Znasz już nasz Growy Radar Cenowy?
Znasz już nasz Radar Cenowy? Znajdziesz tam najniższe ceny gier spośród 40+ sklepów internetowych »
News

Starfield i Redfall nie w tym roku

Pokazów z wielką pompą na czerwcowej konferencji Microsoftu nie będzie.

Microsoft dopiero co ogłosił, że szykuje na czerwiec swoją własną wielką konferencję (razem z Bethesdą), a tu nagle jak grom z jasnego nieba, z lekkim wyprzedzeniem, druga firma ostrzega nas, że premiery dwóch gier na które gracze czekają nie będą w tym roku, jakby chciała ostrzec, żeby nie napalać się na start ich kampanii marketingowej w przyszłym miesiącu.

Xbox i Bethesda zapraszają na czerwcowy pokaz gier

Nie będzie w tym roku E3, ale to nie znaczy, że początek lata ma nie mieć gorących zapowiedzi!

Czytaj dalej »

Co prawda Starfield, wielki kosmiczny RPG od Bethesdy planowany był na 11 listopada, ale wg. przecieków do których dotarli dziennikarze (w tym Jason Schreier, który niesprawdzonymi plotkami nie lubi się chwalić) - wewnątrz studia o obecnym etapie prac nad grą i szansach na wydanie w tym roku mowiło się, że "będzie to drugi Cyberpunk". Jak widać - w obawie przed reakcją graczy na takie słowa, podjęto decyzję o przesunięciu gry. Znając ilość bugów w ostatnich Falloutach (chociaż nie wszystkie robiła Bethesda), tym bardziej wiemy, z jakim dystansem należy podchodzić do podobnych gier na premierę, bo pełnię grywalności osiągają dopiero parę tygodni po niej.

To samo ma spotkać Redfall, od Arkane Austin, kooperacyjnego FPSa, w którym będziemy tępić wampiry (bo ileż można robić gier o zombie...). Tutaj co prawda nie ma przecieków na temat złego stanu gry, może więc chodzić o typową sytuację, gdy na pewnym etapie gry stwierdzono, że coś nie sprawia wystarczającej frajdy i należy to przebudować.

Obie gry mają się pojawić na rynku w pierwszej połowie 2023 roku - ale skoro nie podano konkretnej daty, to bym się do tej informacji nie przywiązywał. Poza tym, faktycznie nie mamy chyba ochoty na powtórkę z Cyberpunka, który półtora roku po premierze nadal nie jest w stanie zaoferować tego, co twórcy obiecywali nam nie tylko przed premierą, ale i po niej. O ile Redfallowi powinno się udać, o tyle obstawiam, że Starfield i tak będzie nękany błędami po premierze, jak niemal każda gra RPG (FF VII Remake to jakiś totalny wyjątek od reguły).

Pozostaje więc pytanie - czy Microsoft ma w planach jeszcze jakieś fajne produkcje na ten rok? Może na Xboxie gier nie brakuje, ale chętnie zobaczylibyśmy coś na wyłączność, co wyrwie nas z kapci jeszcze przed drugą rocznicą premiery next-genów. O tym jak słabo jest z grami niech świadczy fakt, że wciąż Xboxa Series i PS5 nazywamy właśnie next-genami, a nie obecną generacją...


Platformy:
Czas czytania: 3 minut, 18 sekund
Niedawno pisaliśmy też o...

Gry z Ubisoft+ które mogą trafić do PS+ Extra/Premium

arrow-right
arrow-right

Dead Space Remake z datą premiery

Komentarze
Dodaj nowy komentarz:
...
Twój nick:
Twój komentarz:
zaloguj się

Ta strona korzysta z reCAPTCHA od Google - Prywatność, Warunki.


Treści sponsorowane / popularne wpisy: