Autor Wątek: [archiwum] Odp: POLITYKA  (Przeczytany 658566 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

svonston

  • Gość
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #9480 dnia: Lipca 01, 2010, 09:13:36 am »
Debata była ok, tylko Komorowski znów wykazał się brakiem kultury - przerywał, dogadywał w trakcie czasu dla Kaczyńskiego, przekraczał czas zdecydowanie, nie zwracał uwagi, gdy "przywracano go do pionu".

sieq

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 04-09-2006
  • Wiadomości: 2 842
  • Reputacja: 16
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #9481 dnia: Lipca 01, 2010, 09:23:08 am »
Kaczyński>Komorowski

Bardzo fajna debata. Jaro trochę za dużo bawił się okularkami no i na końcu powinien mieć długopis, chociaż Komorowski mu go przyniósł więc nie było tak źle :) Było agresywnie i to z obu stron jednak należy pamiętać że w pierwszej debacie Komorowski obrał taką taktykę. Kto mieczem wojuje od miecza ginie.

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #9482 dnia: Lipca 01, 2010, 10:34:17 am »
Absolutnie bym nie powiedział, że Komorowski zginął od własnej broni. Pierwszą debatę wygrał miażdżąco, a w drugiej wynik jest z lekkim wskazaniem na Kaczyńskiego. Podsumowując obie debaty to Komorowski wypadł lepiej. Jednak ja ciągle mam w pamięci prawdziwą twarz prezesa Kaczyńskiego. Dlatego nie daję się nabrać na tą jego śmieszną przemianę. Oczywiste jest, że jeśli tylko dorwie się do stołka to wtedy zacznie się od nowa to co mieliśmy przez 2 lata rządów PiS'u.

1man1jar

  • Gość
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #9483 dnia: Lipca 01, 2010, 11:07:03 am »
Dziennikarka z TVP zniszczyła mnie swoim pierwszym pytaniem. Szkoda, że żaden z nich nie wyjechał z tekstem kiedy będzie pytanie? W ogóle, do teraz zastanawiam się dlaczego to coś nazwane zostało debatą. Ja to zawsze się uciekam w takich momentach do mojego guru Władka Kopalińskiego, a on mówi:

   debata dyskusja (zwł. publiczna, np. parlamentarna), dysputa, rozprawa. debatowanie obradowanie, radzenie.

Gdyby się to nazywało prezentacja skuteczności specjalistów od wizerunku, to wszystko byłoby na miejscu. Zastanawiam się czy choć na jedno pytanie była konkretna odpowiedź, bo większośc zaczynała się w stylu: "Myślę, że X, ale mój interlokutor ciamajda myśli Y, Z, F, G, H, A, S, D, F." Zastanawiam się jak można wygrać taką debatę. Normalnie powinni się zmierzyć na fristajlu, bo prócz panczy i zagrywek to konkretów nie uświadczyłem. Żałuję, że nie było meczu w tym dniu. Do wyborów naturalnie idę, a swój cenny głos oddaję na Stana Tymińskiego.

el becetol

  • Gość
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #9484 dnia: Lipca 01, 2010, 16:47:10 pm »
Korwin poparł Kaczyńskiego.

http://wybory.wp.pl/kat,1026001,title,Janusz-Korwin-Mikke-ujawnil-kogo-popiera-w-II-turze,wid,12434350,wiadomosc.html

Kogo poprze było oczywiste od dawna. Gdzieś tak od 28 maja 1992 roku.
« Ostatnia zmiana: Lipca 01, 2010, 16:49:58 pm wysłana przez el becetol »

1man1jar

  • Gość

_Music

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 07-07-2005
  • Wiadomości: 7 703
  • Reputacja: 0
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #9486 dnia: Lipca 01, 2010, 16:49:27 pm »
Ano czytałem.

Ja tam wciąż oddam swój głos na człowieka- żyto.

1man1jar

  • Gość
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #9487 dnia: Lipca 01, 2010, 17:07:07 pm »
Ano czytałem.

Ja tam wciąż oddam swój głos na człowieka- żyto.
Tak wbrew mentorowi?

Wuher

  • Sekretarz wojewódzki
  • *****
  • Rejestracja: 20-05-2004
  • Wiadomości: 1 622
  • Reputacja: 5
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #9488 dnia: Lipca 01, 2010, 17:10:50 pm »
Dobrze, że Komorowskiemu został jeszcze Wielki Elektryk.

A Grzegorz N. nadzieja polskiej lewicy :lol: zdecydował już kogo poprzeć?

_Music

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 07-07-2005
  • Wiadomości: 7 703
  • Reputacja: 0
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #9489 dnia: Lipca 01, 2010, 17:14:46 pm »
Ano czytałem.

Ja tam wciąż oddam swój głos na człowieka- żyto.
Tak wbrew mentorowi?

Wbrew.

Napieral zdecydował nie popierac nikogo ostatecznie.

Krzych Ayanami

  • Kapitan Żbik
  • *****
  • Rejestracja: 02-11-2004
  • Wiadomości: 1 261
  • Reputacja: 2
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #9490 dnia: Lipca 01, 2010, 20:01:17 pm »
A Kaczyński wychodzi z siebie, żeby przypodobać się lewicy...
http://wybory.gazeta.pl/wybory/1,106728,8089998,Kaczynski__Edward_Gierek_byl_komunistycznym__ale_patriota.html

W sumie mnie to nie dziwi, bo w niektórych kwestiach ma dokładnie takie same zdanie jak komuniści.
Szkoda tylko, że nie wyciąga nauki z historii...

Wiadomość scalona: Lipca 02, 2010, 17:30:30 pm
http://wyborcza.pl/1,75478,8091744,Kaczynski_posliznie_sie_na_Gierku_.html

Wspomnienia czasów gierkowskich osób, które wtedy siedziały...

http://wyborcza.pl/1,75478,8092991,Internauci__Kaczynski_czuje_skad_wieje_wiatr.html
... oraz komentarze.

http://satyra.republikanska.salon24.pl/202574,gierek-to-byl-ludzki-pan

Przykłady patriotyzmu towarzysza Gierka.
« Ostatnia zmiana: Lipca 02, 2010, 17:30:30 pm wysłana przez Krzych Ayanami »

_Music

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 07-07-2005
  • Wiadomości: 7 703
  • Reputacja: 0
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #9491 dnia: Lipca 02, 2010, 19:09:23 pm »
Mnie już nic zaszokuje w "przemianie" prezesa.
Gdyby do wyborów było jeszcze kilka tyg, to pod koniec spodziewałbym się od jarka deklaracji typu "aborcja i invitro jest ok", by do jeszcze szerszego elektoratu trafic.

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #9492 dnia: Lipca 03, 2010, 19:33:46 pm »
Punkcików przy głosowaniu na szczęście raczej się nie doczekamy, ale NFZ już stosuje punkty przy klasyfikacji pacjentów - między innymi za wiek, długość i rozwój choroby. W Informacjach na Polsacie oglądałem reportaż o chorych na stwardnienie rozsiane. Na jednym oddziale neurologii znalazło się osiemdziesięciu chorych, którym do refundacji leczenia zabrakło 1-2 punktów. Najbardziej skandalicznym jest fakt, że NFZ do leczenia kwalifikuje osoby, które skończyły 16 lat, a jeśli stwardnienie rozsiane zdiagnozuje się u dwunastolatka, w wieku 16 lat będzie go dyskwalifikować okres trwania choroby...  :roll:

Castor Krieg

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 02-11-2003
  • Wiadomości: 4 450
  • Reputacja: 26
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #9493 dnia: Lipca 03, 2010, 19:41:00 pm »
Punkcików przy głosowaniu na szczęście raczej się nie doczekamy, ale NFZ już stosuje punkty przy klasyfikacji pacjentów - między innymi za wiek, długość i rozwój choroby. W Informacjach na Polsacie oglądałem reportaż o chorych na stwardnienie rozsiane. Na jednym oddziale neurologii znalazło się osiemdziesięciu chorych, którym do refundacji leczenia zabrakło 1-2 punktów. Najbardziej skandalicznym jest fakt, że NFZ do leczenia kwalifikuje osoby, które skończyły 16 lat, a jeśli stwardnienie rozsiane zdiagnozuje się u dwunastolatka, w wieku 16 lat będzie go dyskwalifikować okres trwania choroby...  :roll:

Przykład z 12-latkiem pokazuje, że należy dopracować kryteria. Natomiast sama zasada co do "punktowania" pacjentów, jest jak najbardziej słuszna - patrzysz tutaj na możliwości państwa oraz systemu zdrowotnego. Jasne jest chyba, że nie powinno się wydawać pieniędzy na leczenie nieuleczalnie chorego 80-latka, tylko na pomoc 20-latkowi, którego można wyleczyć. To on będzie pracować, płacić podatki, itd. Przecież takie systemy istnieją wszędzie, ubezpieczyciele składki na ubezpieczenie na życie ustalają ze względu na wiek, nałogi, przebyte choroby, itd. Można oczywiście unieść się "solidarnością" i powiedzieć - WARA, państwowa służba zdrowia ma być dla wszystkich! Ciekawe dla kogo będzie, jak zbankrutuje?  :-?

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #9494 dnia: Lipca 03, 2010, 19:59:15 pm »
Gdybyś ten materiał oglądał, nie pisałbyś o nieuleczalnie chorych 80-latkach. Kobieta 30-40 lat, straciła wzrok, wylądowała na wózku - pracować i płacić podatków raczej nie będzie, ale leczenie przyniosło pozytywny efekt - zatrzymało rozwój choroby. Do refundacji się nie kwalifikuje. W twoim idealnym, kapitalistycznym świecie takich ludzi należy skazywać na śmierć.

Ciapkas

  • Gość
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #9495 dnia: Lipca 03, 2010, 20:10:28 pm »
Jakby się znalazł w takiej sytuacji gadałby inaczej. Jakie to typowe.  :lol:

Castor Krieg

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 02-11-2003
  • Wiadomości: 4 450
  • Reputacja: 26
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #9496 dnia: Lipca 03, 2010, 20:44:32 pm »
Jakby się znalazł w takiej sytuacji gadałby inaczej. Jakie to typowe.  :lol:
Jak zamierzasz ułożyć budżet państwa pod każdego obywatela?

W twoim idealnym, kapitalistycznym świecie takich ludzi należy skazywać na śmierć.

No widzisz, ty ze skazywaniem na śmierć, a ja z BANKRUCTWEM służby zdrowia i systemu opieki społecznej. Ciśnij dalej Iras, nieważne czy coś ma sens, ważne są podstawy ideologiczne. Jak za komunizmu. ;)
« Ostatnia zmiana: Lipca 03, 2010, 20:46:34 pm wysłana przez Castor Krieg »

Ciapkas

  • Gość
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #9497 dnia: Lipca 03, 2010, 21:02:15 pm »
Jestem za tym żeby świadczenia zdrowotne były po części finanosowane przez firmy prywatne(dla tych których na to stać) a po części przez państwo tak aby każdy miał do świadczeń dostęp.

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #9498 dnia: Lipca 03, 2010, 21:23:32 pm »
Skoro tak się stawia się sprawę, to pozostaje mi zakrzyknąć "Komuno, wróć!" Można podnieść składkę zdrowotną, można podnieść podatki, można wprowadzić kolejny szczebel w drabince podatkowej i zabrać więcej najlepiej zarabiającym, wreszcie można pieniądze zaoszczędzić gdzie indziej. Nie może być sytuacji, w której brakuje pieniędzy na leczenie osób, w przypadku których terapia przynosi pozytywny efekt. Jakąkolwiek możliwość bankructwa służby zdrowia należy wykluczyć ustawowo, a do NFZ musi iść dokładnie tyle le pieniędzy, ile potrzeba na leczenie pacjentów. To jest kwestia absolutnie priorytetowa.

Castor Krieg

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 02-11-2003
  • Wiadomości: 4 450
  • Reputacja: 26
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #9499 dnia: Lipca 03, 2010, 21:35:37 pm »
Skoro tak się stawia się sprawę, to pozostaje mi zakrzyknąć "Komuno, wróć!" Można podnieść składkę zdrowotną, można podnieść podatki, można wprowadzić kolejny szczebel w drabince podatkowej i zabrać więcej najlepiej zarabiającym, wreszcie można pieniądze zaoszczędzić gdzie indziej.

Tak, tak, a wzrost gospodarczy magicznie się pojawi?  :lol:

Jestem za tym żeby świadczenia zdrowotne były po części finanosowane przez firmy prywatne(dla tych których na to stać) a po części przez państwo tak aby każdy miał do świadczeń dostęp.

Czyli tak masz obecnie - każdy ma dostęp do świadczeń, a już nieważne jest, że poziom tych świadczeń jest tragiczny, a człowiek dowiaduje się u lekarza, że ma nieuleczalnego raka, ponieważ zbyt długo czekał na badania. Ważne, że jest darmowe. :lol: A firmy prywatne kuszą pracowników prywatnymi planami zdrowotnymi, tylko po co wtedy państwo? :roll:

Krzych Ayanami

  • Kapitan Żbik
  • *****
  • Rejestracja: 02-11-2004
  • Wiadomości: 1 261
  • Reputacja: 2
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #9500 dnia: Lipca 03, 2010, 22:12:20 pm »
Cytuj
Skoro tak się stawia się sprawę, to pozostaje mi zakrzyknąć "Komuno, wróć!" Można podnieść składkę zdrowotną, można podnieść podatki, można wprowadzić kolejny szczebel w drabince podatkowej i zabrać więcej najlepiej zarabiającym, wreszcie można pieniądze zaoszczędzić gdzie indziej.

Prosiłbym na przyszłość o jakieś konkrety, bo to powyżej jest czczą propagandą.
Podwyżki podatków dla najlepiej zarabiających niemal zwyczajowo oznaczają, że zaczynają oni je płacić gdzie indziej.
Oszczędzić pieniądze? Na czym konkretnie? Na budowie dróg? Na edukacji? Na policji i wojsku? Straży pożarnej? Na urzędach?

Zasadniczo jest to niewarta uwagi kpina. Ty byś się nigdy nie zgodził przeznaczyć na zdrowie tych pieniędzy, które są w budżecie. Bo największa kasa jest w przywilejach emerytalnych.
Ale nie masz zupełnie nic przeciwko wypłacaniu obywatelom pieniędzy, których oni nie zarabiają.

To nie kapitalizm zabija, bo w kapitalizmie niewykorzystanie środki można przesunąć tam gdzie są one rzeczywiście potrzebne.
To socjalizm, czyli ustrój polegający na tym, że większości zabiera się środki, aby rozdać je grupom uprzywilejowanym sprawia, że klientów jest tylu, że nie ma pieniędzy na to, co jest rzeczywiście potrzebne.


Cytuj
Nie może być sytuacji, w której brakuje pieniędzy na leczenie osób, w przypadku których terapia przynosi pozytywny efekt. Jakąkolwiek możliwość bankructwa służby zdrowia należy wykluczyć ustawowo, a do NFZ musi iść dokładnie tyle le pieniędzy, ile potrzeba na leczenie pacjentów. To jest kwestia absolutnie priorytetowa.

Socjalistyczne pierdoły...
« Ostatnia zmiana: Lipca 04, 2010, 11:42:29 am wysłana przez Krzych Ayanami »

pankracy

  • ZMP-owiec
  • ****
  • Rejestracja: 18-03-2010
  • Wiadomości: 315
  • Reputacja: -11
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #9501 dnia: Lipca 04, 2010, 20:24:36 pm »
no i gdzie te Irasy i el becetole? xDDDDDDDDDDDDDDD

Krzych Ayanami

  • Kapitan Żbik
  • *****
  • Rejestracja: 02-11-2004
  • Wiadomości: 1 261
  • Reputacja: 2
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #9502 dnia: Lipca 04, 2010, 20:28:21 pm »
Pewnie czekają na ogłoszenie oficjalnych wyników. Reszcie też bym to radził.
No ale z grubsza wiadomo z kim będziemy się męczyć przez kolejne lata...

el becetol

  • Gość
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #9503 dnia: Lipca 04, 2010, 20:35:26 pm »
no i gdzie te Irasy i el becetole? xDDDDDDDDDDDDDDD

Nie za bardzo rozumiem?

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #9504 dnia: Lipca 04, 2010, 20:50:10 pm »
Ja też nie za bardzo rozumiem, ale w każdym bądź razie mogę oblewać świetny wynik Jarka. Teraz pozostaje pytanie czy czeka nas 500 dni dalszego nieróbstwa rządu PO, czy powtórka z AWS i pogrążenie kraju w zapaści. W każdym bądź razie Bronka rozliczymy. Tysiąc kilometrów nowych dróg, zniżki, podwyżki, etc. - na pewno nie zapomnimy.

pankracy

  • ZMP-owiec
  • ****
  • Rejestracja: 18-03-2010
  • Wiadomości: 315
  • Reputacja: -11
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #9505 dnia: Lipca 04, 2010, 21:08:18 pm »
no ja rozumiesz ze mogles nie skumac, porazka mogła zaćmic umysł, ale generalnie myslalem, ze toniecie w łzach, a tu taki iras, xD, jeszcze chce oblewac wynika jarosława, przelaczcie sobie na trwam, tam pewnie wygrał kaczyński xD

el becetol

  • Gość
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #9506 dnia: Lipca 04, 2010, 21:09:16 pm »
Kim ty w ogóle jesteś?  :lol:

_Music

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 07-07-2005
  • Wiadomości: 7 703
  • Reputacja: 0
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #9507 dnia: Lipca 04, 2010, 21:09:35 pm »
No to niech tera się spisują. Przez rok mają dużo do nadrobienia.

1man1jar

  • Gość
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #9508 dnia: Lipca 04, 2010, 21:09:48 pm »
no ja rozumiesz ze mogles nie skumac, porazka mogła zaćmic umysł, ale generalnie myslalem, ze toniecie w łzach, a tu taki iras, xD, jeszcze chce oblewac wynika jarosława, przelaczcie sobie na trwam, tam pewnie wygrał kaczyński xD
Słonko, rozumiesz różnicę między sondażami i różnicą na poziomie ~2-6%, a faktycznymi wynikami? Nie to żeby mnie jakoś obchodził wynik tych arcyzabawnych wyborów, ale warto to ustalić.
« Ostatnia zmiana: Lipca 04, 2010, 21:26:11 pm wysłana przez 1man1jar »

pankracy

  • ZMP-owiec
  • ****
  • Rejestracja: 18-03-2010
  • Wiadomości: 315
  • Reputacja: -11
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #9509 dnia: Lipca 04, 2010, 21:22:19 pm »
Kim ty w ogóle jesteś?  :lol:

twoim fanem misiu i twojego pierdolenia tez, howgh.
 Spokojniej

Master_666

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 24-07-2005
  • Wiadomości: 20 684
  • Reputacja: 194
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #9510 dnia: Lipca 04, 2010, 21:24:49 pm »
Ja też nie za bardzo rozumiem, ale w każdym bądź razie mogę oblewać świetny wynik Jarka. Teraz pozostaje pytanie czy czeka nas 500 dni dalszego nieróbstwa rządu PO, czy powtórka z AWS i pogrążenie kraju w zapaści. W każdym bądź razie Bronka rozliczymy. Tysiąc kilometrów nowych dróg, zniżki, podwyżki, etc. - na pewno nie zapomnimy.

Trzeba pamiętać, że to nie są byle jakie obietnice Bronka, a "solidne deklaracje".

Wuher

  • Sekretarz wojewódzki
  • *****
  • Rejestracja: 20-05-2004
  • Wiadomości: 1 622
  • Reputacja: 5
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #9511 dnia: Lipca 04, 2010, 21:25:08 pm »
Ciekawe że sondaż TVP który ostatnio był najbliżej prawdy teraz pokazuje największą różnicę.

Krzych Ayanami

  • Kapitan Żbik
  • *****
  • Rejestracja: 02-11-2004
  • Wiadomości: 1 261
  • Reputacja: 2
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #9512 dnia: Lipca 04, 2010, 21:29:26 pm »
Cytuj
Słonko, rozumiesz różnicę między sondażami i różnicą na poziomie ~2-6%, a faktycznymi wynikami?

PKW jeszcze ich nie opublikowało.


Mr_Zombie

  • Global Moderator
  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 05-11-2005
  • Wiadomości: 5 999
  • Reputacja: 15
  • Press a button and something awesome happens...
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #9513 dnia: Lipca 04, 2010, 21:40:43 pm »
Ciekawe, czy do rana coś się zmieni, bo różnica między kandydatami nie jest duża i tak naprawdę wszystko moze się jeszcze zmienić.
Jeżeli Komorowski zostanie prezydentem, to zobaczymy, co PO zgotuje do wyborów parlamentarnych. W tej chwili nie będą mogli już zrzucić winy na prezydenta (no, chyba, że będzie chodziło o prywatyzację szpitali :lol:).
Always code as if the person who will maintain your code
is a maniac serial killer that knows where you live.

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #9514 dnia: Lipca 04, 2010, 21:46:59 pm »
Wystarczy prywatyzację nazwać komercjalizacją, a Komorowski w zgodzie z własnym sumieniem i programem wyborczym ustawę podpisze.

Odnośnie wyników - w pierwszej turze po przeliczeniu głosów z 70% komisji różnica wynosiła niespełna 0.5%, a później wzrosła do 5...

Krzych Ayanami

  • Kapitan Żbik
  • *****
  • Rejestracja: 02-11-2004
  • Wiadomości: 1 261
  • Reputacja: 2
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #9515 dnia: Lipca 04, 2010, 21:52:49 pm »
Cytuj
Wystarczy prywatyzację nazwać komercjalizacją, a Komorowski w zgodzie z własnym sumieniem i programem wyborczym ustawę podpisze.

Chciałbym zauważyć, że szpitale już są prywatyzowane i leczą za pieniądze z NFZ'tu, więc co za różnica?
Lepiej, żeby wszyscy dostawali tyle samo czyli niewiele więcej niż nic, niż żeby osoby, które mogą sobie na to pozwolić dostawały nieco lepszą opiekę?

Wiadomość scalona: [time]Lipiec 04, 2010, 21:58:14 pm[/time]
A, rozumiem!
To państwo ma decydować o tym kto należy do klasy uprzywilejowanej! Obywatel sam z siebie może liczyć tylko na nie i się nie wychylać, jeśli istnieją sposoby by mógł uzyskać coś więcej!

Zdobywanie usług przy pomocy zarobionych środków jest sprzeczne z ideami socjalizmu i sprawiedliwego państwa!
« Ostatnia zmiana: Lipca 04, 2010, 21:59:11 pm wysłana przez Krzych Ayanami »

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #9516 dnia: Lipca 04, 2010, 22:07:24 pm »
A niech cie życie tak boleśnie doświadczy, żeby ci i dziesięcioletnich oszczędności na leczenie nie wystarczyło, to może podobny bełkot w twojej rodzinie nie pojawi się przez kolejne dwa pokolenia  :/

Mr_Zombie

  • Global Moderator
  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 05-11-2005
  • Wiadomości: 5 999
  • Reputacja: 15
  • Press a button and something awesome happens...
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #9517 dnia: Lipca 04, 2010, 22:21:08 pm »
Niesiołowski i Jakubiak są obecnie u Olejnik.
Niesiołowski na pytanie, czy jest możliwa zgoda pomiędzy PO a PiS odpowiedział stanowczo, że "nie", "nigdy". I na tym skończyło się hasło "zgoda buduje" :lol:
Always code as if the person who will maintain your code
is a maniac serial killer that knows where you live.

1man1jar

  • Gość
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #9518 dnia: Lipca 04, 2010, 22:45:21 pm »
Cytuj
Słonko, rozumiesz różnicę między sondażami i różnicą na poziomie ~2-6%, a faktycznymi wynikami?

PKW jeszcze ich nie opublikowało.


No shit Sherlock.

Krzych Ayanami

  • Kapitan Żbik
  • *****
  • Rejestracja: 02-11-2004
  • Wiadomości: 1 261
  • Reputacja: 2
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #9519 dnia: Lipca 04, 2010, 22:48:32 pm »
A niech cie życie tak boleśnie doświadczy, żeby ci i dziesięcioletnich oszczędności na leczenie nie wystarczyło, to może podobny bełkot w twojej rodzinie nie pojawi się przez kolejne dwa pokolenia  :/

To nie moja wina, że ty niczego co jest związane ze służbą zdrowia nie rozumiesz.
Nie rozumiesz, że prywatna opieka już funkcjonuje, nie rozumiesz, że już się z niej korzysta, nie rozumiesz, że prywatne placówki leczą również za pieniądze z NFZ'tu. I normalny obywatel ma do nich dostęp. No wytłumacz mi na czym polega tu zbrodnia? No na czym? Jaka krzywda się dzieje obywatelom? Daje się możliwość korzystania z lepszych usług w czasie, gdy wszyscy powinni mieć dostęp do równie złych?

Szczerze mówiąc - kompletnie nie rozumiem o co ci chodzi.
Jedyne co ci wychodzi to życzenie innym wszystkiego najgorszego.
Od 1989 MUSIAŁEŚ skorzystać z działalności prywaciarza - a w tej dziedzinie robisz za psa ogrodnika.