News

Cyberpunk 2077 z planszówką. Hiper drogą

Trauma Team już zmierza po wasze nerki, żeby było was stać...

Wczoraj na Kickstarterze ruszyła kampania gry planszowej Cyberpunk 2077. W przeciwieństwie do Wiedźmina, nie odpowiadają za nią Polacy, a Singapurczycy z CMON Games.

Planszowy Wiedźmin zebrał już ponad 17 mln złotych

A do końca kampanii jeszcze 11 dni...

Czytaj dalej »

Z planszówką są niestety dwa problemy. Po pierwsze, kosztuje aż 110$, co przy obecnym kursie daje 490zł, za pudełko w którym znajdziemy dwustronną planszę, około 100 kart, 100 znaczników i kilkanaście figurek. Co prawda w tej cenie dostaniemy też wszystko co odblokowane zostanie jako cele przy okazji odblokowywania kolejnych kwot, ale za tę cenę spokojnie można kupić planszówki, jak np. Tainted Grail, które mają 3-4x tyle kart plus kilkuset stronicową księgę fabularną. Najgorsze jednak, że CMON Games szacuje koszta wysyłki do Europy na ok. 50-60$, co oznacza, że dostawa kosztować może nawet 260zł, co razem daje cenę 750zł za tę pozycję. Przyrównując to nawet ze wspomnianym Wiedźminem: Stary Świat, za taką samą cenę dostaniemy co najmniej drugie tyle zawartości.

Mimo to, gra zebrała już 265.000$, z wymaganej kwoty 100.000$ - twórcy jednak prawdopodobnie od razu zakładali, że gra zostanie ufundowana w kilka godzin, bowiem już pierwszego dnia ujawniono cele do kwoty 280.000$, a kampania potrwa do 7 lipca, więc muszą mieć coś jeszcze w zanadrzu. Na tę chwilę dostaliśmy ok. 20 dodatkowych figurek i tyle samo dodatkowych kart.

Jeśli więc nie jesteście prawdziwymi maniakami Cyberpunkowymi, oraz nie musicie mieć wszystkich ekskluzywnych dodatków z Kickstartera, najlepiej będzie poczekać na premierę gry w sklepach stacjonarnych. Po pierwsze koszta wysyłki spadną o ponad 90% do ceny wysyłek krajowych, po drugie jest szansa, że gra będzie nieco tańsza, bowiem w Polsce wiele sklepów schodzi mocno z marży - więc przez sam brak większości dodatkowych kart i figurek cena może spaść nawet do okolic 350-400zł. Warto też poczekać na pierwsze recenzje graczy, tak samo jak zresztą było w przypadku gry - szkoda bowiem zainwestować tak wiele kasy w coś, co trafi na półkę w połowie czytania zasad.

Premiera gry planowana jest na lipiec 2023, znając jednak opóźnienia w planszówek z kampanii wspierających, będzie dobrze, jak trafi do graczy w okolicach grudnia przyszłego roku.

Platformy:
Czas czytania: 2 minut, 57 sekund
Niedawno pisaliśmy też o...

PS+ Premium i Extra dostępne w polsce. Lista 897 gier i ceny

arrow-right
arrow-right

Kajko i Kokosz: Na Plasterki - niczym RPGi z lat '90

Komentarze
...
79.184.***.*** • #1
~kochammojedzieci
620 dni temu

CMON należy do asmodee https://notkioksiazkach.blogspot.com/2020/05/bojkot-gier-planszowych.html

odpowiedz
Dodaj nowy komentarz:
...
Twój nick:
Twój komentarz:
zaloguj się

Ta strona korzysta z reCAPTCHA od Google - Prywatność, Warunki.


Treści sponsorowane / popularne wpisy: