Autor Wątek: [archiwum] Odp: POLITYKA  (Przeczytany 658565 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

s00s

  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 04-11-2007
  • Wiadomości: 10 368
  • Reputacja: 155
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #9440 dnia: Czerwca 29, 2010, 15:47:55 pm »
jakby nie patrzeć to tylko formalność i nie ma chęci ze strony rządu aby cokolwiek z tym zrobić. teraz coś tam niby przebąkują, ale jak tylko zostaną ogłoszone wyniki II tury to zapomną o tej "kiełbasie przedwyborczej".

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #9441 dnia: Czerwca 29, 2010, 15:48:50 pm »
LoNdEk, wiesz co to jest PAP? Przykro mi, ale na przerzucanie się "failami" z niedouczonym burakiem szkoda mi czasu.

_Music

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 07-07-2005
  • Wiadomości: 7 703
  • Reputacja: 0
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #9442 dnia: Czerwca 29, 2010, 15:51:02 pm »
A z tym gazem panikujecie. Raz, miną długie lata zanim okaże się czy da się to tak w ogóle wydobywac, dwa jeśli nawet to nie wiadomo czy to będzie opłacalne, trzy- nie wiadomo tak naprawdę ile tego jest, cztery- jeśli już wydobywac, to potrzebujemy amerykanów do tego, bo tylko oni na świecie jak na razie opanowali technologię i wprowadzili produkt na rynek.

Tak więc mówienie jakim my to nie będziemy drugim Kuwejtem jest czystym fantazjowaniem jak na razie.

Kresq

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 16-06-2004
  • Wiadomości: 4 746
  • Reputacja: 8
  • Hokus pokus, czary mary, twoja stara to twój stary
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #9443 dnia: Czerwca 29, 2010, 15:53:10 pm »
O 16 Kaczyński dziś we Wrocławiu niedaleko rynku. Mam nadzieję, że się trochę spóźni, bo jeszcze z chaty nie wyszedłem, a chwilę mi zajmie dotarcie tam :|


"Fruwać jest generalnie nieroztropnie,
więc nie pijcie przy otwartym oknie."

LoNdEk

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 23-10-2007
  • Wiadomości: 6 670
  • Reputacja: 15
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #9444 dnia: Czerwca 29, 2010, 15:53:23 pm »
O tak, wpadka Kaczyńskiego, bo białoruski reżim oburza się w obliczu planowanych przeciw nim kroków. Domaganie się od Iranu zakończenia programu atomowego to pewnie również wpadka, bo Ahmadineżad się oburza? Zaiste oryginalne rozumowanie.

Znow proba naciagania rzeczywistosci.

Cytuj
Komentatorzy - zarówno opowiadający się po stronie oficjalnych władz, jak i opozycji - wyrazili w poniedziałek w rozmowach z TV Biełsat jednoznaczny sprzeciw wobec wypowiedzi Kaczyńskiego o tym, że w sprawie Białorusi należy rozmawiać z Moskwą, uznając ją za próbę uprzedmiotowienia ich kraju na arenie międzynarodowej

Polakom na Białorusi jest bardzo przykro

No chyba, ze Kaczynski planuje rozbior Bialorusi ? Nie wiem Iras jak mozesz caly czas go bronic, wszyscy politologowie jakich sie sluchalo wczoraj w TV mowili jednym glosem, ze Kaczynski straszna glupote walnal, ale ty go bronisz.


LoNdEk, wiesz co to jest PAP? Przykro mi, ale na przerzucanie się "failami" z niedouczonym burakiem szkoda mi czasu.

Ponizasz sie Iras, zaliczasz kolejna faile - dalem ci chlopie, oficjalna odpowiedz PGNiG( z dzis!), w ktorej wyraznie opieraja zarzuty jakimi atakowales Komorowskiego, mowiac ze klamal.

Cytuj
Wypracowane przez PGNiG i Gazprom uzgodnienia wejdą w życie dopiero po podpisaniu przez Rzeczpospolitą Polską i Federację Rosyjską odpowiednich dokumentów na szczeblu rządowym.

Iras tylko na tyle cie stac ? Wyzywac innych ? LOL...i to tylko dlatego ze udowodnilem ci ze klamiesz/nie wiesz o czym piszesz.

_Music

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 07-07-2005
  • Wiadomości: 7 703
  • Reputacja: 0
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #9445 dnia: Czerwca 29, 2010, 15:55:46 pm »
O 16 Kaczyński dziś we Wrocławiu niedaleko rynku. Mam nadzieję, że się trochę spóźni, bo jeszcze z chaty nie wyszedłem, a chwilę mi zajmie dotarcie tam :|

A będziesz czymś rzucał?

Kresq

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 16-06-2004
  • Wiadomości: 4 746
  • Reputacja: 8
  • Hokus pokus, czary mary, twoja stara to twój stary
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #9446 dnia: Czerwca 29, 2010, 15:56:49 pm »
Rzuciłbym się na ręce tłumu jak na koncercie rockowym, ale to nie przejdzie raczej, więc posłucham co ma do powiedzenia i jak cała akcja będzie wyglądać.


"Fruwać jest generalnie nieroztropnie,
więc nie pijcie przy otwartym oknie."

_Music

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 07-07-2005
  • Wiadomości: 7 703
  • Reputacja: 0
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #9447 dnia: Czerwca 29, 2010, 16:07:18 pm »
To w ten sposób nie staniesz się sławny.

LoNdEk

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 23-10-2007
  • Wiadomości: 6 670
  • Reputacja: 15
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #9448 dnia: Czerwca 29, 2010, 16:08:03 pm »
Kresq wejdz na scene, wyciagnij skreta i zapal z Jarem fajke pokoju :D :D :D

sieq

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 04-09-2006
  • Wiadomości: 2 842
  • Reputacja: 16
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #9449 dnia: Czerwca 29, 2010, 16:23:34 pm »

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #9450 dnia: Czerwca 29, 2010, 16:58:39 pm »
Do walki z merytorycznym, kompetentnym i dobrze przygotowanym politykiem wystawili leśniczego, a teraz ośmieszają się na siłę szukając wpadek u tego pierwszego. Przed nami kolejna debata, więc będzie szansa na kolejną falę kompromitacji PO. Ciekawe czym nas znowu Bronek zaskoczy.

Castor Krieg

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 02-11-2003
  • Wiadomości: 4 450
  • Reputacja: 26
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #9451 dnia: Czerwca 29, 2010, 17:00:23 pm »
Do walki z merytorycznym, kompetentnym i dobrze przygotowanym politykiem wystawili leśniczego, a teraz ośmieszają się na siłę szukając wpadek u tego pierwszego. Przed nami kolejna debata, więc będzie szansa na kolejną falę kompromitacji PO. Ciekawe czym nas znowu Bronek zaskoczy.

Jak piszesz o Kaczyńskim, to chyba ci się pomyliło. I on i leśniczy to ta sama liga polskiej polityki, tyle że Kaczyński głośniej krzyczy.

s00s

  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 04-11-2007
  • Wiadomości: 10 368
  • Reputacja: 155
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #9452 dnia: Czerwca 29, 2010, 17:06:43 pm »
...
raz - pierwszy odwiert zakończy się za kilka miesięcy i wtedy będą już pierwsze wiarygodne dane odnośnie złóż gazu. pierwsze komercyjne odwierty mogą być gotowe w przeciągu 8-15 lat.
dwa - już za te kilka miesięcy będzie wiadomo czy to jest opłacalne czy nie
trzy - za te kilka miesięcy się dowiemy.
cztery - potrzebujemy ich technologię a nie samych amerykanów. tak naprawdę to powinniśmy z nimi współpracować i rozwijać swoją.
polecam ten wywiad:
http://biznes.onet.pl/nie-wolno-wyprzedawac-zloz-gazu,18567,3189409,1,prasa-detal

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #9453 dnia: Czerwca 29, 2010, 17:18:57 pm »
Mariusz Jędrysek był podsekretarzem stanu w Ministerstwie Środowiska w rządzie PiS, co automatycznie dyskredytuje jego osobę i cały wywiad.

Przykro mi  :(

Jak piszesz o Kaczyńskim, to chyba ci się pomyliło. I on i leśniczy to ta sama liga polskiej polityki, tyle że Kaczyński głośniej krzyczy.

No, widać po festiwalu merytorycznych wpadek Bronka.

s00s

  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 04-11-2007
  • Wiadomości: 10 368
  • Reputacja: 155
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #9454 dnia: Czerwca 29, 2010, 17:34:25 pm »
ja dokładnie wiem gdzie i kim był;) ważne, że gada z sensem. zresztą już nie raz powtarzałem, że gdyby rząd pisu nie był tak kurewsko niekoalicyjny, samo kompromitujący, butny (jeszcze parę epitetów by się znalazło), to mógłby coś dobrego dla polski zrobić. podobnie mam z lewicą, jakby nie byli jebanymi złodziejami to mogliby wnieść "wartość dodaną" w nasze społeczeństwo. 

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #9455 dnia: Czerwca 29, 2010, 17:47:20 pm »
Spoko, spoko. Zmiana wizerunku, nieco łagodniejsze podejście do pewnych kwestii, w następnych wyborach parlamentarnych kolejna szansa i tym razem pewnie się lepiej spiszą. Żeby tylko było ponad 50% lub do sejmu weszły jakieś bardziej cywilizowane przystawki niż LPR i Samoobrona.

Swoją drogą PiS, Lewica... a o PO naprawdę nie jesteś w stanie nic dobrego powiedzieć? Żadnej wartości dodanej?

_Music

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 07-07-2005
  • Wiadomości: 7 703
  • Reputacja: 0
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #9456 dnia: Czerwca 29, 2010, 18:03:21 pm »
Do walki z merytorycznym, kompetentnym i dobrze przygotowanym politykiem

Yeah  :lol:

Cytuj
raz - pierwszy odwiert zakończy się za kilka miesięcy i wtedy będą już pierwsze wiarygodne dane odnośnie złóż gazu. pierwsze komercyjne odwierty mogą być gotowe w przeciągu 8-15 lat.
dwa - już za te kilka miesięcy będzie wiadomo czy to jest opłacalne czy nie
trzy - za te kilka miesięcy się dowiemy.
cztery - potrzebujemy ich technologię a nie samych amerykanów. tak naprawdę to powinniśmy z nimi współpracować i rozwijać swoją.

Ano.
Tym samym i tak będziemy musieli przez długi czas polegac na dostawach z zewnątrz.


Swoją drogą PiS, Lewica... a o PO naprawdę nie jesteś w stanie nic dobrego powiedzieć? Żadnej wartości dodanej?

PO jest mierne. A to źle.

Jednak wszystko inne jest jeszcze gorsze, co pokazuje w jakim stanie jest kondycja polskiej polityki.
Pis to takie kuriozum które zapisze się w podręcznikach historii na długo.

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #9457 dnia: Czerwca 29, 2010, 18:07:56 pm »
Rozumiem że różnicy między 8-15 a 27 nie widzisz?

el becetol

  • Gość
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #9458 dnia: Czerwca 29, 2010, 18:14:23 pm »


Młodzi, wykształceni, z wielkich miast.

s00s

  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 04-11-2007
  • Wiadomości: 10 368
  • Reputacja: 155
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #9459 dnia: Czerwca 29, 2010, 18:20:24 pm »
tu już nawet nie chodzi czy to będzie 15 czy 27. przecież sytuacja może się całkowicie zmienić za 5 lat. nie wiem dokładnie jak jest teraz skonstruowana umowa, ale mam nadzieję, że można ją co jakiś czas renegocjować, albo chociaż wymaga przedłużenia co kilka lat.


Wiadomość scalona: Czerwca 29, 2010, 18:21:05 pm
Odnośnie pytania Irasa z #9465 to z PO mam tak, że póki co to ja nawet nie wiem czy cokolwiek oni zrobili. przez bajki w stylu "podatek liniowy" czy "likwidacja senatu" mojego głosu już nie dostaną (szkoda, że większość wyborców w polsce ma tak krótką pamięć i tych obiecanek już nie pamięta). co do reszty to niby zasłaniają się brakiem współpracy z byłym prezydentem. póki co to jest medialna papka, dlatego chciałbym teraz dać im szansę w postaci komora. mam tylko, że ten "eksperyment" nie zakończy się jak rządy AWS w 2001. czyli doszczętnym pogrążeniem kraju w ruinie i niebycie politycznym (chociaż to akurat byłoby okok).

Castor Krieg

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 02-11-2003
  • Wiadomości: 4 450
  • Reputacja: 26
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #9460 dnia: Czerwca 29, 2010, 18:31:19 pm »
Odnośnie pytania Irasa z #9465 to z PO mam tak, że póki co to ja nawet nie wiem czy cokolwiek oni zrobili. przez bajki w stylu "podatek liniowy" czy "likwidacja senatu" mojego głosu już nie dostaną (szkoda, że większość wyborców w polsce ma tak krótką pamięć i tych obiecanek już nie pamięta). co do reszty to niby zasłaniają się brakiem współpracy z byłym prezydentem. póki co to jest medialna papka, dlatego chciałbym teraz dać im szansę w postaci komora. mam tylko, że ten "eksperyment" nie zakończy się jak rządy AWS w 2001. czyli doszczętnym pogrążeniem kraju w ruinie i niebycie politycznym (chociaż to akurat byłoby okok).

Mogę ci powiedzieć co będzie, nie mam złudzeń: PSL będzie blokować wszystkie reformy próbując zbić kapitał na odrębności od PO. W 2011 mamy koalicję PiS/PSL albo PO-SLD.



http://wybory.gazeta.pl/wybory/1,106728,8079551,Komorowski_zapowiada_50_proc__znizke_na_przejazdy.html

Obiecuj Bronek dalej, w końcu to nie twoje pieniądze. :evil:

_Music

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 07-07-2005
  • Wiadomości: 7 703
  • Reputacja: 0
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #9461 dnia: Czerwca 29, 2010, 18:42:42 pm »
Rozumiem że różnicy między 8-15 a 27 nie widzisz?

A myślisz że z kopyta będziemy wydobywac 100% zapotrzebowania kraju? :]
Przy okazji straszliwie zostaną tereny pokiereszowane.


s00s

  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 04-11-2007
  • Wiadomości: 10 368
  • Reputacja: 155
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #9462 dnia: Czerwca 29, 2010, 18:57:37 pm »
nie, nie zostaną.
chyba nie czytałeś wywiadu co zapodałem.

el becetol

  • Gość
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #9463 dnia: Czerwca 29, 2010, 19:17:25 pm »
Tak, tak, zostaną.
W końcu gaz wydobywa się łopatą i ładuje na taczki.

Spoiler (kliknij, by wyświetlić/ukryć)

andryush

  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 18-04-2010
  • Wiadomości: 10 992
  • Reputacja: 120
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #9464 dnia: Czerwca 29, 2010, 19:56:17 pm »
Słyszeliście o tych szpiegach rosyjskich w USA? Świetny tajming. Akurat po udanej wizycie Miedwiediewa ))
Ktoś już chce Obamę wygonić.
Ale cała akcja iście w PISowskim stylu :D

_Music

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 07-07-2005
  • Wiadomości: 7 703
  • Reputacja: 0
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #9465 dnia: Czerwca 29, 2010, 20:07:31 pm »
nie, nie zostaną.
chyba nie czytałeś wywiadu co zapodałem.

No teraz czytam, i jestem zszokowany co widzę:
"Jeśli ten gaz rzeczywiście tam jest, to trzeba zainwestować we własne technologie i za kilka lat zacząć go samemu wydobywać. Nikt nie ma monopolu ani na technologię, ani na pomysły. To powinno robić PGNiG czy inne polskie firmy."

K***a mac  :o
Amerykanom zajęło ok. 20 lat ostrej pracy i eksperymentów by opracowac aktualną technikę, a my to sami mamy zrobic? Raz nie stac nas, dwa zajęłoby to nam ze dwa razy tyle czasu, po trzecie- nie stac nas.

Fragmentami po tym czytałem, ale tak- tereny zostałyby pokiereszowane, bo wwierty trzeba by robic bardzo gęsto. Nie jest to problemem w USA, u nas tak, bo jest gęściejsze zaludnienie.


s00s

  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 04-11-2007
  • Wiadomości: 10 368
  • Reputacja: 155
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #9466 dnia: Czerwca 29, 2010, 23:02:08 pm »
czyli uważasz polaków za idiotów, którzy wcale nie są w stanie zrobić wyjebki na miarę chinskiego boomu technologicznego i po krótkiej współpracy z amerykanami po prostu zajebać, tfu. zmodyfikować lekko ich technologii do naszych celów?
jeżeli stawka jest tak wysoka jak wydaje się być (1,4- 3 bln. m3 gazu) to wierz mi, że taka akcja jest tego warta, bo potem możemy się wypiąć na wszystkich i mieć "wyje**ne".

_Music

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 07-07-2005
  • Wiadomości: 7 703
  • Reputacja: 0
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #9467 dnia: Czerwca 30, 2010, 00:00:51 am »
A w cuda wierzysz? Bo ja nie :]

Teoretycznie możliwe, w praktyce jednak prędzej wykopiemy małpę na księżyc.

Wuher

  • Sekretarz wojewódzki
  • *****
  • Rejestracja: 20-05-2004
  • Wiadomości: 1 622
  • Reputacja: 5
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #9468 dnia: Czerwca 30, 2010, 02:12:44 am »
Music Ty przypadkiem nie twierdziłeś, że jak się chce to wszystko można? :lol:

el becetol

  • Gość
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #9469 dnia: Czerwca 30, 2010, 09:27:26 am »
Lewacki oszołom prezesem NBP?

Taki bryk dla tych POwskich "liberałów" którzy jakoś słabo komentowali powołanie przez swoją partię Belki na prezesa NBP.

Cytuj
W niedawnym wywiadzie na łamach „Polityki” nowy szef NBP wygłasza kilka tez co najmniej zaskakujących. Po raz pierwszy „z samej góry” dowiadujemy się, że Leszek Balcerowicz nie zawsze musi mieć rację. I że rynek nie wszystko załatwi.

Cytuj
W głównym nurcie naszej prasy, w dziennikach i tygodnikach opiniotwórczych, w programach ekonomicznych i bieżących komentarzach wciąż czytamy i słyszymy – ciąć wydatki, obniżać deficyt, deregulować, prywatyzować. I że cały globalny kryzys to wina „socjalistów” – bo przecież to wszystko przez nieodpowiedzialność państwa, błędną interwencję, krótkowzroczność bankowych nadzorców... Na niedomagania rynku – więcej wolnego rynku, interwencja państwa to relikt socjalizmu, wyższe podatki dla najbogatszych to populizm. Komentarze, eseje, wywiady. A nawet żywoty świętych, jak w przypadku tasiemcowej opowieści o Leszku Balcerowiczu, jaką niedawno uraczyła nas „Gazeta Wyborcza”. Neoliberalizm łączy dziennikarską brać – choć za lustrację bądź głosowanie na Kaczora gotowi się potopić nawzajem w łyżkach brudnej wody, polscy publicyści o gospodarce myślą to samo – od Bronisława Wildsteina po Waldemara Kuczyńskiego, od Rafała Ziemkiewicza po Janinę Paradowską i Witolda Gadomskiego. Ewentualnie się pokłócą, czy były komuch może być dobrym kapitalistą i kto się na kim uwłaszczył. Poza tym – różnią się pięknie, czytaj: mówią to samo.

Cytuj
I dlatego wywiad z ekonomistą takim, jak Marek Belka – liberałem, który mówi o swej ewolucji pod wpływem wydarzeń ostatnich lat – jest tak istotny. Nowy szef NBP nie mówi nic nadzwyczajnego, obwieszcza tylko – prawem autorytetu szefa banku centralnego – kilka podstawowych prawd, które wśród większości akademików i publicystów na świecie stanowią już oczywistość. U nas wciąż są herezją. Na przykład, że monetaryzm i fundamentalizm rynkowy to prehistoria w ekonomii a „wiara, że rynki mogą być nieregulowane upadła kompletnie”. Że bzdurą jest, jakoby polskie państwo dusiło przedsiębiorczość. Że „bardziej prorynkowy, prokapitalistyczny system [niż polski] w Europie trudno sobie wyobrazić”. Że tzw. krzywa Laffera, zgodnie z którą wpływy do budżetu rzekomo wzrastają wraz z obniżką podatków, „w warunkach normalnych nigdy się nie sprawdziła”. Że mamy rosnące rozwarstwienie, które społeczeństwo akceptuje jedynie dzięki wierze w indywidualne szanse awansu w górę.

I co z tym waszym liberalizmem? Belka, były liberał teraz zmienił się w naczelnego socjaldemokratę został przez niby liberalne PO powołany na szefa NBP. I teraz z samej gór lecieć będzie krytyka prywatyzacji, pochwała interwencjonizmu, w dal odejdą jakiekolwiek obniżki podatków bo jego zdaniem tłumią gospodarkę. Ciekawe jak fanatycy prywatyzacji typu Music zareagują na takie czyszczenie komina :lol:

_Music

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 07-07-2005
  • Wiadomości: 7 703
  • Reputacja: 0
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #9470 dnia: Czerwca 30, 2010, 09:57:49 am »
Music Ty przypadkiem nie twierdziłeś, że jak się chce to wszystko można? :lol:

Jeśli chodzi o jednostkę. W grupie już tak różowo ni ma.
Trzeba by zebrac w jednym miejscu masę fizyków, chemików, geologów i masę innych specjalizacji, wpompowac w przedsięwzięcie grube miliardy $, zgodzic się na setki eksperymentów, wwiertów, koordynacji wielu jednostek na wszystkich szczeblach, zmodyfikowac prawo by wprowadzic to wszystko na rynek. A to wszystko amerykanom zajęło przy ekspresowych pracach ok. 20 lat, nam by zajęło pewnie dwa razy tyle.

Tak więc da się może i jakimś cudem- ale tak się po prostu nie stanie.

Cytuj
Ciekawe jak fanatycy prywatyzacji typu Music zareagują na takie czyszczenie komina

Oczywiście, że osoba pokroju Belki jest szkodliwa na takim stanowisku. Handel polityczny, Napieralski już się wypiął na wszystkich nie popierając oficjalnie nikogo. Ja już się przyzwyczaiłem do takich zabiegów uderzających w państwo.

Wiadomość scalona: Czerwca 30, 2010, 14:18:56 pm


Zapodane przez Nycka w "co was rozśmieszyło", ale jednocześnie i tu pasuje.
« Ostatnia zmiana: Czerwca 30, 2010, 14:18:56 pm wysłana przez _Music »

el becetol

  • Gość
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #9471 dnia: Czerwca 30, 2010, 15:25:41 pm »
Cytując Londka:

Cytat: Londek
Jak ja kocham cytaty wyrwane z kontekstu, specjalnosc co niektorych userow tego forum.

Jak widać nie tylko niektórych userów tego forum, ale i sztabu Komorowskiego :lol:

Master_666

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 24-07-2005
  • Wiadomości: 20 684
  • Reputacja: 194
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #9472 dnia: Czerwca 30, 2010, 16:18:08 pm »
A w cuda wierzysz? Bo ja nie :]

Ja w cuda Tuska wierzę.

el becetol

  • Gość
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #9473 dnia: Czerwca 30, 2010, 21:15:47 pm »
Debatę wygrał Gugała.

_Music

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 07-07-2005
  • Wiadomości: 7 703
  • Reputacja: 0
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #9474 dnia: Czerwca 30, 2010, 21:24:10 pm »
Wpis :]

Sora

  • Kapitan Żbik
  • *****
  • Rejestracja: 18-03-2005
  • Wiadomości: 1 279
  • Reputacja: 0
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #9475 dnia: Czerwca 30, 2010, 22:30:20 pm »
Ladnie kaczor rozpierdolil komora !

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #9476 dnia: Czerwca 30, 2010, 23:27:16 pm »
Komorowski wypadł słabiej, ale ma jedną ogromną przewagę nad Kaczyńskim. Jest ciągle tym samym człowiekiem co przed 10 kwietnia. Kaczyński próbuje po prostu oszukać ludzi na tą swoją żałosną przemianę.

Piter_neo

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 02-06-2005
  • Wiadomości: 5 299
  • Reputacja: 40
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #9477 dnia: Czerwca 30, 2010, 23:57:43 pm »
Zalezy jak na to patrzeć. Dla mnie motyw z przekazanim dokumentów był dobrym chwytem w niedzielnej debacie, była to nowość i zaskoczenie. W dzisiejszej debacie to już było przesycenie tego i wyglądało to sztucznie. Zarówno ze strony Kaczyńskiego wręczanie tych dokumentów jak i uścisk dłoni przez Komorowskiego czy wręczenie konstytucji.

Kaczyński wiedział, że zdecydowanie przegrał pierwszą debatę i tutaj musi zaatakować. Był zdecydowanie bardziej agresywny, ale czy to dobrze? Nie wiem. Dla mnie to wyglądało to tak trochę jak zdesperowany atak w akcie bezradności.

Inna sprawa, że było kilka manipulacji ze strony TVP jak częste pokazywanie Kaczyńskiego podczas gdy mówił Komorowski (w przeciwną stronę ani razu) oraz jedną bardzo stronniczą dziennikarkę, która układała pytania pod jednego z kandydatów. Ale mniejsza o to, jakie jest TVP to wszyscy wiemy.


Kto wygrał debatę? Jeżeli chodzi o aktywność, ataki itp. to Kaczyński. Patrząc na ogólny wizerunek bardziej spokojny, ponad podziałami, przyjacielski, stonowany "milszy" był Komorowski. Ogólnie to był remis ze wskazaniem na Kaczyńskiego (za aktywność). Pytanie jednak czy Polacy nie mają dość już wojny, ataków i zaczepek i czy przez swoją agresywność Kaczyński mimo wszystko nie straci.

pokrytyśniegiem

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 14-08-2006
  • Wiadomości: 4 163
  • Reputacja: 4
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #9478 dnia: Lipca 01, 2010, 00:54:51 am »
Ladnie kaczor rozpierdolil komora !
Dokładnie, Jarek tym razem wypadł lepiej.

el becetol

  • Gość
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #9479 dnia: Lipca 01, 2010, 09:10:58 am »
Ale mniejsza o to, jakie jest TVP to wszyscy wiemy.

Hehe. Do debaty wzięli jedną dziennikarkę TVP, dziennikarza Polsatu i Kolędę Zalewską z TVN24/Wyborczej -  czyli jakby nie patrzeć 2:1 dla mediów zaprzyjaźnionych z PO (cytat z Wajdy),a i tak niektórzy będą widzieć manipulacji w stronę Kaczyńskich. Bo bardziej obiektywnie zrobił TVN na którym debatę prowadziła nienawidząca PiSu Stokrotka.  :lol:

stronniczą dziennikarkę, która układała pytania pod jednego z kandydatów

Tak z ciekawości - możesz podać te pytania ułożone "pod jednego z kandydatów"?
« Ostatnia zmiana: Lipca 01, 2010, 09:40:15 am wysłana przez el becetol »