News

Cyberpunk 2077 w trakcie przyznawania kategorii wiekowych

Urzędy certyfikacji PEGI i ESRB wkroczyły do prac nad grą.

Wygląda na to, że po niedawnej obsuwie Cyberpunka 2077 z 16 kwietnia na 17 września prace są na dobrej drodze do ukończenia. CD Projekt Red poinformował, że gra jest już na etapie sprawdzania treści pod względem ograniczeń wiekowych graczy, zarówno w europejskim PEGI jak i amerykańskim ESRB. Co nam to mówi? Treść fabularna gry jak i możliwości stawiane przed graczem nie powinny się już zmienić - obie organizacje poza oznaczaniem wieku dodają też inne oznaczenia, informujące o brutalności, wulgaryzmach, pokazywaniu używek czy nawet scen seksu i finalna gra musi być zgodna ze zgłoszeniem które właśnie tam trafiło pod względem zawartości.
Wiadome, że gra dostanie kategorię dla graczy najstarszych, a więc odpowiednio 18+ i M for Mature i pewnie praktycznie każde inne możliwe oznaczenie o zawartości, już bowiem pierwsze materiały potrafiły być kontrowersyjne ( Politycznie poprawny Polygon.com obraził się na siusiaka w Cyberpunku 2077).

Oczywiście nie oznacza to końca prac nad grą, ale zdecydowanie powinny to już być teraz jedynie poprawki bugów, gdyż większe zmiany fabularne mogłyby wymagać ponownej certyfikacji względem tego co już zgłoszono.

Warto tutaj zaznaczyć, że pracownicy PEGI czy ESRB nie będą grali w Cyberpunka, a kategoria wiekowa wystawiona będzie na podstawie dokumentacji i ewentualnych nagrań gameplayu, dostarczonych przez studio. Tak duże wyprzedzenie jest zapewne wymagane, gdyby któraś z organizacji miała jakieś zastrzeżenia do treści i wymagały one złagodzenia - za chwilę może być ostatnia chwila aby zmienić dialogi czy sceny, a biurokracja w takich przypadkach zapewne do najszybszej nie należy. A trzeba przejść jeszcze bardziej restrykcyjną certyfikację - tę od Sony i Microsoftu. Tu gra potrafi czasem zostać odrzucona za wykoślawiony rysunek gamepada w opcjach gry, czy brak tytułowego "Naciśnij dowolny przycisk", i stracić niepotrzebnie kilka dni. Stąd zapewne rozpoczęcie tych zabiegów już teraz.

Cóż, miejmy nadzieję, że z gry nic nie wyleci, ale taki to już mamy świat, że podczas gdy strzelanie i latające jelita, a nawet eksplodujące czaszki to nic strasznego, podczas gdy kawałek cycka to niemal skandal. A w Cyberpunku zapewne nie takie rzeczy zobaczymy...

Platformy:
Czas czytania: 2 minut, 54 sekund
Niedawno pisaliśmy też o...

Pixel Heaven 2020 przełożone. Organizatorzy obawiają się koronawirusa

arrow-right
arrow-right

Lego wprowadza zestawy z Super Mario

Komentarze
...
85.89.***.*** • #1
GoDlike
1452 dni temu

#StopSzkalowaniuPiersi

odpowiedz
Dodaj nowy komentarz:
...
Twój nick:
Twój komentarz:
zaloguj się

Ta strona korzysta z reCAPTCHA od Google - Prywatność, Warunki.


Treści sponsorowane / popularne wpisy: