Ankieta

czego nie lubisz u innych ?

chamstwa
17 (33.3%)
zarozumialstwa
10 (19.6%)
głupoty
21 (41.2%)
gdy mają racje
3 (5.9%)

Głosów w sumie: 47

Głosowanie skończone: Stycznia 11, 2006, 23:20:17 pm

Autor Wątek: Tolerancja  (Przeczytany 740602 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Ibra

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 19-10-2005
  • Wiadomości: 2 875
  • Reputacja: 0
tolerancja
« Odpowiedź #200 dnia: Stycznia 18, 2006, 18:14:30 pm »
I pomysleć, że za pare lat te 'bachory' będą stanowić o jakości naszego narodu. Szykuje więc nam się tragiczna tragedia :P

setezer

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 08-05-2005
  • Wiadomości: 3 469
  • Reputacja: 1
tolerancja
« Odpowiedź #201 dnia: Stycznia 18, 2006, 18:19:51 pm »
Coś sie musi zmienić, bo coraz więcej młodego społeczeństwa spędza życie na schemacie:
-wstanie
-śniadanie
-siedzenie na ławce
-picie alkoholu
-sen

Zastanawiam się co będzie za 10-15lat gdy to będe miał dziecko, cholernie nie chciałbym mieć takiego "bachora", a coś na wzór mnie, czyli ma jakieś zasady i potrafi odizolować się od tendów mody. Zobaczymy co to będzie. Czasem lubię sobie obejrzeć Express Reporterów, często jest tam o takich "blokersach". Niedawno była dosyć głośna sprawa jak to dwóch kolegow wrzuciło dziewczynę do studni, a potem chwalili się tym na osiedlu. GŁOWA MAŁA, DEGENRACJA.

electronic_punk

  • Człowiek dobrej roboty
  • *****
  • Rejestracja: 15-05-2004
  • Wiadomości: 732
  • Reputacja: 0
tolerancja
« Odpowiedź #202 dnia: Stycznia 18, 2006, 18:28:54 pm »
Cytat: "setezer"
Najlepsze jest jeszcze zachowanie takich bachorów (mówiąc bachorzy mam na myśli takich frajerów palących faki, nie potrafiących się samemu umyć jeszcze czy ubrać) jest na wzór 20kilku letnich dresów. Co drugi wyraz to jakiś wulgaryzm, a poziom merytoryczny rozmowy równy temu pomiędzy niedorozwiniętym dzieckiem z Kambodży a zdechłym psem (bez urazy dla tego dziecka i psa). Pisałem już kilka razy - koniec świata.


Efekt nasłuchania się hip hopu.

Tarniak

  • Gość
tolerancja
« Odpowiedź #203 dnia: Stycznia 18, 2006, 18:47:14 pm »
Cytat: "Hubi"
Ja do pijacych malolatow nic nie mam. IMO wiek gimnazjalny to juz odpowiedni wiek zeby zaczac pic (ale z umiarem i w towarzystwie). Bardziej nie lubie palących dzieciakow. Jak widze jakiegos goscia z gimnazjum ze wzrostem 1,50 m to az mis ie nie dobrze robi. Ja osobiscie nie palilem, nie pale i palic nie zamierzam.

Sorry, ale chyba sam jesteś w gimnazjum :roll:. Zresztą gimnazjum to nie moment, żeby zacząć pić, chyba, że przez "picie" rozumiesz jedno piwo na miesiąc. :? W kwestii picia jestem tolerancyjny, bo lubię alkohol. Raz w tygodniu to w sumie standardzik. W teście na uzależnienie od alkoholu miałem 11/20 pkt, a od 10 zaczynał się próg "tu już trzeba specjalisty". Heh, ja się z tą tezą nie zgadzam :).

Slay

  • Przodownik pracy
  • *****
  • Rejestracja: 23-08-2005
  • Wiadomości: 512
  • Reputacja: 0
tolerancja
« Odpowiedź #204 dnia: Stycznia 18, 2006, 18:54:52 pm »
Cytat: "Hubi"
IMO wiek gimnazjalny to juz odpowiedni wiek zeby zaczac pic (ale z umiarem i w towarzystwie).

bzdura!
żaden wiek nie jest odpowiedni zeby zaczac pic. Niechce nikomu niczego uswiadamiac, ani przekonywac, tyle ze picie to trucie sie i najlepiej tego wogole nie robic. Ty za to mi mowisz ze jak jest juz koncoweczka gimnazjum to pic juz wolno...
nie chce tez  straszyc, ale dzisiaj sie dowiedzialem ze picie prowadzi do obumierania kończyn... ;/ :P
No dobra tego ostatniego nie bylo - ale napisze again (bo cos sie zrobilo malo na temat w poscie) - nie ma odpowiedniego wieku zeby pic.

i kto tu ma najwiekszego gs ??

Ako

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 15-07-2004
  • Wiadomości: 2 652
  • Reputacja: 1
tolerancja
« Odpowiedź #205 dnia: Stycznia 18, 2006, 19:00:58 pm »
Widać, ze po prostu nie lubisz piwka, czy innego alkoholu.
Picie na weselach, imprezach, dla rozrywki, dla przyjemnosci jest OK (oczywiscie nie uchlanie sie w 4 dupy).

Pozatym kazdy facet powinien wypic dziennie jedno piwko - dobre na nerki, czy lampke wina - na serce, krążenie. W gruncie rzeczy alkohol jest z drowy, szkoda tylko ze nie kiedy sie pije w duzych ilosciach :D

Renshu Clan

Renshu Clan Ako, UFO, Gawlisz, Zgieru, Gutek, Filo, Mysza, Tsubasa, Sheva, Luki_k

setezer

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 08-05-2005
  • Wiadomości: 3 469
  • Reputacja: 1
tolerancja
« Odpowiedź #206 dnia: Stycznia 18, 2006, 19:01:32 pm »
Cytuj
nie ma odpowiedniego wieku zeby pic.

Mocne  :!: . Tak samo lepiej nie słuchac muzyki bo niszczy sie sluch. Nie ogladamy tv bo wzrok, nie uprawiamy seksu bo mozna zlapac hiv... Rola osoby ponad resztą w tym przypadku niezbyt Ci wyszła, jak na poważnie zaskamujesz alkoholu to nieco zmienisz zdanie :).

Slay

  • Przodownik pracy
  • *****
  • Rejestracja: 23-08-2005
  • Wiadomości: 512
  • Reputacja: 0
tolerancja
« Odpowiedź #207 dnia: Stycznia 18, 2006, 19:03:21 pm »
Cytat: "Ako"
Widać, ze po prostu nie lubisz piwka, czy innego alkoholu.
Picie na weselach, imprezach, dla rozrywki, dla przyjemnosci jest OK (oczywiscie nie uchlanie sie w 4 dupy).

Pozatym kazdy facet powinien wypic dziennie jedno piwko - dobre na nerki, czy lampke wina - na serce, krążenie. W gruncie rzeczy alkohol jest z drowy, szkoda tylko ze nie kiedy sie pije w duzych ilosciach :D

Nie - zalet alkoholu jest raptem 2, a wad z duzo wiecej, tylko ze te zalety slyszy sie czesciej bo tym sie ludzie usprawiedliwiaja. Piwo jest niedobre :lol: a wódka to juz ochydna na maksa :lol: , ale wiem ze tak mowie bo jestem mlodszy. Tylko niech nikt nie mowi ze jak dorosne to zmienie zdanie - bo ja glupi az tak nie jestem.
@setezer: nie powalilo ci sie cos? muzyke porownujesz do picia alkoholu  :lol:  :lol:  :lol:
nie jestem ponad reszta - ja tylko wyrazam swoja opinie.
muzyki mozna sluchac cicho, a tv ogladac z odpowiedniej odleglosci. zreszta to co powiedziales bylo takie smieszne ze nie komentuje.

i kto tu ma najwiekszego gs ??

Ako

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 15-07-2004
  • Wiadomości: 2 652
  • Reputacja: 1
tolerancja
« Odpowiedź #208 dnia: Stycznia 18, 2006, 19:05:50 pm »
OK, teraz wymien mi te 15 wad.

Renshu Clan

Renshu Clan Ako, UFO, Gawlisz, Zgieru, Gutek, Filo, Mysza, Tsubasa, Sheva, Luki_k

Miazga

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 07-12-2003
  • Wiadomości: 3 839
  • Reputacja: 0
  • lol pozdro rasta power
tolerancja
« Odpowiedź #209 dnia: Stycznia 18, 2006, 19:08:59 pm »
Slay - nie chciałem tego mowic, ale jednak sobie nie odmówie :] - masz 13 lat. W tym wieku wiele osób kozaczy, że "ja to nie bede pił, palił i zostane prawiczkiem do 30 roku zycia" - pogląd zmienia sie po kilku latach... Ciebie raczej też to nie ominie.

Cytuj
Tylko niech nikt nie mowi ze jak dorosne to zmienie zdanie


nie broń sie...

Slay

  • Przodownik pracy
  • *****
  • Rejestracja: 23-08-2005
  • Wiadomości: 512
  • Reputacja: 0
tolerancja
« Odpowiedź #210 dnia: Stycznia 18, 2006, 19:09:49 pm »
Cytat: "Ako"
OK, teraz wymien mi te 15 wad.

Ok, przepisuje notatke z mojego zeszytu ep :
- otłuszczenie miesnia sercowego
- przerost miesnia sercowego
- arytmia
- podwyzszenie cisnienia skurczowego
- rozszerzenie skornych naczyn
- szybka utrata ciepła
- odpływ krwi z narzadow wewnetrznych
- powstanie nadcisnienia
- powstanie miażdżycy
- pękanie tętnic
- krwotoki wewnętrzne
- Choroba buergera
- uszkadzanie błony wenwetrznej

Tu masz 13, a przepisalem polowe notatki.
Wiesz to nie sa wady, ale skutki negatywne. Ty też wymieniles pozytywy w odniesieniu do zdrowia.
@Miazga - nie no te 2 to sie zgadzaja, ja jednak wiem ze wodki czasem trzeba sie napic, bo nie pasuje odmowic ;D a prawiczkiem nie chce zostac bo ... xDDDD
a pozatym - w mojej klasie sa 2 osoby ktore w zyciu sie nie spily... (fajna klasa) a skoro ja jestem wsrod tej 2 to chyba cos znaczy nieee?
i niegadajcie o tym ze zmienie zdanie - najezdzacie na mnie za to ze mam takie i to teraz wiec nei mowmy co bedzie pozniej.

i kto tu ma najwiekszego gs ??

ÓFO

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 05-09-2004
  • Wiadomości: 1 837
  • Reputacja: 1
  • ale mi ręce gównem śmierdzą :x
tolerancja
« Odpowiedź #211 dnia: Stycznia 18, 2006, 19:09:54 pm »
Cytat: "setezer"
Ufo staczasz się, mam nadzieję, że napisałeś to dla szpanu

nie

Cytuj
To już indywidualna sprawa czy ktoś upojony alkoholem szaleje czy siedzi cicho. W moim przypadku jest ta druga opcja, czyli lepsza. W sytuacji podbramkowej, gdy np. rodzice wpadną to zachowuję się naturalnie (o ile nie wypiłem morza wódki, mówię o sporej dawce, ale jeszcze z save'em tego co się dzieje). Ufo staczasz się, mam nadzieję, że napisałeś to dla szpanu, bo jeśli będziesz tak jechał jeszcze kilka miechów to nagle dojdziesz do wniosku, że jakoś nie dasz bez tego rady. Oczywiście jeśli walisz mocno i regularnie. Nie jestem specem od uzależnień ale wydaję mi się, że tak to się zaczyna. Lepiej kasę przeznaczoną na wóde wydaj na gry. Chyba, że ci stawiają

Wiesz jak to ciężko powiedzieć nie kiedy wszyscy mówią tak...
Chodzi o to że ja mam alkohol za darmo, kumpla stary pędzi bimber i zawija co tydzieć :D Staram się z tym skończyć i ograniczyć. Jeśli kumpel napisze mi ze ma tyle i tyle i ja odmówię to bede pośmieliskiem. Ale teraz koniec z wódką, przerzucam się na piwo. I jestem z siebie bardzo dumny że rzuciłem fajki :mrgreen:. Ciężko było ale czego nie robi się dla zdrowia...

setezer

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 08-05-2005
  • Wiadomości: 3 469
  • Reputacja: 1
tolerancja
« Odpowiedź #212 dnia: Stycznia 18, 2006, 19:18:20 pm »
Ufo niezły wpływ mają na ciebie kumple.
-"ej skaczemy z 5piętra na beton"
-"nie chce"
-"hahahaha"
-"no dobra..."


Slay dajesz radę, czy ktoś z nas napiał, że codziennie piję po litrze wódy? Jak jestem w kościele (przykład, bo ja nie jestem w kościele nigdy :D) i klęcze sobie. Wadami są nadwyrężanie mięścni, bóle kolan, możliwość złamania nogi... blabla. Wyluzuj, bo zaraz zacznę się głośno śmiać.

Cytuj
a pozatym - w mojej klasie sa 2 osoby ktore w zyciu sie nie spily... (fajna klasa) a skoro ja jestem wsrod tej 2 to chyba cos znaczy nieee?

To znaczy, że jesteś dobrze wychowany przez rodziców. Ale i to, że siadłbyś po jednym mocnym piwie, podczas gdy reszta tą czynność wykonałaby dopiero po 5-10piwie. Jak będziesz miał ponad 20 lat, to poczujesz, że fajnie jest z kumplami wyjść do pubu i machnąć sobie piwko. Nie byłoby Ci głupio, że po jednym mocnym miałbyś bullet time? I gadaj sobie co chcesz, ale wypicie piwa przed konsolą to jedna z tych rzeczy dla których warto życ :). Ako dobrze prawi.

Slay

  • Przodownik pracy
  • *****
  • Rejestracja: 23-08-2005
  • Wiadomości: 512
  • Reputacja: 0
tolerancja
« Odpowiedź #213 dnia: Stycznia 18, 2006, 19:21:11 pm »
Cytat: "setezer"
Ufo niezły wpływ mają na ciebie kumple.
-"ej skaczemy z 5piętra na beton"
-"nie chce"
-"hahahaha"
-"no dobra..."


Slay dajesz radę, czy ktoś z nas napiał, że codziennie piję po litrze wódy? Jak jestem w kościele (przykład, bo ja nie jestem w kościele nigdy :D) i klęcze sobie. Wadami są nadwyrężanie mięścni, bóle kolan, możliwość złamania nogi... blabla. Wyluzuj, bo zaraz zacznę się głośno śmiać.

Kurcze czy wam czasem nie bije?
Jeden chce zebym wymienil wady, a drugi mowi ze jestem sztywniak bo je wymienilem  :shock:
Wyraziłem swoje zdanie i jak zwykle wszyscy zaczeli sie rzucac.
Setezer - masz wyobraźnie, naprawde. Weź czasem pomysl zanim cos napiszesz, ale lepiej tego nie rob bo wadami jest nadwyrężenie mózgu i zostanie niepełnosprawnym.
i ja pozatym wogole o tobie nie rozmawialem, a ty wyskakujesz z tekstem co to ja sobie nie wyobrazam. Pisze poprostu ze nie ma wieku na picie i ja tylko to napisalem. A jak ktos lubi to jego problem.
Ja sie do piwa nie czepiam bo piwo jest malo straszne . I nie bylo by mi glupio - nie wiem dlaczego ... Ja tylko mowie ze z alkoholem nie warto przesadzac. I o to mi chodzilo, a wy wszyscy myslicie ze ja wam cos sugeruje.

i kto tu ma najwiekszego gs ??

ÓFO

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 05-09-2004
  • Wiadomości: 1 837
  • Reputacja: 1
  • ale mi ręce gównem śmierdzą :x
tolerancja
« Odpowiedź #214 dnia: Stycznia 18, 2006, 19:21:23 pm »
Cytat: "setezer"
Ufo niezły wpływ mają na ciebie kumple.
-"ej skaczemy z 5piętra na beton"
-"nie chce"
-"hahahaha"
-"no dobra..."
 


no bez przesady. Ciężko jest sobie odmówić przyjemności.

Tarniak

  • Gość
tolerancja
« Odpowiedź #215 dnia: Stycznia 18, 2006, 19:25:02 pm »
@Slay - jak ja miałem tyle lat co ty, twierdiłem tak samo! "Nigdy do ust nie wezmę tego syfu". NIe rozumiem, jak w takim wieku prawie cała Twoja klasa może być już "po" zalaniu... ja urwałem film dopiero w wieku lat 17 :].

setezer

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 08-05-2005
  • Wiadomości: 3 469
  • Reputacja: 1
tolerancja
« Odpowiedź #216 dnia: Stycznia 18, 2006, 19:25:19 pm »
Cytuj
Setezer - masz wyobraźnie, naprawde. Weź czasem pomysl zanim cos napiszesz, ale lepiej tego nie rob bo wadami jest nadwyrężenie mózgu i zostanie niepełnosprawnym.

Nie umiesz inaczej wyrażać swojego zdania? Jeśli ktoś próbuje cię przekonać do swojego poglądu robi to, a ty zaraz w podtekście go obrażasz. Mogłbym się pienić za te zdanie bo mnie zwyczajnie obraziłeś, a to jest zabronione. ja jednak nie z takich.

Slay

  • Przodownik pracy
  • *****
  • Rejestracja: 23-08-2005
  • Wiadomości: 512
  • Reputacja: 0
tolerancja
« Odpowiedź #217 dnia: Stycznia 18, 2006, 19:26:01 pm »
Cytat: "Tarniak"
@Slay - jak ja miałem tyle lat co ty, twierdiłem tak samo! "Nigdy do ust nie wezmę tego syfu". NIe rozumiem, jak w takim wieku prawie cała Twoja klasa może być już "po" zalaniu... ja urwałem film dopiero w wieku lat 17 :].

No to potraktujcie to sobie jako monolog 13 latka. EOT z mojej strony - bo dyskusja na ten temat nie ma sensu, kiedy kazdy pisze co innego.
@Setezer - moj ton wypowiedzi byl identyczny jak twoj. Ty gadasz od rzeczy - ja tez to zrobilem.

i kto tu ma najwiekszego gs ??

Ako

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 15-07-2004
  • Wiadomości: 2 652
  • Reputacja: 1
tolerancja
« Odpowiedź #218 dnia: Stycznia 18, 2006, 19:32:35 pm »
Chyba wiadomo jak bierzemy pod uwage twoje zdanie. Masz 13 lat, wiec gówno (za przeproszeniem) wiesz o alkoholu. Znasz tylko jego złe strony. Kropka.

Renshu Clan

Renshu Clan Ako, UFO, Gawlisz, Zgieru, Gutek, Filo, Mysza, Tsubasa, Sheva, Luki_k

setezer

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 08-05-2005
  • Wiadomości: 3 469
  • Reputacja: 1
tolerancja
« Odpowiedź #219 dnia: Stycznia 18, 2006, 19:36:59 pm »
Cytuj
Kropka.

Zmianiamy tor dyskusji: co sądzicie o religi? (będzie jazda na krawędzi).

Wierzycie w Boga, a może wielu bogów? Ja mimo bierzmowania, nie wierzę w żadne siły wyższe. Jak jest z Wami?

Podobno podczas bierzmowania zstępuję do nas duch święty i czujemy się oczyszczeni. Jaaasne.

Slay

  • Przodownik pracy
  • *****
  • Rejestracja: 23-08-2005
  • Wiadomości: 512
  • Reputacja: 0
tolerancja
« Odpowiedź #220 dnia: Stycznia 18, 2006, 19:39:18 pm »
Cytat: "setezer"
Cytuj
Kropka.

Zmianiamy tor dyskusji: co sądzicie o religi? (będzie jazda na krawędzi).

Wierzycie w Boga, a może wielu bogów? Ja mimo bierzmowania, nie wierzę w żadne siły wyższe. Jak jest z Wami?

Podobno podczas bierzmowania zstępuję do nas duch święty i czujemy się oczyszczeni. Jaaasne.

No dobra ;]
Teraz juz mowie o czyms co wiem, no przynajmniej jedna uwaga:
Dzieko nie powinno byc chrzczone tak wczesnie. Powinno miec conajmniej 15 lat, samo powinno wybierac swoja wiarę. A nie anrzucanie tak od razu.

i kto tu ma najwiekszego gs ??

Desser

  • Pawka Morozow
  • *****
  • Rejestracja: 18-06-2004
  • Wiadomości: 1 057
  • Reputacja: 1
  • Demons don't wear white
tolerancja
« Odpowiedź #221 dnia: Stycznia 18, 2006, 19:42:58 pm »
Hm, ciekawe, temat z tolerancji przeszedl na gadke o piwsku :)
Ale skoro juz jestesmy przy tym temacie to chce Was przestrzec - NIGDY nie siadajcie za kolkiem po wypiciu chocby jednego piwa :!: Niech Was nie zmyli to, ze czujecie sie 'trzezwi', bo to calkowita bzdura...

Poza tym... czego nie lubie u ludzi? Dlugo by wymieniac:
-glupoty, braku myslenia i przewidywania rzeczy oczywistych
-arogancji, wysmiewania sie z innych i m.in. ich pasji i marzen
-falszywosci
-egocentrycznosci, braku (czasem calkowitego) szacunku dla innych
-pospolitego menelstwa, z ktorego niewiele dobrego wyrosnie
-wywyzszania sie, zadufania w sobie, braku skromnosci

Na razie to tyle, moze jutro cos dopisze ;]

setezer

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 08-05-2005
  • Wiadomości: 3 469
  • Reputacja: 1
tolerancja
« Odpowiedź #222 dnia: Stycznia 18, 2006, 19:44:53 pm »
Tak jest we Francji (to wiem na pewno). Taka sama sytuacja z małżeństwami gejowskimi które mogą (będą mogli) adpotować dziecko... chcielibyście być dzieckiem dwóch pedałów jak Ćwikus? Przekreśla to praktycznie całe życie takiego dziecka, w szkole nabijka itp. Jestem zdecydowanie przeciwny.

Wracając do wyboru religi, zdecydowanie masz rację. Inna sprawa, że przez ten okres czasu i tak byłbyś zmuszany do wizyt w kościele i miałbyś wpajane od rodziców wiarę w Boga. Osiągając owy wiek zwyczajnie bałbyś się wyłamać, bo cała rodzina patrzy i będzie potem cie wytykać palcami. Smutne, ale tak by było :(.

Slay

  • Przodownik pracy
  • *****
  • Rejestracja: 23-08-2005
  • Wiadomości: 512
  • Reputacja: 0
tolerancja
« Odpowiedź #223 dnia: Stycznia 18, 2006, 19:50:48 pm »
Cytat: "setezer"
Tak jest we Francji (to wiem na pewno). Taka sama sytuacja z małżeństwami gejowskimi które mogą (będą mogli) adpotować dziecko... chcielibyście być dzieckiem dwóch pedałów jak Ćwikus? Przekreśla to praktycznie całe życie takiego dziecka, w szkole nabijka itp. Jestem zdecydowanie przeciwny.

Wracając do wyboru religi, zdecydowanie masz rację. Inna sprawa, że przez ten okres czasu i tak byłbyś zmuszany do wizyt w kościele i miałbyś wpajane od rodziców wiarę w Boga. Osiągając owy wiek zwyczajnie bałbyś się wyłamać, bo cała rodzina patrzy i będzie potem cie wytykać palcami. Smutne, ale tak by było :(.

to jest chore...
jak sie nazywa twoja mama?
Kamil .
No sorry, ale jak są tacy cfani to niech sobie sami to dziecko zrobią. A jak sie nie da? No to trudno.

i kto tu ma najwiekszego gs ??

jay jay

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 25-03-2005
  • Wiadomości: 4 740
  • Reputacja: 18
  • Terror of unexpleainable
tolerancja
« Odpowiedź #224 dnia: Stycznia 18, 2006, 19:57:26 pm »
dzisiaj słuchałem audycji w radiu na temat tolerancjii w Polsce . Dowiedzialem sie  duzo ciekawych rzeczy .Takich jak np. to ,ze Polacy sa narodem bardzo tolerancyjnym .Zapytany polityk o dyskryminacjii homoseksualistow w Polsce  odpowiada ,, jaka dyskryminacja ? Polska  to otwarty kraj dla wszystkich  gdzie nie ma żadnych podziałów,,.

Mhm , to ciekawy punkt widzenia  :lol:
''Don't take advice from anyone'' - Robert Altman.


mowafilmowa.wordpress.com
magivanga.wordpress.com
booklips.pl

blancjaone

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 10-12-2004
  • Wiadomości: 2 946
  • Reputacja: 1
tolerancja
« Odpowiedź #225 dnia: Stycznia 18, 2006, 20:00:40 pm »
A ja jestem jak Slay i nie pije juz alkoholu. xD
Oczywiscie nie mowie tu o jakims wypadzie na piwko z kumplami czy lampce wina do obiadu, ale to wszystko.
Wodka mi srednio smakuje, wole soczek.
Nie czuje sie z tym wcale gorzej, to jest moja swiadoma decyzja i jestem poki co z niej zadowolony.
Szczerze mowiac wole sobie od czasu do czasu zapalic pewien specyfik leczacy stwardnienie rozsiane. ;)
I nie mowcie ze to bardziej szkodliwe niz sytuacja w ktorej co tydzien mialbym sie ostro na***ac za przeproszeniem.  8)
.
.
Setezer- po co w takim razie w ogole przystapiles od bierzmowania?

Mnie najbardziej denerwuje to, ze musze chodzic na religie :/
Nie rozumiem z jakiej paki w wieku licealnym rodzice maja za mnie decydowac w co wierze, jak wierze... A siostra jest nietolerancyjna dla osob potepiajacych radio maryja i nie bedacych katolikami. ;)

Tarniak

  • Gość
tolerancja
« Odpowiedź #226 dnia: Stycznia 18, 2006, 20:17:54 pm »
Cytat: "blancio_"
Szczerze mowiac wole sobie od czasu do czasu zapalic pewien specyfik leczacy stwardnienie rozsiane.  
I nie mowcie ze to bardziej szkodliwe niz sytuacja w ktorej co tydzien mialbym sie ostro na***ac za przeproszeniem.

Jest bardziej szkodliwe, choćby przez znane i lubiane "dziury".  :wink:

PS. Nie jedzcie grzybków, 1/1000 zawiesza  :roll:  :mrgreen:

setezer

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 08-05-2005
  • Wiadomości: 3 469
  • Reputacja: 1
tolerancja
« Odpowiedź #227 dnia: Stycznia 18, 2006, 20:24:48 pm »
Cytuj
Setezer- po co w takim razie w ogole przystapiles od bierzmowania?

Presja całej rodziny, po prostu nie byłbym w stanie powiedzieć rodzicom, że nie wierze. Gdybym to zrobił to chyba by mnie do klasztoru wysłai, bo to przez gry, komputer, znajomych...

siudym

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 07-05-2005
  • Wiadomości: 3 124
  • Reputacja: 6
tolerancja
« Odpowiedź #228 dnia: Stycznia 18, 2006, 20:31:36 pm »
...a ja nie byłem bierzmowany:)
ksiundz łaził po kolędzie i namawiał mnie na specjalne nauki, specjalnie dla mnie u niego w domu :lol:  oj...

szafa

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 22-01-2004
  • Wiadomości: 4 286
  • Reputacja: 64
tolerancja
« Odpowiedź #229 dnia: Stycznia 18, 2006, 20:56:30 pm »
A ja wierze.
Fryty tyty dotknij pyty

Casper

  • Człowiek dobrej roboty
  • *****
  • Rejestracja: 23-01-2005
  • Wiadomości: 848
  • Reputacja: 0
  • I love secret agents
tolerancja
« Odpowiedź #230 dnia: Stycznia 18, 2006, 21:56:38 pm »
To ja może zrobię mały powrót do przeszłości i wypowiem się na temat alkoholu - nie było mnie w domu, gdy cala sprawa aż wrzała, więc pomyślałem, że warto dorzucić tu moje własne 3 grosze. No to, jak to mawia jeden z moich nauczycieli, "żarty na bok, do dzieła".

Moja przygoda z procentowymi specyfikami zaczęła się, gdy miałem jakieś 14-15 lat (wiem, tego nie puściłaby nawet "Uwaga"). Jeszcze jako typowy młodzieniec w średnim wieku gimnazjalnym potrafiłem po dwóch "Redds'ach" szczekać na przejeżdżające samochody, dobrze się przy tym bawiąc. Wiem, smutne... Wszystko zaczęło się powoli rozkręcać -pierwsza wódka, spory epizod z nalewkami i napojami winopodobnymi (aktualnie staram się tego cholerstwa unikać) rozbudziły we mnie nowe pragnienia. Słowem, zaczęło mi się to wszystko podobać ;).

Aktualnie mam prawie 18 lat i piję dość regularnie. Regularnie czyli mniej więcej jedno piwo dziennie (zdarzają się jednodniowe przerwy), czasami tylko szklanka/dwie jakiegoś dobrego wina "własnej roboty". Może to niektórych zdziwić, ale alkohol stosowany z odpowiednim umiarem jest naprawdę fajny. Kiedyś, jak już piłem, upijałem się bez opamiętania, a wraz z wiekiem przyszło do mnie coś takiego, że czasami naprawdę lepiej jest wiedzieć, kiedy przestać i się dobrze bawić. Jak każdy człowiek, mam swoje "gorsze chwile" i czasami zdarza się, że jestem w naprawdę kiepskim stanie, ale zawsze kontroluję swoje ruchy. No, może prawie zawsze - parę razy było już tak, że zafundowałem sobie drzemkę w łazience, leżąc oparty o wannę. Każdemu może się zdarzyć, wszak "wódka nie wybiera" (czy jakoś tak ;)).

Do czego zmierzam? Ano, do tego, by uświadomić niektórym, że nie taki diabeł straszny... Oczywiście, szanuję indywidualne zapatrywania każdego z Was na ten temat, ale moim zdaniem - mądrej głowy to i alkohol nie zniszczy ;). Lubię alkohol i sięgam po niego dość często, ale tego nie kryję. Po prostu to lubię, ale stoczyć się nie mam zamiaru, czego również Wam z całego serca życzę ;).

PS. Znacie kogoś, kto wypił piwo (0.5 l) z kufla w 3.21 sekundy? ;).

PS2. Powyższy post nie zawiera w sobie wszystkiego, co tak naprawdę chciałem przekazać. Powodów jest jak zwykle wiele - brak czasu, chęci i delikatne upojenie alkoholowe. Ech.... ;).

Miazga

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 07-12-2003
  • Wiadomości: 3 839
  • Reputacja: 0
  • lol pozdro rasta power
tolerancja
« Odpowiedź #231 dnia: Stycznia 18, 2006, 22:04:27 pm »
A bulwersuje sie, jak na niego "ochlej" mówią :lol: Nie no, joke. Ja mam "fale" - potrafie przez tydzień pić codziennie, a potem przez dwa tygodnie nie zrobić łyka piwa. Zależy od nastroju, czasu, chęci i wielu innych głupich czynników. Do stanu "half-life" doprowadziłem się kilka razy, i to w większości za czasów, kiedy nie wiedziałem, czy polegne po jednym, czy po 7 piwach (no to wlewało sie do żółądka bez opamiętania, a potem doturylwało do domu...). Teraz to tylko przy jakichś okazjach (ci co mają wiedzieć, to wiedzą :lol:), kiedy zabawa jest naprawde fajna. Jakoś dziwnie zaciera mi się wtedy cienka linia, po której przekroczeniu góra myli sie z dołem, ale to nic ;) Alkohol łączy ludzi, łagodzi obyczaje i nie wywołuje raka. Za to fajki to największe świstwo, jakie wymyślił człowiek, i codziennie rano, po przebudzeniu zadaje sobie to samo pytanie: NA JAKIEGO CH*** JA TO PALE? :roll: :/

Casper

  • Człowiek dobrej roboty
  • *****
  • Rejestracja: 23-01-2005
  • Wiadomości: 848
  • Reputacja: 0
  • I love secret agents
tolerancja
« Odpowiedź #232 dnia: Stycznia 18, 2006, 22:12:10 pm »
Cytat: "Miazga"
Jakoś dziwnie zaciera mi się wtedy cienka linia, po której przekroczeniu góra myli sie z dołem, ale to nic

Tak zwany invert look, czego próbkę zaserwowałeś nam w domku numer 7 na ZFN3 ;). Ay? :D

Cytat: "Miazga"
Za to fajki to największe świstwo, jakie wymyślił człowiek, i codziennie rano, po przebudzeniu zadaje sobie to samo pytanie: NA JAKIEGO CH*** JA TO PALE?  :/

Same here...  :roll:

Miazga

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 07-12-2003
  • Wiadomości: 3 839
  • Reputacja: 0
  • lol pozdro rasta power
tolerancja
« Odpowiedź #233 dnia: Stycznia 18, 2006, 22:14:19 pm »
To nie była tylko próbka, to był pełen pokaz możliwości ;)

wozek

  • Towarzysz
  • ***
  • Rejestracja: 23-09-2005
  • Wiadomości: 155
  • Reputacja: 0
tolerancja
« Odpowiedź #234 dnia: Stycznia 18, 2006, 22:18:51 pm »
Cytuj
PS. Nie jedzcie grzybków, 1/1000 zawiesza

A no prorokiem to ty nie jesteś  :wink:  po jednym napewno ci nic nie bedzie

Cytuj
Presja całej rodziny, po prostu nie byłbym w stanie powiedzieć rodzicom, że nie wierze. Gdybym to zrobił to chyba by mnie do klasztoru wysłai, bo to przez gry, komputer, znajomych...

Litości . A do komunii poszedles dlatego zeby dostac kase i rower górski tak ?
Skoro uwazasz sie za ateiste to olej* takie sprawy zwiazane z kosciolem - mam 7nascie lat i od bierzmowania nie bylem w kosciele  :)  jakos nie czuje bardziej zdemoralizowany . Rodzice kazą ci chodzic co niedziela do kosciola ? Moi kumple tak mają - niezla beke mam jak ich slucham co jaksi czas jak klna na starych  :wink:  

*olej - moje pseud. chyba od przedszkola - wszystko dlatego ,ze mam Kujawski na nazwisko

szafa

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 22-01-2004
  • Wiadomości: 4 286
  • Reputacja: 64
tolerancja
« Odpowiedź #235 dnia: Stycznia 18, 2006, 23:03:50 pm »
Cytat: "Miazga"
To nie była tylko próbka, to był pełen pokaz możliwości ;)



To nie przez alkohol tylko przez 'hawajską'!!;))
Fryty tyty dotknij pyty

electronic_punk

  • Człowiek dobrej roboty
  • *****
  • Rejestracja: 15-05-2004
  • Wiadomości: 732
  • Reputacja: 0
tolerancja
« Odpowiedź #236 dnia: Stycznia 19, 2006, 00:01:08 am »
Cytat: "wozek"
A do komunii poszedles dlatego zeby dostac kase i rower górski tak?


Wiesz, myślę, że większość na to własnie najbardziej oczekiwała.

A to, czy da się już od młodszych lat zrezygnować z religii, zależy w dużej mierze od rodziców. Jak ktoś ma konserwatywnych, ostrych rodziców, to za odrzucenie wiary może dostać po prostu wpie.... i nie wiadomo co jeszcze...

wozek

  • Towarzysz
  • ***
  • Rejestracja: 23-09-2005
  • Wiadomości: 155
  • Reputacja: 0
tolerancja
« Odpowiedź #237 dnia: Stycznia 19, 2006, 00:02:51 am »
Cytuj
Nie rozumiem z jakiej paki w wieku licealnym rodzice maja za mnie decydowac w co wierze, jak wierze... A siostra jest nietolerancyjna dla osob potepiajacych radio maryja i nie bedacych katolikam

To pogratulowac szkoly . Ja od 1 klasy bylem na dwoch lekcjach religii i na swiadectwie mialem 4 ! Ale podobno jak nie bedziesz uczeszczal w LO na lekcje religii to nie masz ukocznonych tzw ''kursow przedmałzenskich''  :wink:

Havana

  • Tajny współpracownik
  • *****
  • Rejestracja: 19-04-2004
  • Wiadomości: 882
  • Reputacja: 0
  • PSN - Havcio
tolerancja
« Odpowiedź #238 dnia: Stycznia 19, 2006, 00:13:09 am »
Cytat: "szafa"
A to, czy da się już od młodszych lat zrezygnować z religii, zależy w dużej mierze od rodziców. Jak ktoś ma konserwatywnych, ostrych rodziców, to za odrzucenie wiary może dostać po prostu wpie.... i nie wiadomo co jeszcze...


ja nigdy nie bylem zmuszany aby uczeszczac do kosciola, do komuni coprawda poszedlem - ale dlatego ze wtedy chcialem, po calym tym pracniu mozgu jakie fundowali nam w szkole i te obietnice prezentow....


teraz natomiast uwazam ze do chrztu powinno isc sie gdy skonczy sie 18 lat, czyli gdy czlowiek bedzie juz dorosly i odpowiadal za swoje czyny. wtedy moze swiadomie zdecydowac sie na jakiekolwiek wyznanie i w nim sie ochrzcic, a nie tak jak jest teraz ze chrzci sie dziecko zaraz po urodzeniu, gdy nie ma nic do gadania

electronic_punk

  • Człowiek dobrej roboty
  • *****
  • Rejestracja: 15-05-2004
  • Wiadomości: 732
  • Reputacja: 0
tolerancja
« Odpowiedź #239 dnia: Stycznia 19, 2006, 00:14:47 am »
Cytat: "Havana"
szafa napisał:


djszafa? O_o :shock: