News

Sony po cichu zezwala na Crossplay. Funkcja wyszła z wersji beta

Na tą wiadomość z pewnością czekało mnóstwo graczy, choć wielu z nich obawia się, jakie mogą być następstwa wprowadzenia crossplay'u

Crossplay od wielu miesięcy pozostaje w środowisku graczy kwestią sporną. Jedni na samą myśl wspólnej gry ze znajomymi z innej platformy się cieszą, drudzy boją się masakry na serwerach za sprawą pecetowców korzystając z myszek.

Choć został już on zaimplementowany w wielu grach na Xbox, PC, a nawet Switch, to jedną z ostatnich ostoi gdzie rozgrywki międzyplatformowej nie mogliśmy uświadczyć w ogóle było PlayStation. Nastawienie Sony do pomysłu zmieniało się dynamicznie, aż w końcu zezwolono wybranym deweloperom na dołączenie do programu rozgrywek międzyplatformowych Sony w wersji beta, a teraz ma być on już w pełni dojrzały.

Redakcja Wired donosi, iż crossplay jest już rzekomo gotowy do implementacji dla każdego dewelopera na PS4. Co ciekawe stało się bez żadnych oficjalnych zapowiedzi Sony, ale przywykliśmy już do tego, że Japończycy w przypadku tego tematu szybko nabierają wody w usta. Wydaje się więc, iż funkcja będzie dalej dostępna, czego dotychczas nie mogliśmy być pewni, gdyż przez ostatnie miesiące nie mogliśmy być pewni co do jej przyszłość, a twórcy w rozmowach z Sony wielokrotnie otrzymywali sprzeczne odpowiedzi na jej temat.

Informacja nie jest co prawda jeszcze oficjalnie potwierdzona, ale nie została również zdementowana, toteż wydaje się, że są solidne podstawy, by sądzić, iż crossplay rzeczywiście będzie już stałym elementem konsoli PlayStation 4, a jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, zapewne również jej następcy.

Pierwszą grą korzystająca z crossplay na konsoli Sony w „wersji finalnej” ma być debiutujący 25 października Call of Duty: Modern Warfare. Gra umożliwi prowadzenie opcjonalnej wspólnej rozgrywki graczom z trzech różnych platform. Co więcej, wersje konsolowe pozwolą nawet na natywną obsługę myszki. Miejmy nadzieję, że razem z wersją sklepową tytułu doczekamy się rownież segregacji graczy pod względem kontrolera jak opisywaliśmy w artykule —  Otwarta beta Call of Duty Modern Warfare bez oddzielnych serwerów dla "myszkowców" .

Przypomnijmy, że jedną z początkowych gier obsługujących crossplay na konsoli Sony było popularne dzieło Epic GamesFortnite i to właśnie deweloperzy tej produkcji najmocniej naciskali na Japończyków, aby dali tej funkcji zielone światło. Do grona tytułów obsługujących rozgrywkę międzyplatformową dołączył później między innymi War Thunder i Rocket League, ale wciąż by z crossplay'u skorzystać deweloperzy o zdanie musieli spytać korporację. Teraz każdy będzie mógł ją wykorzystać w swoim tytule już bez żadnych przeszkód.

Tagi:
Platformy:
Czas czytania: 3 minut, 11 sekund
Niedawno pisaliśmy też o...

PlayStation Plus Rewards wkracza do Polski

arrow-right
arrow-right

Sony obniża cenę PS Now i dodaje prawdziwe hity. Gracze wypróbują nawet God of War i GTA V

Komentarze
Dodaj nowy komentarz:
...
Twój nick:
Twój komentarz:
zaloguj się

Ta strona korzysta z reCAPTCHA od Google - Prywatność, Warunki.


Treści sponsorowane / popularne wpisy: