News

Avatar, Mario Rabbids 2 i Skull & Bones wyjdą w przeciągu 11 miesięcy

Ubisoft zdradza nieco planów na te i inne gry, które planuje wydać w obecnym roku fiskalnym.

W ostatnich dniach coraz więcej firm wypuszcza informacje o tym, ile gier planuje wydać przez kolejny rok, co chyba można uznać za sygnał do przygotowywania się na czerwcowe pokazy gier. Wygląda, że nową modą są zapowiedzi wydania pięciu gier przypadające na drugi tydzień maja. Tak zrobiło chociażby People Can Fly, które podało nawet tytuły gier (chociaż nie pokazali nic). Do tej reguły zastosowało się też EA, zapowiadając, że na początku 2023 wyda 5 nieokreślonych gier, pomijając pozostałe miesiące - a z samych NFL, NHL, FIFA, F1, które wyjdą wcześniej, mamy cztery - więc wiemy, że w sumie przez następny rok firma wyda przynajmniej 9 tytułów.

Zgadnijcie o ilu grach powiedział Ubisoft? Też o pięciu! No chyba, że doliczymy zapowiedź gier free-to-play opartych na znanych markach firmy - ale tutaj nie podano, ile się ich planuje i czy może chodzi jedynie o produkcje komórkowe, można więc założyć, że do kwietnia 2023 Francuzi chcą wydać 5+ gier.

Na pewno są to Avatar: Frontiers of Pandora, które powstaje już od dawna i zapewne gra trafi na rynek w grudniu, w okolicy premiery drugiej części filmu. Dobrą wiadomością jest to, że na Switcha trafi też w ciągu następnych 11 miesięcy Mario + Rabbids: Sparks of Hope - pierwsza gra o hydrauliku której nie robiło Nintendo i jedna z najlepszych produkcji na konsolę Nintendo (moje osobiste 10/10). Totalnym zaskoczeniem jest fakt, że w tym samym okresie ma też wyjść Skull & Bones, o którym mówiło się raczej, że zostało już całkowicie zaorane i gra nie ma szans się ukazać - a szykuje się jednak niespodzianka.

Wiadomo też, że ma się pojawić mniejsza gra z uniwersum Assassin's Creed w której pojawi się Basim z AC:Valhalla. Zapewne będzie to pozycja wielkości AC Chronicles, a "dużą" część może zastąpić właśnie nawiązujące do AC IV Skull & Bones. Na pewno nie będzie nam żal takiego wyboru.

Ostatnią grą jest Projekt Q, który ma być grą multiplayer i sądząc po artworku, firma chce pewnie konkurować z nieco karykaturalnym i kolorowym Fortnite.

Summer Game Fest 2022 z datą i godziną

Zastępca, a może i nawet następca E3 spróbuje nas zaskoczyć za miesiąc. Czy podoła?

Czytaj dalej »

Zapewne zobaczymy wszystkie wspomniane gry już za miesiąc - ja z tej listy czekam wyłącznie na Mario i Skull & Bones, ale może Ubisoft przekona mnie do siebie czymś jeszcze - bo na pewno szykuje jakieś gry i dodatki z serii Division, Just Dance, Farcry. No i chętnie zobaczylibyśmy nowego Raymana czy też Beyond Good & Evil 2. Nie wiadomo też co się dzieje z remasterem Prince of Persia, który po krytyce przechodzi najwyraźniej głębsze poprawki.

Poniżej zeszłoroczny trailer drugiego Mario i królików, nawiązujący do hydraulikowego Odyssey:

Czas czytania: 3 minut, 32 sekund
Niedawno pisaliśmy też o...

Dead Space Remake z datą premiery

arrow-right
arrow-right

EA rezygnuje z nazwy FIFA. Seria trafi do kogoś innego?

Komentarze
Dodaj nowy komentarz:
...
Twój nick:
Twój komentarz:
zaloguj się

Ta strona korzysta z reCAPTCHA od Google - Prywatność, Warunki.


Treści sponsorowane / popularne wpisy: