News

Japończycy również dostali możliwość rezerwacji preorderów PlayStation 5

Czy Europa dołączy za 2 tygodnie? Być może taka będzie właśnie kolejność startu konsoli.

O tym, że PlayStation 5 nie zadebiutuje w jednym terminie na świecie, wiadomo już praktycznie oficjalnie - nawet samo Sony zaktualizowało swoje strony w Europie, żeby nie było niedomówień ( Brytyjska witryna PlayStation też sugeruje start PS5 w grudniu).

Teraz dostaliśmy kolejną wskazówkę dotyczącą kolejności i dat, kiedy to nastąpi. Dwa tygodnie temu amerykanie dostali możliwość "rezerwacji" preorderów, dzięki czemu wybrane osoby dostaną pierwsze linka z opcją zarezerwowania konsoli, z niewielką wyłącznością czasową, zanim reszta sprzętu (i to czego zapominalscy oraz niezdecydowani nie zaklepią) zostanie rzucona szerszej publice.

Dziś w nocy, a wiec niemal równo dwa tygodnie później tę samą możliwość dostali obywatele Japonii. Chętnych było tak wiele, że rejestracje jest obecnie chwilowo wstrzymana:

Galeria
Dziękujemy za koślawe tłumaczenie, Google Translate!

Jeśli więc japońska korporacja utrzyma tempo, to Europa swoją listę dostanie... 24/25 września. Sama konsola, daty premier i cena zostaną zapewne ujawnione w trakcie TGS, które... trwa od 24 do 27 września. Daty się więc zgadzają. Na tej podstawie, oraz dzięki różnym wskazówkom które co chwila wypływają w sieci (np. uchwyt do PS5 ma premierę 19 listopada, w ten sam dzień co Cyberpunk 2077, który zapewne nie chciałby dzielić premiery z konsolą, aby mieć swoje 5 sekund tylko dla siebie), można oszacować już daty premier. Według moich założeń będą to:

- 20 listopada - USA i Kanada
- 4 grudnia - Japonia
- 18 grudnia - Europa

I to by tłumaczyło, co znaczyło "Late 2020" - otrzymać konsolę raptem 6 dni przed Bożym Narodzeniem, po którym sklepy będą otwarte jeszcze raptem 4 dni (i rok 2020 się zakończy) to faktycznie nic innego jak "późny 2020".

Po tym jak Microsoft wyjawił swoją datę premiery - 10 listopada, możliwe jest też, że Sony spróbuje wystartować kilka dni wcześniej - myślę jednak, że obie firmy chcą uniknąć "piątku 13". Nie chodzi już nawet o przesądy, ale pamiętając poprzednie premiery, zapewne pierwszego dnia będą problemy z graniem po sieci czy pobieraniem aktualizacji i wtedy na pewno wysyp memów byłby już związany z tą datą. A nie ma nic gorszego, niż viralowe negatywne memy.

Słynny uchwyt do zawieszenia PlayStation 5 na ścianie, który ma premierę 19 listopada. Czy to już data premiery?

Platformy:
Czas czytania: 2 minut, 59 sekund
Niedawno pisaliśmy też o...

Baldur's Gate 3 z nowymi fragmentami gameplayu

arrow-right
arrow-right

Prince of Persia: The Sands of Time Remake - średniej grafiki remaster już w styczniu

Komentarze
Dodaj nowy komentarz:
...
Twój nick:
Twój komentarz:
zaloguj się

Ta strona korzysta z reCAPTCHA od Google - Prywatność, Warunki.


Treści sponsorowane / popularne wpisy: