Autor Wątek: System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)  (Przeczytany 2686638 razy)

0 użytkowników i 17 Gości przegląda ten wątek.

Unlimited

  • Gość
System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #22760 dnia: Kwietnia 20, 2010, 21:17:36 pm »
Jednak GT5P ma najlepsze oświetlenie i wykonanie samochodów na chwilę obecną jeśli chodzi o racery, a i otoczenie do czasu pełnej wersji na pewno ulegnie poprawie. Jak to się mówi, w Gt5P jest coś kosztem czegoś, myślę że z ocenianiem całej grafiki wstrzymajmy się do wyjścia pełnej wersji Gt5. ;)

I jeszcze coś, większość użytkowników na forum o którym mówi BD trochę źle odbiera takie analizy(nie jako forma ciekawostki, tylko jako forma naubliżania ich ulubionej platformie), generalnie nie interesuję ich to za bardzo, no i nie mają takiej technicznej wiedzy co niektórzy tu userzy, i broń Boże nie mówię o mnie.

To tyle co miałem do powiedzenia, idę za chwilę grać w SCC :P
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 20, 2010, 21:19:16 pm wysłana przez Unlimited »

bigdaddy

  • Towarzysz
  • ***
  • Rejestracja: 20-11-2008
  • Wiadomości: 213
  • Reputacja: 0
System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #22761 dnia: Kwietnia 20, 2010, 22:04:52 pm »
Cytuj
@tytacz - dosłownie nikt nie napisał że kiepska tylko że są rozczarowani tym i tym że gra nie zachwyca itp.
No wybacz jesli wielu nazywa ta gre [w tym dziennikarzy] najladniejsza lub jedna z najladniejszych gier tej generacji, a potem wychodzi, ze gra chodzi w jednej z najnizszych rozdzielczosci na next-genach to ludzie moga byc troche rozczarowani.


Cytuj
@kkrt - nie gram na PC. Gram na konsolach. Niby każda ma gdzieś tam drzewka 2D ale tylko chyba tylko gt5 ma same 2d/4d.
Nie wiem co lepsze. Troche drzewek w 3D i masa w 2D czy same w 2D, ale w lepszej rodzielczosci. Jedyna gra, ktora ma wszystkie [chyba gralem chwile tylko - sam gry nie posiadam] drzewa 3D to chyba Dirt 2, ale w niej jest problem jak w Oblivionie - jak jestes dalej od drzew to model 3D jest podmieniany na 2D.

hmmm czyli ludzie graja czy oglądają gameplay i są zachwyceni grafiką ale jak ktoś im powie że ma niższą rozdzielczość której nie zauważyli wcześniej to już beee ? Spoko można napisac szkoda ale nie wałkować nad tym przez kilka stron i przy każdej okazji przypominać. Czy najładniejsza to się okaże jak gracze dostaną AW w łapy, jak na razie to co widziałem na mnie robi takie wrażenie jak swego czasu girsy1/2 bio1 czy uncharted1/2.

A szopka z rozdzielczością to wojna na cyferki...zresztą dalej nie wiadomo w jakie roz. śmiga AW...ale x360 ma skaler  co znacznie pomaga, a gdyby nie to forum to nawet bym się nie dowiedział że CODy są w 600p. Teraz mam je stawiać niżej czy co?

@boy - fm3/d2 czy wiekowy pgr4 mają lepsze oświetlenie  :P

Nikt nie odbiera tego jako najazd, bo jak sam widziałeś to samo dzieje się w tematach gier multiplatformowych, po prostu ludzie wolą sami pograć i ocenić niż liczyć piksele w 500% zoom na ekranie podczas bzdurnych analiz.
Tak, nikt tam nie ma takiej wiedzy jak specjaliści-graficy z tego forum  :cry:

KKRT

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 22-09-2006
  • Wiadomości: 5 153
  • Reputacja: 18
System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #22762 dnia: Kwietnia 20, 2010, 22:25:03 pm »
Cytuj
hmmm czyli ludzie graja czy oglądają gameplay i są zachwyceni grafiką ale jak ktoś im powie że ma niższą rozdzielczość której nie zauważyli wcześniej to już beee ?
Zdaje Ci sie. Wiele osob to dostrzega, choc oczywiscie nie wszyscy. Lecz nie wszyscy tez widza roznice miedzy 30 fps, a 60 fps, AA, a bez AA, v-sync oraz screen tearing lub lag kontrolera badz jego brak.
Jasne, niektorym ludziom nie przeszkadzalo image quality Halo 3 czy GTA 4 na ps3, ale to nei znaczy, ze bylo ono dobre i ze wszyscy powinni tak gry programowac.

Tak samo uwazam, ze cofanie sie do rodzialek z Xbox 1 i PS2 tez nie jest rozwiazaniem dla next-genow, tym bardziej, ze juz wiekszosc hardcore community przesiada/przesiadla sie na HD TV. Nie po to next-geny sa 10x krotnie albo wiecej potezniejsze od swoich poprzednikow by renderowaly gry w standardach z 2000 roku. Jeszcze bylem to w stanie zrozumiec na wyjsciu next-genow, ale teraz? Mamy 2010 rok for fuck sake. Nie powinno byc odstepstw zwlaszcza jak 3rd potrafi bez problemu wydawac gry chodzace w 720p z roznymi formami AA, a nawet czasem w wyzszych rodzialkach.

Albo niech chociaz dadza nam wybor, tak jak to zrobilo Namco w przypadku Tekkena 6 [choc ograniczony]. Niech daja wybor 720p bez AA vs 540p 4xMSAA. Wiadomo wszystko zalezy od monitora, jak ktos ma 26' albo mniej, albo w ogole nie ma monitora HD ready/FullHD to moze taka rodzielczosc bylaby lepsza dla niego.
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 20, 2010, 22:28:59 pm wysłana przez KKRT »

Unlimited

  • Gość
System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #22763 dnia: Kwietnia 20, 2010, 22:33:07 pm »
Chyba sobie robisz jaja że FM3/D2 maję lepsze oświetlenie. Odnośnie PGR4 tu można dyskutować, ale i tak nie jest tak naturalnie oddane jak w Gt5P. ;)

Wulfen

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 30-08-2007
  • Wiadomości: 3 312
  • Reputacja: 49
System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #22764 dnia: Kwietnia 20, 2010, 22:35:52 pm »
Cytuj
Cytuj
@kkrt - nie gram na PC. Gram na konsolach. Niby każda ma gdzieś tam drzewka 2D ale tylko chyba tylko gt5 ma same 2d/4d.
Nie wiem co lepsze. Troche drzewek w 3D i masa w 2D czy same w 2D, ale w lepszej rodzielczosci. Jedyna gra, ktora ma wszystkie [chyba gralem chwile tylko - sam gry nie posiadam] drzewa 3D to chyba Dirt 2, ale w niej jest problem jak w Oblivionie - jak jestes dalej od drzew to model 3D jest podmieniany na 2D.
jeszcze test trive unlimited mial ladne drzewka, a to ze sa podmieniane to bardzo dobrze. czy wolalbys zeby w oblivionie tez wszystkie drzewa niezaleznie od odleglosci byly w 2d?  :-?

Wiadomość scalona: [time]Kwiecień 20, 2010, 22:37:52 pm[/time]


jeszcze takie pytanie doszly do mnie sluchy ze teken 6 na ps3 ma nizsza rozdzielczosc mimo ze automat mial prawie takie same bebechy czy to prawda? co bylo przyczyna?
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 20, 2010, 22:41:54 pm wysłana przez Wulfen »

andryush

  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 18-04-2010
  • Wiadomości: 10 987
  • Reputacja: 120
System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #22765 dnia: Kwietnia 20, 2010, 22:47:31 pm »
Wiekszosc gier na ps3 ''swieci'' jak nigdzie indziej. Wydaje mi sie ,ze podobne rezultaty widziałem tylko w BC2 i trailerach Crysis'a 2.

KKRT

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 22-09-2006
  • Wiadomości: 5 153
  • Reputacja: 18
System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #22766 dnia: Kwietnia 20, 2010, 22:55:28 pm »
http://www.eurogamer.net/articles/digitalfoundry-tekken6-resolution-game-blog-post
Tu masz o Tekkenie

W oblivionie podchodze do drzewek, w GT 5 widze je w oddali. Nie wiem czy wiesz, ale ludzie patrzac na drzewa na Nurburgringu wiedza w ktory zakret wchodza ;] w innych grach niz w GT tego nie zrobisz, bo drzewa to zazwyczaj standartowe modele, a nie zdjecia prawdziwych drzew jak w przypadku gry Polyphony

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #22767 dnia: Kwietnia 20, 2010, 23:10:09 pm »
@boban(feisar) - wiem AW ssie, a teraz idź i nagraj mi nowe filmy z GT5 i czarnymi krzakami/drzewkami 2D :lol: Brakuje mi opinii jeszcze jednego specjalisty.

Mówisz o sytuacji kiedy twierdziłeś, że screen z GT5:P był photoshopowany, a potem ja zrobiłem fotki i nagrałem filmik na którym widać iż miejsce ze screenu wygląda identycznie? Połowa forum z ciebie lała ale co tam. Przecież to forum PE a tam w większości sami debile.

Wiadomość scalona: Kwietnia 20, 2010, 23:13:17 pm
Co do drzewek 2D w GT5:P, to proponuję odpalić trasę w Londynie. Może wreszcie przestaniesz pie**olić o brzydkich drzewach w GT5:P. Chociaż nie, ty nigdy nie przestaniesz bredzić.
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 20, 2010, 23:13:17 pm wysłana przez BoBaN »

andryush

  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 18-04-2010
  • Wiadomości: 10 987
  • Reputacja: 120
System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #22768 dnia: Kwietnia 20, 2010, 23:51:56 pm »
Mówi się trudno , pewnie konsola nie wyrabia ale ja podczas jazdy nie zwracałem na nie uwagi. (na Suzuce np) Z kolei na tym torze z dema GT Academy drzewa wydawały mi się porządnie zrobione. W 3D :D

KKRT

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 22-09-2006
  • Wiadomości: 5 153
  • Reputacja: 18
System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #22769 dnia: Kwietnia 21, 2010, 00:34:16 am »
Mówi się trudno , pewnie konsola nie wyrabia ale ja podczas jazdy nie zwracałem na nie uwagi. (na Suzuce np) Z kolei na tym torze z dema GT Academy drzewa wydawały mi się porządnie zrobione. W 3D :D
A tak akurat chyba byly najbrzydsze z wszystkich dem i wersji GT 5 :P

Kresq

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 16-06-2004
  • Wiadomości: 4 746
  • Reputacja: 8
  • Hokus pokus, czary mary, twoja stara to twój stary
System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #22770 dnia: Kwietnia 21, 2010, 00:43:06 am »
i kogo to obchodzi czy AW będzie w niższej rozdzielczości czy tym 720p skoro można obejrzeć nowe gameplaye w HD które zabijają grafiką.

:lol: :lol: :lol:

W którym miejscu?
E no, daleki jestem od mówienia, że jakakolwiek gra "zabija grafiką" (choć może były teraz ze trzy czy cztery), ale AW suma summarum prezentuje się świetnie, tak myślę.


"Fruwać jest generalnie nieroztropnie,
więc nie pijcie przy otwartym oknie."

bigdaddy

  • Towarzysz
  • ***
  • Rejestracja: 20-11-2008
  • Wiadomości: 213
  • Reputacja: 0
System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #22771 dnia: Kwietnia 21, 2010, 00:46:52 am »
@boban(feisar) - wiem AW ssie, a teraz idź i nagraj mi nowe filmy z GT5 i czarnymi krzakami/drzewkami 2D :lol: Brakuje mi opinii jeszcze jednego specjalisty.

Mówisz o sytuacji kiedy twierdziłeś, że screen z GT5:P był photoshopowany, a potem ja zrobiłem fotki i nagrałem filmik na którym widać iż miejsce ze screenu wygląda identycznie? Połowa forum z ciebie lała ale co tam. Przecież to forum PE a tam w większości sami debile.

Wiadomość scalona: Kwietnia 20, 2010, 23:13:17 pm
Co do drzewek 2D w GT5:P, to proponuję odpalić trasę w Londynie. Może wreszcie przestaniesz pie**olić o brzydkich drzewach w GT5:P. Chociaż nie, ty nigdy nie przestaniesz bredzić.

ojj boban
Ściemnianie nigdy ci nie wychodziło, bo teraz w temacie gt5 odpisałeś na mój post gdzie ja piszę o kimś z PE  (ale nie napisałem kto to :)) zaś ty odpisałeś mi że to nie Ty z PE  :lol: :lol:
Jeszcze piszesz że PE debile i moderatorzy gówno itd. no to oczywiste jak wyrwałeś dwa bany to normalne że jesteś wkurzony.

Tak połowa ludzi z działu racerów miała beke z zajebistej kłótni o krzaki w której my i parę innych  osób brało udział.
Koniec, końców wyszło na to że miałem rację :P Ale możesz mi nagrać nowy filmik z krzakami, nigdy nie mam ich dość!
A Londynu nie sprawdzę bo nie mam już gt5p.

@boy - chodzi o to że w gt5p na każdej trasie mamy identyczny typ oświetlenia, jest ok ale tylko jeden zaś w fm3/d2/pgr4 co najmniej kilka.

@kresq - może przesadziłem z takim określeniem, prezentuje się świetnie :) A po przejściu będę wiedział czy zabija./miażdży/rozczarowuje/ujdzie w tłumie/ssie.

Kresq

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 16-06-2004
  • Wiadomości: 4 746
  • Reputacja: 8
  • Hokus pokus, czary mary, twoja stara to twój stary
System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #22772 dnia: Kwietnia 21, 2010, 00:51:04 am »
Spoko, to była odpowiedź na post Bobana. Jednego może "zabijać" grafika Uncharted 2, a drugiego My Horse And Me 2, kwestia gustu i stopnia zajarania. A ja się chyba starzeję, co najmniej od dwóch tygodni nie odpaliłem konsoli, ewentualnie pyknę sobie w gierkę na iPhonie, bo zawsze pod ręką. Chociaż w takiego Tony Hawka nie da się grać na tych jebanych dotykowych guzikach.


"Fruwać jest generalnie nieroztropnie,
więc nie pijcie przy otwartym oknie."

KKRT

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 22-09-2006
  • Wiadomości: 5 153
  • Reputacja: 18
System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #22773 dnia: Kwietnia 21, 2010, 01:19:04 am »
Cytuj
@boy - chodzi o to że w gt5p na każdej trasie mamy identyczny typ oświetlenia, jest ok ale tylko jeden zaś w fm3/d2/pgr4 co najmniej kilka.
Nie do konca. Gorska trasa, Londyn i Suzuka [oraz reszta japonskich] + Daytona maja inne oswietlenie.

andryush

  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 18-04-2010
  • Wiadomości: 10 987
  • Reputacja: 120
System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #22774 dnia: Kwietnia 21, 2010, 07:36:09 am »
Mówi się trudno , pewnie konsola nie wyrabia ale ja podczas jazdy nie zwracałem na nie uwagi. (na Suzuce np) Z kolei na tym torze z dema GT Academy drzewa wydawały mi się porządnie zrobione. W 3D :D
A tak akurat chyba byly najbrzydsze z wszystkich dem i wersji GT 5 :P


No nie mów , akurat tam to wg mnie drzewa wyglądały najbardziej naturalnie , no może niektóre już mniej.

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #22775 dnia: Kwietnia 21, 2010, 09:10:37 am »
ojj boban
Ściemnianie nigdy ci nie wychodziło, bo teraz w temacie gt5 odpisałeś na mój post gdzie ja piszę o kimś z PE  (ale nie napisałem kto to :)) zaś ty odpisałeś mi że to nie Ty z PE  :lol: :lol:
Jeszcze piszesz że PE debile i moderatorzy gówno itd. no to oczywiste jak wyrwałeś dwa bany to normalne że jesteś wkurzony.

Tak połowa ludzi z działu racerów miała beke z zajebistej kłótni o krzaki w której my i parę innych  osób brało udział.
Koniec, końców wyszło na to że miałem rację :P Ale możesz mi nagrać nowy filmik z krzakami, nigdy nie mam ich dość!
A Londynu nie sprawdzę bo nie mam już gt5p.

Kolejne brednie. Ile ty możesz tak pie**olić bezsensu? Na forum PE zażyczyłem sobie usunięcia konta po tym jak moderacja robiła sobie pośmiewisko z ostatniej katastrofy. Nie zamierzam mieć nic wspólnego z tymi idiotami.

Co do filmików i screen'ów to udowodniłem ci jak mało wiesz o tym o czym piszesz. Nagrałem filmik, zrobiłem fotki i się zesrałeś bo wyszło na nich to samo co było na screenie, który uznałeś za photoshopowany.

Nie wspominam już o twoich bredniach odnośnie modelu jazdy itp. bo to kwalifikuje się do sucharów roku.

bigdaddy

  • Towarzysz
  • ***
  • Rejestracja: 20-11-2008
  • Wiadomości: 213
  • Reputacja: 0
System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #22776 dnia: Kwietnia 21, 2010, 09:56:07 am »
ojj boban
Ściemnianie nigdy ci nie wychodziło, bo teraz w temacie gt5 odpisałeś na mój post gdzie ja piszę o kimś z PE  (ale nie napisałem kto to :)) zaś ty odpisałeś mi że to nie Ty z PE  :lol: :lol:
Jeszcze piszesz że PE debile i moderatorzy gówno itd. no to oczywiste jak wyrwałeś dwa bany to normalne że jesteś wkurzony.

Tak połowa ludzi z działu racerów miała beke z zajebistej kłótni o krzaki w której my i parę innych  osób brało udział.
Koniec, końców wyszło na to że miałem rację :P Ale możesz mi nagrać nowy filmik z krzakami, nigdy nie mam ich dość!
A Londynu nie sprawdzę bo nie mam już gt5p.

Kolejne brednie. Ile ty możesz tak pie**olić bezsensu? Na forum PE zażyczyłem sobie usunięcia konta po tym jak moderacja robiła sobie pośmiewisko z ostatniej katastrofy. Nie zamierzam mieć nic wspólnego z tymi idiotami.

Co do filmików i screen'ów to udowodniłem ci jak mało wiesz o tym o czym piszesz. Nagrałem filmik, zrobiłem fotki i się zesrałeś bo wyszło na nich to samo co było na screenie, który uznałeś za photoshopowany.

Nie wspominam już o twoich bredniach odnośnie modelu jazdy itp. bo to kwalifikuje się do sucharów roku.

ho hoo to teraz życzyłeś usunięcia konta a kilka godzin temu pisałeś że to nie ty z PE ale mniejsza o to.
Zesrałem się, idioci, gówno pe?  :lol: cały boban i ty później dziwisz się że banany dostajesz.
Tak nagrałeś mi czarne krzaki machając aparatem i rozjaśniając w nim obraz. Każdy kto się wypowiadał w temacie nie miał takiej zieleni jak zaserwowało PD na zdjęciach.

Kij z tym gt5, mam ciekawostkę dla tutejszych specjalistów:


adriano

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 06-07-2007
  • Wiadomości: 6 441
  • Reputacja: 4
System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #22777 dnia: Kwietnia 21, 2010, 10:04:12 am »
Dlaczego na tych screenach z AW jest taki masakrycznie duży blur?

Kyokushinman

  • Gagarin
  • *****
  • Rejestracja: 17-09-2009
  • Wiadomości: 11 151
  • Reputacja: 171
  • KRYTYK GROWY
System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #22778 dnia: Kwietnia 21, 2010, 10:07:23 am »
Żeby zamaskować niską rozdzielczość pewnie ;).

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #22779 dnia: Kwietnia 21, 2010, 10:11:17 am »
ho hoo to teraz życzyłeś usunięcia konta a kilka godzin temu pisałeś że to nie ty z PE ale mniejsza o to.
Zesrałem się, idioci, gówno pe?  :lol: cały boban i ty później dziwisz się że banany dostajesz.
Tak nagrałeś mi czarne krzaki machając aparatem i rozjaśniając w nim obraz. Każdy kto się wypowiadał w temacie nie miał takiej zieleni jak zaserwowało PD na zdjęciach.

Aaahahahahaha! Jaki ty jesteś śmieszny. Rozjaśniałem obraz w aparacie? LOLZ! Wiesz co to jest pomiar światła, który posiadają aparaty? Nic nie rozjaśniałem, tylko aparat mierzył natężenie światła i sam sobie dopasowywał doświetlenie. Nie mam pytań do ciebie. Bredzisz, nie wiesz o czym piszesz, sadzisz głupotami, ale nie przestajesz mimo to, że wszyscy z ciebie leją. W dyskusję z KKRT nie wchodzisz bo nawet potrafisz zrozumieć technicznych spraw o których on pisze.

PS. Jakie bany? Na PE sam chciałem usunąć konto. Zapytaj moderacji (np. Diabeu i Grigoriego). Napisałem do nich o usunięcie konta i to uczynili. Znowu bredzisz i nie znasz sytuacji.
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 21, 2010, 10:12:59 am wysłana przez BoBaN »

Mr_Zombie

  • Global Moderator
  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 05-11-2005
  • Wiadomości: 5 999
  • Reputacja: 15
  • Press a button and something awesome happens...
System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #22780 dnia: Kwietnia 21, 2010, 10:19:57 am »
Dlaczego na tych screenach z AW jest taki masakrycznie duży blur?
Bo Alan, jak się okazało, chodzi w 540p (geometria jest renderowana w tej rozdzielczości).
Na B2D ludzie powiedzieli, że na tym screenie krawędzie są za bardzo rozmyte, by móc policzyć na nim piksele. To, że ktoś to zrobił, i wyszło mu 720p, nie oznacza, że zrobił to prawidłowo.

Kij z tym gt5, mam ciekawostkę dla tutejszych specjalistów:
Napiszę Ci to, co pisałem ludziom z NeoGAF. Czy ten screen, bez liczenia pikseli, wygląda dla Ciebie, jakby był w 720p?
Jeżeli tak, to po co w ogóle przejmujesz się liczeniem pikseli?
Jeżeli nie, to po co w ogóle przejmujesz się liczeniem pikseli?

Tu nie chodzi o to, że ktoś robi zamieszanie z powodu innej liczby przy literce 'p', ale właśnie o to, że gdy gra chodzi w niższej rozdzielczości i jest następnie skalowana do wyższej, to obraz jest rozmyty. Tak jak na tym screenie. To, ze ktoś sobie napisał w rogu "720p" nie zmienia faktu, że obraz jest rozmyty.
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 21, 2010, 10:23:19 am wysłana przez Mr_Zombie »
Always code as if the person who will maintain your code
is a maniac serial killer that knows where you live.

bigdaddy

  • Towarzysz
  • ***
  • Rejestracja: 20-11-2008
  • Wiadomości: 213
  • Reputacja: 0
System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #22781 dnia: Kwietnia 21, 2010, 10:26:26 am »
@boban - napisał co miał, zgadzam się w tym w większości. Nie bawię się w trolling w twoim tylu więc dalej mi się nie chce o tym pisać.

@zombie - i dlatego się spytałem. A w jakiej rozdzielczości chodzi gra nie wiemy tylko przypuszczamy.

Z innej beczki jak to jest z tym skaler-em w x360 i ps3 ? z tego co czytałem w x360 znacznie lepiej on działa w grach.

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #22782 dnia: Kwietnia 21, 2010, 10:28:11 am »
Po prostu Alan Wake zapowiada się na jedną z najładniejszych pozycji na X0, a to wiąże się z tym iż twórcy zbliżyli się do kresu możliwości konsoli M$, więc trzeba było szukać sposobu aby utrzymać obiecany poziom grafiki. Wybrano mniejszą rozdzielczość aby AW mógł wyglądać podobnie do tego co prezentowały bullshoty.

KKRT

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 22-09-2006
  • Wiadomości: 5 153
  • Reputacja: 18
System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #22783 dnia: Kwietnia 21, 2010, 12:05:27 pm »
Cytuj
Z innej beczki jak to jest z tym skaler-em w x360 i ps3 ? z tego co czytałem w x360 znacznie lepiej on działa w grach
Sa porownywalne, czasami skaler X0 daje lepsze rezultaty. Poza tym mozna tez korzystac ze skalera w TV, ktory tez jest ok.
BTW skalowanie geometrii w AW obydwa sie software'owo, a nie hardware'owo.
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 21, 2010, 12:07:54 pm wysłana przez KKRT »

maertin

  • Bohater wojny GOjczyźnianej
  • *****
  • Rejestracja: 04-02-2009
  • Wiadomości: 1 722
  • Reputacja: 4
  • !
System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #22784 dnia: Kwietnia 21, 2010, 13:05:29 pm »
http://kotaku.com/5520937/do-not-trust-this-magazines-review-scores

Hah, dobre!
Kotaku atakuje Famitsu zarzucając im absolutny brak wiarygodności. Argumentacja: Bo wystawili MGS: Peace Walker 4x 10/10.

Oczywiście pomijam fakt, że wiarygodność Famitsu stoi tak czy owak pod znakiem zapytania. Jednak mnie przede wszystkim śmieszy argumentacja wpisu na Kotaku.

Na forum gametrailers.com koleś fajnie skomentował sytuacje: "Gdyby pisali[Kotaku] o wybuchu wulkanu na Islandii, pewnie i tu by znaleźli powód, aby obwinić za to Sony."

Don't mess with the best, 'cause the best don't mess!

Kresq

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 16-06-2004
  • Wiadomości: 4 746
  • Reputacja: 8
  • Hokus pokus, czary mary, twoja stara to twój stary
System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #22785 dnia: Kwietnia 21, 2010, 13:29:09 pm »
Ten koleś z GT też chyba pieprzy. Pomijam też fakt, że w reklamach Peace Walkera na łamach Famitsu brał udział bodajże szef wydawnictwa stojącego za Famitsu. Więc jak tu wierzyć w te 40/40.


"Fruwać jest generalnie nieroztropnie,
więc nie pijcie przy otwartym oknie."

Sylvan Wielki

  • Gagarin
  • *****
  • Rejestracja: 05-02-2009
  • Wiadomości: 11 636
  • Reputacja: 252
System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #22786 dnia: Kwietnia 21, 2010, 16:58:41 pm »
Tak jak w to, że facet współpracujący z M$ ocenia w konsolowym magazynie tytuły na wyłączność dla x0. GoW mianowicie. Fakt, że specjalizuje się w innym gatunku i ten właśnie od lat oceniał, nie ma tu nic do rzezy  :hihi:

Kresq

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 16-06-2004
  • Wiadomości: 4 746
  • Reputacja: 8
  • Hokus pokus, czary mary, twoja stara to twój stary
System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #22787 dnia: Kwietnia 21, 2010, 17:39:46 pm »
Mówisz o Hivie?


"Fruwać jest generalnie nieroztropnie,
więc nie pijcie przy otwartym oknie."

el becetol

  • Gość
System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #22788 dnia: Kwietnia 21, 2010, 17:41:06 pm »
Biały człowiek oceny z Famitsu i tak przytacza tylko w formie żartu bądź ciekawostki przyrodniczej. Ostatnio Bayonetta dostała u nich 4x10, o Nintendogs nie wspominając.

A argumentacja Kotaku jest dobra, nie wiem co w niej jest śmiesznego. Po pierwsze piszą że magazyn Famitsu można odnaleźć w formie wirtualnej w grze MGS:PW obok innych "product placementów", a wydawca Famitsu występuje w reklamach tej gry. Nie da się ukryć że coś jest na rzeczy.

Sylvan o kim mówisz?

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #22789 dnia: Kwietnia 21, 2010, 18:04:10 pm »
Śmieszne to. Tutaj od razu jest coś na rzeczy według Was, ale jak screeny z Alan Wait, które pokazywały 540p nagle zniknęły z jakiegoś tam forum, to nie widzieliście tutaj kasy M$. Zupełny przypadek, że nagle Remedy ostro zaprzecza 540p i screeny nagle same się usuwają z forum. :roll: :roll: :roll:

Kresq

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 16-06-2004
  • Wiadomości: 4 746
  • Reputacja: 8
  • Hokus pokus, czary mary, twoja stara to twój stary
System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #22790 dnia: Kwietnia 21, 2010, 18:07:10 pm »
Ja do tej debilnej gadki na temat rozdzielczości się nie włączam. Producent niby oficjalnie podał, że to była ściema, wy sobie będziecie mogli po premierze mierzyć pikselki, a ja się będę dobrze bawił przy grze.

A co do wiarygodności Famitsu, to nie wiem czy takowa jeszcze istnieje, poza tym błagam - tu nawet nie ma nic na rzeczy, tu wszystko widać jak na dłoni.


"Fruwać jest generalnie nieroztropnie,
więc nie pijcie przy otwartym oknie."

LoNdEk

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 23-10-2007
  • Wiadomości: 6 670
  • Reputacja: 15
System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #22791 dnia: Kwietnia 21, 2010, 18:13:33 pm »
Śmieszne to. Tutaj od razu jest coś na rzeczy według Was, ale jak screeny z Alan Wait, które pokazywały 540p nagle zniknęły z jakiegoś tam forum, to nie widzieliście tutaj kasy M$. Zupełny przypadek, że nagle Remedy ostro zaprzecza 540p i screeny nagle same się usuwają z forum. :roll: :roll: :roll:

Jest embargo na materialy z wersji preview, dlatego materialy zniknely, bo sie nie powinny tam wogole znalezc, a po drugie Alan Wake w odroznieniu od pewnego wyczekiwanego wyscigu na PS3 ma juz date premiery, a na dodatek ta jest za kilkanascie dni, to tak odnosnie twojego Alan Wait :).

Kresq

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 16-06-2004
  • Wiadomości: 4 746
  • Reputacja: 8
  • Hokus pokus, czary mary, twoja stara to twój stary
System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #22792 dnia: Kwietnia 21, 2010, 18:18:55 pm »
Heh, też racja... Tak więc takie bezsensowne uszczypliwości z przekręcaniem tytułów też są śmieszne. Aż tak cię Marcepan boli, że robili tę grę tyle czasu (a i tak krócej niż wspomniane GT5)? Przecież i tak nie będziesz w to grał i powinieneś mieć w dupie tę szpilę.


"Fruwać jest generalnie nieroztropnie,
więc nie pijcie przy otwartym oknie."

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #22793 dnia: Kwietnia 21, 2010, 18:19:53 pm »
Tak sobie tłumacz LoNdKu, że to przez embargo. :lol: :lol: :lol:

Co do daty premiery, to pewnie gdyby GT5 było grą liniową na kilka godzin to już dawno miałoby swoją premierę. Jest niestety (a właściwie "stety") tytułem tak rozbudowanym, że sobie z tego nawet sprawy nie zdajesz. Dla porównania taki Uncharted 2 powstawał niewymiernie krócej niż Alan Wiat, a graficznie i ogólnie wykonaniem miecie produkt Remedy. Tyle w temacie.

LoNdEk

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 23-10-2007
  • Wiadomości: 6 670
  • Reputacja: 15
System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #22794 dnia: Kwietnia 21, 2010, 18:28:52 pm »
Tak sobie tłumacz LoNdKu, że to przez embargo. :lol: :lol: :lol:

Co do daty premiery, to pewnie gdyby GT5 było grą liniową na kilka godzin to już dawno miałoby swoją premierę. Jest niestety (a właściwie "stety") tytułem tak rozbudowanym, że sobie z tego nawet sprawy nie zdajesz. Dla porównania taki Uncharted 2 powstawał niewymiernie krócej niż Alan Wiat, a graficznie i ogólnie wykonaniem miecie produkt Remedy. Tyle w temacie.

BBN popatrz ja juz w PGR 3 lata gram, a jest w kij "mniejszy" niz GT5 (ma byc), a po co to mowie ? Bo kazdy wyscig nie wazne ile robiony, tym bardziej z trybem multi bedzie "dluzszy" od nawet 100g jRPG, to tak w kwestii tych kilku godzin.  A co do tego "zmiatania" AW przez inne tytuly, poczekaj moze do premiery ?! Ja tez moge napisac, ze FM3 miecie wszystkie wyscigi na PS3 graficznie,rozbudowaniem, trybami sieciowymi i gameplay'owo.

Kresq

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 16-06-2004
  • Wiadomości: 4 746
  • Reputacja: 8
  • Hokus pokus, czary mary, twoja stara to twój stary
System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #22795 dnia: Kwietnia 21, 2010, 18:31:05 pm »
Tak sobie tłumacz LoNdKu, że to przez embargo. :lol: :lol: :lol:

Co do daty premiery, to pewnie gdyby GT5 było grą liniową na kilka godzin to już dawno miałoby swoją premierę. Jest niestety (a właściwie "stety") tytułem tak rozbudowanym, że sobie z tego nawet sprawy nie zdajesz. Dla porównania taki Uncharted 2 powstawał niewymiernie krócej niż Alan Wiat, a graficznie i ogólnie wykonaniem miecie produkt Remedy. Tyle w temacie.
Dobrze, że jesteś jedną z nielicznych osób, które są w stanie ogarnąć swoim umysłem ogrom GT5. Cały kosmos pewnie też jesteś w stanie ogarnąć. No i okej, miecie. Z naciskiem na MIECIE. Chociaż jak ktoś tam dawał zrzuty z U2, to byłem w szoku, że tak słabe są te obrazki, chociaż zawsze ta gra jawiła mi się jako produkcja mająca świetną oprawę.


Co do GT5 to nie wiem, grałem w Prologue i na serio dla mnie ta gra była taka sama jak GT3 czy 4.


"Fruwać jest generalnie nieroztropnie,
więc nie pijcie przy otwartym oknie."

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #22796 dnia: Kwietnia 21, 2010, 18:35:01 pm »
Londi skoro nawet bullshoty z AW nie wyglądają tak dobrze jak pure gameplay z Uncharted 2, to mam prawo wątpić, że AW nie przeskoczy pod tym względem produkcji Naughty Dog.

Owszem możesz napisać, że FM3 miecie wszystkie wyścigi na PS3. Jednak to co widać już teraz na materiałach z GT5, pokazuje dużą przewagę tego tytułu nad FM3. Mowa o oprawie A/V bo odnośnie trybu sieciowego niewiele wiadomo. Gameplay'owo to już zależy kto co lubi. GT5 bardziej uderza w sim, natomiast FM3 troszkę zerka w stronę ułatwienia rozgrywki i mniejszego zróżnicowania w prowadzeniu poszczególnych aut.

Wiadomość scalona: [time]Kwiecień 21, 2010, 18:38:06 pm[/time]
Tak sobie tłumacz LoNdKu, że to przez embargo. :lol: :lol: :lol:

Co do daty premiery, to pewnie gdyby GT5 było grą liniową na kilka godzin to już dawno miałoby swoją premierę. Jest niestety (a właściwie "stety") tytułem tak rozbudowanym, że sobie z tego nawet sprawy nie zdajesz. Dla porównania taki Uncharted 2 powstawał niewymiernie krócej niż Alan Wiat, a graficznie i ogólnie wykonaniem miecie produkt Remedy. Tyle w temacie.
Dobrze, że jesteś jedną z nielicznych osób, które są w stanie ogarnąć swoim umysłem ogrom GT5. Cały kosmos pewnie też jesteś w stanie ogarnąć. No i okej, miecie. Z naciskiem na MIECIE. Chociaż jak ktoś tam dawał zrzuty z U2, to byłem w szoku, że tak słabe są te obrazki, chociaż zawsze ta gra jawiła mi się jako produkcja mająca świetną oprawę.


Co do GT5 to nie wiem, grałem w Prologue i na serio dla mnie ta gra była taka sama jak GT3 czy 4.

Po przeczytaniu Twojego tekstu nasuwają się dwa wnioski.

1. Nie grałeś w Uncharted 2. Ewentualnie masz bardzo słaby wzrok. Gra miażdży graficznie i przeczą temu jedynie osły, które nie wiedzieć czemu za cholerę nie potrafią przyznać iż U2 jest graficznym killerem, który grubą kreską znaczy granicę mocy obu next-genów.

2. Nie grałeś w GT5:P w trybie PRO gdyż nie pisałbyś bzdur, że gra jest taka sama jak GT3/4.
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 21, 2010, 18:38:27 pm wysłana przez BoBaN »

LoNdEk

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 23-10-2007
  • Wiadomości: 6 670
  • Reputacja: 15
System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #22797 dnia: Kwietnia 21, 2010, 18:44:37 pm »
Londi skoro nawet bullshoty z AW nie wyglądają tak dobrze jak pure gameplay z Uncharted 2, to mam prawo wątpić, że AW nie przeskoczy pod tym względem produkcji Naughty Dog.

Owszem możesz napisać, że FM3 miecie wszystkie wyścigi na PS3. Jednak to co widać już teraz na materiałach z GT5, pokazuje dużą przewagę tego tytułu nad FM3. Mowa o oprawie A/V bo odnośnie trybu sieciowego niewiele wiadomo. Gameplay'owo to już zależy kto co lubi. GT5 bardziej uderza w sim, natomiast FM3 troszkę zerka w stronę ułatwienia rozgrywki i mniejszego zróżnicowania w prowadzeniu poszczególnych aut.

Ja pierdykam " to co widac na materialach" nawet nie podskoczy temu w co moge zagrac w kazdej chwili, no chyba, ze cos sie komus poprzestawialo, bo o to chyba chodzi w grach, zeby w nie grac. Co do AW jak juz wczesniej pisale, poczekajmy do premiery, bo to samo co napisalem zdanie wczesniej o obrazkach i materialach odnosi sie i do tej gy.

Kresq

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 16-06-2004
  • Wiadomości: 4 746
  • Reputacja: 8
  • Hokus pokus, czary mary, twoja stara to twój stary
System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #22798 dnia: Kwietnia 21, 2010, 18:51:33 pm »
1. Nie grałeś w Uncharted 2. Ewentualnie masz bardzo słaby wzrok. Gra miażdży graficznie i przeczą temu jedynie osły, które nie wiedzieć czemu za cholerę nie potrafią przyznać iż U2 jest graficznym killerem, który grubą kreską znaczy granicę mocy obu next-genów.
Widziałeś te kilka szotów, które niedawno ktoś wrzucał z forum GT, a które łapane były podczas gry przez jakiegoś gościa? Ktoś z naszego forum napisał, że to wygląda jak z jakiegoś peceta. Sam nie wiedziałem o co chodzi z nimi, bo przecież ta gra prezentuje się świetnie na żywo.


2. Nie grałeś w GT5:P w trybie PRO gdyż nie pisałbyś bzdur, że gra jest taka sama jak GT3/4.
No, nie grałem w trybie pro. Bo generalnie w trójkę też nie grałem w trybie pro. Bo generalnie cała ta seria do mnie zupełnie nie trafia i mam na nią wyje**ne. Cóż się zmienia w trybie PRO? Nie wiem jak w końcu będą wyglądać te zniszczenia i ogólnie finalna wersja (kiedy już wyjdzie), ale Prologue pod względem grafy na 40 calach też mnie w żaden sposób nie zniszczył, wręcz daleki był od tego. Jasne, na pojazdy poszło dużo roboty, ale co z tego, skoro podczas samej gry jakoś nie zwracałem na to uwagi?


"Fruwać jest generalnie nieroztropnie,
więc nie pijcie przy otwartym oknie."

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #22799 dnia: Kwietnia 21, 2010, 18:57:56 pm »
Londi oki poczekajmy do premiery (w końcu tyle czekaliśmy, to poczekamy jeszcze trochę). Jednak jeśli AW przebije graficznie Uncharted 2, to kupuję X0. Mówię to celowo bo już teraz widzę, że nie będę musiał. Raz że 540p, dwa że screeny ani filmiki nie powalają. Owszem gra ładna, ale do ex'ów Sony brakuje sporo.

Jasne, na pojazdy poszło dużo roboty, ale co z tego, skoro podczas samej gry jakoś nie zwracałem na to uwagi?

LOLOZORD! Super argument. Nie zwracam uwagi na pojazdy podczas gry, więc wcale nie muszą wyglądać tak ładnie jak wyglądają. Kresq naprawdę nawet nie chce mi się na to odpowiadać.