Miasto oddało kościołowi (któremuś z zakonów konkretnie) działkę w cetrum miasta, gdzie stoi sobie symbol tego miasta- wielka ci*a. Ci znowu ogrodzili teren, możliwe że będą wyburzac. A wcześniej był tam skate park (był, potem nie było, teraz znowu chyba działał), więc zamiast tego by młodzież jeździła na deskach, niech lepiej podziwia ogrodzony teren. Ewentualnie kolejny pomnik JP2 tam postawią.

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #8394 dnia: Maja 05, 2010, 10:45:52 am »
Czy ja muszę komentować ten bełkot? Na szczęście nie muszę. Tylko jeden artykuł dla pana powyżej:

Cytuj
Od wczoraj na placu obok Pomnika Walk Rewolucyjnych w Rzeszowie nie ma już skateparku. Drewniany tor trzeba było rozebrać, bo miastu kończy się umowa na dzierżawę placu od ojców Bernardynów, a tor były niebezpieczny dla ludzi.

(...)

W tym czasie właścicielem placu zostali bernardyni, którzy zapowiedzieli, że wybudują w tym miejscu ogrody w stylu włoskim. Miasto zaczęło szukać nowej lokalizacji dla toru. Początkowo proponowano teren pod mostem zamkowym, ale ponieważ to miejsce zalewane przez Wisłok, urzędnicy zrezygnowali z tego rozwiązania. W ubiegłym tygodniu okazało się, że przenosiny nie będą możliwe, bo tor się rozpadł.

- Ekspertyza przygotowana przez specjalistę wykazała, że przeszkody w każdej chwili mogą się zawalić. Zresztą już od dawna łataliśmy w nich dziury. Tym razem nie mieliśmy nawet już nawet do czego przybić łat. Wczoraj rozmontowaliśmy ostatnią pochylnię – mówi Janusz Makar, dyr. Rzeszowskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji.

http://www.nowiny24.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=/20090915/RZESZOW/452314016

"kler szaleje"

"miasto oddało"

Piter_neo

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 02-06-2005
  • Wiadomości: 5 299
  • Reputacja: 40
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #8395 dnia: Maja 05, 2010, 10:49:09 am »
@Kresq

Zaraz, zaraz! Wtedy sprzeciwiałem się włażeniu z butami w kwestię czyjegoś pochówki, teraz sprzeciwiam się włażeniu z butami w kompetencje księży i decydowaniu, co im wolno a czego nie wolno mówić w trakcie kazania. Moje stanowisko w obu przypadkach jest w gruncie rzeczy podobne. Raczej trudno porównać polityczną agitkę nawet z ambony do robienia trzody w obliczu pogrzebu.

Ja sobie mogę prywatnie na forum mówic co chcę, ale już nie z ambony. Taka jest różnica.

I znów piszesz, jakby był na to co najmniej jakiś paragraf. A nie ma.

@Mr_Zombie

Problem w tym, że na początku pisałem do _Musica, Castora, prarta. Jeśli stajesz z nimi w jednym szeregu, nie oczekuj specjalnego traktowania.
Iras jak czytam twoje posty to poprostu nie wierzę własnym oczom, brak słów. Człowieku czy ty w ogóle wiesz co to jest religia? Co to jest religia chrześcijańska? Co to jest kościół i do czego służy. Człowieku, litości piszesz takie brednie, że aż szkoda mi ciebie.

Kościół już i tak za bardzo miesza się w politykę. Kościół powinien być całkowicie apolityczny. Religia, Kościół ma łączyć ludzi, a nie dzielić. Ma nauczać w kwestiach moralnych, etycznych, religijnych, społecznych, ale napewno nie politycznych. No i nie porównuj PRL-u i wolności słowa do obecnej sytuacji. Wtedy wszyscy wiedzieli, że są złe czasy, że nie jesteśmy wolnym krajem i trzeba walczyć o polskośc nawet z ambony. No chyba, że według pisowców, "prawdziwych Polaków", "prawdziwych patriotów" Polska pod rządami PO to tragedia i trzeba walczyc o uzyskanie niepodległości i zbudować nowa IV RP.

Ja sam byłem na kilku mszach gdzie księża zaczęli gadać o kwestiach politycznych i jasno międzysłowami agitowali pis, a byli przeciwni PO. Podczas jednego takiego kazania ludzie poprostu zaczęli wychodzić z kościoła. Temu to ma służyć? Podziałowi? Tak samo jak pomysł pochowania Kaczyńskiego na wawelu. Tylko stworzyło to niepotrzebne spięcia i podział w społeczeństwie.

O tym co robi radio maryja to już nie wspomne. Aż dziwie się, że w tak rozwiniętym kraju legalnie działa taka sekta, tak sekta, bo tego inaczej już nazwać nie można. Piorą mózgi biednym starszym ludziom, manipulują nimi, wykorzystuja ich słabości. Ogólnie fajny pomysł na radio religijne, ale powinno być w nim ZERO polityki. Wiadomości powinny ograniczać się tylko do najważniejszych wydarzeń, bez szczegółów, bez osądów, bez opini.

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #8396 dnia: Maja 05, 2010, 10:56:22 am »
...bez wyciągania kasy od ludzi pod pretekstem ratowania stoczni.

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #8397 dnia: Maja 05, 2010, 11:08:18 am »
A jakim prawem chcielibyście regulować, jakie kwestie może poruszać prywatna rozgłośnia radiowa? Tak, to się nazywa cenzura. Tak, stosowaną ją w PRL. Możemy również porozmawiać o TVN i innych mediach z grupy ITI - piorą mózgi biednym młodym ludziom, manipulują nimi, wykorzystują ich słabości, itp. itd. Identyczna retoryka. Nasz media mogą jechać po PiS ile wlezie, ale już media przeciwne nie powinny legalnie działać.

Z mojej strony koniec dyskusji. Z niektórymi na pewne tematy nie ma sensu rozmawiać.

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #8398 dnia: Maja 05, 2010, 11:09:25 am »
Z niektórymi na pewne tematy nie ma sensu rozmawiać.

Tu się mogą z Tobą zgodzić. :D

windomearl

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 08-03-2008
  • Wiadomości: 31 338
  • Reputacja: 265
  • You know Carcosa?
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #8399 dnia: Maja 05, 2010, 11:13:15 am »
Z niektórymi na pewne tematy nie ma sensu rozmawiać.

Tu się mogą z Tobą zgodzić. :D