News

Czy remaster znanego exa z Xboxa 360 wskoczy do PS+?

Zgadnijcie która gra wzorowana na twórczości samego Stephena Kinga otrzyma remaster 5 października?

Jeśli chodzi o premiery gier, to są generalnie dwie zasady - albo tradycyjnie w piątki, albo nowocześnie (co praktykują głównie gry cyfrowe, ale czasem i pudełkowe), we wtorki.

Ponieważ gry z PS+ pojawiają się zawsze w pierwszy wtorek miesiąca (wrześniowe już jutro), to na tej podstawie czasem udaje się przewidzieć, jaka gra czeka nas za miesiąc. Tak było chociażby z Oddworld: Soulstorm, o którego premierze 6 kwietnia wiedzieliśmy już w lutym. No, trochę pomogło w tym Sony, które ujawniło ten fakt w trakcie State of Play:

Tak się składa, że w tym tygodniu czeka nas inny event, na którym poznamy gry na najbliższe miesiące i jest to PlayStation Showcase, które zobaczymy w ten czwartek. Jest szansa, że podobna zapowiedź się powtórzy - znaleziono bowiem całkiem duży i znany tytuł którego jeszcze nie ogłoszono, a którego data premiery już wyciekła (z Epic Store, oraz sklepu rakuten). Mowa o...

Tak, Alan Wake. Gra o której mówiono, że jest bezpośrednią konkurencją dla Heavy Rain, ale szczerze to jedyne co je łączyło to chyba męski główny bohater i mroczny temat. Skoro gra wyciekła, to i jej prezentacja musi być bliska, a jeśli bliska - to kiedy jak nie w najbliższy czwartek? Wiemy, że w trakcie 40 minut show zobaczymy gry które zmierzają do nas w tym i następnym roku, w tym takie których nie znamy - więc ten tytuł pasuje idelnie. Natomiast fakt, że i Epic i Rakuten w swojej bazie miały datę premiery gry ustawioną na 5 października daje szansę liczyć na dodanie gry w dniu premiery w PS+. Nie oszukujmy się, nawet mimo faktu, że to remaster, Alan Wake to nie jest najnowsza produkcja i dla twórców "dostać kasę z góry" (i to tylko za wersję PS5), może się bardziej opłacać. Oczywiście można też założyć, że Rakuten datę premiery wzięło z Epic, a okładkę PS5 zrobili sami w Photoshopie (cóż to za problem), ale w to, że Epic dodał grę do swojej bazy to już na pewno nie są dane wyssane z palca i zostały wprowadzone przez twórców.

Jeśli już brać pod uwagę gry które wychodzą właśnie 5 października, to można mieć też na uwadze Jett Far Shore, które z racji bycia indykiem i wydania na PS4 i PS4 idealnie pasowałoby na grę dla obu platform:

Na razie brak innych zapowiedzi na tę datę, chociaż nie wykluczone, że w czwartek poznamy jeszcze jakąś spóźnialską grę - bo praktycznie żaden wydawca samodzielnie raczej nie porywałby się na promowanie gry dopiero 4 tygodnie przed premierą.
Myślicie, że któraś z tych pozycji faktycznie trafi do PS+?

Dla przypomnienia, premierowy trailer Alan Wake sprzed 11 lat:

Platformy:
Czas czytania: 3 minut, 27 sekund
Niedawno pisaliśmy też o...

Horizon 2 wyjątkowo z darmowym update z PS4 do PS5

arrow-right
arrow-right

Baldo: The Guardian Owls - gra której nikt nie zrecenzował, bo nie chce dać się przejść...

Komentarze
Dodaj nowy komentarz:
...
Twój nick:
Twój komentarz:
zaloguj się

Ta strona korzysta z reCAPTCHA od Google - Prywatność, Warunki.


Treści sponsorowane / popularne wpisy: