News

Dead Island 2 gotowe, premiera przyspieszona

Gra leci właśnie do tłoczni i pojawi się w sklepach nieco szybciej niż zapowiadano. Tak, żeby nie kolidować z innymi wielkimi tytułami.

Na Dead Island 2 trochę czekaliśmy - dokładnie 11,5 roku. Przez ten czas skończyły się aż dwie generacje konsol, zresztą podobna liczba deweloperów została odsunięta od prac nad grą. Ale jest - twórcy oznajmili, że gra osiągnęła dziś status gold, co oznacza wysłanie finalnego pakietu danych z którego w tłoczni powstaną gry. Oczywiście znając dzisiejsze czasy, do premiery zdąży jeszcze wyjść jeden a może i dwa patche (czasem recenzenci dostają ten pierwszy a gracze kolejny na premierę).

Ciekawostką jest jednak, że postanowiono też przyspieszyć premierę gry. Ta odbędzie się raptem tydzień wcześniej - zamiast 28 kwietnia, 21 kwietnia 2023. Dzięki temu gra zadebiutuje jeszcze przed przesuniętym niedawno Star Wars Jedi: Survivor. Odsunie się też nieco od premiery Redfall - wydaje mi się jednak, że gracze którzy czekają na jedną z tych dwóch gier i tak najpierw sięgną po nie, a Dead Island zostawią sobie na potem. Z grami które powstawały tak długo często jest taki problem, że widać po nich zacofanie technologiczne - gdyby nie zmiany deweloperów, mielibyśmy tutaj zapewne jeszcze kod z PS3 i Xboxa 360... ostatecznie jednak gra wskoczy jedynie na PS4, PS5, Xbox One, Xbox Series X|S i ominie jedynie Switcha.

Niestety, nie dostaliśmy żadnego nowego trailera - a szkoda. Zamiast tego podrzucam gameplay który na początku miesiąca nagrał Game Informer - zawsze to coś nowego.

Czas czytania: 2 minut, 14 sekund

Przeczytaj więcej na podobne tematy:
Wideorecenzja: Dead Island 2 - 18.04.2023 16:00
Dead Island 2 na nowym gameplayu - 07.12.2022 23:19
Dead Island 2 pojawi się na Playstation 5 i Xbox Series X - 11.04.2020 11:24
Niedawno pisaliśmy też o...

PS+ Extra i Premium na luty - są pierwsze przecieki

arrow-right
arrow-right

Wideorecenzja: Deliver Us Mars (PS5)

Komentarze
...
83.20.***.*** • #1
maniekmaniu
374 dni temu

Martwi mnie zamiana klasycznego systemu rozwoju postaci (drzewko) na system kart.

W Back4Blood i grach typu "rogaliki" średnio mi się to podoba.

Bardzo czekałem ale już słabo czekam. Czas pokaże.

odpowiedz
Dodaj nowy komentarz:
...
Twój nick:
Twój komentarz:
zaloguj się

Ta strona korzysta z reCAPTCHA od Google - Prywatność, Warunki.


Treści sponsorowane / popularne wpisy: