Autor Wątek: System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)  (Przeczytany 2686658 razy)

0 użytkowników i 17 Gości przegląda ten wątek.

Kyokushinman

  • Gagarin
  • *****
  • Rejestracja: 17-09-2009
  • Wiadomości: 11 151
  • Reputacja: 171
  • KRYTYK GROWY
System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #22800 dnia: Kwietnia 21, 2010, 18:59:59 pm »
Kresq właśniem dlatego sie kłóciłem z KKRT że giera(zresztą prawie wszystkie) o niebo lepiej wygląda na żywo niż na tamtych screenach ale on mi nadal nie wierzy ;).

Kresq

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 16-06-2004
  • Wiadomości: 4 746
  • Reputacja: 8
  • Hokus pokus, czary mary, twoja stara to twój stary
System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #22801 dnia: Kwietnia 21, 2010, 19:11:43 pm »
Londi oki poczekajmy do premiery (w końcu tyle czekaliśmy, to poczekamy jeszcze trochę).
Spoko, skoro na GT5 tyle czekaliśmy, to możemy poczekać jeszcze z rok.


Jednak jeśli AW przebije graficznie Uncharted 2, to kupuję X0.
Ja je**e, a czy ktoś mówi, że AW przebije U2?? -___-
Jak na razie to nic takiego nie zauważyłem, to jest niemożliwe z wiadomych względów. Więc już skończ, bo bezsensowne są takie dywagacje.


Owszem gra ładna, ale do ex'ów Sony brakuje sporo.
Tak. A więc idź już grać na PS3 i skończ interesować się gierką, którą masz w dupie.


LOLOZORD! Super argument. Nie zwracam uwagi na pojazdy podczas gry, więc wcale nie muszą wyglądać tak ładnie jak wyglądają. Kresq naprawdę nawet nie chce mi się na to odpowiadać.
Ech, po tym "LOLOZORD" już przez chwilę sobie pomyślałem, że piszę z jakimś gimnazjalistą... Czy ja gdzieś do kur** nędzy napisałem, że "nie muszą wyglądać tak ładnie jak wyglądają"?? Napisałem, że nie zabija mnie wcale grafa w Prologu, robi wręcz umiarkowane wrażenie, ale doceniam np. wykonanie samochodów. Weź przestań jakieś debilne wnioski wyciągać.


Kresq właśniem dlatego sie kłóciłem z KKRT że giera(zresztą prawie wszystkie) o niebo lepiej wygląda na żywo niż na tamtych screenach ale on mi nadal nie wierzy ;).
Chodzi o to, że z pewnością gra prezentuje się o wiele lepiej na żywo, ale z tego co pamiętam i zrozumiałem, to twierdziłeś, że gra wygląda lepiej zdjęciach zrobionych aparatem telewizorowi (gdzie wszystko jest właściwie przekłamane, a jakość jest wątpliwa) niż na zrzutach robionych po kablu. Tamten shot na serio był dziwny, może kwestia ujęcia i momentu w grze, ale patrząc na screeny takiego U2 na różnych portalach, to da się jednak ukazać piękno gry na takim obrazku.


"Fruwać jest generalnie nieroztropnie,
więc nie pijcie przy otwartym oknie."

bigdaddy

  • Towarzysz
  • ***
  • Rejestracja: 20-11-2008
  • Wiadomości: 213
  • Reputacja: 0
System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #22802 dnia: Kwietnia 21, 2010, 19:15:17 pm »
Jak ktoś dobrze napisał to poczekajmy do premiery AW .
Bobano/Feisar już wie i grał u wujka w AW, oczywiście też przeszedł GT Forever i był w stanie ogarnąć ogrom tej gry.

Śmiej się boban z Alan Waita w którego zgram za kilkanaście dni i pomyśle o tobie kiedy Ty będziesz czytał setny wywiad z Kazem i oglądał kolejny gameplay GT5 na nie zmieniająch się graficznie od lat trasach :lol:


BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #22803 dnia: Kwietnia 21, 2010, 19:22:25 pm »
Londi oki poczekajmy do premiery (w końcu tyle czekaliśmy, to poczekamy jeszcze trochę).
Spoko, skoro na GT5 tyle czekaliśmy, to możemy poczekać jeszcze z rok.

Jeśli mają dotrzymać tych wszystkich obiecanek to mogę i rok czekać. Byle bym dostał tak potężnie rozbudowany simracer jakim ma być z zapowiedzi GT5. Na grę liniową typu TPP raczej nie miałbym ochoty długo czekać. Polyphony jest usprawiedliwione ze względu na ogrom GT5, natomiast Remedy już nie specjalnie może się wytłumaczyć z tak długiego dewelopingu.

Jednak jeśli AW przebije graficznie Uncharted 2, to kupuję X0.
Ja je**e, a czy ktoś mówi, że AW przebije U2?? -___-
Jak na razie to nic takiego nie zauważyłem, to jest niemożliwe z wiadomych względów. Więc już skończ, bo bezsensowne są takie dywagacje.

Typowe dla Kresq. Gdy brak argumentów, to zadaje pytanie gdzie on cokolwiek takiego twierdził.

Owszem gra ładna, ale do ex'ów Sony brakuje sporo.
Tak. A więc idź już grać na PS3 i skończ interesować się gierką, którą masz w dupie.

Czemu? Skoro wielu posiadaczy X0 interesuje się ex'ami Sony w które nigdy nie zagra to czemu ja nie mogę interesować się ex'ami na X0?

LOLOZORD! Super argument. Nie zwracam uwagi na pojazdy podczas gry, więc wcale nie muszą wyglądać tak ładnie jak wyglądają. Kresq naprawdę nawet nie chce mi się na to odpowiadać.
Ech, po tym "LOLOZORD" już przez chwilę sobie pomyślałem, że piszę z jakimś gimnazjalistą... Czy ja gdzieś do kur** nędzy napisałem, że "nie muszą wyglądać tak ładnie jak wyglądają"?? Napisałem, że nie zabija mnie wcale grafa w Prologu, robi wręcz umiarkowane wrażenie, ale doceniam np. wykonanie samochodów. Weź przestań jakieś debilne wnioski wyciągać.

Ja od jakiegoś czasu jak czytam Twoje wypowiedzi to zastanawiam się czy nie mam do czynienia z kobietą podczas okresu.

Tutaj znowu przeczysz, że czegoś nie napisałeś. Dlatego zacytuję:

Cytuj
Jasne, na pojazdy poszło dużo roboty, ale co z tego, skoro podczas samej gry jakoś nie zwracałem na to uwagi?

Co miało oznaczać to zdanie? Bo na pewno nie:

Cytuj
Napisałem, że nie zabija mnie wcale grafa w Prologu, robi wręcz umiarkowane wrażenie, ale doceniam np. wykonanie samochodów.

Mi to bardziej wygląda na sugerowanie iż według Ciebie auta w GT5 wcale nie muszą wyglądać zabójczo bo i tak podczas gry nie zwracasz na to uwagi. Czyli po prostu argument totalnie z dupy.


Wiadomość scalona: Kwietnia 21, 2010, 19:24:53 pm
Jak ktoś dobrze napisał to poczekajmy do premiery AW .
Bobano/Feisar już wie i grał u wujka w AW, oczywiście też przeszedł GT Forever i był w stanie ogarnąć ogrom tej gry.

Śmiej się boban z Alan Waita w którego zgram za kilkanaście dni i pomyśle o tobie kiedy Ty będziesz czytał setny wywiad z Kazem i oglądał kolejny gameplay GT5 na nie zmieniająch się graficznie od lat trasach :lol:

Nie wiem czy nie zdążyłeś jeszcze zauważyć, ale na tym forum mam nick BoBaN. Nie wiem po kiego chu** dopisujesz Feisar. Dopisz jeszcze inne nicki z wielu forów na jakich kiedyś tam byłem. :roll: :roll: :roll:

Bigdaddy jeśli chodzi o niezmieniające się trasy to masz racje. Szczególnie pokazuje to tor w Londynie, nowe Fuji czy totalnie odświeżona wersja HSR. :lol:
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 21, 2010, 19:24:53 pm wysłana przez BoBaN »

Kresq

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 16-06-2004
  • Wiadomości: 4 746
  • Reputacja: 8
  • Hokus pokus, czary mary, twoja stara to twój stary
System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #22804 dnia: Kwietnia 21, 2010, 19:41:53 pm »
Jeśli mają dotrzymać tych wszystkich obiecanek to mogę i rok czekać. Byle bym dostał tak potężnie rozbudowany simracer jakim ma być z zapowiedzi GT5. Na grę liniową typu TPP raczej nie miałbym ochoty długo czekać. Polyphony jest usprawiedliwione ze względu na ogrom GT5, natomiast Remedy już nie specjalnie może się wytłumaczyć z tak długiego dewelopingu.
Nie znam się, więc się nie wypowiadam. Ja tam nie wiem czy GT5 będzie jakieś nieliniowe. Dla mnie to po prostu racer, w którym zalicza się kolejne wyścigi. Taki jest główny trzon zabawy. Jak w każdym racerze. Wielka mi nieliniowość. Do tego niezwykle drobiazgowe wykonanie samochodów i ich liczba, plus model jazdy, który i tak mnie nie jara oraz możliwości customizacji. Na to idzie cała praca, a nie na jakąś nieliniowość. Może do Uncharted 2 też się dojebiesz, że jest liniowe?


Typowe dla Kresq. Gdy brak argumentów, to zadaje pytanie gdzie on cokolwiek takiego twierdził.
Ja już naprawdę nie mogę. Mam wrażenie, że jesteś jakimś psychopatą z jakąś psychozą. Ale okej. Jakich argumentów? A propos czego? Przecież ja się zgodziłem, że LEPIEJ niż UNCHARTED 2 od ALAN WAKE nie ma prawa wyglądać. Mam podawać argumenty dlaczego tak uważam?? Bo ja już nie rozumiem?  No i jeśli NIE NAPISAŁEM, że BĘDZIE WYGLĄDAĆ lepiej, ani NIE ZAUWAŻYŁEM aby ktokolwiek tutaj to napisał (jeśli się mylę, to zacytuj - jeśli napisała to chociaż jedna osoba, to okej, masz jakieś podstawy żeby napisać to, co napisałeś), to o ch** ci chodzi z tym brakiem argumentów i wyjeżdżaniem z pytaniem? Ja zapytałem, bo nie wg mnie z dupy było to co napisałeś, że "jak będzie lepszy graficznie blablabla to kupię X0" i w tym kontekście to jawi się jako coś na kształt prowokacji, chyba że takimi tanimi sposobami musisz zaznaczać wyższość pod względem graficznym danej produkcji nad drugą.

Może ta moja "typowość" wynika z tego, że lubisz urządzać sobie jakieś nadinterpretacje i wpierać ludziom, że napisali coś, czego nie napisali?


Czemu? Skoro wielu posiadaczy X0 interesuje się ex'ami Sony w które nigdy nie zagra to czemu ja nie mogę interesować się ex'ami na X0?
Wiesz, generalnie w dupie mam tych, którzy toczą pianę z pyska nad tytułami na PS3 tak, jak robisz to ty nad grami na X0. Piszę ze swojej perspektywy. Jeśli się wypowiadam nt. gry na PS3, to robię to w przypadku gier, które mnie jarają i w które bym sobie zagrał albo w przypadku gier, w które grałem i o których mogę jakoś wyrazić swoje zdanie.


Ja od jakiegoś czasu jak czytam Twoje wypowiedzi to zastanawiam się czy nie mam do czynienia z kobietą podczas okresu.
Spoko, ciekawe spostrzeżenie. Zostań ginekologiem, skoro tak bezbłędnie potrafisz rozpoznać nie tylko płeć, ale również ewentualny okres u kobiety.


Tutaj znowu przeczysz, że czegoś nie napisałeś.
Bo nie napisałem tego co mi wpierasz. Sam sobie jakieś chore wizje wpierasz. Nie wiem, może to jest taka freudowska pomyłka z twojej strony.
Wiesz, równie dobrze mógłbym napisać, że twoją z kolei specjalnością jest wyrywanie zdań z kontekstu i dorzucanie do nich jakichś śmieciowych wniosków.


Dobra, ciebie się już nie pytam, ale może ktoś inny tutaj mi powie, czy:

Prologue pod względem grafy na 40 calach też mnie w żaden sposób nie zniszczył, wręcz daleki był od tego. Jasne, na pojazdy poszło dużo roboty, ale co z tego, skoro podczas samej gry jakoś nie zwracałem na to uwagi?
=
Nie zwracam uwagi na pojazdy podczas gry, więc wcale nie muszą wyglądać tak ładnie jak wyglądają. Kresq naprawdę nawet nie chce mi się na to odpowiadać.
??

Postaram się wytłumaczyć to bardzo łopatologicznie. Może dlatego, że podczas samej rozgrywki nie zwracałem na nie uwagi, gra ta nie wywołała u mnie szczękoopadu. Bo jeśli chodzi o otoczenie, to na pewno nie zrobiła na mnie wrażenia. Wzmianka dotycząca wygląda wyglądu samochodów była ściśle powiązana z tym, że "GT5 mnie pod względem graficznym nie zniszczył". A nie da się ukryć, że najlepiej wyglądającą i zrobioną rzeczą są tam właśnie samochody.

Mi to bardziej wygląda na sugerowanie iż według Ciebie auta w GT5 wcale nie muszą wyglądać zabójczo bo i tak podczas gry nie zwracasz na to uwagi. Czyli po prostu argument totalnie z dupy.
Doprawdy, ciekawe rozumowanie, ale nie, mylisz się. To byłoby wbrew jakiejkolwiek logice. Po co miałbym tak myśleć? Co innego jeśli chodzi o renderowanie obiektów, które w danej chwili w ogóle nie są widoczne na ekranie.
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 21, 2010, 19:45:45 pm wysłana przez Kresq »


"Fruwać jest generalnie nieroztropnie,
więc nie pijcie przy otwartym oknie."

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #22805 dnia: Kwietnia 21, 2010, 19:43:56 pm »
Jak ktoś dobrze napisał to poczekajmy do premiery AW .

Tak swoją drogą to ile razy ja słyszę to Xbotowe "poczekajmy do premiery". Zawsze potem okazuje się, że jednak kolejny ex na X0 nie dał rady doścignąć gier na wyłączność PS3. Historia lubi się powtarzać. Coś czuję, że w tym przypadku też się powtórzy. Zresztą mamy już tego pierwsze dowody, a mowa o 540p.

Kresq

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 16-06-2004
  • Wiadomości: 4 746
  • Reputacja: 8
  • Hokus pokus, czary mary, twoja stara to twój stary
System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #22806 dnia: Kwietnia 21, 2010, 19:49:02 pm »
Jak ktoś dobrze napisał to poczekajmy do premiery AW .

Tak swoją drogą to ile razy ja słyszę to Xbotowe "poczekajmy do premiery". Zawsze potem okazuje się, że jednak kolejny ex na X0 nie dał rady doścignąć gier na wyłączność PS3. Historia lubi się powtarzać. Coś czuję, że w tym przypadku też się powtórzy. Zresztą mamy już tego pierwsze dowody, a mowa o 540p.
Równie dobrze można by się dziwić, że gry na PS2 nie dawały rady doścignąć gier na Xboxa. Wow. Niebywałe. Ale oczywiście, zdarzają się debile, którzy mówią, że pod względem graficznym giera na X0 będzie lepsza od gry na PS3. Zdarzają się też tacy, którzy za najważniejszy cel w życiu obrali sobie to, aby udowodnić pierwszym, że jest inaczej, zamiast się zaśmiać pod nosem i olać.


"Fruwać jest generalnie nieroztropnie,
więc nie pijcie przy otwartym oknie."

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #22807 dnia: Kwietnia 21, 2010, 19:51:37 pm »
Czemu? Skoro wielu posiadaczy X0 interesuje się ex'ami Sony w które nigdy nie zagra to czemu ja nie mogę interesować się ex'ami na X0?
Wiesz, generalnie w dupie mam tych, którzy toczą pianę z pyska nad tytułami na PS3 tak, jak robisz to ty nad grami na X0. Piszę ze swojej perspektywy. Jeśli się wypowiadam nt. gry na PS3, to robię to w przypadku gier, które mnie jarają i w które bym sobie zagrał albo w przypadku gier, w które grałem i o których mogę jakoś wyrazić swoje zdanie.

Widzę właśnie jak masz w dupie. Może tych co toczą pianę nad grami z PS3 tak, ale już tych co toczą pianę nad grami z X0 nie możesz przemilczeć. Co widać zresztą na załączonym obrazku.

Tutaj znowu przeczysz, że czegoś nie napisałeś.
Bo nie napisałem tego co mi wpierasz. Sam sobie jakieś chore wizje wpierasz. Nie wiem, może to jest taka freudowska pomyłka z twojej strony.
Wiesz, równie dobrze mógłbym napisać, że twoją z kolei specjalnością jest wyrywanie zdań z kontekstu i dorzucanie do nich jakichś śmieciowych wniosków.

Nie wiem co ty masz z tymi "chorymi wizjami" i "psychopatami". Nie wiem doprawdy co tak bardzo ryje ci mózg, że nie potrafisz nawet zrozumieć swojej własnej wypowiedzi. Nie mam nic do dodania w sprawie tego iż dla ciebie wykonanie aut w GT5:P nie musi być kozackie, gdyż i tak podczas gry nie zwracasz na to uwagi. Ta argumentacja mówi sama za siebie. Wręcz krzyczy "jestem durna jak sto chu**w".


Wiadomość scalona: [time]Kwiecień 21, 2010, 19:52:53 pm[/time]
Ale oczywiście, zdarzają się debile, którzy mówią, że pod względem graficznym giera na X0 będzie lepsza od gry na PS3. Zdarzają się też tacy, którzy za najważniejszy cel w życiu obrali sobie to, aby udowodnić pierwszym, że jest inaczej, zamiast się zaśmiać pod nosem i olać.

Tych pierwszych znam, ale z drugimi nigdy nie miałem do czynienia.
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 21, 2010, 19:54:38 pm wysłana przez BoBaN »

Kresq

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 16-06-2004
  • Wiadomości: 4 746
  • Reputacja: 8
  • Hokus pokus, czary mary, twoja stara to twój stary
System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #22808 dnia: Kwietnia 21, 2010, 19:57:10 pm »
Okej, wymiękam.


"Fruwać jest generalnie nieroztropnie,
więc nie pijcie przy otwartym oknie."

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #22809 dnia: Kwietnia 21, 2010, 19:58:21 pm »
Nie wierze! Ty? Na pewno coś jeszcze napiszesz, mówię ci.

iko

  • Gość
System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #22810 dnia: Kwietnia 21, 2010, 20:33:40 pm »
kresq po kiego wdałeś sie w dyskusje z fanboyem?  :roll:

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #22811 dnia: Kwietnia 21, 2010, 20:38:20 pm »
Sam właśnie nie wiem czemu to uczynił.

bigdaddy

  • Towarzysz
  • ***
  • Rejestracja: 20-11-2008
  • Wiadomości: 213
  • Reputacja: 0
System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #22812 dnia: Kwietnia 21, 2010, 20:45:03 pm »
Jak ktoś dobrze napisał to poczekajmy do premiery AW .

Tak swoją drogą to ile razy ja słyszę to Xbotowe "poczekajmy do premiery". Zawsze potem okazuje się, że jednak kolejny ex na X0 nie dał rady doścignąć gier na wyłączność PS3. Historia lubi się powtarzać. Coś czuję, że w tym przypadku też się powtórzy. Zresztą mamy już tego pierwsze dowody, a mowa o 540p.

wow, to teraz dwie ładniejsze gry na ps3 = wszystkie exy ps3.   :lol:

A powiedz mi jak brzmi ,,poczekajmy do premiery gt5''  ?

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #22813 dnia: Kwietnia 21, 2010, 20:46:58 pm »
Dwie? KZ2, Uncharted, Uncharted 2, GOW3, HR, WHD.

Unlimited

  • Gość
System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #22814 dnia: Kwietnia 21, 2010, 21:21:05 pm »
Że się wtrącę, nie ma sensu porównywać U2 do AW bo to dwa inne style graficzne. Już bliżej tu HR do AW(pod względem stylu grafiki). Jednak to dwa inne gamelaplay'e.

Odnośnie wyścigów to dla mnie gameplayowo nie ma lepszej symulacji na konsole niż SCC na Ps3. Ani Gt5P, ani FM3 jej nie dorównuję(ostatnio chciałem zagrać w Gt5P, ale nie mogłem się przestawić z SCC). Graficznie można porównywać Gt5P do Fm3 tylko po co, nie lepiej poczekać na pełną wersję Gt5. ;)
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 21, 2010, 21:22:54 pm wysłana przez Unlimited »

KKRT

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 22-09-2006
  • Wiadomości: 5 153
  • Reputacja: 18
System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #22815 dnia: Kwietnia 21, 2010, 22:23:16 pm »
Kresq właśniem dlatego sie kłóciłem z KKRT że giera(zresztą prawie wszystkie) o niebo lepiej wygląda na żywo niż na tamtych screenach ale on mi nadal nie wierzy ;).
Ciezko bym Ci wierzyl, jak po pierwsze nie masz argumentow by to uzasadnic, a po drugie wszystkie te gry przeszedlem na dobrym HD TV...

Czasami sie zastanawiam czy podczas np gameplay'ow z FF XIII Ty nie widzisz na swoim monitorze/tv grafiki w stylu http://84area.com/blog/wp-content/uploads/2010/01/Final_Fantasy_XIII_Large.png zamiast real time.
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 21, 2010, 22:24:52 pm wysłana przez KKRT »

Sylvan Wielki

  • Gagarin
  • *****
  • Rejestracja: 05-02-2009
  • Wiadomości: 11 636
  • Reputacja: 252
System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #22816 dnia: Kwietnia 21, 2010, 22:40:07 pm »
Mówisz o Hivie?
W rzeczy samej. Chyba nie zaprzeczysz.... Już popisał się oceną do MGS2.... W ogóle kto mu pozwolił na to..... Ale to inna bajka.

Kresq

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 16-06-2004
  • Wiadomości: 4 746
  • Reputacja: 8
  • Hokus pokus, czary mary, twoja stara to twój stary
System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #22817 dnia: Kwietnia 21, 2010, 22:49:22 pm »
Mówisz o Hivie?
W rzeczy samej. Chyba nie zaprzeczysz.... Już popisał się oceną do MGS2.... W ogóle kto mu pozwolił na to..... Ale to inna bajka.
Tzn. kto mu pozwolił na wystawienie takiej oceny? Przecież recenzja z założenia jest subiektywna... Jak dla mnie, to dwójka była świetną grą i bardzo mi się podobała - jak dla mnie to 9/10, jeśli nie 9+. I mimo, że Snake Eater był genialny, to po przejściu trochę było mi szkoda, że odeszli od klimatu MGS2, bo to nie było trochę to czego oczekiwałem. Ale większość osób, moich znajomych, uważa dwójkę za swego rodzaju pomyłkę i ostro się o niej wypowiadali. No i faktycznie z pewnością była raczej kontrowersyjna. Ale generalnie Hiv grał i gra we wszystko, więc nie wiem czy takie szufladkowanie i podpinanie go jedynie do ścigałem i platformówek jest w porządku. Oczywiście, że można się doszukiwać związków, ale prawdę powiedziawszy, to nie czytałem tych jego recenzji Girsów i nawet nie wiem jakie oceny dostały. Raczej nie były to jednak dziesiątki, nie? No i co by nie mówić, jest to doceniana seria, która daje mnóstwo funu.
Nie twierdzę, że z Peace Walkerem jest inaczej. Dużo tam pierdół z pewnością będzie, ale takich, na które można przymknąć oko (karton przypominający ambulans) i wynikających ze specyfiki gry/serii. Nawet nie jestem pewien czy sama formuła gry by mi przypadła, ale z pewnością będzie to co najmniej bardzo dobra gra. Ale czy warta 40/40? Patrząc na to i akcje z szefem wydawnictwa oraz product placementem ewidentnie coś tu jest nie tak.


"Fruwać jest generalnie nieroztropnie,
więc nie pijcie przy otwartym oknie."

Wulfen

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 30-08-2007
  • Wiadomości: 3 312
  • Reputacja: 49
System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #22818 dnia: Kwietnia 22, 2010, 01:06:47 am »
Londi skoro nawet bullshoty z AW nie wyglądają tak dobrze jak pure gameplay z Uncharted 2, to mam prawo wątpić, że AW nie przeskoczy pod tym względem produkcji Naughty Dog.

1. Nie grałeś w Uncharted 2. Ewentualnie masz bardzo słaby wzrok. Gra miażdży graficznie i przeczą temu jedynie osły, które nie wiedzieć czemu za cholerę nie potrafią przyznać iż U2 jest graficznym killerem, który grubą kreską znaczy granicę mocy obu next-genów.

Ja Wulfen uznawany przez wielu jako sony bot(gryonline, benchmark, pclab), ktory przeszedl uncharted 2 prawie 3 razy uwazam, ze alan wake jest rownie piekny jak uncharted 2 lub niewiele mu brakuje. sam sie zdziwilem ze na x360 gry moga tak wygladac, jednak jak sie potem okazalo ta grafika ma swoja cene ktora jest zenujaco niska rozdzielczosc. wyglada na to ze zeby gry na xboxa mogly graficznie uzyskac poziom ps3 musza miec nizsza rozdzielczosc.
Cytuj
KZ2, Uncharted, Uncharted 2, GOW3, HR, WHD.
wipeout hd wyglada srednio dlabym mu za grafe najwyzej 7. natomiast co do uncharted 2, killzone 2  i gow 3 to sie zgadzam zadna gra na xboxa nie osiagnela takiego poziomu.
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 22, 2010, 01:22:49 am wysłana przez Wulfen »

andryush

  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 18-04-2010
  • Wiadomości: 10 987
  • Reputacja: 120
System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #22819 dnia: Kwietnia 22, 2010, 08:54:03 am »
Jeśli już porównujemy U2 i AW , to jak na moje oko U2 wygląda lepiej. Tekstury zdecydowanie lepsze , roślinność , no i rozdzielczość. No i nie wiem , czy Alan uciągnie taki model oświetlenia jak w U2 za dnia.


BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #22820 dnia: Kwietnia 22, 2010, 09:09:57 am »
wipeout hd wyglada srednio dlabym mu za grafe najwyzej 7.

Nie zgadzam się. 1080p, 60 fps i naprawdę świetne modele oraz otoczenie. Zresztą nie znam serwisu, gazety czy recenzji gdzie WHD dostaje 7 za grafę. Nawet nie przypominam sobie 8. Zazwyczaj to były 9.

Wiadomość scalona: Kwietnia 22, 2010, 09:11:32 am
Ja Wulfen uznawany przez wielu jako sony bot(gryonline, benchmark, pclab)...

Też się nie zgadzam. :P Wulfen zawsze kojarzył mi się z uber Xbotem. Potem kupił PS3 i się odmienił.
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 22, 2010, 09:11:32 am wysłana przez BoBaN »

prart

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 31-03-2009
  • Wiadomości: 3 920
  • Reputacja: 95
  • PSN ID: prarts
System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #22821 dnia: Kwietnia 22, 2010, 09:36:09 am »
Ja Wulfen (...) ktory przeszedl uncharted 2 prawie 3 razy uwazam, ze alan wake jest rownie piekny jak uncharted 2 lub niewiele mu brakuje.
natomiast co do uncharted 2 (...) to sie zgadzam zadna gra na xboxa nie osiagnela takiego poziomu.
to jak w koncu?

LoNdEk

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 23-10-2007
  • Wiadomości: 6 670
  • Reputacja: 15
System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #22822 dnia: Kwietnia 22, 2010, 11:00:06 am »
Co do rozdzielczosci i ogolnie poziomu grafiki w  AW moze tak laskawie poczekacie do premiery ? Pojawia sie ladny screen z AW "TO BULLSHOT JEST BO PRZECIEZ GRA NA XO TAK LADNIE NIE MOZE WYGLADAC" pojawia sie brzydszy screen " TO NAPEWNO GRA JEST BO PRZECIEZ TO NA XO MUSI TAK ZLE WYGLADAC" hehehee... "i tak w kolo macieju" :D

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #22823 dnia: Kwietnia 22, 2010, 11:33:19 am »
Paster o to chodzi, że zawsze tak było na X0. Najpierw wysyp bullshotów a potem jęk zawodu. Poza tym na tych ostatnich screenach widać okrutny blur, co może sugerować niższą rozdzielczość AW i próby zamaskowania tego faktu. :)

Kyokushinman

  • Gagarin
  • *****
  • Rejestracja: 17-09-2009
  • Wiadomości: 11 151
  • Reputacja: 171
  • KRYTYK GROWY
System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #22824 dnia: Kwietnia 22, 2010, 11:36:18 am »
Giera bedzie bardzo ładna szkoda troche tylko tej rozdzielczości.

bigdaddy

  • Towarzysz
  • ***
  • Rejestracja: 20-11-2008
  • Wiadomości: 213
  • Reputacja: 0
System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #22825 dnia: Kwietnia 22, 2010, 12:20:50 pm »
Paster o to chodzi, że zawsze tak było na X0. Najpierw wysyp bullshotów a potem jęk zawodu. Poza tym na tych ostatnich screenach widać okrutny blur, co może sugerować niższą rozdzielczość AW i próby zamaskowania tego faktu. :)

okrutniejszy blur masz też w...KZ2 i co już nie przeszkadza ?

Co do gier które wymieniłeś to WHD, HR, U1 to  :lol: U2, KZ2 tak, z gow3 bym się kłócił ale rozumiem że tam niektórzy widzą wypas grafikę.
Co do WHD to 1080p ?  raczej skaczące 720p-1080p, AW rozdzielczość ci przeszkadza ale o WHD piszesz 1080p, gow3 też miał być w 1080p ciekawe czy tak samo rozpaczałeś z tego powodu jak z AW :P

A tutaj oficjalne potwierdzenie że AW śmiga w 720p
http://pixelatedgeek.com/2010/04/remedy-confirms-alan-wake-will-run-in-720p/#ixzz0loev1GgM i że screeny oparte są o zdjęcia zrobione w 960 × 540. Tyle w temacie.
Tak wiem że tutejsi specjaliści zaraz zaczną wmawiać co innego  :lol:
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 22, 2010, 12:23:52 pm wysłana przez bigdaddy »

Mr_Zombie

  • Global Moderator
  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 05-11-2005
  • Wiadomości: 5 999
  • Reputacja: 15
  • Press a button and something awesome happens...
System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #22826 dnia: Kwietnia 22, 2010, 12:32:16 pm »
http://pixelatedgeek.com/2010/04/remedy-confirms-alan-wake-will-run-in-720p/#ixzz0loev1GgM i że screeny oparte są o zdjęcia zrobione w 960 × 540. Tyle w temacie.


Jeżeli już zamierzasz podpierać się jakimiś cytatami w dyskusji, przynajmniej sprawdź ich źródło, ok?
To, co zostało zacytowane w tym newsie (pochodzącym z 20 kwietnia), to wypowiedź Community Managera z bodajże 17 kwietnia, gdy cała ta zabawa dopiero co się rozpoczęła. Od tego czasu zostało już udowodnione, że nie są to screeny robione na podstawie filmiku, oraz, że HUD na tych screenach jest w 720p, ergo - sama rozdzielczość screenów jest HD, a mimo to geometria jest w sub-HD.
Always code as if the person who will maintain your code
is a maniac serial killer that knows where you live.

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #22827 dnia: Kwietnia 22, 2010, 12:32:41 pm »
Paster o to chodzi, że zawsze tak było na X0. Najpierw wysyp bullshotów a potem jęk zawodu. Poza tym na tych ostatnich screenach widać okrutny blur, co może sugerować niższą rozdzielczość AW i próby zamaskowania tego faktu. :)

okrutniejszy blur masz też w...KZ2 i co już nie przeszkadza ?


Blur w KZ2? :lol: :lol: :lol: Przechodzisz samego siebie. Myślałem, że już bardziej bredzić się nie da.

Temat rozdzielczości w AW dokładnie wytłumaczył KKRT. Jeśli nie potrafisz pojąć tego o czym pisał, to już nie nasz problem.

Unlimited

  • Gość
System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #22828 dnia: Kwietnia 22, 2010, 12:34:39 pm »
Ale to mówił Community menager. Tak samo jak kiedyś CHO czyli Community menager wmawiał Nam że te piękne screeny z FM3 to Gameplay, a okazało się że to Photomode. Z tego co wiemy to geometria śmiga w 540P, a reszta rzeczy jest w różnych rozdzielczościach, i całość skalowana jest do 720P. Oczywiście nie twierdzę że gra jest brzydka, bo nie jest, jest to na pewno najładniejsza gra na X360, ale dziwi mnie to kto z uporem maniaka nie może pojąć że gra śmiga w 540P.

Kyokushinman

  • Gagarin
  • *****
  • Rejestracja: 17-09-2009
  • Wiadomości: 11 151
  • Reputacja: 171
  • KRYTYK GROWY
System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #22829 dnia: Kwietnia 22, 2010, 12:35:07 pm »
Bluru nie ma w KZ2,ale da sie zauważyć efekt ziarnistości(mogłoby go nie być).

bigdaddy

  • Towarzysz
  • ***
  • Rejestracja: 20-11-2008
  • Wiadomości: 213
  • Reputacja: 0
System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #22830 dnia: Kwietnia 22, 2010, 12:43:25 pm »
a nie mówiłem ?  :grin:
Cytuj
Tak wiem że tutejsi specjaliści zaraz zaczną wmawiać co innego

ale wiem już o co chodzi, niektórzy zagrają na YT którego obraz 720p może być odpowiednikiem 540p zaś posiadacze x360 zagrają w 720p na konsoli  :lol:

@boban - ty już nie martw się o AW tylko napisz mi czemu nie martwisz się 720p w GOW3 i WHD.


aphelion

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 24-09-2006
  • Wiadomości: 4 977
  • Reputacja: 25
  • PSN ID: aph
System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #22831 dnia: Kwietnia 22, 2010, 12:55:42 pm »

okrutniejszy blur masz też w...KZ2 i co już nie przeszkadza ?

Co do gier które wymieniłeś to WHD, HR, U1 to  :lol: U2, KZ2 tak, z gow3 bym się kłócił ale rozumiem że tam niektórzy widzą wypas grafikę.
Co do WHD to 1080p ?  raczej skaczące 720p-1080p, AW rozdzielczość ci przeszkadza ale o WHD piszesz 1080p, gow3 też miał być w 1080p ciekawe czy tak samo rozpaczałeś z tego powodu jak z AW :P

A tutaj oficjalne potwierdzenie że AW śmiga w 720p
http://pixelatedgeek.com/2010/04/remedy-confirms-alan-wake-will-run-in-720p/#ixzz0loev1GgM i że screeny oparte są o zdjęcia zrobione w 960 × 540. Tyle w temacie.
Tak wiem że tutejsi specjaliści zaraz zaczną wmawiać co innego  :lol:

Oj nie wychodzi Ci, nie wychodzi cała ta obrona. Widać, że małe masz pojęcie na temat kwestii technicznych danych tytułów więc proponuję abyś ograniczył swoje wypowiedzi do minimum.  
Thou know'st 'tis common: all that lives must die, Passing through nature to eternity.

adriano

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 06-07-2007
  • Wiadomości: 6 441
  • Reputacja: 4
System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #22832 dnia: Kwietnia 22, 2010, 13:08:06 pm »
bigdaddy - jeżeli chcesz się wypowiadać nt. technicznych aspektów gier, wypadałoby trochę najpierw poczytać, by chociaż sprawiać wrażenie zorientowanego w temacie na jaki chce się dyskutować.

Masz tutaj trochę wiedzy, która z pewnością Ci się przyda:

1. WipEoutHD's 1080p resolution made possible by dynamic framebuffer
http://www.qj.net/qjnet/playstation-3/wipeouthds-1080p-resolution-made-possible-by-dynamic-framebuffer.html

2. Rendering in Killzone 2
http://www.guerrilla-games.com/publications/dr_kz2_rsx_dev07.pdf

3. MLAA
http://www.eurogamer.net/articles/digitalfoundry-saboteur-aa-blog-entry

4. God of War III Antialiasing
http://www.realtimerendering.com/blog/more-on-god-of-war-iii-antialiasing/

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #22833 dnia: Kwietnia 22, 2010, 13:14:10 pm »
@boban - ty już nie martw się o AW tylko napisz mi czemu nie martwisz się 720p w GOW3 i WHD.

Bo to jest 720p, a nie 540p. :grin:

LoNdEk

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 23-10-2007
  • Wiadomości: 6 670
  • Reputacja: 15
System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #22834 dnia: Kwietnia 22, 2010, 13:30:21 pm »
@boban - ty już nie martw się o AW tylko napisz mi czemu nie martwisz się 720p w GOW3 i WHD.

Bo to jest 720p, a nie 540p. :grin:

Ale mialo byc 1080p i chyba o to chodzi BD, ze obiecywane jest cos innego, a produkt ostateczny odbiega od tego co dev. obiecywal, w tym wypadku rozdzielczosc. Pod tym wzgledem powyzsze tytuly sa podobne.

andryush

  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 18-04-2010
  • Wiadomości: 10 987
  • Reputacja: 120
System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #22835 dnia: Kwietnia 22, 2010, 13:37:37 pm »
720p to pół biedy , standardy HD są spełnione więc nie ma co płakać. Zniesienie wymogu 720p przez MS to chyba największy ich błąd marketingowy. Zanim gra wyjdzie robi się kupa szumu o to , że gra nie śmiga w HD Ready.

bigdaddy

  • Towarzysz
  • ***
  • Rejestracja: 20-11-2008
  • Wiadomości: 213
  • Reputacja: 0
System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #22836 dnia: Kwietnia 22, 2010, 13:38:38 pm »
@a-n - tylko co mnie to obchodzi ? nie bawię się w pixelomasturbatora jak kilka osób tutaj.
WHD - miał być 1080p a jest 1080p w którym rozdzielczość co chwila spada (zresztą to gra z ps2), gow3 też miał mieć 1080p a jest 720p aha no i jeszcze słynne gt5p   :lol:

To tak ode mnie takie przypier%nie się w waszym stylu na siłę do rozdzielczości....koleś z Remedy powiedział 720p i że screeny są oparte na zdjęciach w niższej rozdzielczości. To dla mnie wystarczy bardziej  niż opinie 50ciu fanboyów pseudo specjalistów z których nikt nie grał jeszcze w AW a opierają swoje zdanie na filmikach z YT.

@londek - o to chodzi, posiadacze ps3 przejmują się AW który nie wyszedł ale nie swoimi trzema głośnymi exami które wyszły  :grin: Albo jeszcze lepiej - gadki guru Sony że każda gra na ps3 1080p i minimum 60fps :P

Wulfen

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 30-08-2007
  • Wiadomości: 3 312
  • Reputacja: 49
System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #22837 dnia: Kwietnia 22, 2010, 13:45:42 pm »
Ja Wulfen (...) ktory przeszedl uncharted 2 prawie 3 razy uwazam, ze alan wake jest rownie piekny jak uncharted 2 lub niewiele mu brakuje.
natomiast co do uncharted 2 (...) to sie zgadzam zadna gra na xboxa nie osiagnela takiego poziomu.
to jak w koncu?
alana jeszcze nie ma a ja mowilem o tych grach ktore juz sa.

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #22838 dnia: Kwietnia 22, 2010, 13:50:01 pm »
@boban - ty już nie martw się o AW tylko napisz mi czemu nie martwisz się 720p w GOW3 i WHD.

Bo to jest 720p, a nie 540p. :grin:

Ale mialo byc 1080p i chyba o to chodzi BD, ze obiecywane jest cos innego, a produkt ostateczny odbiega od tego co dev. obiecywal, w tym wypadku rozdzielczosc. Pod tym wzgledem powyzsze tytuly sa podobne.

WHD ma 1080p, więc o co kaman? Poczytaj troszkę o technice jaka tam jest zastosowana. Ja wiem, że dla posiadaczy X0 obce są takie bajery jak zmiana rozdziałki w locie, MLAA itp. Zabawne jest to, że wielu Xbotów traktuje innowacyjne rozwiązania deweloperów Sony jako minus. Takie MLAA wypada genialnie i pozwala zaoszczędzić wiele mocy. Dzięki takim zabiegom gry na PS3 wyglądają tak świetnie i ciągle zaskakują.

adriano

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 06-07-2007
  • Wiadomości: 6 441
  • Reputacja: 4
System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #22839 dnia: Kwietnia 22, 2010, 13:52:27 pm »
1080p w GoW3 było obiecywane na 2 lata przed premierą.
Demo z E3 2009 chodziło w 720p - w tym czasie Santa Monica jeszcze rozważało podniesienie rozdzielczości, ale ostatecznie uznali, że wolą uzyskać lepszą płynność i AA w 720p.

Sytuacja jest więc zupełnie inna niż w przypadku AW.