Autor Wątek: POLITYKA  (Przeczytany 2065494 razy)

0 użytkowników i 14 Gości przegląda ten wątek.

s00s

  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 04-11-2007
  • Wiadomości: 10 368
  • Reputacja: 155
Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #8040 dnia: Sierpnia 08, 2015, 19:10:16 pm »
nieprawda i żadnej nadwyżki nie magazynujesz tylko oddajesz do sieci i sprzedajesz mniej rozwiniętym sąsiadów. no i nie masz komunikatów, jak teraz, że może braknąć prądu przez klimatyzatory i wiatraki.

Leszke

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 03-11-2008
  • Wiadomości: 16 285
  • Reputacja: 142
  • Piwo jest dowodem na to, ze Bog nas kocha!!!
Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #8041 dnia: Sierpnia 08, 2015, 19:59:16 pm »
nieprawda i żadnej nadwyżki nie magazynujesz tylko oddajesz do sieci i sprzedajesz mniej rozwiniętym sąsiadów. no i nie masz komunikatów, jak teraz, że może braknąć prądu przez klimatyzatory i wiatraki.
:lol: :lol: :lol: I to ja głupi jestem ?  :lol:
Tak sie składa, ze posiadam i jedno i drugie. I tak sie składa, ze woda ciepła jest, nawet na jak mało słońca(czyli jakiś sens to ma) ale prądu to na ps4 nie wystarczy.  :lol:
Ale jeśli by liczyć koszt założenia to moim wnukom sie nawet ciepła woda nie wróci. A prawdopodobnie naprawa co kilka lat bedzie, zabierać jakiekolwiek zaoszczędzone pieniądze, przez te ekologiczne systemy  :lol:
Także ten, dalej czytaj reklamy sOOsu kiedyś pewnie trafisz na prawdziwą.  :lol:

PS: Z tą nadwyżką do sieci to też niezły bubel prawny. Radze sie dowiedzieć o tym wiecej, zanim zaczniemy opowiadać.
Dziekuje i pozdrawiam. Legia Mistrz.

PS2: Prezeydent Duda niezwykle okazale sie prezentuje, po bronku to jak himen. Tylko za tą poważna mine bym dał mu minusa. Jak na dziś ocana 9/10.

s00s

  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 04-11-2007
  • Wiadomości: 10 368
  • Reputacja: 155
Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #8042 dnia: Sierpnia 08, 2015, 20:18:02 pm »
jaką masz instalację pv dokładnie, ile kwp?

bo coś tu ewidentnie ściemniasz.

btw. temat znam bardzo dobrze, mam papiery na elektryka i wiedzę zbieram od ludzi co się tym zajmują, nie z reklam :*
« Ostatnia zmiana: Sierpnia 08, 2015, 20:31:21 pm wysłana przez s00s »

LoNdEk

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 23-10-2007
  • Wiadomości: 6 670
  • Reputacja: 15
Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #8043 dnia: Sierpnia 08, 2015, 20:27:44 pm »
http://niezalezna.pl/69768-tak-tak-nie-nie

Cytuj
Skoro od 29 lat Kościół i trzech papieży (w tym święty Jan Paweł II) przekonują mnie, że jest to (in vitro) metoda nieetyczna i sprzeczna z nauką Kościoła, to każdy katolik, który umożliwi jej stosowanie, powinien zostać co najmniej skrytykowany. Nie ma tutaj nic do rozumienia i wnikania.

Czyli jeśli Duda i PiS, nie zmienia, zablokują in vitro, znaczy się, że są jak Bul Komorowski, poza kościołem i komunii nie powinni przyjmować, ale to zobaczymy po wyborach, choć Duda obiecywał w czasie wyborów, że metody tej nie zakażeń 8)

http://niezalezna.pl/69761-ksieza-patrioci-odpowiedza-za-swoj-wyskok-kardynal-nycz-wezwal-rektora-siostr-wizytek

Cytuj
Ks. Przemysław Śliwiński, rzecznik archidiecezji warszawskiej, przypomniał, że na mszy nie ma miejsca na politykę. - Kościół jest i musi pozostać miejscem apolitycznym - powiedział, wyjaśniając powód wezwania ks. Aleksandra Seniuka.

JA JEBE...czy KK się sam słyszy????



Niech mu ktoś odetnie dostęp do tego forum, bo jak go znajdę, to będziecie mieć krew na rękach  :wall_bash:

HAHAHAHAHAHAHAHAHAHHAHHAHAHHAHHAHAHAHAHHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHHAH...

Ty psychiatry potrzebujesz chłopie. Może ci szczęście dopisze i na oddziale będziesz z Macierewiczem :D

s00s

  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 04-11-2007
  • Wiadomości: 10 368
  • Reputacja: 155
Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #8044 dnia: Sierpnia 08, 2015, 20:32:17 pm »
przecież duda opowiedział się za in vitro :roll:

Moldar

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 29-12-2005
  • Wiadomości: 7 986
  • Reputacja: 132
Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #8045 dnia: Sierpnia 08, 2015, 21:04:48 pm »
Opowiedział, nie opowiedział, mój pies rzadziej zmienia zdanie, niech spierdalają ci wszyscy politycy.

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #8046 dnia: Sierpnia 08, 2015, 21:07:59 pm »
przecież duda opowiedział się za in vitro :roll:

Niezależnie od tego, co zrobi Duda, głupi idiota i tak będzie go krytykował.

LoNdEk

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 23-10-2007
  • Wiadomości: 6 670
  • Reputacja: 15
Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #8047 dnia: Sierpnia 08, 2015, 23:48:41 pm »
przecież duda opowiedział się za in vitro :roll:

Niezależnie od tego, co zrobi Duda, głupi idiota i tak będzie go krytykował.

Prawica się zachwyca Dudusiem, 2 dni jest prezydentem, powołał sobie do kancelarii komuszka i troszke poreklamowal PiS, posiedział na Facebook'u, poza tym nic nie zrobił (to akurat jest raczej normalne, bo ciężko oczekiwać aby w 2 dni po zaprzysiężeniu cokolwiek zrobić) - WIEC SKAD TE ZACHWYTY?... no może, poza podjazdami drobnymi na rząd:

http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,143907,18523321,duda-o-wspolpracy-z-rzadem-dwa-dni-po-zaprzysiezeniu-ci-panstwo.html?lokale=local#BoxNewsImg
Duda o współpracy z rządem. Dwa dni po zaprzysiężeniu: Ci państwo chyba nie chcą tej współpracy

Do tego pierd*lenie dudusiowe, że PL jest w ruinie, że trzeba PL odbudować, że Polska nie jest wolna/niepodległa...niedobrze się robi!

....

I tak Irasku, będę krytykował (mam do tego prawo!), wszystkich jeśli będzie taka konieczność, jeśli będą kłamali, obnosili się swoja wiarą (brzydzi mnie to jako osobę wierzącą!) czy tez będą chcieli zrujnować Polskę i przy okazji zrobić z mojej Ojczyzny średniowieczny skansen gdzie rządzi ideologia jednej słusznej wiary.

Btw. Ktoś może potwierdzić, czy PAD naprawdę powiedział:

Cytuj
Gdy my, katolicy, dojdziemy do władzy, to Polska będzie lepiej rządzenia.
????

Bonus:

http://natemat.pl/150937,kukiz-wystartuje-do-senatu-jako-kandydat-niezalezny-twierdzi-cugowski
Kukiz wystartuje do Senatu? – Jako kandydat niezależny – twierdzi Cugowski

Ciekawe, jeśli to by się potwierdziło, jaki to by miało efekt na sondażach poparcia dla pozostałych partii?


LoNdEk

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 23-10-2007
  • Wiadomości: 6 670
  • Reputacja: 15
Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #8048 dnia: Sierpnia 08, 2015, 23:51:48 pm »
przecież duda opowiedział się za in vitro :roll:

W czasie kampanii, mowi się to co zwiększy poparcie, za kilka miesięcy się to wszystko zweryfikuje. Zastanawia mnie jaka będzie reakcja KK jeśli, Duda, PiS nic nie zrobią, nie zakażą in vitro....przecież senator Kogut się już wygadał, że PiS będzie pracował nad nową ustawą z ePiSkopatem :D po wyborach.

Juras

  • Sonoklap
  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 18-10-2008
  • Wiadomości: 9 257
  • Reputacja: -9967
Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #8049 dnia: Sierpnia 09, 2015, 01:35:42 am »
Ten prawilny lOnDeK to ten sam co uciekł z Polski za przestępstwa, robił burdy w gejbarach w UK i spał we własnych wymiocinach, czym się nawet raczył na tym forum chwalić?

Leszke

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 03-11-2008
  • Wiadomości: 16 285
  • Reputacja: 142
  • Piwo jest dowodem na to, ze Bog nas kocha!!!
Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #8050 dnia: Sierpnia 09, 2015, 01:41:49 am »
jaką masz instalację pv dokładnie, ile kwp?

bo coś tu ewidentnie ściemniasz.

btw. temat znam bardzo dobrze, mam papiery na elektryka i wiedzę zbieram od ludzi co się tym zajmują, nie z reklam :*
reklamowo chcesz? czy realnie?  :shifty:

LoNdEk

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 23-10-2007
  • Wiadomości: 6 670
  • Reputacja: 15
Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #8051 dnia: Sierpnia 09, 2015, 01:48:19 am »
Ten prawilny lOnDeK to ten sam co uciekł z Polski za przestępstwa, robił burdy w gejbarach w UK i spał we własnych wymiocinach, czym się nawet raczył na tym forum chwalić?

Tak to ja, ale niestety nie uciekłem z Polski za przestępstwa (niestety, bo to niszczy twój obraz świata). Tak, lubiłem sobie wypić i nie jednokrotnie przesadzałem, ale piłem za swoje :) Nigdy nic nie zniszczyłem, nigdy tez nikogo po pijaka nie skrzywdziłem. 


.... To ilu mamy abstynentów na forum? Bo na podstawie twojego posta wnioskuje, że fakt, że lubiłem ostro imprezować będąc młodszy to coś negatywnego?

....

Boli krytyka waszego Dudusia? Zaczynają się prywatne podjazdy i wulgarne ataki.... brak argumentów, no cóż, typowe dla ludzi, którzy zapewne wynieśli takie metody z domu (takie właśnie metody stosowano w czasach komuny,  jacyś TW w rodzinie?). W sumie zabawne ilu byłych towarzyszy jest w Sejmie i Senacie i jak ciągle żywe są metody tamtego systemu, ale oczywiście "nasi" komuniści są OK, tylko "wasi" są zli.

Leszke

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 03-11-2008
  • Wiadomości: 16 285
  • Reputacja: 142
  • Piwo jest dowodem na to, ze Bog nas kocha!!!
Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #8052 dnia: Sierpnia 09, 2015, 01:57:17 am »
Cytuj
Boli krytyka waszego Dudusia? Zaczynają się prywatne podjazdy i wulgarne ataki.... brak argumentów, no cóż, typowe dla ludzi
no ok... :lol:
ale co czego Ty kur** chcesz od Dudusia? Pozwól przynajmniej aby sie gdzieś wygłupił. Zluzuj wora.

Juras

  • Sonoklap
  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 18-10-2008
  • Wiadomości: 9 257
  • Reputacja: -9967
Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #8053 dnia: Sierpnia 09, 2015, 02:08:09 am »
Duduś to to czym siusiu robisz? To nie, nie boli mnie.
Hehe, Duduś, fajne, "nie dotykaj dudusia bo ci uschnie rączusia". "Dudusia dotykałeś, na wyspę zesłany zostałeś".

Braveheart1989

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 03-04-2013
  • Wiadomości: 2 488
  • Reputacja: 14
Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #8054 dnia: Sierpnia 09, 2015, 07:27:09 am »
http://www.fakt.pl/polityka/szokujace-wydatki-w-kancelarii-prezydenta,artykuly,564580.html
Czyny sie liczą bałwanie, pier**lisz o jakimś kolesiu , który wiosny nie czynni a nie skomentujesz dokonań Bronka?

LoNdEk

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 23-10-2007
  • Wiadomości: 6 670
  • Reputacja: 15
Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #8055 dnia: Sierpnia 09, 2015, 10:15:38 am »
Duduś to to czym siusiu robisz? To nie, nie boli mnie.
Hehe, Duduś, fajne, "nie dotykaj dudusia bo ci uschnie rączusia". "Dudusia dotykałeś, na wyspę zesłany zostałeś".

Jakieś doświadczenia z przeszłości/dzieciństwa? Bo ja to nie mam pojęcia o czym mówisz.

Jeszcze podbije do twojego poprzedniego posta: Wyobraź sobie, że nie tak dawno będąc w Nowym Jorku piłem cały dzień z Francuskim gejem i Izraelczykiem (żyd) - Głowa rozj*bana. Tylko ja naprawdę ciągle nie wiem, co ma mój styl życia, moi znajomi czy do jakich klubów chodzę wspólnego z tym tematem?


Bonus 1:

Zaskakują deklaracje różnych partii na temat polskiego węgla, szczególnie w świetle ostatnich decyzji różnych państw np. USA (komentatorzy w US mówią nawet, że Obama wypowiedział wojnę węglowi). Nowoczesna gospodarka nie może opierać się na węglu, nawet Chiny przyznały, że węgiel jest zły i trzeba ograniczać jego konsumpcję. Takie decyzje jak te wymienione wcześniej, jeszcze bardziej zbija ceny węgla na giełdach, co oznacza, że dopłaty do kopalni będą jeszcze wyższe.

Oczekiwałbym, od co najmniej jednej partii, prezentacji programu nowoczesnej polskiej gospodarki, nie opartej na węglu. Brak programu wygaszania kopalni, brak programu jak ten węgiel zastąpić, jak zwykle jesteśmy w tyle za resztą świata.



http://www.fakt.pl/polityka/szokujace-wydatki-w-kancelarii-prezydenta,artykuly,564580.html
Czyny sie liczą bałwanie, pier**lisz o jakimś kolesiu , który wiosny nie czynni a nie skomentujesz dokonań Bronka?

Komorowski wypowiedział się mądrze raz w ciągu ostatnich 5 lat - chyba 2 dni temu, o rozdziale kościoła od państwa. Komorowski nic nie zrobił dobrego dla PL, ale tez PL nie zaszkodził, obietnice Dudy, niestety są niebezpieczne - martwi mnie to. Dodatkowo, tj. pisałem wyżej, brzydzi mnie granie/obnoszenie się swoja religią/wiarą w celach politycznych. Niedobrze mi się robi jak słyszę w kółko, że PL jest w ruinie, że PL trzeba odbudowywać(ja rozumie, że to jest wszystko politycznie motywowanie, ale litości, kto w to wierzy?????).


Bonus 2:
Zabawne, że politykę wszędzie robi się tak samo, partia Republikanska w USA tez cały czas mowi, że USA jest w katastroficznej sytuacji, że USA trzeba odbudować. Jakis tam pastor mowil ze Obama jest synem szatana, a kiedyś tam porównywał Obame do Hitlera (zupełnie jak Radio Maryja o Komorowski).
« Ostatnia zmiana: Sierpnia 09, 2015, 10:19:11 am wysłana przez LoNdEk »

s00s

  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 04-11-2007
  • Wiadomości: 10 368
  • Reputacja: 155
Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #8056 dnia: Sierpnia 09, 2015, 10:35:01 am »
jaką masz instalację pv dokładnie, ile kwp?

bo coś tu ewidentnie ściemniasz.

btw. temat znam bardzo dobrze, mam papiery na elektryka i wiedzę zbieram od ludzi co się tym zajmują, nie z reklam :*
reklamowo chcesz? czy realnie?  :shifty:
tak i tak, a do tego jakie panele, ile i jaki inwerter.

Juras

  • Sonoklap
  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 18-10-2008
  • Wiadomości: 9 257
  • Reputacja: -9967
Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #8057 dnia: Sierpnia 09, 2015, 10:45:57 am »
piłem cały dzień z Francuskim gejem i Izraelczykiem (żyd) - Głowa rozj*bana.
Dudusiem?

svonston

  • Gość
Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #8058 dnia: Sierpnia 09, 2015, 11:56:42 am »
piłem cały dzień z Francuskim gejem - Głowa rozj*bana.
Dobrze, ze nie co innego rozjebane. :troll:

LoNdEk

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 23-10-2007
  • Wiadomości: 6 670
  • Reputacja: 15
Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #8059 dnia: Sierpnia 09, 2015, 12:00:20 pm »
piłem cały dzień z Francuskim gejem i Izraelczykiem (żyd) - Głowa rozj*bana.
Dudusiem?


Dudus = Duda, przykre, że nie jesteś wystarczająco rozgraniety żeby to zrozumieć.

Bonus:

Andrzej Duda pomazańcem. Jak powstaje nowa religia?
http://polska.newsweek.pl/zaprzysiezenie-dudy-jak-kosciol-popiera-pis-,artykuly,368322,1.html


Cytuj
Trzy rzeki świata dadzą trzy korony
Pomazańcowi z Krakowa,
Cztery na krańcach sojusznicze strony
Przysięgi złożą mu słowa.

Węgier z Polakiem, gdy połączą dłonie,
Trzy kraje razem z Rumunią.
Przy majestatu polskiego tronie
Wieczną połączą się unią.


Cytuj
Czesław Miłosz interpretował te słowa jako opisujące Jana Pawła II. Ale Miłosz nie mógł wiedzieć, że „duch Mickiewicza” patrzył o wiele dalej. Pomazańcem z Krakowa tak naprawdę jest Andrzej Duda, który będzie realizował wizję polityki scalającęj Grupę Wyszehradzką według projektu Lecha Kaczyńskiego. Nastąpi zbliżenie z Viktorem Orbanem i rządem Rumunii przy „tronie polskiego majestatu”.


LoNdEk

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 23-10-2007
  • Wiadomości: 6 670
  • Reputacja: 15
Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #8060 dnia: Sierpnia 09, 2015, 12:01:45 pm »
piłem cały dzień z Francuskim gejem - Głowa rozj*bana.
Dobrze, ze nie co innego rozjebane. :troll:



HAHAHA....Je*lem :D :D

Leszke

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 03-11-2008
  • Wiadomości: 16 285
  • Reputacja: 142
  • Piwo jest dowodem na to, ze Bog nas kocha!!!
Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #8061 dnia: Sierpnia 09, 2015, 12:55:15 pm »
jaką masz instalację pv dokładnie, ile kwp?

bo coś tu ewidentnie ściemniasz.

btw. temat znam bardzo dobrze, mam papiery na elektryka i wiedzę zbieram od ludzi co się tym zajmują, nie z reklam :*
reklamowo chcesz? czy realnie?  :shifty:
tak i tak, a do tego jakie panele, ile i jaki inwerter.
4 panele po bodaj 250, inwerter pewnie odpowiedni do tego czyli znając osobe co to robiła to z 1500 :lol:
Nigdy sie ta inwestycja nie zwróci  :lol:

Cytuj
Nowym Jorku piłem cały dzień z Francuskim gejem i Izraelczykiem (żyd)
nielicha historia, rozwiń temat.

s00s

  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 04-11-2007
  • Wiadomości: 10 368
  • Reputacja: 155
Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #8062 dnia: Sierpnia 09, 2015, 13:24:49 pm »
1. lol, ładnego jelenia znaleźli, ma gospodarstwo i se 1kwp zainstalował :lol:

2. tu się nie ma co rozpisywać, fakty mówią same za siebie, z forum elektroda.pl:
Cytuj
Pierwsze panele 16szt pracują 7 rok. Kupione były do obniżenia rachunku za prąd. Powiększanie
kWp wciąga. 2 lata temu rzy testowaniu 1,5 kWp on grid miałem jeszcze ponad 5kWp w of gridzie. Koszty rozciągnęły się na kilka lat. Jak było coś ciekawego kupiłem i do garażu.
Zostało do zamontowania jeszcze 3kWp + 17kWp które już pracuje. Myslę,że na tym zakończę.
Wg pv.monitor produkcja takiej instalacji to 15 MWh rocznie.
Oszczędności rocznie.
3,6MWh zużycie przez dom x 0.67zł /kWh = 2412 zł
Wydzielone 9,25kWp pracuje w okresie letnim do sieci 4,5MWh x 0.13zł/kWh = 585 zł.
Pozostałe 6,9 MWh obniża pobór gazu / cwu. + c.o./ x 0.27kWh = 1863 zł
Razem 4860 zł.
Nie spisywałem wydatków, ale szacując 80 paneli po średnio 450zł to koszt 36 tys zł
inwertery 10 tys, kształtowniki, farba itp będzie 50 tys.
Zwrot po 10 latach.
Należy wziąć pod uwagę, że obecnie staniały panele, a zwłaszcza inwertery.

koleś sprzedaje nadwyżkę po 0,13zł (ustawa o prosumentach), w sejmie jest ustawa, że mają płacić 0,55zł (ta o oze, co ma wejść w 2016). mam nadzieję, że pis jej nie upierdoli, żeby ratować kopalnie. wolę dopłacać z podatków do czystej energii, niż zapierniczać na górników.

3. teraz za jakieś 60k zł możesz mieć 15kwp (falownik za 17k, panele za 40k, plus złączki, przewody, stojaki sobie sam pospawasz), z tego będziesz miał rocznie ok. 14mwh (szacunki nie dość, że zaniżone, to nie biorą pod uwagę takiego lata jak teraz). licząc, że wszystko zużyjesz, co na gospodarstwie nie powinno być problemem, to zaoszczędzisz jakieś 8-10k rocznie. zwrot po <10 latach przy założeniu, że ceny prądu nie pójdą w górę.

4. jakbyś zdecydował się na rozbudowę, daj znać, może podbiję ci papiery po taniości ;)
« Ostatnia zmiana: Sierpnia 09, 2015, 13:38:15 pm wysłana przez s00s »

Leszke

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 03-11-2008
  • Wiadomości: 16 285
  • Reputacja: 142
  • Piwo jest dowodem na to, ze Bog nas kocha!!!
Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #8063 dnia: Sierpnia 09, 2015, 16:51:21 pm »
To brat sam montował wszystko pare lat temu.( on lubi w takie rzeczy bezsensowne sie bawić).
Podłączone są garaże, stodoła, obora, chlewnia i całe swiatło zewnętrzne. No ale to same żarówki i halogeny(plus gniazdka ale to mało sie używa). Kilka razy trzeba było jednak prąd zwykły włączać.
Ad 4. Jakbym zmienił w stodole eternit na blache to można by sie pobawić  :oops: Tak nie mam miejsca odpowiedniego na takie rzeczy.
Tylko ile razy to mi sie zjebie przez te 10 lat?
Hmm, 60k z dotacjami liczysz czy bez  :shifty:?
chyba sobie założe  :lol:
tylko zmiana dachu wyjdzie z 70k  :cry:

s00s

  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 04-11-2007
  • Wiadomości: 10 368
  • Reputacja: 155
Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #8064 dnia: Sierpnia 09, 2015, 17:29:04 pm »
bez dotacji, z bedzie tyle samo albo drożej, bo wtedy musi firma zakładać i bierze dolę, bank daje kredyt i bierze dolę. jak brat umie, to da radę samemu. poczytaj sobie na elektroda.pl w dziale o odnawialnych źródłach i tam temat ze 160 stronami, pvmonitor.pl (czy jakoś tak) da ci pogląd i dane instalacji z regionu, można podjechać, popytać itd.

Braveheart1989

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 03-04-2013
  • Wiadomości: 2 488
  • Reputacja: 14

LoNdEk

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 23-10-2007
  • Wiadomości: 6 670
  • Reputacja: 15
Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #8066 dnia: Sierpnia 10, 2015, 20:06:38 pm »
Zastanawia mine przez ile bedzie pan Duda jeździł po PL, susze męczą rolników, PL grożą braki energii, a plastikowy prezydent jeździ sobie po PL jak jakiś wiejski cyrk :D

Zapomniałbym, chyba nikogo nie dziwi, że pan Duda zaczyna się powoli wycofywać/zmieniać swoje wyborcze obietnice.
http://wyborcza.biz/biznes/1,100897,18526303,z-pustego-zus-i-prezydent-duda-nie-naleje.html?biznes=local#BoxBizLink

Btw. Nie świadczy to zbyt dobrze od Dudzie, jeśli on chce żeby PO głosowała za jego idiotycznymi pomysłami.

...Duda z PiS dążą do zniszczenia Polski, prawdziwego zniszczenia, do tego pewnie niedługo zaczną siać ferment w NATO i EU, tj. Jak kiedyś pisałem, Macierewicz, Kaczyński i teraz Duda, wyglądają mi na agentów obcych służb, największa korzyść z ich działań ma Rosja. Ktoś się powinien temu przyjrzeć.

windomearl

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 08-03-2008
  • Wiadomości: 31 296
  • Reputacja: 265
  • You know Carcosa?
Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #8067 dnia: Sierpnia 10, 2015, 20:13:41 pm »
Zastanawia mine przez ile bedzie pan Duda jeździł po PL, susze męczą rolników, PL grożą braki energii, a plastikowy prezydent jeździ sobie po PL jak jakiś wiejski cyrk
Ale jak Kopaczowa jezdzi to cisza jak makiem zasial z Twojej strony.

LoNdEk

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 23-10-2007
  • Wiadomości: 6 670
  • Reputacja: 15
Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #8068 dnia: Sierpnia 10, 2015, 20:19:12 pm »
Zastanawia mine przez ile bedzie pan Duda jeździł po PL, susze męczą rolników, PL grożą braki energii, a plastikowy prezydent jeździ sobie po PL jak jakiś wiejski cyrk
Ale jak Kopaczowa jezdzi to cisza jak makiem zasial z Twojej strony.

Mam swoje poglądy, Duda mnie brzydzi od początku i tyle. Zachwycają się nim ludzie a g*wno zrobił, to ja go za to g*wno krytykuje. Jakoś nie widziałem, żebyś krytykował druga stronę. Jeśli chcesz udawać obiektywnego chociaż się postaraj.

Kopaczowa ciągle pracuje na tych objazdach, już kij z tym wożeniem mebli, ale praktycznie każde wystąpienie kopacz to ostatnio podsumowanie co zostało zrobione/dyskutowane (spotkania kryzysowe itp.). Wszyscy wiemy, że to jest cześć kampanii wyborczej.

Btw. A tobie nie przeszkadza jak się tylko jedną stronę krytykuje? Jakoś nie widziałem, żebyś cos komentował jak ktoś jedzie myśliwego czy innych czlonkow PO.

Bonus: Ciekawy artykuł: http://www.politico.eu/article/poles-apart-donald-tusk-andrzej-duda-poland-politics/

windomearl

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 08-03-2008
  • Wiadomości: 31 296
  • Reputacja: 265
  • You know Carcosa?
Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #8069 dnia: Sierpnia 10, 2015, 20:25:38 pm »
Zastanawia mine przez ile bedzie pan Duda jeździł po PL, susze męczą rolników, PL grożą braki energii, a plastikowy prezydent jeździ sobie po PL jak jakiś wiejski cyrk
Ale jak Kopaczowa jezdzi to cisza jak makiem zasial z Twojej strony.

Mam swoje poglądy, Duda mnie brzydzi od początku i tyle. Zachwycają się nim ludzie a g*wno zrobił, to ja go za to g*wno krytykuje. Jakoś nie widziałem, żebyś krytykował druga stronę. Jeśli chcesz udawać obiektywnego chociaż się postaraj.

Kopaczowa ciągle pracuje na tych objazdach, już kij z tym wożeniem mebli, ale praktycznie każde wystąpienie kopacz to ostatnio podsumowanie co zostało zrobione/dyskutowane (spotkania kryzysowe itp.). Wszyscy wiemy, że to jest cześć kampanii wyborczej.

Btw. A tobie nie przeszkadza jak się tylko jedną stronę krytykuje? Jakoś nie widziałem, żebyś cos komentował jak ktoś jedzie myśliwego czy innych czlonkow PO.

Bonus: Ciekawy artykuł: http://www.politico.eu/article/poles-apart-donald-tusk-andrzej-duda-poland-politics/
No i fajnie, ze sie w koncu wprost do nich przyznales, platformersie. Duda brzydzi i cokolwiek zrobi, bedzie zle. Ale jak Kopacz zrobi to samo, to juz ok.

Co do komentowania, to mysliwego i PO nalezy jechac, bo jest za co. Duda jest prezydentem od kilku dni (i gowno zrobil :lol: ) i poczekam cierpliwie co zrobi. Ale wiem, ze juz w Twoich oczach bede pisiorem, pewnie niedouczonym, gorzej wyksztalconym i jakie tam se jeszcze lubisz epitety dodac :)

LoNdEk

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 23-10-2007
  • Wiadomości: 6 670
  • Reputacja: 15
Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #8070 dnia: Sierpnia 10, 2015, 20:45:28 pm »
Zastanawia mine przez ile bedzie pan Duda jeździł po PL, susze męczą rolników, PL grożą braki energii, a plastikowy prezydent jeździ sobie po PL jak jakiś wiejski cyrk
Ale jak Kopaczowa jezdzi to cisza jak makiem zasial z Twojej strony.

Mam swoje poglądy, Duda mnie brzydzi od początku i tyle. Zachwycają się nim ludzie a g*wno zrobił, to ja go za to g*wno krytykuje. Jakoś nie widziałem, żebyś krytykował druga stronę. Jeśli chcesz udawać obiektywnego chociaż się postaraj.

Kopaczowa ciągle pracuje na tych objazdach, już kij z tym wożeniem mebli, ale praktycznie każde wystąpienie kopacz to ostatnio podsumowanie co zostało zrobione/dyskutowane (spotkania kryzysowe itp.). Wszyscy wiemy, że to jest cześć kampanii wyborczej.

Btw. A tobie nie przeszkadza jak się tylko jedną stronę krytykuje? Jakoś nie widziałem, żebyś cos komentował jak ktoś jedzie myśliwego czy innych czlonkow PO.

Bonus: Ciekawy artykuł: http://www.politico.eu/article/poles-apart-donald-tusk-andrzej-duda-poland-politics/
No i fajnie, ze sie w koncu wprost do nich przyznales, platformersie. Duda brzydzi i cokolwiek zrobi, bedzie zle. Ale jak Kopacz zrobi to samo, to juz ok.

Co do komentowania, to mysliwego i PO nalezy jechac, bo jest za co. Duda jest prezydentem od kilku dni (i gowno zrobil :lol: ) i poczekam cierpliwie co zrobi. Ale wiem, ze juz w Twoich oczach bede pisiorem, pewnie niedouczonym, gorzej wyksztalconym i jakie tam se jeszcze lubisz epitety dodac :)
Na te dodatkowe epitety trzeba zapracowac :)...pisalem kilka postow wczesniej jakie mam poglady i do ktorych partii mi blizej,  wiec to zadne objawienie.

+Centylion+

  • J-23
  • *****
  • Rejestracja: 06-07-2006
  • Wiadomości: 1 404
  • Reputacja: 12
  • Nałogowo wpierdalam cebule.
Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #8071 dnia: Sierpnia 11, 2015, 00:25:29 am »
Kopacz wygląda jakby się miała rozpłakać. Aż żal patrzeć. Tusk będzie się w piekle smażył za zdradę Polski i zostawienie jej w rekach tej kobiety która powinna pracować w tym swoim szpitalu a nie ją wzięli na polityka jak ona niema pojęcia o niczym. Po prostu Baba typu kuchta choć niby lekarz jest premierem naszego państwa. I takie są fakty, ale na szczęście już nie długo.
W grach wideo najbardziej realistyczną rzeczą jest niewidzialna ściana.

Leszke

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 03-11-2008
  • Wiadomości: 16 285
  • Reputacja: 142
  • Piwo jest dowodem na to, ze Bog nas kocha!!!
Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #8072 dnia: Sierpnia 11, 2015, 01:16:09 am »
Kopacz wygląda jakby się miała rozpłakać. Aż żal patrzeć. Tusk będzie się w piekle smażył za zdradę Polski i zostawienie jej w rekach tej kobiety która powinna pracować w tym swoim szpitalu a nie ją wzięli na polityka jak ona niema pojęcia o niczym. Po prostu Baba typu kuchta choć niby lekarz jest premierem naszego państwa. I takie są fakty, ale na szczęście już nie długo.
:o lepszego posty nie napisałeś, wyraźna poprawa.

LoNdEk

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 23-10-2007
  • Wiadomości: 6 670
  • Reputacja: 15
Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #8073 dnia: Sierpnia 11, 2015, 11:28:19 am »
@windo

I nie obawiaj sie, bo nie jestem jednak tak zapatrzony w jakas pratie, żeby nie dostrzegać jej bledow czy fanatycznie kogos bronic.

Przyjeta ustawa o frankowiczach - imo. idiotyzm.
Konfrontacja z gornikami - porazka kompletna, tylko za to powinien rząd podac się do dymisji miesiące temu.
Calkowity brak dotkniecia problemu klerykalizacji sfery publicznej - brak jakichkolwiek dzialan. Brak odwagi.
Burdel w sluzbie zdrowia - na to sklada się wiele lat pracy wielu ekip, ale PO od 8 lat nic nie zrobila żeby to poprawić.
Ostatnia ofensywa ustawodawcza to komedia, ale o tym można by caly esej napisac.
Sprawy afer nie komentuje, poki nie ma prawomocnych wyrokow, sprawa dla mnie jest zawsze otwarta.

itd.

Ja mam bardzo wolno rynkowe podejście do gospodarki, jeśli chodzi o sprawy religii i światopoglądowe, to państwo powinno zupełnie odciąć się od religii (każdej) - żadnych krzyżów w urzędach, obrazków świętych, biskupów na uroczystościach państwowych, żadnych publicznych pieniędzy dla zwiazkow wyznaniowych, żadnych przywilejow czy publicznych deklaracji przynależności do konkretnego wyznania. Wiara prywatna sprawa każdego obywatela.

Jestem za: dostępem do aborcji, eutanazji, pigułki dzień po, in vitro, związkami partnerskimi, adopcja dzieci przez pary homoseksualne, przywróceniu kary śmierci, ograniczeniem finansowania partii z budżetu, likwidowaniu nie rentownych samorządów czy spółek skarbu państwa (pełnej odpowiedzialności karnej dla zarządzających tymi jeśli jest podejrzenie o niegospodarności), likwidacja ZUS i KRUS, likwidacja NFZ, wygaszanie nie rentownych kopalni, likwidacja senatu, likwidacja (bądź ograniczeniem) możliwości prezydenta (ustroj, w którym 1 osoba ma zbyt dużo władzy często prowadzi do nadużyć) - wole uniknąć PL wersji Turcji Erdogana itd.

Jak sam widzisz powyżej, moje poglądy to nie program PO i mowie to otwarcie.

Bonus: tak jak mówiłem, Duda wyraźnie pomaga propagandzistom z Moskwy. Niedługo Rosja na forum ONZ zaapeluje o pomoc humanitarną dla Polski :D 8)

http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,114871,18533131,ambasada-rosji-odpowiada-sawickiemu-polska-zywnosc-przydalaby.html#MT

Cytuj
"Zarówno w Rosji, jak i w Polsce - tak jak w każdym innym kraju - istnieje problem ludzi biednych, którzy nie dojadają. W swoim wystąpieniu po objęciu urzędu 6 sierpnia br. Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej pan Andrzej Duda mówił o dzieciach w Polsce, których wiele dzisiaj nie dojada, zwłaszcza na obszarach wiejskich. Chyba problem ten wywołuje u pana Ministra zaniepokojenie nie mniejsze niż zagrożenie głodem w Rosji? Być może tu przydałyby się produkty, które nieuczciwi przedsiębiorcy próbują przewieźć kontrabandą do Rosji?"


Bonus 2: "FT": Jaguar wybrał Słowację. Polska przegrała
http://wyborcza.biz/biznes/1,100896,18533313,ft-jaguar-wybral-slowacje-polska-przegrala.html#Czolka3Img

Czytając komentarze, na niezalezna.pl po zapowiedziach Piechocinskiego z ostatnich tygodni, ta wiadomość (ze fabryka będzie na Slowacji nie w PL) pewnie cieszy PiS i resztę prawicy, bo co nam będzie hindus fabryki budował (taka była właśnie retoryka komentarzy na niezalezna.pl)








el becetol

  • Gość
Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #8074 dnia: Sierpnia 11, 2015, 17:35:36 pm »
Zachwycają się nim ludzie a g*wno zrobił

plastikowy prezydent

Duda mnie brzydzi

Nie świadczy to zbyt dobrze od Dudzie

Duda z PiS dążą do zniszczenia Polski

Ledwie 3 dni jest prezydentem i już taki ból dupy antypolskich przestępców i krętaczy, widać że to był dobry wybór. A tymczasem u londynka w domu:


Klosz

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 04-03-2014
  • Wiadomości: 5 943
  • Reputacja: 44
Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #8075 dnia: Sierpnia 11, 2015, 17:36:01 pm »
'Muzyka uzywana jest do ksztaltowania ludzkiego umysłu. Moze byc mocna jak narkotyk, lecz jest o wiele niebezpieczniejsza, gdyz nikt nie traktuje powaznie manipulowania poprzez muzyke.'

Braveheart1989

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 03-04-2013
  • Wiadomości: 2 488
  • Reputacja: 14
Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #8076 dnia: Sierpnia 11, 2015, 18:01:38 pm »
Zachwycają się nim ludzie a g*wno zrobił

plastikowy prezydent

Duda mnie brzydzi

Nie świadczy to zbyt dobrze od Dudzie

Duda z PiS dążą do zniszczenia Polski

Ledwie 3 dni jest prezydentem i już taki ból dupy antypolskich przestępców i krętaczy, widać że to był dobry wybór. A tymczasem u londynka w domu:


Koleś ledwo objął prezydenture, a media i inne oszołomy już by go rozliczali z obietnic.

LoNdEk

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 23-10-2007
  • Wiadomości: 6 670
  • Reputacja: 15
Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #8077 dnia: Sierpnia 11, 2015, 18:05:47 pm »
Zachwycają się nim ludzie a g*wno zrobił

plastikowy prezydent

Duda mnie brzydzi

Nie świadczy to zbyt dobrze od Dudzie

Duda z PiS dążą do zniszczenia Polski

Ledwie 3 dni jest prezydentem i już taki ból dupy antypolskich przestępców i krętaczy, widać że to był dobry wybór. A tymczasem u londynka w domu:



Jak zwykle, prywatne podjazdy, wycinanie cytatów co by kontekst nie był znany, mam nadzieje, że czujesz dume. Bida becet bida. To jak woda po mnie spływa :* ...widzę natomiast, że nie możecie znieść tego, że śmiem krytykować "pomazańca" ... :lol:

btw. nie wrzucaj tu takich gif'ow ze swojej prywatnej kolekcji, nie wszyscy są dewiantami tak jak ty.

LoNdEk

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 23-10-2007
  • Wiadomości: 6 670
  • Reputacja: 15
Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #8078 dnia: Sierpnia 11, 2015, 18:07:07 pm »
Koleś ledwo objął prezydenture, a media i inne oszołomy już by go rozliczali z obietnic.

Koleś ledwo objął prezydenture, a media i inne oszołomy już nazywają go dobrym prezydentem.

Leszke

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 03-11-2008
  • Wiadomości: 16 285
  • Reputacja: 142
  • Piwo jest dowodem na to, ze Bog nas kocha!!!
Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #8079 dnia: Sierpnia 11, 2015, 18:17:40 pm »
Bronuś vs Duduś  ?

kur** Londek, przestań takie porównanie nie jest nawet smieszne. Skończ.