News

Horizon 2 wyjątkowo z darmowym update z PS4 do PS5

Bo jak się obiecało tylko dla jednej gry, to dlaczego rozszerzać to na inne?

W ostatnich dniach, niedługo po przełożeniu daty premiery Horizon 2 na luty 2020 ( Horizon 2 opóźnione! Jedynka dostaje tryb 60 FPS), niespodziewanie ruszyły też preordery na grę. Gracze się jednak ostro wkurzyli, bo w PS Store gra pojawiła się w dwóch cenach - 299zł na PS4 i 339zł na PS5, co mogło oznaczać tylko jedną rzecz - płatną aktualizację wersji z PS4 do PS5 za 40zł - podobnie sprawa ma się chociażby z Ghost of Tsushima czy Death Stranding (obie w wersji Director's Cut), gdzie update do next-gena jest droższy, ale można go zrobić w ratach (najpierw na PS4, a potem dopłacić różnicę do PlayStation 5).

Problem w tym, że przed premierą PS5 Sony zapewniało, że właśnie to Horizon 2 będzie jedną z gier, które taki update dostana za darmo:

Zrobiła się afera, więc Sony postanowiło z tego jakoś wybrnąć - myli się jednak ten, kto uważał, że to oznacza więcej takich darmowych aktualizacji. Wręcz przeciwnie - Sony wyraźnie zaznaczyło, że to ostatni raz, a poza Horizon 2 każda aktualizacja gier Sony z wersji PS4 do PS5 będzie kosztować $10 (40zł). To zgadza się już z wydanymi grami, i to zapewne zgadzać będzie się z ulepszonym The Last of Us 2 (które na pewno zostanie zapowiedziane), jak i z... ulepszonym GT Sport, które już w ten czwartek ma dostać tajemniczy patch. Przypominam, ze tego samego dnia Sony pokaże graczom zapowiedzi nowych gier, jest więc szansa na jakiś update GTS dla PS5.

PlayStation Showcase w następny czwartek!

Tylko tydzień dzieli nas od pokazów gier Sony. Tylko czy Sony ma w ogóle co pokazać na najbliższe miesiące?

Czytaj dalej »

Doszło teraz jednak do ciekawej sytuacji - wygląda bowiem, że totalnie nie opłaca się kupować Horizon 2 w wersji na PS5 i lepiej zainwestować w wersję tańszą o 40zł - w ten sposób będziemy mogli zagrać w grę na każdej z konsol. Dlaczego po zmianie decyzji co do ścieżki aktualizacji Sony nie zrównało cen produktów - nie mam pojęcia. Jeśli macie w sobie duszę cebularza, na pewno skorzystacie z takiej okazji.

Platformy:
Czas czytania: 2 minut, 54 sekund
Niedawno pisaliśmy też o...

Nadciąga remaster Crash Bash?

arrow-right
arrow-right

Czy remaster znanego exa z Xboxa 360 wskoczy do PS+?

Komentarze
Dodaj nowy komentarz:
...
Twój nick:
Twój komentarz:
zaloguj się

Ta strona korzysta z reCAPTCHA od Google - Prywatność, Warunki.


Treści sponsorowane / popularne wpisy: