Autor Wątek: Resident Evil 5  (Przeczytany 193263 razy)

0 użytkowników i 5 Gości przegląda ten wątek.

Hubi

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 24-03-2005
  • Wiadomości: 5 104
  • Reputacja: 0
  • Poznasz głupiego po czynach jego.
Odp: resident evil 5 na X360!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
« Odpowiedź #80 dnia: Lipca 15, 2007, 23:44:25 pm »
Co do sterowania mam jedno "ale"- mozliwosc jednoczesnego chodzenia i strzelania.

Supersonic

  • Gość
Odp: resident evil 5 na X360!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
« Odpowiedź #81 dnia: Lipca 16, 2007, 07:21:31 am »
IMO to zbyt ułatwiłoby grę. W RE4 właśnie brak możliwości biegania przy jednoczesnym pociąganiu za spust podnosiło poziom rajcowności płynący z gry. Trzeba było trochę sie pomęczyć tzn. uciec na bezpieczną odległość obrócić się o 180 stopni, rozwalić wiaśniaków stojących najbliżej i znowu w nogi  :cool:

Mr_Zombie

  • Global Moderator
  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 05-11-2005
  • Wiadomości: 5 999
  • Reputacja: 15
  • Press a button and something awesome happens...
Odp: resident evil 5 na X360!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
« Odpowiedź #82 dnia: Lipca 16, 2007, 08:21:19 am »
To raczej chyba nie możliwe. Przy RE4 twórcy właśnie nie chcieli dać strefe'ów (a tym bardziej chodzenia i strzelania) argumentując, że to dalej RE, a nie jakiś fps. I jakby nie patrzeć, mieli rację. Ponieważ pomimo innego systemu celowania (zamiast góra-prost-dół, mamy możliwość wyboru dowolnego punktu), prawie wszystko jest tak, jak w starych RE - jedynie zmieniła się kamera. Na klawiaturze miałem przyciski ustawione dokładnie tak samo, jak w RE1, RE2, RE3, RECV :].
Always code as if the person who will maintain your code
is a maniac serial killer that knows where you live.

Supersonic

  • Gość
Odp: resident evil 5 na X360!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
« Odpowiedź #83 dnia: Lipca 16, 2007, 17:43:33 pm »
Cytuj
To raczej chyba nie możliwe. Przy RE4 twórcy właśnie nie chcieli dać strefe'ów (a tym bardziej chodzenia i strzelania) argumentując, że to dalej RE, a nie jakiś fps. I jakby nie patrzeć, mieli rację.
Oczywiście że mieli. Ze streafowaniem podałem przykład i nie obraziłbym się gdyby to dorzucono ale jeżeli mieliby do tego dodać jednoczesne chodzenie/bieganie i strzelanie to lepiej niech zostawią tak jak jest w RE4. Pewne jest że coś nowego wrzucą, oby to tylko wyszło grze na dobre.

Cytuj
A Mikami, o ile mi wiadomo, nie bierze udziału przy produkcji RE5. Za to biorą przy niej udział ludzie odpowiedzialni za trylogię z PSX (szczególnie za RE1), więc może tamtejszy klimat powróci. Faktem jednak jest, że Mikami = megamiodna gra :].
Szkoda. Fakt że Mikami ale także ludzie którzy pracowali z nim przy pierwszym DMC i RE4 = murowany hit w końcu IMO to dwie najlepsze gry Capcomu (w Okami nie grałem) na past-geny.
« Ostatnia zmiana: Lipca 16, 2007, 17:51:55 pm wysłana przez Supersonic »

Youn

  • Kapitan Żbik
  • *****
  • Rejestracja: 16-07-2006
  • Wiadomości: 1 320
  • Reputacja: 1
Odp: resident evil 5 na X360!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
« Odpowiedź #84 dnia: Lipca 16, 2007, 19:51:24 pm »
Cytuj
To raczej chyba nie możliwe. Przy RE4 twórcy właśnie nie chcieli dać strefe'ów (a tym bardziej chodzenia i strzelania) argumentując, że to dalej RE, a nie jakiś fps. I jakby nie patrzeć, mieli rację.

Dlaczego nie? Skoro wyszłoby to grze na dobre to czemu nie? Trzeba iść na przód a nie oglądać się na tradycje serii.

Mejs

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 12-04-2007
  • Wiadomości: 1 882
  • Reputacja: 49
Odp: resident evil 5 na X360!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
« Odpowiedź #85 dnia: Lipca 16, 2007, 23:47:19 pm »
Cytuj
To raczej chyba nie możliwe. Przy RE4 twórcy właśnie nie chcieli dać strefe'ów (a tym bardziej chodzenia i strzelania) argumentując, że to dalej RE, a nie jakiś fps. I jakby nie patrzeć, mieli rację.

Dlaczego nie? Skoro wyszłoby to grze na dobre to czemu nie? Trzeba iść na przód a nie oglądać się na tradycje serii.

Nie, to jest kanon, to tak jakby do MGS dodać ciągły widok FPP albo do Silent Hilla deskorolkę. Nie ma sensu przekształcanie serii na siłe.

Mr_Zombie

  • Global Moderator
  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 05-11-2005
  • Wiadomości: 5 999
  • Reputacja: 15
  • Press a button and something awesome happens...
Odp: resident evil 5 na X360!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
« Odpowiedź #86 dnia: Lipca 17, 2007, 09:54:57 am »
Dlaczego nie? Skoro wyszłoby to grze na dobre to czemu nie? Trzeba iść na przód a nie oglądać się na tradycje serii.

Od "iścia naprzód" i eksperymentowanie są Survivory. Główna seria, to główna seria. Tak jak powiedział Mejs, można dawać drobne usprawnienia, jednak nie można w myśl zasady "idźmy naprzód" całkowicie przerabiać gry nie do poznania, stosując zupełnie inny system sterowania.
Bo tak to pójdźmy dalej, wsadźmy do RE przycisk skoku, kucnięcia, przewroty, bullet time (do wykorzystania w dowolnym momencie), bieganie po ścianach itp... Wtedy to na pewno będzie dalej RE, anie jakieś Max Payn-Tomb Raider-PoP-kij wie co.
« Ostatnia zmiana: Lipca 17, 2007, 09:57:19 am wysłana przez Mr_Zombie »
Always code as if the person who will maintain your code
is a maniac serial killer that knows where you live.

Youn

  • Kapitan Żbik
  • *****
  • Rejestracja: 16-07-2006
  • Wiadomości: 1 320
  • Reputacja: 1
Odp: resident evil 5 na X360!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
« Odpowiedź #87 dnia: Lipca 17, 2007, 13:03:40 pm »
Cytuj
To raczej chyba nie możliwe. Przy RE4 twórcy właśnie nie chcieli dać strefe'ów (a tym bardziej chodzenia i strzelania)argumentując, że to dalej RE, a nie jakiś fps. I jakby nie patrzeć, mieli rację.
Dlaczego nie? Skoro wyszłoby to grze na dobre to czemu nie? Trzeba iść na przód a nie oglądać się na tradycje serii.
Dobra, macie rację. Ale dodanie przesuwalnej kamery MGSowi wyszło na dobre.
Nie, to jest kanon, to tak jakby do MGS dodać ciągły widok FPP albo do Silent Hilla deskorolkę. Nie ma sensu przekształcanie serii na siłe.

Dobra, macie rację. Ale dodanie przesuwalnej kamery MGSowi wyszło na dobre, a to też niby kanon.

Supersonic

  • Gość
Odp: resident evil 5 na X360!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
« Odpowiedź #88 dnia: Lipca 18, 2007, 19:38:12 pm »
Trailer z konferencji Sony. Ten z kilkoma nowymi scenami
http://www.gametrailers.com/player/22402.html

Cytuj
wsadźmy do RE przycisk skoku, kucnięcia, przewroty, bullet time (do wykorzystania w dowolnym momencie), bieganie po ścianach itp... Wtedy to na pewno będzie dalej RE, anie jakieś Max Payn-Tomb Raider-PoP-kij wie co.
Dodać cokolwiek z tego co wymieniłeś i byłaby tragedia a nie RE.


Opublikowane: Lipiec 18, 2007, 07:12:41
Skan
http://www.jeux-france.com/images0_4_21036.html
Fotka pokazująca identyczną kamerę przy strzelaniu jak w RE4 powoduje u mnie nieziemską radochę :-D

Mikes

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 30-08-2005
  • Wiadomości: 7 687
  • Reputacja: 0
  • Ej.
Odp: resident evil 5 na X360!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
« Odpowiedź #89 dnia: Lipca 18, 2007, 19:43:01 pm »
On strzela do murzynów? Tak wygląda na tym skanie xD

cappo

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 24-12-2003
  • Wiadomości: 2 505
  • Reputacja: 17
Odp: resident evil 5 na X360!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
« Odpowiedź #90 dnia: Lipca 18, 2007, 22:40:08 pm »
może to przez jakiegoś wirusa/insekta biali zmieniają się w murzynów? a swoją drogą, to mam nadzieję, że    nowy RE nie zanudzi mnie tak jak ostatnia część...

Youn

  • Kapitan Żbik
  • *****
  • Rejestracja: 16-07-2006
  • Wiadomości: 1 320
  • Reputacja: 1
Odp: resident evil 5 na X360!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
« Odpowiedź #91 dnia: Lipca 18, 2007, 22:44:16 pm »
Jesteś pierwszą osobą, która narzeka na święte RE4.

Swoją drogą, screen ze scana bardzo pozytywnie mnie nastawił.

Mr_Zombie

  • Global Moderator
  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 05-11-2005
  • Wiadomości: 5 999
  • Reputacja: 15
  • Press a button and something awesome happens...
Odp: resident evil 5 na X360!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
« Odpowiedź #92 dnia: Lipca 18, 2007, 22:49:07 pm »
http://n4g.com/News-52822.aspx

Cytuj
The latest issue of Famitsu has revealed some bad news today. Capcom's Resident Evil 5 producer Jun Takeuchi had told Famitsu that Resident Evil 5 will not be making a 2008 release. He also stated that a 2010 release would be to late. So Takeuchi expected to ship Resident Evil 5 for Xbox 360 and Playstation 3 sometime in 2009.

http://ps3.ign.com/articles/805/805931p1.html
Cytuj
July 18, 2007 - Being able to see new footage of Resident Evil 5 was one of our E3 highlights, even though the new trailer didn't really tell us too much about the game. Enter the latest issue of Famitsu, which is home to an interview in which producer Jun Takeuchi shared some of the details we were looking for.

Takeuchi only provided vague hints about the storyline. As many have guessed from the insignia that appears in the footage, main character Chris Redfield is a member of a group called BSAA. According to Takeuchi, something has happened in the desert area that serves as the game's setting, and BSAA has dispatched Chris to investigate.

Once on the scene, Chris encounters a new form of enemy. Takeuchi described the game's enemies as something of human form that has intelligence. However, the foes are neither zombie nor ganado (in reference to the creatures from RE4).

In addition to the new enemy, a certain girl will make an appearance in the game. She's someone whom fans of the series will recognize. In the full version of the E3 trailer (which will be distributed on Xbox Live and PSN later this month), she appears just briefly, but Takeuchi expects her to have a more significant role in the next trailer (no ETA given on that, unfortunately). In the game proper, she will have a big part both in the story and as part of the gameplay.

On the topic of gameplay systems, Takeuchi admitted to the magazine that the hardest part of development so far has been in mixing new elements with part 4's basic gameplay. For the most part, RE5 will be played from a perspective similar to that of part 4, with Chris appearing on the left side of the screen. However, Takeuchi also promised a big surprise addition that he believes is an obvious evolution for the gameplay.

According to Takeuchi, if, after seeing the E3 trailer, you feel RE5 looks like RE4 now, you'll be left with a completely different impression following the next trailer.

Previously, Takeuchi has spoken about the importance of light in the game. In this latest interview, he offered an example of how light will play a role. Say Chris enters a doorless building. The surroundings are bright and the interior is dark, so it takes Chris a few moments to adapt before he can see. The game will replicate this, along with the opposite effect of going into a bright area after being in the dark for an extended period. This is where you can expect to encounter some of the series' trademark fear, this time from the inability to aim or see.

Takeuchi wouldn't provide a solid release date for RE5, but there seemed to be some consensus of it appearing some time before 2010. It will be a long wait, but then again so was the wait for RE4, and that one turned out pretty good.

Czyli wygląda na to, że jednak nie będzie to klon RE4, a coś zupełnie nowego :>.

No i ciekawe, kim będzie owa dziewczyna. Są cztery typy: Sherry, Claire, Jill i Rebeka. Osobiście stawiam na Sherry, gdyż Wesker's Report I sugeruje, że "coś w niej jest" i po tych 6 latach (zakładam, że RE5 nie będzie żadnym prequelem RE4, tylko będzie się dział w tym samym czasie bądź później) tylko ona wciąż jest "dziewczyną" (nastolatką). Reszta to już raczej młode kobitki (najmłodsza z pozostałej trójki, Rebeka, miałaby już 24 lata, a najstarsza - Jill, podchodzi już pod 30).
Always code as if the person who will maintain your code
is a maniac serial killer that knows where you live.

POK

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 03-10-2006
  • Wiadomości: 14 345
  • Reputacja: 171
Odp: resident evil 5 na X360!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
« Odpowiedź #93 dnia: Lipca 18, 2007, 22:57:04 pm »
Akcja Residenta 5 ma dziać się chyba 10 lat po wydarzeniach z jedynki.
Dla mne RE 4 był grą niemal doskonałą :cool:

Co do piątki to jeszcze troche sobie poczekamy... :-(

cappo

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 24-12-2003
  • Wiadomości: 2 505
  • Reputacja: 17
Odp: resident evil 5 na X360!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
« Odpowiedź #94 dnia: Lipca 18, 2007, 22:57:56 pm »
na początku spoko się grało, ale w miarę upływu czasu tak nudziło mnie przechodzenie tej pozycji, że głowa mała...a samą końcówkę przechodziłem na siłę :/

Mr_Zombie

  • Global Moderator
  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 05-11-2005
  • Wiadomości: 5 999
  • Reputacja: 15
  • Press a button and something awesome happens...
Odp: resident evil 5 na X360!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
« Odpowiedź #95 dnia: Lipca 19, 2007, 11:06:48 am »
Akcja Residenta 5 ma dziać się chyba 10 lat po wydarzeniach z jedynki.

Joystiq
Cytuj
(...)Famitsu got the scoop from producer Jun Takeuchi, who said that RE 5 will take place 10 years after the first in the series, and will follow Chris as he investigates a situation for a group called BSAA.(...)

Yep. O ile nie jest to żaden błąd w tłumaczeniu. Kurde, Capcom sobie zaczął robić długie skoki w czasie. Pierwsze kilka gier miały miejsce w 1998 roku (RE0, RE1/REmake, RE2, RE3, Code Veronica, Survivor), dalej był Dead Aim i rok 2002, następnie RE4 i rok 2004 a teraz RE5 i rok 2008...

cappo - zgadzam się z tobą. Po pewnym czasie RE4 staje się bardzo monotonny, momentami miałem wrażenie, że gra jest jednak aż za długa jak na tak prostą formułę. Oczywiście nowi przeciwnicy urozmaicali rozgrywkę, jednak i tak uważam, że wycięcie kilku fragmentów z gry i skrócenie jej wyszłoby jej na dobre.
Always code as if the person who will maintain your code
is a maniac serial killer that knows where you live.

Supersonic

  • Gość
Odp: resident evil 5 na X360!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
« Odpowiedź #96 dnia: Lipca 20, 2007, 08:06:59 am »
Slideshow screenów (kilka jest z gameplayu)
http://gamers-creed.com/?p=65

Ja jednej fotce widać pewną panią. Prawdopodbnie chodzi o tą która została zapowiedziana jako postać znana z poprzednich części i która ma odegrać bardzo ważną rolę w grze. Nie bardzo się orientuję kto to.

Grafoman

  • Obywatel
  • **
  • Rejestracja: 01-01-2007
  • Wiadomości: 81
  • Reputacja: 0
Odp: resident evil 5 na X360!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
« Odpowiedź #97 dnia: Lipca 20, 2007, 14:22:20 pm »
Cytuj
Capcom's Resident Evil 5 producer Jun Takeuchi had told Famitsu that Resident Evil 5 will not be making a 2008 release. He also stated that a 2010 release would be to late. So Takeuchi expected to ship Resident Evil 5 for Xbox 360 and Playstation 3 sometime in 2009.

Mnie akurat wiadomość o tak późnej premierze nie martwi - już dawno powiedziałem sobie, że premiera RE5 będzie dla mnie momentem, w którym - jak Bóg da - kupie sobie PS3. Jeżeli premiera będzie miała miejsce dopiero w 2009 będę miał więcej czasu na kupno tej konsoli. No i jest nadzieja, że produkt będzie dopracowany, choć z drugiej strony nie ma gwarancji, że grafika, która obecnie zachwyca, za kilka lat dalej będzie równie zachwycająca na tle konkurencyjnych tytułów.

Cytuj
In addition to the new enemy, a certain girl will make an appearance in the game. She's someone whom fans of the series will recognize.

No i już wiemy, cóż to za dziewczyna...a właściwie nie wiemy, tylko widzimy. Aż do wczoraj byłem niemal na 100% pewny, iż ową bohaterką będzie Claire Redfield. Po jej zobaczeniu...jestem skłonny utrzymać tą hipotezę, choć nie mam co do niej aż takiej pewności. Gdyby rozjaśnić jej włosy, i zmienić uczesanie(którego de facto na screenie dokładnie nie widać) to mogłaby być siostra naszego herosa. Z drugiej strony  równie dobrze pasuję tu Alexia a nawet Sharry Birkin. Pojawienie się tej pierwszej znaczyłoby, ze faktycznie owa część nawiązuję jakoś do RE:CV o czym od dawna spekulowali fani. Pojawienie się tej drugiej byłoby  sensacją, i  ciekawym posunięciem, dobrze podkreślającym  wiek serii i zmienność jej świata. Przyznam, ze kiedyś marzyłem sobie zobaczyć sherry jako dorosłą w jakimś residencie za 10 lat, ale traktowałem ten scenariusz jako coś zupełnie nierealnego.

Cytuj
For the most part, RE5 will be played from a perspective similar to that of part 4, with Chris appearing on the left side of the screen. However, Takeuchi also promised a big surprise addition that he believes is an obvious evolution for the gameplay.

To dobrze, ze wprowadzają zmiany, jednak mam nadzieje, iż nie będą one zbyt rewolucyjne. W sumie koncepcja z 4ki nie jest jeszcze aż tak przestarzała, aby ją drastycznie zmieniać(jakby nie patrzeć, do tej pory została wykorzystana tylko w jednej grze z serii RE). Choć jeśli zmiany pójdą w dobrym kierunku - jestem za.

Cytuj
Once on the scene, Chris encounters a new form of enemy. Takeuchi described the game's enemies as something of human form that has intelligence. However, the foes are neither zombie nor ganado (in reference to the creatures from RE4).

Jak dla mnie ten nowy wróg będzie powieleniem wieśniaków z 4ki, tyle, że bez pasożyta. Żadna rewelacja - naprawdę liczyłem, na ugreadowane zombi, a tu ciągle to samo.
Your mysterious ice blue eyes...

nakimushi

  • Gość
Odp: resident evil 5 na X360!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
« Odpowiedź #98 dnia: Lipca 20, 2007, 14:34:34 pm »
http://www.jeux-france.com/news21036_resident-evil-5-une-image-de-plus.html


zajebiste skany z gry - jak dla mnie gra rozklada wszystko na swiecie pod wzgledem oprawy tak jak RE4 zrobil ze wszystkim co bylo na poprzedniej generacji./
szkoda tylko ze nie wyjdzie na swieta  :-(

Mr_Zombie

  • Global Moderator
  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 05-11-2005
  • Wiadomości: 5 999
  • Reputacja: 15
  • Press a button and something awesome happens...
Odp: resident evil 5 na X360!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
« Odpowiedź #99 dnia: Lipca 20, 2007, 16:05:12 pm »
Z drugiej strony  równie dobrze pasuję tu Alexia (...). Pojawienie się tej pierwszej znaczyłoby, ze faktycznie owa część nawiązuję jakoś do RE:CV o czym od dawna spekulowali fani.

To raczej nie Alexia. Alexia pod koniec CV zamieniła się wielką ważkę, po czym została rozwalona przez Chrisa i stała się wielką plamą mięcha i krwi. Szkoda jej trochę, ale cóż.

Przy okazji, ta dziewczyna ma chyba z tyłu kitka, oraz ma na sobie skórzany kombinezon (albo przynajmniej obcisłą skórzaną kurtkę).
Always code as if the person who will maintain your code
is a maniac serial killer that knows where you live.

Grafoman

  • Obywatel
  • **
  • Rejestracja: 01-01-2007
  • Wiadomości: 81
  • Reputacja: 0
Odp: resident evil 5 na X360!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
« Odpowiedź #100 dnia: Lipca 20, 2007, 18:46:18 pm »
To raczej nie Alexia. Alexia pod koniec CV zamieniła się wielką ważkę, po czym została rozwalona przez Chrisa i stała się wielką plamą mięcha i krwi. Szkoda jej trochę, ale cóż.

Fakt, mi też się to wydaje mało prawdopodobne, pisząc o niej patrzyłem bardziej pod kątem wyglądu niżeli wydarzeń z gry. Choć z drugiej strony...w końcu z Weskera też specjalnie dużo nie zostało po spotkaniu z Tyrantem w pierwszej części, a Ada spadła w 2giej części w "przepaść" (jeśli dobrze pamiętam) do czegoś, co wyglądało na pierwszy rzut oka jak lawa. Tymczasem obecnie w świecie RE oboje mają się więcej niż dobrze. Zmierzam po prostu do tego, że scenarzyści z capcomu mają bogatą wyobraźnie, i na silę na pewno jakoś by ożywili  naszą bohaterkę. Inna sprawa, ze nawet gdyby tak się stało, pewnie byłaby wciąż negatywnym bohaterem, co raczej uszczupla jej szanse pełnienia ważnej roli w grze u boku Chrisa(takie role mają zwykle bohaterowie choć trochę pozytywni...;-))

Cytuj
Przy okazji, ta dziewczyna ma chyba z tyłu kitka, oraz ma na sobie skórzany kombinezon (albo przynajmniej obcisłą skórzaną kurtkę).

Też na to zwróciłem uwagę, i między innymi dlatego wciąż wydaje mi się bardziej prawdopodobny wariant, że będziemy mieli do czynienia z Claire, niżeli z Sharry czy kimś innym(co do sharry to byłoby chyba zbyt niezwykłe rozwiązanie, nawet jak na capcom).
Your mysterious ice blue eyes...

Supersonic

  • Gość
Odp: resident evil 5 na X360!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
« Odpowiedź #101 dnia: Lipca 20, 2007, 20:18:35 pm »
Cytuj
zajebiste skany z gry - jak dla mnie gra rozklada wszystko na swiecie pod wzgledem oprawy tak jak RE4 zrobil ze wszystkim co bylo na poprzedniej generacji./
IMO także. Obok Uncharted grafa w RE5 zrobiła na mnie największe wrażenie. Ufff a tak się bałem po tym jak okazało się że wszystkie next-genowe gry Capcomu będą śmigać na jednym silniku. Fakt wyglądają bardzo ładnie ale nie rewelacyjnie. Być może RE5 nie chodzi na tym samym silniku co DR, LP i DMC4.

Zapowiada się że kontynuacja mistrzostwa świata, jakim jest RE4, pozamiata tak samo. Grafika zapowiada się wyśmienicie (tak jak swego czasu w "czwórce") gameplya bedzie podobny i jeszcze Capcom zamierza robić grę długo jak w przypadku RE4. To nie może się nie udać :grin:  Absolutny nr. 1 w moim prywatnym rankingu najważniejszych gier na next-geny.

« Ostatnia zmiana: Lipca 20, 2007, 20:21:08 pm wysłana przez Supersonic »

Mr_Zombie

  • Global Moderator
  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 05-11-2005
  • Wiadomości: 5 999
  • Reputacja: 15
  • Press a button and something awesome happens...
Odp: resident evil 5 na X360!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
« Odpowiedź #102 dnia: Lipca 20, 2007, 20:30:52 pm »
Odnośnie jeszcze porównywania do RE4:
Cytat: Jun Takeuchi
When we were thinking what to do for a new generation Biohazard game, we always look at Shinji Mikami's '4'. That game is like the peak of the series, that seems like a wall so high that you think it's totally impossible to pass it. When we think of how to 'give birth' to '5', we realised we have to stop having the idea of just following his footsteps. In that case, even if we used '4' game system, we will have the hardship of adding in new elements, which is where we will spend most of our time on. After playing this game, I think everyone will feel as if they have just completed '4' for the first time again.

Z wywiadu z Famitsu.
W pełni przetłumaczony wywiad tutaj:
http://www.the-horror.com/forums/showthread.php?s=&threadid=1031

Jak widać, Takeuchi zdaje sobie sprawę, jak olbrzymie stoi przed nim wyzwanie tworząc RE5, które musi nie tyle być zaledwie kontynuacją RE4, ale musi być czymś lepszym.
Always code as if the person who will maintain your code
is a maniac serial killer that knows where you live.

Supersonic

  • Gość
Odp: resident evil 5 na X360!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
« Odpowiedź #103 dnia: Lipca 20, 2007, 22:59:08 pm »
Cytuj
które musi nie tyle być zaledwie kontynuacją RE4, ale musi być czymś lepszym.
To możliwe ?

Cytuj
When we were thinking what to do for a new generation Biohazard game, we always look at Shinji Mikami's '4'. That game is like the peak of the series, that seems like a wall so high that you think it's totally impossible to pass it. When we think of how to 'give birth' to '5', we realised we have to stop having the idea of just following his footsteps. In that case, even if we used '4' game system, we will have the hardship of adding in new elements, which is where we will spend most of our time on. After playing this game, I think everyone will feel as if they have just completed '4' for the first time again.
Dobrze prawi (tak o RE4 jak i RE5), lubię takie podejście.

Jeżeli gość podoła zadaniu to wystrugam sobie jego figurkę i postawię na półce. Gdyby Mikami siedział nad projektem byłbym bardziej pewny że wszystko wypali ale i tak wierzę w sukces RE5

nakimushi

  • Gość
Odp: resident evil 5 na X360!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
« Odpowiedź #104 dnia: Lipca 26, 2007, 13:30:18 pm »
na Marketplace jest ponoc caly trailer w HD do sciagniecia i ludzie ponoc nie moga pozbierac kopary z ziemi ;)
Pro-G said: "We are still picking our jaws up from the floor."
Opublikowane: Lipiec 26, 2007, 12:28:42
o i sa nowe skriny - pewnie z trailera
http://www.jeux-france.com/news21129_resident-evil-5-face-a-l-horreur.html

gra miazdzy wszystkie gry dla mnie lacznie z HS i Uncharted  :lol:




Mr_Zombie

  • Global Moderator
  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 05-11-2005
  • Wiadomości: 5 999
  • Reputacja: 15
  • Press a button and something awesome happens...
Odp: resident evil 5 na X360!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
« Odpowiedź #105 dnia: Lipca 26, 2007, 13:32:58 pm »
THIA
Tu jest jeszcze więcej screenów (w wyższej rozdzielczości) plus wkrótce będzie sam trailer.
Mam nadzieję, że do czasu premiery Chris jednak straci trochę mięśni, bo te olbrzymie bicepsy wyglądają lekko komicznie i nienaturalnie :/.
« Ostatnia zmiana: Lipca 26, 2007, 13:42:02 pm wysłana przez Mr_Zombie »
Always code as if the person who will maintain your code
is a maniac serial killer that knows where you live.

nakimushi

  • Gość
Odp: resident evil 5 na X360!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
« Odpowiedź #106 dnia: Lipca 26, 2007, 13:34:20 pm »
o fuck jak to wyglada  :-o :-o :-o

mateo

  • Gość
Odp: resident evil 5 na X360!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
« Odpowiedź #107 dnia: Lipca 26, 2007, 13:50:08 pm »
Danie główne..
Resident Evil 4 po Afrykańsku  :-)
PS.Co za jakośśććć O_o

yoda

  • Towarzysz
  • ***
  • Rejestracja: 17-05-2005
  • Wiadomości: 157
  • Reputacja: 0
Odp: resident evil 5 na X360!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
« Odpowiedź #108 dnia: Lipca 26, 2007, 14:42:19 pm »
4 viedos
na Marketplace jest ponoc caly trailer w HD do sciagniecia i ludzie ponoc nie moga pozbierac kopary z ziemi ;)
Pro-G said: "We are still picking our jaws up from the floor."
Opublikowane: Lipiec 26, 2007, 12:28:42
o i sa nowe skriny - pewnie z trailera
http://www.jeux-france.com/news21129_resident-evil-5-face-a-l-horreur.html

gra miazdzy wszystkie gry dla mnie lacznie z HS i Uncharted  :lol:







Czy  Resident Evil 5 jest tylko na x360, ten trailer ma być też na Japan  PSN
plus  MGS 4 video
« Ostatnia zmiana: Lipca 26, 2007, 14:44:20 pm wysłana przez yoda »

mateo

  • Gość
Odp: resident evil 5 na X360!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
« Odpowiedź #109 dnia: Lipca 26, 2007, 14:49:57 pm »
Hmm ..o co chodzi jakby ?
Asley -> New girl/Sherry
-Czyżby towarzyszka Chrisa !?
-Jest ona na zwiastunie ?



Mr_Zombie

  • Global Moderator
  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 05-11-2005
  • Wiadomości: 5 999
  • Reputacja: 15
  • Press a button and something awesome happens...
Odp: resident evil 5 na X360!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
« Odpowiedź #110 dnia: Lipca 26, 2007, 16:37:12 pm »
To ponoć Sherry (chociaż nikt tego oficjalnie nie potwierdził, jest to jedyna logiczna postać, która pojawiła się w starych RE, ma blond włosy i może być w tak młodym wieku). Mam nadzieję, że jej rola nie zostanie sprowadzona do drugiej Ashley - czyli biega za tobą, krzyczy i daje się atakować, a ty ją musisz targać wszędzie za sobą i uważać na nią.
Always code as if the person who will maintain your code
is a maniac serial killer that knows where you live.

Gorrillaz

  • Towarzysz
  • ***
  • Rejestracja: 10-03-2007
  • Wiadomości: 268
  • Reputacja: 0
Odp: resident evil 5 na X360!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
« Odpowiedź #111 dnia: Lipca 26, 2007, 16:46:04 pm »
O Jezu!!! Jak to wygląda  :shock:, kiedy ma być ten dłuższy trailer? Dzisiaj  :???:?

Wojtq

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 01-09-2006
  • Wiadomości: 4 855
  • Reputacja: 42
Odp: resident evil 5 na X360!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
« Odpowiedź #112 dnia: Lipca 26, 2007, 16:50:45 pm »
O Jezu!!! Jak to wygląda  :shock:, kiedy ma być ten dłuższy trailer? Dzisiaj  :???:?
http://www.n4g.com/News-54652.aspx
Trzymaj - ryje beret (to tak pokrótce ;) ). Wszystko już teraz prezentuje się pięknie, a oni karzą nam czekać do 2009?
PSN ID: WojtqGO

nakimushi

  • Gość
Odp: resident evil 5 na X360!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
« Odpowiedź #113 dnia: Lipca 26, 2007, 16:56:20 pm »
mysle ze gra wyjdzie w 2008 skoro juz teraz widac ze sa filmy z gameplayu/

Grafoman

  • Obywatel
  • **
  • Rejestracja: 01-01-2007
  • Wiadomości: 81
  • Reputacja: 0
Odp: resident evil 5 na X360!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
« Odpowiedź #114 dnia: Lipca 26, 2007, 17:03:16 pm »
Hmm ..o co chodzi jakby ?
Asley -> New girl/Sherry
-Czyżby towarzyszka Chrisa !?
-Jest ona na zwiastunie ?

Tajemnicza dziewczyna jest na zwiastunie, pojawia się na samym końcu.

To ponoć Sherry (chociaż nikt tego oficjalnie nie potwierdził, jest to jedyna logiczna postać, która pojawiła się w starych RE, ma blond włosy i może być w tak młodym wieku). Mam nadzieję, że jej rola nie zostanie sprowadzona do drugiej Ashley - czyli biega za tobą, krzyczy i daje się atakować, a ty ją musisz targać wszędzie za sobą i uważać na nią.

Jeśli to faktycznie Sherry - a jak dotąd wszystko na to wskazuję - to raczej wątpię, abyśmy mieli do czynienia z wątkiem pod tytułem "uratuj mnie za wszelką cenę". Na dzień dzisiejszy trudno wyrokować jaką dziewczyna będzie miała rolę,ale jeśli faktycznie będzie ona tak istotna dla całej gry jak zapowiadano, to można wnioskować, iż będziemy mogli nią np. walczyć(grywana postać). Jest też możliwość, że przynajmniej przez pierwszy etap gry będzie to postać negatywna. Można tak sądzić szczególnie po dość mrocznym kontekście, w jakim została ukazana na trailerze(przynajmniej ja to tak odebrałem). Więcej dowiemy się jednak dopiero z kolejnego trailera. Czekamy więc.

Co sie zaś tyczy tego trailera to(w wielkim skrócie):

- nowe ciosy głównego bohatera świetnie się prezentują

- klimat grozy jaki biję z afrykańskiej wioski po prostu zwala z nóg

- grafika trzyma bardzo wysoki poziom - jeśli zostanie on utrzymany w finalnym produkcie, szykuję się nam murowany hit.
Your mysterious ice blue eyes...

mateo

  • Gość
Odp: resident evil 5 na X360!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
« Odpowiedź #115 dnia: Lipca 26, 2007, 17:26:02 pm »
Grafoman....nic dodać, nic ująć !
Jednak ja myśle, iż ta osoba (omawiana Sherry) posiada jakieś tajemnicze zdolnośći ?  :cool:

Grafoman

  • Obywatel
  • **
  • Rejestracja: 01-01-2007
  • Wiadomości: 81
  • Reputacja: 0
Odp: resident evil 5 na X360!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
« Odpowiedź #116 dnia: Lipca 26, 2007, 17:47:20 pm »
Grafoman....nic dodać, nic ująć !
Jednak ja myśle, iż ta osoba (omawiana Sherry) posiada jakieś tajemnicze zdolnośći ?  :cool:

Właściwie też mi się tak wydaję, szczególnie po tym jak jeden z gości odpowiedzialnych za RE5(a był to bodajże Jun Takeuchi) w jednym z wywiadów przyznał, że za sprawą Sherry(tzn. "tej tajemniczej dziewczyny") będziemy sie zastanawiać "czy to wciąż jest gra z serii Resident Evil". Przyznam jednak, ze ciężko mi na chwile obecną wyobrazić sobie te "tajemnicze zdolności" w praktyce (czyli gameplayu). No ale w końcu capcom nie raz nas zaskoczył swoimi pomysłami więc kto wie... Tak jak napisałem w poprzednim poście, póki co możemy tylko czekać.
Your mysterious ice blue eyes...

Youn

  • Kapitan Żbik
  • *****
  • Rejestracja: 16-07-2006
  • Wiadomości: 1 320
  • Reputacja: 1
Odp: resident evil 5 na X360!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
« Odpowiedź #117 dnia: Lipca 26, 2007, 18:22:57 pm »
O Jezu!!! Jak to wygląda  :shock:, kiedy ma być ten dłuższy trailer? Dzisiaj  :???:?
http://www.n4g.com/News-54652.aspx
Trzymaj - ryje beret (to tak pokrótce ;) ). Wszystko już teraz prezentuje się pięknie, a oni karzą nam czekać do 2009?

Sorry ale...O żesz ku**a ja pier***ę!
Dadzą znośną fabułę i dla mnie najlepsza gra na next-geny.

POK

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 03-10-2006
  • Wiadomości: 14 345
  • Reputacja: 171
Odp: resident evil 5 na X360!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
« Odpowiedź #118 dnia: Lipca 26, 2007, 19:37:37 pm »
Wygląda przezajebiście :shock: Zdecydowanie najladniejsza gra na tą generację.
Na Ps3 i 360kę nowy RE będzie wyglądał z pewnością identycznie.

Cytuj
mysle ze gra wyjdzie w 2008 skoro juz teraz widac ze sa filmy z gameplayu/
Pierwszy gameplay z RE4 też był pokazany dosyć wcześnie, a gra wyszła dużo później. Bardzo możliwe, że do premiery jeszcze wyładnieje :)

Mi ostatnio coś net wolno chodzi i jestem dopiero w trakcie ściągania trailera.

Supersonic

  • Gość
Odp: resident evil 5 na X360!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
« Odpowiedź #119 dnia: Lipca 26, 2007, 19:54:46 pm »
Cytuj
gra miazdzy wszystkie gry dla mnie lacznie z HS i Uncharted 
O żesz k..a ja pi...ole ! :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: Wybaczcie ale nie mogłem się powstrzymać. IMO jeszcze do dziś najładniejsza gra w ogóle czyli Uncharted po tym trailerze musi ust.ąpić miejsca RE5. Brawo Capcom!

Zobaczie k..a fragmenty gameplayu w trailerze. To się nazywa next-gen.
MIAZGAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAa  :shock: :grin:

Po nie miażdżących graficznie tytułach od Capcom już bylem sceptycznei nastwaiony odnośnei wykonania RE5 ale gra miażdy grafiką tak jak robiła to "czwórka" a moje obawy odnośnie oprawy RE5 poszły się kochać i dobrze :-D

Jeżeli gra wywoła taki szok jak RE4 (pod każdy względem), na co się zanosi, to umrę ze szczęścia.
« Ostatnia zmiana: Lipca 26, 2007, 20:05:52 pm wysłana przez Supersonic »