News

25 lat marki PlayStation

Czas pędzi jak oszalały. Jak Sony będzie świętować swoje ćwierćwiecze? Już na początek Azjaci dostali hiper-bundle, a sama firma trafiła do księgi rekordów Guinnessa.

3 grudnia 1994 w Japonii zadebiutowała konsola PlayStation. Owoc toksycznej miłości Sony i Nintendo, który tak naprawdę był rozwiniętą formą odrzuconego prototypu SNESa z CD. Wtedy pewnie nikt by nie pomyślał, że marka stanie się synonimem konsol - ale dziś zdecydowanie można tak powiedzieć - jeśli powiesz PlayStation każdy będzie wiedział o co chodzi. Gdy przypadkowa osoba usłyszy Xbox, 3DS czy Switch - to już niekoniecznie (ale Gameboy pewnie by w synonimach konsol, zwłaszcza przenośnych, konkurował).

W tym szczególnym dniu Japończycy pochwalili się, że trafili właśnie do księgi rekordów Guinnessa (i to nie tej growej), za sprzedanie aż 450 milionów konsol na całym świecie. Mowa tutaj oczywiście o PS1, PS2, PS3, PS4, PSP, PS Vita i wszelkich odmianach (jak PSX, PS One, PSP Go!, PS TV).

Japoński oddział przygotował dla KKW z okazji tejże rocznicy PS4 Ultimate Box który zawiera praktycznie pełnię sprzętu wypuszczonego przez Sony związanego z PS4. Mamy więc konsolę i pada, okulary VR, kontroler Move x2 + uchwyt do "karabinu", słuchawki Gold, pilota do BluRay, podstawkę, ładowarkę do padów oraz karty prepaid do sklepu i na PS+. Jestem ciekaw ile taki zestaw kosztował by w Polsce, ale pewnie coś koło 3000zł.

W Europie konsola pojawiła się niemal rok później, 29 września 1995 roku - więc świętowanie ćwierćwiecza potrwa zapewne cały rok. Ciekawe, czy PlayStation 5 wyrobi się na tą datę, czy zawita dopiero w listopadzie, podobnie jak PS4.

Ptaszki ćwierkają też, że dziś możemy dostać jakieś ważne ogłoszenie związane z PlayStation 5. Sony wciąż ma do odkrycia wiele kart - oficjalnie znamy tylko nazwę. Stawiał bym na razie na wygląd konsoli lub pada, a bardziej szczegółowe dane jak data premiery, cena, podzespoły - poczekają zapewne na E3 2020. Trzymam kciuki, żeby faktycznie coś dziś ogłoszono - to byłoby fajne podsumowanie historii sprzętu, aby w tak sentymentalnym dniu pokazać kolejną generację.

A wy, kiedy mieliście swoje pierwsze spotkanie z PlayStation?

Tagi:
Platformy:
Czas czytania: 2 minut, 46 sekund

Przeczytaj więcej na podobne tematy:
Helldivers 2 po 4 miesiącach — Sprawdzamy nowy kontent i wsparcie gry - Wczoraj, 15:13
Recenzja: Helldivers 2 - 13.02.2024 11:55
Recenzja: Marvel's Spider-Man 2 - 12.11.2023 15:00
Zagrajmy w: Ghost of Tsushima #3 - 20.08.2023 10:05
Spider-Man: Miles Morales to samodzielna produkcja - 15.06.2020 23:21
Niedawno pisaliśmy też o...

Świąteczne promocje w PS Store

arrow-right
arrow-right

Sony do materiału promocyjnego Death Standing zatrudniło... prezentera pogody z TVN

Komentarze
Dodaj nowy komentarz:
...
Twój nick:
Twój komentarz:
zaloguj się

Ta strona korzysta z reCAPTCHA od Google - Prywatność, Warunki.


Treści sponsorowane / popularne wpisy: