News

Dzięki firmware 7.0 nie będzie trzeba restartować PS4 przy aktualizacji systemu

"Poprawa stabilności systemu" przestanie nękać nasze oczy? Sprawdźcie betę systemu 7.00 (kod do pobrania w pełnej treści).

Nie jest tajemnicą, że pomniejsze aktualizacje systemu operacyjnego PS4 opatrzone lakonicznym "Poprawa stabilności systemu" tak naprawdę wprowadzają poprawki usuwające pewne hacki w systemie, które mogą (ale nie muszą) pozwolić na nielegalne odpalenie programów własnej produkcji, a już w ogóle piraconych gier. Najczęściej takowe włamania dokonywane są przez... przeglądarkę, która oparta jest na webkicie (jak np. Safari, czy też w pewnym stopniu Google Chrome), wykorzystując te same podatności które można znaleźć w wersjach PC. Pewnie nie śledzicie na bieżąco dat wydań nowej wersji firmware, ale ja zauważyłem pewną regularność - mniej więcej tydzień po nowej wersji Google Chrome zawsze jest aktualizacja firmware PS4. Skoro wydana została wersja stabilna, specjaliści w Sony dodają te same "znane" poprawki do konsoli.

W rozesłanej właśnie do użytkowników informacji o becie systemu 7.00 (wcześniej 6.80) możemy przeczytać:

Wydajność systemu została poprawiona, co pozwoli na nie restartowanie konsoli po pobraniu aktualizacji.


Pytaniem otwartym zostaje, czy będzie to tak jak np. w komputerach, że aktualizacja sama się wgra gdy wyłączymy konsolę i nie będzie np. można korzystać z PSN Network (o ile zmiany jego dotyczą), czy może np. jakieś moduły systemu (właśnie przeglądarka) zostały wydzielone i dostaniemy taką samą aktualizację w tle jak do gier? Osobiście chciałbym miks obu, tzn. przeglądarka nie zmienia numeru firmware, a drobne poprawki nie mające wpływu na rozgrywkę online nie zmuszają nas do czekana kilkanaście minut na pobranie i restart, żeby pograć ze znajomymi.

Jeśli jesteście ciekawi zmian w tej wersji oprogramowania - możecie w PSN wymienić poniższy kod na betę systemu 7.00. Można go użyć 19 razy (bo raz zużyłem ja).

Inne zmiany które wprowadza ta wersja, to szybsze wczytywanie newsów na osi czasu (co robili nasi znajomi) i innych danych z PSN (z tym już różnie bywa). Sekcja "impreza" została też zwiększona z 8 do 16 osób. Ważna informacja: W wersji beta nie możecie dołączyć do "imprez" z osobami które mają firmware 6.72 (8 osób) - można dołączyć tylko do grup dla max. 16 osób.

Kod na firmware 7.0: X4A2-26NA-3BL4 .

Po wykorzystaniu wejdźcie w menu konsoli w opcje i tam pod aktualizacją systemu powinna pojawić się nowa opcja. Licencja która obowiązuje korzystających z bety: http://www.playstation.com/legal/confidential-pre-release-testing-agreement

Tagi:
Platformy:
Czas czytania: 3 minut, 6 sekund
Niedawno pisaliśmy też o...

Mroczny gameplay z Blair Witch

arrow-right
arrow-right

THQ Nordic przyjedzie na Gamescom z nowymi zapowiedziami

Komentarze
Dodaj nowy komentarz:
...
Twój nick:
Twój komentarz:
zaloguj się

Ta strona korzysta z reCAPTCHA od Google - Prywatność, Warunki.


Treści sponsorowane / popularne wpisy: