News

Epic games pod ostrzałem rodziców z powodu Fortnite

Nie, rodzice nie domagają się dywidend.

Fortnite to swojego rodzaju gęś składająca złote jaja, niczym w bajce o magicznej fasoli. Tak naprawdę to nie główny tryb gry, polegający na zbieraniu surowców i zbrojeniu się do nadchodzącej misji, stanowi o jego popularności. To co sprawiło, że gracze oszaleli na punkcie tej gry to dodatek zwany Battle Royale, bazujący na znanej rozgrywce zapoczątkowanej przez PLAYERUNKNOWN’S BATTLEGROUNDS.

Gra Epic w wyniku swojej popularności najwyraźniej zebrała żniwa u jednej z rodzin w Kanadzie, w której dwójka dzieci, 10 i 15 lat są tak uzależnione, że ich życie, jak twierdzą rodzice, zostało "zrujnowane".
Pozew przygotowała Alessandra Esposito Chartrand, która twierdzi, że ma dowody iż Fortnite został z premedytacją zaprojektowany jako gra silnie uzależniająca. Jak przekonuje Chartrand:

Epic Games zatrudniało latami psychologów podczas prac nad Fortnite.

Według adwokatki, rodzice przyszli do niej zrozpaczeni mówiąc, że gdyby wiedzieli jak bardzo Fortnite jest uzależniające, nie pozwoliliby w ogóle w nią grać, albo bardziej by kontrolowali aktywność swoich dzieci.

Pozew opierać ma się na sprawie sprzed kilku lat, związanym z branżą tytoniową. Sąd w Quebecu podtrzymał wyrok, zarzucający firmom produkującym papierosy, że nie zamieszczają informacji o konsekwencjach i szkodliwości ich produktu. Kancelaria, w której pracuje Chartrand dostrzega w dwóch przypadkach analogię.

Na tę chwilę brakuje reakcji od strony Epic Games, natomiast pojawia się pytanie jakie będą skutki dla Epic, a być może nawet branży, jeżeli rodzice sprawę wygrają.

Czas czytania: 2 minut, 18 sekund
Niedawno pisaliśmy też o...

Nazwa "PlayStation 5" potwierdzona przez Sony. Premiera za rok

arrow-right
arrow-right

Remote play na wszystkich komórkach z Androidem. Firmware 7.0 w tym tygodniu

Komentarze
Dodaj nowy komentarz:
...
Twój nick:
Twój komentarz:
zaloguj się

Ta strona korzysta z reCAPTCHA od Google - Prywatność, Warunki.


Treści sponsorowane / popularne wpisy: