Fani Sir Daniel Fortesque'a mogą zacierać ręce. Brazylijski portal Voxel podczas odbywającej się w Rio De Janeiro imprezy Game XP 2019 uchwycił produkcję Sony na wideo, dzięki czemu możemy przyjrzeć się temu wyczekiwanemu kąskowi ponad dwa miesiące przed oficjalną premierą:

MediEvil na PS4 jest remakiem gry o tym samym tytule, debiutującej w 1998 roku na PlayStation . Kierujemy w niej nieumarłym rycerzem, który niefortunnie poległ w pierwszej bitwie ze złym czarnoksiężnikiem Zarokiem. Mężczyzna, mimo iż, nie wykazał się należytym męstwem i zmarł od zagubionej strzały podczas początkowej szarży, pośmiertnie otrzymał z rąk króla tytuł szlachecki. Po wielu latach nekromanta przypadkowo ożywia naszego bohatera, a naszym zadaniem jest pokonanie złoczyńcy, przywrócenie ładu w zniszczonym królestwie i oczywiście zasłużenie na nadany na wyrost tytuł.

W przeciwieństwie do popularnych remasterów twórcy nie poprzestali jedynie na podbiciu rozdzielczości czy zwiększeniu liczby klatek, wszak nowy MediEvil jest remakiem w pełnym znaczeniu tego słowa. Grę stworzono całkowicie od nowa, bazując na stylu graficznym poprzedniczki. Do dyspozycji mamy więc efekty cząsteczkowe, obsługę rozdzielczości 4K czy tekstury wysokiej rozdzielczości. Tytuł, choć w dużej mierze związany z nieumarłymi i śmiercią, utrzymany jest w zabawnej, baśniowej atmosferze, dzięki czemu świetnie trafi w gusta również młodszych odbiorców.

W odróżnieniu od oryginału stworzonego przez SCEE Cambridge, za produkcję najnowszej części przygód niezdarnego kościotrupa odpowiada Other Ocean Interactive mające w swoim portoflio między innymi Yu-Gi-Oh! Legacy of the Duelist: Link czy Mortal Kombat Arcade Kollection.

MediEvil zadebiutuje w 25 października 2019 roku (amerykańskie Halloween) wyłącznie na PlayStation 4 i jest już dostepny w przedsprzedaży w cenie 124 zł na PS Store .