Autor Wątek: Final Fantasy XIII  (Przeczytany 223892 razy)

0 użytkowników i 7 Gości przegląda ten wątek.

adriano

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 06-07-2007
  • Wiadomości: 6 441
  • Reputacja: 4
Odp: Final Fantasy XIII
« Odpowiedź #1680 dnia: Lutego 15, 2010, 21:06:09 pm »
Microsoft i SE starają się za wszelką ceną utrzymać do premiery przekonanie, że wersja na XO jest identyczna do tej na PS3. Mamy coraz więcej przesłanek do tego by twierdzić, że coś tu śmierdzi...

Krzych Ayanami

  • Kapitan Żbik
  • *****
  • Rejestracja: 02-11-2004
  • Wiadomości: 1 261
  • Reputacja: 2
Odp: Final Fantasy XIII
« Odpowiedź #1681 dnia: Lutego 15, 2010, 21:37:10 pm »
http://www.onlinecenter.pl/6038/Aktualnosci/Xbox-360-w-zestawie-z-FFXIII-takze-w-Polsce.html

W naszej edycji zestawu nie będzie stroju dla awatarków. Z oczywistych względów.

http://neogo.pl/newsy/drugi-film-z-final-fantasy-xiii-czyli-lodowy-kobiecy-motocykl/

A tu jest pokazany przykładowy filmik + rozgrywka.
Cóż, myśl że da się to obejrzeć w FHD  ;)

wsciekly_blondyn

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 03-10-2004
  • Wiadomości: 4 054
  • Reputacja: 25
Odp: Final Fantasy XIII
« Odpowiedź #1682 dnia: Lutego 16, 2010, 09:50:08 am »
Microsoft i SE starają się za wszelką ceną utrzymać do premiery przekonanie, że wersja na XO jest identyczna do tej na PS3. Mamy coraz więcej przesłanek do tego by twierdzić, że coś tu śmierdzi...
tez tak mi sie wydaje ,i jak to sie okaze prawda to mozna powiedziec czego nie robia pieniadze :(
wracajac do samej gry to mam nadzieje ,ze spedze z nia tyle czasu co z X czescia,pamietam ,ze mialem rekord(swoj) w graniu non stop 16 godzin,az mi niedobrze sie robilo grajac tylko w BLITZBALL
« Ostatnia zmiana: Lutego 16, 2010, 09:53:42 am wysłana przez wsciekly_blondyn »

_Music

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 07-07-2005
  • Wiadomości: 7 703
  • Reputacja: 0
Odp: Final Fantasy XIII
« Odpowiedź #1683 dnia: Lutego 16, 2010, 11:01:21 am »
Oj tak, jak przeważnie nie lubię takich wewnętrznych gier w finalach, to blitzball był zajebisty- pierwsze miejsce we wszystkim, zresztą trzeba było to wszystko wygrać by zdobyć przedmiot do ultimate weapon Wakki :]

Zielarz

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 14-07-2005
  • Wiadomości: 6 787
  • Reputacja: 75
  • KILLZOWN3D
Odp: Final Fantasy XIII
« Odpowiedź #1684 dnia: Lutego 16, 2010, 11:51:32 am »
Dokładnie, Blitzball to była jedna z najfajniejszych mini gier w serii. Szkoda, że XIII jest "wyprana" z takich rozwiązań...

Ma_niek

  • Kapitan Żbik
  • *****
  • Rejestracja: 25-03-2008
  • Wiadomości: 1 168
  • Reputacja: 14
Odp: Final Fantasy XIII
« Odpowiedź #1685 dnia: Lutego 16, 2010, 12:38:39 pm »
Najfajniejsze to były karty w 8 i 9.Blitzball byl taki sobie.Grałem w niego tylko dlatego zeby zdobyc broń dla Wakki.W każdym ze starszych finalow było mase rzeczy do roboty.

Ryo

  • Global Moderator
  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-10-2005
  • Wiadomości: 31 259
  • Reputacja: 535
  • "Using no way as way, having no limitation..."
Odp: Final Fantasy XIII
« Odpowiedź #1686 dnia: Lutego 16, 2010, 12:44:34 pm »
Dokładnie, Blitzball to była jedna z najfajniejszych mini gier w serii. Szkoda, że XIII jest "wyprana" z takich rozwiązań...
Wpis. Samo pozyskiwanie zawodników i sprawdzanie ich statsów było frajdą :P

Wiadomość scalona: Lutego 16, 2010, 13:06:31 pm
Final Fantasy XIII boss responds to review scores
http://www.computerandvideogames.com/article.php?id=235030

Cytuj
Director Toriyama-San says critics see the game "from a western point of view"

The key developers of Square Enix's Final Fantasy XIII have revealed they "try not to listen to the critics too much" - and responded to criticism of the game's linear nature.

Producer Yoshinori Kitase told CVG sister mag Xbox World 360: "We try not to listen to the critics too much. Most of the criticisms have come because the first half of the game is very linear.

"But we've got a story to tell, and it's important the player can engage with the characters and the world they inhabit before letting them loose..."

The game's director Motomu Toriyama added: "We think many reviewers are looking at Final Fantasy XIII from a western point of view. When you look at most Western RPGs, they just dump you in a big open world, and let you do whatever you like... [It] becomes very difficult to tell a compelling story when you're given that much freedom."

They might have a point - reviewers don't seem to be able to make up their mind on the title.

As reported by CVG, GamesMaster's Final Fantasy XIII review gave the game a respectable 81%, but PSM3 was less enamoured, awarding just 70%.

However, the Official PlayStation Magazine's Final Fantasy XIII review gave the game a 9/10, saying it "makes the hours pass likes minutes".
W sumie jak na moje to ma trochę racji. Sam nie wiem czy brać na premierze, czy nie... Niby będę pochłonięty BC2, potem GoWIII. Ale w sumie jestem fanem serii i z poprzednimi fajnalami spędzałem grubo ponad 100h a nawet i 200h...
« Ostatnia zmiana: Lutego 16, 2010, 13:06:31 pm wysłana przez Ryo »

_Music

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 07-07-2005
  • Wiadomości: 7 703
  • Reputacja: 0
Odp: Final Fantasy XIII
« Odpowiedź #1687 dnia: Lutego 16, 2010, 13:11:56 pm »
Ja tam w dniu premiery napewno nie biorę.
Priorytet ma blazblue, a potem się zobaczy.

Co ciekawe- mimo tylu błędów i negatywnego odbioru, XIII część może faktycznie przypaść mi do gustu, ponieważ koncentruje się na "mięsku" każdego finala, czyli fabule i walce. Poza tymi elementami wszystko inne występuje w minimum i kurczę nie wiem czy mi to się zajebiście nie spodoba :]

Ryo

  • Global Moderator
  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-10-2005
  • Wiadomości: 31 259
  • Reputacja: 535
  • "Using no way as way, having no limitation..."
Odp: Final Fantasy XIII
« Odpowiedź #1688 dnia: Lutego 16, 2010, 13:30:47 pm »
Szkoda, że nie ma odpowiednika Midgar albo Rabanastre... z drugiej strony jak zobaczyłem na minutowym filmiku Jumbo Cactuara to od razu chciałem w to zagrać :P Tak na dobrą sprawę to przed premierą o tym fajnalu wiem najmniej w porównaniu do pozostałych, co oczywiście zaliczam na plus. :)

prart

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 31-03-2009
  • Wiadomości: 3 920
  • Reputacja: 95
  • PSN ID: prarts
Odp: Final Fantasy XIII
« Odpowiedź #1689 dnia: Lutego 16, 2010, 13:35:57 pm »
jak masz watpliwosci to odpusc - pokaze sie wiecej recenzji i opinii, wyrobisz sobie pelniejsze zdanie i ewentualnie kupisz - taniej.

Ryo

  • Global Moderator
  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-10-2005
  • Wiadomości: 31 259
  • Reputacja: 535
  • "Using no way as way, having no limitation..."
Odp: Final Fantasy XIII
« Odpowiedź #1690 dnia: Lutego 16, 2010, 15:44:42 pm »
FFXIII Slightly Worse on Xbox 360
http://www.nowgamer.com/news/2526/ffxiii-significantly-poorer-on-xbox

Cytuj
The final retail Xbox 360 code is in the door and comes off comparatively the poorer...

Final retail code has just arrived in the building for the Xbox 'cut' of Final Fantasy XIII. Having just finished the game in just under sixty hours on PS3 puts us in prime position to note the differences in visual quality.

To our purely subjective eyes, we have noted:

    * While facial detail appears largely unchanged, the characters' clothes appear at first glance to be lacking finer details, with notably lower resolution textures.
    * Incidental environmental objects and enemies appear less detailed, both in texture and geometry.
    * The game's CG is extremely compressed and pales alongside the stunning HD goodness which blu-ray offers.

Knowing that this is likely to stir controversy, we'd like to make it clear that NowGamer is a multi-format publication, with no leanings either way toward a particular console. These are just the observations fo a few journalists who have experience the game on PS3. It would appear Square Enix has had to make some sacrifices to cram the game onto three discs after all, particularly when it comes to CG quality.

Ultimately, no matter what you're playing it on and we would discourage anyone from deciding not to buy it if they're already planning to. However, if you have a choice, the PS3 version has the edge.

maertin

  • Bohater wojny GOjczyźnianej
  • *****
  • Rejestracja: 04-02-2009
  • Wiadomości: 1 722
  • Reputacja: 4
  • !
Odp: Final Fantasy XIII
« Odpowiedź #1691 dnia: Lutego 16, 2010, 18:30:57 pm »
http://www.psu.com/

Jedna wielka reklama Final Fantasy XIII na XBOXA na serwisie poświęconym wyłącznie... Playstation :|

Ktoś tu albo ma tupet z wymiaru przekraczającego o całe eony ludzką wyobraźnię, albo ta branża zeszła już tak nisko, że zaczyna mi być wstyd, iż utożsamiam się z tym wszystkim...

Naprawdę nie wiem co mam myśleć...

Don't mess with the best, 'cause the best don't mess!

deepthroat

  • Gość
Odp: Final Fantasy XIII
« Odpowiedź #1692 dnia: Lutego 16, 2010, 18:39:59 pm »
Przez co rozumiesz utożsamianie się z tą branżą? Mogę jedynie przypuszczać dlaczego, ale czy faktycznie warto stawiać się w jednym szeregu z ludźmi, którzy kupują gry dla wirtualnych punktów bez znaczenia czy prowadzą wieloletnie krucjaty w obronie produktu XYZ?

Zresztą nie wiem co Cię tu dziwi. Takie reklamy jako BG to raczej popularna praktyka. A że wersja na XO jest reklamowana na stronie o PS - cóż, pieniądze na ziemi nie leżą. Jak szukasz niezależności, idei i pomysłu to lepiej zacznij interesować się grami flash na Newgrounds.

maertin

  • Bohater wojny GOjczyźnianej
  • *****
  • Rejestracja: 04-02-2009
  • Wiadomości: 1 722
  • Reputacja: 4
  • !
Odp: Final Fantasy XIII
« Odpowiedź #1693 dnia: Lutego 16, 2010, 18:53:38 pm »
Nie wiem. Może mam na myśli to, że jako gracz czuje się powiązany z całą branżą grową. Ze światem, który uważam za część swojego życia, skoro tyle czasu w nim spędzam.

Mam więc o tym świecie pewne wyobrażenie, najwyraźniej wyidealizowane, skoro powyższy fakt mnie bardzo kuje w oczy. Razi mnie.
Powoduje, że burzy mi się pewien porządek.

Owszem, mogę patrzeć zimno na to wszystko, ot, interesy. Ale dla mnie w tym świecie jest miejsce na pewne zasady; bardziej... hmmm... moralne? szlachetne? Pewnie to złe określenia, brakuje mi słowa - ale na pewno takowe gdzieś istnieje.
Po prostu jak już pisałem wyżej - burzy to pewien porządek w moich oczach.

I tak, szukam niezależności, a może nie tyle niezależności, co gry wg zasad dobrego smaku. Dopuszczam stosowanie pewnych niegrzecznych sztuczek, ale ta wyżej wspomniana sprawa zbyt mocno wykracza poza moja tolerancję na "wyłamywanie się poza reguły gry".
« Ostatnia zmiana: Lutego 16, 2010, 19:07:19 pm wysłana przez maertin »

Don't mess with the best, 'cause the best don't mess!

deepthroat

  • Gość
Odp: Final Fantasy XIII
« Odpowiedź #1694 dnia: Lutego 16, 2010, 22:20:35 pm »
Mam więc o tym świecie pewne wyobrażenie, najwyraźniej wyidealizowane, skoro powyższy fakt mnie bardzo kuje w oczy. Razi mnie.
Powoduje, że burzy mi się pewien porządek.
Dude... Nie zrozum mnie źle, ale chyba przespałeś ostatnie 10 lat tej branży. Świata rządzonego przez konsumpcjonizm, kapitalizm i inne groźne słowa na "k" nie sposób "pominąć".

Juras

  • Sonoklap
  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 18-10-2008
  • Wiadomości: 9 257
  • Reputacja: -9967
Odp: Final Fantasy XIII
« Odpowiedź #1695 dnia: Lutego 17, 2010, 06:01:58 am »
Tak się w sumie zastanawiam, czy wogóle warto grać w tą wersję , czy poczekać do lutego na prawdziwy "International", z japońskim dubbingiem i innymi duperelami.

adriano

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 06-07-2007
  • Wiadomości: 6 441
  • Reputacja: 4
Odp: Final Fantasy XIII
« Odpowiedź #1696 dnia: Lutego 17, 2010, 08:09:14 am »
Może Enix ma taki plan, by wydać po roku nową wersję FF13 - tym razem z materiałami jakie wycięli, tylko na PS3.

Jakkolwiek by nie było - pojechali ostro. Kupię tą grę pod koniec roku - jak już stanieje i nie będzie nic ciekawszego do ogrania...

maertin

  • Bohater wojny GOjczyźnianej
  • *****
  • Rejestracja: 04-02-2009
  • Wiadomości: 1 722
  • Reputacja: 4
  • !
Odp: Final Fantasy XIII
« Odpowiedź #1697 dnia: Lutego 17, 2010, 09:01:00 am »
Mam więc o tym świecie pewne wyobrażenie, najwyraźniej wyidealizowane, skoro powyższy fakt mnie bardzo kuje w oczy. Razi mnie.
Powoduje, że burzy mi się pewien porządek.
Dude... Nie zrozum mnie źle, ale chyba przespałeś ostatnie 10 lat tej branży. Świata rządzonego przez konsumpcjonizm, kapitalizm i inne groźne słowa na "k" nie sposób "pominąć".

Zgadza się - nie sposób pominąć. Tym bardziej, że naprawdę głośno się o tych rzeczach mówi.

Moje reakcja to zwyczajnie kolejne zderzenie z rzeczywistością. Został przekroczony kolejny próg zimnych kalkulacji, w tym, jak by się wydawało, co raz bardziej pozbawionym zabawy biznesie...

Don't mess with the best, 'cause the best don't mess!

prart

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 31-03-2009
  • Wiadomości: 3 920
  • Reputacja: 95
  • PSN ID: prarts
Odp: Final Fantasy XIII
« Odpowiedź #1698 dnia: Lutego 17, 2010, 11:00:50 am »
Moje reakcja to zwyczajnie kolejne zderzenie z rzeczywistością. Został przekroczony kolejny próg zimnych kalkulacji, w tym, jak by się wydawało, co raz bardziej pozbawionym zabawy biznesie...
pamietaj, ze tu chodzi o kase. tylko i wylacznie o kase. sony, nintendo, microsoft wszystko jedno. to firmy ktorych celem jest wypracowywanie maksymalnego zysku dla swoich wlascicieli. jest tak mniej wiecej od schylku ery 8-bitowcow. jak juz to zaakceptujesz, to ta akcja reklamowa jak i cala reszta tym podobnych zagrywek i syfu staje sie jasna i oczywista.

mateo

  • Gość
Odp: Final Fantasy XIII
« Odpowiedź #1699 dnia: Lutego 17, 2010, 11:47:42 am »
http://www.ps3site.pl/nowgamer-ffxiii-na-x360-duzo-gorsze/36657/#more-36657

uff, a jednak możliwe, że konwersja kodu będzie odbiegać od tej z PS3. :roll:

maertin

  • Bohater wojny GOjczyźnianej
  • *****
  • Rejestracja: 04-02-2009
  • Wiadomości: 1 722
  • Reputacja: 4
  • !
Odp: Final Fantasy XIII
« Odpowiedź #1700 dnia: Lutego 17, 2010, 12:16:02 pm »
Moje reakcja to zwyczajnie kolejne zderzenie z rzeczywistością. Został przekroczony kolejny próg zimnych kalkulacji, w tym, jak by się wydawało, co raz bardziej pozbawionym zabawy biznesie...
pamietaj, ze tu chodzi o kase. tylko i wylacznie o kase. sony, nintendo, microsoft wszystko jedno. to firmy ktorych celem jest wypracowywanie maksymalnego zysku dla swoich wlascicieli. jest tak mniej wiecej od schylku ery 8-bitowcow. jak juz to zaakceptujesz, to ta akcja reklamowa jak i cala reszta tym podobnych zagrywek i syfu staje sie jasna i oczywista.

Ja doskonale wiem, że tak jest. Ale są różne sposoby zarabiania pieniędzy. A ja nie jestem zwolennikiem założenia, że cel uświęca środki w tej materii.

Drażni mnie ten syf i będę za każdym razem wyrażał swoją dezaprobatę wobec takich czynów. Może i niczego nie wskóram, ale i nie oto chodzi. Po prostu, by dać upust swoim emocjom.

I przy okazji także trochę mojemu żalowi, który się pojawia z co raz to kolejną "pasjonującą" informacją w zakresie mojej najbardziej wyczekiwanej gry tej generacji. Przepraszam, sprostowanie: byłej najbardziej wyczekiwanej gry tej generacji...
« Ostatnia zmiana: Lutego 17, 2010, 13:07:09 pm wysłana przez maertin »

Don't mess with the best, 'cause the best don't mess!

prart

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 31-03-2009
  • Wiadomości: 3 920
  • Reputacja: 95
  • PSN ID: prarts
Odp: Final Fantasy XIII
« Odpowiedź #1701 dnia: Lutego 17, 2010, 12:43:52 pm »
Ja doskonale wiem, że tak jest. Ale są różne sposoby zarabiania pieniędzy. A ja nie jestem zwolennikiem założenia, że cel uświęca środki w tej materii.

Drażni mnie ten syf i będę za każdym razem wyrażał swoją dezaprobatę wobec takich czynów. Może i niczego nie wskóram, ale i nie oto chodzi. Po prostu, by dać upust swoim emocjom.
doskonale Cie rozumiem, mialem tak samo. ale jakos mi przeszlo. dla mnie liczy sie tylko jakosc tytulu a nie co za nim stoi (nieczysta kampania reklamowa, przekupstwo developera itp zagrywki). taka znieczulica, wypracowana po latach.

mateo

  • Gość
Odp: Final Fantasy XIII
« Odpowiedź #1702 dnia: Lutego 17, 2010, 13:16:05 pm »
maertin nic nie jest powiedziane. FFXIII może cię jeszcze mile zaskoczyć, chyba że przeszłeś już gre na youtube. :roll:

maertin

  • Bohater wojny GOjczyźnianej
  • *****
  • Rejestracja: 04-02-2009
  • Wiadomości: 1 722
  • Reputacja: 4
  • !
Odp: Final Fantasy XIII
« Odpowiedź #1703 dnia: Lutego 17, 2010, 13:30:58 pm »
Poczekam na recenzje a potem poczekam, aż stanieje. :P

Zagrać pewnie i tak zagram, aby się przekonać na własnej skórze co z tego zrobili.

Don't mess with the best, 'cause the best don't mess!

mateo

  • Gość
Odp: Final Fantasy XIII
« Odpowiedź #1704 dnia: Lutego 17, 2010, 18:15:15 pm »
Poczekam na recenzje

wedle jakiej recenzji?

maertin

  • Bohater wojny GOjczyźnianej
  • *****
  • Rejestracja: 04-02-2009
  • Wiadomości: 1 722
  • Reputacja: 4
  • !
Odp: Final Fantasy XIII
« Odpowiedź #1705 dnia: Lutego 17, 2010, 19:05:29 pm »
Nie patrze nigdy na jedną. Przeczytam jakieś 3-4, z różnych przedziałów punktowych i na tym oprę decyzje o dalszych działaniach :)

Don't mess with the best, 'cause the best don't mess!

Snake_Plissken

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 31-12-2006
  • Wiadomości: 17 240
  • Reputacja: 104
  • Who Dares Wins

maertin

  • Bohater wojny GOjczyźnianej
  • *****
  • Rejestracja: 04-02-2009
  • Wiadomości: 1 722
  • Reputacja: 4
  • !
Odp: Final Fantasy XIII
« Odpowiedź #1707 dnia: Lutego 17, 2010, 22:11:35 pm »
http://www.uffsite.net/news/375/pr-disaster-new-360-ff13-screenshots-are-video-printscreens.html



 :whistle: :rotfl:

Ktoś chyba straci robotę XD A co śmieszne, straci ją nie tylko z powodu, bo dokonał gafy, chyba po raz 2, ale i dlatego, że ktoś ma coś do ukrycia.
W istocie, to śmiać mi się chce :D

Don't mess with the best, 'cause the best don't mess!

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: Final Fantasy XIII
« Odpowiedź #1708 dnia: Lutego 18, 2010, 09:33:59 am »
Final Fantasy na Xboxie nie w HD (576 linii to praktycznie standard DVD :hahaha: ), gorsze tekstury, cięcia w ilości obiektów.

http://www.neogaf.com/forum/showpost.php?p=19857881&postcount=12055

Mr_Zombie

  • Global Moderator
  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 05-11-2005
  • Wiadomości: 5 999
  • Reputacja: 15
  • Press a button and something awesome happens...
Odp: Final Fantasy XIII
« Odpowiedź #1709 dnia: Lutego 18, 2010, 10:07:58 am »
Final Fantasy na Xboxie nie w HD (576 linii to praktycznie standard DVD hahaha )
Czy to nie jest przypadkiem jeden z tych screenów z filmiku (to o czym wcześniej pisał Snake_Plissken), bo pomijając już nawet rozdzielczość, ogólna jakość obrazka jest fatalna; nawet skompresowany jpg tak nie wygląda.

Tak czy inaczej, słabszych tekstur oraz braku niektórych obiektów w tle nie można zrzucić na złe screeny, wiec :lol:.

Przy okazji, gdzie są cwaniaki, którzy upierali się, że jeżeli konsola MS nie będzie w stanie dorównać grafiką FFXIII z PS3 to wówczas wersja na PS3 dostanie po dupie, bo przecież Billu nie pozwali, by MS odbiegał jakością od konkurencji? :>
« Ostatnia zmiana: Lutego 18, 2010, 10:14:30 am wysłana przez Mr_Zombie »
Always code as if the person who will maintain your code
is a maniac serial killer that knows where you live.

maertin

  • Bohater wojny GOjczyźnianej
  • *****
  • Rejestracja: 04-02-2009
  • Wiadomości: 1 722
  • Reputacja: 4
  • !
Odp: Final Fantasy XIII
« Odpowiedź #1710 dnia: Lutego 18, 2010, 10:20:57 am »
Myślę, że wersja z PS3 i tak dostała po dupie. Po to, aby zminimalizować różnice.

Teoria, że MS wymusza obniżenie jakości gry PS3 do poziomu jaki będzie w stanie z siebie wykrzesać Xbox wcale nie jest taka głupia. Nawet jeżeli jest nieprawdziwa.
Nikt nie chce, aby ukazywano ułomności jego sprzętu.

Można spytać, dlaczego zatem Sony takich żądań nie stawiało. Odpowiedź jest dla mnie prosta: bo nie było w pozycji, by takie żądania stawiać.

I jeszcze można dodać, że tytuł ten jest tak ważny dla MS, iż przymknęli oko na kilka swoich zasad. Jak chociażby horrendalne opłaty za dodatkowe płyty. Albo nawet... pozwolenie na wypuszczenie brzydszej gry.

Chcę jednak podkreślić, że to tylko domysły ;)
« Ostatnia zmiana: Lutego 18, 2010, 10:26:37 am wysłana przez maertin »

Don't mess with the best, 'cause the best don't mess!

Castor Krieg

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 02-11-2003
  • Wiadomości: 4 450
  • Reputacja: 26
Odp: Final Fantasy XIII
« Odpowiedź #1711 dnia: Lutego 18, 2010, 10:29:48 am »
Myślę, że wersja z PS3 i tak dostała po dupie. Po to, aby zminimalizować różnice.

Teoria, że MS wymusza obniżenie jakości gry PS3 do poziomu jaki będzie w stanie z siebie wykrzesać Xbox wcale nie jest taka głupia. Nawet jeżeli jest nieprawdziwa.
Nikt nie chce, aby ukazywano ułomności jego sprzętu.

Można spytać, dlaczego zatem Sony takich żądań nie stawiało. Odpowiedź jest dla mnie prosta: bo nie było w pozycji, by takie żądania stawiać.

I jeszcze można dodać, że tytuł ten jest tak ważny dla MS, iż przymknęli oko na kilka swoich zasad. Jak chociażby horrendalne opłaty za dodatkowe płyty. Albo nawet... pozwolenie na wypuszczenie brzydszej gry.

Chcę jednak podkreślić, że to tylko domysły ;)

Nie ma mowy, wersja PS3 dostaje bardzo wysoki noty za grafikę, tutaj się S-E naprawdę postarał.

Z innej beczki, anulowałem zamówienie na EK, i wziąłem zwykłą. Jakoś do mnie ekstra 70zł na naklejkę i crap nie przemawiało.

adriano

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 06-07-2007
  • Wiadomości: 6 441
  • Reputacja: 4
Odp: Final Fantasy XIII
« Odpowiedź #1712 dnia: Lutego 18, 2010, 10:37:04 am »
IMO cięcia dotyczyły przede wszystkim zawartości, a nie grafiki.

UPDATE.
Cięcia graficzne jednak były spore.

Cytuj
Różnice w FF13 między XO a PS3 zaczynają być coraz większe.

Wersja PS3 chodzi w 1280x720 2xMSAA

X360 prawdopodobnie 1024x576 2xMSAA



« Ostatnia zmiana: Lutego 18, 2010, 13:37:27 pm wysłana przez A-n »

KKRT

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 22-09-2006
  • Wiadomości: 5 153
  • Reputacja: 18
Odp: Final Fantasy XIII
« Odpowiedź #1713 dnia: Lutego 18, 2010, 14:06:51 pm »
To jeszcze nie jest do konca pewne A-n. Trzeba sie wstrzymac, bo nie wiadomo jak poprawny jest ten screen.

adriano

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 06-07-2007
  • Wiadomości: 6 441
  • Reputacja: 4
Odp: Final Fantasy XIII
« Odpowiedź #1714 dnia: Lutego 18, 2010, 14:08:18 pm »
Dlatego napisałem "prawdopodobnie".

Cała ściemniana otoczka jaka towarzyszy FF13 na XO wzbudza jednak we mnie podejrzenia, że może to być prawda.

prart

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 31-03-2009
  • Wiadomości: 3 920
  • Reputacja: 95
  • PSN ID: prarts
Odp: Final Fantasy XIII
« Odpowiedź #1715 dnia: Lutego 18, 2010, 14:34:16 pm »
trzeba poczekac na premiere i wowczas porownac, bo teraz tak zamieszane jest z tymi zdjeciami, ze chyba samo SE nie wie o co kaman.
w ogole to nie rozumiem po jaka cholere tak kombinuja, skoro ludzie kupia i zobacza jak jest na prawde. jak sie okaze, ze rzeczywiscie wersja na X jest gorsza i publikowane screeny to bullshoty, to sami robie robia krzywde. dziwne rzeczy sie z ta firma dzieja od czasu fuzji z enixem.

nakimushi

  • Gość
Odp: Final Fantasy XIII
« Odpowiedź #1716 dnia: Lutego 18, 2010, 14:45:48 pm »
lepiej poczekac bo potem bedzie jak z gta4 - ze wersja na ps3 bedzie w nizszej rozdzialce i bez aa  :lol:

mateo

  • Gość
Odp: Final Fantasy XIII
« Odpowiedź #1717 dnia: Lutego 18, 2010, 14:47:06 pm »
Czy to nie jest czasem pierwsza taka WIELKA gra konwertowana z PS3 na XO?

adriano

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 06-07-2007
  • Wiadomości: 6 441
  • Reputacja: 4
Odp: Final Fantasy XIII
« Odpowiedź #1718 dnia: Lutego 18, 2010, 14:48:44 pm »
Czy to nie jest czasem pierwsza taka WIELKA gra konwertowana z PS3 na XO?
Niech ktoś mnie poprawi, jeśli się mylę ale:
FF13 na XO nie jest konwertowane z PS3 tylko z PC-ta.
Z resztą wersja PS3 chyba tak samo powstawała.

punisher85

  • Pawka Morozow
  • *****
  • Rejestracja: 12-01-2008
  • Wiadomości: 1 058
  • Reputacja: 7
Odp: Final Fantasy XIII
« Odpowiedź #1719 dnia: Lutego 18, 2010, 14:55:55 pm »
Czy to nie jest czasem pierwsza taka WIELKA gra konwertowana z PS3 na XO?
Niech ktoś mnie poprawi, jeśli się mylę ale:
FF13 na XO nie jest konwertowane z PS3 tylko z PC-ta.
Z resztą wersja PS3 chyba tak samo powstawała.


dokładnie jes tak jak piszesz, identyczny engine ma Capcom i ich gry na konsole to w uproszczeniu również porty z pc :P

Gdy parę lat temu SE podało tą informację wywołało to lawinę spekulacji o FFXIII na pc bo to tak naprawdę 0 roboty