News

Forza Horion 5 dostanie dynamiczną sektorową pogodę

Tymczasem na konsoli Sony... halo, Gran Turismo, Motorstormie, lub jakakolwiek inna gro, gdzie jesteście?

Trzeba przyznać, że chociaż nowa generacja konsol jest z nami już ponad 6 miesięcy, to gier wyścigowych typowo na nią jakby nie ma. To się jednak wkrótce zmieni - w lipcu dostaniemy F1 2021 ( F1 2021 w końcu z porządnymi zmianami poza torem), a we wrześniu WRC 10. W listopadzie zadebiutuje natomiast nieco bardziej luzacka wersja symulacyjnych wyścigów słynnej flagowej xboxowej serii - Forza Horizon 5. Oczywiście pod względem możliwości ustawień i realizmu ta seria nieco odstaje od wspomnianej zwykłej Forzy czy Gran Turismo, ale też nie aż tak bardzo, żeby nie czerpać z tego frajdy - a sporo osób tę serię o wyścigach i rajdach poza zamkniętymi torami woli nawet bardziej.

Zaletą Horizon jest też to, że gra będzie dostępna za darmo dla posiadaczy GamePass już od dnia premiery. Jeśli więc macie ten abonament to na pewno skorzystacie, a jeśli nie, to na pewno pojawi się nie raz i nie dwa jakaś promocja za 4-5zł za miesiąc testowania i wtedy będzie można ograć tytuł.

Będzie warto, bowiem twórcy zapowiedzieli właśnie "lokalną" pogodę. Na jednym torze może się zdarzyć tak, że pogoda w różnych sekcjach trasy będzie inna. To coś co zdarza się często w prawdziwych wyścigach F1, aczkolwiek w Forzie Horizon zapewne będzie to nieco podrasowane, ta seria bowiem nie stara się być aż tak ultra realistyczna, a stawia bardziej na dobre wrażenia graczy. Trzeba jednak przyznać, że byłoby świetnie, gdyby ten pomysł stał się standardem w branży - na obecnej generacji konsol dynamiczna pogoda, zmieniająca się nie tylko z czasem, ale i z miejscem, powinna być czymś na porządku dziennym.

Oczywiście z gry nie znikną różne pory roku, znane z czwartej części gry. Wszystko to, na największej dotychczas mapie w serii FH, co powinno pozwolić na jeszcze ciekawsze trasy, dzięki możliwości większego rozstrzelenia konkretnych sekcji względem siebie, a taka różnorodna pogoda będzie na pewno mieć więcej sensu w najdłuższych możliwych wyścigach z jednego końca mapy na drugi.

Gra dojedzie do nas już 22 listopada. Oczywiście w 4K i 60 FPS na XSX.

Platformy:
Czas czytania: 2 minut, 56 sekund
Niedawno pisaliśmy też o...

Recenzja: Ratchet & Clank: Rift Apart

arrow-right
arrow-right

Abandoned znów opóźnione

Komentarze
Dodaj nowy komentarz:
...
Twój nick:
Twój komentarz:
zaloguj się

Ta strona korzysta z reCAPTCHA od Google - Prywatność, Warunki.


Treści sponsorowane / popularne wpisy: