News

AMD zapewnia, że next-geny zadebiutują w tym roku pomimo koronawirusa

Gry mogą być przełożone, ale konsole muszą zadebiutować w terminie.

Premiera konsol dziewiątej generacji zbliża się do nas wielkimi krokami. Choć oba sprzęty mają zadebiutować pod koniec roku, to wielu internautów zaczęło w tą datę powątpiewać z powodu oczywiście pandemii koronawirusa i to pomimo zapewnień obu producentów, że terminu dotrzymają. Teraz podobne informacje płyną również z AMD (wytwórcy chipów do obu sprzętów), które jest pewne premiery nowych konsol w tym roku i już wzięło w swoim planie poprawkę na dodatkowe, związane z tym przychody.

Podczas telekonferencji zorganizowanej w celu omówienia wyniku finansowego korporacji, jej CEO Lisa Su podzieliła się swoimi przewidywaniami co do spodziewanego obrotu spraw:

W przypadku produktów semi-custom spodziewamy się wzrostu przychodów w drugim kwartale ze szczególny naciskiem na drugą połowę roku, gdyż zwiększymy produkcję (chipów — przyp.red.), by sprostać zapotrzebowaniu na konsole PlayStation 5 oraz Xbox Series X w okresie światecznym.

Skoro takie same zapewnienia płyną już z trzech różnych źródeł, to premiera nowych sprzętów jeszcze w tym roku jest niemal pewna. Nie wydaje się, by tak wielka korporacja, jak AMD mogła sobie pozwolić na kolejną sporą wpadkę, jak przy fake renderze XSX  Pokaz Xbox Series X na CES 2020 to fejk. AMD wykorzystało pracę innego artysty, szczególnie że zaprezentowane niedawno przez firmę chipy pozwoliły w końcu w obecnej sprzedaży zdetronizować innego kolosa na rynku — Intela, który po latach stagnacji musiał ostro wziąć się do roboty.

Taka sytuacja oczywiście jest na rękę graczom, gdyż jak wiadomo — zdrowa konkurencja to zdrowy rynek i to właśnie dzięki niej w nowych konsolach powinniśmy otrzymać naprawdę mocne układy, jakie będą w stanie zapewnić świetną grafikę i niezwykle rozbudowane światy jeszcze przez wiele lat. Niebagatelne znaczenie będą również miały fabrycznie montowane, piekielnie szybkie dyski SSD oraz wyspecjalizowane układy dźwięku, które jeszcze odciążą z pracy już i tak potężny procesor.

To jak bardzo zmienią się gry, dowiemy się ostatecznie pod koniec obecnego roku, kiedy to zadebiutuje zarówno PlayStation 5, jak i Xbox Series X.

Czas czytania: 2 minut, 48 sekund
Niedawno pisaliśmy też o...

​Vader Immortal: A Star Wars VR Series trafi na PS4. Tytuł traci ekskluzywność PC

arrow-right
arrow-right

Nowy kontroler Sony do gier VR przyda się nie tylko graczom, ale i animatorom

Komentarze
...
176.221.***.*** • #1
Szobu
1438 dni temu

Bardzo dobrze, za pół roku usłyszymy opinie pierwszych posiadaczy i dowiemy się, co konsola robi dobrze, a które aspekty można zaliczyć do "problemów wieku dziecięcego" :)

odpowiedz
...
31.182.***.*** • #2
GoDlike
1438 dni temu

Ode mnie też pewnie usłyszysz, bo biorę day one :)

odpowiedz
...
176.221.***.*** • #3
Szobu
1438 dni temu

No to czekam na obszerną i rzetelną relację :D

odpowiedz
...
185.68.***.*** • #4
skalariX
1438 dni temu

Te zapewnienia mnie śmieszą. Obecnie nikt nie ma czegokolwiek pod kontrolą z uwagi na pandemię!! :/

odpowiedz
Dodaj nowy komentarz:
...
Twój nick:
Twój komentarz:
zaloguj się

Ta strona korzysta z reCAPTCHA od Google - Prywatność, Warunki.


Treści sponsorowane / popularne wpisy: