Autor Wątek: System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)  (Przeczytany 2528613 razy)

0 użytkowników i 33 Gości przegląda ten wątek.

Krzysiu

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 13-06-2008
  • Wiadomości: 14 543
  • Reputacja: 174
  • Stać! Policja!
System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #15560 dnia: Marca 12, 2009, 23:15:31 pm »
DZISIAJ NPD zobaczymy ile było preoderów na KZ2 i jak popchnęło to sprzedaż PS3... szkoda, że nie będzie wyników Halo Wars... trzeba będzie czekać na marcowe...

Coś czuje, że sprzedaż K2 ma się niezbyt dobrze. Stawiam, że globalnie to będzie jakieś maks 1,5 mln.

Jeśli będzie te około 1,5 mln to według mnie oznacza to tylko jedno. Najlepiej sprzedają się na PS3 tylko i wyłącznie znane marki mające gro fanów. Reszta hitów oscylować będzie od 0,5 mln do 2mln :P. Tak czy siak, o Xboxowych wynikach Halo czy GeoW Sony może tylko pomarzyć :D.

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #15561 dnia: Marca 12, 2009, 23:23:47 pm »
WNIOSEK
Rob Ferguson nie ma pojęcia o specyfikacjach technicznych w przeciwieństwie do Jaffe.

Czyli twierdzisz że Jaffe miał wgląd do silnika Gears of War 2 bo jeśli nie miał to znaczy że oceniał grafikę w tej grze w dokładnie taki sam sposób jak każdy inny odbiorca. Nie trzeba być malarzem żeby stwierdzić czy dany obraz komuś podoba. No chyba że Jaffe maczał palce przy Gears of War 2 to wtedy uznam że widział więcej niż każdy inny gracz.
: Marzec 12, 2009, 23:21:39 pm
3. Acha... ja mu wierzę. Moja sprawa.

I musisz z tym żyć bo według Jaffe'a God of War 3 to gra która niszczy wszystko co do tej pory powstało (włącznie z grami na X0<---dodaję to zdanie żebyś dokładnie to zrozumiał). Przypominam że God of War 3 to exslusive dla PS3. :cool: :cool: :cool:

Mr_Zombie

  • Global Moderator
  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 05-11-2005
  • Wiadomości: 5 999
  • Reputacja: 15
  • Press a button and something awesome happens...
System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #15562 dnia: Marca 12, 2009, 23:31:56 pm »
Nie trzeba być malarzem Żeby stwierdzić czy dany obraz komuś podoba.

Nie wnikając w całą tą dyskusję o Jeffie i Fergusonie, akurat to porównanie jest błędne. Zwykły osobnik, patrząc na obraz, będzie widział obrazek, który moŻe mu się podobać, lub nie.
Malarz, patrząc na obraz, będzie wiedział, na co powinien zwrócić uwagę; będzie w stanie ocenić technikę, uŻycie kolorów, styl, kompozycję itp itd. I nie koniecznie ta osoba musiała malować ten obraz albo być obecna przy jego powstawaniu; z doświadczenia bowiem wie, jak moŻna osiągnąć dane rzeczy, jak coś powinno wyglądać/być wykonane... W efekcie coś moŻe wyglądać ładnie, ale znawca moŻe stwierdzić, Że nie podoba mu się kreska, ktoś schrzanił kompozycję, ktoś przesadził ze szczegółami; i w drugą stronę, ogólny obraz moŻe być brzydki, ale moŻe mimo to wybijać się pod względem jakiejś techniki, czego zwykły odbiorca nawet nie zauwaŻy.
« Ostatnia zmiana: Marca 12, 2009, 23:34:36 pm wysłana przez Mr_Zombie »
Always code as if the person who will maintain your code
is a maniac serial killer that knows where you live.

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #15563 dnia: Marca 12, 2009, 23:38:57 pm »
Bzdura. Twierdzisz że ktoś z doświadczeniem (ale nie malarz) nie będzie potrafił dostrzec tych aspektów obrazu, które wymieniłeś? Podobnie z graczem, który siedzi w temacie ale nie programuje.

Gdyby było tak jak mówisz to nie istniałby ktoś taki jak krytyk.
: Marzec 12, 2009, 23:33:48 pm
Dobranoc.

above89

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 25-06-2007
  • Wiadomości: 2 023
  • Reputacja: 0
System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #15564 dnia: Marca 12, 2009, 23:44:10 pm »
A marcepan jak zwykle żałośnie się zachowuje. Wchodzę do SW oblukać jakieś porównania, a tu marcepan wpierd.la się z killzone i ile to dymu i kurzu, a nie sorry to temat RE5... Kolego weź się uspokój bo zachowujesz się jak kretyn. Dziw że bana Ci nie dali za głupotę bo to nawet śmieszne nie jest. Zeratul odpuść z tym czubem nie wygrasz...
 Obrażanie użytkownika

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #15565 dnia: Marca 12, 2009, 23:47:24 pm »
Wybacz ale coś takiego zgłaszam do moderacji. Jak nie zamierzasz nic wnosić do dyskusji a tylko wyzywać kogoś to pomyliłeś fora dzieciaku. Jak masz jakiś problem do mnie to napisz na PW, ugadamy się i zobaczymy czy taki odważny będziesz.

PS. Przeczytaj swój post a może zrozumiesz w końcu że to ty obniżasz poziom dyskusji i sprowadzasz ją do obrzucania się błotem. Cytując qsh'a "przeproś i wyjdź". Na przyszłość jeśli masz takie tanie podjazdy do mojej osoby to jest od tego PW.
« Ostatnia zmiana: Marca 12, 2009, 23:50:13 pm wysłana przez MarcePan »

above89

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 25-06-2007
  • Wiadomości: 2 023
  • Reputacja: 0
System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #15566 dnia: Marca 12, 2009, 23:51:29 pm »
Wybacz ale coś takiego zgłaszam do moderacji. Jak nie zamierzasz nic wnosić do dyskusji a tylko wyzywać kogoś to pomyliłeś fora dzieciaku. Jak masz jakiś problem do mnie to napisz na PW, ugadamy się i zobaczymy czy taki odważny będziesz.
Ktoś tu o dzieciakach wspominał ? ;)
: Marzec 12, 2009, 23:49:07 pm
Wybacz ale coś takiego zgłaszam do moderacji. Jak nie zamierzasz nic wnosić do dyskusji a tylko wyzywać kogoś to pomyliłeś fora dzieciaku. Jak masz jakiś problem do mnie to napisz na PW, ugadamy się i zobaczymy czy taki odważny będziesz.

PS. Przeczytaj swój post a może zrozumiesz w końcu że to ty obniżasz poziom dyskusji i sprowadzasz ją do obrzucania się błotem. Cytując qsh'a "przeproś i wyjdź". Na przyszłość jeśli masz takie tanie podjazdy do mojej osoby to jest od tego PW.
Powiedz kogo mam przeprosić skoro w każdym temacie to powtarzasz.

Mr_Zombie

  • Global Moderator
  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 05-11-2005
  • Wiadomości: 5 999
  • Reputacja: 15
  • Press a button and something awesome happens...
System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #15567 dnia: Marca 12, 2009, 23:51:56 pm »
Mówię tylko, że ktoś, kto zna te sprawy od "wewnętrznej" strony wie więcej i potrafi dostrzec więcej, niż typowy widz.
Krytyk zaś również posiada tą wiedzę, tyle, że teoretyczną. Jak myślisz, czemu ci ludzie często studiują historię sztuki, czytają różne książki o malarstwie? Ci ludzie są wyszkoleni, wiedzą, na co zwracać uwagę, wiedzą, do czego to porównać, jak dane rzeczy powstają.

Zaś gracz... co wie gracz? Gracz, który nie interesuje się, jak działa dana gra (a naprawdę mało jest takich osób), jest w stanie ocenić tylko to, co widzi gołymi oczyma. Naprawdę, pogadaj z ludźmi zajmującymi się na co dzień grafiką 3D a zobaczysz, że nieraz są oni w stanie dostrzec, i docenić, ciekawe aspekty i zastosowane sztuczki nawet w grach, które ogólnie do zachwycających nie należą.
Always code as if the person who will maintain your code
is a maniac serial killer that knows where you live.

above89

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 25-06-2007
  • Wiadomości: 2 023
  • Reputacja: 0
System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #15568 dnia: Marca 12, 2009, 23:53:14 pm »
Ja nie mam żadnych podjazdów, po prostu jakby się dało to byś nawet w kościele na mszy wlazł i wykrzyczał że kz2 jest uber hiper. Dobrze jest i starczy bo nudne się to robi.
Zaraz pewnie wysnujesz wniosek "aha pewnie jego/ich wkurza fakt że mamy kz2" otóż nie o to chodzi bo mi to lotto. Biega o fakt że robisz się nudny i po prostu czytać się tego nie da, niestety Twoje chore i fanbojskie posty są wszędzie nawet w głupim temacie RESIDENT EVIL 5, gdzie wychwalasz tego killzone'a. Raz starczy.
« Ostatnia zmiana: Marca 12, 2009, 23:55:54 pm wysłana przez above89 »

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #15569 dnia: Marca 12, 2009, 23:55:52 pm »
Mr_Zombie biorąc pod uwagę fakt że od jakiegoś czasu (mniej więcej początek tej generacji) udostępnia się na szeroką skalę materiały pochodzące z produkcji danej gry a do tego doda się wszelakie techniczne aspekty o których można bez problemu poczytać w necie i posiąść wiedzę teoretyczną (równą wiedzy krytyków) mogę stwierdzić że dzisiejszy gracz a tym bardziej recenzent to nie szary widz, który nie znam się na tym czym się pasjonuje.
« Ostatnia zmiana: Marca 12, 2009, 23:59:49 pm wysłana przez MarcePan »

above89

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 25-06-2007
  • Wiadomości: 2 023
  • Reputacja: 0
System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #15570 dnia: Marca 12, 2009, 23:58:16 pm »
A dla mnie i tak Resident Evil 5 wygląda lepiej. I się ze mną nie kłóć bo nie grałeś w pełną ;), a etap z demka to pikuś przy tym co potem jest ;)

Diuk

  • Gość
System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #15571 dnia: Marca 13, 2009, 00:00:51 am »
ku***... i pomyśleć, że ta cała lawina zaczęła się od mojego "gdzieś coś kiedyś słyszałem..." Po cholere to pisałem :lol:

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #15572 dnia: Marca 13, 2009, 00:01:25 am »
Dobrze above ciesze się razem z tobą. Dla mnie RE5 wygląda słabiej niż Uncharted. Koniec dyskusji z tobą bo szkoda mojego czasu.

above89

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 25-06-2007
  • Wiadomości: 2 023
  • Reputacja: 0
System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #15573 dnia: Marca 13, 2009, 00:01:50 am »
ku***... i pomyśleć, że ta cała lawina zaczęła się od mojego "gdzieś coś kiedyś słyszałem..." No masa  :lol:
No widzisz, więc następnym razem się nie odzywaj :D

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #15574 dnia: Marca 13, 2009, 00:03:58 am »
ku***... i pomyśleć, że ta cała lawina zaczęła się od mojego "gdzieś coś kiedyś słyszałem..." Po cholere to pisałem :lol:

To dlatego że od jakiegoś czasu istnieje taka gra jak Killzone 2, która niestety (albo i stety) pokazuje jaka maszynka do gier potrafi więcej i pewną grupę osób szlag trafia z tego powodu. Oni są nawet głusi na opinie recenzentów na całym świecie, którzy zgodni są że mamy do czynienia z najładniejszym tytułem na obecnej generacji. Cóż, to już ich problem.


Leenk

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 05-09-2005
  • Wiadomości: 3 753
  • Reputacja: 1
System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #15575 dnia: Marca 13, 2009, 00:04:09 am »
Jaffe nie widział więcej niż każdy inny gracz - jednak jego zdanie jest niepomiernie bardziej wiarygodne i miarodajne,bo on zwyczajnie stworzył w tej branży coś bardzo konkretnego, coś z czego może być dumny i coś na czym się zna.  

To po prostu śmieszne wmawiać innym, że opinie takiego Jaffe są tyle warte co opinie ludzi których jedyne doświadczeniem jest wieczne opluwanie na forach konsoli, której nie lubią i gier na nią. Z takim "doświadczeniem"wiarygodność takich ludzi jest zerowa.

Analogie malarskie czy odnoszące się do krytyków filmowych czy literackich są bezsensowne.
 
« Ostatnia zmiana: Marca 13, 2009, 00:06:38 am wysłana przez Leenk »

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #15576 dnia: Marca 13, 2009, 00:06:17 am »
Analogie malarskie czy odnoszące się do krytyków filmowych czy literackich są bezsensowne.

Bo powiedział tak "obiektywny" Leenk. :lol:


Juras

  • Sonoklap
  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 18-10-2008
  • Wiadomości: 9 257
  • Reputacja: -9967
System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #15577 dnia: Marca 13, 2009, 00:07:10 am »


Analogie malarskie czy odnoszące się do krytyków filmowych czy literackich są bezsensowne.
 

Szkoda ,że nie przeszkadzały ci zeratulowe odnośniki do seksu i narządów płciowych...........

above89

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 25-06-2007
  • Wiadomości: 2 023
  • Reputacja: 0
System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #15578 dnia: Marca 13, 2009, 00:07:52 am »
Dobrze above ciesze się razem z tobą. Dla mnie RE5 wygląda słabiej niż Uncharted. Koniec dyskusji z tobą bo szkoda mojego czasu.
Byłby koniec świata jakbyś mi przyznał racje, BA uważał że jakiś tytuł multiplatformowy wygląda lepiej od excl. Otóż RE miecie Uncharteda rozmachem filmików zrobionych przy pomocy cyfrowej kamery, których jest raptem 4 na świecie przez co filmy są dynamiczne i cholernie dobrze zrobione, Gdyby Kojima miał to urządzenie to MGS4 byłby jeszcze bardziej epicki. Druga sprawa to mimika twarzy, która miecie wszystko no może poza MGS4 chociaż ciężko powiedzieć. Zajebiście wykonane postacie, ostre tekstury, mocne AA, zero spadków płynności, ogromni bossowie. Etap na łodzi np. jest cudny ;) Oświetlenie (hdr), miękkie cienie i takie tam.

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #15579 dnia: Marca 13, 2009, 00:07:54 am »


Analogie malarskie czy odnoszące się do krytyków filmowych czy literackich są bezsensowne.
 

Szkoda ,że nie przeszkadzały ci zeratulowe analogie do seksu i narządów płciowych...........

Jurass dziś masz dobry dzień bo siejesz headshoty na lewo i prawo. :lol: :lol: :lol:

Juras

  • Sonoklap
  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 18-10-2008
  • Wiadomości: 9 257
  • Reputacja: -9967
System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #15580 dnia: Marca 13, 2009, 00:11:09 am »
Dobrze above ciesze się razem z tobą. Dla mnie RE5 wygląda słabiej niż Uncharted. Koniec dyskusji z tobą bo szkoda mojego czasu.
Byłby koniec świata jakbyś mi przyznał racje, BA uważał że jakiś tytuł multiplatformowy wygląda lepiej od excl. Otóż RE miecie Uncharteda rozmachem filmików zrobionych przy pomocy cyfrowej kamery, których jest raptem 4 na świecie przez co filmy są dynamiczne i cholernie dobrze zrobione, Gdyby Kojima miał to urządzenie to MGS4 byłby jeszcze bardziej epicki. Druga sprawa to mimika twarzy, która miecie wszystko no może poza MGS4 chociaż ciężko powiedzieć. Zajebiście wykonane postacie, ostre tekstury, mocne AA, zero spadków płynności, ogromni bossowie. Etap na łodzi np. jest cudny ;) Oświetlenie (hdr), miękkie cienie i takie tam.
Takl, obejrzałem recke z GT + to co widziałem w demkach naXO/PS3 i z całą pewnością się zgodzę , rotfl.

above89

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 25-06-2007
  • Wiadomości: 2 023
  • Reputacja: 0
System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #15581 dnia: Marca 13, 2009, 00:13:28 am »


Analogie malarskie czy odnoszące się do krytyków filmowych czy literackich są bezsensowne.
 

Szkoda ,że nie przeszkadzały ci zeratulowe analogie do seksu i narządów płciowych...........

Jurass dziś masz dobry dzień bo siejesz headshoty na lewo i prawo. :lol: :lol: :lol:
Pewnie teraz plusa dostanie. Eh typowe twoje zachowanie. Jak ktoś z "twojego" kręgu zacznie jechać po innych plus, potem napisanie jakie to kz2 świetne i że wszyscy się TNĄ dosłownie bo wyszło i playstation 3 pokazało klasę. Matko trzeba być mocno zaślepionym by tak uważać. Nikt z tego powodu nie płaczę i nikt nie zazdrości, sam sobie bajeczki piszesz że jest inaczej i chodzisz taki DUMNY "bo przecież ja mam ps3 i KZ2" zrób sobie tatuaż. Masakra. Co gierki i konsolki robią z ludzi...
: Marzec 13, 2009, 00:11:46 am
Dobrze above ciesze się razem z tobą. Dla mnie RE5 wygląda słabiej niż Uncharted. Koniec dyskusji z tobą bo szkoda mojego czasu.
Byłby koniec świata jakbyś mi przyznał racje, BA uważał że jakiś tytuł multiplatformowy wygląda lepiej od excl. Otóż RE miecie Uncharteda rozmachem filmików zrobionych przy pomocy cyfrowej kamery, których jest raptem 4 na świecie przez co filmy są dynamiczne i cholernie dobrze zrobione, Gdyby Kojima miał to urządzenie to MGS4 byłby jeszcze bardziej epicki. Druga sprawa to mimika twarzy, która miecie wszystko no może poza MGS4 chociaż ciężko powiedzieć. Zajebiście wykonane postacie, ostre tekstury, mocne AA, zero spadków płynności, ogromni bossowie. Etap na łodzi np. jest cudny ;) Oświetlenie (hdr), miękkie cienie i takie tam.
Takl, obejrzałem recke z GT + to co widziałem w demkach naXO/PS3 i z całą pewnością się zgodzę , rotfl.
Wow na prawdę ? Demo to demo, a filmik no chyba nie chcesz być JU TOOBOWYM CZY TAM GAMETRAILEROWYM GRACZEM CO ?

Leenk

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 05-09-2005
  • Wiadomości: 3 753
  • Reputacja: 1
System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #15582 dnia: Marca 13, 2009, 00:20:44 am »
Above, właśnie doskonale podsumowałeś to smutne zjawisko.  :cool:

Przeszedłeś już RE5? Ile Ci to zajęło?

Juras

  • Sonoklap
  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 18-10-2008
  • Wiadomości: 9 257
  • Reputacja: -9967
System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #15583 dnia: Marca 13, 2009, 00:26:03 am »
Wow na prawdę ? Demo to demo, a filmik no chyba nie chcesz być JU TOOBOWYM CZY TAM GAMETRAILEROWYM GRACZEM CO ?
Wiem ,że demo to demo, GT to GT, ale czy to coś zmienia chociażby w mimice twarzy? Na demkach jest fajna ale w czasie samej gry co tam jest ? Mruganie oczkami i animowana szczęka? W fullu jest lepiej(czyli tak jak w UDF)? Wątpie.
Oświetlenie tez poprawili? Druga mapa z dema -postacie czy są w słońcu, czy też w miejscu zaciemnionym nadal rzucają dokładnie cienie.
Do tego brodzenie w wodzie generuje fale jak GeOW2/UDF?
Parę rzeczy ,które udało się wychwycić.
: Marzec 13, 2009, 00:23:15 am
Above, właśnie doskonale podsumowałeś to smutne zjawisko.  :cool:


Smutne zjawisko w którym mimo ,że jest takie smutne ciągle bierzecie udział i musicie pisać ,że jest smutne co dowodzi ,że jesteście sami jesteście smutni  :lol:



Przeszedłeś już RE5? Ile Ci to zajęło?

Nie ten temat.

Zeratul

  • Człowiek dobrej roboty
  • *****
  • Rejestracja: 31-08-2005
  • Wiadomości: 806
  • Reputacja: 0
  • H3&KZ2 United&Win
System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #15584 dnia: Marca 13, 2009, 01:38:26 am »
WNIOSEK
Rob Ferguson nie ma pojęcia o specyfikacjach technicznych w przeciwieństwie do Jaffe.

Czyli twierdzisz że Jaffe miał wgląd do silnika Gears of War 2 bo jeśli nie miał to znaczy że oceniał grafikę w tej grze w dokładnie taki sam sposób jak każdy inny odbiorca. Nie trzeba być malarzem żeby stwierdzić czy dany obraz komuś podoba. No chyba że Jaffe maczał palce przy Gears of War 2 to wtedy uznam że widział więcej niż każdy inny gracz.
: Marzec 12, 2009, 23:21:39 pm
3. Acha... ja mu wierzę. Moja sprawa.

I musisz z tym żyć bo według Jaffe'a God of War 3 to gra która niszczy wszystko co do tej pory powstało (włącznie z grami na X0<---dodaję to zdanie żebyś dokładnie to zrozumiał). Przypominam że God of War 3 to exslusive dla PS3. :cool: :cool: :cool:
]

Ej, ej, ej... czym się zajmuje lead designer cwaniaczku? No czym?

Nie wiem na jakiej zasadzie Jaffe oceniał grafę w Gears of War 2... sądzę, że zapoznał się ze specyfikacją silnika Unreal Engine 3 czy 3.5 bo jest to najpopularniejszy silnik na tej generacji, a on jest deweloperem (drugi raz to piszę). Ciężko do ciebie dociera Marcepan.

A jaki ma wpływ czy się jest zwykłym graczem czy specem? Ano taki, że jakby Marcepan zobaczył dwóch fanbojów xboksa na ulicy... jeden będzie sikał stojąc do góry nogami na pomnik Kena, a drugi będzie walił kupę... to pomyśli debile, ale będzie też na to patrzeć psychiatra i powie, że debile... ale że jeden ma syndrom sika, a drugi kupy przy czym syndrom kupy to bardziej zaawansowane stadium choroby. To samo z deweloperem, będą na niego te same bodźcce działały jak gracza, ale pewne specyfikacje techniczno-graficznie będzie umiał nazwać przez co będzie  stanie określić ich zaawansowanie, czy może są głupią prostą sztuczką czy może czymś pro.

Tak zdaję sobie sprawę, że God of War 3 jest exclusive dla PS3, dlatego mam PS3... w ogóle co ja tu mówię, dlatego kupiłem wszystkie current geny by móc się cieszyć najlepszymi grami jakie wychodzą, a że wychodzą na wszystkie trzy to mam ten komfort w przeciwieństwie do ciebie, że nie muszę się podniecać tylko jedną grą a mogą wieloma.... o czym dobitnie świadczy moja sygnatura :)

@above nie może wg. Marcepana wyglądać lepiej, bo nie jest już exclusive dla PS3...
« Ostatnia zmiana: Marca 13, 2009, 01:41:26 am wysłana przez Zeratul »

above89

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 25-06-2007
  • Wiadomości: 2 023
  • Reputacja: 0
System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #15585 dnia: Marca 13, 2009, 10:11:42 am »
Above, właśnie doskonale podsumowałeś to smutne zjawisko.  :cool:

Przeszedłeś już RE5? Ile Ci to zajęło?
tAK przeszedłem, 13h na normalu (grałem wolno) no i dolicz do tego jeszcze 3 dodatkowe ukończenia gry ;)

Zeratul ja wiem, gdyby re5 był excl na ps3 to marcepan by wychwalał pod niebiosa niestety owa gra jest multiplatformowa i w tym wypadku wygląda gorzej od Uncharted.

Jurass na pewno grafika itp wygląda dużo lepiej na żywo aniżeli na filmików skompresowany tu i tam. Było chociaż widać na recenzje w HD ziarnisty filtr który jest w grze ? Zresztą na recenzji tak jakoś za jasno w ogóle nie czuć tego żaru Afryki stąd polecam samemu zagrać, a nie sugerować się filmami.

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #15586 dnia: Marca 13, 2009, 11:32:13 am »
A ja proponuję, żebyście w te żałosne przepychanki słowne z MarcePanem po prostu się nie wdawali  :?

punisher85

  • Pawka Morozow
  • *****
  • Rejestracja: 12-01-2008
  • Wiadomości: 1 058
  • Reputacja: 7
System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #15587 dnia: Marca 13, 2009, 11:45:45 am »
z cyklu "przecież Killzone2 ma słabe tekstury i nie wygląda jakoś wybitnie,a postacie wykonane są gorzej niż w innych grach"










BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #15588 dnia: Marca 13, 2009, 11:50:21 am »
Wow na prawdę ? Demo to demo, a filmik no chyba nie chcesz być JU TOOBOWYM CZY TAM GAMETRAILEROWYM GRACZEM CO ?

Hola Hola. Czy ty przypadkiem nie oceniasz Killzone 2 jedynie po becie i filmikach na YT czy GT? Hipokryta. :lol:
: Marzec 13, 2009, 11:46:55 am
A ja proponuję, żebyście w te żałosne przepychanki słowne z MarcePanem po prostu się nie wdawali  :?

Bo może się skończyć tak jak w przypadku Irasa że wyjdziecie na głupka.
: Marzec 13, 2009, 11:47:58 am
@above nie może wg. Marcepana wyglądać lepiej, bo nie jest już exclusive dla PS3...

Poważne pytanie do ciebie. Czy uważasz że RE5 wygląda lepiej od KZ2? Czekam niecierpliwie na odpowiedź gdyż ona wyjaśni bardzo wiele.
: Marzec 13, 2009, 11:48:52 am
Nie wiem na jakiej zasadzie Jaffe oceniał grafę w Gears of War 2... sądzę, że zapoznał się ze specyfikacją silnika Unreal Engine 3 czy 3.5 bo jest to najpopularniejszy silnik na tej generacji, a on jest deweloperem (drugi raz to piszę). Ciężko do ciebie dociera Marcepan.

Aha...sądzisz. A ja sądzę że bredzisz bzdury. Fregusson też jest deweloperem.

s00s

  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 04-11-2007
  • Wiadomości: 10 368
  • Reputacja: 155
System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #15589 dnia: Marca 13, 2009, 11:58:36 am »
wczoraj pierwszy raz widziałem wreszcie killzone2. zdanie wyrobię sobie jak przejdę wreszcie, ale na razie: gra wygląda ładnie( póki co nie widziałem motywu, który wyje**ł by mnie w kosmos). idzie oczywiście bez problemu spotkać brzydszą teksturę i jak ktoś chce to się przyczepi. zajebista gra świateł, w niektórych momentach cienie wyglądają przefajnie. najgorsza rzecz to sterowanie, w moim mniemaniu spierdolone po całości. to tak na szybko, pogram więcej to może się przyzwyczaję.

Krzysiu

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 13-06-2008
  • Wiadomości: 14 543
  • Reputacja: 174
  • Stać! Policja!
System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #15590 dnia: Marca 13, 2009, 12:01:51 pm »
Eee, jakieś dziwne to. Postać wykonana świetnie, ale nasza broń wygląda tak jakby Garza ją mógł całą w dłoni zgnieść :D.

Spoiler (kliknij, by wyświetlić/ukryć)


Cytuj
Po prosu bohater zobaczył, jak jego przedmówca świetnie jest wykonany i zrobił się malutki.

Racja :).
« Ostatnia zmiana: Marca 13, 2009, 12:22:19 pm wysłana przez Chris »

North

  • Pawka Morozow
  • *****
  • Rejestracja: 23-12-2008
  • Wiadomości: 1 013
  • Reputacja: 1
System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #15591 dnia: Marca 13, 2009, 12:14:16 pm »
Po prosu bohater zobaczył, jak jego przedmówca świetnie jest wykonany i zrobił się malutki.

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #15592 dnia: Marca 13, 2009, 12:21:45 pm »
Ciąg dalszy słabych tekstur w KZ2. :P

Spoiler (kliknij, by wyświetlić/ukryć)

Potwierdzam słowa Zielarza że KZ2 momentami ma tekstury, które biją te z Uncharted. Całościowo oczywiście U:DF wygrywa teksturami ale w KZ2 czasem można dostać opadu szczęki patrząc na tekstury. Żeby było jasne to nie wszystkie tekstury w KZ2 się świecą a mimo to wyglądają genialnie.

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #15593 dnia: Marca 13, 2009, 12:40:42 pm »
A moglibyście to pokazać na screenach? Bo zdjęcia to i z Kung Fu Panda ktoś całkiem ładne wstawiał  :lol:

punisher85

  • Pawka Morozow
  • *****
  • Rejestracja: 12-01-2008
  • Wiadomości: 1 058
  • Reputacja: 7
System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #15594 dnia: Marca 13, 2009, 12:48:55 pm »
A moglibyście to pokazać na screenach? Bo zdjęcia to i z Kung Fu Panda ktoś całkiem ładne wstawiał  :lol:

Ale przecież K2 na dobrym tv po ustawieniu parametrów obrazu(redukcja kolorów itp,nawet ustawienia do Bravii podawało same GG) tak wygląda !!Te screeny nie są w najmniejszym stopniu przekłamane.Oczywiście cały czas tak gra nie wygląda-o ile jeśli chodzi o oświetlenie to cały czas gra trzyma mistrzowski poziom to tekstury czasem są gorsze.

Chodziło tylko o to by pokazać,że pisanie ,że K2 ma słabe tekstury nie jest prawdą bo czasem na najlepsze z wszystkich gier tej generacji,a wykonanie postaci to ścisła czołówka gier(lepsze modele postaci w grze niż np w GoW2)

Diuk

  • Gość
System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #15595 dnia: Marca 13, 2009, 12:54:16 pm »
Cytuj
Chodziło tylko o to by pokazać,że pisanie ,że K2 ma słabe tekstury nie jest prawdą

Nie przesadzajmy, bo ma sporo słabych tekstur, chociażby właśnie tekstury większości ścian są kiczowato zrobione (podejdź bliżej, papka jak się patrzy) Już staruśny PDZ miał o wieeeele lepsze tekstury (ścian chociażby, tam mogłeś dać max zooma z karabinu na ścianie, a dalej widziałeś przepiękny bump mapping), które swoją drogą do tej pory robią spore wrażenie.

A co do tego screenu z Garzą, to faktycznie, momentami można odnieść takie wrażenie, że Sev ma z metr dwadzieścia  :lol:
« Ostatnia zmiana: Marca 13, 2009, 12:58:47 pm wysłana przez Diuk »

s00s

  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 04-11-2007
  • Wiadomości: 10 368
  • Reputacja: 155
System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #15596 dnia: Marca 13, 2009, 13:02:28 pm »
marcepan, nikt nie mówi, że killzone2 nie ma dobrych tekstur. ma, i to niektóre zajebiste, ale ma też słabe i nie trzeba ich specjalnie szukać.

podany już tutaj screen to pokazuje( ta papka za postacią a'la quake2 czy gow2, jak kto woli)
Spoiler (kliknij, by wyświetlić/ukryć)

Zeratul

  • Człowiek dobrej roboty
  • *****
  • Rejestracja: 31-08-2005
  • Wiadomości: 806
  • Reputacja: 0
  • H3&KZ2 United&Win
System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #15597 dnia: Marca 13, 2009, 13:08:42 pm »
Chciałem tylko powiedzieć, że wyniki NPD zostały postponowane do 16-ego.

ngx

  • Towarzysz
  • ***
  • Rejestracja: 08-12-2008
  • Wiadomości: 107
  • Reputacja: 0
System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #15598 dnia: Marca 13, 2009, 13:25:58 pm »
A moglibyście to pokazać na screenach? Bo zdjęcia to i z Kung Fu Panda ktoś całkiem ładne wstawiał  :lol:

Ale przecież K2 na dobrym tv po ustawieniu parametrów obrazu(redukcja kolorów itp,nawet ustawienia do Bravii podawało same GG) tak wygląda !!

KUNG FU PANDA TEŻ!!!1one

Zeratul

  • Człowiek dobrej roboty
  • *****
  • Rejestracja: 31-08-2005
  • Wiadomości: 806
  • Reputacja: 0
  • H3&KZ2 United&Win
System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #15599 dnia: Marca 13, 2009, 13:30:07 pm »
@above nie może wg. Marcepana wyglądać lepiej, bo nie jest już exclusive dla PS3...

Poważne pytanie do ciebie. Czy uważasz że RE5 wygląda lepiej od KZ2? Czekam niecierpliwie na odpowiedź gdyż ona wyjaśni bardzo wiele.
: Marzec 13, 2009, 11:48:52 am
Nie wiem na jakiej zasadzie Jaffe oceniał grafę w Gears of War 2... sądzę, że zapoznał się ze specyfikacją silnika Unreal Engine 3 czy 3.5 bo jest to najpopularniejszy silnik na tej generacji, a on jest deweloperem (drugi raz to piszę). Ciężko do ciebie dociera Marcepan.

Aha...sądzisz. A ja sądzę że bredzisz bzdury. Fregusson też jest deweloperem.

Zacznijmy od tego, że dalej nie odpowiedziałeś na pytanie czym zajmuje się lead designer. Dwa razy ci o tym pisałem, trzeci nie będę. Przyjmuję, że nie wiesz... czyli zaś pieprzyłeś głupoty.

1. Nie wie, nie grałem... zagram to się wypowiem. W przeciwieństwie do ciebie nie oceniam grafiki w grach po screenach i trailerach. Nie znam się na grafice więc muszę zagrać, by wiedzieć czy mnie powala, podoba się czy jest ok. Ty jesteś zerowym specjalistą w dziedzinie grafiki, porównujesz gry na podstawie screenów i filmików, twoja opinia jest jeszcze mnie warta niż moja.

2. Co takiego Ferguson zdewelopił?

W ogóle znowu pójdę twoim tokiem myślenia... przyjmijmy, ze Ferguson się zna i jego opinia jest wiążąca (co akurat nie jest prawdą ale zalóżmy, że jest inaczej). Pisze, że zbliżają się do granic możliwości X360. Ok zbliżają się, więc jest jeszcze miejsce na progres. W przypadku PS3 nie ma już na co liczyć na progres bo Mathijs de Jonge powiedział, że wykorzystali 100% mocy PS3 w przypadku Killzone 2. Co ja co, ale to stawia X360 w lepszej sytuacji.

Jeszcze mi wyjaśnij co ty chcesz mi udowodnić? Że Uncharted wygląda lepiej niż Gears of War 2? Sorry po twoim ocenianiu na podstawie screenów i trailerów (chyba, że się mylę i w RE5 już grałeś i skończyłeś) to twoja opinia jest warta tyle co SonyDefenseForces... a nawet mniej bo ich jest przynajmniej zabawna.