News

Dead Space Remake z datą premiery

Znamy już pierwszy ze noworocznych tytułów od EA. Zostały jeszcze cztery.

Wczoraj, przy okazji wspominania o planach Ubisoftu na najbliższy rok wspomniałem, że i EA ma takie plany i planuje na początku 2023 roku wydać 5 gier, poza standardowymi sezonowymi sportowymi tasiemcami. Dziś wiemy już, jaka gra będzie pierwsza na liście tych tajemniczych pozycji.

Avatar, Mario Rabbids 2 i Skull & Bones wyjdą w przeciągu 11 miesięcy

Ubisoft zdradza nieco planów na te i inne gry, które planuje wydać w obecnym roku fiskalnym.

Czytaj dalej »

Tą grą będzie Dead Space Remake - gra z serii, o której w pewnym momencie myśleliśmy, że EA już zapomni i wrzuci do kosza, tymczasem firma postanowiła "poprawić" te przygody, zanim zaskoczy nas kontynuacją. Ekipa Motive zaskakuje jednak wyznaniem, że osiąga świetne sukcesy w doprowadzeniu gry do stanu alpha - na 7-8 miesięcy przed premierą spodziewałbym się że już tam jest, a teraz dążą do bety, po której zostanie tylko poprawianie błędów. Lata temu oglądałem świetny film making of God of War i tam twórcy wspominali, że dla nich alfą była pierwsza wersja, w której dało się przejść postacią przez wszystkie etapy, ale jeszcze bez pełnej zawartości - ot, bardziej coś na zasadzie trybu zwiedzania, gdzie cutscenki, zagadki czy przeciwnicy nie zawsze pojawiają się tam gdzie ich docelowe miejsce.

O tym, że nie pomylili wersji alpha z wersją beta świadczy dobitnie fakt, że pierwszy pełen trailer gry zobaczymy dopiero w październiku, czyli to zapewne wtedy spodziewana jest beta gry, z której można już nagrywać materiał. To oznacza też, że gry nie zobaczymy w trakcie czerwcowych imprez growych (skoro nie wstrzymano się z datą premiery na taką okazję).

Jeśli czekacie na Dead Space Remake - to będzie to prawdopodobnie pierwsza z gier AAA debiutujących w 2023 roku, bowiem jej datę premiery wyznaczono na 27 stycznia. Nie będzie to na pewno pierwsza premiera, ale duże firmy rzadko celują w pierwsze 5-6 tygodni nowego roku, dając czas napakować klientom portfele po świątecznym szale. Przypomnę też, że gra wyjdzie jedynie na next-geny, więc posiadacze Xboxa One i PlayStation 4 obejdą się smakiem. Czyżby 2023 miał być rokiem, kiedy nowe konsole w końcu rozwiną skrzydła i nie będą już ciągnąć bagażu poprzedniej generacji? Dowiemy się zapewne w trakcie pozostałych zapowiedzi gier które czekają nas przez kolejny miesiąc - oby inny poszli podobną ścieżką co EA w przypadku tej gry.

Motive pokazało też dziś kilka filmów z prac nad grą:
Czas czytania: 3 minut, 9 sekund
Niedawno pisaliśmy też o...

Starfield i Redfall nie w tym roku

arrow-right
arrow-right

Avatar, Mario Rabbids 2 i Skull & Bones wyjdą w przeciągu 11 miesięcy

Komentarze
...
83.20.***.*** • #1
maniekmaniu
704 dni temu

Dead Space to jedna z najlepszych gier. Remake cieszy ale też budzi obawy. Resident Evil 2 Remake mnie odrzucił. Nieśmiertelny X i wszędzie goniący. Jakie będą zmiany czas pokaże. Oby za dużo nie zmieniali. Przynajmniej dla mojej osoby.

odpowiedz
Dodaj nowy komentarz:
...
Twój nick:
Twój komentarz:
zaloguj się

Ta strona korzysta z reCAPTCHA od Google - Prywatność, Warunki.


Treści sponsorowane / popularne wpisy: