News

Gracze stworzyli już 5 milionów poziomów w Super Mario Maker 2

Popularność jednej z najciekawszych gier z ostatnich lat utrzymuje się na niezmiennie wysokim poziomie.

Nintendo może się czuć zadowolone. Japoński gigant opublikował właśnie informację, iż gracze stworzyli już w najnowszej odsłonie serii Super Mario Maker 5 milionów poziomów. Z tej okazji firma zdecydowała się także na wyróżnienie kreacji wybranych osób, prezentując je w poniższym tweecie:

Super Mario Maker 2 to gra, podobnie jak Minecraft, nastawiona na kreatywność i tworzenie treści przez samych użytkowników. We wbudowanym w grę edytorze zainteresowani mają możliwość wykorzystania swojej inwencji do tworzenia unikalnych i często zaskakujących poziomów, którymi później podzielić się można publicznie. Oprócz samego projektowania lokacji możemy oczywiście testować owoce pracy innych graczy w trybie jednoosobowym, jak również wspólnie ze znajomymi.

Wynik, jaki osiągnął tytuł, robi wrażenie, szczególnie jeśli weźmiemy pod uwagę, iż gra zadebiutowała 28 czerwca, czyli zaledwie półtora miesiącu temu. Tak wysoka sprzedaż ma związek, z tym że produkcja wielkiego N otrzymała bardzo pozytywne oceny zarówno graczy, jak i recenzentów. Nie obyło się jednak bez wpadek. Grający narzekali na archaiczny tryb sieciowy, niepozwalający nawet na tworzenie prywatnego lobby czy zbyt mały limit poziomów na osobę. Ta ostatnia niedogodność została ostatnio wyeliminowana poprzez aktualizację zwiększająca limit aż dwukrotnie, co więcej Nintendo zapowiada również dalsze podniesienie limitu w przyszłości.

Super Mario Maker zadebiutował 28 czerwca 2019 roku jedynie na Nintendo Switch i jest dostępny w cenie 249 zł w usłudze eShop.

Tagi:
Platformy:
Czas czytania: 2 minut, 18 sekund

Przeczytaj więcej na podobne tematy:
Recenzja: Super Mario RPG - 23.11.2023 17:05
Recenzja: WarioWare Move It! - 08.11.2023 16:00
Nintendo żąda usunięcia projektów Mario w Dreams - 22.03.2020 22:52
Niedawno pisaliśmy też o...

Ujawniono nowy gameplay MediEvil z targów Game XP 2019

arrow-right
arrow-right

Days Gone już z patchem 1.31 i nowymi wyzwaniami

Komentarze
Dodaj nowy komentarz:
...
Twój nick:
Twój komentarz:
zaloguj się

Ta strona korzysta z reCAPTCHA od Google - Prywatność, Warunki.


Treści sponsorowane / popularne wpisy: