Autor Wątek: Heavenly Sword  (Przeczytany 219715 razy)

0 użytkowników i 15 Gości przegląda ten wątek.

Cielo

  • Proletariusz
  • *****
  • Rejestracja: 10-12-2006
  • Wiadomości: 428
  • Reputacja: 0
Odp: Heavenly Sword
« Odpowiedź #560 dnia: Lipca 26, 2007, 21:58:16 pm »
Ja też już przebiegłem się po demku 8) Zdecydowanie pozytywne doznanie, piękny i przyjemny gameplay'ek.

Czy system-seller... w większości zgadzam się z Emiel'em ale jak dla mnie po tym demku nie można tego jakoś zdecydowanie stwierdzić, bo po prostu jest zbyt krótkie... co to są dwie walki, to prędzej demko do zapoznania się z systemem walki niż prezentacja samej gry. Na pewno ma potencjał na killer app'a ale wątpliwości co do zawartości i przede wszystkim długości rozwieją dopiero recki za te ~2 miesiące.

Ja, zanim kupie (i czy kupie pierwszego dnia), prócz tego czynnika długości gry muszę jeszcze wiedzieć ile wielkich bitw nas w niej spotka. Widać że gra jest robiona właśnie pod te gigantyczne batalie (i przedstawia je w zupełnie nowy sposób), a na razie pokazano, zapowiedziano jedną (chyba w jakimś preview'ie słyszałem, że to finalna walka w grze?). Mam nadzieję, że będzie ich więcej.

Ogólnie IMO jest na co czkać.
« Ostatnia zmiana: Lipca 26, 2007, 22:10:04 pm wysłana przez Cielo »
I do not comprehend.

makiaveli666

  • Obywatel
  • **
  • Rejestracja: 17-07-2007
  • Wiadomości: 98
  • Reputacja: 0
  • ChWDM ;)
Odp: Heavenly Sword
« Odpowiedź #561 dnia: Lipca 26, 2007, 22:08:58 pm »
ja powiem tak- nie wiem czy to jest system seller czy też
Spoiler (kliknij, by wyświetlić/ukryć)
,ale z pewnością jest to best seller.kupuja :cool:

Gorrillaz

  • Towarzysz
  • ***
  • Rejestracja: 10-03-2007
  • Wiadomości: 268
  • Reputacja: 0
Odp: Heavenly Sword
« Odpowiedź #562 dnia: Lipca 26, 2007, 22:09:18 pm »
A jak stoi sprawa z animacją postaci i frematem? :-)

makiaveli666

  • Obywatel
  • **
  • Rejestracja: 17-07-2007
  • Wiadomości: 98
  • Reputacja: 0
  • ChWDM ;)
Odp: Heavenly Sword
« Odpowiedź #563 dnia: Lipca 26, 2007, 22:11:28 pm »
animacja boska,ale nie wiem co to fremat  :lol:

Cielo

  • Proletariusz
  • *****
  • Rejestracja: 10-12-2006
  • Wiadomości: 428
  • Reputacja: 0
Odp: Heavenly Sword
« Odpowiedź #564 dnia: Lipca 26, 2007, 22:16:44 pm »
Framerate trzyma się spokojnie, ja nie widzę zwolnień.

Jeśli w QTE na linach nie wciśnie się kwadratu na końcu to facet z siekierą zostaje, i skubany jest całkiem twardy (chyba, że jednym ciosem z L1 go zdmuchniemy z platformy :lol:)

Ja z kolei żałuje że kamera cały czas (oprócz rzutów oczywiście) jest tak daleko, chciałbym żeby można było sobie przybliżyć kiedy się chce i zobaczyć więcej szczegółów bo momentami walka wychodzi obłędnie. Fajnie że jest chociaż rozglądanie się na boki L2 i R2
« Ostatnia zmiana: Lipca 26, 2007, 22:23:27 pm wysłana przez Cielo »
I do not comprehend.

POK

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 03-10-2006
  • Wiadomości: 14 345
  • Reputacja: 171
Odp: Heavenly Sword
« Odpowiedź #565 dnia: Lipca 26, 2007, 22:28:59 pm »
No dobra Supersonic, ale zrozum jak grasz w tą grę to nie widzisz tych stóp bo po prostu zwracasz uwagę na inne rzeczy. Jasne , że jakieś niedociągnięcia są. Poza tym nie tylko grafa się liczy przecież. Jasne jak będziecie chcieli na siłę to się doszukacie. Czekam na wypowiedzi fanów Xboxa, bo ja wiem, że zaraz będzie marudzenie o tym i o tamtym i sam widzę, że nie wszystko mnie niszczy, ale to nie przeszkadza mi cieszyć się tym demem (a we wrześniu pewnie i grą).

Zresztą co porównywać do RE5, które wyjdzie w 2009, a  HS we wrześniu :P.

Tyle, że wszyscy porównują HS do GoW, które to wyszło rok wcześniej, więc równie dobrze można porównywać HS do RE5.
Inna sprawa, że HS nie da się za bardzo porównać do GoW, czy RE5 (zupełnie inny rodzaj rozgrywki).

Moim zdaniem gra będzie się zdecydowanie lepiej prezentować od dema (jako całość), zresztą prawie zawsze tak jest.

Nie grałem w demo, ale po opiniach widzę, że chyba trochę przesadzili z tym hypem :-?

Cielo

  • Proletariusz
  • *****
  • Rejestracja: 10-12-2006
  • Wiadomości: 428
  • Reputacja: 0
Odp: Heavenly Sword
« Odpowiedź #566 dnia: Lipca 26, 2007, 22:47:23 pm »
Inna sprawa, że HS nie da się za bardzo porównać do GoW, czy RE5 (zupełnie inny rodzaj rozgrywki).
Dokładnie i zupełnie inna skala tych gier, nawet nie wiem skąd Nakimushi'emu się wzięło, że HS jest "mniejszy" niż RE5...
I do not comprehend.

Soul

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 28-04-2007
  • Wiadomości: 3 496
  • Reputacja: 16
Odp: Heavenly Sword
« Odpowiedź #567 dnia: Lipca 26, 2007, 23:01:26 pm »
Siema , pograłem trochę i napiszę coś od siebie , od razu mówię że mam tu na myśli tylko opnie na temat demka.Cała wersja gry może wyglądać dużo lepiej, niż to co nam było dane pobawić się w demku .

Ok lecimy : Grafika ,szoku nie ma jest po prostu dobrze, momentami tekstury wołają o pomstę do nieba , a momentami dają radę , ogólnie zero zagrzewki. Nie tego się spodziewałem , zwłaszcza że przeczytałem w PE czym to ta gra nie jest, oczywiście Hiv mógł grać w całkiem inną wersje ,bardziej dopracowaną . Więc nie będę nawet porównywał jego tekstu , do demka w które mogę sobie pograć .Widać że cut -scenki są na silniku gry i widać też że wyglądają lepiej niż czysty gameplay.Animacja naszej bohaterki jest nie najgorsza ,mogli się bardziej postarać o jej animacje biegania . Ryu z NGS rusza się lepiej , i jako sama postać też prezentuje się lepiej niż Neiriko ( czy jak ona tam ma :P ) Gameplay jak najbardziej pozytywny ,jak przystało na slashera ,dużo widowiskowych akcji ,counterów(są dość łatwe) ,jugglów (?) masa combosów itp Tylko do cholery gdzie jest blok ? o_O I tyle , nadal NG najlepsze jeżeli chodzi o system walki . Tu jest naprawdę dobrze , jestem ciekaw jak będzie się to wszystko prezentowało w full wersji , i błagam niech dadzą blok pod przyciskiem.

A na koniec, na pewno to nie wygląda lepiej od Gears of War , i myślę że X360 spokojnie by to HS udźwigną .
cool.gif

mateo HS to nie żaden lider , a przynajmniej demo tego nie pokazuje , dobra gra od co .
« Ostatnia zmiana: Lipca 26, 2007, 23:03:39 pm wysłana przez Soul »

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: Heavenly Sword
« Odpowiedź #568 dnia: Lipca 26, 2007, 23:29:08 pm »
Zgadzam się z przedmówcami że brakuje skakania i bloku pod przyciskiem. Natomiast słabych tekstur nie uświadczyłem a przyglądałem się celowo. IMO gra zapowiada się wyśmienicie.

PS. Tak troszke z d..y. Proponuje powciskać sobie pauze w niektórych momentach trailer'ku RE5 i zobaczycie że tam zdarzają się tekstury wołające o pomstę do nieba (podłoże czy kamienne przerwy na dachu z blach).
« Ostatnia zmiana: Lipca 26, 2007, 23:33:29 pm wysłana przez MarcePan »

aphelion

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 24-09-2006
  • Wiadomości: 4 977
  • Reputacja: 25
  • PSN ID: aph
Odp: Heavenly Sword
« Odpowiedź #569 dnia: Lipca 26, 2007, 23:40:42 pm »
No przeca pisalem RE4 HD ...
Eee, tak sie zastanawialem i czy przypadkiem tego poziomu z linami i calym tym skakaniem nie pokazywali rok temu w czasie E3 (Requiescat In Pace) ?
Thou know'st 'tis common: all that lives must die, Passing through nature to eternity.

Soul

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 28-04-2007
  • Wiadomości: 3 496
  • Reputacja: 16
Odp: Heavenly Sword
« Odpowiedź #570 dnia: Lipca 26, 2007, 23:48:59 pm »
MarcePan to coś słabo się przyglądasz , ja już słabiutkie tekstry wypatrzyłem w pierwszej lokacji  :o

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: Heavenly Sword
« Odpowiedź #571 dnia: Lipca 26, 2007, 23:51:53 pm »
A na koniec, na pewno to nie wygląda lepiej od Gears of War , i myślę że X360 spokojnie by to HS udźwigną .
cool.gif

Pokaż mi w GOW taką widoczność, taką interakcję, taką liczbę przeciwników i taką animację jak w HS. Zobaczyłeś w GOW teksturki co się świecą jak psu jajka na jesieni i pijejesz z zachwytu. Ludzie weźcie oceniajcie obiektywnie biorąc pod uwage WSZYSTKO co składa się na wygląd gry a nie tylko to co Wam się podoba.

MarcePan to coś słabo się przyglądasz , ja już słabiutkie tekstry wypatrzyłem w pierwszej lokacji  :o

No widzisz a ja wypatrzyłem takowe w RE5. Jak się chce to można wszędzie takowe znaleźć. Chociaż ja naprawde mimo wysiłku w HS nie znalazłem takich.

Soul

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 28-04-2007
  • Wiadomości: 3 496
  • Reputacja: 16
Odp: Heavenly Sword
« Odpowiedź #572 dnia: Lipca 27, 2007, 00:10:53 am »
No widoczność jest lepsza, a to może to dla tego że tu jesteśmy na otwartym terenie ,geniuszu  :-o A w GoW biegamy po hm "mieście" po za tym GoW prawie wszędzie tekstury wyglądają kapitalnie ( nie wszystkie czasami zdarza się bubel) ale to co mamy na oku na prawdę robi wrażenie, ta ziarnistość  :-D, IMO postać Marcusa też wygląda lepiej od czerwono włosej ( to oczywiście jest moja opinia widziałem obie gry , i wiem co mówię ) No jakaś tam interakcja jest ,wow można podnieść i rzuci beczką - skrzynią SZOK! Po za tym na kij w GoW miało by występować 40 przeciwników naraz?! Do tego typu rozgrywki to nie pasuje, to raz a dwa nie szło by tego przejść  :P A za duży sajgon to nic dobrego.Pewnie oceniam obiektywnie , a że teraz mam na myśli grafikę to piszę tylko o niej i to cały czas mi o nią chodzi .Dla mnie GoW wygląda lepiej i tyle! Interakcja i liczba przeciwników z grafiką mają mało wspólnego (przecie to ps3 moc została udowodniona  :lol: :lol: :lol:  )

Ty a co mnie RE 5 obchodzi , ja tu o HS a ty mi o RE 5  :P

ps poszukaj i zdejmij okulary z napisem Sony .  :P
« Ostatnia zmiana: Lipca 27, 2007, 00:12:29 am wysłana przez Soul »

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: Heavenly Sword
« Odpowiedź #573 dnia: Lipca 27, 2007, 00:19:41 am »
ps poszukaj i zdejmij okulary z napisem Sony .  :P

Bardziej nielogicznego zdania nie widziałem. Jak mam zdjąć okulary, które najpierw musze poszukać? Totalny bezsens hehe. Zdjąć mogę okulary, które mam założone. Idź się lepiej wyśpij.  :lol: :lol: :lol:

PS. Reszty nie komentuje bo jak można skomentować zdanie:

"Po za tym na kij w GoW miało by występować 40 przeciwników naraz?!"

Tak głupiego usprawiedliwienia braku mocy konsoli jeszcze nie czytałem. To może raczej Ty powinieneś zdjąć (oczywiście już założone :P) okulary z napisem Microsoft. Tylko nie usprawiedliwiaj się tym że posiadasz obie konsole bo to o niczym nie świadczy. Dla informacji podam że sam miałem na chacie X360.

Cielo

  • Proletariusz
  • *****
  • Rejestracja: 10-12-2006
  • Wiadomości: 428
  • Reputacja: 0
Odp: Heavenly Sword
« Odpowiedź #574 dnia: Lipca 27, 2007, 00:34:12 am »
To demko to podobnież nie najnowszy build (może z GDC) piszą, że skończyli je jakiś czas temu.

Czekając aż się ściągnie demko wpadłem na tego gif'a

Ma ktoś może źródło? Na pewno nie GT ani 1up, jest jakiś znaczek w rogu ale co to jest...
I do not comprehend.

Soul

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 28-04-2007
  • Wiadomości: 3 496
  • Reputacja: 16
Odp: Heavenly Sword
« Odpowiedź #575 dnia: Lipca 27, 2007, 01:34:59 am »
Marcepan to taka ironia była , z tym okularami , widać ciężko u Ciebie z kumacją  od razu do głowy bierzesz i znowu biedna reposta  8-) Widocznie można skoro je komentujesz o_O Widzę że mamy drugiego Hiva , powiedz mi skąd Ty wiesz że X360 ma za mało mocy , napisali to gdzieś prócz PE   :lol: Czy byłeś u jakieś wróżki  :eek: Po za tym grałeś w GoW ? Jeżeli tak to od powiedz sobie na pytanie które ja zadałem i które udało Ci się jakimś cudem z komentować ;] GoW to całkiem inny rodzaj gry , to nie slasher żeby biegała tam nie wiadomo jak wielka armia , gra została tak zbudowana a nie inaczej i nic z tym nie zrobisz . Po za tym ,nie mam zamiaru się z niczego usprawiedliwiać bo niby z czego miał bym mam PS3 i X360 , gram na obu konsolach . A co ja poradzą że póki co X360 lepiej do mnie przemawia niż PS3 miało być oh i ah a jest póki co tak sobie , HS też miał być nie wiadomo co a jest jak jest , czekamy na full'a . I co mnie to obchodzi że miałeś na "chacie" X360  :eek: ( pewno i tak tylko na chwile ;p )
« Ostatnia zmiana: Lipca 27, 2007, 01:37:07 am wysłana przez Soul »

Insiak

  • Towarzysz
  • ***
  • Rejestracja: 12-05-2004
  • Wiadomości: 158
  • Reputacja: 0
Odp: Heavenly Sword
« Odpowiedź #576 dnia: Lipca 27, 2007, 02:06:15 am »
Soul daj sobie spokoj. Tak samo zreszta na forum PE. Nie ma sensu wdawac sie z nim w dyskusje.
 Dla ludzi, ktorzy przesiedli sie na PS3 prosto z PS2, Heavenly Sword moze byc ta "nowa jakoscia". dla tych co od potlora roku maja 360tka (plus teraz PS3) gra nie robi wrazenia. Niektorzy nie potrafia pojac, ze jest to tylko dobra gra z dobra grafika. Tyle w temacie. Pogralem chwile, odpalilem Gearsy, obejrzalem sobie jeszcze raz trailerki HD Uncharted oraz RE5 i kazda z tych gier prezentuje sie lepiej (RE5 to juz w ogole kosmos).
PS. Juz wiem dlaczego Ninja Gaiden Sigma robi na mnie wieksze wrazenie niz HS - dzielo Team Ninja chodzi w 60fps'ach i jest do bolu plynne w przecienstwie do Heavenly Sword.

aphelion

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 24-09-2006
  • Wiadomości: 4 977
  • Reputacja: 25
  • PSN ID: aph
Odp: Heavenly Sword
« Odpowiedź #577 dnia: Lipca 27, 2007, 02:31:30 am »
Cytuj
Dla ludzi, ktorzy przesiedli sie na PS3 prosto z PS2, Heavenly Sword moze byc ta "nowa jakoscia". dla tych co od potlora roku maja 360tka (plus teraz PS3) gra nie robi wrazenia.

Cos w tym jest ...

Cytuj
(RE5 to juz w ogole kosmos)


A w ktorym miejscu bo nie zauwazylem ... ?
Thou know'st 'tis common: all that lives must die, Passing through nature to eternity.

Supersonic

  • Gość
Odp: Heavenly Sword
« Odpowiedź #578 dnia: Lipca 27, 2007, 07:05:51 am »
Cytuj
A w ktorym miejscu bo nie zauwazylem ... ?
To w żadnej innej grze tym bardziej nie powinieneś

Cytuj
Dla ludzi, ktorzy przesiedli sie na PS3 prosto z PS2, Heavenly Sword moze byc ta "nowa jakoscia". dla tych co od potlora roku maja 360tka (plus teraz PS3) gra nie robi wrazenia.
Dobrze gada

Soul

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 28-04-2007
  • Wiadomości: 3 496
  • Reputacja: 16
Odp: Heavenly Sword
« Odpowiedź #579 dnia: Lipca 27, 2007, 08:39:46 am »
Soul daj sobie spokoj. Tak samo zreszta na forum PE. Nie ma sensu wdawac sie z nim w dyskusje.
 Dla ludzi, ktorzy przesiedli sie na PS3 prosto z PS2, Heavenly Sword moze byc ta "nowa jakoscia". dla tych co od potlora roku maja 360tka (plus teraz PS3) gra nie robi wrazenia. Niektorzy nie potrafia pojac, ze jest to tylko dobra gra z dobra grafika. Tyle w temacie. Pogralem chwile, odpalilem Gearsy, obejrzalem sobie jeszcze raz trailerki HD Uncharted oraz RE5 i kazda z tych gier prezentuje sie lepiej (RE5 to juz w ogole kosmos).
PS. Juz wiem dlaczego Ninja Gaiden Sigma robi na mnie wieksze wrazenie niz HS - dzielo Team Ninja chodzi w 60fps'ach i jest do bolu plynne w przecienstwie do Heavenly Sword.

Masz rację ;) No i 60 fpsów robi swoje!
« Ostatnia zmiana: Lipca 27, 2007, 08:44:31 am wysłana przez Soul »

nakimushi

  • Gość
Odp: Heavenly Sword
« Odpowiedź #580 dnia: Lipca 27, 2007, 08:41:51 am »
szkoda ze macie takie tylko dobre odczucia - myslalem ze bedzie lepsza gra / IGN tez cos pisze o klatkach ze niby jest plynnie ale chcieli by wiecej- wydaje mi sie ze w takich slaszerach musi byc 60 fpsów bo postac wykonuje bardzo szybko ruchy i w 30 nie widac tego dokladnie i pewnie troche gorzej sie gra/

gre napewno warto bedzie kupic bo przeciez wiemy jak malo gier wychodzi ale skoro demko trwalo 10min to pelna gra ile bedzie trwac ? :?

fotki mialy byc ;)

adriano

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 06-07-2007
  • Wiadomości: 6 441
  • Reputacja: 4
Odp: Heavenly Sword
« Odpowiedź #581 dnia: Lipca 27, 2007, 10:10:18 am »
Z tego co wywnioskowałem z lektury IGN Impressions - nie są to jakieś wielkie dropy animacji - autor określił to jako - mogło by byc lepiej.
Biorąc pod uwagę, że jest to demo - a do premiery jeszcze daleko- jestem całokowicie spokojny.
Dla posiadaczy PS3 jest to must-have, dla zastanawiających się jaką konsole kupić jest to silny argument przemawiający za stroną Sony.

PS: Na zagranicznych forach jakoś tak nie marudzą o teksturach, systemie walki, itp. - narzekanie to chyba wrodzona Polska cecha:D


pokrytyśniegiem

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 14-08-2006
  • Wiadomości: 4 163
  • Reputacja: 4
Odp: Heavenly Sword
« Odpowiedź #582 dnia: Lipca 27, 2007, 10:37:19 am »
Bulid na którym bazuje demko ma rok (zdaniem NT)
Ja tylko napisze ze wróciłem wczoraj na chate o 2:00 w nocy i siedziałem przy tym demku do 3:00. To co boli to IMO słabe rozwiązanie bloku, po prostu nie wciskamy nic, wolał bym blok pod jakims przyciskiem. Poza tym grafika bardzo ładna...te widoki na poczatku, wodospady, tęcza :^^:  (scenki przerywniko zjada wszystko co do tej pory sie ukazało).
Co wazne system walki wydjae sie byc bardzo rozbudowny co cieszy (na pewno jest lepiej niz w GoW2)
OK lece grac, dzis wieczorkiem skrobne cos wiecej :)

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: Heavenly Sword
« Odpowiedź #583 dnia: Lipca 27, 2007, 11:23:16 am »
Marcepan to taka ironia była , z tym okularami

Buhaha jasne! Walnąłeś smuta i teraz się próbujesz wymigać. Insiak Ty to już wogóle zabawny jesteś. Na forum PE to masz malutko do powiedzenia. Już się nieraz jakimś śmiesznym tekstem popisałeś.

PS. X0 miałem przez 3 miechy i jak dla mnie ta konsola to porażka.
« Ostatnia zmiana: Lipca 27, 2007, 11:25:09 am wysłana przez MarcePan »

Soul

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 28-04-2007
  • Wiadomości: 3 496
  • Reputacja: 16
Odp: Heavenly Sword
« Odpowiedź #584 dnia: Lipca 27, 2007, 11:26:55 am »
Bo na zagranicznych forach , jest więcej fanboyów niż w Polsce .Albo tak jak napisał Insiak mieli ps2 kupili sobie ps3 2-3 miechu temu i dla nich to szok graficzny  :-P

@ Marcepan (jaki ty masz nick na forum PE tak w ogóle ?)

No jasne nie moja wina że ciołek z ciebie.

Rzuciłem tekst w kit , a ty łyknąłeś jak pelikan dzieciaku , ile Ty masz lat ? po twoich wypowiedziach , odnoszę wrażenie jak bym dyskutował z małolacikiem  :P

PS skoro X360 to dla Ciebie porażka , to co sądzisz o PS3 ? Niech zagadnę wypas konsola na maxa , na której  niem w co grać ( no może prócz NGS)
« Ostatnia zmiana: Lipca 27, 2007, 11:52:08 am wysłana przez Soul »

nakimushi

  • Gość
Odp: Heavenly Sword
« Odpowiedź #585 dnia: Lipca 27, 2007, 11:30:49 am »
nie przesadzajcie / na zachodnich stronach tez sa zdania podzielona/  wydaje mi sie ze byl za duzy Hype przy tej grze i niektórzy sobie wyobrazali ze bedzie to niewiadomo co - zwlaszcza po bzdurach w pewnej polskiej gazetce  :lol:

blach0r

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 26-06-2007
  • Wiadomości: 5 558
  • Reputacja: 26
  • PSN id: purePwnerer
Odp: Heavenly Sword
« Odpowiedź #586 dnia: Lipca 27, 2007, 11:34:41 am »
No to ja sie podziele moimi wrazeniami :)
co ciekawe najwieksze dropy mialem podczas cutscenki (tej gdy Nariko spada na ten dziedziniec bylo chyba 5-8fps :) ) a w walce gra raczej nie zająkneła, jedynie przy kombinacji L1+trojkat na dziedzincu, gdzie zamiata sie caly 'debris' (czyli rozne odlamki krzesel, stolow itp) w strone przeciwnikow. Blok imo jest bardzo dobrze rozwiazany, w demie moze jest latwy bo przeciwnik stosuje w 85% jeden atak (speedattack) do ktorego zablokowania nie trzeba nic trzymac (speed stance), ale jak juz beda uzywac power attackow trzeba bedzie uzywac R1, wiec nie wiem co psioczycie :).
Co do systemu walki - dla mnie jest lepszy niz w NG:S bo wymaga jako takiego skilla, a nie masherowania w przyciski, mozna genialnie laczyc 3 style (lancuch, speed + zamiecienie Swordem) - oczywiscie gdy chcesz walczyc widowiskowo to jest wskazane uzywanie laczonych stylow (palce mozna sobie polamac ale efekt niesamowity). Jezeli chcesz masherowac - nie bedziesz mial takiej przyjemnosci jak wyzej wymienilem. Nikt chyba nie wspomnial o uzywaniu Sixaxisa do zrobienia Aerial Combosa - takze mily patencik :)
Na koniec dla malkontentow ktorzy chcieliby duzo walk w otwartej przestrzeni z setkami przeciwnikow - jeden-dwa ciosty ze Sworda wywalaja okolo 6 przeciwnikow w gore naraz :) - to jest chyba znak.
Gre kupie na 95% w dniu premiery :)

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: Heavenly Sword
« Odpowiedź #587 dnia: Lipca 27, 2007, 11:36:16 am »
Dżizas ale Wy tutaj pie.....e. Dlatego też konto na forum PE traktuje dużo poważniej bo tylko tutaj moge się pośmiać z tych wszystkich głupot. Najbardziej bawią fanboy'e X0, którzy masowo udzielają sie w temacie o PS3.

Blachor nie odnoś tego do sieibie. Po prostu mój post się dodał po Twoim.  :P

PS. Odnośnie tego spadku fps'ów po przewróceniu się kolumny to dwa razy jak grałem to miałem to samo ale już gdy odpaliłem 3 razy Star Game to żadnego zwolnienia w tym momencie nie było.
« Ostatnia zmiana: Lipca 27, 2007, 11:42:17 am wysłana przez MarcePan »

mateo

  • Gość
Odp: Heavenly Sword
« Odpowiedź #588 dnia: Lipca 27, 2007, 11:47:31 am »
nie przesadzajcie / na zachodnich stronach tez sa zdania podzielona/  wydaje mi sie ze byl za duzy Hype przy tej grze i niektórzy sobie wyobrazali ze bedzie to niewiadomo co - zwlaszcza po bzdurach w pewnej polskiej gazetce  :lol:
Co za gość ! :roll: -_O
Oni testowali zaawansowaną bete gry !
Nie pojmujesz tego ???
Co poniektórzy osądzili gre po 5-10 miutach grania..dając swój skromny werdykt.Ciesze się z tego bardzo.
Ale wiedzcie, że jest jeszcze pełna wersja. :-)

PS.Z tym blokiem to chyba troszke kapa?
PS2.Marcepan!..ja też już nie moge  :roll:/:lol:

aphelion

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 24-09-2006
  • Wiadomości: 4 977
  • Reputacja: 25
  • PSN ID: aph
Odp: Heavenly Sword
« Odpowiedź #589 dnia: Lipca 27, 2007, 12:00:06 pm »
Cytuj
A w ktorym miejscu bo nie zauwazylem ... ?
To w żadnej innej grze tym bardziej nie powinieneś

No ale gdzie ten kosmos bo ja na prawde go nie widze ... (tyczy sie RE5)

Ponadto tak jak pisal wczesniej pokryty mam wrazenie ze to jest strasznie stara wersja kodu ...
« Ostatnia zmiana: Lipca 27, 2007, 12:03:37 pm wysłana przez aphelion »
Thou know'st 'tis common: all that lives must die, Passing through nature to eternity.

mateo

  • Gość
Odp: Heavenly Sword
« Odpowiedź #590 dnia: Lipca 27, 2007, 12:12:43 pm »
Dla przypomnienia..widziałeś aphelion trailer w HD(niby HD)?!
http://gametrailers.com/player/22800.html
Ogromny Power!
kuniec offtopa

aphelion

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 24-09-2006
  • Wiadomości: 4 977
  • Reputacja: 25
  • PSN ID: aph
Odp: Heavenly Sword
« Odpowiedź #591 dnia: Lipca 27, 2007, 12:20:37 pm »
No wlasnie w tym problem ze widzialem ... nawet nie ogladalem wersji SD a od razu siagalem ta "HD" ... zobaczylem to z 5 razu i nie twierdze ze nie jest fajnie ale ... kosmosu to tam na pewno nie ma ...
Thou know'st 'tis common: all that lives must die, Passing through nature to eternity.

RyoHazuki

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 17-05-2006
  • Wiadomości: 2 854
  • Reputacja: 82
Odp: Heavenly Sword
« Odpowiedź #592 dnia: Lipca 27, 2007, 12:35:06 pm »
Ściągnałem. Zainstalowałem. Odpaliłem. Zagrałem. Wkur... się.  :lol:
Tak pokrótce moja opinia. Jak można wrzucic 5 minutowe demo jednej z najbardziej oczekiwanych gier końcówki roku? :x
W życiu nie widziałem lepiej wyglądających cut-scenek w grze. Nasza bohaterka wygląda jak żywa. Grafika również kopie zady i nie dziwie się ekstazie w prasie, zarówno w PSXE jak i Neo+ tym tytułem. Poza tym takiej mnogości ciosów/ruchów nie było w żadnej grze. Shenmue miało tego dużo, ale tutaj to już istny pogrom. Kapitalna gra się zapowiada i tyle. Najlepszy slasher w historii to raczej pewne. Oby tylko była wystarczająco długo i tak piękna jak w tym demo-levelu.

P.S.
Czy w tej grze da się zginąc?  :lol:
Czy siostra Nariko, Kai ma wszystkie klepki pod sufitem sprawne? :D

3DS Friend Code: 3926-8253-1279
http://backloggery.com/marcinczpl

adriano

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 06-07-2007
  • Wiadomości: 6 441
  • Reputacja: 4
Odp: Heavenly Sword
« Odpowiedź #593 dnia: Lipca 27, 2007, 12:37:30 pm »
Proponuję założyć temat o RE 5 - bo niektórzy nie mogą
odpuścic...
Co ma HS do RE????
Jak wyjdzie demo Residenta - możemy podyskutować(ale w odpowiednim temacie)...



Gerro31

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 26-02-2006
  • Wiadomości: 4 700
  • Reputacja: 35
Odp: Heavenly Sword
« Odpowiedź #594 dnia: Lipca 27, 2007, 12:44:01 pm »
Właśnie przeszedłem 4. raz demko. Moje wrażenia są cholernie pozytywne. Grafika jest piękna, ale nie jestem jakimś uberspecem, żeby sie kłocic z nakimushim  :lol: Na poczatku HS wydawał mi sie trudny, ale w koncu doszedłem do jako-takiej wprawy w czesaniu combosow i gra sie PRZE*AJEBISCIE. Mnogosc ruchów zabija, bo mozna laczyc ze soba style walki  :shock:. Animacja jest wedlug mnie płynna, nie wiem o co kolegom chodzi :D. Do tego klimatyczna muzyczka, ładna bohaterka i mamy must-have  :cool:

Cielo

  • Proletariusz
  • *****
  • Rejestracja: 10-12-2006
  • Wiadomości: 428
  • Reputacja: 0
Odp: Heavenly Sword
« Odpowiedź #595 dnia: Lipca 27, 2007, 12:52:34 pm »
Co do systemu walki - dla mnie jest lepszy niz w NG:S bo wymaga jako takiego skilla, a nie masherowania w przyciski, mozna genialnie laczyc 3 style (lancuch, speed + zamiecienie Swordem) - oczywiscie gdy chcesz walczyc widowiskowo to jest wskazane uzywanie laczonych stylow (palce mozna sobie polamac ale efekt niesamowity). Jezeli chcesz masherowac - nie bedziesz mial takiej przyjemnosci jak wyzej wymienilem. Nikt chyba nie wspomnial o uzywaniu Sixaxisa do zrobienia Aerial Combosa - takze mily patencik :)
Dzięki, właśnie wypróbowałem te Aerial Combos (nie patrzyłem wcześniej do spisu ciosów...) i patent z sixaxisem jest całkiem fajny i łatwo się używa, a ten cios wyrzucający wszystko co jest wokół nas też jest świetny, piękny widok jak parę osób obrywa beczkami, stołkami i mieczami  :lol:

nie przesadzajcie / na zachodnich stronach tez sa zdania podzielona/  wydaje mi sie ze byl za duzy Hype przy tej grze i niektórzy sobie wyobrazali ze bedzie to niewiadomo co - zwlaszcza po bzdurach w pewnej polskiej gazetce  :lol:
Nie ciesz się przedwcześnie ;) to nadal może być 'niewiadomo co' z 5 minut nie da się za dużo powiedzieć o całej grze, a to co to demo pokazuje czyli walke ludzie oceniają zdecydowanie pozytywnie (a jeszcze bardziej jak już się zagłębią).
Jak chcesz fotek to włącz dowolny klip z gameplay'em z GDC (bo to wyraźnie ten build) i zrób pauzę.

W ogóle ktokolwiek widział nogi z N64 podczas gry :lol:?
« Ostatnia zmiana: Lipca 27, 2007, 12:54:30 pm wysłana przez Cielo »
I do not comprehend.

Soul

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 28-04-2007
  • Wiadomości: 3 496
  • Reputacja: 16
Odp: Heavenly Sword
« Odpowiedź #596 dnia: Lipca 27, 2007, 13:02:37 pm »
@blach0r

"...NG:S bo wymaga jako takiego skilla, a nie masherowania w przyciski..."

Jak by co to mashować a nie masherować xD


Qrva leże xDDDDDDDDDDDDDD Napisz proszę po czym w nosisz ?;> że NG nie wymaga skilla i że można mashować o_O Gram tyle w tą grę i w życiu nie widziałem że by ktoś dobrze w to mashował o_O

ps moja opina cały czas od nosi się do dema o czym wspomniałem wcześniej , full wersje na pewno kupię bo nie dla grafiki się gra w slashery ;]
« Ostatnia zmiana: Lipca 27, 2007, 13:10:28 pm wysłana przez Soul »

aphelion

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 24-09-2006
  • Wiadomości: 4 977
  • Reputacja: 25
  • PSN ID: aph
Odp: Heavenly Sword
« Odpowiedź #597 dnia: Lipca 27, 2007, 13:25:22 pm »
Ja tam specem od NG nie jest ale wiem jedno ta gra nie ma prawa byc okreslana mianem gry maszerskiej a to ze w HS jest podobnie dziala tylko na jej korzysc ...
Thou know'st 'tis common: all that lives must die, Passing through nature to eternity.

Insiak

  • Towarzysz
  • ***
  • Rejestracja: 12-05-2004
  • Wiadomości: 158
  • Reputacja: 0
Odp: Heavenly Sword
« Odpowiedź #598 dnia: Lipca 27, 2007, 13:31:17 pm »
Dawno nie czytaem takiej glupoty ... Ninja Gaiden i mashowanie :lol: Jezeli chodzi o Heavenly Sword to dalem swojej dziewczynie i nawalala w przycisku bez opamietania i nie miala zadnego problemu, zeby rozwalic kazdego (pewnie jakies very easy czy cos). W Ninja Gaiden nie szlo jej juz tak dobrze ;]

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: Heavenly Sword
« Odpowiedź #599 dnia: Lipca 27, 2007, 13:32:30 pm »
ps moja opina cały czas od nosi się do dema o czym wspomniałem wcześniej , full wersje na pewno kupię bo nie dla grafiki się gra w slashery ;]

Weź no pokaż mi lepiej wyglądający slasher. Aż jestem ciekaw co takiego zaproponujesz. Bo piszesz jak by HS był słaby wizualnie.