News

Bayonetta i Vanquish zmierzają na Xbox One. Remastery obsłużą nawet 4K 60 FPS

A podobno to PS4 było konsolą remasterów.

Choć o mocno niedocenionym Vanquish wielu graczy już zapomniało, to Bayonetta jako znacznie bardziej popularna marka nadal rozpala umysły fanów slasherów. Szczególnie że omawiana seria po jednorazowym debiucie na konsolach stacjonarnych stała się produktem ekskluzywnym dla sprzętów Nintendo, a pierwszą część można było ograć w kompatybilności wstecznej na Xbox One.

Jak się okazuje, już wkrótce posiadacze Xbox One mieli szansę na zagranie w obie gry w nowej, zremasterowanej wersji. Wczoraj bez żadnej oficjalnej wiadomości w sklepie Microsoft pojawiły się po prostu dwie nowe pozycje — Vanquish oraz Bayonetta , co zauważył jeden z użytkowników Twittera o pseudonimie WalkingCat. Gry dostępne są nawet w pakiecie z okazji dziesięciolecia produkcji.

Sprawa jest nieco tajemnicza, ponieważ ani SEGA (wydawca obu gier), ani sam deweloper nie puścili jak dotąd pary z ust na temat przygotowywania ulepszonej wersji tytułów. Te zgodnie z opisem miałyby zadebiutować już niebawem, bo 17 lutego 2020 roku, więc czasu do ich zapowiedzi pozostało niedużo. Możliwe, że powyższa „bomba” miała być zaprezentowana podczas nadciągającej 13 grudnia gali The Game Awards 2019, jednak została rozbrojona przedwcześnie.

Co ciekawe opisy ww. gier na stronie sklepu są również dostępne po polsku, jednak prawdziwą wisienkę na torcie znajdziemy dopiero poniżej, w zakładce „Funkcje”:

Grafika w rozdzielczości 4K i w 60 klatkach na sekundę tylko na Xbox One X.
Zremasterowane wersje, po raz pierwszy na Xbox One

Takie hasło rzucone w stronę posiadaczy ulepszonej konsoli Xbox na pewno spowoduje niemałe poruszenie, gdyż te tak pożądane wartości rzadko kiedy możemy tak naprawdę oglądać. Choć najprawdopodobniej będziemy tu mieli do czynienia z dynamicznym 4K, gdzie na rozdzielczość będzie na bieżąco wpływał poziom obciążenia konsoli, to i tak przeskok ze zwykłego HD i nie do końca stałych 30 klatek będzie ogromny, a nowa wersja gry zainteresuje wielu nowych klientów, jacy w oryginał na Xbox 360 nie mieli szansy zagrać.

Niestety jeśli chodzi o wersję na tradycyjnego Xbox One, to producent nie ujawnił wielu informacji, lakonicznie opisując ją jedynie jako "zremasterowaną". Co to tak naprawdę oznacza — nie wiemy. Możliwe, że deweloperzy celują tu w 1080p 60 FPS, ale równie dobrze, może skończyć się na podbiciu rozdzielczości i pozostawieniu limitu na klatek na poziomie 30, co zostawiłoby jednak pewien niedosyt.

Bayonetta to popularny slasher, jaki zadebiutował początkowo na X360 i PS3, a następnie doczekał się portów na PC, Wii U, a nawet Switch. W grze wcielamy się w postać tytułowej wiedźmy, która musi przywrócić równowagę na pełnym potworów i wynaturzeń świecie. Tytuł został ciepło przyjęty przez graczy i szybko ogłoszony jedną z najlepszych produkcji roku osiągając wynik aż 90/100 w serwisie Metacritic.


Vanquish z kolei to jedna z najbardziej niedocenionych gier FPS poprzedniej generacji. Futurystyczna strzelanka zabierała nas w podróż na stację kosmiczną, gdzie mieliśmy szansę zmierzyć się z całymi zastępami zaawansowanych technicznie wrogów i unieszkodliwić zagrożenie, jakie stanowiła dla Ziemi potężna broń kosmicznej kolonii. Tytuł, choć bardzo krótki zaskakiwał piękną jak na tamte czasy grafiką i całkiem ciekawą warstwą fabularną, co znalazło odzwierciedlenie przychylnych recenzjach, z których średnia wyniosła również wysokie 84/100.


Na razie oficjalnych informacji na temat remasterów brak, lecz naszym zdaniem w niedalekiej przyszłości można spodziewać się również wersji również na PlayStation 4.

Tagi:
Platformy:
Czas czytania: 4 minut
Niedawno pisaliśmy też o...

Microsoft dodaje nowe gry do GamePass. Oferta na grudzień nie jest zbyt mocna

arrow-right
arrow-right

Ostatnie dni z Gwintem na konsolach. Karcianka kończy żywot

Komentarze
Dodaj nowy komentarz:
...
Twój nick:
Twój komentarz:
zaloguj się

Ta strona korzysta z reCAPTCHA od Google - Prywatność, Warunki.


Treści sponsorowane / popularne wpisy: