Znasz już nasz Growy Radar Cenowy?
Znasz już nasz Radar Cenowy? Znajdziesz tam najniższe ceny gier spośród 40+ sklepów internetowych »
News

Cowcotland twierdzi, że zna już ceny PlayStation 5

Kwoty które przyjdzie zapłacić za sprzęt i akcesoria nie odbiegają od obecnej generacji. Ciekawe, czy się sprawdzą. Jest też potencjalna data premiery.

Serwisu o grach CowCotLand raczej nie znacie, bo jest francuski, co nie zmienia faktu, że tak jak i u nas w kraju, czasem znajdzie się ktoś, kto ma dostęp do danych których przeciętni śmiertelnicy nie są w stanie zobaczyć. Tak było np. u nas, gdy "wyciekła" cena Xboxa Series X, po czym napisał do nas z prośbą o sprostowanie MediaExpert, chociaż nie podałem nigdzie skąd rzekome ceny pochodzą ( Media Expert odnosi się do wycieku ceny Xboxa Series X). Wydaje mi się, że gdyby to był całkowity fake, firma by sprawę olała, a jednak próbowała wyjaśnić sprawę i nawet znalazła do nas kontakt. Na razie musimy poczekać aby rozstrzygnąć sprawę, ale dziś skupmy się na tym, co przekazali Francuzi, bo plotka o konkurencyjnej konsoli jest w podobnych przedziałach cenowych.

Plotka jest fajna, bo zdradza rzekome ceny PlayStation 5 i akcesoriów, przy czym - bądźmy szczerzy - te drugie akurat może wydedukować każdy z nas na podstawie tych obecnych. Co jednak ważne, wg. tego samego informatora premiera konsoli miałaby odbyć się 20 listopada co pokrywa się z datą premiery Cyberpunk 2077 który ma być kompatybilny z konsolą od dnia premiery. Słowa twórców gry w tej sytuacji jak najbardziej by się zgadzały (no, trzeba by poczekać do rana aby zagrać...). Premiera PS4 odbyła się 15 listopada (też piątek), więc wszystko trzyma się kupy.

Jak widać, PlayStation 5 wyceniono na 499€ (dzisiejszy kurs 2223zł, ale strzelam na polski odpowiednik 2299zł). Wersję bez napędu BluRay (i pewnie jakichś innych gadżetów, typu mini-słuchawki, czy może ściereczka do kurzu, patrząc na różnicę) to 399€ (wg. kursu to jakie s 1777zł, zatem znów zaokrąglamy do sklepowego ładnego 1799zł). Cena PlayStation 4 Digital Edition byłaby wtedy równa tej na premierę PlayStation 4 (jeśli dobrze pamiętam, to w MediaMarkt dało się za taką cenę dostać konsolę z Killzone).

Ceny akcesoriów to już z kolei norma konsolowa (wszystkie ceny zaokrąglę do miłowanych przez sklepy dziewiątek na końcu):
- Pad Dual Sense 59€ (269zł)
- Słuchawki Pulse 3D 179€ (799zł - drożyzna!!!)
- Pilot do obsługi multimediów 29€ (129zł)
- Stacja ładująca 2 pady DualSense 29€ (129zł)
- Kamera Dual HD - 59€ (269zł)

Ciekawe, czy poza opcją osobnego zakupu, kamera pojawi się w bundlu z konsolą (albo przy tej cenie dodaną do PS5 z napędęm) lub w zestawie z PS VR. Przy drugiej opcji pewnie musiałaby być kompatybilna także z PS4 - nie zapowiada się bowiem na razie na premierę PS VR2, ale Sony ewidentnie ma takie plany, gdyż cała konsola PlayStation 5 i akcesoria nawiązują do designu gogli PlayStation VR.

Cóż, wszystko to brzmi fajnie, ja sam nastawiony jestem na wydanie ok 2500zł na PS5, więc powyższe ceny brzmią bardziej niż dobrze. Wkrótce wszystko zostanie zweryfikowane, zaczyna się bowiem lipiec, co oznacza, że do premiery next-genów już tylko 4 miesiące.

Tagi:
Platformy:
Czas czytania: 3 minut, 32 sekund
Niedawno pisaliśmy też o...

Party Crasher Simulator. Polska gra na next-geny

arrow-right
arrow-right

Nowy zwiastun Ghost of Tsushima. Nadciąga burza

Komentarze
...
185.68.***.*** • #1
skalariX
1075 dni temu

Różnica ps5 z napędem lub bez to 100€?? Najwyżej 50€ jak już!!

odpowiedz
...
194.49.***.*** • #2
gnysek
1075 dni temu

Podobno koszt napędu to raptem 20€, więc niezmiennie strzelam, że dodadzą do konsoli inne rzeczy niż tylko napęd, żeby jakoś uargumentować różnicę. Na tej tańszej pewnie nie będą zarabiać, na droższej wyjdą na zero na początku.

odpowiedz
...
185.68.***.*** • #3
skalariX
1075 dni temu

Racja!

odpowiedz
...
95.90.***.*** • #4
Darek79
1075 dni temu

Niegłupie by to było, gdyby wersja z napędem była rzeczywiście wypasiona o np. ładowarkę do padów albo kamerkę.

odpowiedz
...
194.49.***.*** • #5
gnysek
1074 dni temu

Wątpię, że wartość rzeczy które dadzą wyniesie 100€. Raczej 30-40€.

odpowiedz
Dodaj nowy komentarz:
...
Twój nick:
Twój komentarz:
zaloguj się

Ta strona korzysta z reCAPTCHA od Google - Prywatność, Warunki.


Treści sponsorowane / popularne wpisy: