Autor Wątek: Heavy Rain  (Przeczytany 184684 razy)

0 użytkowników i 6 Gości przegląda ten wątek.

Krzysiu

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 13-06-2008
  • Wiadomości: 14 544
  • Reputacja: 174
  • Stać! Policja!
Odp: Heavy Rain
« Odpowiedź #1280 dnia: Lutego 28, 2010, 03:03:30 am »
Zgadzam się z Tarniakiem :P. Robicie w większości z HR wielki hit, którym ta gra nie jest.

Wielki hit, powinien trafić do większości ludzi zainteresowanych grami oraz być dopiętym na ostatni guzik, a grze QD można wiele zarzucić. Od specyficznego sterowania i szczątkowego gameplayu, po techniczne babole, a na nieścisłościach w fabule skończywszy. Osobiście mnie to je**e bo grało mi się pysznie i doceniam efekt końcowy (mam nadzieję, że chociaż ten 1 mln zejdzie z półek), ale no kur** ktoś może mieć inne zdanie  :lol:

Gra dla fanów tego typu niestandardowych pozycji :P.
« Ostatnia zmiana: Lutego 28, 2010, 03:11:31 am wysłana przez tytacz »

Sylvan Wielki

  • Gagarin
  • *****
  • Rejestracja: 05-02-2009
  • Wiadomości: 11 639
  • Reputacja: 252
Odp: Heavy Rain
« Odpowiedź #1281 dnia: Lutego 28, 2010, 03:14:58 am »
Czyli trochę taki MGS4 bardziej nastawiony na obserwowanie - a wydawało się, że bardziej już się nie da - , którego jednego zachwyci, a innego niekoniecznie (choć to można do każdej gry przypiąć).
A jakbyś ocenił jej poszczególne elementy tytacz (A/V, tz miód, ocena końcowa).

Patosław

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 18-01-2008
  • Wiadomości: 5 930
  • Reputacja: 147
  • Demons Souls <3
Odp: Heavy Rain
« Odpowiedź #1282 dnia: Lutego 28, 2010, 03:15:43 am »
Cytuj
ale no kur** ktoś może mieć inne zdanie  :lol:

Nie może, każdy ma walić konia na sam wydźwięk słów Heavy Rain.

nakimushi

  • Gość
Odp: Heavy Rain
« Odpowiedź #1283 dnia: Lutego 28, 2010, 05:13:28 am »

deepthroat

  • Gość
Odp: Heavy Rain
« Odpowiedź #1284 dnia: Lutego 28, 2010, 09:31:57 am »
Cytuj
Mógłbym napisać o klimacie, wciągającej fabule, emocjach, dylematach moralnych, ale po co, skoro dla ciebie Heavy Rain to spuszczanie wody i robienie jajecznicy?
Żarty żartami Iras, ale jeśli myślisz, że albo dla Kreska, albo dla mnie gra polega na spuszczaniu wody i robieniu jajecznicy to jesteś idiotą. Podoba mi się też, że zrobiłeś ze mnie fana gier Uedy, podczas gdy jego gry są dla mnie średnie. I nie wiem skąd u Ciebie przekonanie, że nie grałem. Owszem, nie mam i nie przeszedłem, ale że nie grałem... no nie wiem jak to wyczytałeś.  :roll:

Cytuj
ICO jak ICO, ale nikt mnie nie przekona, że gra, która przez 99% czasu ogranicza się do szukania sposobu na wdrapanie się na kolejnego kolosa, w ogóle może być w jakikolwiek sposób dojrzała.
Hehehe. No tak. Sprowadzenie gry do poziomu tetrisa na pewno pomogło Ci osiągnąć swój cel i jest jak najbardziej fair. Zrobienie z gry Siedem z opcją wyboru na pilocie nie jest fair. Tak. Właśnie.
« Ostatnia zmiana: Lutego 28, 2010, 09:39:35 am wysłana przez deepthroat »

Krzych Ayanami

  • Kapitan Żbik
  • *****
  • Rejestracja: 02-11-2004
  • Wiadomości: 1 261
  • Reputacja: 2
Odp: Heavy Rain
« Odpowiedź #1285 dnia: Lutego 28, 2010, 11:30:23 am »
Na razie przeszedłem kilkanaście rozdziałów, spieprzyłem sprawę w kilku miejscach, ale chcę zobaczyć jak to się skończy.
Szczerze mówiąc, to bawią mnie trofea: zdobywa się również wtedy, kiedy zrobi się coś złego...

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: Heavy Rain
« Odpowiedź #1286 dnia: Lutego 28, 2010, 11:56:27 am »
Żarty żartami Iras, ale jeśli myślisz, że albo dla Kreska, albo dla mnie gra polega na spuszczaniu wody i robieniu jajecznicy to jesteś idiotą.

Taa, jasne...

Poza tym wolę GRĘ, a nie spuszczanie wody, robienie sobie jajecznicy i inne takie pierdoły - to mi zalatuje Simsami, a tej gry nigdy nie trawiłem.

Sorry, ale nie zamierzam silić się na dogłębną, wnikliwą interpretację waszych postów i szukać w nich drugiego dna.

Podoba mi się też, że zrobiłeś ze mnie fana gier Uedy, podczas gdy jego gry są dla mnie średnie.

Pisałem do ciebie czy do Kreski?

I nie wiem skąd u Ciebie przekonanie, że nie grałem. Owszem, nie mam i nie przeszedłem, ale że nie grałem... no nie wiem jak to wyczytałeś.

Może stąd, że zamiast napisać cokolwiek mądrego o grze, wolisz dopieprzać się do innych i walić kiepskie dowcipy o niepokalanym poczęciu? Zresztą spytałem cie przecież wprost i nie doczekałem się normalnej odpowiedzi, więc pretensje możesz mieć tylko do siebie.

Spoiler (kliknij, by wyświetlić/ukryć)

deepthroat

  • Gość
Odp: Heavy Rain
« Odpowiedź #1287 dnia: Lutego 28, 2010, 12:18:56 pm »
Nawet na niezbyt dogłębną analizę Cię nie stać najwyraźniej.

Cytuj
I nie wiem skąd u Ciebie przekonanie, że nie grałem. Owszem, nie mam i nie przeszedłem, ale że nie grałem... no nie wiem jak to wyczytałeś.

Cytuj
Nie. Niestety jestem "niedojrzały emocjonalnie", więc nie sprzedali mi tego w sklepie [tu powinno być jakieś "nie grałem", ale jak na moje to nie ma].

No ale możesz w sumie założyć, że nie mam kolegów i mój świat ogranicza się do mojego mieszkania. I wracając do wcześniejszej kwestii, skoro można robić z siebie bałwana pisząc, że SotC to bieganie z mieczykiem i wspinanie się na potwory, to równie dobrze można napisać, że:

Poza tym wolę GRĘ, a nie spuszczanie wody, robienie sobie jajecznicy i inne takie pierdoły - to mi zalatuje Simsami, a tej gry nigdy nie trawiłem.

Bardzo mi się też podobało porównanie Mario do SotC. Troll harder Bob.

W każdym razie, nie ma się co kłócić, bo jak widać mamy spory problem już na poziomie interpretacji pewnych faktów. Uznajmy, że wynikają one z mojej hipotetycznej niewiedzy nt. HR. Nie ma co dalej śmiecić w topicu. Pozdrawiam.
« Ostatnia zmiana: Lutego 28, 2010, 12:33:43 pm wysłana przez deepthroat »

Krzych Ayanami

  • Kapitan Żbik
  • *****
  • Rejestracja: 02-11-2004
  • Wiadomości: 1 261
  • Reputacja: 2
Odp: Heavy Rain
« Odpowiedź #1288 dnia: Lutego 28, 2010, 14:01:08 pm »
Ethan mnie właśnie wkurzył. Przy jaszczurce każe mu robić to co powinien, a on się waha.
Kompletnie położył sprawę.

Kresq

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 16-06-2004
  • Wiadomości: 4 746
  • Reputacja: 8
  • Hokus pokus, czary mary, twoja stara to twój stary
Odp: Heavy Rain
« Odpowiedź #1289 dnia: Lutego 28, 2010, 14:14:03 pm »
Ale ci, którzy skończyli grę, niech mi powiedzą - czym ona się właściwie różni od wspomnianego Fahrenheita?

Jaki jest sens tłumaczyć to komuś, kto nie grał/gry nie przeszedł/ledwo ją liznął, a i tak wie lepiej od ludzi, którzy grę ukończyli? Mógłbym napisać o klimacie, wciągającej fabule, emocjach, dylematach moralnych, ale po co, skoro dla ciebie Heavy Rain to spuszczanie wody i robienie jajecznicy?

I w dalszym ciągu nikt mi nie wmówi, że HR jest bardziej dojrzałe niż ICO czy SotC.

ICO jak ICO, ale nikt mnie nie przekona, że gra, która przez 99% czasu ogranicza się do szukania sposobu na wdrapanie się na kolejnego kolosa, w ogóle może być w jakikolwiek sposób dojrzała. Tak, grałem - wirtualne puzzle - gry w tym zdecydowanie mniej niż w Heavy Rain. Ostatecznie nikt ci niczego nie wmawia. Ktoś po prostu w swojej opinii postawił te tytuły obok siebie, a wy zaczęliście się rzucać jak wszy na grzebieniu.

Zaślepieni hypem ludzie dalej będą widzieć jakiś geniusz i przełomowość.

W tym miejscu nie pozostaje mi nic innego, jak tylko pozdrowić fanów produkcji Uedy  :hihi:

No i jeszcze jedna sprawa - ilu z was, fanów Sony, przeszło od deski do deski takie Halo 3 czy inne flagowe tytuły? Ilu z was przeszło gry, które krytykujecie i na które najeżdżacie?

Sprawdź mój gamercard.

HR jest grą klimatyczną, ze świetnym scenariuszem i muzyką, nie wspominając już o grafice, ale na pewno nie jest jakaś świetna

I jest to tylko twoja opinia - człowieka, który gry nie ukończył, a zdanie którego wolno nam mieć w tyłku, czy będziesz robił z siebie pieprzoną wyrocznie, z którą wolno nam się tylko i wyłącznie zgodzić?

Ech, ale wychodzi na to, że tylko ja i Tarniak w to nie graliśmy i piszemy głupoty, bo nie spuszczamy się nad każdym elementem gry...

Ale nie graliście (przynajmniej tarniak) i piszecie głupoty, więc o co chodzi? Oczywiście każdy może mieć swoje zdanie, ale niepoparte przejściem gry jest po prostu śmieszne - tym bardziej atakowanie innych, z którymi się nie zgadzacie.
Po pierwsze. Czy ja napisałem gdziekolwiek, że wiem lepiej od was?? No ja pier**lę. Napisałem o moich osobistych odczuciach na temat tej gry, napisałem co mi się w niej podoba, a co nie. BŁAGAM O PRZEBACZENIE, że nie uważam jej za hiciora, na którego jest kreowana. Poza tym mam wrażenie momentami, że obcuję z kretynami, ale do tego zaraz wrócę cytując maśtera666.

Po drugie. Tak, strasznie się rzucam. Choć jak patrzę  na ciebie, to chyba dla ciebie jest to już kwestia honoru, bo rzucasz się nieporównywalnie bardziej. Wystarczy spojrzeć na twoją retorykę.

Po trzecie. Na pozdrowienia spuszczę jedynie zasłonę milczenia. Napiszę tylko, że obydwie gry Uedy są jednak o wiele bardziej niszowe, więc tym bardziej nie chce mi się nikomu tłumaczyć tej kwestii.

Po czwarte. Okej, łał. To już dwie osoby razem masterem. Czekam na kolejne wyjścia z szafy.

Po piąte. Dobra, czyli jednak rozmawiam z kimś, kto ma problemy z myśleniem. Specjalnie dla ciebie, następnym razem będę wrzucał w pogrubieniu i czcionką 20 króciutkie "według mnie". Tak więc tę wyrocznię, to sobie z dupy chyba wyciągnąłeś. Ale ładnie sobie dopowiadasz i wymyślasz jakieś mające mnie postawić w niekorzystnym świetle rzeczy. Może zajmij się na poważnie polityką; rozwiniesz swoje umiejętności.
No i zastanawiam się czy sobie trochę nie przeczysz - rozumiem, że moje zachwalenie profesjonalnego podejścia, grafy, muzy, klimatu, scenariusza etc. to też pieprzenie głupot, z którym się nie zgadzasz?

I po ostatnie. Zacytuj mi proszę gdzie kogoś zaatakowałem. Wiesz, w przeciwieństwie do ciebie nie piszę nikomu używając chamskiego języka, że gada on głupoty wyrażając swoje zdanie, choć w tym poście już mi nerwy trochę puściły. Staram się jedynie polemizować i przedstawiać swoje. Sorry, to też się nie powtórzy. Poza tym następnym razem będę się zmuszał do przejścia gry, która mi nie do końca podpadła, obiecuję.




No i jeszcze jedna sprawa - ilu z was, fanów Sony, przeszło od deski do deski takie Halo 3 czy inne flagowe tytuły? Ilu z was przeszło gry, które krytykujecie i na które najeżdżacie? Ja jak najbardziej rozumiem, że komuś może się nie podobać dana gra, ale mamy się tak licytować, że "jak nie uważasz tej gry za wykur**sty przełom, to nie grałeś/jesteś jakiś dziwny (czyt. nienormalny/tępy/upośledzony umysłowo)"?

Pewnie nikt.

Spoiler (kliknij, by wyświetlić/ukryć)
Wspiąłeś się na wyżyny ciętego dowcipu. Czy w tym przypadku sprawa wygląda jak z przytoczoną recką w EDGE'u i mam ci tłumaczyć, że z pieprzoną jajecznicą ironizowałem i uogólniałem? Bo to już jest trochę męczące i żałosne. No i zgubiłeś ogonek na końcu "jajecznicę".




Zgadzam się z Tarniakiem :P. Robicie w większości z HR wielki hit, którym ta gra nie jest.

Wielki hit, powinien trafić do większości ludzi zainteresowanych grami oraz być dopiętym na ostatni guzik, a grze QD można wiele zarzucić. Od specyficznego sterowania i szczątkowego gameplayu, po techniczne babole, a na nieścisłościach w fabule skończywszy. Osobiście mnie to je**e bo grało mi się pysznie i doceniam efekt końcowy (mam nadzieję, że chociaż ten 1 mln zejdzie z półek), ale no kur** ktoś może mieć inne zdanie  :lol:

Gra dla fanów tego typu niestandardowych pozycji :P.
Jak to ktoś już napisał gdzieś wcześniej: "WPIS."




Żarty żartami Iras, ale jeśli myślisz, że albo dla Kreska, albo dla mnie gra polega na spuszczaniu wody i robieniu jajecznicy to jesteś idiotą.

Taa, jasne...
No teraz przeszedłeś samego siebie. Skąd to wiesz? I co jeszcze postanowisz mi wmawiać?

Cytuj
Poza tym wolę GRĘ, a nie spuszczanie wody, robienie sobie jajecznicy i inne takie pierdoły - to mi zalatuje Simsami, a tej gry nigdy nie trawiłem.

Sorry, ale nie zamierzam silić się na dogłębną, wnikliwą interpretację waszych postów i szukać w nich drugiego dna.
Stary, tu nie trzeba przeprowadzać żadnej dogłębnej analizy naszych postów, poszukiwać drugiego dna również nie musisz. Dlaczego? Bo wszystko masz podane jak na tacy, a że masz problem ze zrozumieniem elementarnych rzeczy i prostych wypowiedzi, to już inna sprawa.


Cytuj
I nie wiem skąd u Ciebie przekonanie, że nie grałem. Owszem, nie mam i nie przeszedłem, ale że nie grałem... no nie wiem jak to wyczytałeś.

Może stąd, że zamiast napisać cokolwiek mądrego o grze, wolisz dopieprzać się do innych i walić kiepskie dowcipy o niepokalanym poczęciu? Zresztą spytałem cie przecież wprost i nie doczekałem się normalnej odpowiedzi, więc pretensje możesz mieć tylko do siebie.
Wiesz, ty też za dużo konkretnych rzeczy a propos gry nie piszesz. Raczej właśnie dopieprzasz się do mnie i Tarniaka za nieco inne zdanie na temat tej gry.


Spoiler (kliknij, by wyświetlić/ukryć)
[/quote]Straszne. Dopieprzył się do każdego w tym temacie.


"Fruwać jest generalnie nieroztropnie,
więc nie pijcie przy otwartym oknie."

windomearl

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 08-03-2008
  • Wiadomości: 31 338
  • Reputacja: 265
  • You know Carcosa?
Odp: Heavy Rain
« Odpowiedź #1290 dnia: Lutego 28, 2010, 14:23:54 pm »
No to chyba już wszystko zostało powiedziane. Proponuje skończyć analizy, spory o to która gra jest bardziej ambitna i głęboka oraz kto kogo źle zrozumiał.

Wuher

  • Sekretarz wojewódzki
  • *****
  • Rejestracja: 20-05-2004
  • Wiadomości: 1 622
  • Reputacja: 5
Odp: Heavy Rain
« Odpowiedź #1291 dnia: Lutego 28, 2010, 14:54:01 pm »
Poczekajmy pół roku. Gra nie ma multi, nie ma gry przez sieć, 10h gejmpleju, ma tylko jedno możliwe rozwiązanie zagadki, co nawet przy miliardzie scieżek i milionie zakończeń spowoduje, że każde kolejne jej przejście będzie cholernie mniej ciekawe i w dodatku coraz bardziej wkurwiające gdy między scenkami w których podejmujemy ważne decyzje będzie trzeba przetrzepać kieszenie i się ogolić. Jedyne co będzie ludzi przy tej grze trzymać będą pucharki.

To był zresztą imo największy błąd twórców. Uczynienie z zagadki kto jest mordercą i dlaczego to robi głównej osi gry. Kryminałów nie czyta się dwa razy.

Są chociaż różne poziomy trudności? :lol:

Krzysiu

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 13-06-2008
  • Wiadomości: 14 544
  • Reputacja: 174
  • Stać! Policja!
Odp: Heavy Rain
« Odpowiedź #1292 dnia: Lutego 28, 2010, 14:56:52 pm »
Są poziomy trudności. Dla casuali gdzie przy QTE masz sporo czasu na wciśniecie przycisku i przeważnie ogranicza się w większości do O i X. Na najtrudniejszym gra napierdala kombinacjami, że można sobie palce połamać, ale spokojnie jest to do zaliczenia.

Zarzutu, że zrobili grę na raz nie rozumiem. Broken Sword jak rozumiem ma wysokie replayability? I tak, HR to nie jest przygodówka z krwi i kości, ale działa na takim samym schemacie.
« Ostatnia zmiana: Lutego 28, 2010, 14:59:21 pm wysłana przez tytacz »

Mr_Zombie

  • Global Moderator
  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 05-11-2005
  • Wiadomości: 5 999
  • Reputacja: 15
  • Press a button and something awesome happens...
Odp: Heavy Rain
« Odpowiedź #1293 dnia: Lutego 28, 2010, 15:09:23 pm »
Gra nie ma multi, nie ma gry przez sieć, 10h gejmpleju, ma tylko jedno możliwe rozwiązanie zagadki, co nawet przy miliardzie scieżek i milionie zakończeń spowoduje, że każde kolejne jej przejście będzie cholernie mniej ciekawe i w dodatku coraz bardziej wkurwiające gdy między scenkami w których podejmujemy ważne decyzje będzie trzeba przetrzepać kieszenie i się ogolić. (...)

To był zresztą imo największy błąd twórców. Uczynienie z zagadki kto jest mordercą i dlaczego to robi głównej osi gry. Kryminałów nie czyta się dwa razy.

Zarzut trochę z dupy, gdyż można to zarzucić każdej przygodówce czy też grze, która jest głównie skierowana na fabułę. Tutaj przynajmniej masz te 20 zakończeń oraz różne ścieżki rozwoju fabuły, więc za każdym razem gra może wyglądać trochę inaczej; w większości przygodówek zaś nie masz nawet takiej opcji (nieliczne posiadają tylko poziom trudności zagadek, gdzie wyższy poziom = bardziej skomplikowane zagadki bądź jakieś dodatkowe problemy do rozwiązania), a mimo to nie przeszkadza to w ich przechodzeniu po kilka razy.

Always code as if the person who will maintain your code
is a maniac serial killer that knows where you live.

Wuher

  • Sekretarz wojewódzki
  • *****
  • Rejestracja: 20-05-2004
  • Wiadomości: 1 622
  • Reputacja: 5
Odp: Heavy Rain
« Odpowiedź #1294 dnia: Lutego 28, 2010, 15:25:36 pm »
Nie zrozumiałeś. Nie napisałem, że błędem było położenie nacisku na fabułę, tylko, że fabuła była oparta na zagadce, która ma tylko jedno możliwe rozwiązanie.

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: Heavy Rain
« Odpowiedź #1295 dnia: Lutego 28, 2010, 15:58:10 pm »
Właśnie skończyłem grę. Zakończenie opiszę w odpowiednim temacie.

Cóż mogę więcej napisać jak tylko to, że to jedna z najlepszych gier w jakie w życiu grałem. Nie wiem gdzie niby pan redaktor PE widział nieścisłości w fabule. Ukończyłem raz i tak zostawiam. Żadnych nieścisłości nie spotkałem. To co ta gra zrobiła z moimi emocjami, to z jakimi dylematami mnie pozostawiała i jak pozwoliła wpaść w wir tej historii, nie zrobił żaden inny tytuł. Szkoda że pewnie na takie cudo przyjdzie nam czekać znowu bardzo długo. Dla mnie to geniusz na jaki czekałem wiele lat.

PS. Tak, nadal bawią mnie próby oceniania gry przez kolesi, którzy w nią nie grali. Podejrzewam, że gdyby nawet teraz zagrali i dostali siarczysty kop w jaja od HR to się do tego nie przyznają bo im głupio będzie. Każdy ma prawo do własnego zdania, dlatego też ich suche pierdolenie pozostawiam bez głębszego komentarza.

Kresq

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 16-06-2004
  • Wiadomości: 4 746
  • Reputacja: 8
  • Hokus pokus, czary mary, twoja stara to twój stary
Odp: Heavy Rain
« Odpowiedź #1296 dnia: Lutego 28, 2010, 16:06:58 pm »
No to git. Powinieneś dostać medal, że grałeś w to jako jeden z nielicznych :)


"Fruwać jest generalnie nieroztropnie,
więc nie pijcie przy otwartym oknie."

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: Heavy Rain
« Odpowiedź #1297 dnia: Lutego 28, 2010, 17:02:07 pm »
W tym miejscu pragnę przeprosić kolegę tarniaka, że ośmieliłem się zarzucić mu niegranie w Heavy Rain. Wielokrotnie powtarzając pytanie na czacie, usłyszawszy w międzyczasie, że jestem śmieszny, dowiedziałem się w końcu, że miał okazję zaliczyć początkowe 20 minut gry. Teraz naprawdę nie wiem, jak w ogóle mogłem podejrzewać, że tarniak mógłby wygłaszać opinie na temat tytułu, z którym dogłębnie się nie zaznajomił  :oops:

Jeszcze raz serdecznie przepraszam.

Teraz pozostała kwestia Kreski...

adriano

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 06-07-2007
  • Wiadomości: 6 441
  • Reputacja: 4
Odp: Heavy Rain
« Odpowiedź #1298 dnia: Lutego 28, 2010, 17:11:34 pm »
Przecież to było jasne od początku, że chłop gada o czymś, czego na dobrą sprawę nie widział na oczy :lol:

nakimushi

  • Gość
Odp: Heavy Rain
« Odpowiedź #1299 dnia: Lutego 28, 2010, 17:14:57 pm »
ja tez jak marcus skonczylem wczoraj gre - zajelo mi to 3 bardzo dlugie wieczory po okolo 4h grania/

ja najbardziej zgodze sie z review z new york timesa / gram w gry od dziecka ale jeszcze nigdy nie bilo mi tak serce i nigdzy nie przezywalem tak zadnej gry
genialna gra !!!!
grafika momentami kosmiczna
koncowka ostra mna wsrzasnela ...
mam tylko nadzieje ze beda jakies dlc od czasu do czasu zeby poznac jakies poboczne postacie moze i jeszcze raz zaglebic sie w ten swiat

- co do tego ze niektorym gra sie nie podoboa to sam Cage mowil ze to gra dla dojrzalych i doroslych ludzi / mysle ze dlatego mlodszym nastolatkom moze sie nie spodobac ;)

kazdy inny dorosly a zwlaszcza ojciec ktory ma dziecko bedzie ta gre pamietal dlugo

el becetol

  • Gość
Odp: Heavy Rain
« Odpowiedź #1300 dnia: Lutego 28, 2010, 17:52:37 pm »
- co do tego ze niektorym gra sie nie podoboa to sam Cage mowil ze to gra dla dojrzalych i doroslych ludzi / mysle ze dlatego mlodszym nastolatkom moze sie nie spodobac ;)

 :lol:

Naprawdę, lepszego komentarza nie mogę wymyślić. Jeśli historia seryjnego mordercy jest tak głęboka, dojrzała i dorosła, to proponuję zaznajomić się z równie dojrzałymi produkcjami kinowymi (Piła 6, serial CSI Miami, Kości, W11) bądź literaturą (tego typu opowieści spotkać można w tygodniku Detektyw http://www.e-detektyw.pl/ w każdym kiosku, bądź czasem w magazynach typu Wamp i Twój Weekend w sekcji "opowieści z dreszczykiem"). Uwaga - wszystko to produkcje tylko dla ludzi dojrzałych emocjonalnie.

windomearl

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 08-03-2008
  • Wiadomości: 31 338
  • Reputacja: 265
  • You know Carcosa?
Odp: Heavy Rain
« Odpowiedź #1301 dnia: Lutego 28, 2010, 17:55:37 pm »
- co do tego ze niektorym gra sie nie podoboa to sam Cage mowil ze to gra dla dojrzalych i doroslych ludzi / mysle ze dlatego mlodszym nastolatkom moze sie nie spodobac ;)

 :lol:

Naprawdę, lepszego komentarza nie mogę wymyślić. Jeśli historia seryjnego mordercy jest tak głęboka, dojrzała i dorosła, to proponuję zaznajomić się z równie dojrzałymi produkcjami kinowymi (Piła 6, serial CSI Miami, Kości, W11) bądź literaturą (tego typu opowieści spotkać można w tygodniku Detektyw http://www.e-detektyw.pl/ w każdym kiosku, bądź czasem w magazynach typu Wamp i Twój Weekend w sekcji "opowieści z dreszczykiem"). Uwaga - wszystko to produkcje tylko dla ludzi dojrzałych emocjonalnie.
Jedno, proste pytanie. Grałeś Ty w tą grę chociaż 2 min? Ja nie porównał bym tej gry do piły lecz bardziej do siedem.

KKRT

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 22-09-2006
  • Wiadomości: 5 153
  • Reputacja: 18
Odp: Heavy Rain
« Odpowiedź #1302 dnia: Lutego 28, 2010, 18:01:17 pm »
- co do tego ze niektorym gra sie nie podoboa to sam Cage mowil ze to gra dla dojrzalych i doroslych ludzi / mysle ze dlatego mlodszym nastolatkom moze sie nie spodobac ;)

 :lol:

Naprawdę, lepszego komentarza nie mogę wymyślić. Jeśli historia seryjnego mordercy jest tak głęboka, dojrzała i dorosła, to proponuję zaznajomić się z równie dojrzałymi produkcjami kinowymi (Piła 6, serial CSI Miami, Kości, W11) bądź literaturą (tego typu opowieści spotkać można w tygodniku Detektyw http://www.e-detektyw.pl/ w każdym kiosku, bądź czasem w magazynach typu Wamp i Twój Weekend w sekcji "opowieści z dreszczykiem"). Uwaga - wszystko to produkcje tylko dla ludzi dojrzałych emocjonalnie.
LOL, chyba najbardziej zalosny post na tym forum.

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: Heavy Rain
« Odpowiedź #1303 dnia: Lutego 28, 2010, 18:03:03 pm »
ja tez jak marcus skonczylem wczoraj gre - zajelo mi to 3 bardzo dlugie wieczory po okolo 4h grania/

Podobnie było u mnie. Dawkowałem sobie HR przez parę dni.

kazdy inny dorosly a zwlaszcza ojciec ktory ma dziecko bedzie ta gre pamietal dlugo

Ojcem nie jestem, ale jedno wiem. Heavy Rain zapamiętam do końca życia. Jak kiedyś jako dziadek wspomnę o moim hobby z młodości to zapewne we wspomnieniach swoje miejsce będzie miał HR.

el becetol

  • Gość
Odp: Heavy Rain
« Odpowiedź #1304 dnia: Lutego 28, 2010, 18:12:53 pm »
- co do tego ze niektorym gra sie nie podoboa to sam Cage mowil ze to gra dla dojrzalych i doroslych ludzi / mysle ze dlatego mlodszym nastolatkom moze sie nie spodobac ;)

 :lol:

Naprawdę, lepszego komentarza nie mogę wymyślić. Jeśli historia seryjnego mordercy jest tak głęboka, dojrzała i dorosła, to proponuję zaznajomić się z równie dojrzałymi produkcjami kinowymi (Piła 6, serial CSI Miami, Kości, W11) bądź literaturą (tego typu opowieści spotkać można w tygodniku Detektyw http://www.e-detektyw.pl/ w każdym kiosku, bądź czasem w magazynach typu Wamp i Twój Weekend w sekcji "opowieści z dreszczykiem"). Uwaga - wszystko to produkcje tylko dla ludzi dojrzałych emocjonalnie.
Jedno, proste pytanie. Grałeś Ty w tą grę chociaż 2 min? Ja nie porównał bym tej gry do piły lecz bardziej do siedem.

Grałem. Czy Siedem jest Twoim zdaniem produkcją dojrzałą emocjonalnie która spodoba się tylko dorzałemu odbiorcy? Czy raczej wysokobudżetowym poprawnym hollywoodzkim popcorniakiem, który w wśród ludzi z gimnazjalnej grupy wiekowej wywołał jak najbardziej entuzjastyczne reakcje?

KRRT dałeś dużo wnoszący komentarz, jak na osobę dojrzałą emocjonalnie przystało. Jako niedojrzały nastolatek padam pod siłą Twojego argumentu.
« Ostatnia zmiana: Lutego 28, 2010, 18:15:05 pm wysłana przez el becetol »

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: Heavy Rain
« Odpowiedź #1305 dnia: Lutego 28, 2010, 18:14:41 pm »
Heavy Rain i W11? kur** co za bzdura. Niektórzy przechodzą samych siebie.

windomearl

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 08-03-2008
  • Wiadomości: 31 338
  • Reputacja: 265
  • You know Carcosa?
Odp: Heavy Rain
« Odpowiedź #1306 dnia: Lutego 28, 2010, 18:16:46 pm »
A czy porównałbyś siedem do twojego weekendu czy w11? Ja nigdzie, podkreślam nigdzie nie napisałem że tą pozycje mogą zrozumieć i może sie spodobać tylko "dojrzałym emocjonalnie" graczom. Czepiłem sie tylko głupawego porównywania HR do czegoś z czym w ogóle nie ma nic wspólnego.

« Ostatnia zmiana: Lutego 28, 2010, 18:20:10 pm wysłana przez windomearl »

Krzysiu

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 13-06-2008
  • Wiadomości: 14 544
  • Reputacja: 174
  • Stać! Policja!
Odp: Heavy Rain
« Odpowiedź #1307 dnia: Lutego 28, 2010, 18:23:02 pm »
Dobra HR = W11, bo becet tak twierdzi i wszyscy się mylą. Koniec imprezy.


Spoiler (kliknij, by wyświetlić/ukryć)

el becetol

  • Gość
Odp: Heavy Rain
« Odpowiedź #1308 dnia: Lutego 28, 2010, 18:33:51 pm »
A czy porównałbyś siedem do twojego weekendu czy w11? Ja nigdzie, podkreślam nigdzie nie napisałem że tą pozycje mogą zrozumieć i może sie spodobać tylko "dojrzałym emocjonalnie" graczą.

Uhum, Ty nie. A teraz spojrz na górę strony i zobacz na co odpowiadałem dając te porównania. Odpowiedź dostosowana do tego na co odpowiadam.
 
Czepiłem sie tylko głupawego porównywania HR do czegoś z czym w ogóle nie ma nic wspólnego.

O to tak jak ja. Czepiam się głupawego porównywania HR  do mesjasza którego zrozumieją tylko dojrzali emocjonalnie. Czepiam się pisania bzdur jakoby ludzie którym się HR nie podoba, to niedojrzałe nastolatki. Swoją drogą jako moderator sam powinieneś reagować na takie obraźliwe prowokacje.

Master_666

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 24-07-2005
  • Wiadomości: 20 684
  • Reputacja: 194
Odp: Heavy Rain
« Odpowiedź #1309 dnia: Lutego 28, 2010, 18:36:58 pm »
Nikt nie powiedział, że osoby którym nie podoba się ta gra są niedojrzałymi nastolatkami. Nawet Nakimushi tak nie poweidział. Zresztą nie trzeba być nawet po średnim wykształceniu, by zauważyć, że raczej 12 latkom się ta gra nie spodoba.

windomearl

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 08-03-2008
  • Wiadomości: 31 338
  • Reputacja: 265
  • You know Carcosa?
Odp: Heavy Rain
« Odpowiedź #1310 dnia: Lutego 28, 2010, 18:41:29 pm »
Nakimushi zacytował słowa Cage'a. Nie widze powodu zeby go nawet upominać.

Nie obchodzi mnie tak naprawde czego sie czepiłeś i na co odpowiadasz. Wiem jedno, piszesz głupoty. Odpowiadam na zarzuty jakie postawiłeś wobec gry. I jeśli ty widzisz w tej grze tylko historie poszukiwania mordercy, to już tylko twoja strata bo naprawde dużo tracisz.

Gerro31

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 26-02-2006
  • Wiadomości: 4 700
  • Reputacja: 35
Odp: Heavy Rain
« Odpowiedź #1311 dnia: Lutego 28, 2010, 18:49:25 pm »
Może się jeszcze przekonam, ale póki co jestem na nie. Fabuła jest ok, mam ochotę poznać zakończenie tej historii, ale goddemyt- czy nie mogę dostarczyć sobie takich samych wrażeń oglądając film ponadto nie zaprzątając sobie głowy wykonywaniem durnowatych czynności w stylu karmienie syna? Tak jak na czacie, ktoś zaraz powie mi, że nie muszę tego wcale robić, ale- jak by nie było- korzystam z możliwości gry. W takim Ratchecie można narzekać, że jakaśtam broń jest spierdolona, nikt nie skrytykuje- tu natomiast trzeba podejść bezkrytycznie. Co jeszcze mi się nie podoba to toporne sterowanie, grafika mnie nie powaliła na kolana (nie wypowiadam się z pozycji speca czy też fanboja powiększającego screeny dziesięciokrotnie). Na mały plusik polska wersja- bywa mało naturalnie, ale i tak widać spory progres porównując z takim Killzone 2. Tak czy siak, po raz kolejny moja ocena po może niedługim czasie gry (a jestem w momencie, w którym otrzymujemy własne biuro- aha, i nie czepiajcie się, jeśli to za krótko, bo entuzjaści na czacie twierdzili, że już powinienem dawno zostać wessany) zgadza się z tą z Edge. Może być, ale raczej sięgnąłbym po książkę albo film, bo mi tak naprawdę to całe "granie" przeszkadza. A teraz możecie mnie pożreć!
« Ostatnia zmiana: Lutego 28, 2010, 18:55:48 pm wysłana przez LesiuGR »

el becetol

  • Gość
Odp: Heavy Rain
« Odpowiedź #1312 dnia: Lutego 28, 2010, 19:00:47 pm »
Nikt nie powiedział, że osoby którym nie podoba się ta gra są niedojrzałymi nastolatkami. Nawet Nakimushi tak nie poweidział.

Ok, jak nie powiedział, to ja nigdy nie powiedziałem że HR = W11. :roll:

Cytat: windomearl
Nakimushi zacytował słowa Cage'a. Nie widze powodu zeby go nawet upominać.

A to ok. Btw. możesz podać źródło gdzie Cage mówi o tych niedojrzałych  nastolatkach które ośmielają się jego grę skrytykować?

windomearl

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 08-03-2008
  • Wiadomości: 31 338
  • Reputacja: 265
  • You know Carcosa?
Odp: Heavy Rain
« Odpowiedź #1313 dnia: Lutego 28, 2010, 19:02:22 pm »
Cytat: windomearlNakimushi zacytował słowa Cage'a. Nie widze powodu zeby go nawet upominać.A to ok. Btw. możesz podać źródło gdzie Cage mówi o tych niedojrzałych  nastolatkach które ośmielają się jego grę skrytykować?
To do nakimushiego pytanie chyba, a nie do mnie?

el becetol

  • Gość
Odp: Heavy Rain
« Odpowiedź #1314 dnia: Lutego 28, 2010, 19:16:43 pm »
Cytat: windomearlNakimushi zacytował słowa Cage'a. Nie widze powodu zeby go nawet upominać.A to ok. Btw. możesz podać źródło gdzie Cage mówi o tych niedojrzałych  nastolatkach które ośmielają się jego grę skrytykować?
To do nakimushiego pytanie chyba, a nie do mnie?


Do Ciebie. To Ty stwierdziłeś, że tekst o nastolatkach to słowa Cage'a. Moim zdaniem od słów 'myślę że' nakimushi wyrażał już swoją opinie, a nie cytował Cage'a.

Cytat: nakimushi
co do tego ze niektorym gra sie nie podoboa to sam Cage mowil ze to gra dla dojrzalych i doroslych ludzi / mysle ze dlatego mlodszym nastolatkom moze sie nie spodobac

No ale skoro twierdzisz że to słowa Cage'a to podaj źródło.

adriano

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 06-07-2007
  • Wiadomości: 6 441
  • Reputacja: 4
Odp: Heavy Rain
« Odpowiedź #1315 dnia: Lutego 28, 2010, 19:24:11 pm »
Nie wiem po co próbujecie przekonywać o świetności HR kolejną osobę, która nie grała...

windomearl

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 08-03-2008
  • Wiadomości: 31 338
  • Reputacja: 265
  • You know Carcosa?
Odp: Heavy Rain
« Odpowiedź #1316 dnia: Lutego 28, 2010, 19:24:54 pm »
Ok becet, wygrałeś. A ja ide pograć w "w11".

Wiadomość scalona: Marca 01, 2010, 00:50:31 am
Właśnie skończyłęm. Jedna z najlepszych gier w jakie grałem, a napewno budząca największe emocje (no może na równi z mgs'ami). Jest kilka scen szokujących, jedna wzbudziła we mnie nawet wyrzuty sumienia. Co tu dużo pisać. Dla mnie 10/10, gra roku i top 3 tej generacji. Czekam na więcej takich pozycji od QD.
« Ostatnia zmiana: Marca 01, 2010, 00:50:31 am wysłana przez windomearl »

Soul

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 28-04-2007
  • Wiadomości: 3 496
  • Reputacja: 16
Odp: Heavy Rain
« Odpowiedź #1317 dnia: Marca 01, 2010, 02:25:11 am »
Gusta i guściuki, ocena 8+ doskonale do niej pasuje, skończyłem dwa razy, grało się całkiem przyjemnie.   :oops:

Ma_niek

  • Kapitan Żbik
  • *****
  • Rejestracja: 25-03-2008
  • Wiadomości: 1 168
  • Reputacja: 14
Odp: Heavy Rain
« Odpowiedź #1318 dnia: Marca 01, 2010, 12:07:18 pm »
Sprzedaż w UK  20.02 - 27.02

01 (__) PS3 Heavy Rain (Sony Computer Ent.)
02 (02) WII Just Dance (Ubisoft)
03 (01) 360 Aliens Vs Predator (Sega)
04 (03) PS3 Aliens Vs Predator (Sega)
05 (07) WII Wii Fit Plus (Nintendo)

Świetnie :)
« Ostatnia zmiana: Marca 01, 2010, 12:20:57 pm wysłana przez Ma_niek »

pokrytyśniegiem

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 14-08-2006
  • Wiadomości: 4 163
  • Reputacja: 4
Odp: Heavy Rain
« Odpowiedź #1319 dnia: Marca 01, 2010, 12:46:35 pm »