Autor Wątek: Metal Gear Solid 4: Guns of the Patriots  (Przeczytany 624916 razy)

0 użytkowników i 12 Gości przegląda ten wątek.

Leenk

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 05-09-2005
  • Wiadomości: 3 753
  • Reputacja: 1
Odp: Metal Gear Solid 4: Guns of the Patriots
« Odpowiedź #3840 dnia: Czerwca 01, 2008, 12:05:22 pm »
Cytat: elfor
Ja chyba przy pierwszym podejściu zapodam sobie poziom Hard bo podobno łatwy ten metal  Smile
Piszą że na tym poziomie trudno o granie jak w skradankę i łatwiej po prostu o zwyczajną strzelaninę. Zdaje się że powtarza się  sytuacja z Halo 3 gdzie Normal też nie był  normalnym poziomem trudności. Warto żeby i w polskich recenzjach o tym wspominano bo można trochę sobie zepsuć zabawę.

above89

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 25-06-2007
  • Wiadomości: 2 023
  • Reputacja: 0
Odp: Metal Gear Solid 4: Guns of the Patriots
« Odpowiedź #3841 dnia: Czerwca 01, 2008, 12:10:29 pm »
Dobra panowie spokój poczekajmy do premierzy kiedy to każdy zagra bo sugerować się recenzjami nie ma sensu każdy ma inny gust i dla jednego za dużo filmów w nowym mgs, a dla innego zdecydowanie za mało to samo tyczy się gameplay'a, grafiki itp

Jednak co jak co ale mgs2 miał za duzo GADANIA przez codec, a za mało filmów ;)

pokrytyśniegiem

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 14-08-2006
  • Wiadomości: 4 163
  • Reputacja: 4
Odp: Metal Gear Solid 4: Guns of the Patriots
« Odpowiedź #3842 dnia: Czerwca 01, 2008, 12:42:59 pm »
Niektórzy tu czepiają się czegoś na siłe, ale rozumiem, że nie każdemu przypadną do gustu długie scenki.
To jest ostatnia misja Snejak, więc wszystko musi być wyjaśnione, ja odliczam godziny do premiery słucham tego...

... i zastanawiam się co podczas tego kawałku będzie nam dane zobaczyć na ekranie tv, już sobie to wyobrażam.



;)

elfor

  • J-23
  • *****
  • Rejestracja: 19-11-2007
  • Wiadomości: 1 404
  • Reputacja: 4
  • Wór 1000 Team
Odp: Metal Gear Solid 4: Guns of the Patriots
« Odpowiedź #3843 dnia: Czerwca 01, 2008, 12:46:06 pm »
Ja już sobie zabroniłem słuchania tego kawałka, dopiero podczas gry chce go usłyszeć na zajebistej wieży, którą sobie wczoraj podpiąłem do PS3 :cool:

POK

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 03-10-2006
  • Wiadomości: 14 345
  • Reputacja: 171
Odp: Metal Gear Solid 4: Guns of the Patriots
« Odpowiedź #3844 dnia: Czerwca 01, 2008, 13:17:13 pm »
Cytuj
Gameplay no cóż, mi osobiście sprawiało mega frajdę (ba! nawet niedawno grałem, nie mogłem się oderwać) Very Happy skradanie się i ciche zabijanie, do tego te kamuflaże, mniam... Tylko, że trzeba grać na hardzie IMHO żeby to w całości poczuć, wtedy widzą Cię z bardzo daleka (przeciwnicy) i gra zyskuje nowy wymiar
Mi już w dwójce gameplay się nie podobał, a to było jakieś 4 lata temu i teraz zrobiłem się jeszcze bardziej wygodny ;) Dla mnie skradanie jest słabym elementem MGSów i jakoś nie mogę się w nie wczuć. Właśnie ten element psuje mi najbardziej końcowy efekt. Chciałbym żeby kiedyś zrobili MGSa z gameplayem Splinter Cella, ech marzenia...
Dobrze chociaż, że w czwórce dużo elementów uległo zmianą na lepsze.

Cytuj
Pok zapuść sobie gierke z upscalingiem czy czymś i graj a nie rozciągnięte na całym TV bo wygląda jak kupa.
Dlatego zmieniłem na 4:3 ;)

Leenk

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 05-09-2005
  • Wiadomości: 3 753
  • Reputacja: 1
Odp: Metal Gear Solid 4: Guns of the Patriots
« Odpowiedź #3845 dnia: Czerwca 01, 2008, 13:44:17 pm »
Cytuj
Chciałbym żeby kiedyś zrobili MGSa z gameplayem Splinter Cella, ech marzenia...
Tak... to byłoby dopiero coś.  :cool:

above89

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 25-06-2007
  • Wiadomości: 2 023
  • Reputacja: 0
Odp: Metal Gear Solid 4: Guns of the Patriots
« Odpowiedź #3846 dnia: Czerwca 01, 2008, 13:50:02 pm »
Szczerze to nie chciałbym widzieć MGS w takiej formie jaką prezentuje Splinter Cell chociaż czwórka jest bardzo podoba do SC pod względem ułożenia kamery itp

Osobiscie kamera i widok na postać ani troche mi nie przeszkadzały ;) Ba dodawało to iście filmowego klimatu ;)

Maximmus80

  • Gość
Odp: Metal Gear Solid 4: Guns of the Patriots
« Odpowiedź #3847 dnia: Czerwca 01, 2008, 14:05:20 pm »
Prawda jest taka ze co poniektorym  ODBIŁO. Nie krytykujcie ludzi za to ze mają inne zdanie zwłaszca jeśli potrafia je UZASADNIĆ. Bycie fanem jakiejś produkcji to miła rzecz ale bycie FANATYKIEM to naprawde powód do wstydu.
Jeśli ktos widzi wady produktu to najzwyczajnie w swiecie swiadczy to o tym ze ma swoje zdanie, nie jest konformistą(w potocznym słowa znaczeniu) i własnie dzieki takiemu podejsciu branza sie bezustannie rozwija.
Mozna byc fanem seri GT ale domagac sie zmian... swiadczy to o zdrowym rozsadku, to samo tyczy sie seri MGS i innych.
W końcu każdy głosuje swoim portfelem.


Solid Snake 1989

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 06-09-2006
  • Wiadomości: 14 782
  • Reputacja: 101
  • Who Dares. Wins
Odp: Metal Gear Solid 4: Guns of the Patriots
« Odpowiedź #3848 dnia: Czerwca 01, 2008, 14:09:14 pm »
Prawda jest taka ze co poniektorym  ODBIŁO. Nie krytykujcie ludzi za to ze mają inne zdanie zwłaszca jeśli potrafia je UZASADNIĆ. Bycie fanem jakiejś produkcji to miła rzecz ale bycie FANATYKIEM to naprawde powód do wstydu.
Jeśli ktos widzi wady produktu to najzwyczajnie w swiecie swiadczy to o tym ze ma swoje zdanie, nie jest konformistą(w potocznym słowa znaczeniu) i własnie dzieki takiemu podejsciu branza sie bezustannie rozwija.
Mozna byc fanem seri GT ale domagac sie zmian... swiadczy to o zdrowym rozsadku, to samo tyczy sie seri MGS i innych.
W końcu każdy głosuje swoim portfelem.
nie uogólniaj odbiło tylko jednemu :P ;)

Zgadzam się z Above 89. MGS ma własny klimacik a zrobienie z tego SC by go popsuło.
I da się skradać tylko trzeba umieć :P

above89

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 25-06-2007
  • Wiadomości: 2 023
  • Reputacja: 0
Odp: Metal Gear Solid 4: Guns of the Patriots
« Odpowiedź #3849 dnia: Czerwca 01, 2008, 14:14:50 pm »
łatwo jest zrobić gre z kamerą za plecami zaś duzo trudniej z kamerą w róznych punktach a już mega trudno by to nie psuło rozgrywki i nie kolidowało z otoczeniem.

MGS ma swój specyficzny klimat i ani troche nie narzekałem na kamere wręcz przeciwnie grało mi się lepiej niż w takiego SC gdzie zawsze trzeba było poruszać kamerą by było cokolwiek widać, a w MGS kamera jest w najciekawszych punktach i miejscówach ;)




Leenk

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 05-09-2005
  • Wiadomości: 3 753
  • Reputacja: 1
Odp: Metal Gear Solid 4: Guns of the Patriots
« Odpowiedź #3850 dnia: Czerwca 01, 2008, 14:17:20 pm »
Ale to nie chodzi o klimat - wiadomo że obie serie to zupełnie inna bajka. Natomisat na pewno kamera z serii SC w nowym MGS to bardzo zachecajaca informacja, imho.

Mr_Zombie

  • Global Moderator
  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 05-11-2005
  • Wiadomości: 5 999
  • Reputacja: 15
  • Press a button and something awesome happens...
Odp: Metal Gear Solid 4: Guns of the Patriots
« Odpowiedź #3851 dnia: Czerwca 01, 2008, 14:19:53 pm »
Szkoda, że te najciekawsze miejsca nie zawsze są najbardziej optymalnymi miejscami. Jak już pisałem, w MGS2, gdzie Raidenem trzeba najpierw podejść do node, zanim włączy się radar, kilkakrotnie zdarzyło mi się zostać zauważonym przez strażnika, którego ja nawet nie miałem prawa zauważyć przy tak ustawionej kamerze (chyba, że co sekundę przechodziłbym w tryb fpp).
Ja się osobiście bardzo cieszę, że w MGS4 w końcu dali kamerę zza pleców/znad ramienia. z możliwością kręcenia nią na boki.
Always code as if the person who will maintain your code
is a maniac serial killer that knows where you live.

Solid Snake 1989

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 06-09-2006
  • Wiadomości: 14 782
  • Reputacja: 101
  • Who Dares. Wins
Odp: Metal Gear Solid 4: Guns of the Patriots
« Odpowiedź #3852 dnia: Czerwca 01, 2008, 14:21:44 pm »
Ale to nie chodzi o klimat - wiadomo że obie serie to zupełnie inna bajka. Natomisat na pewno kamera z serii SC w nowym MGS to bardzo zachecajaca informacja, imho.
kamera tak, myślałem że chodzi o takie bajerki jak kamerka na czymś tam, gwizdek. To do MGSa nie pasuje. Na początku nawet byłem przeciwny aby przyklejać się do ścian za pomocą przycisku, jednak po becie MGO uważam że to bardzo dobre rozwiązanie. No i samo przyklejanie przodem a nie tyłem--mniej filmowe, ale bardziej realistyczne.

Mr_Zombie

  • Global Moderator
  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 05-11-2005
  • Wiadomości: 5 999
  • Reputacja: 15
  • Press a button and something awesome happens...
Odp: Metal Gear Solid 4: Guns of the Patriots
« Odpowiedź #3853 dnia: Czerwca 01, 2008, 14:32:19 pm »
Czy naprawdę takie realistyczne? Nie wiem, jak to jest w rzeczywistości, ale wg mnie przyklejanie się plecami, tak by cały czas móc obserwować pole bitwy, jest wg mnie dużo bardziej praktyczne, niż przyklejanie się przodem i oglądanie ściany.
Always code as if the person who will maintain your code
is a maniac serial killer that knows where you live.

Solid Snake 1989

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 06-09-2006
  • Wiadomości: 14 782
  • Reputacja: 101
  • Who Dares. Wins
Odp: Metal Gear Solid 4: Guns of the Patriots
« Odpowiedź #3854 dnia: Czerwca 01, 2008, 14:33:14 pm »
Czy naprawdę takie realistyczne? Nie wiem, jak to jest w rzeczywistości, ale wg mnie przyklejanie się plecami, tak by cały czas móc obserwować pole bitwy, jest wg mnie dużo bardziej praktyczne, niż przyklejanie się przodem i oglądanie ściany.
też mi się tak wydaje, ale to kolesie z Konami byli na szkoleniu wojskowym ;)

Johnny B. Goode

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 23-11-2007
  • Wiadomości: 1 838
  • Reputacja: 17
Odp: Metal Gear Solid 4: Guns of the Patriots
« Odpowiedź #3855 dnia: Czerwca 01, 2008, 14:41:08 pm »
Niektórzy tu czepiają się czegoś na siłe, ale rozumiem, że nie każdemu przypadną do gustu długie scenki.
To jest ostatnia misja Snejak, więc wszystko musi być wyjaśnione, ja odliczam godziny do premiery słucham tego...

... i zastanawiam się co podczas tego kawałku będzie nam dane zobaczyć na ekranie tv, już sobie to wyobrażam.



;)


Ludzie ale Wy macie banie nie wiem jak mozna podniecac sie jakas gra Pokrytyśniegiem jak Ty tu takie rzeczy piszesz to chyba zemdlejesz podczas loadingu jak bedziesz mial wlasny egzemplarz gry  :lol:

Solid Snake 1989

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 06-09-2006
  • Wiadomości: 14 782
  • Reputacja: 101
  • Who Dares. Wins
Odp: Metal Gear Solid 4: Guns of the Patriots
« Odpowiedź #3856 dnia: Czerwca 01, 2008, 14:42:43 pm »
Cytuj
Ludzie ale Wy macie banie nie wiem jak mozna podniecac sie jakas gra Pokrytyśniegiem jak Ty tu takie rzeczy piszesz to chyba zemdlejesz podczas loadingu jak bedziesz mial wlasny egzemplarz gry
ja na pewno :)

hansatan

  • Budowniczy socjalizmu
  • *****
  • Rejestracja: 29-05-2008
  • Wiadomości: 690
  • Reputacja: 0
  • Üßer Fuhrer
Odp: Metal Gear Solid 4: Guns of the Patriots
« Odpowiedź #3857 dnia: Czerwca 01, 2008, 14:43:01 pm »
A mnie długie cutscenki bardzo odpowiadają, byle by były dobrze okraszone, tak jak te w MGS3, co do rozmów przez codec w MGS2 to muszę się zgodzić, pomimo iż b. lubię tą serię, to niekiedy już mnie nużyły i pomijałem...

Ważne jest zachowanie balansu pomiędzy długimi cutscenkami, a dobrym i długim gameplejem, mam nadzieję, że to się Konami udało...

Prawda jest taka, że każdy ma swoje gusty, tylko gdyby wszyscy to rozumieli...

Johnny B. Goode

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 23-11-2007
  • Wiadomości: 1 838
  • Reputacja: 17
Odp: Metal Gear Solid 4: Guns of the Patriots
« Odpowiedź #3858 dnia: Czerwca 01, 2008, 14:45:03 pm »
Ten kawalek jest dobry nawet lepszy niz dobry

Maximmus80

  • Gość
Odp: Metal Gear Solid 4: Guns of the Patriots
« Odpowiedź #3859 dnia: Czerwca 01, 2008, 14:48:30 pm »
MGS seria to na swój sposób realizacja marzeń KOJIMY bycia reżyserem. Stąd tak wiele "filmowości" w jego grach. Z drugiej strony ogólnie wiele szanowanych deweloperów ocenia GRY jako dziedzine kreacji/sztuki którą rozwojem można porównać do KINA lat 30.
Sami developerzy uważają że przedstawianie historii i wpływ na emocje gracza to ciągłe szukanie lepszych form wyrazu... ponieważ ten warsztat w GRACH jest wciąż bardzo nie doskonały.
To samo tyczy się Kojimy... to co robi w brańzy jest wielkie... ale już w konfrontacji z filmami jego scenariusze  ani forma ich prezentacji nie tworzą  jakiegoś wybitnego poziomu. Po prostu w brańzy gier poziom jest niski.
Za to w filmowej, która zaliczyła juz kilka wielkich przełomów, ma swój wypracowany warsztat i ogromna kumulacje doświadczeń jest bardziej wymagająco.
Widać tez że Kojima się rozwija... po telenowelowej 2 stworzył następną cześc której poziom i inspiracje mozna porównać do BONDA co jest naprawdę dużym osiągnięciem. W końcu nasi polscy reżyserzy nie potrafią nakręcić filmu który by odstawał od poziomu rodzimych seriali. Tylko wciąż BOND to BOND. Nie jest to "Zakochany bez pamięci", "Trylogia Matrixa", "Memento" itd...
Stąd sobie i innym rzecze aby cześć czwarta charakteryzował równie WIELKI SKOK. Jest na to szansa.

Co do gameplay... myślę że on odzwierciedla poziom innych elementów... widać że z każdej kolejnej części ulega ulepszeniu... a w czesci czwartej (po zatrudnieniu jednego Amerykanina) osiągnął zadowalający poziom(oceniam po MGS O). Byc może to dla tego gra stała się łatwiejsza... w końcu przestał przeszkadzać(90% moich zgonów wynikało z jego niedoskonałości).
Również gameplay(w wszystkich grach) wyraźnie pokazuje na jakim poziomi znajduje się branża... wciąż wiele zostało do zrobienia. Wystarczy spojrzeć jak wielki wpływ na cała branże wywarły w końcu nie tak dawno wydane GEARS i RE4.

GRY są niedoskonałe... z jednej strony z powodu wciaz doskonalonego warsztatu, z drugiej ograniczeń technologicznych. I absolutnie za 20 lat nie bedą przypominać tego z czym mamy do czynienia teraz. Krytyka jaka się pojawia jest absolutnie naturalna... nie jest to szukanie dziury w całym a jedynie zdrowy odruch.
Kiedyś czytałem wywiad w NEO+ szefa  PKFLY który krytycznie wypowiadał się o graczach PC jako twardogłowych konserwatystach którzy poprzez swoje negatywne podjecie do innowacyjności psuja rynek.
Mam wrażenie że wielu tych którzy przesiedli sie z pc na konsole swój sposób mylenia przeniosło na tą platforme - i psuja BRANZE.
Podsumowując... KONSTRUKTYWNA KRYTYKA ZAWSZE SIE PRZYDA

ps. KLONIE... absolutnie jestem pewien że nic a nic z tego nie zrozumiałeś - pozdrawiam ;)

hansatan

  • Budowniczy socjalizmu
  • *****
  • Rejestracja: 29-05-2008
  • Wiadomości: 690
  • Reputacja: 0
  • Üßer Fuhrer
Odp: Metal Gear Solid 4: Guns of the Patriots
« Odpowiedź #3860 dnia: Czerwca 01, 2008, 14:48:35 pm »
Ten kawalek jest dobry nawet lepszy niz dobry

hell yeah, ogólnie cały OST trzyma poziom wcześniejszych części, choć i tak ten z trójki mi się najbardziej podoba :P

P.S. Maximus mądre słowa...
« Ostatnia zmiana: Czerwca 01, 2008, 14:50:47 pm wysłana przez hansatan »

Johnny B. Goode

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 23-11-2007
  • Wiadomości: 1 838
  • Reputacja: 17
Odp: Metal Gear Solid 4: Guns of the Patriots
« Odpowiedź #3861 dnia: Czerwca 01, 2008, 14:52:39 pm »
Ile to luda gra  :lol:

Solid Snake 1989

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 06-09-2006
  • Wiadomości: 14 782
  • Reputacja: 101
  • Who Dares. Wins
Odp: Metal Gear Solid 4: Guns of the Patriots
« Odpowiedź #3862 dnia: Czerwca 01, 2008, 14:53:53 pm »
Cytuj
To samo tyczy się Kojimy... to co robi w brańzy jest wielkie... ale już w konfrontacji z filmami jego scenariusze  ani forma ich prezentacji nie tworzą  jakiegoś wybitnego poziomu.
Teraz to i mnie zagiąłeś: co ty pier*olisz? daj mi przykład filmów które mają lepszą fabułę niż MGS?
A skoro branża filmowa niby stoi o wiele wyżej nad tą grową to weźmy przykłady pierwsze z brzegu:
John Rambo--nie, 21--nie, Indiana Jones--nie (zbyt przewidywalne i bardzo bardzo naciągane).

A i jeżeli branża gier ma ewoluować tak jak branża filmowa to chyba przestane grać. Gry z denną fabuła które nie prezentują nic ciekawszego niż brutalność jak Piła, czy same adaptacje komiksów... dziękuj postoje.
« Ostatnia zmiana: Czerwca 01, 2008, 14:55:57 pm wysłana przez Solid Snake 1989 »

Maximmus80

  • Gość
Odp: Metal Gear Solid 4: Guns of the Patriots
« Odpowiedź #3863 dnia: Czerwca 01, 2008, 14:55:49 pm »
Czytaj uważniej... podałem w tekście...
« Ostatnia zmiana: Czerwca 01, 2008, 14:58:04 pm wysłana przez Maximmus80 »

Solid Snake 1989

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 06-09-2006
  • Wiadomości: 14 782
  • Reputacja: 101
  • Who Dares. Wins
Odp: Metal Gear Solid 4: Guns of the Patriots
« Odpowiedź #3864 dnia: Czerwca 01, 2008, 14:57:20 pm »
Czytaj uważniej... podałem wczesniej...
no oczywiście że zdarzają się perełki. Czy to w filmach czy w grach. I imo MGS przebija znacznie niektóre perełki z kina.

aphelion

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 24-09-2006
  • Wiadomości: 4 977
  • Reputacja: 25
  • PSN ID: aph
Odp: Metal Gear Solid 4: Guns of the Patriots
« Odpowiedź #3865 dnia: Czerwca 01, 2008, 15:03:19 pm »
Cytuj
Teraz to i mnie zagiąłeś: co ty pier*olisz? daj mi przykład filmów które mają lepszą fabułę niż MGS?
A skoro branża filmowa niby stoi o wiele wyżej nad tą grową to weźmy przykłady pierwsze z brzegu:
John Rambo--nie

Mam nadzieje, ze nie mowisz o 1 czesci.
Thou know'st 'tis common: all that lives must die, Passing through nature to eternity.

Solid Snake 1989

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 06-09-2006
  • Wiadomości: 14 782
  • Reputacja: 101
  • Who Dares. Wins
Odp: Metal Gear Solid 4: Guns of the Patriots
« Odpowiedź #3866 dnia: Czerwca 01, 2008, 15:05:01 pm »
Cytuj
Teraz to i mnie zagiąłeś: co ty pier*olisz? daj mi przykład filmów które mają lepszą fabułę niż MGS?
A skoro branża filmowa niby stoi o wiele wyżej nad tą grową to weźmy przykłady pierwsze z brzegu:
John Rambo--nie

Mam nadzieje, ze nie mowisz o 1 czesci.
pewnie że nie: -dlaczego zabiłeś tyle ludzi?
-chciałem zjeść kanapkę  :lol: :lol:

Johnny B. Goode

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 23-11-2007
  • Wiadomości: 1 838
  • Reputacja: 17
Odp: Metal Gear Solid 4: Guns of the Patriots
« Odpowiedź #3867 dnia: Czerwca 01, 2008, 15:06:31 pm »
To theme jest najlepsze

hansatan

  • Budowniczy socjalizmu
  • *****
  • Rejestracja: 29-05-2008
  • Wiadomości: 690
  • Reputacja: 0
  • Üßer Fuhrer
Odp: Metal Gear Solid 4: Guns of the Patriots
« Odpowiedź #3868 dnia: Czerwca 01, 2008, 15:09:40 pm »
Zależy kto co lubi, ja tego thema w klimacie MGS4 nie widze ;P

aphelion

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 24-09-2006
  • Wiadomości: 4 977
  • Reputacja: 25
  • PSN ID: aph
Odp: Metal Gear Solid 4: Guns of the Patriots
« Odpowiedź #3869 dnia: Czerwca 01, 2008, 15:11:59 pm »
Cytuj
Teraz to i mnie zagiąłeś: co ty pier*olisz? daj mi przykład filmów które mają lepszą fabułę niż MGS?
A skoro branża filmowa niby stoi o wiele wyżej nad tą grową to weźmy przykłady pierwsze z brzegu:
John Rambo--nie

Mam nadzieje, ze nie mowisz o 1 czesci.
pewnie że nie: -dlaczego zabiłeś tyle ludzi?
-chciałem zjeść kanapkę  :lol: :lol:

Widac nie zrozumiales przeslania filmu.
Thou know'st 'tis common: all that lives must die, Passing through nature to eternity.

Solid Snake 1989

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 06-09-2006
  • Wiadomości: 14 782
  • Reputacja: 101
  • Who Dares. Wins
Odp: Metal Gear Solid 4: Guns of the Patriots
« Odpowiedź #3870 dnia: Czerwca 01, 2008, 15:13:14 pm »
Cytuj
Teraz to i mnie zagiąłeś: co ty pier*olisz? daj mi przykład filmów które mają lepszą fabułę niż MGS?
A skoro branża filmowa niby stoi o wiele wyżej nad tą grową to weźmy przykłady pierwsze z brzegu:
John Rambo--nie

Mam nadzieje, ze nie mowisz o 1 czesci.
pewnie że nie: -dlaczego zabiłeś tyle ludzi?
-chciałem zjeść kanapkę  :lol: :lol:

Widac nie zrozumiales przeslania filmu.
no zbyt ambitny dla mnie :/

aphelion

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 24-09-2006
  • Wiadomości: 4 977
  • Reputacja: 25
  • PSN ID: aph
Odp: Metal Gear Solid 4: Guns of the Patriots
« Odpowiedź #3871 dnia: Czerwca 01, 2008, 15:15:02 pm »
Nie martw sie, ja za 1,2 i 3 podejsciem tez nie skumalem.
Thou know'st 'tis common: all that lives must die, Passing through nature to eternity.

Maximmus80

  • Gość
Odp: Metal Gear Solid 4: Guns of the Patriots
« Odpowiedź #3872 dnia: Czerwca 01, 2008, 15:17:39 pm »
No jasne że to lepsze niz cała polska kinematografia po 1990... część Trzecia MGS.
Gra i ich kierunek rozwoju to wielka niewiadoma... moze pójdą swoją własna droga... a może wyprą KINO - to się okaże w przyszłości.

Napisze jednak teraz o samych scenariuszach... jak to się ma w kinie.
Nasi "wielcy" rezyserzy nie raz wypowiadali się ze brakuje im dobrych scenariuszy. Jednak to jedynie swiadczy jak WIELKIMI sa dupami. Ponieważ cała magia kina polega na tym ze nawet najbardziej banalną historie można przedstawiać w ciekawy sposób. Zauważcie że w polskich filmach zawsze akcja dzieje sie od punktu A(początek jakiejś histori) do punktu B(koniec). Przykłady... PRęGI, SYMETRIA.. itd... Brak w nich zaskocznie, pozadnej retrospekcji, ironi. Do tego bardzo często te filmy są wulgarne.
"Ameryka Beauty", "Pulp Fiction" itd.. to przykłady filmów ktore tak naprawde opowiadają BANALNĄ historie w nie banalny sposób. I na tym polega CAŁA sztuka... Zadnym osiągnieciem jest zrobic przegadany film i umiescic w nim całą encyklopedie PWN... wbrew pozorom świadczy to jedynie o ułomności "opowiadającego" - nazwijmy to "klasyczny/szkolny błąd".
Wiele mozna/należy wyrazić bez pomocy słow... a już postawienie na przeciwko siebie dwóch gadajacych głów... które wszystko wytłumacza to absolutnie najnizszy poziom(a jak to wygląda w polskich serialach?).
I teraz pytanie? Kto jeszce popełnia ten błąd...? hahaha... Tak wypunktowac błędy warsztatu mogłbym długo - KOJIMA geniuszem nie jest.


Solid Snake 1989

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 06-09-2006
  • Wiadomości: 14 782
  • Reputacja: 101
  • Who Dares. Wins
Odp: Metal Gear Solid 4: Guns of the Patriots
« Odpowiedź #3873 dnia: Czerwca 01, 2008, 15:21:53 pm »
Dla mniie Kojima geniuszem jest, był i będzie.
A że zrobił gadające głowy mi nie przeszkadza, bo to co one przekazują to coś więcej niż te seriale.
może to trochę wina ograniczeń technicznych (wyobrażasz sobie żeby zamiast codeckowych rozmów w 1 zrobili filmiki? 2 CD to i tak by było mało). Teraz przecież Kojima mówi że BD jest za mały.

adriano

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 06-07-2007
  • Wiadomości: 6 441
  • Reputacja: 4
Odp: Metal Gear Solid 4: Guns of the Patriots
« Odpowiedź #3874 dnia: Czerwca 01, 2008, 15:25:44 pm »
Dla mniie Kojima geniuszem jest, był i będzie.
A że zrobił gadające głowy mi nie przeszkadza, bo to co one przekazują to coś więcej niż te seriale.
może to trochę wina ograniczeń technicznych (wyobrażasz sobie żeby zamiast codeckowych rozmów w 1 zrobili filmiki? 2 CD to i tak by było mało). Teraz przecież Kojima mówi że BD jest za mały.

Dokładnie - ograniczeniem jest technologia a nie intelekt Kojimy!
Swoją drogą mógłby chłopak wyreżyserować jakiś film i rozwiałby wszystkie wątpliwości...

Maximmus80

  • Gość
Odp: Metal Gear Solid 4: Guns of the Patriots
« Odpowiedź #3875 dnia: Czerwca 01, 2008, 15:39:15 pm »
Cytuj
A że zrobił gadające głowy mi nie przeszkadza, bo to co one przekazują to coś więcej niż te seriale.
może to trochę wina ograniczeń technicznych (wyobrażasz sobie żeby zamiast codeckowych rozmów w 1 zrobili filmiki? 2 CD to i tak by było mało). Teraz przecież Kojima mówi że BD jest za mały.
O jedynce nie bede sie wypowiadał z dwóch powodów... grałem mało i to dopiero był początek ERY 3d więc absolutnie wszytko wtedy było przełomowe. Znowu jednak ograniczenia technologiczne nie pozwalały rozwinąc skrzydła - nikomu ;)

Za to porównam częsci(2,3) które dosyć dobrze poznałem...
Napewno zauważyliście chemie między EVą a Snake. O tyle subtelnie że to ona próbowała go zdobyć a Snake był bardzo nie zdecydowany. Powiem wam że to było niezłe... naprawde... było widac te subtelności... kobiece sztuczki i gesty(moja najwiekszą pasją w zyciu są kobiety więc tym wiekszą radosc mi sprawiało że Kojima choć nie wyglada to się na nich zna).
I sceny miedzy nimi przy ognisku, kominnku i samolocie mówiły o tym co ich łączy wszytko co trzeba było wiedzieć. Tymi elementami ten człowiek zdobył mój szacunek. A teraz wyobrazcie sobie inną forme przedstawienia ich relacji... Eva podrywa Snake a ten nie reaguje... poczym wyciąga CODEC i zaczyna tłumaczyć czemu nie reaguje na jej zaloty, o smutnym dzieciństiwe, małym "interesie", impotencji, wojnie, i że mu nie stanie do czasu pokonania fiozofów. Eva też nie pozostaje dłuzna i łaczy sie przez swoją walizke z chinami i zaczyna wypytywać jak "prawdziwą przyjaciółke" czy jest atrakcyjna? I czy moze to przez fryzure a tak wogóle to ona zmeczona była i nie umalowana jak trzeba... po czym "baza" podaje jej instrukcje makijarzu idealnego. Jednak Eva wciąz targają wątpliwości - może Snake to GEJ?
Tak w skrócie wyglądał spsob narracji w dwójeczce... ta sama platforma... ale mniejsze doswiadczenie. Kojima przez ten czas nauczył się wiele. ;)

pokrytyśniegiem

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 14-08-2006
  • Wiadomości: 4 163
  • Reputacja: 4
Odp: Metal Gear Solid 4: Guns of the Patriots
« Odpowiedź #3876 dnia: Czerwca 01, 2008, 16:33:22 pm »
Maximmus zacznijmy od tego, że w MGS3 nie ma w ogóle Snejka :)
tzn. jest ale nie ten z MGS, MGS2 czy MGS4 ;)

above89

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 25-06-2007
  • Wiadomości: 2 023
  • Reputacja: 0
Odp: Metal Gear Solid 4: Guns of the Patriots
« Odpowiedź #3877 dnia: Czerwca 01, 2008, 16:34:19 pm »
Tzw nie ma Snake'a ale jest osoba co ma pseudo Naked SNAKE

pokrytyśniegiem

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 14-08-2006
  • Wiadomości: 4 163
  • Reputacja: 4
Odp: Metal Gear Solid 4: Guns of the Patriots
« Odpowiedź #3878 dnia: Czerwca 01, 2008, 16:35:20 pm »
Tzw nie ma Snake'a ale jest osoba co ma pseudo Naked SNAKE
Dokładnie :)

above89

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 25-06-2007
  • Wiadomości: 2 023
  • Reputacja: 0
Odp: Metal Gear Solid 4: Guns of the Patriots
« Odpowiedź #3879 dnia: Czerwca 01, 2008, 16:37:49 pm »
A co do Evy to gorąca laseczka ;) Zadbali nawet o taki szczegół jak ruszające się piersi podczas jazdy na motorze czy przechadzki hehe ;)

Jeśli już jesteśmy przy "oczach" to nawet The Boss pokazała krągłości na końcu gry rozpinając kombinezon ;) Aż się sam zdziwiłem ze pokazała to i owo Heh