Autor Wątek: Gran Turismo 5  (Przeczytany 1266065 razy)

0 użytkowników i 32 Gości przegląda ten wątek.

Maximmus80

  • Gość
Odp: Gran Turismo 5
« Odpowiedź #2760 dnia: Maja 27, 2008, 15:36:08 pm »
hola hola... to ze mi cos nie pasuje w GT5p to nie znaczy ze mam na mysli mozliwosci konsoli... wszyscy widzimy KRES mozliwosci X360... nawet w zapowiedziach nie ma gier ktore technicznie przerastaja UT 3.5 a temu daleko do takich produkcji jak LBP, GT5, Uncharted, KZ2, Wardevil, Have Rain itd... i mozna tu rwac wlosy itd... ale taka sie to przedstawia na dzien dzisiejszy. Takich technologicznie znacznie bardziej zaawansowanych tytulow na ps3 jest masa a na X niema ani jednego, Oczywiscie ktos moze powiedziec ze mu GEARS2 sie bardziej podoba niz KZ2 i ja to rozumiem - ale ta osoba ocenia w tym momencie DIZAIN i klimat pozycji a nie jej zaawansowanie technologiczne. I najlepszym dowodem na to jest GT5p ktore doslownie wssysa graficznie konkurencje. No chlopaki... a teraz pluc, tupac i pisac jaki to ja jestem be bo w X360 jest ukryta moc... 2 karta graficzna ktora M$ odblokuje na E3 a ponadto programisci na calym swiecie dostana nowe biblioteki ktore POKAZOM :P hehehe
Opublikowane: Maj 27, 2008, 15:31:10
Po za tym od kilku miesiecy developerzy pochlebnie wypowiadaja sie na temat NOWYCH narzedzi i programowania na ps3. Kz2 jest tworzony przy uzyciu EDGE i efekty ich pracy beda udostepnione innym. Tzn. mozemy sie spodziewac wiecej tak fenomanalnych gier jak ta. Zreszta ten kto widzial GT5p i trase Londyn oraz pokaz Gateway zauwazyl wiele podobienstw.

LoNdEk

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 23-10-2007
  • Wiadomości: 6 670
  • Reputacja: 15
Odp: Gran Turismo 5
« Odpowiedź #2761 dnia: Maja 27, 2008, 15:47:43 pm »
@Maximmus80
chodzilo mi tylko o twoje wypowiedzi na temat GT5:P bo widzisz ze ta gra nie jest doskonala, za co szacun dla ciebie, bo jak widac nie wszyscy widza pewne "niedorobki" w tej grze...co do gier ktore wymieniles...to LBP ( no masz racje za wysoki poziom jak dla XO :) )...a co do reszty, to kiedy maja premiery WarDevil i Hevy Rain ??
KZ2 no po obsuwie miajmy nadziej ze doprowadza gre do wysokiego poziomu...KZ 1 nie zachycil mimo szumnych zapowiedzi i cos czuje ( to moja opinia) ze z KZ2 bedzie podobnie, Uncharted no tu mozna zarzucic jedynie brak ONLINE co w dzisiejszych czasach jest niewybaczalne, jeszcze kiedy wezmiemy dlugosc sp... co do XO i PS3, nie raz juz mowilem, ze obie maszynki prezentuja porownywalny poziom z pewna przewaga PS3, ale o jakiejs przepasci jakosciowej raczej nie ma mowy,  do tego wezcie pod uwage ile trwa developing gry na PS3, a ile la XO...to wlasnie uzycie UE daje mozliwosc tak szybkiego stworzenia pieknej gry...

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: Gran Turismo 5
« Odpowiedź #2762 dnia: Maja 27, 2008, 15:52:44 pm »
To że w GT5:P są niedoróbki to jasna sprawa. W każdej grze są. Tyle że nie zmienia to faktu iż gra odsadza pod względem technicznym konkurencję na lata świetlne.

sieq

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 04-09-2006
  • Wiadomości: 2 842
  • Reputacja: 16
Odp: Gran Turismo 5
« Odpowiedź #2763 dnia: Maja 27, 2008, 15:53:02 pm »
Cytuj
Nie zmieniam zdania... prosze umiesc podobne ujecie(np. widok kamery znad auta) FORZA2 i GT5p... forza wyglada jak kreskowka Razz
- Napisałeś że wszystkie  inne gry. Więc piszę o pgr4... To chyba inna gra co? Zanim coś napiszesz przemyśl 2 razy.

LoNdEk

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 23-10-2007
  • Wiadomości: 6 670
  • Reputacja: 15
Odp: Gran Turismo 5
« Odpowiedź #2764 dnia: Maja 27, 2008, 16:32:19 pm »
To że w GT5:P są niedoróbki to jasna sprawa. W każdej grze są. Tyle że nie zmienia to faktu iż gra odsadza pod względem technicznym konkurencję na lata świetlne.
zgodze sie ze graficznie, ale tylko jesli chodzi o wykonanie samochodw, i nie jest to znow taaaak wielka roznica...ale mowiac ze GT5:P jako calosc bije wszystkie wyscigi to mocna przesada...

Maximmus80

  • Gość
Odp: Gran Turismo 5
« Odpowiedź #2765 dnia: Maja 27, 2008, 16:41:54 pm »
Akurat ja uwazam ze LBP graficznie prezentuje bardzo wysoki poziom... warto przyjrzec sie grze na dobrej jakosci VIDEO... na temat roznicy grafiki w grach juz napisalem... z biegiem rozwoju technologi coraz trudniej bedzie wylapac roznice miedzy grami a kluczowe znaczenie zaczyna odkrywac DIZAIN i klimat produkcji. Otoczenie w GT5p jest jak najbardziej w porzadku... jak ktos widzial jak wygladaja prawdziwe tory... to ze jakis element jest 2D lub nie niema znaczenia skoro tego nie widac pod lupa przy odpowiednim kacie i wypiciu wodki. Co nalezy poprawic w GT5 to interaktywnosc toru(rozwalajace sie otocznie) zniszczenia aut, AI przeciwnikow, ulepszony tryb online, poprawiona detekcja kolizji itd. Na to nie brakuje "mocy" ps3... Cala reszta lacznie z wygladem torow, fenomenalnym oswietleniem itd... mi odpowiada.

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: Gran Turismo 5
« Odpowiedź #2766 dnia: Maja 27, 2008, 16:44:04 pm »
To że w GT5:P są niedoróbki to jasna sprawa. W każdej grze są. Tyle że nie zmienia to faktu iż gra odsadza pod względem technicznym konkurencję na lata świetlne.
zgodze sie ze graficznie, ale tylko jesli chodzi o wykonanie samochodw, i nie jest to znow taaaak wielka roznica...ale mowiac ze GT5:P jako calosc bije wszystkie wyscigi to mocna przesada...

Nie powiedziałbym że tylko jeśli chodzi o wykonanie samochodów. 1080p, 60 fps'ów, 16 aut na trasie, kokpity, świetne oświetlenie i HDR, tekstury na asfalcie czy barierkach w Londynie to elementy, które odgradzają przepaścią graficzną GT5:P od reszty gier wyścigowych.

Ja rozumiem że wielu fanów X0 usilnie chce samym sobie i innym wmówić że GT5:P ma tylko auta ładne ale niestety prawda jest dla nich bardziej okrutna.

Maximmus80

  • Gość
Odp: Gran Turismo 5
« Odpowiedź #2767 dnia: Maja 27, 2008, 16:56:11 pm »
Co do X360 i Pgr... ladna gra... nawet bardzo ale wciaz kreskowka. To co czyni gre fotorealistyczna to po chlopsku nazwalbym "oswietleniem". Z x360 jest tak ze on programista jest znany, szybko osiagneli na nim wysoki poziom poniewasz sprzet dla nich nie mial tajemnic. I nawet w zapowiedziach na 2010 niema gry ktora przeskakiwalby to co widzielismy do tej pory... spojrzcie jak dzieki "swiatlu" prezentuja sie na ps3... LBP, Kz2 czy wlasnie GT5p. Nadaje im to fotorealizmu, materialy Suckboyow ;), deska rozdzielcze aut, pole walki w Kz2. Nie widzialem zadnej gry ktora by sie tak prezentowala na X360. Dla wyrowanania "moralnych" strat odrazu sypie tytulami ktore cenie z Xa... GEARS2, Fable2, TooHuman, Alan Weake itd... jest tego duzo... konsola dostanie na pewno jeszce mase swietnych unikatowych tytulow ale... nie osiagna poziomu gier ktor juz teraz sa na ps3 nie mowiac co bedzie sie dzialo na tej konsoli za 2 lata. I znowu... co nei zanczy ze gra mniej zaawansowana technicznie bedzie brzydsza...  
Opublikowane: Maj 27, 2008, 16:52:46
W Gt5 sa "obiecane" zniszczenia... branza sledzi na bierzaco konkurencje i jestem pewien ze GRID wyladuje na biurkach POLYPHONY. Jest duza szansa ze otrzymamy conajmniej cos takiego... zwlaszcza biorac pod uwage ze podobno CELL jest wprost stworzony do fizyki...

LoNdEk

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 23-10-2007
  • Wiadomości: 6 670
  • Reputacja: 15
Odp: Gran Turismo 5
« Odpowiedź #2768 dnia: Maja 27, 2008, 17:12:41 pm »

Nie powiedziałbym że tylko jeśli chodzi o wykonanie samochodów. 1080p, 60 fps'ów, 16 aut na trasie, kokpity, świetne oświetlenie i HDR, tekstury na asfalcie czy barierkach w Londynie to elementy, które odgradzają przepaścią graficzną GT5:P od reszty gier wyścigowych.

Ja rozumiem że wielu fanów X0 usilnie chce samym sobie i innym wmówić że GT5:P ma tylko auta ładne ale niestety prawda jest dla nich bardziej okrutna.

ale ja przyznaje, tak jak w poprzednim poscie ze fury sa wykonane niesamowicie w GT5:P co do otoczenia, to prezentuje nierowny poziom, graficznie GT5:P naprawde, jako calosc ladne, wysoka rozdzielczosc(ale GT5 chyba jest upscalowane do 1080p?? :) - moge sie mylic ) itp. technicznie no coz, te rzeczy ktore wymienil w poscie wyzej tzn. poprawiona fizyka, zniszczenia i chyba jeszcze dodal bym AI przciwnikow, to wszystko razem sklada sie na obraz gry...a jaki on jest to juz jest ocena subiektywna kazdego i nie ma o co sie sprzeczac...

btw. nie nazwal bym siebie fanboyem bo posiadam konsole wszystkich producentow...i na wszystkich bawie sie rownie dobrze...


@ maximmus

poczekajmy na grywalne wersje KZ2 i GoW2 bo pewnie te dwie gry beda porownywne i dopiero wtedy to ocenmy...

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: Gran Turismo 5
« Odpowiedź #2769 dnia: Maja 27, 2008, 18:38:20 pm »
A kto tu Cię nazywa fanboy'em? Napisałem fanem a to różnica. BTW. jednak to że ktoś posiada wiele konsol wcale nie oznacza że może nie być fanboy'em, to nie ma nic do rzeczy.
« Ostatnia zmiana: Maja 27, 2008, 18:40:05 pm wysłana przez MarcePan »

stanwojenny

  • Pionier
  • *
  • Rejestracja: 25-03-2008
  • Wiadomości: 37
  • Reputacja: 0
Odp: Gran Turismo 5
« Odpowiedź #2770 dnia: Maja 27, 2008, 21:07:24 pm »
Witam , ja jestem wielkim fanem driftingu, driftuje w lfs a teraz poboje swoje sily w GT5p . Z checia powymieniam sie setupami , jak narazie bawilem sie z m3 i calkiem fajnie sie prowadzi, mozemy powymieniac sie doswiadczeniami :) Widze ze tez jestes pasjonatem driftingu wnioskujac po avatarze ( s13 falken? :) )

Witaj aLLy!
póki co jako jedyny się odezwałeś w tej sprawie, więc wnioskuje że zainteresowanie tematem jest znikome.
nie szkodzi. nie mam ciśnienia na propagowanie DRFT.

Wymiana setupów jest praktycznie bezsensu bo podstawowe kierunki tuningu podwozia są takie same same dla konkretnych typów samochodów (RWD, 4WD, FWD), a te szczegółowe ustawienia są z kolei bardzo indywidualne dla każdego, bo każdy ma nieco inny styl jazdy i oczekuje od samochodu innego zachowania. ale oczywiście gdybyś potrzebował jakiejś pomocy to pisz śmiało! w miarę możliwości chętnie ci pomogę.

Daj znać jak będzie cie można obejrzeć w jakimś rankingu. z przyjemnością sobie zobaczę jak radzi sobie konkurencja ;)

ja m3 nie próbowałem. póki co jeździłem tylko japończykami - nissany, suzuki cappucino (trudno ale się da! :), mitsubishi i lexusem. ale skoro zachwalasz m3 to następnym razem spróbuję i nim pojechać. może w końcu przekroczę tą cholerną barierę 17000. :/

pozdrawiam.

ps. tak to s13. nie mogłem znaleźć na dysku nic lepszego na avatara. :)
Powodzenia dla panów "znawców tematu" którzy wiedzą najlepiej dlaczego gt to chłam, dlaczego kazunori się leniwi i dlaczego sony zrobiło taką słabą konsolę. :) jesteście boscy! :D :D :D

Unlimited

  • Gość
Odp: Gran Turismo 5
« Odpowiedź #2771 dnia: Maja 27, 2008, 21:34:48 pm »
hmhmhmh...poczytałem i nasuwa mi się jedno Gt5 to piękna gra, ale to piękno osiągnięte jest SZTUCZKAMI. Parę prostych przykładów, asfalt równie piękny jak w Pgr4 ale to w Pgr4 zostają na nim ślady hamowania co świadczy że nie jest tylko "płaską" texturą zrobioną wcześniej w programie graficznym. Dalej, samochody, są piękne ale nie widzę na nich żadnego efektu związanego z zmiennymi warunkami atmosferycznymi(jak ujrzę podobny efekt jak w Pgr4 z kroplami w ruchu, to uznam że Ps3 ma moc), lub jeśli Polyphony nie uwzględni czynników atmosferycznych to wymagał bym jednak gięcia blach bo porównywać "kartonowe" samochody z Forzy2 z "niezniszczalnymi" samochodami Gt5 to jak porównywać olej z colą. I to i to smakuję ale inaczej i tworzy się całkowicie odmiennie. Otoczenie, to właśnie Pgr4 jest przed Gt5, dlaczego?? Ano dlatego że ma otoczenie w 3d, pięknie wymodelowane miasta, w których możemy podziwiać zróżnicowane oświetlenie. To takie wzięte pierwsze z brzegu (na szybko). Nie mam na myśli obnażanie serii Gt5, tylko zwrócenie uwagi na to że to "piękno" jest robione kosztem czegoś. Że PS3 nie jest superkonsolą która robi frytki(tak jak miało to czynić ps2). Niemniej jestem pod wrażeniem że gra hula w 60fpsach w 1080p, z tym wszystkim co ma już teraz do zaoferowania. Tyle że obawiam się że przy dodanie AI które nie jest skryptem, fizyki która nie będzie uwidaczniała tych wszystkich ułomności fizyki Gt, plus to co wymieniłem wcześniej konsola Sony miała by spory problem z wyświetleniem tej gry w takim "obrazie" jaki widzimy teraz. :cool:

Cielo

  • Proletariusz
  • *****
  • Rejestracja: 10-12-2006
  • Wiadomości: 428
  • Reputacja: 0
Odp: Gran Turismo 5
« Odpowiedź #2772 dnia: Maja 27, 2008, 21:57:55 pm »
^ Jezusie ile można tak pieprzyć...
I do not comprehend.

crasch

  • He?
  • Bohater wojny GOjczyźnianej
  • *****
  • Rejestracja: 17-02-2006
  • Wiadomości: 1 660
  • Reputacja: 0
Odp: Gran Turismo 5
« Odpowiedź #2773 dnia: Maja 27, 2008, 22:04:38 pm »
Dobra dobra, idźcie się nad tym spuszczać do System Wars (Wystem Sars - teraz hehe).
To temat raczej dla osób którym nie przeszkadza brak zniszczeń i podoba się ta gra.
Ja chcę gadać o GT5P a nie... same kłótnie.
Swoją drogą już nie wiem jak można się do grafy w GT5P przyczepić, zniszczenia to jeszcze rozumiem ale żeby na grafikę zacząć jechać hehe.

sieq

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 04-09-2006
  • Wiadomości: 2 842
  • Reputacja: 16
Odp: Gran Turismo 5
« Odpowiedź #2774 dnia: Maja 27, 2008, 23:31:55 pm »
Cytuj
tylko zwrócenie uwagi na to że to "piękno" jest robione kosztem czegoś
- To tylko demo... Pełna rozj**** skale. W pgr4 zmienne warunki atmosferyczne i ładniejsze teksturki kosztem efektów świetlnych w tym pięknego hdr z pgr3. Ciężko będzie wycisnąć coś więcej z Xkloca co nie zmienia faktu że PGR4 jest śliczny  :-)

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: Gran Turismo 5
« Odpowiedź #2775 dnia: Maja 27, 2008, 23:42:12 pm »
@Unlimited
Wybacz ale co mnie to obchodzi jak osiągnięto zamierzony efekt? Poza tym myślę że zielonego pojęcia nie masz jak projektowane grafikę w GT5:P bo zapewne z tak zaawansowanym programowaniem do czynienia nie masz więc Twoje słowa to czyste domysły.

Liczy się to co widzę na ekranie a widzę grę, która oprawą odstawia konkurencję na długie kilometry. Może sztuczki graficzne przydałyby się grom wyścigowym na X0 bo od pewnego czasu pokazują one ten sam poziom dużo niższy od GT5:P. W PGR4 poleciał HDR zanany z PGR3 i poszło się ciąć oświetlenie. Odbicia w karoserii nie są w czasie rzeczywistym tylko to czyste fake'i. Szkoda że twórcy nie sięgnęli po sztuczki graficzne bo można by uratować dobre oświetlenie i HDR.

Akurat tutaj w tej kwestii zgadzam się w zupełności z Maxximusem.
Opublikowane: Maj 27, 2008, 23:41:33
PS. Aha asfalt w PGR4 i GT5:P nie jest na tym samym poziomie. Polecam sprawdzić na własne oczy obie gry. Oczywiście na HD TV. 

nakimushi

  • Gość
Odp: Gran Turismo 5
« Odpowiedź #2776 dnia: Maja 28, 2008, 00:20:05 am »
@Unlimited
Wybacz ale co mnie to obchodzi jak osiągnięto zamierzony efekt? Poza tym myślę że zielonego pojęcia nie masz jak projektowane grafikę w GT5:P bo zapewne z tak zaawansowanym programowaniem do czynienia nie masz więc Twoje słowa to czyste domysły.

Liczy się to co widzę na ekranie a widzę grę, która oprawą odstawia konkurencję na długie kilometry. Może sztuczki graficzne przydałyby się grom wyścigowym na X0 bo od pewnego czasu pokazują one ten sam poziom dużo niższy od GT5:P. W PGR4 poleciał HDR zanany z PGR3 i poszło się ciąć oświetlenie. Odbicia w karoserii nie są w czasie rzeczywistym tylko to czyste fake'i. Szkoda że twórcy nie sięgnęli po sztuczki graficzne bo można by uratować dobre oświetlenie i HDR.

Akurat tutaj w tej kwestii zgadzam się w zupełności z Maxximusem.
Opublikowane: Maj 27, 2008, 23:41:33
PS. Aha asfalt w PGR4 i GT5:P nie jest na tym samym poziomie. Polecam sprawdzić na własne oczy obie gry. Oczywiście na HD TV. 


KKRT

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 22-09-2006
  • Wiadomości: 5 153
  • Reputacja: 18
Odp: Gran Turismo 5
« Odpowiedź #2777 dnia: Maja 28, 2008, 00:36:41 am »
Cytuj
Parę prostych przykładów, asfalt równie piękny jak w Pgr4 ale to w Pgr4 zostają na nim ślady hamowania co świadczy że nie jest tylko "płaską" texturą zrobioną wcześniej w programie graficznym.
Sry, ale piszesz bzdury. Uwazasz, ze jak mozesz rysowac po czyms, to znaczy, ze to musi byc obiekt? Co powiesz o Paint'cie, GTA 1, sladach na scianie po lighting gunie w Q1 i o tysiacu innych przykladow malowania po bitmapach? Przeciez to naprawde latwy i nie wymagajacy nawet krzszty mocy efekt. Czemu nie ma go od poczatku w serii GT? Nie mam pojecia, ale pisanie o tym, jako o wyznaczniku mocy jest conajmniej smieszne, by nie powiedziec zalosne.

Cytuj
Dalej, samochody, są piękne ale nie widzę na nich żadnego efektu związanego z zmiennymi warunkami atmosferycznymi(jak ujrzę podobny efekt jak w Pgr4 z kroplami w ruchu, to uznam że Ps3 ma moc),
Trudno by mialy jak nie masz deszczu w GT. Co prawda nie widzialem PGR4 na zywo, wiec nie wiem jak wygladaja te poruszajace krople na karoserii, za to widzialem jak wygladaja krople na przedniej szybie podczas widoku zza szyby - jest to zwykla animacja powtarzajaca sie do co 3-5 sekund ... [nie wierzysz? sprawdz filmiki ReD'a tutaj z forum z topica o pgr4].

Co do fizyki sie zgadzamy. O ile nie obchodzi mi wizualnosc zniszczen, to fizyka kolizji jak rowniez system zniszczen samochodu [zuzywajace sie opony, powyginane oski, zcentrowane kola, braki w aerodynamice, uszkodzenia silnika itd] powinny wystepowac.

Co do AI, widziales nieskryptowane AI gdzies indziej niz w ksiazkach/filmach? :> Kwestia by bylo to dobrze oskryptowane, a w GT 5:P wcale, az tak zle nie jest [wiem, bo mam i gralem].

Co do samego pisania, ze pewne rzeczy sa robione 'kosztem' czegos to tez bzdura, bo mocy czysto obliczeniowej [czyli takiej jakie wymagaja uszkodzenia, detekcja kolizii czy AI] PS3 ma sporo - jeden SPU jest okolo 7-8 razy silniejszy niz PS2, a patrzac na fizyke uszkodzen w toca TOCA'i, detekcje kolizji w Burnout itd, widzimy, ze to wcale nie wymaga az tak wiele mocy. Kwestia lenistwa developera i tyle.

aphelion

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 24-09-2006
  • Wiadomości: 4 977
  • Reputacja: 25
  • PSN ID: aph
Odp: Gran Turismo 5
« Odpowiedź #2778 dnia: Maja 28, 2008, 00:57:51 am »
Cytuj
Kwestia lenistwa developera i tyle.
A moze braku czasu badz funduszy?
Thou know'st 'tis common: all that lives must die, Passing through nature to eternity.

Maximmus80

  • Gość
Odp: Gran Turismo 5
« Odpowiedź #2779 dnia: Maja 28, 2008, 02:01:13 am »
lenistwa...

Unlimited

  • Gość
Odp: Gran Turismo 5
« Odpowiedź #2780 dnia: Maja 28, 2008, 10:01:48 am »
@ Marcepan
zgadzam się, chciałem tylko poruszyć kwestie techniczne. Tak samo było na Ps2 z Gt3 i Gt4.
Co do asfaltu to na 720p czasem bardziej podoba mi się asfalt w Pgr4, nie wiem jak sytuacja wygląda na 1080p.
@ KKRT
co do tej powierzchni to być może masz racje, ale wg. mnie to sztuczka, bądź lenistwo developera, wiadomo że musiał by zmienić system tworzenia tras.
Co do AI widziałem w Forzie na pierwszego X'a. Samochody nie jeździły schematem znanym z Gt5p, że na danych zakrętach wypadają z trasy(zawsze tak samo) i przywalają w nasz samochód, bo nie mogą go ominąć. "Samochody" w Forzie pewnie miały ten element na dużo wyższym poziomie. Nie mówię że są całkiem nieobliczalne, bo to równało by się genialnemu AI. Takiego nie ma i jeszcze przez jakiś czas nie będzie.
Co do coś kosztem czegoś, to hmm..cena konsoli jest wyższa tylko dlatego że ma "niebieskie oko". Co prawda cpu jest silniejsze, ale strasznie zagmatwane i trochę zrobione na ułańską fantazje. Przypomina mi się sytuacja z PS2 i przechwałki sony(akcję z pamięcią też w to wliczam), a potem prawy sierp od M$.
@ Maximmus80
zgadzam sie

stanwojenny

  • Pionier
  • *
  • Rejestracja: 25-03-2008
  • Wiadomości: 37
  • Reputacja: 0
Odp: Gran Turismo 5
« Odpowiedź #2781 dnia: Maja 28, 2008, 10:51:40 am »
[...]

Myślisz że "wolność słowa" którą gwarantuje ci Konstytucja RP, jest również przyzwoleniem na pieprz@ie głupot?

chciałbym  prosić GRACZY POSIADAJĄCYCH I GRAJĄCYCH W GRAN TURISMO 5 PROLOGUE o ignorowanie wypowiedzi panów "krytyków" , panów "wielkich znawców spraw technicznych" (litości dzieciaku!) panów "psychologów" i panów "złośliwych". niepotrzebnie zaśmiecamy sobie ten wartościowy i jedyny wątek o GT.

Pewien profesor na uniwerku mawiał co jakis czas na wykładach: "ci ludzie słuchać nie chcą, a zrozumieć nie są w stanie". myślę że jest to idealnym komentarzem dla kilku osób na tym forum.

wypowiadam się po raz ostatni w tej sprawie, bo nie chcę samemu zaśmiecać tego tematu.

pozdrawiam.

.........................................

MarcePan dorobiłeś sie F1? pewnie jak już będziesz miał efa pierwszego to będziesz mógł stanąć w szranki o absolutne rekordy tras. Planujesz w to uderzyć? Pewnie będzie kosmicznie trudno.
« Ostatnia zmiana: Maja 28, 2008, 13:56:38 pm wysłana przez stanwojenny »
Powodzenia dla panów "znawców tematu" którzy wiedzą najlepiej dlaczego gt to chłam, dlaczego kazunori się leniwi i dlaczego sony zrobiło taką słabą konsolę. :) jesteście boscy! :D :D :D

Unlimited

  • Gość
Odp: Gran Turismo 5
« Odpowiedź #2782 dnia: Maja 28, 2008, 11:37:49 am »
@ stanwojenny
Nie będę już komentował, bo jak widać niektóre osoby żyją cały czas w czasach prl-u wewnętrznego. Boją się usłyszeć prawdy która mogła by zaboleć. Tylko kogo?? Samą grę czy wmówione sobie poczucie pewnych wartości których przecież nie można zakreślać. Tym bardziej (od zawsze król racerów-serii GT, konsola Sony to najpotężniejsza maszyna itd.).
Koniec zaśmiecania wątku.

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: Gran Turismo 5
« Odpowiedź #2783 dnia: Maja 28, 2008, 11:53:24 am »
MarcePan dorobiłeś sie F1? pewnie jak już będziesz miał efa pierwszego to będziesz mógł stanąć w szranki o absolutne rekordy tras. Planujesz w to uderzyć? Pewnie będzie kosmicznie trudno.

Może Cię zaskoczę ale nigdy nie byłem fanem F1. Zawsze pasjonowały mnie wyścigi aut klasy turystycznej to tez wszelakie DTM'y itp. z wielką chęcią oglądałem gdy leciały na EuroSport. Chociaż nie powiem bo mam zamiar w końcu ugrać to F1 tyle że cena jest zaporowa.

Oglądałem pierwsze przejazdy na trasach i nie mam pytań. Poprawić tam cokolwiek będzie szalenie trudno. Niektóre z tras są przejechane w taki sposób że nie mogę dopatrzeć miejsc gdzie można nadrobić jakieś ułamki sekundy. Jedyne gdzie widzę szansę na jakiś progres to odpowiednia zmiana biegów i utrzymanie stałych obrotów na niektórych zakrętach. Jednak to zbyt mało aby podchodzić do bicia najlepszych czasów.

F1 przykleja się do toru więc jest mniej sytuacji na popełnienie błędu. IMO taki Blitz to auto nieporównywalnie trudniejsze w prowadzeniu ze względu na zbyt niski stosunek wagi do mocy przy oponach jakie są zakładane do TT. Nawet na 5 biegu ten Nissan potrafi postawić auto bokiem na łuku.

PS3IDTomasz19

  • Przodownik pracy
  • *****
  • Rejestracja: 02-04-2008
  • Wiadomości: 506
  • Reputacja: 0
Odp: Gran Turismo 5
« Odpowiedź #2784 dnia: Maja 28, 2008, 11:53:49 am »
stanwojenny ma racje!! A wy jakim prawem krytykujecie PS3 i Gt5P jak nawet na oczy nie widzieliście co sie dzieje na ekranie
« Ostatnia zmiana: Maja 28, 2008, 11:55:31 am wysłana przez PS3IDTomasz19 »

Unlimited

  • Gość
Odp: Gran Turismo 5
« Odpowiedź #2785 dnia: Maja 28, 2008, 13:07:22 pm »
Gram w Gt5p co parę dni o qumpla, mimo iż sam posiadam x360. Co do F1 nie udało nam się jeszcze dorobić tej maszyny, ale cel ten osiągniemy. 8)
« Ostatnia zmiana: Maja 28, 2008, 13:15:19 pm wysłana przez Unlimited »

stanwojenny

  • Pionier
  • *
  • Rejestracja: 25-03-2008
  • Wiadomości: 37
  • Reputacja: 0
Odp: Gran Turismo 5
« Odpowiedź #2786 dnia: Maja 28, 2008, 14:25:26 pm »
Może Cię zaskoczę ale nigdy nie byłem fanem F1. Zawsze pasjonowały mnie wyścigi aut klasy turystycznej to tez wszelakie DTM'y itp. z wielką chęcią oglądałem gdy leciały na EuroSport. Chociaż nie powiem bo mam zamiar w końcu ugrać to F1 tyle że cena jest zaporowa.

Trochę mnie zaskoczyłeś, a trochę nie :) Ja prywatnie też nie potrafię się tak fascynować światem f1. wydaje mi się zbyt sterylny. chociaż obecność kubicy w f1 przykuła mnie kilka razy do telewizora.

o f1 pisałem tylko w kontekście bicia rekordów czasówek, bo jest to najszybszy pojazd w gt5p i bez niego nie ma szans na ustalenie rekordu trasy dla wszystkich klas samochodów. dlatego pomyślałem że ty jako t.t. killer będziesz próbował sie go dorobić. ale zdaję sobie sprawę że prowadzenie tego bolidu na odpowiednim poziomie wymaga już nie umiejętności a organizmu cyborga ;)...

co do blitza, to czeka mnie spotkanie z tym potworem prędzej czy później. póki co odpoczywam od gt5p i strzelam do ruskich w cod4, ale za kilka tygodni jak znowu zatęsknię to pewnie sprawdzę co za diabeł w nim siedzi. czytałem że ludzie mają ogromne problemy żeby nim driftować. ciekaw jestem dlaczego, więc na bank go wypróbuję.

pzdr.
Powodzenia dla panów "znawców tematu" którzy wiedzą najlepiej dlaczego gt to chłam, dlaczego kazunori się leniwi i dlaczego sony zrobiło taką słabą konsolę. :) jesteście boscy! :D :D :D

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: Gran Turismo 5
« Odpowiedź #2787 dnia: Maja 28, 2008, 14:39:45 pm »
Do driftu to totalnie chora maszyna. Próbowałem coś się nim ślizgać ale niestety zupełnie nic mi nie wychodziło. Na czasówki to jedna z najbardziej wymagających maszyn ze względu na to że każde muśnięcie gazu to obawa że koła zerwą przyczepność.

crasch

  • He?
  • Bohater wojny GOjczyźnianej
  • *****
  • Rejestracja: 17-02-2006
  • Wiadomości: 1 660
  • Reputacja: 0
Odp: Gran Turismo 5
« Odpowiedź #2788 dnia: Maja 28, 2008, 19:23:29 pm »
Kurde cicho bądźcie, bo mam ochotę na tę F1ke - ale cena jak MP pisał zaporowa więc pewnie szybko nie kupię. Jestem ciekaw jakie czasy będą nią wychodziły hehe.
Jak na razie udało mi się wbić na parę list rankingowych tylko w jednej chyba do pierwszej dziesiątki, ee tam to zawsze coś;).

Piter_neo

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 02-06-2005
  • Wiadomości: 5 299
  • Reputacja: 40
Odp: Gran Turismo 5
« Odpowiedź #2789 dnia: Maja 28, 2008, 19:33:10 pm »
chciałbym  prosić GRACZY POSIADAJĄCYCH I GRAJĄCYCH W GRAN TURISMO 5 PROLOGUE o ignorowanie wypowiedzi panów "krytyków" , panów "wielkich znawców spraw technicznych" (litości dzieciaku!) panów "psychologów" i panów "złośliwych". niepotrzebnie zaśmiecamy sobie ten wartościowy i jedyny wątek o GT.

Pewien profesor na uniwerku mawiał co jakis czas na wykładach: "ci ludzie słuchać nie chcą, a zrozumieć nie są w stanie". myślę że jest to idealnym komentarzem dla kilku osób na tym forum.
Stanwojenny witamy w realiach naszego forum. Przyzwyczaj się, walczyć z tym się nie da, więc chyba trzeba zakceptowac i przymykać oko na to co sie tu pisze.

crasch

  • He?
  • Bohater wojny GOjczyźnianej
  • *****
  • Rejestracja: 17-02-2006
  • Wiadomości: 1 660
  • Reputacja: 0
Odp: Gran Turismo 5
« Odpowiedź #2790 dnia: Maja 28, 2008, 19:49:39 pm »
Piter_neo ma rację:

stanwojenny

  • Pionier
  • *
  • Rejestracja: 25-03-2008
  • Wiadomości: 37
  • Reputacja: 0
Odp: Gran Turismo 5
« Odpowiedź #2791 dnia: Maja 28, 2008, 20:13:47 pm »
Dzięki chłopaki za słowa otuchy! :) :) :)

mam kilka całkowicie różnych zainteresowań i od kilku lat część z nich pogłębiałem z pomocą internetu - a dokładnie forów dyskusyjnych. więc i to GO mi nie straszne. jest tu nawet całkiem spokojnie w porównaniu z innymi "forami wojennymi". ale przez te wszystkie lata odpowiadania na durne posty, obalania kłamstw i "skrótów myślowych" najróżniejszych delikwentów których myślenie męczyło... straciłem kompletnie wyrozumiałość dla szeroko pojętej "głupoty". i just cant stand it.

btw. fajna piosenka :D :D :D

pzdr
...........................................

Trochę mi się nie chce kosić 250k na tego blitza, ale im więcej słyszę takich opinii o tym wozie, tym bardziej mnie zrzera ciekawość.

..........................................

crash, liczę że swoje wrażenia z jazdy F1(jak go nabędziesz) ładnie nam tu opiszesz i napiszesz czy warto ciułać te 2mln na ta czerwoną rakietę.

pzdr.
Powodzenia dla panów "znawców tematu" którzy wiedzą najlepiej dlaczego gt to chłam, dlaczego kazunori się leniwi i dlaczego sony zrobiło taką słabą konsolę. :) jesteście boscy! :D :D :D

crasch

  • He?
  • Bohater wojny GOjczyźnianej
  • *****
  • Rejestracja: 17-02-2006
  • Wiadomości: 1 660
  • Reputacja: 0
Odp: Gran Turismo 5
« Odpowiedź #2792 dnia: Maja 28, 2008, 20:22:43 pm »
Cytuj
crash, liczę że swoje wrażenia z jazdy F1(jak go nabędziesz) ładnie nam tu opiszesz i napiszesz czy warto ciułać te 2mln na ta czerwoną rakietę.

No to teraz mnie zmotywowałeś bracie - poważnie :D teraz będę się starał uciorać troszkę naszych kochanych CR'ków na tą czerwoną furkę od Ferrari ;) o ile to jeszcze można nazwać furką hehe  :cool:

ps. fajny podpis  :-D

ps2.
Cytuj
ale przez te wszystkie lata odpowiadania na durne posty, obalania kłamstw i "skrótów myślowych" najróżniejszych delikwentów których myślenie męczyło... straciłem kompletnie wyrozumiałość dla szeroko pojętej "głupoty". i just cant stand it.

Poczekaj na Maximmusa, on zna się na wszystkim: marketing Sony, MGS (którego przeszedł 2gą część bez zaliczenia jedynki która jest podstawą) i oczywiście GT5 w którego nie grał (tylko trochę w demko) i gra jest szit i zacofana, bo... nie ma zniszczeń. Poczekaj poczekaj heh ;).

pozdro

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: Gran Turismo 5
« Odpowiedź #2793 dnia: Maja 29, 2008, 12:05:09 pm »
Jakby się komuś nie chciało ugrywać wszystkich aut to macie:

http://allegro.pl/item370960899_gran_turismo_5_prologue_save_wszystkie_samochody.html


aphelion

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 24-09-2006
  • Wiadomości: 4 977
  • Reputacja: 25
  • PSN ID: aph
Odp: Gran Turismo 5
« Odpowiedź #2794 dnia: Maja 29, 2008, 12:08:55 pm »
No prosze, gosc juz zarobil ~100.
Thou know'st 'tis common: all that lives must die, Passing through nature to eternity.

PS3IDTomasz19

  • Przodownik pracy
  • *****
  • Rejestracja: 02-04-2008
  • Wiadomości: 506
  • Reputacja: 0
Odp: Gran Turismo 5
« Odpowiedź #2795 dnia: Maja 29, 2008, 12:14:56 pm »
Ja mam link do darmowego sava ale nie chce marcepanowi psuć interes :)

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: Gran Turismo 5
« Odpowiedź #2796 dnia: Maja 29, 2008, 12:16:22 pm »
To nie moja aukcja. Znalazłem przypadkiem. :P Dawaj śmiało ten save.

PS3IDTomasz19

  • Przodownik pracy
  • *****
  • Rejestracja: 02-04-2008
  • Wiadomości: 506
  • Reputacja: 0
Odp: Gran Turismo 5
« Odpowiedź #2797 dnia: Maja 29, 2008, 12:20:04 pm »

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: Gran Turismo 5
« Odpowiedź #2798 dnia: Maja 29, 2008, 12:25:51 pm »
Ooo przyda się. Thx. 8)

PS3IDTomasz19

  • Przodownik pracy
  • *****
  • Rejestracja: 02-04-2008
  • Wiadomości: 506
  • Reputacja: 0
Odp: Gran Turismo 5
« Odpowiedź #2799 dnia: Maja 29, 2008, 12:27:51 pm »
Tylko uważaj z tym savem bo skasuje ci sie stary:) No chyba ze chcesz ,ja tak zrobiłem bo nie chciało mi sie już ugrywać tej formuły

Mam takie pytanie, czy można zwiększyć liczbę przyjaciół w PS3 ??? bo choler mam już 50 paru i już więcej nie moge mieć, jest to bardzo irytujące zwłaszcza ze poznałem spoko kolesi i pykamy razem w Lost Planet
Dzisiaj może będę miał juz headset:) 8)
« Ostatnia zmiana: Maja 29, 2008, 12:35:58 pm wysłana przez PS3IDTomasz19 »