Znasz już nasz Growy Radar Cenowy?
Znasz już nasz Radar Cenowy? Znajdziesz tam najniższe ceny gier spośród 40+ sklepów internetowych »
News

Pokaz Xbox Series X na CES 2020 to fejk. AMD wykorzystało pracę innego artysty

Przestrzegamy przed wyciąganiem pochopnych wniosków.

Podczas wczorajszej konferencji AMD na targach CES 2020 byliśmy świadkami dość niecodziennego pokazu. Firma ujawniła bowiem... kolejne rendery konsoli Microsoftu — Xbox Series X. Od tych poprzednich różni je forma. Tym razem mogliśmy zobaczyć urządzenie z każdej strony, również z tylu, dzięki czemu poznaliśmy porty, w jakie wyposażona będzie nowa konsola.

Jak można było przypuszczać w internecie szybko podniosła się wrzawa i tysiące ludzi starało się ww. porty zidentyfikować. Udało się to dość sprawnie, gdyż internauci szybko zakomunikowali, że konsola będzie posiadać dwa porty USB typu C (obustronne), wejście sieciowe, wyjście optyczne, tradycyjne dla Xbox One dwa porty HDMI (In i Out) i oczywiście port zasilania. Po prezentacji fani przez wiele godzin dyskutowali na temat obecnych wejść, a niektórzy z nich zdążyli już zakupić przejściówki USB typu A (starego) na C, by do konsoli móc podłączyć dysk przenośny.

Wszystko okazałoby się dość sprawną akcją marketingową nakręcania hajpu na nowy produkt Microsoftu, gdyby nie fakt, że AMD, widząc jak wiele wniosków internauci wyciągają z omawianego zdjęcia postanowiło zainterweniować i wylać na graczy kubeł zimnej wody. Firma w oficjalnym, komunikacie wystosowanym do portalu Destructoid przyznała, iż ww. render Xbox Series X nie pochodzi z Microsoft, a do jego produkcji wykorzystano fejkowy (!) model 3D zakupiony ze strony TurboSquid.com

Tak, nie robimy sobie żartów. Jeden z pracowników obracającej dziesiątkami miliardów dolarów korporacji tworząc prezentację na oficjalną konferencję AMD podczas CES 2020, zakupił z wymienionej strony model konsoli. Następnie bez żadnej refleksji na temat skutków tego postępowania umieścił go w oficjalnym wideo, powodując tym samym w internecie prawdziwe trzęsienie ziemi, koniec końców dla AMD dość negatywne.

Jeśli żenadometr nie wystrzelił Wam jeszcze poza skalę, to z pewnością jego wskazanie podniesie fakt, iż wykorzystany w oficjalnej konferencji AMD na CES 2020 model Xbox Series X można kupić za ... 10 dolarów!

Abstrahując od absurdalności postępowania AMD, ostatecznie pokazy wielkich graczy związanych z branżą konsolową na CES 2020 skończyły się bez teasowanej ostatnimi dniami wielkiej bomby, gdyż nawet późniejsza konferencja Sony również w oficjalne informacje na temat PlayStation 5 nie obfitowała —  PlayStation 5 na CES. Wielki zawód. Na kolejne informacje na temat konsol nowej generacji zaczekamy najprawdopodobniej do lutowego PlayStation Meeting, podczas którego mamy poznać cyt.: „Przyszłość marki PlayStation”.

Czas czytania: 3 minut, 6 sekund

Deals With Gold - promocje od 7 stycznia

arrow-right
arrow-right

Screenshoty z Wiedźmina na silniku Mortyra

Komentarze
Dodaj nowy komentarz:
...
Twój nick:
Twój komentarz:
zaloguj się

Ta strona korzysta z reCAPTCHA od Google - Prywatność, Warunki.