Autor Wątek: PlayStation 5 - Temat Główny  (Przeczytany 126471 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

gnysek

• Młody Padawan
  • Administrator
  • Pawka Morozow
  • Reputacja: 14
  • Kuwabara! Kuwabara!
Odp: PlayStation 5 - Temat Główny
« Odpowiedź #680 dnia: Październik 16, 2020, 13:30:05 pm »
To jest w sumie zastanawiajace, że tak zamulał - toż to kwadraciki z obrazkami. A spróbujcie zgłosić zawartość, to FPSy spadną do 5... ciekawe jak będzie z płynnością tego nowego, bo jak przeczuwam sporo rzeczy będzie się doczytywać z sieci, a PSN to nie jest demon prędkości... mi wejście w każdą rzecz która jest odświeżana z PSN zajmuje 5-10 sekund.

Zielarz

• Marynarz z Potiomkina
  • Reputacja: 48
  • KILLZOWN3D
« Odpowiedź #681 dnia: Październik 16, 2020, 15:42:08 pm »
Jedną z przyczyn zamulania jest szybkość łącza, choć muszę przyznać, że odkąd zamieszkałem w domu, internet mam tragiczny (niby stolica kraju), to nie narzekam na ten aspekt PS4 (zwykle). Natomiast w przypadku PS5 podają, że konsola stara się przewidywać i pobierać potrzebne dane z wyprzedzeniem, więc pewnie trochę to pomoże. 

gnysek

• Młody Padawan
  • Administrator
  • Pawka Morozow
  • Kuwabara! Kuwabara!
« Odpowiedź #682 dnia: Październik 16, 2020, 16:01:25 pm »
To nie tylko z konsoli są te problemy, mówię już tutaj o odebraniu pierwszego bajtu, który nawet w PSStore w przeglądarce potrafi mieć lagi rzędu 1500ms dla niektórych zapytań (co czasem dopiero wyzwala następne, zamiast równolegle je robić), to już raczej nie wina mojego łącza, bo samo wysłanie zapytania mieści się np. w 50ms.

Za tydzień się przekonamy, jak wystartuje nowy sklep - może przechodzą na jakąś nową infrastrukturę i wszystko się odciąży. Np. Nintendo przeszło na Algolię na swoich www i tam odpowiedzi serwera są w w 0.3 sekundy, do tego nie każda gra osobno, a wszystkie razem - na to bym liczył :)

RyoHazuki

• Marynarz z Potiomkina
  • Reputacja: 57
« Odpowiedź #683 dnia: Październik 16, 2020, 21:26:53 pm »
Cały dashboard na xboxie to jest katastrofa. Zajebisty i przejrzysty był na X360 ;)
Ale ten pierwszy przed casualizacją avatarową.
To jest do tej pory mój ulubiony dash w konsolach.

3DS Friend Code: 3926-8253-1279
http://backloggery.com/marcinczpl

pachu

• Marynarz z Potiomkina
  • Reputacja: 20
« Odpowiedź #684 dnia: Październik 18, 2020, 12:57:04 pm »
Cały dashboard na xboxie to jest katastrofa. Zajebisty i przejrzysty był na X360 ;)
Ale ten pierwszy przed casualizacją avatarową.
To jest do tej pory mój ulubiony dash w konsolach.

O to to! Przeskakiwanie tymi zakładkami za pomocą LT i RT było so satysfying :D

andryush

• Major Hermaszewski
  • Reputacja: 117
« Odpowiedź #685 dnia: Październik 20, 2020, 17:23:43 pm »
Pokazali te wszystkie wyskakujące okienka, tak jakby teraz powiadomienia były za mało wkurwiające podczas gry. Niby fajny multitasking ale na dłuższą metę się nie sprawdzi. U siebie w PS4 powyłączałem wszelkie " Gracz XXX jest online, dolaczyl do imprezy, wysyła obraz do twojej grupy itd.

Co do samego układu, w dalszym ciągu mam wrażenie że to zwyczajnie kolejny reskin XMB.

gnysek

• Młody Padawan
  • Administrator
  • Pawka Morozow
  • Kuwabara! Kuwabara!
« Odpowiedź #686 dnia: Październik 21, 2020, 13:58:01 pm »
Mam nadzieję, że tutaj też będzie dało się to wszystko wyłączyć.

Pokazali mnóstwo bajerów, ale pewnie 5% gier je obsłuży, tak jak teraz żyroskopy i głośniczek. Ileż było gier AAA gdzie są rozmowy radiowe, a głośniczkiem nijak nie szło ich puścić. A tutaj mamy nawet jakieś awatary za odblokowanie trofeów, śledzenie postępów, przeliczanie ile minut nam zajmie zdobycie danego trofeum, wyświetlanie podpowiedzi do niego, czy nawet filmu. Pewnie połowa gier nie będzie miała ani nagród za trofea, ani podpowiedzi, ani progresu, ani możliwości wskoczenia w etap z daną znajdźką. Sporo gier pewnie też raz albo dwa skorzysta z opcji wyświetlania swoich newsów w menu, na Switchu często widać ten problem, a tam jest system takiego "RSS".

Liczba możliwości nowego XMB mnie satysfakcjonuje, jest parę świeżych pomysłów, ale najważniejsze, żeby było płynnie :) Zdaje się, ze jest czytelnie, chociaż zastanawiam sie, czy dolny rząd ikon jest na stałe w menu, czy on jest tylko po wciśnięciu PS Buttona - to może być nieintuicyjne dla casualowych graczy.

RyoHazuki

• Marynarz z Potiomkina
  • Reputacja: 57
« Odpowiedź #687 dnia: Październik 21, 2020, 14:09:33 pm »
A ja mam pytanie o chyba najbardziej błahą rzecz, bo nie oglądałem prezentacji tego dasha, a jedynie widziałem parę zdjęć. Będzie w końcu game log? Konsola wzorem 3DS policzy ile czasu spędziliśmy z daną grą czy dalej będę musiał robić to ręcznie? To mnie najbardziej ciekawi, a nie kolejne zbędne mi rzeczy.

3DS Friend Code: 3926-8253-1279
http://backloggery.com/marcinczpl

gnysek

• Młody Padawan
  • Administrator
  • Pawka Morozow
  • Kuwabara! Kuwabara!
« Odpowiedź #688 dnia: Październik 21, 2020, 17:21:20 pm »
Na filmie tego nie widać, zliczane są chyba tylko znajdźki jeśli twórcy gry to ustawią (procenty/sztuki). Raczej tego nie ma w obecnej wersji.