News

Cyberpunk 2077 z pierwszym gameplayem z konsol

Wiemy przynajmniej, że gra działa i na nich, ale dziwnym trafem nie na wszystkich konsolach grę zobaczyliśmy.

Już w ten czwartek CDProjekt Red planuje pokazać graczom kolejny odcinek Night City Wire, w trakcie którego poznamy nowe informacje o Cyberpunk 2077. Warto nadmienić, że jeszcze niedawno na ten dzień planowano premierę gry, więc to tylko marna namiastka święta jakie mieli obchodzić wszyscy oczekujący produkcji, sporo było też osób które tego dnia chciało odebrać swoje PlayStation 5 i właśnie na nim rozpocząć przygodę z najnowszą grą polskiego studia.

Na dwa dni przed tym wydarzeniem, dostaliśmy w końcu gameplay z konsol - wybór padł na Xboxa, gdyż Redzi już wcześniej rozpoczęli współpracę z firmą z Redmond i to w trakcie ich pokazu na E3 2019 miał miejsce słynny występ Keanu Reevesa wraz z datą premiery (16 kwietnia 2020). Od dawna plotkuje się, że opóźnienie gry o 8 miesięcy spowodowane jest problemami z optymalizacją gry pod słabsze wersje konsol ósmej generacji.

Coś w tym musi być, bowiem pierwszy (dzisiejszy) gameplay - spóźniony przecież o 7 miesięcy - owszem pokazuje grę na Xboxie One i Xboxie Series, ale w przypadku obu konsol są to wersje X. Znamienne, że brakuje w prezentacji choćby kawałka z Xbox One S, do tego nawet z mocniejszego iXa dostajemy jedynie krótkie urywki na których mimo płynności wyraźnie co jakiś czas znika jedna klatka obrazu i niemal wcale nie ma scen w samochodzie. Jeśli nawet najpotężniejsza konsola obecnej generacji ma problem z płynnym wyświetleniem gry, nie chcę myśleć jak źle jest na XOS, który już 7 lat temu potrafił mieć problemy względem premierowej wersji PS4... zapewne skończy się na 28 klatkach i 520p, obym się jednak mylił.

Jeśli więc chcecie zagrać w Cyberpunka 2077, który na rynek ma trafić ostatecznie 10 grudnia, a nie macie co najmniej PS4 Pro/Xbox One X, możecie być niemile zaskoczeni. Kto jednak kupił konsolę nowej generacji, raczej nie będzie żałował - i zdecydowanie to tam rekomenduję sprawdzenie gry, nawet przed wydaniem patcha który z gier we wstecznej kompatybilności uczyni Cyberpunka prawdziwie next-genową grą.

Poniżej wspomniany gameplay z Xbox One X / Xbox Seris X, natomiast samo Night City Wire w czwartek o 18:00.

Czas czytania: 2 minut, 52 sekund
Niedawno pisaliśmy też o...

Bluepoint Games drażni się z fanami

arrow-right
arrow-right

Na Antywebie chcieli skrytykować PS5, ale im nie wyszło

Komentarze
...
185.68.***.*** • #1
~Joszko
1200 dni temu

Poproszę z Xo i ps4 :)

odpowiedz
...
194.49.***.*** • #2
gnysek
1200 dni temu

PS4 ma być podobno jutro.

odpowiedz
Dodaj nowy komentarz:
...
Twój nick:
Twój komentarz:
zaloguj się

Ta strona korzysta z reCAPTCHA od Google - Prywatność, Warunki.


Treści sponsorowane / popularne wpisy: