Autor Wątek: Filmy  (Przeczytany 867639 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

_ReD_

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 07-12-2005
  • Wiadomości: 4 959
  • Reputacja: 49
  • It is what it is
Filmy
« Odpowiedź #1640 dnia: Maja 03, 2006, 09:59:13 am »
Nie gralem nigdy w bloodryne wiec idac na ten film bede traktowal go jako zwykly film a nie adaptacje gry, widzialem pare trailerow, pare ciekawych akcji by sie znalazlo :)

A teraz zabieram sie za ogladanie "Hostel" jeszcze nie widzialem, juz lezy od pary dni na polce, ale dizs go lykne :)

Walker

  • Pontifex Maximus
  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 14-07-2004
  • Wiadomości: 2 158
  • Reputacja: 0
Filmy
« Odpowiedź #1641 dnia: Maja 03, 2006, 10:01:22 am »
nie marnuj nawet czasu na bloodrayne, tu juz nie chodzi o akse, ale o zwykle marnowanie czasu, idz na silenta 3 razy bardziej sie oplaci ;)

_ReD_

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 07-12-2005
  • Wiadomości: 4 959
  • Reputacja: 49
  • It is what it is
Filmy
« Odpowiedź #1642 dnia: Maja 03, 2006, 10:09:15 am »
ja nie mowilem ze musze sie zdecydowac tylko w jakiej kolejnosci :D

Walker

  • Pontifex Maximus
  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 14-07-2004
  • Wiadomości: 2 158
  • Reputacja: 0
Filmy
« Odpowiedź #1643 dnia: Maja 03, 2006, 10:11:04 am »
ale ja ci radze, odpusc sobie bloodrayne, run for yor life !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

_ReD_

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 07-12-2005
  • Wiadomości: 4 959
  • Reputacja: 49
  • It is what it is
Filmy
« Odpowiedź #1644 dnia: Maja 03, 2006, 10:13:10 am »
No dobra :) chce ktos bilet? :D

Tarniak

  • Gość
Filmy
« Odpowiedź #1645 dnia: Maja 03, 2006, 10:34:38 am »
Cytat: "_ReD_"
A teraz zabieram sie za ogladanie "Hostel" jeszcze nie widzialem, juz lezy od pary dni na polce, ale dizs go lykne

Jedynce co w tym filmie jest z Tarantino to hektolitry krwi :D. Reszta to padaka straszna... raczej groteskowy efekt :lol:

Aras

  • Pawka Morozow
  • *****
  • Rejestracja: 03-08-2005
  • Wiadomości: 919
  • Reputacja: 1
  • Hige!
Filmy
« Odpowiedź #1646 dnia: Maja 03, 2006, 10:39:18 am »
hmmm a ja sobię drugi dzień już rozkminiam o co chodziło w ghost in the Shell Innocence i zanosi się na to ze trzeci raz dziś sobie zapuszczę :P
dobrze miec takie problemy,nie? hehe kto wie, może jakiś cytat z filmu na jutrzejszej maturze się przyda :wink:

a tak na marginesie to czy myślicie że powstanie kiedyś piękniejszy od strony a/v film niż GitS 1i2 ?? jak tak to chyba już wogóle dostane zawału... gały mi prawie na zewnątrz wyszły od sesji z nimi 8)
Pokaż mi jak spamisz, a powiem Ci jakim jesteś człowiekiem

suli dia

  • Kapitan Żbik
  • *****
  • Rejestracja: 01-04-2006
  • Wiadomości: 1 267
  • Reputacja: 13
Filmy
« Odpowiedź #1647 dnia: Maja 03, 2006, 10:39:54 am »
Ja ostatnio oglądałem King Konga naprawde fajny film i ekstra efekty no i gra jest idealnym połączeniem filmu
Umiesz Liczyć, Licz na Siebie!!!

Morden

  • Towarzysz
  • ***
  • Rejestracja: 27-04-2006
  • Wiadomości: 178
  • Reputacja: 1
Filmy
« Odpowiedź #1648 dnia: Maja 03, 2006, 10:44:37 am »
Cytat: "suli dia"
(...) no i gra jest idealnym połączeniem filmu


Gra jest idealnym polaczeniem filmu... z czym?

Krzysiek1981

  • Gość
Filmy
« Odpowiedź #1649 dnia: Maja 04, 2006, 19:03:38 pm »
Cytat: "Hubi"
Rowniez jutro na Polsacie "Gangi Nowego Yorku"- polecam

Cytat: "_Music"
Cytuj
lepiej przerzucić na inny kanał.Szkoda tracić wzrok na takie ścierwo


A ja będę tru i powiem, że to jedyny film jakiego nie spieprzył boski Leo.

Nie przepadam za DiCaprio ale nie mogę sie zgodzić z Twoją tezą. Obejrzyj najpierw "Co gryzie Gilberta Grape'a?" a pózniej sie wypowiedz.

jay jay

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 25-03-2005
  • Wiadomości: 4 740
  • Reputacja: 18
  • Terror of unexpleainable
Filmy
« Odpowiedź #1650 dnia: Maja 04, 2006, 19:24:03 pm »
http://www.ofilmie.pl/varia/plebiscyt_100_2005.html

Mam smutną informacje dla fanów komedii Stanisława Bareii .Szykują drugą część kultowego filmu :? .Niestety chęć zysku ponownie zwyciężyła .

a żeby was dobić to napomkne o tym , że i Alternatywom nie dadzą spokoju .

 :evil:
''Don't take advice from anyone'' - Robert Altman.


mowafilmowa.wordpress.com
magivanga.wordpress.com
booklips.pl

_ReD_

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 07-12-2005
  • Wiadomości: 4 959
  • Reputacja: 49
  • It is what it is
Filmy
« Odpowiedź #1651 dnia: Maja 05, 2006, 05:32:51 am »
Powiem wam jedno, objzalem Scary Movie 4 i tak mi sponiewieral psychike, ze obawiam sie o stan mojego umyslu. Najprawdopodobniej juz nigdy nie bede normalny. Ten film tki balagan robi w glowie ze po wyjsciu z kina nie wiedzialem czy to ja jetem taki glupi czy to film byl nie zainteligetny :) ale mimo wszystko warto obejzec, nawet jesli mialbys zostac umyslowym kaleka, bo bardziej zrytego filmu nie ma i pewnie nie bedzie do ukazania sie nasepnej czesci :)

Silenta musze obejzec jeszcze raz, bo po pierwszym seansie mam mieszane uczucia, niby wszystko ok, ale nie do konca, ale wydaje mi sie ze raczej trzyma klimat silenta.

Tarniak

  • Gość
Filmy
« Odpowiedź #1652 dnia: Maja 05, 2006, 09:29:08 am »
Cytat: "Krzysiek1981"
"Co gryzie Gilberta Grape'a?"

Dokładnie. "Niebiańska plaża" też całkiem niezła.

_Music

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 07-07-2005
  • Wiadomości: 7 703
  • Reputacja: 0
Filmy
« Odpowiedź #1653 dnia: Maja 06, 2006, 00:29:03 am »
Cytuj
Nie przepadam za DiCaprio ale nie mogę sie zgodzić z Twoją tezą. Obejrzyj najpierw "Co gryzie Gilberta Grape'a?" a pózniej sie wypowiedz.


Oglądałem.

Cytuj
Dokładnie. "Niebiańska plaża" też całkiem niezła.


Ty tak serio?

Wciąż utrzymuję że "Gangi" to b. dobry film.

_ReD_

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 07-12-2005
  • Wiadomości: 4 959
  • Reputacja: 49
  • It is what it is
Filmy
« Odpowiedź #1654 dnia: Maja 06, 2006, 05:14:44 am »
Don's Plum - najlepszy film z DiCaprio, jesli ktos nie ogladal to polecam, to jeden z tych filmow, ktore zaliczaja sie do kategorii "Inne niz wszystkie" warto zobaczyc.

Tarniak

  • Gość
Filmy
« Odpowiedź #1655 dnia: Maja 06, 2006, 05:55:39 am »
Cytat: "_Music"
Ty tak serio?

Tak, ale oceniam w kategoriach "DiCaprio", "nie-DiCaprio". A ogólnie to polecam Hi-Way, dla ludzi, których śmieszy absurdalny humor. Ipswitch, Ipswitch :D.

Trusio

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 07-12-2003
  • Wiadomości: 2 124
  • Reputacja: 3
  • Dr Trusio
Filmy
« Odpowiedź #1656 dnia: Maja 07, 2006, 23:16:14 pm »
HA!! Dzisiaj obejrzałem sobie znowu "Dobry, Zły i Brzydki" na AleKino!. I co ja wam moge powiedzieć - film jest cudowny po prostu, wszystkie amerykański produkcje westernowe razem ze swoimi Johnami Wayneami mogę się po prostu schowac przed ogromem geniuszu Sergio Leone. Każdy jego film mozna uznac za absolutny klasyk gatunku. Motywy, ujęcia, dialogi, klimat i w końcu niepowtarzalna muzyka - zbijają się w niepowtarzalną całość, która swoją oryginalnością wyznaczyła dawno temu nowe trendy i wytyczyła nowe ścieżki dla twórców westernu - nikt jednak przez te lata nawet nie zbliżył się do poziomu cudownych dzieł Sergio. Warto też wspomnieć prześwietne kreacje aktorskie, w tym niepowtarzalnego i nieśmiertelnego Clinta Eastwooda - tego nie da się opisac, to trzeba po prostu obejrzeć. Film polecam - mało - zobowiązuję  :wink: każdego entuzjastę tego typu kina do obejrzenia go w końcu lub obejrzenia po raz kolejny, a okazji nie powinno zabraknąć, bo na AleKino! był emitowany w ostatnich miesiącach już wielokrotnie i bedzie zapewne nadawany jeszcze nie raz, nie dwa. Te teksty typu: "Każdy rewolwer ma swoją melodię.", albo: "Są dwa rodzaje ludzi: ci z naładowaną bronią i ci, którzy kopią." - nie da się nie zachwycić :) .Stanąc na głowie - ale obejrzeć bezwzgednie!! :mrgreen:
GT: Trusio

blancjaone

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 10-12-2004
  • Wiadomości: 2 946
  • Reputacja: 1
Filmy
« Odpowiedź #1657 dnia: Maja 07, 2006, 23:54:36 pm »
Cytuj
A ogólnie to polecam Hi-Way, dla ludzi, których śmieszy absurdalny humor. Ipswitch, Ipswitch Very Happy.

Mowisz, ze warto wydac 15 zeta na bilet?
Raczej nie wierzylem w ten film, spodziewalem sie lipy opartej na obecnej popularnosci 'reklam plusa'.
Chyba bede musial to jeszcze przemyslec...

JimDeGriz

  • Proletariusz
  • *****
  • Rejestracja: 26-11-2003
  • Wiadomości: 413
  • Reputacja: 0
Filmy
« Odpowiedź #1658 dnia: Maja 08, 2006, 07:55:56 am »
Czy ja wiem czy warto iść naten film:(

Właściwie to Mumio znam(y) tylko z reklamówek  :(


Raz jak widziałem ich kabaret w tv to usnołem  :D


Więc czy warto iść do kina

_ReD_

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 07-12-2005
  • Wiadomości: 4 959
  • Reputacja: 49
  • It is what it is
Filmy
« Odpowiedź #1659 dnia: Maja 08, 2006, 11:07:13 am »
Przyznaję się bez bicia że nie posłuchałem waszych ostrzeżeń i obejżałem BloodRayne i wiecie co? Mieliście rację, takiego kiczu to już naprawdę dawno nie widziałem, wszystko tak sztuczne, zero klimatu, zero napięcia dosłownie nic. Ten film to doskonały przykład jak nie należy robić filmów :D Totalne dno. Trzymać się z daleka a ja następnym razem was posłucham panowie :D

szafa

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 22-01-2004
  • Wiadomości: 4 286
  • Reputacja: 64
Filmy
« Odpowiedź #1660 dnia: Maja 08, 2006, 13:57:53 pm »
Cytat: "Trusio"
HA!! Dzisiaj obejrzałem sobie znowu "Dobry, Zły i Brzydki" na AleKino!. I co ja wam moge powiedzieć - film jest cudowny po prostu, wszystkie amerykański produkcje westernowe razem ze swoimi Johnami Wayneami mogę się po prostu schowac przed ogromem geniuszu Sergio Leone. Każdy jego film mozna uznac za absolutny klasyk gatunku. Motywy, ujęcia, dialogi, klimat i w końcu niepowtarzalna muzyka - zbijają się w niepowtarzalną całość, która swoją oryginalnością wyznaczyła dawno temu nowe trendy i wytyczyła nowe ścieżki dla twórców westernu - nikt jednak przez te lata nawet nie zbliżył się do poziomu cudownych dzieł Sergio. Warto też wspomnieć prześwietne kreacje aktorskie, w tym niepowtarzalnego i nieśmiertelnego Clinta Eastwooda - tego nie da się opisac, to trzeba po prostu obejrzeć. Film polecam - mało - zobowiązuję  :wink: każdego entuzjastę tego typu kina do obejrzenia go w końcu lub obejrzenia po raz kolejny, a okazji nie powinno zabraknąć, bo na AleKino! był emitowany w ostatnich miesiącach już wielokrotnie i bedzie zapewne nadawany jeszcze nie raz, nie dwa. Te teksty typu: "Każdy rewolwer ma swoją melodię.", albo: "Są dwa rodzaje ludzi: ci z naładowaną bronią i ci, którzy kopią." - nie da się nie zachwycić :) .Stanąc na głowie - ale obejrzeć bezwzgednie!! :mrgreen:


Dasz wiare, ze ten film ogladalem blisko 100 razy(bez przesady, powaga)?

Eli Wallah w roli brzydkiego jest po prostu niepowtarzalny i ta muzyka... miod.

napisze cos wieej jak klawatre sobie kupie bo narazie jade na klawiaturze systemowej ._.
Fryty tyty dotknij pyty

Castor Krieg

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 02-11-2003
  • Wiadomości: 4 450
  • Reputacja: 26
Filmy
« Odpowiedź #1661 dnia: Maja 08, 2006, 16:40:23 pm »
Byłem na M:I:III, gorszy od I i II, fabuła jakaś taka miałka, niepotrzebnie wciąganie w to żony, itd. Btw - wieża w Shanghaju tak się nie świeci, wiem bo widziałem :twisted:

Tarniak

  • Gość
Filmy
« Odpowiedź #1662 dnia: Maja 08, 2006, 16:52:07 pm »
Cytat: "JimDeGriz"
Więc czy warto iść do kina

Opinie są podzielone. Jendi twierdza 'arcydzieło ' inni 'nuda'. Ja jestem jednak bliższy pierwszemu poglądowi. Film nie jest main-stream'owy i może dla tego w kinie była raczej cisza. Specjalnie poszedłem na film ze znajomymi, którzy po prostu od połowy filmu non-stop kłądli się ze śmiechu. Kompozycyjnie to coś w stylu 'Sensu Życia' MP, tak izbiór pomysłów. Myślę, że wiele osób stwierdiz, ze gagi tam zamieszczone nie mają sensu. Może i nie mają, ale są zajebiście zabawne. Ja bym wydał 15 zł (miałem co prawda za darmo, ale spokojnie przeszedł bym się jeszcze raz :D)

Kresq

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 16-06-2004
  • Wiadomości: 4 746
  • Reputacja: 8
  • Hokus pokus, czary mary, twoja stara to twój stary
Filmy
« Odpowiedź #1663 dnia: Maja 08, 2006, 18:29:36 pm »
Bezsens rulz! Kto lubi Monty Pythona, ten wie o czy mówię na to też musze isc :wink:


"Fruwać jest generalnie nieroztropnie,
więc nie pijcie przy otwartym oknie."

jay jay

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 25-03-2005
  • Wiadomości: 4 740
  • Reputacja: 18
  • Terror of unexpleainable
Filmy
« Odpowiedź #1664 dnia: Maja 08, 2006, 20:02:07 pm »
Cytat: "Kresq"
Bezsens rulz! Kto lubi Monty Pythona, ten wie o czy mówię na to też musze isc

brawa dla tego pana
''Don't take advice from anyone'' - Robert Altman.


mowafilmowa.wordpress.com
magivanga.wordpress.com
booklips.pl

zaar

  • Obywatel
  • **
  • Rejestracja: 27-12-2003
  • Wiadomości: 60
  • Reputacja: 0
Filmy
« Odpowiedź #1665 dnia: Maja 14, 2006, 00:30:27 am »
Właśnie wróciłem z przedpremierowego pokazu SILENT HILL. Jak dla mnie rewelacja. Najlepsza adaptacja filmowa gry jak do tej pory! Zdjęcia, muzyka, praca kamery, efekty dźwiękowe, miejscówki [hotel, szkoła, szpital, kosciół] - wszystko zaczerpnięte z gry i chwała za to Gansowi! Świetne zakończenie choć można się po nim spodziewać kontynuacji [wolałbym aby do tego nie doszło]. Potwory robią duże wrażenie [świetnie ujęcia je ukazujące] zwłaszcza podczas pierwszego wejścia na ekran. Gracze będą w swoim świecie który bardzo dobrze znają a pozostali widzowie też powinni być zadowoleni. Gans odwalił kawał dobrej roboty. Zapewne wielu będzie zarzucać reżyserowi że fabuła nijak ma się do żadnej części gry ale to jest adaptacja filmowa a ta zawsze jest subiektywnym spojrzeniem reżysera. Gans wybrał to co najlepsze z gry połączył to wszystko ciekawym scenariuszem i dostaliśmy adaptację filmową gry z oceną końcową 9/10 :D [ocenę wystawiam patrząc przez pryzmat innych adaptacji gier nie konfrontując SH z innymi filmami... choć... na tle innych horrorów wypada on bardzo dobrze :)  ]

p.s. dodatkowym plusem scenariusza jest to że ma nieco głębsze znaczenie i nie jest to tylko kolejna horrorowata rzeźnia.
All Hell Cant Stop Us Now !!!

_ReD_

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 07-12-2005
  • Wiadomości: 4 959
  • Reputacja: 49
  • It is what it is
Filmy
« Odpowiedź #1666 dnia: Maja 14, 2006, 05:34:46 am »
Na Silent Hill byłem już 6 razy w kinie i jeszcze nie mam dość :) Główna bohaterka naprawdę świetnie się spisała, i fajnie że reżyser nie zrobił z tego jakiejś rzeźni. Nasza pani cigle ma strach w oczach, praktycznie przez jakieś 50% filmu słyszymy jej krzyk i oglądamy przerażenie. Świetna robota. Miasto jest świetnie odwzorowane i naprawdę od samego początku filmu wiemy że jest to Silent Hill. Kilka akcji naprawde sprawiło że moje serce przestawało bić na jakiś czas. Silent Hill powinien być wzorem jak robić film na podstawie gry. Po obejżeniu filmu na pewno będziecie mieli ochotę pójść na niego jeszcze raz a już na pewno wrócić do gry. Tak jak ja to zrobiłem. Zaraz po powrocie z kina odpaliłem SIlent Hill jedynkę na PSone i zanurzyłem się w tym przesiąkniętym złem miejscu :)
Zgadzam się także z tym co napisał zaar, więc nie ma sensu aby to powtarzać jeszcze raz. Polecam film wszystkim i tym kótrzy grali w grę jak i tym którzy nawet o niej nie słyszeli.

michalc

  • Kapitan Żbik
  • *****
  • Rejestracja: 21-06-2005
  • Wiadomości: 1 270
  • Reputacja: 1
Filmy
« Odpowiedź #1667 dnia: Maja 14, 2006, 06:02:09 am »
na film mam wielka ochote sie przejsc do kina ale jeszcze go u nas w "wiosce " nie graja :wink: , co do gry do SH1 bylo dla mnie najlepsza czescia  :)

Hubi

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 24-03-2005
  • Wiadomości: 5 104
  • Reputacja: 0
  • Poznasz głupiego po czynach jego.
Filmy
« Odpowiedź #1668 dnia: Maja 14, 2006, 17:38:16 pm »
Obejrzalem "Wszyscy jestesmy Chrustusami" i szczerze mowic troche sie zawiodlem. Film dobry, ale do "Dnia Świra (apropo- leci dzisiaj poznym wieczorem na TVP) nie ma co go porownywac.

dark\

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 06-05-2006
  • Wiadomości: 4 529
  • Reputacja: 20
  • Play hard go pro !
Filmy
« Odpowiedź #1669 dnia: Maja 15, 2006, 00:37:44 am »
Ta Dzień Świra oglądałem to dawno się tak nie uśmiałem ( POLAK POTRAFI ^^ ) Czasem Polskie filmy o 10x niższym budżecie przewyższają "AMERYKAŃSKIE produkcje" ^^
Jedna awaria PS3 to tragedia, milion awarii x0 to statystyka.

Ako

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 15-07-2004
  • Wiadomości: 2 652
  • Reputacja: 1
Filmy
« Odpowiedź #1670 dnia: Maja 15, 2006, 00:44:30 am »
Ja ogladalem pierwszy raz dzien swira. Praktycznie przez cały film miałem jakis przynajmniej delikatnu usmiech na twarzy. Niektóre momenty i motywy po prostu rozwalaja!

Renshu Clan

Renshu Clan Ako, UFO, Gawlisz, Zgieru, Gutek, Filo, Mysza, Tsubasa, Sheva, Luki_k

Walker

  • Pontifex Maximus
  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 14-07-2004
  • Wiadomości: 2 158
  • Reputacja: 0
Filmy
« Odpowiedź #1671 dnia: Maja 15, 2006, 00:51:38 am »
Dzien Swira, komedia z przekazem, nie to co amerykanskie glupoty  :|

JimDeGriz

  • Proletariusz
  • *****
  • Rejestracja: 26-11-2003
  • Wiadomości: 413
  • Reputacja: 0
Filmy
« Odpowiedź #1672 dnia: Maja 15, 2006, 23:45:45 pm »
Cytat: "walker_san"
Dzien Swira, komedia z przekazem, nie to co amerykanskie glupoty  :|



Co racja to racja  :D

Poprostu świetny film i taki prawdziwy . Aż dziw bierze , że nie wysłaliśmy go jako naszego kandydata do oscara  :(

A i oglądałem "V jak Vendeta " i powiem że da się obejrzeć .

dark\

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 06-05-2006
  • Wiadomości: 4 529
  • Reputacja: 20
  • Play hard go pro !
Filmy
« Odpowiedź #1673 dnia: Maja 16, 2006, 00:00:06 am »
Ja padłem jak Adaś Miauczyński "srał" pod oknem babki ^^
Jedna awaria PS3 to tragedia, milion awarii x0 to statystyka.

michalc

  • Kapitan Żbik
  • *****
  • Rejestracja: 21-06-2005
  • Wiadomości: 1 270
  • Reputacja: 1
Filmy
« Odpowiedź #1674 dnia: Maja 16, 2006, 01:33:10 am »
to fakt, dzien swira jest niezly ostatnio w tv tez bylo cos polskiego i fajnego - Symetria :D

electronic_punk

  • Człowiek dobrej roboty
  • *****
  • Rejestracja: 15-05-2004
  • Wiadomości: 732
  • Reputacja: 0
Filmy
« Odpowiedź #1675 dnia: Maja 16, 2006, 14:01:56 pm »
Ja oglądałem The Shutter - Widmo. Muszę stwierdzić, że kilka razy podskoczyłem z lekka... Polecam wszystkim fanom azjatyckich horrorów :)

jay jay

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 25-03-2005
  • Wiadomości: 4 740
  • Reputacja: 18
  • Terror of unexpleainable
Filmy
« Odpowiedź #1676 dnia: Maja 17, 2006, 09:38:24 am »
Zabawy z bronia - kontrowesryjny dokument znanego juz z Fahrenheit9/11 Michaela Moora opowidajacy o zasobach militarnych supermocarstwa . Znany ze swej dosciekłości Moore wypunktowal w charakterystyczny dla siebie sposob wszytkie niedoskonałosci sytemu .

Najlepszy urywek to wypowedz George Busha .
GB:''Ogłaszamy alarm 2 stopnia ''
GB:''z powodu ... ogolnego zagrożenia ''
GB:''Mam nadzieje ze nie bedzie juz wiecj takiej potrzeby ...
GB'' ale mahjac na uwadze ogolne zagrozenia z pewnoscia tak nie bedzie ''

 :lol:
''Don't take advice from anyone'' - Robert Altman.


mowafilmowa.wordpress.com
magivanga.wordpress.com
booklips.pl

electronic_punk

  • Człowiek dobrej roboty
  • *****
  • Rejestracja: 15-05-2004
  • Wiadomości: 732
  • Reputacja: 0
Filmy
« Odpowiedź #1677 dnia: Maja 17, 2006, 11:14:45 am »
Oglądałem kawałek tego programu. Faktycznie bardzo interesujący, ten Moore przekazuje nam pewne treści w specyficzny i efektowny, ale przez to efektywny, sposób. Bardzo mi się to podoba.

Castor Krieg

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 02-11-2003
  • Wiadomości: 4 450
  • Reputacja: 26
Filmy
« Odpowiedź #1678 dnia: Maja 17, 2006, 11:16:44 am »
Michael Moore to pokazuje, ale w sposób wybiórczy. Dokument to nie jest, raczej film zrobiony pod tezę z góry założoną.

BTW, jutro idę na Kod Da Vinci. :lol:

electronic_punk

  • Człowiek dobrej roboty
  • *****
  • Rejestracja: 15-05-2004
  • Wiadomości: 732
  • Reputacja: 0
Filmy
« Odpowiedź #1679 dnia: Maja 17, 2006, 11:20:42 am »
Cytat: "Castor Krieg"
Michael Moore to pokazuje, ale w sposób wybiórczy. Dokument to nie jest, raczej film zrobiony pod tezę z góry założoną.


No w sumie tak, jego dokumenty są tendencyjne... Ale np. podoba mi się jego kontakt ze zwykłymi ludźmi, którzy stanowią bardzo dobre źródło informacji. I te jego porównania Ameryki z innymi krajami podobają się mi... :D