Autor Wątek: [archiwum] Odp: POLITYKA  (Przeczytany 658580 razy)

0 użytkowników i 3 Gości przegląda ten wątek.

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #9280 dnia: Czerwca 22, 2010, 16:30:50 pm »
Jarosław Kaczyński znowu przegrał w sądzie. Biedaczyna. :roll:

el becetol

  • Gość
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #9281 dnia: Czerwca 22, 2010, 16:35:28 pm »
http://wiadomosci.onet.pl/2681,2187755,pijany_golas_zaatakowal_sarkofag_kaczynskich,wydarzenie_lokalne.html

Cytuj
Pijany golas zaatakował sarkofag Kaczyńskich.

Była godzina 11.30. Mężczyzna wraz z grupą zwiedzających wszedł do krypty Srebrnych Dzwonów. - Nagle zaczął okładać parasolką sarkofag Lecha Kaczyńskiego i krzyczeć: "I co ty na to, Lechu?!

Jakiś uczeń Palikota ciśnienia wyborczego nie wytrzymał? :lol:

_Music

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 07-07-2005
  • Wiadomości: 7 703
  • Reputacja: 0
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #9282 dnia: Czerwca 22, 2010, 16:44:12 pm »
Jarosław Kaczyński znowu przegrał w sądzie. Biedaczyna. :roll:

Bo sądy są niepolskie.
Chyba że pis wygra sprawę- to wtedy na chwilą stają się nasze.

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #9283 dnia: Czerwca 22, 2010, 17:03:41 pm »
I znów nic mądrego o samej sprawie napisać nie potrafią - jak to wyborcy PO.

1man1jar

  • Gość
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #9284 dnia: Czerwca 22, 2010, 17:20:18 pm »
To teraz coś dla Musica

Cytuj
Janusz Korwin-Mikke uzyskał 12-procentowe poparcie w Jemenie.
http://wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/1,80269,8042738,Wybory_2010__Gdzie_Korwin_Mikke_dostal_12_proc___Na.html

"Polski Jemen" zawalczył o uśmiech na twej twarzy.
« Ostatnia zmiana: Czerwca 22, 2010, 17:22:32 pm wysłana przez 1man1jar »

Piter_neo

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 02-06-2005
  • Wiadomości: 5 299
  • Reputacja: 40
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #9285 dnia: Czerwca 22, 2010, 18:06:32 pm »
Niestety 90% elektoratu niezrównoważonego psychicznie przejdzie na Kaczyńskiego
To za 2 tyg głosujesz na Jarka czy mieścisz sie w 10%?
Nie przypisuj mnie nigdy do elektoratu JKM. Brrrr... aż mnie ciary przeszły na tą myśl. Ja na szczęście nie należałem do tej grupy 2% społeczeństwa.

W sumie wcześniej nie jasno napisałem i przez określenie "niezrównoważonego psychicznie" nie maiłem na mysli ludzi z elektoratu, ale pana wszechwiedzącego i jedynego inteligentnego.

Ja nad tymi 2% bardzo ubolewam. Jedyny słuszny kandydat i taki ochłap  :-?
:lol:

Niestety 90% elektoratu niezrównoważonego psychicznie przejdzie na Kaczyńskiego  :-?

Zapewne będą po drugiej turze sondaże na ten temat. Rozumiem, że jeśli się myslisz to to ładnie odszczekasz i przeprosisz?
Będę uradowany jezeli okaże się inaczej, jednak z tego co się orientuję to jest tak jak pisze. Swoje wnioski opieram o to co widzę co się dzieje na Wykopie (i innych stronach internetowych). Od miesiąca codziennie 5 wykopów o tym jaki to JKM nie jest zajebisty i 5 wykopów o tym jaki to Komorowski nie jest beznadziejny.
« Ostatnia zmiana: Czerwca 22, 2010, 18:09:12 pm wysłana przez Piter_neo »

Krzysiu

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 13-06-2008
  • Wiadomości: 14 544
  • Reputacja: 174
  • Stać! Policja!
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #9286 dnia: Czerwca 22, 2010, 18:09:30 pm »
Niestety 90% elektoratu niezrównoważonego psychicznie przejdzie na Kaczyńskiego
To za 2 tyg głosujesz na Jarka czy mieścisz sie w 10%?
Nie przypisuj mnie nigdy do elektoratu JKM. Brrrr... aż mnie ciary przeszły na tą myśl. Ja na szczęście nie należałem do tej grupy 2% społeczeństwa.

Ja nad tymi 2% bardzo ubolewam. Jedyny słuszny kandydat i taki ochłap  :-?
:lol:

Niestety 90% elektoratu niezrównoważonego psychicznie przejdzie na Kaczyńskiego  :-?

Zapewne będą po drugiej turze sondaże na ten temat. Rozumiem, że jeśli się myslisz to to ładnie odszczekasz i przeprosisz?
Będę uradowany jezeli okaże się inaczej, jednak z tego co się orientuję to jest tak jak pisze. Swoje wnioski opieram o to co widzę co się dzieje na Wykopie (i innych stronach internetowych). Od miesiąca codziennie 5 wykopów o tym jaki to JKM nie jest zajebisty i 5 wykopów o tym jaki to Komorowski nie jest beznadziejny.

Spokojna Twoja rozczochrana. Teraz nie ide na wybory bo obaj kandydaci to gówna, nie warte mojego cennego głosu  :-?

Piter_neo

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 02-06-2005
  • Wiadomości: 5 299
  • Reputacja: 40
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #9287 dnia: Czerwca 22, 2010, 18:25:34 pm »
Hmmm... a nie uważasz, że mimo wszystko czymś się różnią, inaczej będzie wyglądała prezydentura i współpraca z rządem jednego, a inaczej drugiego. Nie uważasz, że jeden będzie lepszą wizytówką Polski, a inny gorszą. Nie uważasz, ze wybór jednego gwarantuje spokojniejszą politykę w państwie, a inny ciągłą batalię.

Wiem, że to jest już nudne hasło, ale czasami trzeba wybrać mniejsze zło.

Gdyby w drugiej turze wyborów byliby Ziętek i Kornel Morawiecki - to mimo wszystko poszedłbym na wybory i wybrał jednego z nich, chociaz uważam, że żaden z wcześniej wymienionych nie nadaję się na to stanowisko.

_Music

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 07-07-2005
  • Wiadomości: 7 703
  • Reputacja: 0
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #9288 dnia: Czerwca 22, 2010, 18:40:19 pm »
To teraz coś dla Musica

Cytuj
Janusz Korwin-Mikke uzyskał 12-procentowe poparcie w Jemenie.
http://wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/1,80269,8042738,Wybory_2010__Gdzie_Korwin_Mikke_dostal_12_proc___Na.html

"Polski Jemen" zawalczył o uśmiech na twej twarzy.

Porządni ludzie tam muszą życ.


Wuher

  • Sekretarz wojewódzki
  • *****
  • Rejestracja: 20-05-2004
  • Wiadomości: 1 622
  • Reputacja: 5
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #9289 dnia: Czerwca 22, 2010, 19:47:23 pm »
Ja nad tymi 2% bardzo ubolewam. Jedyny słuszny kandydat i taki ochłap  :-?
:lol:

Niestety 90% elektoratu niezrównoważonego psychicznie przejdzie na Kaczyńskiego  :-?

90% z 2.48 to jakieś 2,2%.

Wspominałem już, że wszyscy mają na to wyje**ne?

Milford_Cubicle

  • Tajny współpracownik
  • *****
  • Rejestracja: 24-07-2007
  • Wiadomości: 856
  • Reputacja: 2
  • IT could swallow all of us before IT even CHEWED!
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #9290 dnia: Czerwca 22, 2010, 19:48:46 pm »
Hmmm... a nie uważasz, że mimo wszystko czymś się różnią, inaczej będzie wyglądała prezydentura i współpraca z rządem jednego, a inaczej drugiego. Nie uważasz, że jeden będzie lepszą wizytówką Polski, a inny gorszą. Nie uważasz, ze wybór jednego gwarantuje spokojniejszą politykę w państwie, a inny ciągłą batalię.

Kaczyński gorzej będzie reprezentował kraj, ale będzie ścianą dla PO. Gdy Komorowski wygra, to PO ma praktycznie władzę absolutną ; )
I'm happy to pull my veins out and braid a rope
I don't need hope to know that you'd die slow
I'm happy to pull my veins out and braid a rope
I don't need hope to know that you'd die slow

1man1jar

  • Gość
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #9291 dnia: Czerwca 22, 2010, 19:50:15 pm »
A to, jak wiadomo, oznacza gułagi.

VaaKo

  • Sekretarz wojewódzki
  • *****
  • Rejestracja: 05-07-2007
  • Wiadomości: 1 583
  • Reputacja: 44
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #9292 dnia: Czerwca 22, 2010, 20:14:41 pm »
Jeżeli dla socjalistów, to Komor ma mój głos !

Kaczyński gorzej będzie reprezentował kraj, ale będzie ścianą dla PO. Gdy Komorowski wygra, to PO ma praktycznie władzę absolutną ; )
Zgadza się, Kaczyński z całą pewnością gorzej wypadałby w tym aspekcie, ale z Komorem też nie jest dobrze, ktoś kto gada o parytetach, i dofinansowaniu chociażby in vitro z pieniędzy państwowych, nie jest zrównoważony psychicznie :lol: Z drugiej strony rozumiem takie postępowanie, chce teraz przyciągnąć do siebie czerwone małpy, w końcu to demokracja... trzeba obiecywać jak najwięcej głupot. ; ]

Cieszy również fakt, że lewica została ograniczona do takich śmiesznych rozgrywek w naszym kraju : ]

Wuher

  • Sekretarz wojewódzki
  • *****
  • Rejestracja: 20-05-2004
  • Wiadomości: 1 622
  • Reputacja: 5
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #9293 dnia: Czerwca 22, 2010, 20:29:26 pm »
Jeżeli dla socjalistów, to Komor ma mój głos !

Kaczyński gorzej będzie reprezentował kraj, ale będzie ścianą dla PO. Gdy Komorowski wygra, to PO ma praktycznie władzę absolutną ; )
Zgadza się, Kaczyński z całą pewnością gorzej wypadałby w tym aspekcie, ale z Komorem też nie jest dobrze, ktoś kto gada o parytetach, i dofinansowaniu chociażby in vitro z pieniędzy państwowych, nie jest zrównoważony psychicznie :lol: Z drugiej strony rozumiem takie postępowanie, chce teraz przyciągnąć do siebie czerwone małpy, w końcu to demokracja... trzeba obiecywać jak najwięcej głupot. ; ]

Cieszy również fakt, że lewica została ograniczona do takich śmiesznych rozgrywek w naszym kraju : ]

No tak. Bo na wasze 2% wszyscy mają....

+Centylion+

  • J-23
  • *****
  • Rejestracja: 06-07-2006
  • Wiadomości: 1 404
  • Reputacja: 12
  • Nałogowo wpierdalam cebule.
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #9294 dnia: Czerwca 22, 2010, 20:40:19 pm »
To teraz coś dla Musica

Cytuj
Janusz Korwin-Mikke uzyskał 12-procentowe poparcie w Jemenie.
http://wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/1,80269,8042738,Wybory_2010__Gdzie_Korwin_Mikke_dostal_12_proc___Na.html

"Polski Jemen" zawalczył o uśmiech na twej twarzy.

Porządni ludzie tam muszą życ.


Pewno za narkotyki siedzą. ;)
W grach wideo najbardziej realistyczną rzeczą jest niewidzialna ściana.

Castor Krieg

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 02-11-2003
  • Wiadomości: 4 450
  • Reputacja: 26
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #9295 dnia: Czerwca 23, 2010, 11:51:07 am »
Zgadza się, Kaczyński z całą pewnością gorzej wypadałby w tym aspekcie, ale z Komorem też nie jest dobrze, ktoś kto gada o parytetach, i dofinansowaniu chociażby in vitro z pieniędzy państwowych, nie jest zrównoważony psychicznie :lol:

Dlaczego finansowanie in vitro z budżetu świadczy o chorobie psychicznej? Za 20 lat będzie Polaków o 2-3mln mniej - czy wiesz jakie to obciążenie dla systemu emerytalnego? W bardzo wielu miejscach w kraju może brakować chętnych do objęcia specjalistycznych stanowisk, co zresztą już widać na skutek emigracji do innych krajów UE np.: lekarze masowo jeżdżą do Szwecji.

Jasne jest chyba, że coś trzeba z dzietnością zrobić. Tutaj jest kilka pomysłów:

1. Budowa żłobów i przedszkoli - leży.

2. Becikowe - LOL

3. Refundacja in vitro

4. Sprowadzenie 2mln Azjatów - mój pomysł.


Ja bym poszedł dalej - refundacja in vitro tylko dla ludzi z pewnymi dochodami, aby uzyskać pewność, że dziecko będzie miało odpowiednie warunki do nauki i rozwoju. Chyba nie chodzi na o to, żeby dzieci rodziły się w biednych rodzinach z blokowisk?

Co do parytetów to analogiczna sytuacja - należy wprowadzić więcej kobiet do Sejmu i na stanowiska kierownicze spółek państwowych. Po pierwsze, kobiet mają zupełnie inne podejście do wielu rzeczy niż mężczyźni, są bardziej skore to kompromisu, nie popadają tak łatwo w ekstremizm, itd. Po drugie, jasne chyba jest że interesy kobiet byłby lepiej reprezentowane przez kobiety.



Wyszperane w sieci:

http://wybory.gazeta.pl/wybory/1,106728,8051103,Kluzik_Rostkowska_na_czele_PiS_.html

Cytuj
Eksperci twierdzą, że byłby to strzał w dziesiątkę. - Kobieca, ciepła, a kiedy trzeba - wyrazista i niepozbawiona kłów. Będzie polską Margaret Thatcher - mówi gazecie Wiesław Gałązka, specjalista ds. kreowania wizerunku politycznego.

Szkoda tylko, że Pan Gałązka zapomniał, że Thatcher poza faktem bycia kobietą, była do kości liberalna, łamiąc monopol związków zawodowych uczyniła z Wlk. Brytanii - kraju biednego i robotniczego w latach 70-tych - potęgę gospodarczą w Europie. Oto próbka poglądów Pani Premier:

Cytuj
I think we have gone through a period when too many children and people have been given to understand "I have a problem, it is the Government's job to cope with it!" or "I have a problem, I will go and get a grant to cope with it!" "I am homeless, the Government must house me!" and so they are casting their problems on society and who is society? There is no such thing! There are individual men and women and there are families and no government can do anything except through people and people look to themselves first. It is our duty to look after ourselves and then also to help look after our neighbour and life is a reciprocal business and people have got the entitlements too much in mind without the obligations...
« Ostatnia zmiana: Czerwca 23, 2010, 11:53:37 am wysłana przez Castor Krieg »

Piter_neo

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 02-06-2005
  • Wiadomości: 5 299
  • Reputacja: 40
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #9296 dnia: Czerwca 23, 2010, 15:26:25 pm »
Hmmm... a nie uważasz, że mimo wszystko czymś się różnią, inaczej będzie wyglądała prezydentura i współpraca z rządem jednego, a inaczej drugiego. Nie uważasz, że jeden będzie lepszą wizytówką Polski, a inny gorszą. Nie uważasz, ze wybór jednego gwarantuje spokojniejszą politykę w państwie, a inny ciągłą batalię.

Kaczyński gorzej będzie reprezentował kraj, ale będzie ścianą dla PO. Gdy Komorowski wygra, to PO ma praktycznie władzę absolutną ; )
Jak ludziom nie spodoba się współpraca prezydenta z rządem, to za rok wystarczy zmienić rząd.

Ostatnio prezydentem był Lecz Kaczyński, nie sprawdził się, miał najgorsze notowania ze wszystkich prezydentów z poparciem zaledwie 18%. Wszyscy na niego narzekali nawet zwolennicy PiS. Warto teraz dać szanse komus innemu.

Rząd PiSu nie sprawdził się, działał tragicznie i po 2 latach afer, ciągłej zabawy w zawiązywanie i rozwiązywanie koalicji, zmiany ministrów co tydzień, rozpadł się. Pod koniec miał znikome zaufanie i poparcie społeczeństwa. Ludzie dali im szanse, ale PiS okazało się być niezdolne do prowadzenia państwa. W kolejnych wyborach ludzie zagłosowali na PO. Po 2 latach, notowania rządu są rekordowo wysokie, wyższe niż podczas wyborów. Społeczeństwo w większości jest zadowolone z nowego rządu.

Taka sama sytoacja jest z prezydenturą. Lech Kaczyński nie sprawdził się w tej roli dlateo teraz powinien kto inny spróbować. Gdyby nie tragedia w Smoleńsku, Komorowski wygrał by wybory w I turze z wynikiem 55-60% do 20-25% Kaczyńskiego.

Smutne jest, że ludzie przez tragedię w Smoleńsku, zapomnieli jakim człowiekiem i prezydentem był Lech Kaczyński oraz jakim człowiekiem jest jego brat, jaki prowadził rząd i jak się zachowywał. Przez współczucie, niechęć do Rosji i krótka pamięć ludzie głosują na Kaczyńskiego.
« Ostatnia zmiana: Czerwca 23, 2010, 15:42:33 pm wysłana przez Piter_neo »

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #9297 dnia: Czerwca 23, 2010, 15:42:35 pm »
Tak sobie tłumacz  :lol:

Bronek tymczasem pięknie zabiega o głosy lewicy. Napieralski zaproponował okrągły stół w sprawie służby zdrowia, ale Bronek uznał, że Napieralski w wyścigu o prezydenturę już nie bierze udziału i debatować z nim nie trzeba, więc wysłał Ewę Kopacz. Oby tak dalej.

s00s

  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 04-11-2007
  • Wiadomości: 10 368
  • Reputacja: 155
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #9298 dnia: Czerwca 23, 2010, 15:49:12 pm »
Co do parytetów to analogiczna sytuacja - należy wprowadzić więcej kobiet do Sejmu i na stanowiska kierownicze spółek państwowych. Po pierwsze, kobiet mają zupełnie inne podejście do wielu rzeczy niż mężczyźni, są bardziej skore to kompromisu, nie popadają tak łatwo w ekstremizm, itd. Po drugie, jasne chyba jest że interesy kobiet byłby lepiej reprezentowane przez kobiety.

oszalałeś, jeszcze pójdą na półtoraroczny urlop macierzyński i co?????????????????? ;)

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #9299 dnia: Czerwca 23, 2010, 15:50:18 pm »
Okrągły stół w sprawie służby zdrowia i minister Ewa Kopacz. Hmmm czy tylko ja widzę tutaj normalność? Dla mnie to logiczne, że na debatę o służbie zdrowia wysyła się ministra odpowiedzialnego za ten segment. :roll: :roll: :roll:

Milford_Cubicle

  • Tajny współpracownik
  • *****
  • Rejestracja: 24-07-2007
  • Wiadomości: 856
  • Reputacja: 2
  • IT could swallow all of us before IT even CHEWED!
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #9300 dnia: Czerwca 23, 2010, 15:53:57 pm »
Hmmm... a nie uważasz, że mimo wszystko czymś się różnią, inaczej będzie wyglądała prezydentura i współpraca z rządem jednego, a inaczej drugiego. Nie uważasz, że jeden będzie lepszą wizytówką Polski, a inny gorszą. Nie uważasz, ze wybór jednego gwarantuje spokojniejszą politykę w państwie, a inny ciągłą batalię.
Kaczyński gorzej będzie reprezentował kraj, ale będzie ścianą dla PO. Gdy Komorowski wygra, to PO ma praktycznie władzę absolutną ; )
Jak ludziom nie spodoba się współpraca prezydenta z rządem, to za rok wystarczy zmienić rząd.
Na? W tym jest problem, na co? Znów na PiS? Dzięki telewizji nic innego nie istnieje, tylko PiS i PO, teraz trochę SLD znów się pojawiło, ale to jedna zlewająca się papka. To są wciąż ci sami ludzie którzy z partii do partii mogą sobie przechodzić i nie zmieniać za bardzo poglądów.
I'm happy to pull my veins out and braid a rope
I don't need hope to know that you'd die slow
I'm happy to pull my veins out and braid a rope
I don't need hope to know that you'd die slow

Piter_neo

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 02-06-2005
  • Wiadomości: 5 299
  • Reputacja: 40
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #9301 dnia: Czerwca 23, 2010, 15:59:40 pm »
Okrągły stół w sprawie służby zdrowia i minister Ewa Kopacz. Hmmm czy tylko ja widzę tutaj normalność? Dla mnie to logiczne, że na debatę o służbie zdrowia wysyła się ministra odpowiedzialnego za ten segment. :roll: :roll: :roll:
Dla ciebie jest to normalne, dla mnie jest to normalne, jednak dla niektórych każda informacja jest możliwością do robienia sensacji i udowadniania, że PO/Komorowski są beznadziejni.


Tak samo smieszy mnie gadanie na temat wprowadzenia Euro. Co niektórzy uważają, że powinno się w tej sprawie zrobić referendum, ale co ludzie znają się na ekonomii, bankowości, rynkach walutowych itp.? Za takie rzeczy powinni odpowiadać specjaliści i oni powini decydować. Ta tak jakby przeprowadzać referendum czy powinno się sosować układy dwurdzeniowe w rakietach balistycznych ziemia-powietrze.

O specjelistycznych rzeczach powinni debatować specjaliści i oni powini decydować w tych kwestiach.
« Ostatnia zmiana: Czerwca 23, 2010, 16:07:12 pm wysłana przez Piter_neo »

Ciapkas

  • Gość
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #9302 dnia: Czerwca 23, 2010, 16:07:45 pm »
Tak sobie teraz myślę, może to lepiej jakby Komorowski wygrał.
Wtedy PO musiałoby podjąć próbę reformy służby zdrowia, być może rozpiżdżenia ZUSu, KRUSu, NFZtu. Do tego ważne decyzje dotyczące finansów, euro. Jak się skompromitują to wchodzi PiS raczej na bank. Jeśli wszystko będzie ok, w co nie uwierzę to pewnie w nastepnym parlamencie będą mieli z 60%. Ciekawe jak się to skończy.

Piter_neo

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 02-06-2005
  • Wiadomości: 5 299
  • Reputacja: 40
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #9303 dnia: Czerwca 23, 2010, 16:15:31 pm »
Jak Komorowski wygra to skończy się tłumaczenia PO, że nie mogli czegoś zrobić, bo prezydent wetował (inna sprawa, że był kryzys i teraz powódź). Będa mieli z PLS-em większość i prezydenta po swojej stronie. Jak się nie sprawdzą, to za rok nie zyskają dużego poparcia i władzę obejmie SLD bądź PiS.

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #9304 dnia: Czerwca 23, 2010, 16:19:19 pm »
Tak dzieciaczki za PO, to zupełnie normalne, że kiedy mamy wybory prezydenckie, służba zdrowia jest jednym z głównych tematów kampanii, a człowiek, który zabiega o głosy lewicy i chce być prezydentem wszystkich Polaków ( :lol: ) na debatę wysyła partyjną minister. Plany i poglądy Kopaczowej już znamy, a przydałoby się poznać Bronka, skoro w ostatnim czasie zdecydowanie odcina się od programu swojej partii.

Castor Krieg

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 02-11-2003
  • Wiadomości: 4 450
  • Reputacja: 26
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #9305 dnia: Czerwca 23, 2010, 16:23:32 pm »
Tak sobie teraz myślę, może to lepiej jakby Komorowski wygrał.
Wtedy PO musiałoby podjąć próbę reformy służby zdrowia, być może rozpiżdżenia ZUSu, KRUSu, NFZtu. Do tego ważne decyzje dotyczące finansów, euro. Jak się skompromitują to wchodzi PiS raczej na bank. Jeśli wszystko będzie ok, w co nie uwierzę to pewnie w nastepnym parlamencie będą mieli z 60%. Ciekawe jak się to skończy.

A niby jak mają zrobić reformy jak PSL będzie przeszkadzać? Przecież ta partia uprawia prostytucję polityczną od lat.

Reforma służby zdrowia została pogrzebana - wyjściem jest przekształcenie szpitali w spółki, aby Pan Dyrektor WIELKI LEKARZ nie mógł zadłużać szpitala na 200mln. A teraz będzie z tego dupa, ponieważ mohery myślą, że jak będzie spółka to nie wpuszczą ich na leczenie  :lol:

KRUS nie ruszy się nigdy.

ZUS bardzo łatwo zreformować - wystarczy powiedzieć Polakom, że mają pracować dłużej, a emerytura będzie mniejsza więc należy zrobić coś takiego jak OSZCZĘDZANIE :o Moja dziewczyna na wstępie mi powiedziała, że 15-20% pensji odkładamy, aby mieć jeśli trzeba będzie przejść na emeryturę. REWOLUCYJNE ROZWIĄZANIE. :o :o :o
« Ostatnia zmiana: Czerwca 23, 2010, 16:27:07 pm wysłana przez Castor Krieg »

Piter_neo

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 02-06-2005
  • Wiadomości: 5 299
  • Reputacja: 40
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #9306 dnia: Czerwca 23, 2010, 16:25:53 pm »
Tak dzieciaczki za PO, to zupełnie normalne, że kiedy mamy wybory prezydenckie, służba zdrowia jest jednym z głównych tematów kampanii, a człowiek, który zabiega o głosy lewicy i chce być prezydentem wszystkich Polaków ( :lol: ) na debatę wysyła partyjną minister. Plany i poglądy Kopaczowej już znamy, a przydałoby się poznać Bronka, skoro w ostatnim czasie zdecydowanie odcina się od programu swojej partii.
Bo widzisz, Komorowski jest rzeczowy i nie robi wszystkiego pod kampanie i nie włazi w tyłek Napieralskiemu jak to robi Kaczyński, który okazuje się być lewicowcem. Ten okrągły stół został zwołany bo konkretnie, rzeczowo podyskutować i spróbować rozwiązać problem służby zdrowia. To nie jest debata prezydencka, to nie jest część kampanii, to jest normalne spotkanie członków rządu mające na celu znleźć rozwiązanie problemów służby zdrowia. Jak widać, niektórzy jednak traktują to jak część kampanii prezydenckiej i próbują się lansować i gdzieś mają ten problem.

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #9307 dnia: Czerwca 23, 2010, 16:31:57 pm »
Ministerstwo zdrowia ma za zadanie reformować służbę zdrowia. Naturalnym więc jest, że to minister zdrowia uda się na debatę dotyczącą przyszłości służby zdrowia. Jeśli chodzi o poglądy Komorowskiego to odbędzie się debata 1 na 1 (Komorowski vs Kaczyński) i wtedy obaj kandydaci będą mieli okazję odpowiedzieć na pytania odnośnie służby zdrowia. No chyba, że Kaczyński znowu wydyga pałkę jak przy okazji debaty na UW.

Milford_Cubicle

  • Tajny współpracownik
  • *****
  • Rejestracja: 24-07-2007
  • Wiadomości: 856
  • Reputacja: 2
  • IT could swallow all of us before IT even CHEWED!
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #9308 dnia: Czerwca 23, 2010, 16:33:36 pm »
ZUS bardzo łatwo zreformować - wystarczy powiedzieć Polakom, że mają pracować dłużej, a emerytura będzie mniejsza więc należy zrobić coś takiego jak OSZCZĘDZANIE :o Moja dziewczyna na wstępie mi powiedziała, że 15-20% pensji odkładamy, aby mieć jeśli trzeba będzie przejść na emeryturę. REWOLUCYJNE ROZWIĄZANIE. :o :o :o
No to w takim razie po kiego ZUS? Nie lepiej więcej odłożyć samemu?
I'm happy to pull my veins out and braid a rope
I don't need hope to know that you'd die slow
I'm happy to pull my veins out and braid a rope
I don't need hope to know that you'd die slow

windomearl

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 08-03-2008
  • Wiadomości: 31 338
  • Reputacja: 265
  • You know Carcosa?
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #9309 dnia: Czerwca 23, 2010, 16:35:08 pm »
Bo widzisz, Komorowski jest rzeczowy
:lol:

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #9310 dnia: Czerwca 23, 2010, 16:38:24 pm »
Reforma służby zdrowia została pogrzebana - wyjściem jest przekształcenie szpitali w spółki, aby Pan Dyrektor WIELKI LEKARZ nie mógł zadłużać szpitala na 200mln.

Nazywaj rzeczy po imieniu - przerzucenie odpowiedzialności na samorządy i umycie rąk od problemu przez rząd, a także otwarcie drogi do dzikiej prywatyzacji i wyprzedaży majątku. Szpitale muszą działać jako organizacje non-profit. Przy takich nakładach z budżetu i NFZ, prywatne czy nie, nigdy nie będą przynosić zysków. Przekształcone na spółki prawa handlowego, których warunkiem istnienia jest osiąganie zysku, w większości będą skazane na likwidację. Na zdrowiu nie można do kur** nędzy zarabiać!

Ten okrągły stół został zwołany bo konkretnie, rzeczowo podyskutować i spróbować rozwiązać problem służby zdrowia. To nie jest debata prezydencka, to nie jest część kampanii, to jest normalne spotkanie członków rządu...

Okrągły stół został zwołany przez Napieralskiego, który zaprosił Kaczora i Bronka. Yup, to jest normalne spotkanie członków rządu.

No to w takim razie po kiego ZUS? Nie lepiej więcej odłożyć samemu?

A mojemu ojcu - człowiekowi, który przez kilkadziesiąt lat uczciwie pracował odkładając pieniądze do ZUS, zabierzesz emeryturę czy wypłacisz z własnej kieszeni?

Castor Krieg

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 02-11-2003
  • Wiadomości: 4 450
  • Reputacja: 26
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #9311 dnia: Czerwca 23, 2010, 16:39:07 pm »
ZUS bardzo łatwo zreformować - wystarczy powiedzieć Polakom, że mają pracować dłużej, a emerytura będzie mniejsza więc należy zrobić coś takiego jak OSZCZĘDZANIE :o Moja dziewczyna na wstępie mi powiedziała, że 15-20% pensji odkładamy, aby mieć jeśli trzeba będzie przejść na emeryturę. REWOLUCYJNE ROZWIĄZANIE. :o :o :o
No to w takim razie po kiego ZUS? Nie lepiej więcej odłożyć samemu?

Oczywiście, że lepiej, ale Państwo i część społeczeństwa nigdy się na to nie zgodzi. Myślisz, że ja nie chce zabrać wszystkich pieniędzy z ZUS jakie tam włożyłem? Niestety, filozofia ZUS polega na założeniu, że nie można oddać obywatelowi pełnej kontroli na emeryturą, ponieważ może dojść do sytuacji że wszystko przepije/przegra/wyda i będzie umierał. A to nie godzi się z ideałami współczesnego państwa.

Piter_neo

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 02-06-2005
  • Wiadomości: 5 299
  • Reputacja: 40
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #9312 dnia: Czerwca 23, 2010, 16:41:09 pm »
A teraz będzie z tego dupa, ponieważ mohery myślą, że jak będzie spółka to nie wpuszczą ich na leczenie
Ostatnio ktoś straszył ludzi, reklamówkami gdzie karetka nie chciała przyjechać bo nie było zapłacone za laczenie. Teraz ludzie się boją, bo PiS im wmówiło, że będą musili płacić za leczenie, a w razie wypadku/choroby jak nie zapłaca to nikt im nie pomoże.

ZUS bardzo łatwo zreformować - wystarczy powiedzieć Polakom, że mają pracować dłużej, a emerytura będzie mniejsza więc należy zrobić coś takiego jak OSZCZĘDZANIE  Moja dziewczyna na wstępie mi powiedziała, że 15-20% pensji odkładamy, aby mieć jeśli trzeba będzie przejść na emeryturę. REWOLUCYJNE ROZWIĄZANIE.
Problem jest w tym, że mamy starzejące się społeczeństwo. Oczywiście, ze lepiej by się wyszło samemu odkładając kasę, ale niestety musimy płacić kase na starszych ludzi. Tak naprawdę z tego co wpłacamy to tylko 15-25% idzie na nasze konto, a reszta to na wypłacanie pieniędzy teraźniejszych emerytów.

Można by zrobić reformę i tak jak Pawlak mówił, kazdy by płacił minimum 100, czy 200zł i po iluś tam latach miałby dobrą emeryturę. W taki sposób pozostawilibyśmy na lodzi teraźniejszych emerytów i tych co w przeciągu 20 lat nimi będą.

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #9313 dnia: Czerwca 23, 2010, 16:42:25 pm »
Bo widzisz, Komorowski jest rzeczowy
:lol:

Może sprecyzujmy. Jest bardziej konkretny od Kaczyńskiego, któremu najlepiej wychodzi klepanie wyborczych haseł "Polska jest najważniejsza".

Castor Krieg

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 02-11-2003
  • Wiadomości: 4 450
  • Reputacja: 26
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #9314 dnia: Czerwca 23, 2010, 16:42:56 pm »
Reforma służby zdrowia została pogrzebana - wyjściem jest przekształcenie szpitali w spółki, aby Pan Dyrektor WIELKI LEKARZ nie mógł zadłużać szpitala na 200mln.

Nazywaj rzeczy po imieniu - przerzucenie odpowiedzialności na samorządy i umycie rąk od problemu przez rząd, a także otwarcie drogi do dzikiej prywatyzacji i wyprzedaży majątku. Szpitale muszą działać jako organizacje non-profit. Przy takich nakładach z budżetu i NFZ, prywatne czy nie, nigdy nie będą przynosić zysków. Przekształcone na spółki prawa handlowego, których warunkiem istnienia jest osiąganie zysku, w większości będą skazane na likwidację. Na zdrowiu nie można do kur** nędzy zarabiać!

Ten okrągły stół został zwołany bo konkretnie, rzeczowo podyskutować i spróbować rozwiązać problem służby zdrowia. To nie jest debata prezydencka, to nie jest część kampanii, to jest normalne spotkanie członków rządu...

Okrągły stół został zwołany przez Napieralskiego, który zaprosił Kaczora i Bronka. Yup, to jest normalne spotkanie członków rządu.

No to w takim razie po kiego ZUS? Nie lepiej więcej odłożyć samemu?

A mojemu ojcu - człowiekowi, który przez kilkadziesiąt lat uczciwie pracował odkładając pieniądze do ZUS, zabierzesz emeryturę czy wypłacisz z własnej kieszeni?

Po kolei:

W tym momencie samorząd jeśli chce może przekształcić szpital w spółkę po czym ją sprzedać. Nie robi tego, ponieważ spółka nie może się zadłużać na więcej niż majątek spółki, a tak samorząd ma szpital z długami 150mln, to rząd zawsze oddłuży trochę. :grin: Co do "zarabianiu na zdrowiu" - szpital-spółka miałby nadal kontrakt z NFZ tzn. ludzie mogą nadal przyjść i otrzymać leczenie w ramach składki zdrowotnej.

W przekształcaniu w spółkę nie chodzi o zarabianie, tylko o powstrzymanie szpitali przed zadłużaniem się na dziesiątki milionów złotych. Jedyna zmiana, jaka miała być wprowadzona z ustawą to OBOWIĄZEK przekształcenia szpitala w spółkę.

Co do twojego ojca - uważasz za sprawiedliwe, że ludzie muszą się dokładać do jego emerytury, ponieważ on mało zarabiał/płacił niskie składki? To daj mi kilkaset złotych, coś czuję, że mam mało. :lol:
« Ostatnia zmiana: Czerwca 23, 2010, 16:48:35 pm wysłana przez Castor Krieg »

Piter_neo

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 02-06-2005
  • Wiadomości: 5 299
  • Reputacja: 40
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #9315 dnia: Czerwca 23, 2010, 16:43:24 pm »
Bo widzisz, Komorowski jest rzeczowy
:lol:
Chodziło mi konkretnie o ten przypadek, ale oczywiście zawsze można wyrwać zdanie z kontekstu i się pośmiać.

windomearl

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 08-03-2008
  • Wiadomości: 31 338
  • Reputacja: 265
  • You know Carcosa?
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #9316 dnia: Czerwca 23, 2010, 16:43:37 pm »
Bo widzisz, Komorowski jest rzeczowy
:lol:

Może sprecyzujmy. Jest dużo bardziej konkretny od Kaczyńskiego, któremu najlepiej wychodzi klepanie wyborczych haseł "Polska jest najważniejsza".
Tak, tak. Yhym.  :yes_anim:

Milford_Cubicle

  • Tajny współpracownik
  • *****
  • Rejestracja: 24-07-2007
  • Wiadomości: 856
  • Reputacja: 2
  • IT could swallow all of us before IT even CHEWED!
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #9317 dnia: Czerwca 23, 2010, 16:45:16 pm »
A mojemu ojcu - człowiekowi, który przez kilkadziesiąt lat uczciwie pracował odkładając pieniądze do ZUS, zabierzesz emeryturę czy wypłacisz z własnej kieszeni?
Jak dobrze wiesz prawo wstecz nie działa, więc to co mu się należy, to mu się należy. Spod ziemi te pieniądze muszą wyciągnąć, ale muszą (z prywatyzacji np.). Niech obniżą składkę na ZUS jak się da, żeby starczyło na teraźniejsze emerytury, a dla nas zaczynających życie i pracę, niech nie będzie odkładane nic.
I'm happy to pull my veins out and braid a rope
I don't need hope to know that you'd die slow
I'm happy to pull my veins out and braid a rope
I don't need hope to know that you'd die slow

Castor Krieg

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 02-11-2003
  • Wiadomości: 4 450
  • Reputacja: 26
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #9318 dnia: Czerwca 23, 2010, 16:47:09 pm »
a dla nas zaczynających życie i pracę, niech nie będzie odkładane nic.

Już ja widzę, jak to w "solidarnej" Polsce przejdzie. :lol:

Milford_Cubicle

  • Tajny współpracownik
  • *****
  • Rejestracja: 24-07-2007
  • Wiadomości: 856
  • Reputacja: 2
  • IT could swallow all of us before IT even CHEWED!
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #9319 dnia: Czerwca 23, 2010, 16:47:58 pm »
Z takim podejściem, to na pewno nic nigdy nie przejdzie, najlepiej iść i się zabić ; )
I'm happy to pull my veins out and braid a rope
I don't need hope to know that you'd die slow
I'm happy to pull my veins out and braid a rope
I don't need hope to know that you'd die slow