News

Nowe firmware do PS5 powinno zadowolić graczy

Sony w końcu nie każde nam przeinstalowywać gier z płyty, gdy nabędziemy cyfrową wersję. To nie wszystkie nowości - są też zmiany dla grających przez sieć, a także ulepszenia samego interfejsu.

Dzisiejsza aktualizacja firmware PlayStation 5 to jedna z tych grubszych, która zamiast jedynie "poprawy stabilności" (a tak naprawdę aktualizacji silnika webkit przeglądarki), oferuje naprawdę sporo zmian.

Po pierwsze, od dziś możemy używać czatu głosowego Discord na konsoli. Pełen opis jak to zrobić (z konsoli, komputera lub telefonu), znajdziecie na polskiej stronie pomocy: https://www.playstation.com/pl-pl/support/subscriptions/link-psn-status-discord/ .

Poza tym, w profilach gier pokazuje się teraz ile godzin spędziliśmy z daną produkcją, którzy z naszych znajomych w nią grają (chociaż przy niektórych grach wbrew temu co widzimy podglądając grę w PS Store, pokazywało mi się "0" znajomych), a także ulepszono dostęp do listy trofeów (zamiast wejścia w opis konkretnego pucharka, z którego trzeba otworzyć kolejne menu, żeby ostatecznie przejść do listy - teraz od razu na nią trafimy).

Na pewno ucieszy wszystkich też informacja, że od teraz, jeśli jakąś grę zainstalowaliśmy z płyty, a mamy teraz jej wersję cyfrową (z PS+ lub kupiliśmy, bo płyta była pożyczona) - można będzie ją odpalić bez reinstalacji. Niestety i tutaj na razie widzę pewne problemy - mi bowiem Ghost of Tsushima z dodatkiem wyspy Iki z PS4 uznało za... demo gry.

Z innych zmian:
- można wysłać zaproszenie do współdzielenia ekranu
- w czatach, można dołączyć do sesji gier w które grają znajomi bezpośrednio przy avatarze danej osoby
- można wybrać kto może dołączać do nas w ten sposób (nikt, znajomi, znajomi znajomych, wszyscy)
- można ręcznie wybrać jakie przechwycone materiały (screeny, wideo) chcemy uploadować do PS App
- dodano opcję VRR dla 1440p, które wprowadziła poprzednia aktualizacja; poprawiono też testowanie wsparcia tego trybu przez telewizor
- dodano opcję sortowania folderów z grami w bibliotece, a także filtrowania po PS VR/PS VR 2
- wparcie dla zapisów gier z PS4 które mogą być odczytane przez wersję gry z PS5 bez potrzeby instalowania starszej gry (tylko abonenci PS+)
- opcja skopiowania (nie przeniesienia) danych z jednego PS5 na drugie, za pomocą wifi lub kabla
- bezprzewodowe aktualizacje padów DualSense (nie trzeba już podłączać ich kablem)
- wsparcie dla przechwytywania screenów i nagrać korzystając z obsługi głosowej (tylko j. angielski i tylko w USA/UK)

Ja jednak wciąż czekam na możliwość zgrywania zapisów gier i sprawdzania aktualizacji do gier które nie są w ostatniej 10. wyświetlanej na głównym ekranie konsoli, a głębiej, w bibliotece. To kwestia dodania dwóch wpisów do menu pod przyciskiem Options, ale jak widać dwa lata to za mało, żeby je dodać...

Tagi:
Platformy:
Czas czytania: 3 minut, 17 sekund
Niedawno pisaliśmy też o...

Nacon z pokazem gier. Prym wiodły polskie produkcje

arrow-right
arrow-right

Xbox Game Pass na pierwszą połowę marca

Komentarze
Dodaj nowy komentarz:
...
Twój nick:
Twój komentarz:
zaloguj się

Ta strona korzysta z reCAPTCHA od Google - Prywatność, Warunki.


Treści sponsorowane / popularne wpisy: