Autor Wątek: [archiwum] Odp: POLITYKA  (Przeczytany 658581 razy)

0 użytkowników i 4 Gości przegląda ten wątek.

el becetol

  • Gość
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #9320 dnia: Czerwca 23, 2010, 17:30:38 pm »
Kaczyńskiego, któremu najlepiej wychodzi klepanie wyborczych haseł "Polska jest najważniejsza".

Przecież wiadomo że "Rosja jest najważniejsza", a nie jakiś solidarny ciemnogród, co nie.

Cytat: Castor Krieg
Już ja widzę, jak to w "solidarnej" Polsce przejdzie.
Nie miałeś się czasem do Chin się wyprowadzać? Tam ta zła i straszna "solidarność" nie będzie ci snu z oczy spędzać. No i Katolicy kończą w gułagach. Raj dla każdego antysolidarnościowego lewaka.



Szerokiej drogi.


Castor Krieg

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 02-11-2003
  • Wiadomości: 4 450
  • Reputacja: 26
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #9321 dnia: Czerwca 23, 2010, 17:35:48 pm »
Nie miałeś się czasem do Chin się wyprowadzać? Tam ta zła i straszna "solidarność" nie będzie ci snu z oczy spędzać. No i Katolicy kończą w gułagach. Raj dla każdego antysolidarnościowego lewaka.



Szerokiej drogi.



Człowieku, pojedź do Chin, pooglądaj i przestań straszyć swoją nieznajomością świata. Tak, wyprowadzam się do Chin, gdzie standardowo ludzie oszczędzają na stare lata i nie liczą na garnuszek Państwa. Poza tym chyba ci się pojęcia pomyliły - jestem lewakiem i jadę do kraju, gdzie nie ma systemu ubezpieczeń społecznych, prawa pracownicze są słabe, a związki zawodowe zakazane? Weź otwórz encyklopedie na haśle "Lewica"...  :roll: :roll: :roll:

Co do katolików -  :lol: Naprawdę uważasz, że China nie mają innych problemów niż ganianie za nawiedzonymi katolikami, których i tak większość społeczeństwa olewa?  :lol:

Co do tego GIFa - spóźniony o jakieś 30 lat, ale ok, niech inni wiedzą jaki z ciebie specjalista od Chin   8)
« Ostatnia zmiana: Czerwca 23, 2010, 17:40:55 pm wysłana przez Castor Krieg »

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #9322 dnia: Czerwca 23, 2010, 17:40:58 pm »
W przekształcaniu w spółkę nie chodzi o zarabianie, tylko o powstrzymanie szpitali przed zadłużaniem się na dziesiątki milionów złotych.

NFZ płaci mniej niż kosztuje leczenie i utrzymanie szpitali. Po proponowanych przez PO zmianach możliwe będą dwie opcje - likwidowanie zadłużonych szpitali i sprzedaż majątku przez wierzycieli lub odprawianie pacjentów z kwitkiem. Obie możliwości są nie do zaakceptowania. Rozwiązanie jest jedno - radykalne zwiększenie nakładów na służbę zdrowia i ktoś to w końcu musi wprowadzić.

Co do twojego ojca - uważasz za sprawiedliwe, że ludzie muszą się dokładać do jego emerytury, ponieważ on mało zarabiał/płacił niskie składki? To daj mi kilkaset złotych, coś czuję, że mam mało.

Nie wiem skąd ci się to ubzdurało, ale mój ojciec, starszy specjalista i kierownik w państwowym Dozorze Technicznym, który pracował przez cztery lata po osiągnięciu wieku emerytalnego, nie zarabiał mało, nie płacił niskich składek i raczej nie weźmie z ZUS więcej niż tam wpłacił.

Jak dobrze wiesz prawo wstecz nie działa, więc to co mu się należy, to mu się należy. Spod ziemi te pieniądze muszą wyciągnąć, ale muszą (z prywatyzacji np.). Niech obniżą składkę na ZUS jak się da, żeby starczyło na teraźniejsze emerytury, a dla nas zaczynających życie i pracę, niech nie będzie odkładane nic.

Wszystko fajnie poza jednym - to w ogóle nie ma rąk i nóg. Składki odprowadzane do ZUS prawie w całości idą na obecne świadczenia, a spod ziemi nikt takich pieniędzy nie wyciągnie. Próbuj dalej, good luck.

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #9323 dnia: Czerwca 23, 2010, 17:43:12 pm »
Kaczyńskiego, któremu najlepiej wychodzi klepanie wyborczych haseł "Polska jest najważniejsza".

Przecież wiadomo że "Rosja jest najważniejsza", a nie jakiś solidarny ciemnogród, co nie.


Ja o czym innym, Ty o czym innym. :roll:

el becetol

  • Gość
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #9324 dnia: Czerwca 23, 2010, 17:46:53 pm »
Cytuj
Człowieku, pojedź do Chin, pooglądaj i przestań straszyć swoją nieznajomością świata. Tak, wyprowadzam się do Chin, gdzie standardowo ludzie oszczędzają na stare lata i nie liczą na garnuszek Państwa. Poza tym chyba ci się pojęcia pomyliły - jestem lewakiem i jadę do kraju, gdzie nie ma systemu ubezpieczeń społecznych, prawa pracownicze są słabe, a związki zawodowe zakazane? Weź otwórz encyklopedie na haśle "Lewica"...  :roll: :roll: :roll:

Tak - bo lewice definiuje system emerytalny :roll:
Ustrojem politycznym w Chińskiej Republice Ludowej (pełna nazwa, jakbyś dalej nie uważał że to ma coś wspólnego z lewicą) jest demokracja socjalistyczna (ludowa) a rządzi tam partia komunistyczna. Jak będziesz się dalej upierał ze komunizm nie jest lewicowy to rykne śmiechem. Albo nie, w sumie samą satysfakcją dla mnie jest że z uśmiechem na ustach wpie**alasz się z własnej woli pod władzę komunistycznego reżimu i uważasz że to raj, tylko dlatego że tam nie ma ubezpieczeń społecznych :lol: Dalej jedź sobie do Chin, tego wolnościowego raju, tylko powodzenia w dalszym krytykowaniu socjalizmu na forach internetowych. :lol: Niech Ci prycza w gułagu Laogai miękką będzie :lol:
« Ostatnia zmiana: Czerwca 23, 2010, 17:49:43 pm wysłana przez el becetol »

Castor Krieg

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 02-11-2003
  • Wiadomości: 4 450
  • Reputacja: 26
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #9325 dnia: Czerwca 23, 2010, 17:50:06 pm »
Nie wiem skąd ci się to ubzdurało, ale mój ojciec, starszy specjalista i kierownik w państwowym Dozorze Technicznym, który pracował przez cztery lata po osiągnięciu wieku emerytalnego, nie zarabiał mało, nie płacił niskich składek i raczej nie weźmie z ZUS więcej niż tam wpłacił.


No ale chwila, więc o co chodzi? Gratulację dla niego, odłożył na emeryturę i teraz może pobierać pieniądze, itd. Ale pomyśl, że i on i inni którzy byli wykształceni i zarabiali nieźle (a także pracowali długo) muszą się dokładać do tych, którzy mieli nisko płatną pracę, wcześnie przeszli na emeryturę, więc ich świadczenia są bardzo niski. I to jest sprawiedliwe?

Cytuj
NFZ płaci mniej niż kosztuje leczenie i utrzymanie szpitali. Po proponowanych przez PO zmianach możliwe będą dwie opcje - likwidowanie zadłużonych szpitali i sprzedaż majątku przez wierzycieli lub odprawianie pacjentów z kwitkiem. Obie możliwości są nie do zaakceptowania. Rozwiązanie jest jedno - radykalne zwiększenie nakładów na służbę zdrowia i ktoś to w końcu musi wprowadzić.

Nieprawda, trzeba nauczyć się racjonalnie wydawać pieniądze. Ja wiem, że najlepiej podnieść podatki, ale wytłumacz mi - przez wszystkie lata wchodziły nowe opłaty, podatki, likwidowano ulgi - sytuacja Państwa się poprawiła? Nie. Czyli zwyczajne zwiększenie nakładów nie jest rozwiązaniem, problem jest w wydawaniu i zarządzaniu publicznymi pieniędzmi. Są w Polsce szpitale, które wyrabiają zysk. Jak widać jak się chce to można.

Wiadomość scalona: [time]Czerwiec 23, 2010, 17:52:06 pm[/time]
Cytuj
Człowieku, pojedź do Chin, pooglądaj i przestań straszyć swoją nieznajomością świata. Tak, wyprowadzam się do Chin, gdzie standardowo ludzie oszczędzają na stare lata i nie liczą na garnuszek Państwa. Poza tym chyba ci się pojęcia pomyliły - jestem lewakiem i jadę do kraju, gdzie nie ma systemu ubezpieczeń społecznych, prawa pracownicze są słabe, a związki zawodowe zakazane? Weź otwórz encyklopedie na haśle "Lewica"...  :roll: :roll: :roll:

Tak - bo lewice definiuje system emerytalny :roll:
Ustrojem politycznym w Chińskiej Republice Ludowej (pełna nazwa, jakbyś dalej nie uważał że to ma coś wspólnego z lewicą) jest demokracja socjalistyczna (ludowa) a rządzi tam partia komunistyczna. Jak będziesz się dalej upierał ze komunizm nie jest lewicowy to rykne śmiechem. Albo nie, w sumie samą satysfakcją dla mnie jest że z uśmiechem na ustach wpie**alasz się z własnej woli pod władzę komunistycznego reżimu i uważasz że to raj, tylko dlatego że tam nie ma ubezpieczeń społecznych :lol: Dalej jedź sobie do Chin, tego wolnościowego raju, tylko powodzenia w dalszym krytykowaniu socjalizmu na forach internetowych. :lol: Niech Ci prycza w gułagu Laogai miękką będzie :lol:

HAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAH. Pro jesteś, że piszesz mi rzeczy z Wikipedii. Mógłbym ci napisać rzeczy typu, że komunizm to tam jest tylko w nazwie, itd. ale wtedy zawali ci się twój obraz świata. Wytłumacz mi tylko jak w tym ustroju mogą funkcjonować firmy zagraniczne od 25 lat oraz dlaczego w Chinach jest 300mln klasy średniej? Twój stan wiedzy o Chinach mnie przeraża.
« Ostatnia zmiana: Czerwca 23, 2010, 17:53:44 pm wysłana przez Castor Krieg »

el becetol

  • Gość
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #9326 dnia: Czerwca 23, 2010, 17:56:50 pm »
Tak tak, ostatnio mi tu tłumaczyłeś że PZPR nic z lewicą nie miało wspólnego, a teraz dochodzi że w Chinach nie rządzą komuniści  :roll: Jedź do tego raju i powodzenia. Serio. Przyda się.

Castor Krieg

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 02-11-2003
  • Wiadomości: 4 450
  • Reputacja: 26
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #9327 dnia: Czerwca 23, 2010, 18:01:25 pm »
Tak tak, ostatnio mi tu tłumaczyłeś że PZPR nic z lewicą nie miało wspólnego, a teraz dochodzi że w Chinach nie rządzą komuniści  :roll: Jedź do tego raju i powodzenia. Serio. Przyda się.

Ty celowo czytasz wybiórczo posty? Nie pisałem, że w Chinach nie rządzą komuniści. Dobra, skoro masz takie problemy napiszę prostym językiem:

Chiny są komunistyczne z nazwy. Partia komunistyczna wspiera rozwój przemysłu i Chin w oparciu o mechanizmy rynku. Owe mechanizmy pozwalają ludziom bogacić się.

Nieważne jaki jest oficjalny ustrój, czy jak partia próbuje semantyką połączyć komunizm z kapitalizmem. Przecież już nawet od Mao się odcinają. Zresztą za to samo pogonił Polskę Trybunał w Strasburgu kilka dni temu (sprawa ocen z religii/etyki) - teoria to jedno, ale trzeba uważać na praktykę.

Naprawdę, pojedź na wycieczkę do Chin, strach pomyśleć jak w 2010 r. można mieć takie luki w edukacji.

el becetol

  • Gość
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #9328 dnia: Czerwca 23, 2010, 18:18:01 pm »
Dobra, zostawmy nagminne łamania praw człowieka, masowe aresztowania na tle politycznym, cenzurę i gułagi za które Chiny są regularnie krytykowane - skoro tak krytykujesz Polskę za system społeczno gospodarczy, a wywyższasz Chiny to odpowiedz na pytanie czemu Chiny są dopiero na 140 miejscu według Index of Economic Freedom ?

http://www.heritage.org/index/Ranking.aspx

Za takimi tuzami gospodarczymi jak np. Etiopia?

Cytuj
Partia komunistyczna wspiera rozwój przemysłu i Chin w oparciu o mechanizmy rynku. Owe mechanizmy pozwalają ludziom bogacić się.

A to już brzmi jak cytat z Orwella... Bogacić się w kraju gdzie 200 milionów obywateli pracuje za mniej niż 1$ żyjąc w skrajnym ubóstwie. No ale Partia! Partia wspomoże, dzięki partii ludzie się bogacą. Chryste. Przerażające.

Spoiler (kliknij, by wyświetlić/ukryć)


blach0r

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 26-06-2007
  • Wiadomości: 5 558
  • Reputacja: 26
  • PSN id: purePwnerer
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #9329 dnia: Czerwca 23, 2010, 18:27:35 pm »
Castor, a jak masz zamiar się wzbogacić w Chinach?

Castor Krieg

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 02-11-2003
  • Wiadomości: 4 450
  • Reputacja: 26
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #9330 dnia: Czerwca 23, 2010, 18:32:29 pm »
Kliknij na Chiny i zobacz, że ich pozycja nie zmieniła się przez 15 lat, widać indeks ten ma mały wpływ na inwestycje zagraniczne.

Co do 200 milionów obywateli pracujących za $1 - a czego się spodziewasz w kraju, gdzie jest 1.6 miliarda ludzi, większość słabo wykształcona, a każdy chce pracy? Płaca równa w dół.


Co do łamania praw człowieka, itd. - oczywiście, że coś takiego jest. Natomiast spotyka to w znacznym stopniu ludzi, którzy występują otwarcie przeciwko Partii. jasne, że nie jest to demokracja, można psioczyć, itd. ale fakt jest faktem - jeśli koncentrujesz się na pracy a nie na polityce partia zostawi ciebie w spokoju (dokładnie to samo robił PZPR). Jest to o niebo lepsza sytuacja niż podczas Rewolucji Kulturalnej, bo wtedy nawet spokojny Chińczyk nie znał dnia i godziny, kiedy czerwonoarmiści wparują mu na chatę i ześlą do obozu.


Poza tym to zeszliśmy z tematu, przecież dyskusja szła o Polsce i reformie. Tutaj chyba nie ma co udawać - potrzeba lepszych mechanizmów wolnorynkowych, spółki państwowe powinny być sprywatyzowane. Jeśli tak się boicie Niemców to ok - niech kupią te spółki firmy polskie, mnie jest wszystko jedno. Trzeba coś zrobić ze służbą zdrowia, i to "coś" nie jest podniesieniem składki, ponieważ jak wspomniałem nowe podatki czy podnoszenie składek w ostatnich 15 latach nic nie dało.


Moim zdaniem tak z ciekawości powinien się naród zgodzić na eksperyment liberalny. Tak na 4 lata. Do tej pory nie wiadomo było gdzie Polska ma iść, Kaczyński chce tam, ktoś inny tam, a naród głupieje. Dajmy tym "łże-elitom" i innym skrytym Germanofilom 4 lata aby pokazali jak działa taki liberalizm. Jak się nie sprawdzi, co pogrąży liberałów na nastepne 20 lat. PiS tylko się z tego powinien cieszyć.


Castor, a jak masz zamiar się wzbogacić w Chinach?

Pracując. Poza tym nie chodzi tutaj o "wzbogacenie" jak Bill Gates, etc. Zwyczajnie bardziej odpowiada mi klimat, społeczeństwo, itd. tam niż w Polsce.
« Ostatnia zmiana: Czerwca 23, 2010, 18:57:05 pm wysłana przez Castor Krieg »

_Music

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 07-07-2005
  • Wiadomości: 7 703
  • Reputacja: 0
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #9331 dnia: Czerwca 23, 2010, 20:23:37 pm »
Cytuj
Co do parytetów to analogiczna sytuacja - należy wprowadzić więcej kobiet do Sejmu i na stanowiska kierownicze spółek państwowych. Po pierwsze, kobiet mają zupełnie inne podejście do wielu rzeczy niż mężczyźni, są bardziej skore to kompromisu, nie popadają tak łatwo w ekstremizm, itd. Po drugie, jasne chyba jest że interesy kobiet byłby lepiej reprezentowane przez kobiety.

Czyli jednym słowem, kobiety są za głupie by na normalnych warunkach dostac się na takie stanowiska, więc trzeba je tam sztucznie wpychac.

Cytuj
No to w takim razie po kiego ZUS? Nie lepiej więcej odłożyć samemu?

Pewno że lepiej. Ale niech wtedy zus przestanie rabowac pensje ludzi co miesiąc.


1man1jar

  • Gość
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #9332 dnia: Czerwca 23, 2010, 21:16:37 pm »
Cytuj
"łże-elitom" i innym skrytym Germanofilom
Łże elity i germanofile = PO

Cytuj
jak działa taki liberalizm

O matko, ty tak na poważnie? :lol:

Castor Krieg

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 02-11-2003
  • Wiadomości: 4 450
  • Reputacja: 26
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #9333 dnia: Czerwca 23, 2010, 21:23:37 pm »

O matko, ty tak na poważnie? :lol:

Przeczytaj jeszcze raz mój post jak nie zrozumiałeś, nie chce mi się znowu tłumaczyć. I tak, łże-elity i germanofile=PO (to było z lekkim żartem napisane, ale widzę że ty to na serio wziąłeś), jak PiS miał parlament i prezydenta, to fair jest aby teraz PO się sprawdziło. PiS dał dupy, jak PO da dupy to się pogoni parlament w 2011. To mniej czasu niż miał PiS.

Cytuj
Czyli jednym słowem, kobiety są za głupie by na normalnych warunkach dostać się na takie stanowiska, więc trzeba je tam sztucznie wpychać.

Nie są, natomiast naiwnością jest twierdzenie, że obecna struktura społeczeństwa nie wpływa na pozycję kobiet w polityce. Zobacz ile kobiet jest wójtami i sołtysami, a ile siedzi w Sejmie. Struktury partyjne utrudniają przedostanie się do polityki ogólnokrajowej. Leśniczy ze swoją żoną/kurą domową tutaj nie pomaga. :P

1man1jar

  • Gość
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #9334 dnia: Czerwca 23, 2010, 21:28:03 pm »
Ty już za bardzo światowy jesteś i gubisz się w polszczyźnie najwyraźniej.

Cytuj
Dajmy tym "łże-elitom" i innym skrytym Germanofilom 4 lata aby pokazali jak działa taki liberalizm.
Translacja: Dajmy PO 4 lata aby pokazali jak działa taki liberalizm.

I może wytłumaczę. Uznawanie Platformy Obywatelskiej za liberałów świadczy o tym, że lepiej znasz chińską scenę polityczną i to na niej powinieneś się skupić.
« Ostatnia zmiana: Czerwca 23, 2010, 21:30:08 pm wysłana przez 1man1jar »

Castor Krieg

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 02-11-2003
  • Wiadomości: 4 450
  • Reputacja: 26
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #9335 dnia: Czerwca 23, 2010, 21:31:26 pm »
I może wytłumaczę. Uznawanie Platformy Obywatelskiej za liberałów świadczy o tym, że lepiej znasz Chińską scenę polityczną i to na niej powinieneś się skupić.

Sorry, ale Korwin-Mikke i UPR chyba szansy na objęcie władzy nie mają. PO jest dość "wypłukane" z liberalizmu, ale lepszej opcji nie ma. Więc z gruntu rzeczy wziąłem ich jako przykład. Taki skrót myślowy, uznałem, że ludzie załapią o co mi chodzi a tutaj nie dość, że trzeba prosto jak budowa cepa to nowy user już się wziął za obrażanie. 8)

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #9336 dnia: Czerwca 23, 2010, 21:33:48 pm »
Znaczy że chciałbyś dać partii krętaczy, aferzystów i złodziei cztery lata na kręcenie lodów w nadziei, że pokażą ci, jak działa liberalizm?

Castor Krieg

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 02-11-2003
  • Wiadomości: 4 450
  • Reputacja: 26
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #9337 dnia: Czerwca 23, 2010, 21:36:28 pm »
Znaczy że chciałbyś dać partii krętaczy, aferzystów i złodziei cztery lata na kręcenie lodów w nadziei, że pokażą ci, jak działa liberalizm?

Z tego co widać, każda partia ma swoich krętaczy, Zbychów, Leszków, itd. PiS jest dość słaby na froncie afer gospodarczych, za to przoduje w nadużywaniu władzy i wykorzystywaniu CBA do bezprawnych działań.

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #9338 dnia: Czerwca 23, 2010, 21:57:01 pm »
:lol:

Nie rozśmieszaj mnie. Dla was to jest cholerny dogmat, który nie ma żadnego pokrycia w rzeczywistości. Ileż to wyssanych z palca zarzutów o nadużywanie władzy padło pod adresem PiS i ile spraw umorzyły sądy z braku jakichkolwiek dowodów. PO pod tym względem nie jest ani na jotę lepsze od PiS. Zresztą nie przypominam sobie, żeby za rządów PiS szef ABW podsłuchiwał dziennikarzy i wykorzystywał materiały w prywatnej sprawie.

LoNdEk

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 23-10-2007
  • Wiadomości: 6 670
  • Reputacja: 15
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #9339 dnia: Czerwca 23, 2010, 22:06:45 pm »
Ciekawe jak to beda tlumaczyli ?! Przypomne, ze  w tym samochodzie Kurski kilka razy lamal prawo i zaslanial sie imunitetem.

http://www.tvn24.pl/0,1662037,0,1,komornik-sprzedaje-bmw-kurskiego,wiadomosc.html

dante0

  • Kapitan Żbik
  • *****
  • Rejestracja: 22-07-2008
  • Wiadomości: 1 323
  • Reputacja: 26
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #9340 dnia: Czerwca 23, 2010, 22:10:52 pm »
Kolejny dowód na to, że Klich nie radzi sobie jako minister obrony.

http://www.dziennik.pl/wydarzenia/article632798/Tak_MON_zdradza_sekrety_GROM_u.html

Ale i tak miłosierny Donald - oczywiście po zaczerpnięciu opinii speców od PR - przymknie na to oko i dymisji nie będzie.  Bo jak wiadomo - dymisje oznaczają, że ktoś coś zjebał, ludzie zaczynają się interesować, słupki poparcia lecą w dół. je**ć GROM ważne, żeby w sondażach być wyżej niż PiS.  

s00s

  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 04-11-2007
  • Wiadomości: 10 368
  • Reputacja: 155
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #9341 dnia: Czerwca 23, 2010, 22:23:54 pm »
Ileż to wyssanych z palca zarzutów o nadużywanie władzy padło pod adresem PiS i ile spraw umorzyły sądy z braku jakichkolwiek dowodów.

tym tokiem rozumowania to takie SLD jest czyste jak łza ;)

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #9342 dnia: Czerwca 23, 2010, 22:25:56 pm »
:lol: :lol: :lol:

Słuszna uwaga.

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #9343 dnia: Czerwca 23, 2010, 22:36:40 pm »
Ciekawe jak to beda tlumaczyli ?!

A czego synek nie rozumiesz, że ci tłumaczyć trzeba?

tym tokiem rozumowania to takie SLD jest czyste jak łza ;)

Hehehe. Nie róbmy sobie jaj. Nie taki kaliber, nie takie podstawy  :)

1man1jar

  • Gość
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #9344 dnia: Czerwca 23, 2010, 22:45:19 pm »
to nowy user już się wziął za obrażanie. 8)
Po pierwsze, hehe  :dance:

Po drugie, nie zasłaniaj się skrótem myślowym, bo jak piszesz germanofile i łże-elity to te pojęcia funkcjonują tylko w kontekście PO. A pisanie o liberaliźmie i PO w jednym zdaniu to jak pisanie o SLD per "konserwy".

Po trzecie, nie wiem gdzie Cię obraziłem skoro utrzymujesz, że o Chinach wiesz więcej niż wszyscy. Przyjąłem to do wiadomości.
« Ostatnia zmiana: Czerwca 23, 2010, 22:47:05 pm wysłana przez 1man1jar »

Piter_neo

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 02-06-2005
  • Wiadomości: 5 299
  • Reputacja: 40
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #9345 dnia: Czerwca 23, 2010, 22:53:04 pm »
Jak teraz patrze na kampanię Kczyńskiego to taki populizm sieje, a jak nie sieje to nie mówi o swoich poglądach tylko straszy kolejnymi rzeczami jakie to Komorowski chce wprowadzić. Wcześniej kłamał o służbie zdrowia i straszył ludzi, teraz wymyslił sobie jakąś polaryzajcę dyfuzyjną (czy cos takiego) i straszy, ze biedne województwa nie dostaną pieniędzy.

:lol:

Nie rozśmieszaj mnie. Dla was to jest cholerny dogmat, który nie ma żadnego pokrycia w rzeczywistości. Ileż to wyssanych z palca zarzutów o nadużywanie władzy padło pod adresem PiS i ile spraw umorzyły sądy z braku jakichkolwiek dowodów. PO pod tym względem nie jest ani na jotę lepsze od PiS. Zresztą nie przypominam sobie, żeby za rządów PiS szef ABW podsłuchiwał dziennikarzy i wykorzystywał materiały w prywatnej sprawie.
No chyba sobie jaja robisz. Tyle co było afer za rządów PiS-u, nieczystej polityki, podstępów, podkładania świni, oszczerstw, nadużywania włądzy to Polska nie widziała. Czy w normalnym państwie jeden minister w rozmowie z drugim nagrywa rozmowę na dyktafonie? Dziwię się, że świat o tym nie usłyszał i na szczęście nie powstała afera na skalę europejską. Tyle tych afer było, że człowiek tylko czekał każdego dnia, aż kolejne brudne sprawy wyjda na jaw.

Rząd PiS-u to była katastrofa, jedna wielka afera i walka u stołki.



Ja nie rozumiem jednego. Skoro Lech całkowicie nie sprawdził się na stanowisku prezydenta i miał małe poparcie nawet wśród elektoratu PiS, to dlaczego ludzie głosują na jego brata? Jarosław z kolei nie sprawdził się całkowicie jako premier i po aferach rząd się rozpadł. Widać, że ani jeden ani drugi nie są zdolni dobrze prowadzić państwa. Nie sprawdzają się na stanowiskach przywódczych. Ludzie juz o tym wiedzą, więc dlaczego znowu głosują na Jarka?
« Ostatnia zmiana: Czerwca 23, 2010, 22:58:45 pm wysłana przez Piter_neo »

LoNdEk

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 23-10-2007
  • Wiadomości: 6 670
  • Reputacja: 15
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #9346 dnia: Czerwca 23, 2010, 22:54:45 pm »
A czego synek nie rozumiesz, że ci tłumaczyć trzeba?


Ty znow swoim intelektem zaskakujesz :) pewnie nawet samego siebie... chodzilo mi o to jak to PiS bedzie tlumaczyl, sadami sterowanymi przez PO ? Czy moze cos innego ?? W koncu to Agora byla strana  w procesie!? Mniejsza z tym ze posel partii Prawo i Sprawiedliosc olal zupelnie wyrok sadu.

el becetol

  • Gość
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #9347 dnia: Czerwca 23, 2010, 22:56:29 pm »
wykorzystywaniu CBA do bezprawnych działań.

A propos. CBA by Tusk:

http://www.dziennik.pl/dziennik/dziswdzienniku/article627609/Partia_Tuska_spuszcza_CBA_ze_smyczy.html

Cytuj
Po dwóch latach narzekań na Centralne Biuro Antykorupcyjne i bezkarność agentów rząd Donalda Tuska robi z CBA supersłużbę. O takich uprawnieniach Mariusz Kamiński za czasów PiS mógł pomarzyć. Wbrew wyrokowi Trybunału Konstytucyjnego PO robi zamach na wolności obywatelskie.

Biuro ma teraz zbierać bez kontroli dane o chorobach, przekonaniach politycznych i religijnych oraz preferencjach seksualnych obywateli. Nie będzie się ograniczać do korupcji urzędników.

http://wiadomosci.wp.pl/kat,1342,title,CBA-bedzie-zagladac-do-sypialni,wid,12374644,wiadomosc_prasa.html?ticaid=1a666

Cytuj
Eksperci biją na alarm. Zdaniem prof. Antoniego Kamińskiego, eksperta od walki z korupcją i założyciela Transparenty International, takie rozszerzanie kompetencji jest zrozumiałe w państwie totalitarnym, ale jest nie do przyjęcia w kraju demokratycznym

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #9348 dnia: Czerwca 23, 2010, 23:04:30 pm »
No chyba sobie jaja robisz. Tyle co było afer za rządów PiS-u, nieczystej polityki, podstępów, podkładania świni, oszczerstw, nadużywania włądzy to Polska nie widziała. Czy w normalnym państwie jeden minister w rozmowie z drugim nagrywa rozmowę na dyktafonie? Dziwię się, że świat o tym nie usłyszał i na szczęście nie powstała afera na skalę europejską. Tyle tych afer było, że człowiek tylko czekał każdego dnia, aż kolejne brudne sprawy wyjda na jaw.

Przede wszystkim dlatego rozpadł się "rząd" PiS'u po zaledwie dwóch latach egzystencji. Tyle smrodu narobili, że sami zaczęli się w nim dusić. Społeczeństwo miało dosyć i tak to musiało się skończyć. Pod tym względem PO do PiS'u tak daleko jak stąd do Japonii.

sieq

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 04-09-2006
  • Wiadomości: 2 842
  • Reputacja: 16
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #9349 dnia: Czerwca 23, 2010, 23:37:06 pm »
!   :hihi:


« Ostatnia zmiana: Czerwca 23, 2010, 23:39:47 pm wysłana przez sieq »

_Music

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 07-07-2005
  • Wiadomości: 7 703
  • Reputacja: 0
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #9350 dnia: Czerwca 24, 2010, 08:09:10 am »
Cytuj
"Dziennik Gazeta Prawna" pisze, że przedstawiciele załogi mogą nie zasiadać już w zarządach i radach nadzorczych spółek Skarbu Państwa. Domaga się tego Rada Gospodarcza kierowana przez Jana Krzysztofa Bieleckiego.

Gazeta przypomina, że obecnie we władzach firm z decydującym głosem Skarbu Państwa mają prawo zasiadać przedstawiciele załogi. Zazwyczaj są to związkowcy. W radzie nadzorczej KGHM jest ich trzech. "Mają opinię hamulcowych, nie znają się na ekonomii, są nieprzemakalni na argumenty" - mówi osoba znająca kulisy zarządzania tą firmą.

Odsunięcie związkowców od udziału w zarządach i radach nadzorczych spółek Skarbu Państwa wymaga zmiany w ustawie o komercjalizacji przedsiębiorstw, a także w statutach spółek. Nad rozwiązaniami prawnymi trwają prace w resorcie skarbu. Według informacji "Dziennika Gazety Prawnej" nowe przepisy miałyby wejść w życie najpóźniej od nowego roku.

Czyżby nareszcie podcięcie skrzydeł mafii związkowej? Może to pierwszy krok do wyeliminowania z życia publicznego tego szalonego tworu? 

Cytuj
Zresztą nie przypominam sobie, żeby za rządów PiS szef ABW podsłuchiwał dziennikarzy i wykorzystywał materiały w prywatnej sprawie.

Ależ oczywiście że tak było- bodajże cba wydało polecenia by założyc podsłuchy dziennikarzom wyborczej.
Teraźniejszośc teraźniejszością, ale nie zapominajmy jaki pis był i żadne zakłamywanie historii i tworzenie mitów tego nie zmieni.


LoNdEk

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 23-10-2007
  • Wiadomości: 6 670
  • Reputacja: 15
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #9351 dnia: Czerwca 24, 2010, 08:23:13 am »
Dziennik Gazeta Prawna" pisze, że przedstawiciele załogi mogą nie zasiadać już w zarządach i radach nadzorczych spółek Skarbu Państwa. Domaga się tego Rada Gospodarcza kierowana przez Jana Krzysztofa Bieleckiego.

Gazeta przypomina, że obecnie we władzach firm z decydującym głosem Skarbu Państwa mają prawo zasiadać przedstawiciele załogi. Zazwyczaj są to związkowcy. W radzie nadzorczej KGHM jest ich trzech. "Mają opinię hamulcowych, nie znają się na ekonomii, są nieprzemakalni na argumenty" - mówi osoba znająca kulisy zarządzania tą firmą.

Odsunięcie związkowców od udziału w zarządach i radach nadzorczych spółek Skarbu Państwa wymaga zmiany w ustawie o komercjalizacji przedsiębiorstw, a także w statutach spółek. Nad rozwiązaniami prawnymi trwają prace w resorcie skarbu. Według informacji "Dziennika Gazety Prawnej" nowe przepisy miałyby wejść w życie najpóźniej od nowego roku.

Czyżby nareszcie podcięcie skrzydeł mafii związkowej? Może to pierwszy krok do wyeliminowania z życia publicznego tego szalonego tworu?

Nie oszukujmy sie pojda na stolice i demoratycznie beda palili opony i rzucali kamieniami itd. i rzad odpusci, a szkoda, bo zwiazki typu Solidarnosc staly sie tak jak napisales szalonym tworem/mafia, ktora w wiekszosci przypadkow dziala na niekorzysc firmy w ktorej operuje.

1man1jar

  • Gość
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #9352 dnia: Czerwca 24, 2010, 09:09:47 am »
Dokładnie, a Solidarność to bojówka PiSu. Fajnie też, że Solidarność = związki zawodowe, nie ma to jak dobra figura retoryczna.

>Music uznający coś za szalony twór



Cytuj
Ależ oczywiście że tak było- bodajże cba wydało polecenia by założyc podsłuchy dziennikarzom wyborczej.
Po pierwsze to był CBŚ, po drugie to była sprawa Blidy, więc tak troszkę średni przykład jak na antytezę do "prywatnej sprawy".

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #9353 dnia: Czerwca 24, 2010, 09:22:21 am »

el becetol

  • Gość
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #9354 dnia: Czerwca 24, 2010, 09:38:55 am »
Cytuj
Cytuj
Ależ oczywiście że tak było- bodajże cba wydało polecenia by założyc podsłuchy dziennikarzom wyborczej.
Po pierwsze to był CBŚ, po drugie to była sprawa Blidy, więc tak troszkę średni przykład jak na antytezę do "prywatnej sprawy".

Po trzecie CBŚ kierował wtedy Kaczmarek, dzisiaj główny antykaczysta i wszechautorytet saloniku.  :lol:
No i prokuratura na wiosnę umorzyła sprawę podsłuchiwania Wojciecha Czuchnowskiego.

Ileż to wyssanych z palca zarzutów o nadużywanie władzy padło pod adresem PiS i ile spraw umorzyły sądy z braku jakichkolwiek dowodów.

tym tokiem rozumowania to takie SLD jest czyste jak łza ;)

Bez przesady. Afera Starachowicka  - SLDowcy poszli siedzieć, afera ratuszowa, Paliwowa, tam ponad 330 osób oskarżonych w tym wielu lokalnych polityków Sojuszu, Rywin też trochę posiedział, a to w końcu też człowiek Sojuszu... To tak z pamięci, a już widać że daleko im do czystych jak łza :)

_Music

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 07-07-2005
  • Wiadomości: 7 703
  • Reputacja: 0
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #9355 dnia: Czerwca 24, 2010, 09:45:38 am »
Dlatego napisałem "chyba cba". Nie pamiętam szczegółów.

Ale w takim tempie, to zacznie wychodzic że pis tak właściwie nikogo nie podsłuchiwało, żadnych afer, a nawet żadnej koalicji z lepperem i giertychem. Podobnie jak teraz do tej pory nie przyznają się do koalicji medialnej z sld.

s00s

  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 04-11-2007
  • Wiadomości: 10 368
  • Reputacja: 155
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #9356 dnia: Czerwca 24, 2010, 09:52:22 am »
#9355

powinieneś się domyślić, że mówiąc to chciałem zwrócić uwagę na fakt:
uniewinniający wyrok sądu =/= sprawy nie było

_Music

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 07-07-2005
  • Wiadomości: 7 703
  • Reputacja: 0
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #9357 dnia: Czerwca 24, 2010, 10:24:38 am »
Cytuj
...
Kontrolerzy podkreślają, że decyzja o podsłuchu telefonu dziennikarza zapadła 20 kwietnia 2007 r. - gdy policja dostała "informację pochodzącą z nowego, niesprawdzonego źródła, którego autentyczność, kompetencje i wiarygodność nie były znane lub nie mogły być potwierdzone (kategoria X2)". Nie jest podana treść tej informacji. W nomenklaturze policyjnej X2 jest jedną z najniższych kategorią wiarygodności źródła informacji. Najlepsze źródła mają oznaczenia A, B, C z cyfrą 1.

Policyjni kontrolerzy zwracają uwagę, że mimo iż CBŚ wiedziało, że telefon należy do dziennikarza, podsłuch zarejestrowano na "NN" (czyli osobę nieznaną). Na taki operacyjny podsłuch - zakładany w sytuacjach niecierpiących zwłoki - zgodę musiał dać prokurator generalny lub okręgowy, a po pięciu dniach CBŚ powinno było uzyskać od sądu tzw. zgodę następczą, czyli zalegalizować podsłuch.

W przypadku Czuchnowskiego nic takiego nie nastąpiło.

„Zespół kontrolny stwierdził, że w trakcie trwania wymienionej k.o. [kontroli operacyjnej, czyli podsłuchu], pomimo uzyskania po kilku dniach podczas odsłuchu zarejestrowanych komunikatów wiedzy, że NN osoba jest dziennikarzem pracującym w » Gazecie Wyborczej «i nie prowadzi rozmów związanych ze sprawą - niezwłocznie nie zakończono stosowania k.o.”.

Jest to najważniejsze stwierdzenie kontrolerów. Świadczy ono o złamaniu prawa, bo podsłuchiwano dziennikarza, którego nie podejrzewano o jakiekolwiek przestępstwo. A podsłuch kontynuowano przez kilkanaście dni.

Kaczmarek mówił speckomisji, że służby stosowały fortel: pięciodniowy podsłuch na chwilę przerywano, by ominąć wymóg wystąpienia do sądu, a następnie kontynuowano - jakby znowu nie cierpiało to zwłoki.

...

http://wyborcza.pl/1,75478,7975473,_Gazeta__na_podsluchu.html?as=3&startsz=x

No super.

el becetol

  • Gość
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #9358 dnia: Czerwca 24, 2010, 10:32:13 am »
Wierzysz bardziej Gazecie Wyborczej niż prokuraturze?  :-?
To dopiero fanatyzm.

No ale jak prokuratura nie wystarczy, to tu analiza:

Cytat: kataryna
"Wyborcza" na podsłuchu

Waldemar Kumór (Gazeta Wyborcza): Rozumiem: katastrofa smoleńska, powodzie, kampania prezydencka, kryzys ekonomiczny itd., itp. Tyle ważnych spraw. Ale kompletna cisza w sprawie dla demokracji fundamentalnej? Chodzi o to, że przez ponad dwa tygodnie po śmierci Barbary Blidy Centralne Biuro Śledcze podsłuchiwało telefon dziennikarza "Gazety" Wojciecha Czuchnowskiego, który pisał o tej sprawie. A podsłuchy zarządzono, bo ówczesny minister sprawiedliwości z PiS Zbigniew Ziobro obawiał się o zamach na swoje życie. "Gazeta" udowodniła, że podsłuch był nielegalny. Napisaliśmy o tym w sobotę. Opublikowaliśmy wewnętrzny dokument CBŚ potwierdzający nieuprawnioną inwigilację dziennikarza. Nigdy przedtem w takiej sprawie nie było tak mocnego dowodu. I co? I cisza. TVP  czy "Rzeczpospolitej" się nie dziwię, bo sprawa dotyczy wpadki ich politycznych idoli z IV RP. A dowody mocne.Mam żal o to milczenie do posłów z przeróżnych komisji śledczych, innych mediów czy organizacji pozarządowych. Przecież - przepraszam za oczywistość - takie podsłuchy to (niezależnie od różnic politycznych) naprawdę zagrożenie dla demokracji.

Kumór ma żal, a mnie milczenie poważnych mediów wcale nie dziwi, bo choć Gazeta usiłuje sprawę przedstawić jako spisek Ziobry przeciwko Czuchnowskiemu za Blidę, każdy kto przeczyta opublikowany przez Gazetę fragment protokołu z kontroli rozumie, że afera jest klecona na siłę, a takie jej przedstawianie jest zwykłą manipulacją.

Po pierwsze, podsłuch założono zanim wybuchła "sprawa Blidy", bo 24 kwietnia 2007, a Blida zastrzeliła się dzień później, i dopiero wtedy Czuchnowski miał okazję zacząć pisać o "sprawie Blidy". Nie broni się więc zarzut, że podsłuch założony Czuchnowskiemu ma cokolwiek wspólnego z jego tekstami o sprawie Blidy, to Gazeta usiłuje stworzyć taki związek opierając się wyłącznie na zbieżności czasowej. Jeśli jednak mamy uwierzyć, że jest tu jakiś związek, przydałoby się wyjaśnić jak CBŚ przewidziało z wyprzedzeniem, że będzie jakaś "sprawa Blidy" o której będzie pisał Czuchnowski, i prewencyjnie założyła mu w tym celu podsłuch dzień przed inicjującym "sprawę Blidy" samobójstwem byłej posłanki.

Po drugie, podsłuch nie został założony na telefon Czuchnowskiego, prywatny i na niego zarejestrowany, ale na służbowy numer Agory, jeden z setek numerów na nią zarejestrowanych. Nie ma żadnego dowodu, że w chwili zakładania podsłuchu wiedziano, że jest to numer należący do Czuchnowskiego, czy w ogóle jakiegoś dziennikarza "Gazety Wyborczej". Precyzyjnie rzecz ujmując, podsłuch został założony na telefon należący do spółki Agora. Tyle było o tym wiadomo w momencie zarządzenia podsłuchu. Nic zatem nie wskazuje, że ta decyzja miała jakikolwiek związek z Blidą, czy też z innymi tematami o jakich pisał Czuchnowski. Nic nie wskazuje nawet, że miała związek z samym Czuchnowskim.

Po trzecie, podsłuch nie miał nic wspólnego z tekstami Czuchnowskiego o Blidzie, protokół kontroli wyraźnie mówi co było podstawą zarządzenia o założeniu podsłuchu na noszony akurat przez Czuchnowskiego telefon zarejestrowany na Agorę. Numer z którego korzystał Czuchnowski został namierzony w ramach rozpracowywania jakiejś sprawy o charakterze - jak rozumiem - kryminalnym. Śledczy ustalili, że był kontakt między numerem, którego używał Czuchnowski, a jakimś innym numerem, który mieli pod obserwacją. Więc zarządzili rozpoczęcie kontroli numeru telefonu należącego do Agory, a używanego przez Czuchnowskiego.

Po czwarte, Ziobro nie miał nic wspólnego z tamtym podsłuchem,  Gazeta go na siłę z nim łączy, choć podsłuch założyło CBŚ, czyli instytucja podległa Ministrowi Spraw Wewnętrznych i Administracji, którym w tamtym czasie był Janusz "Ściema" Kaczmarek, od jakiegoś czasu najlepszy sojusznik  i zaufany informator dziennikarzy walczących z kaczyzmem. Dlaczego zatem to Ziobro pojawia się w artykułach Gazety, a nie Kaczmarek właśnie? Pytanie jest oczywiście retoryczne.

Takie są fakty. Gazeta nie przedstawiła żadnej poszlaki, o dowodach nie wspominając, że kilkunastodniowy podsłuch telefonu używanego przez Czuchnowskiego miał związek z jego pracą dziennikarską w ogóle, a sprawą Blidy w szczególności. Gazeta na siłę buduje ten związek, ale inne media nie mają powodu włączać się zbyt aktywnie w nadymaną aferę, która aferą nie jest. Nikt się na własne konto wygłupiać nie chce, bo czytelnik jednak czasami swój rozum ma, i może dostrzec, że to nie Ziobro kazał podsłuchiwać Czuchnowskiego ze względu na Blidę. Jak insynuuje Gazeta.

Protokół wskazuje na nieprawidłowości w zarządzeniu podsłuchu, a polegały one na tym, że zdaniem kontrolerów przed decyzją o kontroli operacyjnej należało zweryfikować informacje, bo źródło było nowe i niepewne. I w zasadzie tyle. Reszta to dopowiedzenie Gazety, która najwyraźniej liczy, że czytelnikowi się nie będzie chciało zajrzeć do dokumentu, lub przeczyta go bez zrozumienia.

A sama kontrola, żeby było śmieszniej, miała miejsce za reżimu kaczystowsko-ziobrowskiego, który - jak widać - sam się skontrolował i napiętnował w sprawie tych nieprawidłowości.

Czy już wytłumaczyłam wystarczająco redaktorowi Kumórowi dlaczego żadne poważne medium nie chce się grzebać w tym, z czego Gazeta na siłę próbuje zrobić aferę Ziobrowsko-Blidowo-Gazetową?

Osobiście mam nadzieję, że nieprzesadnie bystry poseł PO Węgrzyn, który dał się wkręcić w temat, zgodnie z obietnicą nie odpuści i sprawa będzie miała dalszy ciąg. Bardzo jestem bowiem ciekawa jakie okoliczności i kontakty Czuchnowskiego spowodowały, że znalazł się w polu zainteresowania śledczych badających - o ile zrozumiałam - jakąś planowaną prowokację wobec Ziobry. Czekam zatem na kolejne odsłony tej afery, może być naprawdę ciekawie jeśli sprawa trafi na komisję "naciskową" i poznamy kulisy tamtej sprawy. I sprawę-matkę, od której się zaczęło.

LoNdEk

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 23-10-2007
  • Wiadomości: 6 670
  • Reputacja: 15
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #9359 dnia: Czerwca 24, 2010, 11:27:32 am »
  :lol: :lol: :lol:

Wiadomość scalona: Czerwca 24, 2010, 11:42:42 am
Cytuj
Prawo i Sprawiedliwość kontynuuje politykę zmiany wobec SLD. Zbigniew Girzyński w programie "Graffiti" Polsatu News pozytywnie ocenił prezydenturę Aleksandra Kwaśniewskiego oraz złożył życzenia urodzinowe Józefowi Oleksemu.

http://wybory.onet.pl/prezydenckie-2010/aktualnosci/posel-pis-sklada-zyczenia-urodzinowe-oleksemu,1,3305954,aktualnosc.html


 :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
« Ostatnia zmiana: Czerwca 24, 2010, 11:42:42 am wysłana przez LoNdEk »