Znasz już nasz Growy Radar Cenowy?
Znasz już nasz Radar Cenowy? Znajdziesz tam najniższe ceny gier spośród 40+ sklepów internetowych »
News

Diablo IV otrzyma cross-play? Twórcy nie wykluczają takiego rozwiązania

Blizzard „jest podekscytowany” możliwościami, jakie zapewnia cross-play.

Diablo 4 to gorący temat, jaki będzie rozpalał umysły fanów Blizzarda jeszcze przez wiele miesięcy. Choć do premiery pozostało jeszcze bardzo dużo czasu, to Amerykanie nie próżnują i ujawniają kolejne informacje na temat wyczekiwanej gry. Poprzednio pisaliśmy między innymi o wymogu posiadania połączenia z internetem nawet do rozgrywki singlowej w artykule —  Diablo 4 będzie wymagało stałego połączenia z internetem. Teraz dowiadujemy się o możliwości implementacji cross-play'u.

Podczas rozmowy z dziennikiem The Telegraph , Allen Adhamgłówny producent nowego diabelskiego RPG-a zdradził, iż zespół ma zamiar takową funkcję wprowadzić.

Jesteśmy bardzo podekscytowani możliwościami jakie daje cross-play. Jest kilka aspektów technicznych i detali jakie musimy jeszcze uzgodnić z producentami, ale naszym celem jest udostępnienie cross-play'u

Nie ma w tym nic zaskakującego, gdyż rozwiązanie to pozwalające na jednoczesną rozgrywkę graczy z różnych platform zyskuje ostatnio na popularności i zostało już zaimplementowane między innymi w Rocket League czy ostatnio wydanym Call of Duty: Modern Warfare. Ostatnią przeszkodą, jaką napotykali deweloperzy mający zamiar cross-play wprowadzić była postawa Sony, które przez całe miesiące wzbraniało się przed udostępnieniem tej możliwości wszystkim deweloperom, aż do ubiegłego miesiąca —  Sony po cichu zezwala na Crossplay. Funkcja wyszła z wersji beta.

Cross-play niewątpliwie zadowoli większość fanów, nie zawsze jednak jego implementacja jest przez graczy oceniana jednakowo pozytywnie. W przeszłości funkcja ta powodowała sporo frustracji, gdy na jednym serwerze w strzelaninach spotykali się gracze korzystające z padów, ale także myszek, mających nad tymi pierwszymi znaczną przewagę w precyzji celowania. Na szczęście w przeciwieństwie do gier fps czy wymagających wysokiej precyzji tytułów nastawionych na rozgrywkę multiplayer Diablo 4 najprawdopodobniej zaoferuje tradycyjną rozgrywkę w formie Hack & Slash, toteż o ewentualną przewagę graczy korzystających z określonego typu peryferiów martwić się nie trzeba.

Diablo IV to czwarta część legendarnej serii Diablo, jaka zawitała na komputerach osobistych ponad 20 lat temu. Najnowszy tytuł kontynuuje opowieść o zmaganiach ludzi z istotami piekielnymi i oczywiście tytułowym lordem terroru — Diablo. Gra zamiast powielać schematy trójki ma zaoferować bardziej tradycyjne doświadczenia z dużo mroczniejszym światem i ponurym klimatem typowym dla drugiej części cyklu. Data premiery nie została jeszcze ogłoszona, choć można przypuszczać, iż produkcja zadebiutuje już na nowej generacji konsol.

Tagi:
Platformy:
Czas czytania: 3 minut, 4 sekund
Niedawno pisaliśmy też o...

Nintendo chwali się listą najbardziej popularnych gier na eShopie

arrow-right
arrow-right

Everspace 2 z trudem odnosi sukces na Kickstarterze. Deweloperzy uzyskują jedynie 500 tys. euro

Komentarze
Dodaj nowy komentarz:
...
Twój nick:
Twój komentarz:
zaloguj się

Ta strona korzysta z reCAPTCHA od Google - Prywatność, Warunki.